5766
  • Jóózsf István #4606
    Jah! Így már értem!
    Menj be egy pótkocsiboltba és pörgesd végig a választékot. Jelezni fogja azt amelyikből már rendelkezel egyel. Ha ott nem jelzi, akkor szerintem nyugodtan nyomj egy OK-t és játssz tovább.
  • Phara
    #4605
    Igen az. Régebben használtam de már semelyik térképen nem látom, hogy lenne belőle. Mégis kéri mikor rányomok a folytatásra. (addig felraktam amíg kerestem a térképen)
  • Jóózsf István #4604
    Csak lassan tagoltan, mert már nem vagyunk a toppon!
    Mi az az RNG? Ez lenne?
    Ha feliratkoztál egy mod-ra, de nem használtad. Mondjuk nem vettél olyan pótkocsit, akkor elméletileg nem kérheti a játék a modot! Egyébként sem szokta kérni. Illetve, el lehet indítani nélküle, de ha mégis volt olyan cuccod, ami abból a modból van, akkor azt törölni fogja!

    És amiért jöttem: Mutassok meg Jocónak is. azt a szép tájat! Igyekeztem nem daruzni, csak a feltétlen szükségeseket és a térképet sem néztem egészen a végéig. De azt megint elb.. Szóval elkalkuláltam magam és úgy lett vége, ahogy már egyszer szóvá tetted. Bocsesz!
  • Phara
    #4603
    Minden pályát átnéztem egy RNG utánfutó után és sehol nem találtam. Leiratkoztam a modról és minden belépésnél kéri, hogy kéne vissza a betöltéshez. Erre valami megoldás?
  • Jóózsf István #4602
    Jocó!
    Ezt MAJD ne nézd meg! Csupa daruzás meg térkép nézegetés. Egyrészt mert nagyon suta voltam, másrészt mert ez a harmadik pálya a régióban és egyben az utolsó is. Aminin még nem jártam és épp felfedezem.
    Az utolsó húsz perc azért érdekes, mert kíváncsiságból felbotorkáltam arra a sziklás részre, majd nekimentem egy feladatnak ami elvitt a placc másik végébe, ahol felfedeztem, hogy annak a kurva nagy hídnak két feladata is van, de ez még nem volt elég. Visszaküld a sziklás részre a túlméretesért. Na itt jó, hogy nem volt mikrofon! :-)
    Ez a harmadik pálya nem tetszik annyira. Vagy itt kezdte és még nem jött bele, vagy itt végzett és tele volt a töke már az egésszel és összecsapta.

    Mondtam már, hogy a legdrágább csörlőt függetlenítettem? Dolgozzon meg az áráért!
  • RJoco
    #4601
    Én értem, hogy neked van értelme nézelődni, csak a nézőnek nincs értelme nézni.
    Ha narrációt tennél alá, szerintem egyet sem néznék többet.
    Nem nézegetek gameplay-eket, csak, ha elakadok, de akkor az is specifikusan a feladatra koncentrál. De, ha van leírás, akkor először mindig azt nézem meg. És csak utoljára nyúlok a videóhoz.
    Egyedül a te videóid a kivételek, de a daruzásodat mostanában általában elpörgetem, de nem mindig.
    Én értem, hogy egyesek imádják mások játékát nézni, mások meg ebből keresik meg a betevőt (tudom, te nem), én jobb szeretek játszani. De már egy hete nem ültem a gép előtt, mert nem tudtam, így maradtak a videóid. Amúgy abból sem nézem meg mindet, mert inkább elmegyek egy-két kört csinálni.
  • Jóózsf István #4600
    Most jut eszembe, hogy a mostani mod régióban repkedtek felettem a varjak (Vagy bármik is legyenek! Nem vagyok ennyire városi, de nem tudtam megfigyelni őket!)
    Azért is ugranak, mert jelentősen VISSZA EMELETEM a motorerőt, miután a fejlesztők megnyirbálták, meg azért is, mert van minden jármű adatlapjában egy arányszám, ami befolyásolja a gáz, fék és kormányreakciót. Halálra idegelt, hogy nem akkor és úgy fékez a jármű, ahogy én elképzelem, amiatt ez az arányt kilőttem. Ezzel is azt akarták elérni, hogy a billentyűsök úgy érezzék, hogy nem on-off a vezérlés. Nálam ez minden járműnél 1 a 0.3 (környéke) helyett.
    EGY FRÁSZT!!!! Most jut eszembe, hogy a gázreakciót nem befolyásolja, csak a féket és a kormányt. A gázra a motoroknál van külön egy szám, ami szintén 0.3 környékén van de az nálam mindenhol 0.5.

