5873
  • RJoco
    #5032
    Teleportálni?
    Mármint a térképen egyik járműből a másikba ugrani?
    Inkább odahajtasz, hogy átszállhass?
    Vagy a visszaállításra (Recover) gondolsz? Ez esetben az utánfutókat nem viheted.

    Csak azért kérdem, mert Mud Runner-ben volt egy olyan acsi, hogy a térkép megnyitása nélkül kellett megcsinálni a pálya feladatait. Ami azt jelentette, hogy nem akadhattál el és nem fogyhatott ki az üzemanyagod sem.
  • kamionosjoe
    #5031
    Mindenféle autót ki szoktam amúgy próbálni mindenféle feladathoz, egy idő után kiderül, melyiknek mi megy jobban. Na közben Alaszkán összeszedtem a szanaszét hagyott autókat, utánfutókat meg tartályokat, mivel teleportálni nem szeretek eltartott az egész több, mint 5 óra hosszan. :)
  • RJoco
    #5030
    Ha nem zavar egy kis spoiler, akkor itt fogsz hozzájutni a Tatarin-hoz.
    Viszonylag egész jó régió. Úgy emlékszem, hogy kellemes volt.
    Leszámítva, hogy van egy rahedli időfutam és pont a minap néztem, hogy csak 83 vagy 87%-ra van megcsinálva úgy, hogy az összes contract és task kész.
  • kamionosjoe
    #5029
    Mind1 majd később visszatérek, ha még lesz kedvem. Amúgy megvettem most a következő szezonokat is egész Ontárióig, szóval ha Taymir kész van megyek is tovább.
  • RJoco
    #5028
    Az elején még nagyon kevés a kocsi és fejlesztés, így nem csoda, ha nem megy az időfutam.
    Sokat számít, hogy milyet választasz.
    Alaszkában nekem a Marshall volt, meg a Hummer-t szedtem össze. Mert a Hummer ugye nem tud úszni. De azért itt is megpróbálták.
    A Hummer-nek kicsik a kerekei, így a hegytetős futamra esélytelen. Szerintem.
    A Marshall meg nagy és magasan is van. Volt, hogy orra esett és megállt úgy. A motor még éppen járt, de nem volt csörlőpont. Na itt hagytam abba az időfutamot.
    Most már ott az a cuki kék, amit a lenti képen is láthatsz, nagyon jó verda. A Tatarin meg konkrétan egy harckocsi, 4 tengellyel, összkerékkel, bekapcsolt difivel. Manőverezhetősége nem olyan jó, mint az International Loadstar 1700-nak (a képen), ellenben mindenhol elmegy, ahol nincs jég vagy túl mély víz.
    Persze időfutamokat lehet és kell is nagy kocsikkal is csinálni, de Alaszkában nekem nem sok volt. Illetve a tutorial annyira nem tért ki rá, honnan, mit és hogyan érdemes csinálni. Valahogy ráakadtam a Tatra 813-ra és azt nagyon, de nagyon sokáig használtam áruszállításra. Fahordásra meg nem is tudom mivel kezdtem.
  • kamionosjoe
    #5027
    Na elvileg mindjárt végzek Alaszkával, a feladatok már kész vannak, csak még két upgradet nem találok, de már keresem az internetes térkép segítségével. :D
    Mondjuk már régen végeztem volna, csak az időfutamokkal szórakoztam hónapokig, hogy csak azért is meglegyen az arany mindenhol, de aztán rájöttem felesleges kínlódás, jó a bronz is. Majd ha időmilliomos leszek visszamegyek és megcsinálom aranyra.
  • RJoco
    #5026
    Jól bevitt a játék a mocsárba. Egy időfutamra neveztem be, gondoltam jó lesz, úgyis arra visz, amerre menni akarok.
    Még jó, hogy kijelöltem az útvonalat, amerre menni akartam. Ahogy elfogadtam, átváltott éjszakára és belső nézetbe. Azt nem néztem, hogy ezt így kell megcsinálni. Nem sok híja volt az ezüstnek, így csak bronz lett. Lehet, hogy nem az 5600D-vel kellett volna mennem.

