5871
  • RJoco
    #4830
    Ááá, azt lehet minden kocsira. Viszont legyen mindenféle nemű, mert hát hülye 2023-at írunk.
    De ez sem fontos.
    A fontos, hogy potyogtassanak szarvascitromot. Füst helyett...
  • Jóózsf István #4829
    Sima ügy!
    Már csinálom is.
    Szeretnél sárga villogót, kipufogót és darut a rénszarvasokra?
  • RJoco
    #4828
    Sejtettem, hogy ez lesz.
    Viszont képek alapján újra tudod szerkeszteni.
    Vagy teljesen egyedit is csinálhatsz.
    Havas területen mekkora lenne, ha szánt köthetnél utána?
    És, ha rénszarvasok húznák? :))))
  • Jóózsf István #4827
    Te vagy a legnagyobb király!

    Jocó!
    A blender is tud kezelni több formátumot is, de azt elfelejtettem mondani, hogy amikor valaki betesz a játékba valamit, akkor a játék lekódolja. Amit nem lehet visszafejteni!
    Ezért nem lehet kiszedni belőle!
  • Phara
    #4826
    És ez is megvan! :)
  • RJoco
    #4825
    Hát ez az! Ennek mi értelme?
    Ha lenne feladat a feltöltésre, ami a későbbiekben biztosít vizet a lakosságnak, még megértem. De így üresen ott álljon!
    Csövezést nem láttam az erdőben oda. De nem is figyeltem.

    Elvileg nem tűnhetett el egy karakter sem. De mindegy. Annyira nem erőltetem.

    A Fusion 360-nak van olyan funkciója, ami be tud tölteni mesh fájlokat. Vagyis 3D formátumot. Kiterjesztés szerint 3mf, stl, obj. Mondjuk ez sem biztosan szerkeszthető, de kiindulásnak már jó.
    Emellett van olyan lehetőség is, hogy képet tölts be. A kép nagyítható, kicsinyíthető. És körbe tudod rajzolni, hogy meglegyen a körvonal.
    Szóval nem kell feladni (ördögi mosoly).
  • Jóózsf István #4824
  • Jóózsf István #4823
    Az az egyik alapvető hiba a játékban. A következő jogos kérdés merült fel szinte azonnal a fókusz fórumán: Ha víztorony befejezése után nem terem benne víz, akkor mi a szájba szexuált hórihorgas fityfenéért kellet egyáltalán megépíteni? Én (És mi mindannyian!!!) annyira hülyék lennénk, hogy a tűz helyett a hidroglóbuszba hordjuk a vizet? Annak mégis mi a drágalátos jó búbánatos családom belüli nemi erőszakos franc értelme van?

    A másik dologra: Attól, hogy hozzácsapsz egy nullát, még nem tűnt volna el... Nem törölted ki véletlenül az idézőjelet, vagy farkasszájat? <TruckData WaterCapacity="20000"> (ez a félpóté. NÁLAM!)

    És sajnos a végére maradt a rossz hír.
    Úgy néz ki, hogy a játékból nem lehet kiszedni az autók és a pótok fájljait. Nem véletlenül.: Azért, hogy az ilyen kis gyökerek mint én, ne ékeskedhessenek az azokon alapuló modokkal.
    Azt meg, hogy én saját kútfőből nekiálljak egy tiszta papíron háromdémodellezni, azt nagyjából a lottó ötössel tenném pariba. Se a kreativitásom, se annyi időm, se ülepem nincs hozzá! Ha valaki VALAHONNAN hozzám vágná a szerkeszthető fájlokat, akkor nekiesek mint tót az anyja valagának, de így?!?!?!?
    Azért még nem adtam fel teljesen...
  • RJoco
    #4822
    Hogy ez mekkora szívás!
    Megcsináltam a víztornyot. Gondoltam lesz benne víz. Hát nincs. Nekem kell feltöltenem. Max 3500 fér bele. Kevesebb, mint egy nagy tartály félpótba.
    Egyelőre nincs rá feladat, szóval üresen marad. Így viszont vihetem messziről a vizet az állomásra...
  • RJoco
    #4821
    Megtoldottam a 2200 lötyit egy nullával. De ehhez ugye kimásoltam a fájlt. Aztán vissza. TC csomagolgatta.
    Természetesen volt mentésem az initial.pak-ról. A mentésről nem. De az a 5800 pénz nem érdekel. Mondjuk így belegondolva rosszabbul is járhattam volna, bár nemrég csináltam egy mentést a mentésekről. Viszont azóta elhagytam Afrikát, szóval érzékenyen érintett volna.
    Mindegy, gyenge kísérlet volt. Annyira nem erőltetem.
    Csak rohadt bosszantó, hogy betettek egy kocsit, aminek semmi értelme igazán. Minek kell egy raktárhoz 4400 liter víz??
    Ha egy ilyen Derry megoldott volna egy helyet, akkor tök jó. De, hogy 3x forduljak 3 helyre 2 kocsival?! A félpót még elmegy. Bár azt sem vitték túlzásba. Legalább 4000.es lehetne.

