5871
  • RJoco
    #4910
    De nem olyan könnyű, mint átírni egy-két sort, hogy kész legyen ;)
  • eta32 #4909
    Jahhh így könnyű...XD
    Na ilyen "SzenJános" bogarakkal sem találkoztam eddig.
    "SzentJános" bogarak 1
    "SzentJános" bogarak 2
    Utoljára szerkesztette: eta32, 2023.04.07. 13:27:46
  • Phara
    #4908
    Ahol lehet azért könnyítek magamon :D
  • RJoco
    #4907
    Szerintem Yukon-t csináltam, mikor meguntam és átmentem Afrikába, most meg Kanadában vagyok.
    Majd, ha végeztem az újjal, akkor megyek vissza Yukon-ba. Pár verda úgyis ott maradt.

    @Phara: Ne parázz. Én egyszerűen azzal magyarázom, hogy mivel alagutakról van szó, ezért akárhol kijöhetsz belőle.
    Első térkép jobb alul kimész és jobb felül mész be a másodikba, akkor a másodikat csak az első alá kell tenni.
    De van olyan is, hogy jobb oldalt mész ki és baloldalt mész be. Fentről le vagy lentről fel, mindegy.
    Afrikában úgy emlékszem, hogy a 4 térkép járatai még jobban eltérnek.
    De, mint írtam, alagutak. És azokban fizikálisan nem jársz, így akármilyen nyomtávot is követhetnek. Akár egy 180 fokos kanyart is csinálhatnak.
  • Jóózsf István #4906
    Hányszor szóvá tették már fókusz fórumon!!!

    Most, hogy szóba került és Jocó is járt arra nemrég, gurultam egyet a Yukon egyesen. Olyan úton is jártam, ahol soha eddig.
    A Fehérrel mentem, két rakomány téglával. Jó volt felidézni a régi érzéseket azokon a borítókon, amiket megjártam élesben is.
  • Phara
    #4905
    Én is épp Maine-ben vagyok és a térkép négyzetek alapján sehogy sem áll össze az átjárók csatlakozása. :D Első térkép felül 2 majd második alul 2 átjáró az korrekt. De első térkép jobb alul majd második jobb felül. De biztos ilyeneket is csak én veszek észre :D
  • eta32 #4904
    Köszi az infót,mindig jó az "öreg" a háznál..XD.
    Megpróbálom észben tartani,mondjuk nem tudom merre is vannak, de majd előbb-utóbb biztos bele akadok....D.
    Fú ez nagyon komolyan dönti a fákat....gondolom nem kicsit van "megmókolva" minden....XD.
    Alapból azt rühellem mikor a kis vékony "kopasz" fákba úgy el tud akadni még a nagy Ziksz is...
    Utoljára szerkesztette: eta32, 2023.04.07. 10:00:11
  • Jóózsf István #4903
    Ha megengedsz egy rontást:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A futószalagokat már csak akkor javítsd ki, ha nem akarsz arra menni, ahol keresztezik az utat. Ugyanis, el fogják torlaszolni!


    Más:
    Tuskókat akartatok döntögetni? Hát, tessék!
    Mindjárt bele is nézek miket irkált át ez a jóember!
    Arról nem beszélt, hogy a csörlőzést mennyiben befolyásolja. Mert ha azzal is ki tudjuk tépni, akkor bakfitty!

