5873
  • Jóózsf István #5192
    A tipp jó volt!
    Ugyan azok a csúszkák a látószöget módosítják, (fiel of view) de ezáltal módosul a távolság is!
    Már csak egy kérdés van hátra, hogy bizonyítsuk a debilségemet. Mi az alap érték a két csúszkán. De inkább az alsón, mert ugye az a külső nézeti. És vajon babráltam-e ezt én valaha is?

    Más:
    Feltettem egy régi mod pályát. Amit agyon dicsértem, hogy milyen szép és ötletes. Csak egy picit megátalkodottak a feladatok. Természetesen a mennyiségekkel szállt el a készítő.
    És megtaláltam magamnak a kihívást benne. Igazatok van! Így sokkal élvezetesebb a játék! Törlöm is minden ikszemel és egyéb módosításomat.
    NEEEEEEEEEEM! SOHAAAAAA! :-D

    (Azt írja, hogy soha nem lesz meg a feldolgozás a 4K-ig, de szerintem nincs sok hátra)
  • Oldgamer
    #5191
    Van a beállítások menüben egy csúszka, ami a belső, illetve a külső kameranézeti távolságot befolyásolja. Természetesen tól-ig lehetőséggel. Elképzelhető, hogy a frissítéssel, új fázissal alapállásba került. Konzolnál legalábbis van ilyen állítási funkció. Lehet nem mondtam ezzel újdonságot, akkor bocsesz.
  • Jóózsf István #5190
    Hetek óta akarom kérdezni: Szerintetek, a tizedik fázissal nem vették rövidebbre a kamera távolságot?
    Folyton azon kapom magam, hogy tolni akarom hátrébb a kamerát, de nem megy.
    Minden egyes járműnek megvan a maga kamera beállítása, de ez a jelenség globális.
    Amikor jön egy PTS, vagy rilíz, akkor mindig az első, hogy a két initial.pak-ot összehasonlítom, hogy lássam mibe nyúltak bele. De nem vettem észre. Vagy olyan területen volt eltérés, ami engem nem kifejezetten érint és így elsiklottam felette.
  • Jóózsf István #5189
    Ez a produkció nem jöhetett volna létre, ha nincs az ikszemel szerkesztés! :-)
    Csak neked csináltam Jocó! Rengeteg daruzás van benne.
    Meg vannak "művészi felvételek." Meg van benne egy csúfos elkalkulálás is, amitől ledobta az agyam az ékszíjat. De ha nekem valaki azt mondja, hogy nem fogok egyetlen darabot sem elejteni, akkor leköpöm.
  • Jóózsf István #5188
    És még egy kicsi.
    Nnnna, ez módosított. Minden értelemben! :-)
  • Jóózsf István #5187
    Először nem is volt összkerék. Később kapta meg.
    A láncos kerék miatt viszont lehet gyanús, mert a láncos mod miatt szoktam láncos kereket tenni. Viszont a jármű nem kanyarodik. Az az első dolgom volt ezzel a bicajjal, hogy nagyobb kormányszöget kapott.
    A rönkökről meg csak annyit, hogy ez egy hibajelentő dejó volt. Kitalálod miről szólt? :-)
    De a fő kérdés nem ez volt, hanem hogy át tudok-e menni gyári járművel azokon a sziklákon. A válasz pedig: A játék elején, amikor még nem babráltam szét, áthúztam a pótkocsit egy sevroléval. Tehát: Még csak nem is egy nagy batár teherautóval!

