5868
  • Jóózsf István #4747
    Aki tud, az tud! Ilyen amikor egy MŰVÉSZ alkot! :-DDD
    Az lehet, hogy vak vagyok, de a futóművekkel csodát (IS!!!) tudok tenni!
    Arra a kifejezett konstrukcióra lőttem be a futóművet. Rakományostól mindenestől. Nyilván egy másik összeállításban nem viselkedne ilyen szépen.
    Amúgy, minél több tengely van egy autó alatt, annál finomabbra lehet hangolni. A sima kéttengelyesekkel én sem tudok mit kezdeni.
    Ha megnézel a valóságban egy háromtengelyes teherautót a hátul levő dupla tengely sokkal simábban veszi az akadályokat, mintha csak egy lenne. Amikor katona voltam, kurvára nem volt mindegy, hogy melyik teherautóra zsuppoltak fel minket!!!
    Vagy nézz meg egy félpótkocsit a három tengelyével. Szinte észrevétlenül lépdel fel akár egy járdaszegélyre is velük! Ez színtiszta fizika. Ha csak egy rugó tartja a fél autót, akkor annak kell elég erősnek lennie, hogy elbírja a súlyt. De nagyobbat is dob a kasztnin, ha rámegy valamire. Ha kettő van, akkor a kettőnek kell olyan erősnek lennie. Vagyis egynek elég csak feleannyira és fele akkora lesz lökés! És így tovább.

    Szóval lehetek én csaló, ha gondoljátok, de csak abból tudok dolgozni, amit a játék biztosít. (NA jó! Bevallom. Letöltöttem egy légpárna modot! Ezt akartad "hallani"?)

    A tuskókkal kapcsolatban igazad van, mert én is csak lestem, hogy hogyan tudok átmenni egyiken - másikon. Szerintem nincs hitbox-a a futóműnek. (Nem úgy mint a Derry Speciálnak!!! Aminek úgy alkották meg, hogy fennakadt egy fűszálon.)

    Endy!
    Nálam még mindig vicces kedvében van a hatodik fázis pályája!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.03.15. 15:38:42
  • RJoco
    #4746
    A heccelésnél néztem egy nagyot, hogy naplemente után ilyen helyre bemerészkedsz, mikor nemrég két állóképnél sem vettél észre ezt-azt. De láttam, sokat segített, hogy a játék sem vett észre ezt-azt és simán átmehettél egyes tönkökön mintha ott sem lennének.
    A másik meg mi volt? Rögzítetted a kasznit egy magasságban fixen a talaj fölött? Szerintem ilyet a valóságban egy ilyen jármű sem tud. Ez már kőkemény sci-fi.
  • Jóózsf István #4745
    Csak a hecc kedvéért. (Rohadtul unatkozom) Endy ne nézd meg! (Tök-bab)
    Ezt meg végképp senki nem ajánlom. Legújabb játékomat tesztelem a futómű vonatkozásában. Kis esztétikai hiba van benne, de szerintem jó lesz.
  • Jóózsf István #4744
    Hibás a krumpliszállítás? Ez új!
    Próbáld újraindítani a feladatot.
    Nekem sem a pétéesben sem a rilízben nem volt vele gondom. Azon kívül, hogy az egyiket idiótán oldották meg, mert ugyanott lehet leadni, ahol a másikat és semmi nem különbözteti meg a kettőt. Tehát nem mindegy, hogy melyikre nyomsz, mert esetleg nem azt a feladatot fejezed be. Ez a kezdő pályán van.
  • RJoco
    #4743
    Az egy nagyon hasznos infó volt, hogy lehet törölni a földek állapotát.
    Ha az ember 5x akarja ugyanazt bevetni és learatni, akkor 3 után már nagyon ajánlott regenerálni.

