5873
  • Jóózsf István #5072
    Kicsit pontosítsuk!
    Maga a folyamat: Initial.pak-ot (Továbbiakban INCI) winrarral nyitjuk meg. (És nyitva is hagyjuk minden esetben a folyamatok legvégéig! Én sosem szoktam bezárni, csak amikor már kimondom, hogy "Nnnna, ez kész!") Abban egy értelmes xml editorral babrálunk. Ha végeztünk az xml-el, akkor elmentjük. Erre a mozzanatra feldob a winrar egy üzenetet, hogy változás történt. Elmentjük? "NANÁB:MEGAZÉRT CSINÁLTUK AZ EGÉSZET!"

    Azt is megjegyezném, hogy csak az incit buzgerálom. Abban van minden számunkra lényeges.
    Ez volt a technikai része.

    Azt meg nem győzöm hangsúlyozni, hogy ha bármit szerkesztünk és véletlenül törlünk egy EGYÉB JELET, (<>,.-:; és a többi) akkor jobb esetben csak azt a járművet bukjuk, amit babráltunk, rosszabbikban meg nem indul el a játék.

    Te melyikre gondoltál?

    Esetleg leírhatnál egy konkrét példát. És mondjuk bemásolhatnád ide spoilerbe amit módosítottál, hátha látom...
  • RJoco
    #5070
    Nincs is félelmetesebb dolog, mint mikor az ember kényelmesen halad az erdőben egy adag fával megrakva és egyszer csak a sötétben megpillant pár zölden világító szempárt. Brrrrr.
  • Kancsalborz
    #5070
    Egy noob kérdés mester :
    Láttam hogy te szoktál belenyúlni a beállításokba, és én is kedvet kaptam, de most nem boldogulok.
    A játék fájljait hogyan módosítod ?
    Pl az initial.pak-ot ?
    Ha bármit is változtatok benne, a játék nem indul el.
    Mi a trükk ?
  • Jóózsf István #5069
    Ízelítő és egy kis kérkedés. :-)
    A Mack-nál nem bírtam megállni, hogy ne legyen kormányzott a negyedik tengely. Üvöltött érte!
    Egy darabig jól bírtam. "Leszarom!" Gondoltam. De a három merev tengely egymás mögött szerintem nem szerencsés. Bután is fordult. Így hát...
  • RJoco
    #5068
    Nem akarnál inkább nekik dolgozni, mint bicaj beállító?
    Te pénzt keresnél, nekünk meg normális játékunk lenne :)))))
  • Jóózsf István #5067
    Nem. A hármas platóhoz a darut MÁR nem engedi. Viszont így a pót mehet. Igazából szemre elférne...
    Lehet, hogy csak lusták voltak megírni. Mert ilyenkor "Offset" értéket kell beleírni: "ha van daru, akkor a plató pozíciója plusz ennyi meg annyi az X tengelyen" Kábé ennyi. Ezeket szoktam mostanában átirogatni, amikor úgy gondolom, hogy egy adott jármű igazán vontathat pótkocsit, attól függetlenül, hogy plató és daru is van rajta. Ilyenkor elkezdem előrébb tolni a dolgokat:
    Kipufogó plusz 0.1 (tíz centi)
    Daru plusz 0.2
    plató 0.3 vagy 0.4. Attól függ, hogy mennyi helyet hagytak gyárilag.
    Így a végén nekem negyven centivel rövidebb a bicajom. Akkor már csak egy szót kell törölnöm az egyik sorból és már rakhatom is össze a szerelvényt.
  • RJoco
    #5066
    Elfér a plató mellett a daru is és utána lehet kötni gond nélkül egy pótot is?
    A 71"-os kerekek eleve szélesek. Viszont pont emiatt talán stabilabb is, mert széles. Persze ez majd úgyis attól fog függeni, hova teszik a tömegközéppontot.
    A főnix üa. tartállyal és gyakran égnek áll a hajam, hogy csak ne boruljon fel. A kerekei meg, mint valami talicska kerék. Mondjuk ettől függetlenül azért használható jármű. Csak ritkán.
  • Jóózsf István #5065
    A három férőhelyes platók HIVATALOSAN járnak hozzá!!! (0:35-től...)
    De engem az is zavar, hogy a jármű jóval szélesebb, mint az eddigiek. Viszont a felépítmények meg adottak a rakományok mérete miatt. Szóval olyan béna-birka-öszvér érzésem van vele kapcsolatban.
    A piros rönkös felépítmény mod.
    Száz szónak is egy a vége, amennyire vártam, annyira csalódtam benne. Majd talán valami ügyes modder kihoz belőle valami használhatót.
  • RJoco
    #5064
    Pétées!
    Azért van, hogy ti jelezzétek az ilyeneket a fejlesztőknek.