    A játék megint produkálta magát:
  • RJoco
    #5025
    Jahogy, a teljesítmény optimalizáció csak az új pályára volt :O
  • Jóózsf István #5024
    Minden pálya másképp terheli a gépet. Ezt a modoknál vettem észre. De ugyanúgy igaz a gyáriakra is!
  • RJoco
    #5023
    Azért itt Wisconsin-ban is vannak ám anyagigények. Ráadásul egyes feladatok megvalósítása is köcsög. Épp az imént mentem oda egy scout pótkocsihoz, rajta cuccal. "Aktiválódott", minek hatására a félig alatta lévő fa kiegyenesedett, feldöntve a pótkocsit, feloldva a rakományt, ami mindjárt le is csúszott.
  • RJoco
    #5022
    A játék elején tapasztaltam egy kicsit, hogy 59-re (60-ról) beesett az FPS. Gondolom a frissítés miatti shader számolás.
    Amúgy semmi. Összeszedtem a kocsikat Yukonban, átmentem Wisconsinba. Ott is jól ment minden.
  • Jóózsf István #5021
    Ahhoz képest, hogy: "Performance optimizations" Szerintem rosszabb lett. Legalábbis abban a régióban, ahol a vizet teszteltek nagyon sokszor esett be 40 körülire, vagy épp alá a kockaszám.
  • RJoco
    #5020
    Vissza nem megyek még egyszer megcsinálni.

    Azért az elég csúnya folt lett.
  • Jóózsf István #5019
    EL SEM HISZEM!!!
    Működik! Nem csak ez. Van egy másik dejó is ami egy órás. (nem hiszem, hogy feltöltöm.) körbejártam az összes víztornyot. És mintha rendeltetésszerűen működnének. Az még nem világos, hogy ha egyet feltöltök, akkor kivehetem a másikból és vagy fordítva, mert nem volt türelmem össze-vissza locsolgatni, de mintha sikerült volna elérniük, amit X hónappal ezelőtt akartak! :-)

    Jaaaaa, és úgy is megmarad a töltet, hogy ki és visszalépek a játékból, vagy csak térképet és/vagy járművet váltok!

    Próbáljuk meg így.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.05.26. 21:48:00
  • RJoco
    #5018
    Részvétem.
    Én ezért utálok nekiállni minden ilyen dolognak és ezért sem űzöm itthon az ipart. Sosem lehet tudni, hogy épp mi megy félre, mire kellene figyelni, aztán már csak a fizetés marad. Persze magamnak nekiállok, azt, ha eltolom, akkor vehetek újat. Úgyis szeretek új dolgokat venni :)
    Most majd az fog jönni, hogy frissíthetem a BIOS-t, meg újra rakhatom a proci hűtőt, mert a gigabájt szerint ezért sípol az alaplap és ezért lehetnek egyéb érdekes jelenségeim. Na mindegy. Ha valami félremegy, akkor új lap, új proci, meg új hűtő is ;)
    A linked nem működik. Vagy az a lényege?

    A muslinca ellen a legjobb, ha egy pohár aljára töltesz egy kis Prill-t (mosogatószer), langyos vízzel megtöltöd a poharat és öntesz bele egy kis ecetet. Az ecetre rámennek, a prilles vízből meg nem tudnak kijönni. Garantált muslincafogó és több nem fog a monitorodba menni. Régen nekem is voltak muslinca gondjaim és ez segített. Azóta nem hadonászok a monitor előtt, mint egy hülyegyerek. Legalábbis nem emiatt :))))))))