    Gondolom a sok oktatóanyagot angolul nézed akkor. Így sajna nem tudunk sokat segíteni egymásnak.
  • Jóózsf István #4820
    Blender. Sok oktató anyag is van hozzá, (Kifejezetten hófutós!) úgyhogy marad!

    TEJÓÉG! Mit babráltál el? :-D
    A legeslegelső szabály, hogy a mentésről másolatot készítünk, (ÉS AZ INITIAL.PAK-RÓL IS!!!!) mert ha véletlenül kiírunk a játékból valamit és elindítjuk, akkor az örökre kuka!!! Ha vissza másolod a mentést és visszaállítod az elbabrált fájlt, akkor meg van mentve a helyzet!
    Nemrég említettem, hogy ha egy mód van rá, akkor nem a főjátékban tesztelek, hanem egy mod pályán. Ha ott elbukok egy-egy járművet, vagy pótot, akkor nincs baj.
    Amúgy legrosszabb esetben a játék saját biztonsági mentésével, maximum az aznapi munkádat bukod!1
  • RJoco
    #4819
    :))
    Itt is a link.
    Be kell regelni, aztán leszedhető. A programba is be kell jelentkezni, mert a felhőben tárolja a munkát és max 10 aktív munkád lehet. De ezek kapcsolhatók, szóval elég sokat létre lehet hozni.
    Milyen ingyenest találtál? FreeCAD, Blender? Előbbit használtam, szerintem a Fusion jobb, ha megszokja az ember. Utóbbit csak videón láttam, de normális oktatóanyagot nem találtam hozzá. Legalábbis magyarul. És 3D tervezéshez amúgy sem szokták ajánlani. Mármint a 3D nyomtatáshoz való tervezéshez.

    Megcsináltam az első vizes feladatot. 3 karikát mentem. Először a frissen kapott Derry-vel, meg a Tatra 813-at vittem a vizes póttal. Kiderült, hogy ez így nagyon rossz. Jobb lett volna vennem még egy Derry-t. Aztán megnézegettem az xml-eket. De nekem nem sikerült a szerkesztés. Kikerült a vizes felépítmény a játékból... Viszont észrevettem, hogy van nagy félpót. Úgyhogy fogtam két Tayga-t (mert valami gyökér kitalálta, hogy a Derry-re csak nagy saddle megy, a félpótot meg csak kicsire lehet rakni) és azzal vittem. A maradékhoz meg megint a Derry-t használtam.
    Most a vasúthoz kell egy rahedli víz. De előtte megcsinálom a 3-as víztározót, akkor nem kell olyan messze kocsikáznom. A Taygák így is zabálják a benyát. Lehet, hogy vinnem kell nekik egy tartályost is utántöltéshez.
  • Jóózsf István #4818
    Jól kicsesztél velem. Kellett nekem járatnom a szám!
    Amit ajánlottál nem sikerült rájönnöm, hogyan tehetem magamévá. Olyan van, hogy próbaverzió, de ahhoz a vizeletmintát is kellett volna adnom teljes vérképpel. Így dobtam. Aztán elkezdtem olvasgatni a GÁJDOKAT a modio-n. Az agyam szétmegy már, mert oké, hogy valamit ugatok angolul, de azért messze nem százas.
    Most ott tartok, hogy ráakadtam egy szerkesztőre, ami tök ingyenes és nyílt forráskódú. Nem is mondanak róla rosszakat és ami lényeg: Megemlítik az egyik gájban!
    Az, hogy egyáltalán hogyan működik, még csak nem is sejtem!
    Már az sem egyszerű, hogyan töltsük be a modelleket. Meg hogy hány darab fájlt és a többi...