    71"-os kereket eddig csak a csuklós CAT-on láttam és az is elsőkerekes. A merülése viszont kriminális, mocsárba még éppen jó. A bányagépnek is nagy van, de az meg semmire sem használható igazán.
    Jó, hogy ennek szép 510 literes tankja van.
    Kíváncsi leszek, milyen felépítmények rakhatóak majd rá. Az nagyban fogja befolyásolni használhatóságát. Csak egy magas nyereg elég szegényes lenne ilyen hosszú járműre.
    A kerék mögötti lépcső viszont jobban zavar. Vajon nagy fák esetén mennyire lesz akadály?
  • Jóózsf István #5063
    Háthogyismondjamcsak?!?!?!
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    Az megvan, hogy alapból első kerék hajtású? Majdnem behugyoztam amikor észrevettem.
    Amúgy a jármű teljesen steril. Egy métert sem mentem vele a dejó előtt!

    Csak néhány adat:
    A kormányszöge 28 Fele ekkora autókra szoktam beállítani 40+-ot. Jobbára 44-et

    Nagyon nem akarlak benneteket traktálni, de még azt megmutatnám, hogy ennek a batárnak konkrétan nincs hátsó futóműve:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    <Suspension
    Damping="0.8"
    Height="0.15"
    Strength="0.08"
    WheelType="front"
    BrokenSuspensionMax="0.2"
    SuspensionMin="-0.3"
    />
    <Suspension
    Damping="0"
    Height="0"
    Strength="0"
    WheelType="rear"
    BrokenSuspensionMax="0"
    SuspensionMin="0"
    SuspensionMax="0"


    Elfelejtették kitölteni adatokkal! :-D
  • Jóózsf István #5062
    Megjött a 24-1-es peccs... Bekerült a Kenworth.

    Megint súgtak a fejlesztőknek. Vagy kezdenek valamelyest észhez térni, mert a Derry speciálnál rájöttek, hogy attól még, hogy tűzoltó cuccmák van rajta, pótkocsit vontathat! Jobb későn, mint soha. Mondjuk ezt én az első belepiszkálásomnál elintéztem :-)
    Most nézem a többi változást...
  • Jóózsf István #5061
    Ez is megér egy misét.Régóta pedzegeti a nép, hogy ennek az autónak lehetne ilyen funkciója, de eddig senki nem vette a fáradtságot, hogy megcsinálja!
  • RJoco
    #5060
    Meg kell néznem, hogy miért látok én D-t TS helyett. De ez lesz az. Elakadással nem volt gondom. Tegnap sokat borultam vele. Úgyhogy megint Azov-val furikáztam. A giga rönköket.
    Érdekes módon az 5600 után nem tudtam pótkocsit venni, de simán rá tudok akasztani egyet. Eddig csak a 4 helyes pirosat használtam mögötte. Az nem akad el benne. A daruja szerintem jobb, mint az Azov-nak.
  • Jóózsf István #5059
    Pedig nem is túl jók a terepképességei Valamiért túl könnyen elakadt, amíg a vanillát használtam. És úgy zabál mintha az lenne a fő feladata.
    "D"??? Nem a 5600TS-re gondolsz? Amit abban a régióban kaptál, ahol most vagy?
    Amúgy maga jármű nálam is bejön, de természetesen inkább a módosítottnak általam módosított változata. ;-) (Sajnos van egy rém buta hibája. A pótkocsi csatlakozója túlságosan elöl van. Illetve az alváz túl nyúlik a síkján. Ezt először leszarták a fejlesztők, majd úgy módosították, hogy előrébb tolták az alváz hitbox-át, így nem akad bele (elméletileg) Én meg hátrébb toltam a bekötési pontot. Így esztétikailag kifogásolható, (Ha valaki észreveszi) de műszakilag rendben.
  • RJoco
    #5058
    Már nem akkora kedvenc. Elő sem vettem még őket ebben a régióban. A gyári vasak valahogy nehezebben húzzák.
    Persze, ha megint előveszem a tuning Tátrát :)), de egyelőre nem indokolt.
    Ez az 5600D nagyon tetszik. Most ezzel járkálok mindenhova, ha kell, ha nem.
  • Jóózsf István #5057
    Azért, egy kis indiai módi csak becsúszott. De elég keserves volt. (Természetesen ez nem a teljes kanyar volt. Az sokkal viszontagságosabban sikerült.) Főleg, ha nem a megszokott eszközöket használjuk.
    A bicaj nem Tayga, hanem Kraz. Mármint mod, mint ahogy Jocó kedvenc pótja is. De kicsit annak is lejjebb vettem a kerékméretét, mert indokolatlanul nagynak találtam.