    Jocó!
    Van amikor van jelentősége a térkép és küldetés böngészésnek. Meg az is játszik, hogy egyre demensebb vagyok! :-DDDD
    Ezekhez kellene valami narráció, de nem vagyok hajlandó a bájos hangommal kápráztatni benneteket!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.02.24. 17:14:50
  • RJoco
    #4599
    Csak ezért egy ilyet beletenni, durva. De marha jó.
    A térképes nézelődéseid a videóid alatt egyre rosszabbak lesznek :)
    Nem győzöm eltekerni őket. Itt is a végén már tök fölösleges volt, mert nem csináltál semmit, csak vége lett a videónak :(
  • RJoco
    #4598
    Ide most beszurkálnám a röhögős sárga fejecskéket, de úgysem működnek. Szóval csak képzeld el, hogy mikor ezt olvastam, úgy röhögtem, hogy majd leestem a kanapéról.
    A lényeg, hogy ez egy ilyen hulladék módon megírt játék. Nem kell túl sokat várni. Vedd vissza itt-ott a grafikát és máris jó lesz.
    Mióta ezzel játszom, pár VGA-t kipróbáltam alatta. Először volt egy 980Ti. 3xFHD monitor. A MudRunner szépen futott, arra már nem emlékszem, hogy SnowRunner-rel mennyit játszottam így. Aztán jött a 6800XT. Hozta a 100 FPS fölöttit, a monitorok 144 FPS-t tudtak. Viszont időnként mikrolagolt a játék. Baromi idegesítő volt. Aztán cseréltem 4K monitorra. 80-100 közötti FPS nem volt gond, mikrolag megvolt. Majd jött egy 3080 Ti. Ez sem tudott többet. Sőt, rosszabb lett a lag. Cseréltem 4080-ra és minő meglepő, nincs változás, a monitor nincs kihajtva 120 FPS-en, a kártya meg hideg.
    Ekkor visszavettem a beállításokból. Természetesen minden fel volt tekerve előtte. Most szépen fut, jó az FPS, akadás csak naplementekor és ott sem mindig. A kártya most sem túl meleg, de legalább többet mennek a ventik.

    Van még egy olyan trükk, hogy, ha frissül a játék vagy a driver, esetleg a win (mert ma már ki tudja, lehet, hogy ez is beleszól), akkor a játék mentés betöltése után érdemes várni legalább 5 percet, de lehet akár 15-öt is. Ilyenkor újraszámolja a grafikát és nagyon tud szaggatni. Aztán majd elmúlik és akkor jól játszható lesz.
    Ez sajnos egy ilyen játék.
  • eta32 #4597
    Ezért van nekem még mindig a GTX 1080ti ,pedig 3x27"moncsit kell kiszolgálnia.
    Majd max grafon tudja azt az fps amit nálad helyenként többet is....ami nem maxon van 2 beállítás,azt meg nagyon észre sem venni a játékban...de zabálja az fps-t.
    Antialiasing ezen az értéken van MSAA 2x,na ez is zabálja rendesen az fpst,és még a Terrain Draw Distance van mediumon a többi ultrán....
  • eta32 #4596
    Nagyon jó memóriád van....pedig nem tegnap volt ezért is egy plussz piros pontot beírhatsz magadnak meg egy hatalmas vállveregetést....
    Csak az Armatsu foresterért mentem ide ,a taygához fel kell oldanom a garázst az meg nem megy olyan gyorsan és egyszerűen de most az összes haderőt ide áthoztam így indulhat a támadás már végeztem a felderítéssel ,de még megint körbe kell járnom sok helyet a küldik miatt hogy aktiválni tudjam és a logisztikát jól össze tudjam hangolni itt is....
    Úszkálnak a halak...
    Nem tudom mennyire látszik a képen de azok ott jobb felső sarokban a halacskák ,de több helyen is látni a folyóban ahogy a pecás csónakost is.
    Öszvér bug
    Az öszvér....
    Hogy ezzel mit fogok tudni kezdeni ...sanszos hogy el kell adnom mert így azért elég gáz.....