    Szóval felvettem a kesztyűt. Remélem annyira beleőrülök, hogy már a nevemet se tudjam és akkor talán boldogabb életem lesz! Ti meg megszabadultok tőlem. :-) (Ezt a kurva mosolytárat meg valaki visszaállíthatná már!)
  • RJoco
    #4817
    Igen, a rakományt is hallani. Meg biztos van még egy csomó dolog.
    A legjobban Afrikában utáltam a madarak hangját. Mint valami éles nyikordulás.
  • RJoco
    #4816
    A macska itt is eltűnt, ha közelítettem hozzá. Fotó módban a kamerát. Még csak nem is a kocsival mentem közelebb.
    Szellemcicát is fényképezhettem volna, mert lassan halványodik el :D
  • RJoco
    #4815
    Az a pót tényleg nagyon gáz.
    Amúgy a Bandita felépítménye hátrébb van csúsztatva a daru miatt, azért is néz ki így a póttal. Lehet, hogy a 4 tengelyűvel jobb, de egyrészt olyat venni nem lehetett, másrészt rosszabb, mint ez a kéttengelyű.
    Többször is le kellett akasztanom, mert vagy mellé szorult vagy a tetejére. És visszaugrani a helyére már nem akart.

    CAD: Fusion360. Otthoni használatra ingyenes. Már alig várom, mit alkotsz :)
  • RJoco
    #4814
    Az LG monitor hangszóróit használom. És úgy hallottam, hogy mellettem ott ment a 3D nyomtató. (Nem a nyomtatóból jött a hang.) Fel sem volt tekerve csutkára, mert a monitor úgy 50%-ra lehet állítva, a gép meg 30-40 körül van.
    Azt tudom, hogy fülessel sokkal jobb és részletesebb minden. Főleg lövöldözős játékoknál nagyon hasznos. De akkor nem hallom a külső zajokat. És emellett nyáron még egy óra is sok lehet benne.
    Korábban két nagy hangfalam volt. De a monitorba épített miatt már nincs rájuk szükségem, ezzel is több helyem lett.
    A tűz pattogása a zöldellő területeken nem hallható, csak ahol már járt a tűz. Vagy éppen még parázslik.

  • Oldgamer
    #4813
    A sima hangszóró alatt igen, a tv-k jellemzően 10-15 w-os hangszóróit értettem. Ezeken a finom hangokat nem hallani. Erősítővel, komolyabb hangfalakon nyilván igen, kérdés az otthoniak vagy a szomszédok ehhez mit szólnak. Nekem anno mindig rinyáltak, emiatt váltottam. Utólag jól tettem, ég és föld a kettő között a különbség. 2-óránál hosszabb ideig ritkán játszom, emiatt nem zsibbad a fülem. Hosszabb játékidő után türelmetlenné válok, ez az én hibám persze.

    Jocó!
    Nem tudok róla, hogy lehetne pályát lehetne szerkeszteni konzoloknál, lehet tévedek persze. De nem is értek hozzá, úgyhogy mindegy is.