    Viszont úgy néz ki, hogy sajnos az összes krumplis feladat bugos.
    A vasúton nem tudom leadni a krumplit. Nem látja, hogy van nálam.
    A reptéren ugyanez. Pedig oda van két feladat is. Az egyik 8-at kér, a másik 2-t.
    Ez van.
    Asszem ezt a régiót így befejezettnek tekintem. Összepakolok és megyek az újra tüzet oltani! Vagy inkább csak füstöt... :))
  • RJoco
    #4742
    Én a 4.
    Nem másolok linket, mikor normálisan is lehetne linkelni.
    Emellett az ilyeneket élből elkerülöm.
    De jó, hogy István is írt, így már csak azért sem nézem meg.
    Én ez vagyok. (Hatalmas mosoly, ami nem fér ki a 4K-s monitorra sem.)
  • Jóózsf István #4741
    Ezzel nem téged akarlak kritizálni!
    De, így felcímkézni a játékosokat elég merész dolog.
    És szerintem a két dejó leginkább kattintás vadász! Készítek is csücsüberekről egy ilyen összefoglalót!

    "Te melyik vagy?"
    Aki ebből akar megélni, de ahhoz is hülye, hogy normális tartalmat készítsen?
    Aki megtehetné, hogy röviden és tömören összefoglal egy témát, vagy kérdéskört?
    Vagy aki készít néhány álltartalmat, hátha akkor jobb lesz a nézettsége?
    Aki pojáca és szereti magát mutogatni, holott a megjelenített tartalmon az ő nyomorult ábrázatának semmi keresnivalója?
    ...
    Reggelig tudnám folytatni! :-)
  • PagoX
    #4740
    Ti melyik típusba tartoztok?
    https://www.youtube.com/watch?v=YyqtaEcECvU&t=0s
    Ebből én az 1-es és a 3-as.
    https://www.youtube.com/watch?v=ZAvBi9yB2os
    Ebből pedig az 1-es. :)
  • Jóózsf István #4739
    Áhhhhh! Visszatért az élet az SG-be. Szupcsi. Akkor két büntetés dejót is rátok sózhatok.
    Az egyik nem akkora bünti: Elvittem egy nagyobb körre az 5600-ast. Az 5 és 9 perc közötti részt pörgessétek át. Kósza ötlet volt ott lecsapni, de ilyen rakoncákkal ez több volt mint butaság, MÉG RÉSZEMRŐL IS!!! :-)
    A másik már inkább büntetés. Ezt csak akkor, ha már tényleg semmi jobb dolgotok nincs!
  • RJoco
    #4738
    Ügyes vagy!
  • Jóózsf István #4737
    Ha valaki azt mondja nekem előtte, hogy ez elsőre sikerül, akkor megmosolygom, megsimogatom a fejét és esetleg le is köpöm. Merthogy: Valamit mindig benéz az ember. Én lepődtem meg a legjobban, amikor elindítottam a játékot...
  • Jóózsf István #4736
    Igen. Én is hamar rájöttem, hogy a dupla kerék inkább átok, mint áldás. Sajnos erre is csak azzal az egyszerű válasszal tudok szolgálni, hogy a játék fizikája csapnivaló. Próbálkozhatnék okfejtéssel, de csak találgatni tudok, mert túl sok a tényező, ami befolyásolja. Engedjük el.

    A levegőben haladással az a gond, hogy csak a szántón csinálja, mert ha mindenhol ezt tenné, akkor csak egy sima arányszámot kellene átírni a traktor xml-jében.
  • RJoco
    #4735
    Elfelejtettem.
    Csináltam egy rövid felvételt munka közben, direkt neked. De elfelejtettem feltölteni.
    A traktor a levegőben halad. De az eszköz a földben van.

    Amúgy miért csúszik el a traktor 8 kerékkel, míg 4 kerékkel szépen képes haladni az íven?
    Vagy teljesen értelmetlen vagy nekem nincs tapasztalatom az állandóan zárt diffivel. Már, ha állandóan zárt, mert egy-két járműnél néha nem úgy tűnik.
    Na mindegy, katasztrófa. 8 kerékkel nem tud rendesen kanyarodni, 4 kerékkel meg belesüllyed a, hova is? Agyrém.
    Na ezért felejtettem el feltölteni a videót.
  • Jóózsf István #4734
    Ezt meg én nem tudtam.
    Majd meglesem!
  • RJoco
    #4733
    Azt néztétek már, hogy a megkezdett földnél térkép nézetben mutatja, hol jártál és mi van vissza?
    Valamiért megnyitottam a térképet és meglepődtem.
  • RJoco
    #4732
    A katonaságnak mindig jobb cuccai vannak, csak nem mindenki kap belőle.
  • RJoco
    #4731
    :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
  • Phara
    #4730
    Amúgy miért olyan nehéz civil járműben hasonló OP gépeket találni mint a katonai gépek? (Ott etéren is több volt a pénz?)
  • Jóózsf István #4729
    Láttam már Színes Géza dejót a hugyubon. Egész ügyes!
    Nade! Hogy nekem ajánlgassa a saját dejóimat a hugyub?!?!? Tud még ennél mélyebbre süllyedni?


