5873
  • eta32 #5152
    Árban nagyon jó...ha csak egy samsung ilyen típushoz viszonyítom az kb dupla ár de inkább 3x.
    Kérdés ez az alacson ár, ér annyit "kompromisszumot" amik már most jelentkeznek.
    Neked kell hogy megfeleljen.
    Sokat olvasgattam én is a HDR-ről a legtöbb moncsin csak parasztvakítás ,nem tudja vagy nem úgy ahogy kellene....
    Sok sikert hozzá szép méretes darab az tuti...
  • Jóózsf István #5151
    Ilyen.
    Már akartam veled egyeztetni pár dolgot, de naponta változik a véleményem...
    Ezt a HDR témát is csak ugatja mindenki! Azt sem tudom eldönteni, hogy jó-e ez egyáltalán bárkinek. És az ezzel járó hülyeségek sem tetszenek.
    A legnagyobb fájdalmam, a teljes képernyő és ablakba váltás közötti három másodperc fekete képernyő. (Filmeknél és játékoknál. Akkor is így van, ha csak kikattintok a játékból.)
    De a fizika megtestesülésével is van bajom. Vért izzadtam, mire feltettem a fali konzolra a másik helyére! 27 kiló! Azt ugyan mi a tököm ilyen nehéz benne? KATÓDSUGÁRCSÖVES??? :-D
    A hangszóróját sem lehet leszerelni, csak ha szétszedem az egész monitort. Azt meg csak úgy lehet, ha leveszem, de én ugyan le nem veszem még egyszer!
    Meg is kérdezhetnők, hogy "Ugyan mi a szarnak kellett nekem ekkora?" És tényleg! Miért?
    Azt se nagyon kell firtatni, hogy az elődje lett a másodlagos monitorom. Ami egy IPS paneles... Ez meg ugye VA. Na ezt lője össze az akinek száztizenkét annya van! Ezzel elment egy egész napom. (De még most sem igazán jó. Egy hetes a monitor!)
    Pénteken hoztam haza. Hétfőn éreztem először, hogy TALÁN (!!!) nem az ablakon sztam ki a pénzt. Addig csak a fájdalom és a szívás.
    Azóta tudom értékelni a fríszinket, ami a legelső pont volt a vásárlásban.
    A magasabb képfrissítést, ami számomra nem hozott semmit, így le is korlátoztam 75Hz-re.

    Ja, és fűt mint az állat! Meleg, mint a rohadalom. Ez így nyáron a kánikulában kifejezetten előnyös! :-)
    A távirányítója nem működik!!!! Igen. Jól olvassátok! A vadiúj monitornak a távirányítója nem megy! Maga a távnyaggató megy, látja az infa érzékelőm ami a DVBViewer-hez van, de a monitor leszarja!
  • RJoco
    #5150
    Milyen új monitor?

    Mod pályához mod verdák. Nincs is ezzel semmi gond. :)
  • Jóózsf István #5149
    A nyolcadik fázisban már volt NYÚGÉMPLUSZ!!!! :-DDD
  • Jóózsf István #5148
    Na ezt nem gondoltam volna. Valami azt súgta, hogy van erre a felvétel sötétségre valami beállítás. Hát nincs. De az AMD szoftverben tudok csak simán felvételt készíteni, és tudok "Területről" felvételt készíteni és ha ezt választom, akkor a felvétel is világos lesz.
    Majd észben tartom!
  • Jóózsf István #5147
    Ja, igen. Új monitor. HÁGYÉERBEN NYOMOM!
    Gondolom emiatt lett nektek sötét. Nálam amikor felkapcsoltam a lámpát éjszaka a havas részen, akkor kivakuzta a szemem.