    Józsi!
    Egy fekete macskába múltkor belebotlottam a falu egyik mellékútján ( nem azon a mapon ahol ti játszotok ) Ez is eltűnt mikor közelítettem hozzá. Nem értem a készítők logikáját ez ügyben. Egy horgász viszont a csónakban ott marad, igaz nem is lehet túl közel menni hozzá.
  • eta32 #4812
    Egy jó 5.1-el nyilván egy komolyabb erősítővel együtt...,is hallani mindent én legalább is hallok... a tűz pattogást-ropogást is....
    Ahogy a rakomány hangját a platón szállítás közben...ha már a hangoknál tartunk.
    A fülest meg ki nem állhatom....
    Mondjuk nem tudom milyenek azok a "sima hangszórókon" de gondolom olyanok vannak a tv-ben is....DDD.
  • Jóózsf István #4811
    Ezeket a képsorokat kellene kitenni a AJÁNLÓNAK a gőz és az epik oldalára!
    Nnnnna! A macskát sem vettem észre eddig.

    De megszerkeszteném azt a gyári piros pótkocsit!
    Csak ahhoz már egy CAD kellene. Picit előrébb hozni a forgózsámolyt picit hosszabb vonóháromszög és egy nagyon hasznos, tüchtig kis jószág lenne belőle!
  • Oldgamer
    #4810
    Jocó!
    Fejhallgatóval játszol? Azért kérdezem, mert azon sok olyan halk szösszeneteket is lehet hallani, amit sima hangszórókon abszolút nem. Már nem is tudnék tv hangszórókkal játszani. Igaz a mostani tévém hangtechnikája kíváló, de akkor sem. Ezt a tűz pattogása miatt jegyeztem meg egyébként. Én is hallom, igaz egy másik pályán...azaz hallottam. ( Paradise w.. ) Továbbra is hiányzik a mod listából. Hogy szakadnának meg! Most emiatt kicsi szünetet tartok, de jó olvasni a szakértői írásaitokat a játékkal kapcsolatban. Igazi fanatikus SR rajongók vagytok. :)
  • RJoco
    #4809
    Köszi a tippet!
    A garázs nem tudott semmit, nekem meg a raktárban kevés volt a platós verda, a tuning Tátrát meg nem akartam használni, így Banditáztam egy nagyot. Semmilyen módosítás nincs a kocsin. A daruval egész hátra tudtam nyúlni a pótkocsi fölé, amin eléggé meglepődtem, de gyári van rajta.
    És akkor a lényeg itt tekinthető meg.

    A felfedezésnél láttam valami nagyon cukit:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Cica a háztetőn

    És világít a szeme a sötétben

  • Jóózsf István #4808
    A nyolcadik fázisban konkrétan torony iránt lehetett közlekedni. Nem is értem minek raktak a pályákra utakat.
    Tényleg nem rémlik, hogy pattogott volna a tűz!
    Ha elfogadsz egy kis rontást, vagy inkább tippet:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Az első pályán a raktártüzekre érdemes rámenni!
  • RJoco
    #4807
    Tudom, hogy elcsaltad. Mindent elcsalsz és átírsz. Aztán elfelejted :))
    Egyelőre csak a tankkal mentem ki és felfedezgetek. Úgy tervezem, hogy nem használok mod kocsit. A tuning tátra még fenn, de első körben nem akarom előszedni. Annyira nem rossz a terep. A pótoknál majd meglátom. A gyáriak alapból nagyon gázak, de először megpróbálom azokkal.

    Közben rájöttem, hogy mi volt az igazán nagy baj, azzal a nagyon egyszerű pályával. Sehol nem volt egy bukkanó, egy gödör. Nem csak az úton, de az erdőben sem. Azért ez a kanadai terep sokkal izgalmasabb, de mégsem olyan vészes. Legalábbis eddig.