    Erre meg, pont most iratkoztam fel éni is. Elég jó véleménnyel vannak róla: 32/3
  • RJoco
    #5056
    Az biztos, hogy nem sok játéknak van ilyen felbontása.
  • RJoco
    #5055
    A Paraszttól jött az ötlet. Bár szerintem ő egy másik típust használt. A krióson még rajta az új jelvény.
    A paszta olyan, hogy mikor, hogy sikerül.
    Mikor először kentem fel, akkor egész jó volt, meg voltam vele elégedve. Mikor átépítettem másik házba, akkor valami nem lett jó. Nem is tetszett. A hófutó alatt is képes volt 80 fokra felmenni a proci. Ezzel a lappal most megint jó. És igen, sokkal kényelmesebb és biztosabb is.
    Bár már gondolkodom, hogy nyomtatni kellene valami keretet, amivel egyszerűen fel lehet hordani, a fölösleget eltávolítani.
    Megfelelő nyomtatóval akár 0,1 mm vastagon is fel lehetne vinni a pasztát. De a 0,2 is kivitelezhető. Viszont most így egyelőre jó.
  • Jóózsf István #5054
    Mintha a PARASZT is tesztelte volna... Ő nem mondta, hogy jobb, de sokkal kényelmesebb.
    Én meg tudok pasztázni. Vallást is alapítottam rá! :-)
  • RJoco
    #5053
    Eleve nem alkalmazkodnak a járművek a pálya igényeihez.
    Szerintem ilyent nem lehet elvárni tőlük. Kitaláltak valamit, azt jóvanazúgy. Semmilyen valóság alapú háttér nincs mögötte. Mondjuk egy arcade játékhoz ez nem is szükséges.

    Tegnap a gigabájt javaslatára kivettem a procit, majd visszatettem és újra felszereltem a hűtőt. PASZTA NÉLKÜL!!! Soha többet nem akarok pasztázni! Vettem helyette meleggrízli kriolapot. Csak ráraktam a procira és rácsavartam a blokkot. Valami eszméletlen jó. Hűvösebb lett, mint a noctua pasztával, amit utoljára rákentem. Pedig az sem volt száraz és egész jól elterült. Cinibench R20-ban is jobb eredményt ért el. A művelet előtt is direkt teszteltem. Az más kérdés, hogy 28€-ért nagyon sok procira elég pasztát tudok vásárolni.
    A problémáim egy részén nem segített, a másik részét még nem teszteltem :(
  • Jóózsf István #5052
    A fejlesztők élete első valamire való tükre!!!
    Természetesen ez már a reszelt verzió. Picit magasabb és hosszabb a rugóútja, de pöllő a rugó erősséghez nem nyúltam. Úgy látszik valaki súg a fejlesztőknek, hogy hogyan is kellene...