    Húúúúúúú! Nagyon sok mindenbe belenyúlt és elég drasztikusan. Meg is ijedtem!
    Lenne pár hasznos dolog, amit érdemes lenne alkalmazni, de egyelőre inkább hagyom.
  • eta32 #4902
    Hát még én hogy örülök hogy segítettél és meg lett a 100%...mert azért csak jobban mutat,ha már lúd legyen kövér...
    Minden esetre ez a Maine régió nagyon tetszett és volt benn elég kihívás ,nem könnyű de nem is nehéz a térképek is és a küldik is változatosak....nyilván azért ahova lehetett 1 max 2 fordulóval megoldottam ,annyira nem vagyok híve én sem a vigyünk ugyan oda 3-4x valamit.
    Most Yukon következik nagy részben már felfedeztem 18%-on van a régió.
    Ahogy látom lesz tenni való rendesen.
    Ez volt anno az első kabinos terület ha jól emlékszem,remélem nem lesznek gondok,így több év után kigyomlálták a bugokat,persze fogadást nem kötnék rá...
    Azt sem tudom hogy mi merre .de majd rájövök...na meg a YT-on minden fenn van...DDD.
  • Jóózsf István #4901
    Nekem se sok terepjáró teherautó jut eszembe.
    Az meg, hogy egy térkép hol helyezkedik el a világban szinte csak elnevezés kérdése. Azért is próbáltam jellegzetes helyszíneket felsorolni.
    Nem tudom kimondtuk-e már, de az egyetlen dolog, amiben a fejlesztő csapat jó és jó munkát végez, azok a pályák. Drukkoljunk nekik, hogy ezt, vagy ezeket az embereket ne utálják ki! És akkor előbb - utóbb sorra kerül az egész világ. Csak idő kérdése.
  • Phara
    #4900
    Konkrétan bármire kiváncsi lennék ,mert fejből egyet sem tudok mondani fejlesztői részről ami ne a 2 ágról kerülne be. Mintha meg lenne kötve a kezük vagy nem tom. Mondjuk gondolom nincs is sok gépjármű terepre ezeken kívül , ha meg igen azokat is kb megcsinálták már a modderek szerintem. De térképek azért bárhol lehetnének máshol is.
  • Jóózsf István #4899
    Konkrétan mire számítasz?
    Iveco, Volkswagen, Man, Isuzu, Mercedes?
    Afrika, Alpok, Izland, Dél Amerika, Mexico. De lehet akár simán csak valami mediterrán. Görög, Spanyol, Vagy közel kelet?

    Biztos lesz. Hisz végtelen tartalmat lehet készíteni hozzá. Most hogy ezt írom rájöttem, hogy a játék minősége is azért hagy kívánni valót maga után, hogy nagyon szépen lassan kijavíthassák. És így az örök dicsőség az övék!

    Na jó. Ne komolytalankodjak már!

    Endy!
    Örülök, hogy megoldódott!
  • eta32 #4897
    @Józsi.
    Nagyon köszönöm a segítséget.....
    Nagyon sokat segítettél magamtól a büdös életben nem tudtam volna megcsinálni...
    Így sem volt egyszerű....nekem....persze így utólag már igen pofon egyszerű.....
    Na a lényeg ,ha valakinek hasonló gondja lenne:
    Ez itt alább hiányzott.
    """A "finishedObjs" szekcióban szerepel így: "US_06_02_KARTER_CNT",""""
    Ezzel már eltűnt a task listából.
    De még ezt ,""" A "contestTimes" -ban így: "US_06_02_KARTER_CNT": 678"""" is be kellett írni.
    Ez sem volt sehol.....
    Tovább nem szórakoztam vele mert így is meg lett amit akartam.
    Igaz most sem működik de amennyit vesződtem vele ,amúgy sem csináltam volna meg....a készítők meg bekaphatják...megint sokadjára....
    Íme a lényeg : meg van a 100% Maine-ben is
    Időfutam teljesítve....
  • Phara
    #4897
    Vajon várhatunk-e olyat a fejlesztőktől, hogy nem csak USA és RU pályák / járművek lesznek?
  • Jóózsf István #4896
    Bocsánat, hogy ennyire szertelen vagyok. Ez a rész az érdekes az egészből:

    A "finishedObjs" szekcióban szerepel így: "US_06_02_KARTER_CNT",
    A "discoveredObjectives" -ben is benne van ugyanúgy.: "US_06_02_KARTER_CNT",
    A "contestTimes" -ban így: "US_06_02_KARTER_CNT": 678,
    És a "contestLastTimes" -ban megint így: "US_06_02_KARTER_CNT": 678,
  • Jóózsf István #4895
    Van másik olyan küldetés, ahol körbe kell járni helyeket?
    Most találtam egy másik gyanúsat: "US_06_02_TRAILER_TSK",
    Meg mégegyet: "US_06_02_KARTER_CNT",
    Természetesen azért találgatok, mert a mentésben kódnéven futnak a feladatok és ki kell találni, hogy "Mire gondolt a költő?"
    Érdekes módon ez egy másik időfutam ugyanarról a pályáról és szinte megegyezik a neve! "US_06_02_DANGERRACE_CNT", (Danegrous Games)
    Valószínűleg a CNT végű lesz a helyes megfejtés! Mármint a KARTER_CNT.
    Igen. Két CNT végű küldetés van azon a pályán az én mentésemben.

    Van egy "contestTimes" szekció, ahol nálam a Dangerrace 190-es értéket kapott. Gondolom másodpercben a KARTER_CNT meg 678-at
    Ahogy elnézem ez nem lesz egyszerű menet neked elintézni.
    "contestLastTimes" szekcióban is benne vannak ugyanazokkal az értékekkel.

    Akkor sorban:
    A "finishedObjs" szekcióban szerepel így: "US_06_02_KARTER_CNT",
    A "discoveredObjectives" -ben is benne van ugyanúgy.: "US_06_02_KARTER_CNT",
    A "contestTimes" -ban így: "US_06_02_KARTER_CNT": 678,
    És a "contestLastTimes" -ban megint így: "US_06_02_KARTER_CNT": 678,

    És ennyi!
    Ha benéztem és rosszul következtettem, akkor bukta az egész. De olyan kilencven százalékra veszem, hogy ez az a küldetés!
  • Jóózsf István #4894
    Bakker! Egy helyen dolgozunk? :-D

    Várjunk azzal a "ne fogyasszon annyit"-al, mert én pár évvel ezelőttig azért téptem a hajam, hogy ki tökömet érdekel, hogy mennyit fogyaszt, csak legyen teljesítménye. Ha sokat fog fogyasztani, akkor majd visszaveszek a kívánalmakból, de annyira bele voltunk buzulva a 250 wattba, mintha szentírás lett volna! Így jobb, hogy én mondhatom meg melyik legyen!

    Endy!
    Jól mondja Jocó!
    A PTS-ben én is belefutottam a dologba. Személyautóval kell odamenni és azt a pótkocsit kell majd húzgálni.
    De, ha végigzongoráztad az összes lehetőséget akkor...

    Én a Completsave.dat -ban (Ez a fő mentésem. Nálad ahova a hard módot tetted....)
    A 703. sorban a "finishedObjs" szekcióban találtam egy ilyen bejegyzést: "US_06_02_CHECKPLACES_TSK", Szerintem ez az a küldetés. De valószínűleg lesz egy "ellen darabja" valahol. Még bogarászom a mentést, de addig nézd meg, hogy nálad ez megvan-e!
  • eta32 #4893
    Ezt olvastam én is.
    Igen ott van de sajna nem indítható...
    Nem sokára befejezem ezt a régiót már 1 nagyobb küldetés van ,utána meglátom mi lesz....???
  • RJoco
    #4892
    "I just stumbled upon this thread because I noticed the trailer on the minimap but do not have it as a task. Is it possible they just removed the contest entirely? It doesn't show on my task or contest list and the region doesn't have any uncomplete missions."

    Ez az egyik fórumról van és kb. 2 hónapos hsz.
    A feladatlistáknál ott a feladat?