    Nade! Hogy nekem ajánlgassa a saját dejóimat a hugyub?!?!? Tud még ennél mélyebbre süllyedni?
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.03.11. 14:00:40
  • Jóózsf István #4728
    Ezt nektek! :-)
  • Jóózsf István #4727
    Még egy kis béke?
  • RJoco
    #4726
    Köszi!
    Így már könnyű lesz utánanézni :)
  • RJoco
    #4725
    Egyszer észrevettem, hogy valami új küldit kiírt.
    Csak maga a küldi nem látható, max a neve, azt meg én nem fogom megjegyezni ama 1s alatt, míg ki volt írva.
  • Phara
    #4724
    Thirty Harvestless Years q-et kell megcsinálni majd utána oldódik fel a küldi ami a The Common Cause. Heartlands-on lesz nyugatra(a térképen) a garázstól.
  • Jóózsf István #4723
    Nézz utána a neten.
    A küldetése aktiválódik egy másik után, de nem tudom melyik az.
    Az nem jó jel, hogy mindjárt végzel és nincs meg a másik traktor! Lehet, hogy már aktiválódott, csak nem vetted észre. Velem is előfordult abban a régióban többször is, hogy kiírta, hogy lett új küldetés, de ha épp nem oda figyelsz, akkor nem is szerzel róla tudomást. A térkép egyébként, ha felfedezett - kinyitott területen van, akkor kiteszi a küldetésjelölőt!
  • RJoco
    #4722
    Nem úgy volt, hogy a K700-as traktoron kívül van még egy másik? Azt mikor kapom meg, hol szedem össze?
  • RJoco
    #4721
    Na én az ilyenért szeretem ezt a játékot.
    Lassan végzek a földművesekkel. 83%-on van a régió.
    Még van egy céges feladat, ahova 8 raklap krumpli kell. Egy felvehető, ahol 2 raklappal kérnek ugyanoda.
    Meg egy másik felvehető, ahova 3 bálát kell szállítanom.
    A többi elvileg csak időfutom.
    Jah, és van egy céges, ahova két raklap krumplit kell leadni. A krumpli a helyszínen, csak leadni nem tudtam korábban. Utolsónak majd megnézem.
    Visszaviszem a trailer-eket a raktárba, meg a verdákat a garázsba, aztán mehetek a vizesre.
    Egy csomó modot kikapcsoltam. Így a mentés betöltése előtt nem reklamál, de a mentés betöltése után reklamál, hogy hiány van. Én egyelőre nem vettem észre. Ha végeztem a régióval, akkor talán csak az OS trailer modot tartom meg. A 6-os pótokat nagyon szeretem. Minden mást kikapcsolok. Még a Tátra modot is.
  • Oldgamer
    #4720
    Ejha, valóban hangulatos terület, látszik, hogy a készítője nem csapta össze. Emiatt is fontos nekem a részletes grafika, jobban bele tudom élni magam egy adott játékba.

    Más: ti futottatok bele útjaitok során fekete macskába? Én igen egyik nap. Persze ez is eltűnt mint ahogy pl a jegesmedvék szoktak. Ült egy falu mellékútján, messzebbről azt hittem párduc...majd patkány. Macska lett aztán... :)
  • Jóózsf István #4719
    Enneka pályának annyira kellemes nyugodt békés útjai vannak, hogy néha csak úgy gurulni is jó rajtuk.
    (A végén térképnézegetéssel!)
  • Oldgamer
    #4718
    Jocó!
    Köcce az infót, kinti haver meg is rendelte a vasat! 3-hét és hozza. Hejj!! :)))
  • Oldgamer
    #4717
    Szuper, már sasolom is! Egyébként szoktam nézni, utoljára pár napja 578 volt a best preis. :)
  • RJoco
    #4716
    A visszára nekem általában még ott a felirat.
    Amúgy meg nem is értem, hogy a képeknél miért nem új ablakot nyit. De ez megint csak a fórum hibája.