    Sajnos a végét elbénáztam, mert nagy arccal még be is akartam sólyázni.

    RONTÁS!!! :-D
    Hajóvonták találkozása...
    Ezt meg csak úgy. Ilyen, amikor valaki törődik azzal, amit csinál. Merthogy nem feltétlenül kell ennek a járműnek és a pótkocsinak a kanyarban összeérnie! Egy apró dolog van csak, hogy valószínűleg SAJÁT kis darut kap majd, és annak hagytak gyárilag baromi nagy helyet. Plusz nálam látszik, hogy itt-ott összeérnek a dolgok. De, le is lehet ülni a CAD mellé és lehet 30 centivel hosszabb alvázat is tervezni, vagy ahogy a játék megjelenésénél mondottam: "Miért nem alkalmazkodik az alváz a felépítményhez, mint ahogy a valóságban is...?" "Szeretnél darut is meg platót is? Akkor kapsz egy kicsit hosszabb alvázat." És nehogy azt higgyétek, hogy nehéz lenne megoldani a játékban!
  • Jóózsf István #5051
    Nnnna! Engem a Kenworth fog érdekelni inkább. Bár, pont ezeket a debellákat nem szeretem ebben a játékban. De ennek jó a kiállása. Hátha...
  • Jóózsf István #5050
    Minden rontás amit a pétéesről írok. Ne kelljen minden esetben felhívnom a figyelmeteket. :-)
    Mekk van a Mekk is! Picit azért reszelek rajta. A gyári gumija kapásból nem ér egy kalap szamócát sem, pláne úgy, hogy a futóműve nem követi le a talajt!!!

    A küldetések picit erőltetettek. Kétszer is ellőtték azt a patront, hogy két függönyös pótot húzzunk el valahova. Ráadásul az egyik küldetésben a helyszín ugyanaz. Anélkül, hogy bárkit meg akarnék bántani: Ki az a hülye, aki az egyiket nem kötélen húzza?
  • RJoco
    #5049
    Rakománnyal és pótkocsival már érdekesebb lehet.
    A kérdés, hogy átvisznek e, ha túlpakoltad a verdát vagy/és kötélen ráncigálsz még magad után egy pótkocsit, esetleg egy másik megpakolt kamiont?
  • Jóózsf István #5048
    Hogy legyek fogadatlan prókátor is... Ha mondjuk valaki kiszámolja, hogy mennyibe kerül az üzemanyag és a jármű "kopása," ha körbemegy kifejezetten nehéz módban, és megéri, akkor azt mondom fizessen a révért!
    Kocahófutósoknak (mint én) teljesen értelmetlen, a vicces mivoltát leszámítva.
  • RJoco
    #5047
    Ez tényleg Gáz, Ló.
  • Jóózsf István #5046
    Értem én, hogy komp! De, ha mellette van egy gázló?!?!?!?!?
  • RJoco
    #5045
    Hajjaj, ezt nehogy közöld velük, mert akkor tuti, hogy hozzányúlnak és cseszhetjük.

    A darut kipróbálhatnád kis autókkal is.
    A Tátra erővel szoktam azokat emelgetni. Általában nagyon nehezen akarnak elválni a talajtól. Mintha ragasztva lennének. De, ha egyszer megindultak, akkor már nem gond a platóra tenni.
  • Jóózsf István #5044
    Az teljesen steril volt. A módosításban annak a bicajnak a hátsó két tengelye is kormányzott.
    És azért nem sikerült felemelni, mert gyenge a daru. (De majd állítunk rajta!!! Merthogy sokkal szimpatikusabb, mint az eddigi nagy daruk! Ahogy mondod. A támasztók miatt.)

    Az új pálya nagyon baró! élvezet rajta vezetni! Még az első felét sem jártam be, de már imádom (Csak meg ne bánjam!) Amolyan Wisconsin-os jellegű. Hegyes - völgyes. Itt nem lesz Indián módi!!! :-)
  • RJoco
    #5043
    Igazad van, nagyon gáz ez a felület. Megpróbáltam én is belépni. Erre kérte a születési dátumom. Ki emlékszik arra ennyi év elteltével?! Meg amúgy is, MINEK?! Talán valami erőszakos tartalom van az oldalon? Vagy meztelenség? Inkább nem érdekel.