    Jó persze. Az ikszemel....
    És ha azt mondom, hogy ezen a pályán néhol épphogy átjutottam, akkor a kérdés: Kinek-mihez készült ez a pálya?
  • RJoco
    #5146
    A hosszú videód nagyon sötétre sikeredett.
    Így autót menteni is csak te tudsz. Fával megpakolva, 80 fokos lejtőn.
  • Jóózsf István #5145
    Ez már inkább jellemző arra a pályára. Kicsit talán sok is...
    (Még nem volt kész a jücsüb a feldolgozással, de nem várok tovább, mert majd' elalszom.)
  • RJoco
    #5144
    Nem tudom.
    Nekem PS-en tűnt fel először. Aztán elindítottam PC-n és ott is ott volt. Meg, ha jól emlékszem, akkor a jobb alsó sarokban volt pár infó is, köztük ez is.
    Szerintem csak most jött. De ez sem biztos.
  • Jóózsf István #5143
    Szerintem az a kilencedik fázissal jött. Persze a roggyant elmémre nem mernék támaszkodni...
    Ezt kedvcsinálónak szántam, egy Remoh pályához annak minden előnyével és hátrányával, de kicsit későn indítottam a felvételt. Viszont most töltök fel egy hangulatosabbat...
    Dimbes-dombos, hegyes-völgyes, saras. És természetesen a rohangálj ide-oda huszonhatszor kötelező elemekkel!
  • RJoco
    #5142
    A New Game+ részt nézted már?
    Mert belekerült egy ilyen is.
  • Jóózsf István #5141
    Igen a kamera kezelése elmarad az egeres oda nézek ahova akarok és akkor amikor akarok-tól. Ráadásul kell is állítani a kontroller érzékenységén, (a játékban) hogy "ideális legyen"
  • RJoco
    #5140
    PS-en a megfelelő csomag mellett elérhető az alapjáték 3 pályával ingyen.
    Kíváncsiságból ki is próbáltam stream-elve.
    A töltési idő nem rövidebb, mint PC-n.
    A kontrolleres irányítás nagyon fura volt. Szerintem nem jobb, mint bill+egér kombóval. Sőt, a kamera fordítása borzasztó és a kormányzás sem volt olyan, mint amire számítottam.
    Bár a rezgő be volt kapcsolva, nem rezgett sehol.
    Viszont 83-as kijelzőn nagyon állatul nézett ki.
  • Jóózsf István #5139
    Az ominózus eset a nyolcadik fázisnál igencsak fájdalmas volt! :-) Remélem, hogy nem lesz többé ilyen!
  • eta32 #5138
    Pedig te szereted újra és újra lejátszani ugyan azt.....DDD.
  • Jóózsf István #5137
    Nnnna! Ezt sem kell újrajátszanom. Sikerült átmenteni a mentést.
  • RJoco
    #5136
    Pontosan. Nekem egy póttartály is tökéletes. Ha eldurran a tank, akkor javítás után még mindig van üzemanyagom.
    Mivel a radart én nem használom, így a 200 lityi pont jó tartaléknak. Én ezt használom most, jobb híján.
  • Jóózsf István #5135
    A rejtett, vagy pót tank sem olyan nagy cucc. Azt én is megírom, de nem általánosságban mindenre. És azt a jármű nem használja, csak át tudsz tölteni a fő tankjába belőle.
    Amúgy a radart szoktam néha póttartálynak használni! :-) (+200 lityi nafta!)
  • RJoco
    #5134
    Szeretek kipróbálni minden verdát.
    Ha mindig csak egyel mennék, akkor elég lenne a tuning Tátra és néhány OS pót.
    De azért jó több verdával járkálni.
    A Force-nak elég jó a fogyasztása és a tankja a tetején lévő kiegészítéssel. Az 5 tengelyes Azov-é már kicsit kevés, oda elkél a bővítés. Az 5600D meg rohadt sokat zabál és a tank sem túl nagy. Oda nagyon kellene, mert nagy körök nem járhatók vele. Még extra 200 literrel is necces.
    A Kobol is elég jó. Bár Amur-ban kicsit szomorú, hogy egy ekkora gép elcsúszik a jégen.
  • RJoco
    #5132
    Pedig biztos nem lehet akkora cucc egy rejtett tankot hozzáadni. Persze annak, aki ért hozzá.
    Egyes mod pótokon is szokott tank és szerszámkészlet lenni.
    Meg mintha a Barts-os Tátrának is lenne rejtett tankja.
    De úgy látszik, hogy senkinek nem volt rá igénye, inkább játékfájlokat szerkesztenek.
    Így is lehet játszani, többet kell kocsikázni.
  • Kancsalborz
    #5132
    Én is ezt csináltam, mielőtt nekikezdtem a játéknak,(mivel már játszotam anno előző verziókkal, és tudtam hogy mivel, vagy milyen féle gépekkel szeretek menni) átírtam azt az 5-6 járművet a szám íze szerint. Nem tartott az egész két óra hosszáig sem, pedig én b#zeráltam a felfüggesztéstől kezdve a kiegészítőkön, kerekeken át az akasztható pótokig mindent...

    Magát az üzemanyagmennyiséget/fogyasztást átirni teherautónként 10-másodperc.