    Az új peccst még nem sikerült kipróbálnom. Pár napja nem sikerült elindítanom, mindig sikerült mással elütnöm az időt.
  • Jóózsf István #5017
    Ja igen. Mindig csak azt felejtem el, amiért jöttem.: Fóát nyúvegasz áltimét edissön az epiknél ingyé!
  • Jóózsf István #5016
    Pont elevenembe tapintottál!
    Igen, csak a vga új. A monitor egy 43-as LG (4K) Amit épp tegnap b.sztam el, mert nálam olyan intelligens muslicák vannak, hogy bemásznak a kijelző és a fényvisszaverő lap közé. Természetesen meg is döglenek! Az elsőt a szerviz szedte ki, mert azt hittem, hogy pixelhiba! A másodikkal addig nem is volt baj, amíg ez a nyomorult fent volt a felső szélén a kijelzőnek, de egyszer neki koppantottam az ablakot a móninak és ez a tetű beesett majdnem a kellős közepére. Onnantól semmi mást nem láttam a monitoron, csak azt a rohadt kurva muslicát!!!
    Tegnap rászántam magam, hogy szétszedem és kitakarítom. minden simán ment, addig, amíg teljesen össze nem raktam és fel nem raktam a falra. Még az összerakás előtt teszteltem is, egy teli fehér képpel, hogy nem-e maradt bármilyen piszok benne. Minden ok volt. Addig, amíg nem lett egy fekete kép. Merthogy bal alul valamit rosszul csináltam. Utólag már tudom, hogy nem pattant a helyére a panel és egy csúnya bevilágítási folt lett rajta.
    Elkezdtem piszkálni, fújkáltam sűrített levegővel, hátha csak egy kis porszem szorult oda, de semmi. Már épp úgy voltam vele, hogy leszarom, ma már nincs erőm még egyszer szétszedni, amikor hallottam egy pis pattanást... És akkor sírva fakadtam. Ugyanis meg volt feszülve a kijelző és lett rajta egy három centis repedés... (Összesen talán 1.5 milliméter vastag. nem nehéz eltörni) Szóval most ez van. Ez egy 200 forintos (Jocó kedvéért egy ajrós) nagyságú folt a bal alsó sarokban. Biztos megérte a muslicáért cserébe! :DDDD
    Nem nagyon b.sz szét az ideg, nehogy azt higgyétek!
    Kérdeztem az ELDZSÍT...: 116 pengőért (Cakk-pakk) megoldják! 200 egy ilyen moncsi.
    ÍGY MARAD!
  • Jóózsf István #5014
    Peccsnóc 23.0 Próbálta már valaki?
    Kaptam 25%-os cupont az epiktől, de csak úgy válthatom be, ha minimum 43xx forintért vásárolok. Na! Gondoltam akkor most kinullázom a hófutót, mert van két déelcé, meg ez a masztodon is érdekelt volna... Nem tudtam összehozni a minimum árat. 4250-ig jutottam! :-)
  • eta32 #5014
    Grat az új gpu-hoz...
    Csak a GPU lett új?
    Milyen moncsit használsz?
    Én ma megyek az új gépemért...
    Kivi leszek hogy muzsikálnak majd alatta ajátékok.
    Mire mindent feltelepítek,stb....
    A régi eladó,ha valakit érdekel I7 proci, gtx1080ti GPU.
    Semmi baja,csak az új miatt eladó.

  • Jóózsf István #5013
    Ebben a régióban szoktam rá az indiai módira (Púposra pakolt járművek) Főleg a havas-jeges pályán.
    Érdekes viszonyokat hoztak össze a pálya készítők. Felemás érzéseim vannak a régióval kapcsolatban. Tetszett is, meg nem is. Kegyetlen is volt, meg nem is. De azt hiszem inkább volt rosszindulatú, mint szórakoztató. Kihívásnak jó volt, de nem szeretném újra átélni.
  • RJoco
    #5011
    Ma végeztem Yukon-nal. Még össze kell szednem a kocsikat, meg a pótokat, aztán irány a következő régió. Az időfutamokat mondjuk megint meghagytam. Lehet, hogy meglesem, bár kicsi esélyt látok rá.
    A második térképe egész kellemes volt. Az első viszont nem jött be annyira. Bár így is akadt egy-két szép pillanat.
  • RJoco
    #5011
    A CoolerMaster-t hátrébb lehet tolni. Így be tudod játszani a réseken a kábelt és bedugni.
    Persze ehhez elég nagy gépház kell. Nekem a normál Fractal van. A 7-es most. Még így is van helyem bőven, de nekem ki lehetett szedni a rácsos részt, így nincs keresztbe semmi. Az 5-ös asszem nem ilyen volt, de méretre talán pár centivel volt kisebb itt-ott. Ha így jó neked, akkor ne költs fölösben 70-80 eurót.
  • Jóózsf István #5010
    Pont nem végzett még. Amikor elküldtem, akkor volt még hátra a 4K-ig kb 2 óra.