    Tényleg érdekes egy vidi ,az az alagút nem semmi.....
    Azt megfigyeltem az összes kocsid úgy indul mind egy rakéta ,gondolom nem kis plussz teljesítmény miatt a modoknál...XD.
    Utoljára szerkesztette: eta32, 2023.02.24. 10:57:46
  • Jóózsf István #4595
    Bakker! Halakat észre sem vettem! A másik Taygáért nem mentél már el egyszer? Az rémlik, hogy külön csak emiatt bementél arra a pályára! Vagy az csak a fabuzgeráló jármű miatt volt?

    Majd' elfelejtettem amiért jöttem: Aki játszani akar majd a Priozersk Régióval, az NE nézze meg, mert elrontom a meglepetés örömét. A többieknek egy kis érdekesség.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.02.24. 07:24:38
  • Phara
    #4594
    Nos engem most meglepett valami rendesen. GTX 1070 Ti-vel közel max grafikán 49-51 fps miután betöltöm a játékomat. Most ezt
    vga-t kicseréltem egy RTX 3070 Ti-re. És betöltés után kb ugyan ez az fps szám fogadott. Proci pedig Ryzen 2600x szóval az sem lehet itt a gond.
    Utoljára szerkesztette: Phara, 2023.02.24. 06:51:03
  • eta32 #4593
    Hozzá a legtöbbet foglalkoztatott használt jármű nálam is a tayga,most hajtok a másikra Maine régióban.
    Most fedezem fel a régiót ,de nagyon tetszetős,lesz feladat rendesen,a terep sem könnyű ,de jól van ez így,szeretem a kihívásokat.

    Ami az állatokat illeti ,a teszt szerveren láttam, az új 3 évadban Canadában a folyókban halak úszkáltak,végre valami élet költözött...
    A folyón meg horgász ül a csónakban igaz az csak kép ,nem mozog mint a halak a vízben.
  • RJoco
    #4592
    Az állatok direkt vannak.
    De buszmegállóban is lehet látni tatát.
    A kerítések és táblák meg szerintem hibák.
  • Oldgamer
    #4591
    Bezony, már volt olyan is, mikor egy budi összedőlt. :)
    Legfőképpen valóban kerítéseket lehet szétdobálni a kürttel. Jó lenne tudni, hogy szándékosan csinálta ezt a készítő, vagy hiba a jelenség. A néha látható jegesmedvék amelyekhez közelítve hozzájuk köddé válnak, na az sem mindennapos. Meg a macskaszemek sőtétben az erdőben... először mikor felbukkantak azt hittem pixelhibák.
  • RJoco
    #4590
    Kerítés, útjelzőtábla, dől, repül.
    Azt már próbáltad, hogy mikor elmész egy ilyen kisebb tábla mellett (nem a kétlábú helyiségtábla, ami simán megfogja a gépet egy jó nagy motorsérüléssel) és nyomsz egy dudát, akkor már dőlnek?
    A dudának konkrétan légáramlata van, mintha bomba csapódott volna be. De nem csak táblákkal működik, hanem kerítésekkel is. Egyszerre vicces és szomorú.
  • Oldgamer
    #4589
    Elérhető lesz nemsokára mod járműként a Rába-Steiger. :)
  • Jóózsf István #4588
    Egyetlen egy guriga volt rögzítve. Az első. A többi csak fel volt górva. Ez a közelségi robbanás, amit minden elem tud, lásd még kerítések és egyéb lehelyezett tereptárgyak a játék egyik ficsőrje. Nyilván ez is a tömeggel függhet össze. De hogy pontosan mi okozza és hogyan lehetne kigyomlálni?!?!?! Azt a jóisten se tudja!