    Tudom, hogy te halkan játszod a játékot, de az komoly, hogy a leégett erdőben még ropog a fa a tűztől? Tisztára olyan hangeffektek jönnek, minta valaki begyújtott volna a kazánba, kandallóba vagy éppen nyársaláshoz készülne. Nagyon gáz.
  • rebekakocsis
    #4806
    megnézem, köszi.
  • Jóózsf István #4805
    Persze, hogy nem. Mazochistáknak kifejezetten kötelező!
    Azt majd meséld el, hogy hányszor fordultál a vízért. Minthogy én elcsaltam a dolgot!
  • RJoco
    #4804
    Akkor annyira nem is vészes.
    Majd ragasztok egy cetlit a dudára, hogy el ne felejtsem :))
  • Jóózsf István #4803
    Addig nincs baj, amíg a megtöltött tartányos póttal egyenesen odamész a helyszínre és ott kiengeded. Át is mehetsz vele a másik pályára!
    Akkor van baj, ha megtöltöd és kilépsz a játékból, vagy átugrasz egy másik járműbe egy másik térképen. Ha ugyanazon a térképen ugrasz egy másikba, az se baj.
    Valamint a járművekre szerelt tartányos felépítményekkel egyáltalán semmi baj sincs. Mindez csak a pótkocsikra igaz!
  • RJoco
    #4802
    Majd úgy csinálom, mint a krumplival.
    Odaviszem a tartálykocsit. Ha locsolnak, locsolnak, ha nem, akkor VESSZENEK A TŰZBE!
    Ilyen játéknál nincs motiváció a "minden áron 100%-ra" teljesítésben.
  • Jóózsf István #4801
    Jössz tüzet oltani?
    Megküzdeni az elpárolgó vízzel és az üres hiába megépített víztornyokkal?
    Ha jóindulatú akarnék lenni, márpedig miért lennék az a mai világban? Akkor azt mondanám, hogy várd meg az első javítást, de mivel eddig is leszarták a hibákat a kilencedik fázisban és hunyorogva - káromkodva teljesíthető, így... :-)
  • RJoco
    #4800
    Végre elhagytam Glades-et.
    Crossroads-ban szerintem utoljára csináltam meg azt a területet, amit elsőre kellett volna. Konkrétan a garázs melletti szántóföldet.
    Ezen a területen 3 szántóföld van. Ebből 1 adott krumplit, amit viszont a contract nem fogadott el. Így ez ottmaradt.
  • Jóózsf István #4799
    Bocsánat! Bocsánat! Bocsánat!

    Azokat az értékeket felejtsd el!
    Rájöttem, hogy tulajdonképp nem is foglalkoztam az Ank futóművével, csak ÉRINTŐLEGESEN!!!
    Ezt most egy óra alatt rittyentettem.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    <Suspension
    Height="0.25"
    Strength="0.018"
    WheelType="front"
    BrokenSuspensionMax="0.15"
    SuspensionMin="-0.7"
    SuspensionMax="0.7"
    Damping="0.5"
    DeviationMax="0.1"
    />
    <Suspension
    Height="0.25"
    Strength="0.011"
    WheelType="rear"
    BrokenSuspensionMax="0.15"
    SuspensionMin="-0.7"
    SuspensionMax="0.7"
    Damping="0.5"
    DeviationMax="0.1"
    />


    De mindez kevés ehhez!
    Mert ezen nyomtáv szélesítés is van és nem gyengén helyeztem át a súlypontját.
    Most, hogy babráltam megint, felfedeztem egy érdekességet. Mivel nem lehet cserélni a katonai változat felépítményét, annak külön nincs is súlya. Illetve együtt értendő az alvázzal. (A fülkéjének van.)
    Ez csak azért érdekes, mert a civil változatéval megegyeznek azok az értékek amik az alvázra és a fülkére vonatkoznak, de ott a különböző felépítményeknek van saját tömegük. Itt is tetten érhető a fércmunka...
  • Jóózsf István #4797
    Az pont nem annyira a futóművön múlik. Ugyanis a futóművén én speciel lágyítottam. Az Ank-nak a legnagyobb baja a rossz súlyelosztás. és a keskeny nyomtáv. Ezt mindkettőt a fő fájljában lehet módosítani. A damping-nak annyiban van hozzá köze, hogy azt is rosszul állítgatják be a fejlesztők. Túl kicsi az érték. Azt már feszegettem itt a napokban, hogy az tulajdonképp a "lökésgátló" értéke. Minél nagyobb az érték, annál kevésbé engedi feldobni a járművet a levegőbe. Tehát, elméletileg lehet köze a boruláshoz akkor, ha egyik oldalon megdobja egy kisebb szikla a kereket és az meg lök egyet a járművön. Ha az érték megfelelően van beállítva, akkor csak simán berugózik a kerék. De sajnos ehhez az is kell, hogy a rugóerő is jól legyen beállítva, ami meg túl erősre van állítva gyárilag. Tudod mit...
    Ez az én civil Ank-om (A katonai verzió gyakorlatilag ugyan ez!) AKTÍV futóművének az adatai. (Azt hittem jobban belenyúltam, de nem olyan vészes.)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    <Suspension
    Height="0.25"
    Strength="0.04"
    WheelType="front"
    BrokenSuspensionMax="0.25"
    SuspensionMin="-0.6"
    SuspensionMax="0.6"
    Damping="0.5"
    DeviationMax="0.1"
    />
    <Suspension
    Height="0.18"
    Strength="0.045"
    WheelType="rear"
    BrokenSuspensionMax="0.25"
    SuspensionMin="-0.6"
    SuspensionMax="0.6"
    Damping="0.5"
    DeviationMax="0.1"
    />