    Lehet, hogy a vindóz szopat minket a gyorsgombokkal. Nekem ugyan ez a metódus. Oldalpanel és ott kattintás. Érdekes módon az oldalpanel és/vagy az átfedés gyorsgombja működik.

    Nem rossz ötlet az a tartó, bár ahhoz megint csak fűrészelnem kellene a foglalatoknál a köztes lemezeket...
    De a processzoron már van víz, így egyértelműbb a másik út. Csak tényleg azt sajnálom, hogy ez a gyári hűtő valami eszméletlen jó. A vízzel nem lesz jobb. Most épp sztrájkol az alfakúl weboldala, így nem tudom megmondani mennyibe fog fájni, de alaphangon kb 150-re számítok. És akkor lesz kész a gép! Így terveztem.

    Valójában nem vágtam, mert egy fogóval hajtogattam ki a lemezt. Vágni majd csak most fogom, ha elszánom magam rá. Már meg is vettem a lidiben az eszközt. (Egy hete. Még ki sem bontottam.)
    Azt azért megkérdezném a Zafír tervezőmérnökgárdájától, hogy az még úgy ahogy rendben van, hogy ennek a kártyának négy szélesnek kell lennie, de hogy azt a kurva hűtőborítást miért kellett olyan közel rakni a befogató lemezekhez?!?!??!!? Agyrém! Ha csak fél centivel hátrébb kezdődik, már semmi bajom!
  • RJoco
    #5009
    Most nézem a videót, csak 720p. Ezen játszod vagy az adrenalin nincs jól beállítva? Esetleg a YT nem végzett még a nagyobb felbontással?
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2023.05.22. 21:24:10
  • RJoco
    #5008
    Grat az új VGA-hoz. Épp most gondoltam arra, hogy legközelebb szakítok ezzel a vonallal azon hír miatt, mert a zöldek direkt nem gyártanak túl sok VGA-t, nehogy lejjebb kelljen vinniük a kereskedőknek az árakat. Mi ez, ha nem kiba**ás a felhasználókkal?

    A játék nálam valamiért 60 FPS-re állt be. De mostanában a mentésnél sem reccent meg. A 60 FPS-t meg nagyon stabilan tartja.
    Felvételnél, hiába van zöldem és beállítva a gyorsgomb, nem működik. Inkább behozom az átfedést és úgy indítom, állítom le. Az a biztos. Ha nem állítom le és úgy zárom a játékot, akkor el sem menti az addig felvetteket.
    Pirosnál meg Bandicam-ot használtam.
    Vizezni szerintem fölösleges, de, ha van hozzá kedved, akkor hajrá! Engem is érdekel a dolog, de az megint egy vagyon. Akkor már a procit is vizezném, ami szintén tök fölösleges. Így is elvan. Amúgy is lehet, hogy alaplapot kell cserélnem, mert meghülyültek az USB-k és az új monitor is rendellenesen viselkedik. Amúgy is sípol néha a lap. Vagy a táp a lap miatt.