    Én nem nagyon foglalkozom időfutamokkal és elnézve, hogy mit is kell csinálni, nagyon jól is teszem. Csak felidegesíteném magam rajta.
  • eta32 #4891
    Teljesen mind egy nem csak én próbáltam végig a lehetőségeket,ezen a fórumon is taglalták...
    BUG
  • RJoco
    #4890
    Akkor már inkább a képcsöves. Azon keresztül energiát is tudtak küldeni az asztrósok, médiumok vagy miefenék.
    Igen, a 8K is gond lesz. A gyártást nem az EU fogja korlátozni. Az nem szólhat bele. Csak itt majd nem tudják eladni. Kénytelenek lesznek az emberek EU-n kívülről hozatni.
    Igen, van kompenzáció. A havi támogatási rendszert még a németek sem értik egészen. Lehet igényelni, meg kell adni némi adatot, aztán elbírálják. De, hogy mi alapján, azt nem tudni. Lehet, hogy egyik hónapban nem kapod meg, a másikban meg igen. Én egyelőre hagyom. Ketten vagyunk, a lakás szerencsére nem drága, kijövünk a pénzből és még költeni való is akad. Meg is vettem az új 49"-os monitoromat. Tegnap jött meg.
    A cégek is adhattak párszor koronapénzt. Egyes cégek elég szépen perkáltak, mások, mint a mienk is, sóher volt.
    Nyáron volt 9€-os vonatbérlet is. És most is tervben van, hogy normál ár alatt legyenek az ilyen bérletek. Próbálják ösztönözni az embereket az ilyen jellegű tömegközlekedésre, hogy kevesebbet használják az autóikat.
    Ha beszámolják 200-ért, az elég jó. Ennyiért már láttam használt PS4-et a használtpiacon is.
    Amúgy nem lennél előrébb, ha előbb tudod. Sőt. Akkor most nem lenne PS5-öd.
    Így legalább már a húsvéti szünetek alatt is élvezheted a használatát.
  • Oldgamer
    #4889
    Anno a plazma tévéket azért szüntették be, mert fűtőtestként is funkcionáltak. De jó is volt hozzábújnom télvíz idején még most decemberben is. A mostani LG oled egy hideg frigid dög. :)))
    Úgy tudom, a 8 K-s tévék gyártását szintén korlátozni akarják a közeljövőben a magasabb (?) fogyasztásuk miatt. Őrület...