    Még, jó, hogy a játék nem nyaggat ilyenekkel.

    Láttam a darus videód. Mi volt benne a vanila? Nálad nehéz ezt megállapítani.
    Amúgy miért nem sikerült felemelni a levegőbe egyik kocsit sem?
    Ahogy nézem, abból a szempontból jó lesz, hogy nem fognak elakadni a támasztók, mint a másik daru esetén. Azzal igencsak nehéz volt a helyszínre menni. Hiába nem terepre tervezték ezeket.
  • Jóózsf István #5042
    A fókusz fórum megoldása, (Nem akartam értetlen helpdeszkesekkel levelezni) hogy újra regisztráltam... Már vagy harmadszor, mert amikor valamit változtatnak az oldalon, akkor mindig ez van.
    Most is másképp működik megint. Eddig különböző címkéket lehetett aggatni a témákra, és/vagy a hozzászólásokra, hogy érdekel, vagy sem. Most átváltottak a teljesen hétköznapi olvasott, vagy olvasatlan verzióra.
    Na de!
    Ez hogyan is vezetett az én kitiltásomhoz és az ostoba hibához hogy, amikor a fórumra akartam bejelentkezni, akkor átdobott a fokusz entertainment oldalra be is tudtam jelentkezni, de ott már a bemutatott kép fogadott. És még egyszer hangsúlyoznám, hogy ehhez nekem nem kellett tennem semmit!!!
  • RJoco
    #5041
    Privát videó.
  • Jóózsf István #5040
    Új nagy daru. Erősnek épp nem mondanám!
    Jobbára ezért is babráltak bele az autókba.
  • RJoco
    #5039
    Hajjaj, PTS-ben új régió?
    Mikorra várható a megjelenés?

    Nah, jó hír eta-nak!
    Javítják a Monolith-os Hard Mode-os feladatot!
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2023.06.01. 21:07:37
  • Jóózsf István #5038
    Szinte minden járműhöz hozzányúltak valamilyen formában. Sírva fakadok!
  • Jóózsf István #5037
    Hát ez az!
    Egy frászt vagyok kitiltva! Tiszta hülye volt az oldal. Már jobbára működik. Valószínűleg Emiatt volt full diló! NEM VOLT!!! MÉG MOST IS AZ!!!
    Az előbb még meg tudtam nézni azt amit linkeltem, már nem. Merthogy megpróbáltam belépni.
  • RJoco
    #5036
    Az elején még én is így voltam.
    Aztán amikor annyit rohangáltam a pályán és olyan akadályokkal találkoztam, hogy tépett az ideg, akkor leszoktam róla. Főleg, amikor kapok egy kocsit highway-es vagy allterrain gumikkal, hátsókerék meghajtással, difi nélkül. A terep, amin el kellene vinni, az sáros, mocsaras. Persze egy másikkal be lehetne húzni, de az rengeteg üzemanyag és idő. Főleg, ha nagyjából onnan kellene folytatnom az utam az ellenkező irányban, mint ahol a garázs van.
    Persze vannak kivételek, mint most is az 5600D, amit lábon vittem a garázsba. Bár amikor az aszfaltosról átmentem a földesre, akkor nagyon kérdéses volt, mert a kettő között saras (mint mindig, nem is értem ezt) és elég nehéz volt áttuszakolni. Talán az egyedüli ok, hogy sikerült a 3 hátsó hajtott tengely. Difi ugye ezen sem volt. Se összkerék. Feltuningoltam és egy imádni való járgány lett. Leszámítva, hogy csak 280 liter a tankja, ami terepen enyhén szólva is kevés. Összkerékkel simán megeszik 20 litert.
  • kamionosjoe
    #5035
    A recoverre gondoltam. :)
  • RJoco
    #5034
    Inkább mi van veled, hogy kitiltást kaptál?
    Beszóltál a fejlesztőknek?
  • Jóózsf István #5033
    Mi a f.om van már megint a fókusz fórummal?