    Endy!
    Az a futómű magasság kérdés a derry-nél már egy JAVÍTOTT dolog! Olyan szarul. Bocsánat! HÁNYAVETI módon készítették el alul a hitboxát, hogy konkrétan egy fűszálra is felült. Aztán a nép zúgolódásának hatására némileg faragtak rajta. Én meg felemeltem az égbe, így számomra akár használható is lenne, de egyelőre nem nagyon megyek vele sehova. Számomra egyébként sem opció, mert jobbára nyerges szerelvényeket használok, amihez meg nagy.

    Még mindig az első Tayga a legideálisabb nyerges. Főleg, hogy megbeszéltem a játékkal, hogy inkább az amerikai minidarut használják az orosz vasak is!
  • eta32 #4587
    Igazából sok féle felépítmény van hozzá,ahogy a ziks-hez is.
    De hiába emelhető a hasmagassága aktív felfüggesztéssel akkor is a futómű hasa lejjebb van mint a ziks-é
    Mivel a ziksnek nagyobbak a kerekei 61" a derrynek csak 51".
    Ezeket a nagy vasakat úgy szoktam össze hasonlítani tesztelni hogy a nyári teszt mapon beleeresztem a nagy tócsába ahol csak a tető látszik ki és hogy megy át rajt ,utána a nagy saras mély ingoványba ha ott ki tud jönni akkor jó.
    A ziksz a derry miután benn ragadt még ki is húzta,így nem kérdés.
    Persze erre az új Canadai mapra bőven jó lesz....
  • RJoco
    #4586
    Látom visszaszerezted a fiókjaid felett az irányítást.
    Szép menet volt!
    Az az áruösszeomlás meg elég durva.
    Nem figyeltem az elején, nem voltak rögzítve a hengerek, csak egy, vagy mikor átmentél a másik térképre és figyelmeztetett, hogy nem lesz jó, akkor engedtek el a rögzítések?
  • Jóózsf István #4585
    Kicsit mintha jobban vó'nék!
    Azon én is meglepődtem, hogy az egész úton egyetlen pakkot hagytam el, azt is a játék butaságából kifolyólag.
    Kijelenthetem, hogy a legjobb mod régió evör! Még úgy is, hogy a feladatok úgy vannak blokkolva, hogy nincs logisztikázási lehetőség. Ez joggal indulhatna gyári pályaként is. Ha fókusz nem környékezi meg a készítőjét, akkor hülye!
  • Jóózsf István #4584
    Térkép készítők mindig jó munkát végeznek (De furcsa ezt így leírni ezzel a céggel kapcsolatban!) Valóban szépek és megfelelően nehezek. Talán a nyolcadik fázis lógott ki kicsit ebből a sorból.
    Azt mondod nem rúg labdába a Derry Speciál? Én nem tudom megítélni, mert rommá faragtam. És csak a vizes tartánnyal használtam. Nem is tudom milyen felépítmények vannak hozzá!
  • eta32 #4583
    Köszi az infókat.
    Csak bele vágtam a "fejszét"....
    A térkép készítők megint jó munkát végeztek,igényes szép térképek,nekem tetszik...
    Elég nagyok változatosak,még egynek örültem volna de így sem rossz.
    A vízzel nem tudom mi lesz ? próbáltam venni a tartályosba de nem volt.
    Lehet valami küldi része lesz.
    Küldikből van rendesen ,remélem elég változatos lesz,nem tudom mennyire voltak kreatívak a készítők....a nagy gépet is megtaláltam.
    Végig jártam a 2 mapot keresztül kasul,muszáj volt, hogy mindenre fény derüljön.
    Jók az utak szép a táj,nem tűnik nehéznek , nyilván ide nem kellenek az orosz gépek mert akkor nem lesz kihívás...
    A 2 gépet a teszt mapon próbáltam, a nagy sem fogja megverni a nagy ziksz-et, de ide jó lesz.
    A kicsi meg olyan egy tucat...tömeg termék....
    HA a többi fázis is legalább ilyen vagy jobb lesz akkor ennyit megért.....XD.