    Aki haver hozta a PS5-öt pár napja, meséli, vannak éremelések odakint, de sokaknak jár energia kompenzáció. Kaptak egyszeri 300 eur-t is. De havi tételben is van valami támogatási forma, erre nem emlékszem pontosan. Egyelőre inkább csak ráncolják a homlokukat az emberek az árak gyanánt, de nagy anyagi gondjai nincsenek a többségnek...egyelőre.
    Én 549 eur-ért vettem a vasat 380 ft-ban számolva, ez 210.000 ft. Szóval megérte. De most akciózik a kinti bolt régi használt ps4 pro-t 200-eur-ban beszámolják. Hm... utólag tudtuk meg basszus. Mindegy. Haver filózik megveszi 70.000-ért az enyémet.
  • RJoco
    #4888
    És, ha scout-tal mész oda éjfél és 8 között?
  • eta32 #4887
    A képen látszik hogy időhöz van kötve de sajna az idő határon belül és azon kívül sem lehet elindítani nem hogy teljesíteni.
    idő bug
    Itt a fórumon foglalkoztak is vele ....eléggé szakállas bug ahogy a többi is ami a játékban van....
    Utoljára szerkesztette: eta32, 2023.04.06. 12:31:58
  • RJoco
    #4886
    A buksi tömők kimaradtak.
    Régen a döner 4,5 volt. Most 5,5-től van. És van pár hely, ami korábban jó volt, de most kispórolják a cuccot.
    A mekit nem tudom, oda ritkán járunk. Eleve nem tartjuk olyan olcsónak.
    Éttermekbe nagyon ritkán járunk. Még a korona előtt volt egy kínai svédasztalos. 20€ volt az evőeszköz és annyit ehettél amennyi beléd fért. Ha elvitték az evőszeszközt, akkor 20€-ért kaptál másikat. Szóval nem szabadott a tányéron hagyni. A piát fizetni kellett rendesen. Idén januárban az osztrákoknál voltunk kínaiban. 5 személy, 5 almalé és annyi kaja, ami beléd fér, így volt 150€
    A németeknél a kajára 5% adó van, minden másra 19%.
    Emellett nyugodtan lehet számolni, hogy a bruttó fizuból a levonás 30%. Vagyis a fizud 70%-a megmarad.
  • RJoco
    #4885
    Mi a bug ebben?
  • eta32 #4884
    Üdv .
    Pici segítséget szeretnék kérni.
    Hard modban ez az idő futam bugos ,nem teljesíthető mert...a készítők kb 1 éve csesznek kijavítani.
    A kérdés hol és mit kell átírni hogy olyan legyen mint ha teljesítettem volna.
    A fórumon mindenkinek aki Hard modban szeretné ezt teljesíteni annak ugyan ez a gondja ....
    Mysterious Monoliths BUG
    Előre is köszi...
  • RJoco
    #4883
    Talán lassan elkezdenek dolgozni azon, hogy ne fogyasszon többet egy kártya és úgy legyen erősebb. Mert, ha nem erősebb, akkor csak a fogyasztás miatt nem sokan fogják cserélni. Jelenleg engem sem érdekel, bár havi 180-at perkálok villanyra. Euróban. Hogy mennyit változott? 110-et kellett volna korábban, de a biztonság kedvéért 135-öt fizettem. Most a kedvezménnyel lett annyi, amennyi.
    Előbb utóbb úgyis elérik a játékok határait is. Már most is van olyan, ami úgy néz ki, hogy az ember az agyát eldobja. Aztán meg lehet nézni egy-két nagy címet. Meg egy-két jó játékot.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az árak idekint? Rémesek! Minden drágul. Múltkor az 50 centes kígyóubi volt 1,20. A dr.ötker fagyasztott pizza akciós ára annyi, mint korábban a normál. Normál áron nem is veszem. Sose vettem. Egy liter jobb fajta tej 1,50. Ez is korábban 1,09 körül ment. A tojást most nem tudom. 1 eurós joghurtok, melyek korábban 55 cent körül mentek. 3,50 a 400g szeletelt sajt. Ezek mind-mind olcsóbbak voltak.
    Szóval az alap élelmiszerek is drágultak eléggé. 2012-ben és utána még egypár évig az egyik puding 0,19 volt. Most ez 0,39.
    A fizetésből még mindig ki lehet jönni éppen. De nem fényes.
    Tavaly volt 3% fizuemelés 3 év után. 3 évvel előtte szintén 3% volt. Szóval ez harmatgyenge. Kemény 80€ bruttóban.
    A hónaptól kaptunk 5%-ot. De a minimálbér is emelkedett. Most már valami 13€ óránként. Szóval muszáj volt emelniük. Egy takarító jobban keres, mint nálunk egy betanított munkás. 3 műszakban nagyjából ugyanannyit.
    A szakszervezetek és munkások folyamatosan tüntetnek. A mi brand-ünk (a mi gyárunk nincs benne a szakszervezetben, így nem vonatkozik rá) 2024-ig kap 8,5%-os fizuemelést két részletben és kétszer egyszeri kifizetésű 1500€-t. Ezt sikerült kiharcolni. De ugye tüntettek a postások, a repülősök, meg még nem tudom kik.
    Szóval fizetni itt sem akarnak. De minden csak drágul.
    Más gyáraknál jobb a helyzet. Van ahol annyit keres egy betanított munkás 2 műszakban, mint én szakképzetten a mostani helyemen.
    Szóval eléggé munkáltató függő is a dolog. Van aki fizet gond nélkül, van aki cseszik az emberekre, mint nálunk. Mondjuk meg is lehet nézni a munkaerőt. Csak az alja jön ide és az olyan hülyék maradnak itt, mint én is. De ennek is megvan az oka.
  • Jóózsf István #4882
    A csúcs gépeknél nem csak a fogyasztás lesz a gond. Hanem az áruk is. 650 pengőt kellene kivágnom most az ablakon vga-ra és tápra, de valahogy nem akaródzik ebben a fos helyzetben! És ez még az olcsóbbik verzió, mert tudnék egy gurigát is, de azt már sehogy nem tudom letolni a saját torkomon.