    Azt azért nagyon csúnyán belevágtad. Az én kártyám is 4 helyes, viszont a felfogatása csak 3 helyet igényel. A Fractal házamba meg úgy 2,5 hely van a gyári vertikálisnak és csak két felfogatós. Viszont a CoolerMaster V3-as vertikális tartója megfelelő ezeknek a nagy kártyáknak. Kicsit hátrébb kerülnek a kimenetek, de azt úgysem piszkálja az ember minden nap (csak amikor a monitor hülye szoftvere megkéri, hogy fw frissítésnél csak egy monitor legyen rajta - még nem is frissült).
    Asszem ez már 4.0-ás kivitel, mert sok ryzen kábel csak 3.0-ás.
    És akkor az oldalát is felpattinthatod és a kártya is kap elég levegőt.
  • Jóózsf István #5007
    Ínséges időket élünk... De én megtalálom mindenhol a számításomat! :-)

    Nagyon kezdetleges térkép. Nem is ajánlom, de valahogy van hangulata. Jó lenne kiindulási alapnak. Csak valami profinak kellene befejeznie!

    Látszik az új VGA-m? Persze, hogy nem!
    De igen. Egy picit. Simábban fut a játék, bár néhány mod pálya úgy akad még ezzel is... De lett 60 kocka, mert már bírja a vas.

    OFFFFF : Az X4-en (Ahogy azt tudtuk is előre) semmit nem hozott. A többi játék is inkább csak szmútabb lett. (Ezt a kifejezést később letagadom!!!) Szóval szebben lágyabban, "jobban" futnak egy picivel morcosabb beállításon. De az k.rvára nem látszik, hogy kihajítottam az ablakon fél gurigát! És ez még az olcsóbbik eset, mert lehetett volna 8-900 pengő is! Ha épp zöld.
    Ja igen: A Piros tetejét vettem. Ha kiheverem a megrázkódtatás(oka)t, akkor bevizezem. De egyelőre csak szívok vele. Mindent borított. Máig tévét sem tudtam normálisan nézni vele. Most sem 100%, de már alakul.

    Olyan bajaim vannak, hogy pöllö a felvétel gyorsgomb nem működik. Se a gyári, se az általam beállított. De ez áthidalható. A tévét mondtam és volt egy harmadik is, de az most nem jut eszembe.

    Ja igen! Szó szerint be kellett faragnom a házba!!! :-D
    Négy foglalat vastag és 2 (KETTŐ) kiló! Szó sem lehet arról, hogy a helyére tegyem fektetve!
  • RJoco
    #5006
    Azt mondta a játék, hogy víz alatt nincs fülkenézet. Pedig még csak éppen a szélvédő alját érte volna el.
  • RJoco
    #5005
    Épp a fahordásnál gondoltam MR-re, hogy ott mennyivel jobb volt fát hordani. Vajon nem láttak benne elég potenciált és nagyon bele akarták rakni az áruszállítást vagy miért kellett egy új játék? Jah, megvan, mert az új játék drágább, mint a DLC, így még egyszer le lehet húzni a népet.
    Innen kezdve már fölösleges azon elmélkednem, hogy vajon nem e az volt a gond, hogy nem tudták beletenni az áruszállítást.
    Minden esetre igen, MR egy sokkal jobb játék annak ellenére is, hogy csak fát kell vinni. Vagy lehet, hogy épp azért.
  • Jóózsf István #5004
    A vesszőparipám! Nem hiába ugatok, hogy ebben a játékban (SR) szándékosan fércmunkát végeznek!
    A legjobb példa rá a teherautók hangjai. Hát milyen gyönyörű hangja volt a MAZ-nak! És most? Pedig ugyanaz a cég. Csak át kellett volna emelni egy csomó mindent. Nem! Inkább megcsinálják újra... SZARUL.
  • Jóózsf István #5003
    Itt is ÓKÁ!
  • RJoco
    #5002
    Nálam is bejelzett a chrome, de egész más címet adott meg. Most már megy.
  • Jóózsf István #5001
    OFF

    Mi a tököm van a prohardverrel?