    Utoljára szerkesztette: eta32, 2023.02.22. 16:20:50
  • Jóózsf István #4582
    Nem voltam jó passzban. Türelmem sem nagyon volt hozzá. A végén ráadásul az is kiderül, hogy nem tudok átmenni a következő pályára.

    Ha átteszem a mentést a rendesbe, akkor át tudok menni és az elvégzett küldetések, valamint annak eredményei megmaradnak. Hidak épek, útlezárások feloldva,... DE!!!! A pályán szétszórt javak, mint járművek, pótok, rakományok mind mentek a kukába. A pályához tartozó járművek visszakerültek az eredeti helyükre. Újra fel kellett fedezni őket. Kétszázmillióféleképen tettem át a mentési fájlokat de sehogy nem adta ki.
    Sokat nem buktam csak a DLC Brigadérosomat, mert azt befogtam dolgozni. Se a pályán, se a garázsban nincs. Nem nagy érvágás.
    Emellett olyan szerencsétlen balf.sz vagyok tegnap este óta, hogy én még ilyet nem is láttam. Nemhogy szarrá válik minden, amihez nyúlok, de még le is darálja mindkét kezem és a torkom is elvágja. És mindennek az ellenkezője valósul meg! :-D
  • Jóózsf István #4581
    Nekem is egyre jobban tetszik!

    Endy!
    Kicsit már megszépültek az emlékeim a 9. fázissal kapcsolatban, de nem rossz régió. Két 2X2-es placc. Elfogadható küldetésekkel. Kivéve ez a víz mizéria, amivel még nem tudjuk, hogy mi lesz. A két jármű... Hmmm. Affranctugggya! A kicsi az kicsi. A nagy az akár lehet a MAZ utódja. (Zikszhatszázakárhányas négytengelyes...)

    Rövid életű volt a PTS a gőzön. Nem tudni miért maradt el.
    A harmadik bérlet hat pengőért egy vicc. Nem is kérdés. Már csak presztízsből is megvesszük! :-) Csak meg ne bánjuk! Neeeem viccelek. Ezen az összegen semmi megbánni való nincs. És akár még kaphatunk is érte valamit! Na jó nem feszítem tovább a húrt! De még egy kicsit... Eszembe sem jutott nem megvenni. Hol idegeskedhetnék ilyen jókat a nyüves fejlesztő brigád inkompetenciáján?!?!? :-D
  • eta32 #4580
    Most néztem hogy a 3 évad a steam-en (átszámítva mai árfolyamon) 9600ft körül van.
    Az Epicnél ugyan ez 6150....azért van különbség na....
    Lehet meg kellene vennem nekem is ha már a forintunk is ilyen "erős" mostanság.
    Még azért @Józsi@ tőled várnék egy részletesebb beszámolót milyennek találod úgy összességében,nyilván csak a 9- season-ról tudsz nyilatkozni...
    Nem is tudtam hogy a steam-en megszűnt a public teszt szerver lehetőség csak az epicen működik....
  • Oldgamer
    #4579
    Arra sem voltak képesek, hogy a scout fuel vontatmány pattogásán javítsanak ezidáig, akkor nem gondolom, hogy komolyabb jármű paraméterek megváltoztatásában jeleskednének.

    Ez az új térkép ez mod pálya? Vagy a 8-ik fázis egyik területe? Nekem is tetszik, belekukkantottam. A Yamal után megszerettem a havas pályákat, igaz nem mindegyik van szépen összerakva, vannak gagyik is. Ez nagyon bejön ahol most mozgolódsz, remélem idővel letölthetővé válik konzolokra.
  • Jóózsf István #4578
    Pindurit belefeledkeztem a munkába és a kalandozásba. Avagy: Ha a baj nem megy JóskaPistához, akkor JóskaPista megy a bajhoz!