  • Jóózsf István #5131
    Néztem és én is azt gondoltam, hogy van olyan, de nincs. Lehet, hogy az a megoldás csak on-off dolgokra működik. Tehát, hogy legyen, vagy se. Azt nem könnyű megoldani, hogy adjon hozzá X liter vagy akárhány százalék kapacitást a tankhoz. Esetleg azt lehetne, hogy minden jármű tankja legyen nyolcszázcsillió liter.
    Szerintem barátkozz meg a helyzettel.

    Sok járművet használsz?
    Mert, ha nem, akkor esetleg átírogatod a kurrenseket a többit meg majd ha ráfanyalodsz. Ennél jobb ötletem nincs.
  • RJoco
    #5130
    Esetleg olyan mod, mint a radar, csak nagyobb üzemanyag kapacitással?
    Most ezt használom biztonsági tartaléknak. Egyes gépeknél szükség is van rá.
  • RJoco
    #5129
    Ez sem az, de köszi!
  • Jóózsf István #5128
    Ez sem az, amit keresel, de a legfelhasználóbarátabb.
    Ha jól emlékszem, akkor ebben csak a járművet kell kiválasztanod és megadni az értéket, A többit ő megcsinálja. (NEM TE TURKÁLSZ!)
    Az elején meg kell neki mondani, hogy hova telepítetted a játékot.
  • RJoco
    #5127
    Olyan mod-ot kerestem, amivel egyszerűen tuningolhatom az üzemanyag készletet. Mint pl. a radar a 200 literrel. De sajnos direkt ilyet nem találtam. Van pár tanknövelő, de mindegyik fájlturkálós.
  • Jóózsf István #5126
    "Season 10: Fix & Connect releases on July 18!"
  • RJoco
    #5125
    Amerre kanyarintod a kocsid, arra kanyarodik ő is. Legalábbis nekem úgy tűnt. Szóval kanyarban kevésbé használható.
  • Jóózsf István #5124
    Nem beszéltünk. Illetve így nem. Csörlőzési problémákról már igen.
    De ismertem a jelenséget. Már csak azt kellene elmagyarázni neki, hogy merre menjen és kész is a perpétum mobile!
  • RJoco
    #5123
    Beszéltünk már arról a bug-ról, hogy, ha előttem van egy verda és azt használom akasztópontnak, hogy kihúzzam magam a kátyúból, akkor a verda annak ellenére megy előre, hogy elindítanám a motort?
    Pont most tapasztaltam. Csak nyomni kell a csörlőzés gombját és, ha tud, akkor megy előre az előttem lévő és nem fogyaszt üzemanyagot :D
  • RJoco
    #5122
    500kW, 2700 Nm.
    A traktor megy 100-zal? A Scania? (Ok, hivatalosan csak 89, de úgy emlékszem, hogy a vizsga környékén emlegetik, hogy tudja a 100-at is.)
  • Jóózsf István #5121
    0:55-nél mondja a motor teljesítményét.
    Akkor nem vagyok én sem hülye, mert én is valami irreális col számot hallottam!
    Beszéltem ma egy kamionossal az ő traktora 2700 nyútonos, de egy V8-as 16 literes szkánia motor tud 3500 felett is.
  • RJoco
    #5120
    Légzsák ebbe? Ezzel a tömeggel elég kicsi lehet a lassulási tényezője 90-nél. Emellett terepen egy nagyobb buckánál elég kellemetlen lenne, ha a sofőr képébe durranna.
    Mutatnak képsorokat a páncélozott, üvegezett ajtóról is. Meg a súlyát is mondják, de már elfelejtettem. Csak a kabin olyan nehéz, mint egy "kisebb" autó. Nameg, ha épp egy gránátot dobnak rá vagy elkezdik lőni, akkor sem lehet jó dolog a légzsák. Aki ilyet vezet, az eleve elfogadta a veszélyes életet.

    Ha megmondod, hol szerepel a nyomaték, akkor meghallgatom. De nekem nem tűnt fel sehol, hogy mondják.
    És előfordulhat, hogy félrebeszélnek vagy félreértem.
    A kerekeknél beszéltek valami 200 coll értékről, ha jól értettem. Vissza is tekertem. Mondom ez nem lehet a kerék mérete, mert túl nagy. De nem tudom, hogy akkor mi volt. Tovább haladtam. A súlya viszont úgy 250 kg, szóval nem nagyon kell úton kereket cserélni.