    Most úgy csináltam, mint te. Elkezdtem írni, majd megnéztem a képem, majd nyomtam egy visszát és a szöveg még a dobozban volt. Rányomtam a küldésre és elküldte.
    Azért jó látni, hogy nem csak nálam hulladék.
    Nem az én készülékemben van a hiba.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2023.03.10. 12:38:15
  • RJoco
    #4715
    Ez az X4-nél sem működött.
    Hozzá tartozik a szenvedéshez, amit a játékok is tudnak okozni.
  • RJoco
    #4714
    A MediaMarktSaturn-nál 550€ most a PS5 lemezes változata. A nem lemezes 450.
    Ha németből viszik neked, akkor érdemes az idealo.de-t is nézegetni.
  • Phara
    #4713
    Igazából 5 percbe telne elhagyni ezt a fos oldalt és átmenni mondjuk a prohardver snowrunner fórumába. (a kb 5 aktív tagnak)
  • Jóózsf István #4712
    Érdekes amit mondasz. Esetleg azt meg lehetne próbálni, hogy egy daruval ráakasztani és megcibálni, hátha visszatér közénk a földre.
    A testem minden alkotóeleme és a szellemi egészségem is rohamosan hanyatlik. Miért pont a látásom maradna ki a buliból!?!?!? :-)

    A vágólapos módszert sokat használtam én is, de csak szigorúan erős paranoia kényszere alatt. Magyarán sosem volt rá igazán szükségem. Hát most van.
    A bűn, amit elkövettem, hogy miközben már meg volt írva a hsz, rányomtam a képedre. A visszakeveredés ára az volt, hogy ment a kukába a szöveg.
  • RJoco
    #4711
    Jaja. Ez a hulladék oldal már csak ilyen. Sokáig nem szabad tartogatni a hsz-eket elküldés előtt.
    Én egy időben azt játszottam, hogy mielőtt a küldés gombra nyomtam, vágólapra másoltam a szöveget.
    Mivel több gépről használom, így gyakran előfordult, hogy bár úgy tűnt, hogy be vagyok jelentkezve, mégsem.

    Szerintem már nem kell megvakulnod, hisz nem látod :)))))
    A bal oldali a működő vető és a kis sárga kör, amire rá kell klikkelni, hogy törlődjön, a "vetőben" van.
    Míg a jobb oldalinál, ami nem működik, fent van a levegőben.
    Bár a csörlőhöz a pontok rajta voltak a vetőn, mégsem tudtam felakasztani a traktorra. Nem is látta, hogy a közelben van, meg sem jelent az attach trailer felirat.
    Arra tippelek, hogy szállításnál esetleg egyszer-kétszer magasra repült és ott ragadt a szelleme...
  • Jóózsf István #4710
    Megint eltűnt a hozzászólásom!

    Phara!
    Szóval a daru ereje egyetlen egy dologtól függ. De rohadt dolog újból leírni...
    Az pedig nem más, mint a karjainak a tömege!!!! Ez így nem egyszerű, de ha összehasonlítod a fájlokat láthatod magad is, hogy az enyém attól erős...

    Jocó!
    Vakuljak meg, de nem!
    Az egyik koszos. Ennyit látok.
  • RJoco
    #4708
    Azért csak elvittem a trakeszt a vetővel majdnem a helyszínre.

    Simán bevetettem. Akkora terület maradt ki, ahol simán elfért volna a traktor a vetővel és dobta a következő fázist.
    Megnéztem, hogy mi a helyzet a másik vetővel, de teljesen halott volt.
    Aztán mikor törölni akartam a nem működő vetőt, észrevettem valami érdekeset. Ti is látjátok?


    És akkor az aratásról lőttem még egy képet. Mentem még vagy 2 métert és el is fogadta. De már látni, hogy 100%-on a számláló. Szóval nem mod pályán úgy néz ki, hogy jól működik.
  • Phara
    #4708
    A kiválasztott vontatókábel erejétől függ a darukábel emelőereje is?