    Ez a Royál, már nem az a royál ami az előző részekben volt, mert az gyári volt és úgy volt, hogy az is marad, mert sosem becsültem semmire ez a járművet. Nem is nagyon használják a népek. Legalábbis nem nagyon látom viszont dejókban. Viszont ahogy itt elkezdtem vele majomkodni, sokkal jobban teljesített, mint ahogy vártam. Így azt gondoltam megérdemel egy kis törődést.
    Kapott egy kulturált felfüggesztést. Mert az pattogás amit az eredetivel művelt, az kritikán aluli.
    Egy új nyerget, mert az eredeti indokolatlanul elöl volt. És nem lehetett hátrébb tolni, mert tartozott hozzá egy amolyan kis megvezető rámpa, ami meg lelógott volna az alvázról...
    Kicsit jobban is terpeszt az első tengely. Csak a csalás kedvéért ;-)
    És a szokásos.: Nagyobb tank, nagyobb kormányszög, amit szintén szeretnek elvenni a köztiszteletben álló tudományokban bővelkedő zseniális fejlesztőink! Jobb reakciók, amit meg a billentyűsök kedvéért tesznek bele. Csak tudnám, hogy a kontrollerrel miért érvényesülnek!?!?!?

    Van egy újabb számomra érthetetlen dolog a járművek adatai között. Ennek a járműnek úgy oszlik el a tömege, hogy
    5100 egység az "alváz" tömege (maga a váz, motor, futómű elemek... A kerék kivételével. Gyárilag nincs tömege a kerekeknek. Miért is lenne? Hiszen csak olyan 100-200 kiló egyesével! A módosító szövetség úgy döntött, hogy ad neki. Nem is keveset! De nem ez a lényeg.
    4360 egység a fülke tömege a ráaggatott csilingelő lóf.szok nélkül!!!! Mindennek tömege van, amit a járművekre tesztek, úgyhogy nyugodtan aggassátok csak tele a tetejét minden szarral! :-)
    Én ezeket az értékeket egy az egyben fordítom kilóra! Ha mindent összeadunk, nagyjából ki is jön egy valamire való teherautó súlya. (ne feledjük a felépítményeket. Daru, plató, etc.)
    És akkor el is érkeztünk a lényeghez: Szerintetek is NÉGY ÉS FÉL TONNÁS egy teherautó fülkéje alaphangon? Úgy, hogy csak picivel nehezebb az "alja", ami a lényeg!

    Na itt kezdődik az a módosítás, amit a fejlesztőknek kellett volna EGYSZER JÓL megcsinálniuk.

    Amúgy a Priozersk régió (egy város a Ladoga tó mellett Szentpétervár fölött valamivel.) Magyarázom itt... egyre jobban tetszik. Szerintem benne lesz a top háromban.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.02.21. 05:30:42
  • Jóózsf István #4577
    Mondjuk azt nem teljesen értem, hogy a vizes pótkocsikban nem marad meg a víz, valamint a hidroglóbuszokkal is van némi kever-kavar. Az mikor "JAVÍTÓDIK KI"? Mert, ha 28 rilíz, akkor a héten már nem hiszem, hogy lesz peccs!
  • Jóózsf István #4576
    28.-án rilíz!

    Elsőre egész jónak tűnik. Szép, átgondolt, jól kivitelezett. Küldetésekre még nincs rálátásom, abban már belefutottam némi kegyetlenségbe, de várjuk ki a végét.