    Hátul még pont, hogy erősítettem is. Amit magam sem értek, de valamiért így csináltam...


    Jocó!
    A plató (felépítmény) fájljában módosítottam!
    Tudod a demencia!
    Ezt miért is írtam? :-)
  • rebekakocsis
    #4797
    Egy kérdésem lenne, van ez a ank gyöngyszem, kedvenc lenne, ha nem billegne, mint szarka a dögön. Hogy kellene átírni a futóművet, kevésbé hajókázósra? A damping érték lenne a megoldás?
  • RJoco
    #4796
    Látszott is, hogy nem tudod, mit akarsz :)
    Ezt most a nagy autók fájljából törölted vagy a plató fájljából?
    Ha az előbbi, akkor a nagy autók hogy haladnak most keresztül a lombokkal teli erdőn?
  • Jóózsf István #4795
    Csak erős idegzetűeknek, mert nagyom béna voltam! Valahogy zsibbadt vagyok ma reggel, pedig még be sem vettem a marék xanaxot! :-)
    Annira tudtam!
    A megoldás pedig.: NoFoliageCollisions="True" -ról "False"-ra. De nem is értem, hogy minek bele ez a sor. És, hogy a nagy teherautók kerekeinek mi köze a lombozathoz!?!?!
    Valószínűleg ugyanez az eredmény, ha simán csak kitöröljük.
  • RJoco
    #4794
    Érdekes.
    Viszont amúgy sem nagy verdák szállítására van.
    Ellenben van egy olyan, ami nagy verdákhoz lenne. Csak az is kicsi sokszor. Viszont érdemes lenne megnézned a fájlját, hátha ki tudsz belőle bányászni valamit, amit átültethetsz ebbe.
  • Jóózsf István #4793
    Próbáltam rá felállni egy másik Royal-al és nem vette figyelembe a kerék a platót. "NINCS ÜTKÖZÉS" mintha ott sem lenne. Aztán a nyolcszázassal is megpróbáltam, az meg simán felállt rá.
    Majd belenézek a fájljába. Szerintem csak a scout kerekekre írtak KOLLÓZIÓT!!! Ami elsőre hülyeség, mert ha a platóval nekitolatok valaminek, akkor is koppan. Szóval van egy kis navazze benne!
  • Llajti
    #4792
    Magyaritasok.hu-n, felülírós módszerrel fog menni. Szinte mindent lefordítottam eddig, küldik, teherautók, térképek, fejlesztések, stb. coop hiányos.
    Utoljára szerkesztette: Llajti, 2023.03.19. 11:39:39
  • RJoco
    #4791
    Pont ez a plató bugzik nálam, a tátrán, ha árut szállítanék rajta. Pedig van, amikor megy. De általában úgy beremeg, hogy a verda a levegőbe száll.
    Vicces volt a végén ahogy a jeep ott maradt a levegőben. Ennyi év után sem tudták rendesen megcsinálni. És soha nem is fogják.