    Tényleg Jocó!
    Arra felé mi a divat? A pandémia (és a háború) miatt mennyire változtak az árak. Főleg az élelmiszerekre sima és gyors éttermi kajákra gondolok.
    És hogy ezt követték-e, kompenzálták-e valamennyire a munkáltatók? Anélkül, hogy nagyon vájkálni akarnék a zsebedben. Jók lesznek a százalékos értékek is.
    Az én fizetésem az elmúlt négy évben ÖSSZESEN 25'000 forinttal ment feljebb. Azt nem merem leírni, hogy pontosan mennyi! De engem és a társaimat (öt ember) konkrétan sz.patnak. Cégen belül is vannak jobb eredmények. Egy sima raktáros fizetése kb 50 pengővel lett több, csak az elmúlt egy évben!

    Na, ez aztán témába vág! :-D
  • RJoco
    #4881
    A PC-s hardvert is simán kitárgyaljuk függetlenül attól, hogy mással is játszunk rajta, nem csak ezzel. Szóval szerintem nem kell a téma miatt aggódni. Amúgy is a játék teljesítményével van/volt a gondod, szóval témába vág.

    Most, hogy így írod a funkciót, az elkövetkező eszközökre sokkal jobban oda kell majd figyelni. Az EU-s fogyasztási rendelkezések miatt esélyes, hogy több butított TV (is) lesz. Már így is aggódnak, hogy egy-két méret már most nem fér a keretbe. Kíváncsi leszek hogy alakul a helyzet majd a készre szerelt csúcs számítógépekkel.

    Szerintem az én TV-men ilyen ALLM funkció nincs. Szerencsére.
  • Oldgamer
    #4880
    Na megvan, köszi! Teljesítmény mód, így lesz a performance minőség elérhető. Jobb lett a kép, de nem ájultam el, alapból a tv-m előzőleg sokat javított, szép úgy ahogy most van.
    Fontos, utána olvastam, meg másoknak is info!
    Ha egy modern tv az ALLM funkciót tudja kezelni, akkor a PS 5 konzol menüjében a HDMI beállításoknál ezt az ALLM lehetőséget nem szabad automatikuson hagyni, gyárilag van erre beállítva. A két eszköz automatice gyengébb ( nem gyenge.. ) üzemmódra kapcsol, főleg a Hz vagyis a képfrissítés csökkenl!!
    Látod, gyárilag van így beállítva. Kiiktatva ez a funkció kb 30-40 %-al jobb/szebb képet eredményez, sokan ezt nem is tudják.
    Megvan az akku kijelző is, kicsit vaksi voltam.

    No, akkor bebiztosítottad magad kontroller terén rendesen. :)

    Téma lezárva nehogy morogjon a nép, de úgy érzem voltak hasznos tanácsaink a többi konzolosok számára.
  • RJoco
    #4879
    Most meg nem mondom, hova dugták el, de be lehet állítani, hogy minden játék performance módban menjen. Amelyik játék meg engedi, ott be lehet állítani, hogy automatikusan válassza a rendszer beállítást vagy felülbírálod. Legalábbis így tudom.
    Szóval játékonként felülírható az alapbeállítás.

    Nyomd meg a PS gombot és ott lesz a kikapcsolás mellett a kontroller és az akku állapota. Amúgy szól és világít is, ha nagyon kevés a töltés. Én ezért is vettem még egy kontrollert, hogy ne kelljen abbahagynom a játékot, csak cserélek, ha lemerült. Azért hozzáteszem, hogy elég jól bírja az akku. Meg van egy dupla töltőm is. De most, hogy lecseréltem a telefont és a töltője itt van mellettem, így nincs gond, csak rádugom a kontrollert.

    Azt sajnálattal hallom, hogy pont a lényeg nem megy. A haptikus visszajelzés lenne a tuti.