    Ez meg már a kanossza!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.02.20. 17:00:45
  • Jóózsf István #4575
    Ezt napok óta figyelem a hugyubon. Most jelent meg a pálya. Ígéretesnek tűnik. Nem előlegezem meg neki a jó, vagy az elfogadható minősítést, de bízom benne, hogy megüti a mércét, mert különben szívhatok a dögunalom Remoh régióban az autópályán! :-)
  • Jóózsf István #4574
    Ebben csak az érdekesebb rész van. A többi dögunalom.
    Majd a maradék két mamutfenyőért visszamegyek két ötös póttal. (Egy fél.. és egy rendessel, amit spárgán fogok cibálni.)

    Ezt meg... Meg is kérdezhetnétek, hogy mi történt, de én sem tudom!
    Mentem békésen százzal az autópályán belső nézetben, egyszer csak minden rázkódni kezdett és így tértem magamhoz! :-D
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.02.20. 05:27:44
  • RJoco
    #4573
    Jujj, ezt nézni is rossz volt. Szerencsére időnként elbóbiskoltam :D
  • RJoco
    #4572
    De rég is volt, mikor valós időben nyúlkáltam egy játékban?
    Még Amigán volt. A memóriában megkerestem a futó játékot, majd a pénzemet átírtam végtelenre. Aztán elmentettem. És onnan kezdve nem volt pénz gondom. Ez így kőkemény csalás volt, de kit érdekelt? Volt vagy 20 évvel ezelőtt. Szeretem mikor teljhatalmam van és önfeledten zúzhatok.

    A videódat majd meglesem, de, ha most küldted fel, akkor gondolom még csak 360p. Az meg 4K-s TV-n nagyon gáz.
    Tévedtem, már 4K.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2023.02.19. 18:58:38
  • Jóózsf István #4571
    Biztos, hogy egy hiba!
    De ennél többre nem is tartom. Engem nem zavar. Piros drejdel pörgettyű a természetben? Ki nem szarja le?!?!? :-)

    Jocó!
    A minap én is elgondolkodtam azon, hogy szerezni kellene egy szerkesztőt, amivel valós időben tudom babrálni a járműveket. És ezt picit tovább gondolva, kellene egy olyan is amivel 3D modelleket lehet alkotni. Ugyan nincs alkotói vénám, de kijavítani mások nemtörődömségét kiválóan tudom! Csak az apró bosszantó marhaságokra mennék rá. Meg esetleg gyártanék is olyan bicajokat, ahol valóban csak a vezetés élményére kellene gondolni. Most is ezt teszem, de meg vannak kötve a kezeim.
    Van egy mod, aminek már másodszor futottam neki, de mindkét esetben kudarcba fulladt a próbálkozásom. A kedvenc csaló pótkocsimnak túl alacsony a majomfogója ez a sivatagos pályán szépen látszott is a jármű mozgásán. Állandóan leért és megakasztotta a szerelvényt.
    Ennek egy ellenszere van; Azon túl, hogy belenyúlok a magába a pót objektumba és kiveszem a "hitboxból" a majomfogót. Erre nem vagyok ebben a pillanatban alkalmas, de várjuk ki a végét.
    A másik és számomra immár tényleg az egyetlen, hogy megemelem a pót futóművét. Épp csak annyira, hogy húszból csak 5-6-szor akadjon le. Igen ám, de így a LETÁMASZTOTT pótnak az eleje lejjebb kerül és ennél a pótnál már gyárilag is kritikusan alacsonyan van. "Nem tesz semmit!" gondolnánk, "Emeljük meg a kitámasztó lábat is!" Azt meglehet? Kérdezhetnétek. "Persze!" CSAK NEM ENNÉL A PÓTNÁL! Ugyanis hiába módosítom az értékeket, valószínűleg a talp úgy van megkreálva, hogy ha eléri a maximális kinyúlást, akkor tovább, ha a fejem tetejére állok sem hajlandó menni. Így nem is emeli meg a pót elejét. Minden másik gyári pótnál simán megoldom. Sőt, van aki megtette helyettem. Onnan tudom, hogy melyik érték az, ami ehhez a művelethez tartozik!

    De nem ezért jöttem.
    Hanem mert ezt a felvételt azért indítottam el mert tudtam, hogy ordenáré szívás lesz! És lőn!