    Nekem már ez is elég lenne, ha büntetlenül letolhatom vele a sok gyökeret az útról. Nagyon nem kellene a büntetőfékezőkkel sem foglalkozni. Vagy, hogy bejön a gyökér a féktávon belülre pályán. Ez büntetne rendesen.
    Persze egy ágyú mindig jól jön :))
  • Jóózsf István #5119
    Érdekes eljárások vannak benne.
    Mondjuk ennyi pénzért egy légzsák belefért volna! :-D
    Az is furcsa számomra, hogy a fülke kábé tízes lemezből készül de az üvegezés kb a vitrin szintjén van.
    Amúgy, szimpatikus bicaj!

    Azt mondd már meg, mert a nyelvet nem értem és a fordító - feliratozó nincs a helyzet magaslatán és a leírásban sem látom. Hány nyútonméteres a motor? Mert nekem 700-at ír ami kb a lófsz kategóriába esik. Manapság egy nyerges inkább már a 2000 felé jár.
    Pardon. 2500 felé. és azt is lehetőleg sehányas (1000-es) fordulatom adja le!
    Szóval a 2700 is csak vállvonogatva. Ha esetleg 3700 lenne, akkor azt mondom az már valami.


    Az öttengelyes ágyúsból kérnék kettőt. Megígérhetem, hogy kizárólag élőlények ellen használom. :-)
  • RJoco
    #5118
    Ki gondolta volna, hogy lehet nagy tankkal és vízmentesen zárt kabinnal is közlekedni?!
    Szép egy jószág és csak 800 európai ropi.
    Ehhez lehet, hogy nem kellene hozzányúlni :D
  • Jóózsf István #5117
    A hozzányúlás és a megyek vele együtt jár. Mert minek nyúlnék hozzá, ha nem megyek vele. Gyárival nem megyek, mert nem értek egyet a játék készítőinek elképzeléseivel, tehát: Hozzájuk nyúlok. És a kör immáron be is zárult.
  • RJoco
    #5116
    Akkor lehet, hogy jobb lesz, ha most kimész, mielőtt bent mész ki :)))))

    Én mindig figyelek, hogy milyen verdával mész. Bár az utóbbi időben mindegy, mert mindegyikhez hozzányúltál :))
  • Jóózsf István #5115
    Jogos! Észre sem vettem a 880-at! (380 gyárilag :-DDDD) Hogy telik az idő?!?!?!?

    Lövésem sincs miért potyáztam a vassal. Gondolom csak a pályához akartam kedvcsinálónak, hogy legyen valami rakomány és esetleg kampányoltam a pótnak és Tátrának. KÉT ÉVE volt. Arra sem emlékszem két perce mit csináltam! :-)
  • RJoco
    #5114
    A rövid videóban az a kocsi szinte tuti, hogy mod, mert 880L-es tankkal még egy gyárit sem láttam.
    Pont nemrég jutott eszembe, hogy ide nagyon kellene a nagy tank, mert a hóban, sárban, fákon, gyökereken keresztül nagyon fogy a gázolaj.

    A másik videóban ott 22:50-nél van egy felhajtó. Azt valamikor megcsinálták, mert az a tömb nem áll úgy ki a földből, hogy az ember ne akarjon arra menni.
    Viszont később az úton, a szikla mellett, ahol nagyon óvatosan mentél el, ott meg nem lehet. Szerintem odébb tették a sziklát vagy keskenyebbre csinálták az utat, mert simán csúszott-borult a verda. Emlékszem, hogy én mindig felment a dombtetőre és onnan jöttem le, így kerültem ki azt a szakaszt.
    Amúgy egyszerűen csak a hecc kedvéért vittél ennyi vasat, aztán törölted őket?
  • Jóózsf István #5113
    Ott még nem voltam ikszemel buzgerátor. Sokszor sírva fakadtam. Hogy mennyi modom volt, azt nem tudom.
    Egy dolog rémlik, hogy már a a harmadik térképet feloldottam, amikor megjelent a 813-as Tátra.
    A második kis aljas féreg pálya igencsak megkeserítette az életemet. De arról lett dejó is.

    Emlékszem erre a pillanatra, amikor összegyűjtöttem mindent, hogy leszámoljak a játék legutálatosabb pályájával!

    Itt még modok se nagyon. Ellenben a Tátrás régióban már volt csaló rakoncás pótom és egy mod 813-assal nyomultam...

    Ikszemel bűvölés nem tudom mikortól van.