    Rally-nál pont a kontroller a jobb a billentyűzettel szemben. Ezért sem rallizok PC-n. PS-re meg beszereztem a WRC9-et. Amennyit rallizok, arra elég ez az egy. De SR nem ralli. Se nem szimulátor.
    A haptikus visszajelzés működik olyan formán, hogy, ha eléggé rommá törted a verdát, akkor nehezebb lesz a gázadás. Amúgy nem venni észre a kocsiknál, hogy különbség lenne. Ahogy az életben sem. Mindegyik gázpedált könnyű nyomni. A fék viszont más tészta. Az erőssége a legtöbb esetben járművenként változik.
  • Oldgamer
    #4878
    Köszi a tippet!
    Hm, nem is láttam olyan menürészt a PS-nel, hogy performance stb, csak olyat, automatikus, meg 1440p stb. Lehet ez lesz a gond, emiatt nem látok különbséget. Tudot mit nem látok a képernyőn? Az akku aktuális töltöttsége grafikont. Lehet ezt is be lehet állítani?
    Jah, baromi furcsa, hogy teljesen halk a masina, a pro úgy " huzatolt " hogy füles mellett is hallottam néha.
    A menüben viszont kiiktattam a kontroller rezgését, 3-4 mp-ként zizgett meg kattogott mikor váltogatott a kocsi, ez baromira idegesített. Még jó hogy nincsen gázadás nehézségi erő a gombon a sárban haladva tuti ínhüvely gyulladást kapnék 1-héten belül. :)

    Természetesen nem szóltam le a billentyűzetet használókat, hiszen jeleztem, megszokás kérdése az egész. Ha úgy tapasztalod, hogy szépen finoman is lehet vezérelni vele ezt a játékot, akkor semmi gond. Rallynál pl jobban el tudom képzelni, hogy a billentyűzet megfelelő az irányításra, SR-nél voltak kétségeim csupán.
  • Phara
    #4877
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tudod melyik a fájlja a Wide flatbed semi trailernek?(az 5 slotos high saddle) Azt hittem DC-t sűrűbben nézed de úgy látom tévedtem :D
  • RJoco
    #4876
    A PS5 performance módba van állítva?
    Ha nem, akkor a PS menüben állítsd be, hogy biztos minden játék abban menjen. A quality módnál én nem vettem észre szebb grafikát, csak nagyon durva akadást. Még a Horizon-nál.

    A billentyűzetet meg nem kell leszólni. Ez a korai PC-sek hibája. Gyerekkoromban mindent joy-jal (piros gomb, piros kar) vagy egérrel játszottam. A billentyűzet csak az íráshoz kellett. Aztán vettem egy PC-t. Nekem nem gond autós játékokat sem billentyűzettel játszani. Lehet azt is "analóg" módon használni. A finom mozgás is elérhető.
    A kontrollert is meg kell szokni. Olyan kicsik a távok, hogy talán még precízebb mozgáskoordináció kell hozzá, mint bill-hez. De ez is csak megszokás kérdése.
    A kormány a tuti az autós játékokhoz, de ahhoz sok hely kell és sokat kell mozogni is.
  • Oldgamer
    #4875
    Konzoloknál a kontrollerrel lehet szépen a gázt tartani, illetve adagolni, még a legfinomabb mértékben is, igaz nem könnyű, hiszen rettentő érzékeny a ravasz gomb. A fékezéssel már kicsit más a helyzet, ott szinte azonnal satufék van, de ez csak betonon érezhető zavaró tényezőként, mert tudjuk, ott a tapadás mint olyan nem létezik, tehát könnyen keresztbe áll a vas. Nem kritizálásként Jocó, de számomra elképzelhetetlen, hogy egyszer is billentyűzettel játsszam a SR-ert. Igaz, minden megszokás kérdése. Talán a finommmozások hiánya végett gondolom ezt így, lehetséges tévesen persze.

    Furcsa kicsit a PS5-ös SR, pro-nál az új tévémen soha nem szaggatott be a jàték, dícsértem is. Itt most bizony keményen, nem is értem... Lehet ps4-es SR-rel fogom játszani, amúgy sem látok grafikai plusz különbséget.
  • Jóózsf István #4874
    Hogy legyen egy halovány fogalmunk...
  • RJoco
    #4873
    Na ezért már venném a fáradságot és beállítanám a kontrollert. De mivel ilyen nincs a játékban, csak a tiédben, így marad a bill+egér. Nem kell nyúlkálnom jobbra-balra. Bár egy kis kormányon gondolkodom.