    Továbbá azért is eltördelném néhány ujját a tisztelt játékfejlesztő közösségnek, amiért ilyen kamerakezelést fostak ide nekünk. Ugyanis nem feltétlenül én vagyok az a degenerált, aki így rángatja a kamerát! (Persze! Szoktam én is!)
    Attól már többször is agyvérzést kaptam, hogy a kamera minden esetben a három alap tengelyt veszi figyelembe. Tehát; Neki a vízszintes sík az ALAP! Ha a szerencsétlen jármű függőlegesen áll az orrán, vagy a farán, akkor is! Tegye már fel a kezét, az akit ez még nem akasztott ki!
  • Oldgamer
    #4570
    Tudod mióta nincsen abszolút szaggatás nálam? Mióta megvettem az új tévémet, ezt a komoly LG-t! Előtte valóban bizonyos napszakoknál, vagy fixen egyes pályaszakaszoknál minden esetben beszaggatott a játék. Sokszor csak a kilépés a game-ből segített ezen. Nos, az új tv-m óta olyan atomstabil a futása a játéknak ( 120 Hz tv ) hogy az valami csoda, még nagyon gyors kameramozgásnál is reccenestelen a grafika. Írtam, a trumotion-t kellett kikapcsolni ehhez.
    Amit említesz a piros téglatestek a rajtuk lévő fehér felkiáltójellel, azt én is tapasztaltam a Village pálya esetében. Azóta egyet sem, más mapokon nyomulok. Nálam akkor nőttek ki a földből, több is akár egymás mellett, mikor olyan fák mellett haladtam el, melyeken megakadt a járművem. Egyfajta figyelmeztetést szolgáltak. Ott is maradtak míg játékban voltam, nem tűntek el. Nem zavartak, de művivé vált számomra ez az egész. Lehet bizonyos modderek alkották így a saját pàlyájukat? Mert én nem kapcsoltam be ilyen funkciót ( hudot ) az biztos.
  • RJoco
    #4569
    Általában csak gyári járművek paramétereit lehet módosítgatni vagy van lehetőség 3D terv alapján egyedi járművet is készíteni?
    Csak úgy átfutott a fejemen, hogy miért is nincs egy lánctalpas járgány sem. Legalábbis én még nem találkoztam vele.

    Sokszor hívjuk szimulátornak, bár szerintem ez erőteljesen árkád. Főleg tuningolt mod járművekkel. A gyáriakkal csak az jön ki, hogy ez mennyire nem szimulál semmit.
  • Jóózsf István #4568
    Csak találgatni tudok:
    Olyan pályán játszom, ami régi de a PTS 21.3-on (9. fázis bétája) Lehetnek eltérések amiket nem tud kezelni a játék grafikailag. Ilyenkor rakja ki ezeket a jelzéseket. Jobb mint ha kifagyna! :-)

    Az amit a nagy daruk kitámasztóival műveltek a gyári fejlesztők, enyhén szólva is felháborító.
    De amit használtam abba is bele kellett nyúlnom, mert bár az van ráírva, hogy 25 TONNA, de annál a mini daruim is többet tudtak. Meg kellett emelnem a tömeg értékeket, hogy többet tudjon emelni. A tappancsait is meghosszabbítottam, mert azon az autón nem értek le a földig. :-)

    És egy alap törvény a játéknál, ahogy fejtegettétek: SnowRunner térábrázolás: NULLAegészSEHÁNY
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.02.19. 09:06:39
  • RJoco
    #4567
    Azok a piros alapon fehér felkiáltójelek mik? Még sosem láttam ilyet a játékban.

    A készítők miért nem tudnak olyan normális darut betenni, mint amit te is használtál?
    Ez zavar talán a legjobban a gyári cuccokban, hogy nem igazították a terephez őket. Márpedig az élet úgy működik, hogy célnak megfelelően módosítunk és nem szenvedünk annyit.
    A gyári nagy daru támasztói olyan szinten kinyúlnak és lent vannak, hogy terepen az akad el legelőször.