    "Figyelmeztetés: Lehetséges biztonsági kockázat következik

    A Firefox egy lehetséges biztonsági kockázatot észlelt, és nem lépett tovább a(z) auth.rios.hu oldalra. Ha felkeresi ezt az oldalt, akkor támadók megpróbálhatják ellopni a jelszavait, e-mailjeit vagy bankkártyaadatait."
  • RJoco
    #5000
    Az Aramatsu-nak jó daruja van. De ezzel a másikkal, amit a kocsikra lehet rakni, nem valami kényelmes.
  • Jóózsf István #4999
    Te se vagy már a régi! :-)
  • RJoco
    #4998
    Azért aztán ám!
    Még mindig Kanadában vagyok, mint megtudtam. Ázsia előtt Yukon-ban jártam, így oda is tértem vissza a tűzoltásból.
    Szépen felhúztam a gyárat és azzal a vacak Cat-tal leszállítottam a köveket is. Amúgy egész kellemes volt a gyárépítés. Az 5 tengelyes Azov-ot nagyon szeretem. Bár a 350 literes tank azért necces és extra felszerelést sem lehet vinni. Ilyen szempontból még mindig a Tátra a nyerő. Viszont a 3 kormányzott tengely és az állítható felfüggesztés nagyon jó.
    Megbízásból már csak a fahordás van, de az nagyon durva.
    Először megpakoltam a hosszú fás kocsit 5 adaggal. Az első meredekebb emelkedőnél lecsúszott az összes. Felszedtem 3 szálat, természetesen félrerögzítette. Helyretettem, a többi szálat meg töröltem. Leszállítottam.
    Második körben gondoltam viszek egy OS fa félpótot. A fatelep felé elakadtam a fáknál... Töröltem a félpótot, visszaállítottam a kocsit a garázsba. Harmadik körben más úton indultam el, de aztán árokban kötöttem ki elakadva. Visszaállítottam a kocsit, a pótot otthagytam. Negyedik körben megint a vanilla hosszú fa felszerelést használtam, mint először, de már nem pakolgattam semmit. Második kör így leszállítva. De már nehezen ment, mert lépten-nyomon elásta magát a kocsi. Alig akart haladni ott, ahol korábban gond nélkül átment.
    Ötödik kör, ami még csak a 3. fuvar, fogtam egy Taygát, mert 51-es kerekei vannak. Kiszedtem az árokból az OS pótot. Míg meg nem pakoltam fával, nagyjából jó volt. De utána? Rémálom. Két helyen is elásta magát. Az egyiknél még sikerült kiszednem, a másiknál töröltem a pótot és a fát is, a kocsi meg ment a garázsba. És bezártam a programot.
    Összesen 5 hosszú fát kell leszállítani. Durvák a körülmények.
    Az első helyre viszonylag egyszerű volt bevinni. A másik kettő már nem ilyen egyszerű. És valahogy ki kell jutni a fatelep környékéről is.
  • Jóózsf István #4997
    Ez ragadós, mert én meg egy PONSEE-t láttam Makádnál. Ami meg a favágós játékom fő szponzora. De nem volt manipulátora, csak szállító volt.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.05.07. 16:58:30
  • RJoco
    #4996
    El nem hiszitek mit láttam a minap. Csak néztem és sajnos nem álltam meg képet csinálni róla.
    Egy Aramatsu-t láttam egy erdőbe vezető úton. Fel volt parkolva egy trailerre.
    Nem messze Münchentől.
  • RJoco
    #4995
    Gondoltam, hogy te az erős daruk miatt csinálod így. Én ezért nem is próbálkozom.
    Örülök, hogy a tátra daruja meg tudja emelni a scout-okat és pótjaikat. De azt is úgy, hogy egész közel kell húznom a kocsihoz.
    Nagyokkal nem is próbálkozom.
    Az vicces volt, hogy nagyon ráálltam a 4-es pótra és csatlakozásnál a már rajta rögzített pótot csatlakoztatta a játék :)
  • Jóózsf István #4994
    Jogos. Én is szoktam ilyet.
    Csak nálam az erős daruk miatt a pótoknál nem kell alkalmaznom. Viszont van olyan jármű, amit nem éri meg daruzni és azt én is felhúzom.
  • RJoco
    #4993
    Neeeeem. Azzal én nem szenvedek. A tátrával áthajtottam a póttal a póton, közben lecsatoltam a pótot a megfelelő pozícióban.