    A csörlőzésnél mostanában én is igyekszem a gyors módszert használni. Sajnos nem sok sikerrel.
    Azért ne felejtsük el, hogy nálad egész másképp futnak a kocsik, mint másoknál.
    Tegnap szinte nem is tudtam játszani, mert a verda mindenhol belesüllyedt a talajba, mert normális talajt meg textúrát csinálni smafu. Egyszer kimentettem másik kocsival, másodszorra altfnégyeltem. És párszor megmentett a gyorscsörlőzés is, bár kiszedni csak manuális akasztással tudtam.

    A bill elállítás alatt azt értettem, hogy korábban kísérleteztem valami állítgatással, aminek az lett a vége, hogy a bill beállításokat alaphelyzetbe rakta. Pedig ilyet nem akartam és nem is nyomtam semmi ilyenre.
    Alternatív kontrollert elfogad vajon a játék?
  • eta32 #4872
    Én is néha controllerrel tolom ha a felfedezést végzem a térképen...meg lusta vagyok beülni rendesen a cokpitembe hogy a pedálokat nyomjam és kormit tekergessem...de a kényes szituknál ahol pontosan kell adagolni a féket gázt ott már váltok is a kormány irányításra.
    Ilyenkor annyira nincs jelentősége azoknak a dolgoknak amiket alább taglaltál...
    Na meg értelem szerűen a daruzásra a controllert használom....
    Igazából ahogy írtad is ....vagyis én értelmeztem az írásod...lehet rosszul értettem akkor sorry, a controllerrel nem lehet sem a féket sem a gázt finoman tartani adagolni,ezt tapasztalom én is ha nagy ritkán használom ahogy fentebb írtam is.
    Szerencsére ez a pedáloknál működőképes ....lehet adagolni szépen ,nyilván lehetne jobb is de szerintem nem rossz.
    A csörlőt mindig "automatán" használom ,belsőből ,nagy részben jól működik....
    Nyilván a kényes szituknál komolyabb elakadás vagy borulás elkerülése miatt,ahol azt sem látom hol vagyok akkor külső nézet és egérrel akasztás....
    Ami a váltásokat illeti.
    Rákalibráltam a G27 manuál váltó karjára ,így majdnem olyan mintha a Mudrunnerrel tolnám....persze nem mert ott manuál kuplung és váltó volt hard modban....na az volt az igazi kihívás és realisztikus vezetés...imádtam.
    Majd rosszul lettem mikor az SR-nél ezt láttam hogy csak automata lesz abból is ilyen.
    De így váltó karon használva mégis ad valami fillinget...
    A pedál kuplung is használatban van igaz ritkán,ha olyan váltóval szerelem fel a gépet(Fine-tune) ahol ennek segítségével és a váltó konzolon levő billenő kapcsoló segítségével tudom finom hangolni-állítani a low fokozatok között bárhova.
    Sőt tovább megyek ha a kuplun pedált használom akkor a váltón levő billenő kapcsolóval sebességet is válthatok,de ezt soha nem használom mert értelmetlen és macerás,csak érdekesség kép írtam le.
    Azt nem tudom ez hogy van megoldva billel ,de azt soha nem használtam,már kontrollerel és külső nézetben is problémás nekem a vezetés annyira megszoktam a kormit és a belső nézetett...
    Nyilván ha onnan közelítem meg így automatán a váltó kényelmesebb vezetést tesz lehetővé mint állandóan kuplunggal váltani ,de az igazi úgy volt számomra....

  • Jóózsf István #4871
    Már konkrétan emlékszem, hogy a jobb ravasz feletti gombon volt a kürt, de mivel sosem használtam, nálam az lett a csörlőkioldó.
    Lehet, hogy XML-ben...?