    Tegnap hófutó nap volt. Valamit ki akartam próbálni. Ehhez beraktam ezt a mod pályát. Ami eredetileg szintén nem havas. Annyira szépen futott a játék, hogy nem bírtam abbahagyni. Egy seggel megcsináltam a felét. Már csak a nagy kulizások vannak hátra, amikhez viszont kellenek a modok, mert azért annyira nem érdekes a pálya, hogy negyvenszer kocsikázzak oda-vissza. Főleg így másodszor! :-)
  • RJoco
    #5186
    Az első videóban lévő lehet, hogy gyári, de nem is mész vele sokat.
    A másik videóban lévő biztos, hogy nem gyári. Láncos kerék nem havas pályán? Rönkhordás nem megfelelő platóval? AWD? Én asszem ehhez a géphez nincs AWD. Ezért is hanyagoltam teljesen.
  • Jóózsf István #5185
    Az már elég rég volt, hogy én ott tevékenykedtem. Arra emlékszem, hogy a déli oldalon levő személygépjármű utánfutót áthúztam a sziklákon. (Gondolom egy sevroléval) És tudom, hogy a múltkor is belefutottam ebbe, de ezen a pályán egészen biztos nem volt se moddolás, se xml szerkesztés.
    Mindjárt megnézem a jücsübömön, hogy kábé mikorra tehető.
    434 dejó (Te jó isten! Sosem gondoltam volna, hogy nekem ennyi közlendőm van!)
    2014 június 17. Az első (X4)
    2020 május 14. Első hófutó (itt még csak hibajelentésekhez töltögettem fel.)
    2021 január 31.-én már biztos, hogy xml-eztem.
    Ez egy gyári tvinsztír az orosz régióban. Se összkerék kormányzás, se egyéb huncutságok. Tehát: Jóval később sem voltak még babrálások.
    Ez is még gyári. 2021.01.16 Persze ez nem jelent semmit, mert lehet, hogy ezt a bicajt később kezdtem babrálni...
  • RJoco
    #5184
    Köszi! :))
    Így nem havasan sokkal szebb.
    Nem akarod vanilla verdával is kipróbálni?
  • Jóózsf István #5183
    Kedvem nem lett, de érted bármit! :-)
  • Jóózsf István #5182
    Eredetiben is át lehet menni a sziklákon. Ha nem lenne olyan messze a garázstól, csinálnék róla dejót, de nincs kedvem odáig elkocsikázni.
  • RJoco
    #5181
    Meg lett egy garázs is. Meg még ki tudja mi.
    Az eredetin is járható az az út vagy meg lettek magasítva a sziklák? Esetleg újak odarakva?
    Mivel arra nincs sok minden, így eszembe nem jutott arra menni. Főleg, hogy a térkép szerint nem járható. Bár a térkép nagyon gyakran hazudik.
  • Jóózsf István #5180
    Ez a legelső régió (Micsigen) negyedik pályája. Átfabrikálva havasra.
  • RJoco
    #5179
    Ezt a régiót szerintem szerettem. Na nem ezt a modolt verziót, hanem az eredetit. Ezen nem mentem.
    Mikor az első hídhoz érsz félig megépíteni, akkor felismertem volna, hogy ezen jártam már. Addig nem tűnt fel semmi. De mivel elég rég játszottam már, nem is csoda.
  • eta32 #5178
    Nem...
    Először Amurra tippeltem volna,de így hogy elolvastam ,sem tudom melyik is ez.....DDD
    Ha mod pálya akkor főleg.....
  • Jóózsf István #5177
    Ha nem nézitek meg a dejó címét és a térkép nevét sem, amikor megnyitom, akkor rájöttök-e és mikor, hogy melyik pálya ez?
    Mindenkinek kötelező lenne tudnia! :-)
  • Jóózsf István #5176
    Tévére (Gépben van tv kártya) vagy filmre alszom el. Ugyan mondhatnám a tv programnak, hogy lője le az egész gépet, (Szlíptájmerben vannak lehetőségek) de csak a programot szoktam lelövetni másfél órával később, mint ahogy elkezdem érezni, hogy lassan végem.
    Sorozatnál gáz, ha egy mappában van az összes fájl, mert akkor álmomban nézem az egész évadot! :-) (mint most is, mert egy angol idiótaságot nézek.)
  • RJoco
    #5175
    Amur-t tuti, hogy valami szadista csinálta.
    Általában a vasgerendákhoz elég a vastekercs.
    De itt Chernokamensk-ben nem, ide kell 2 közepes cső és 2 vastekercs.
    1 közepes csőhöz meg kell 1 kis cső és 2 vastekercs.
    Igaz, ezért 3 vasgerendát kapok, ami normál esetben egyszerűen csak 6 vastekercs lenne.
    A 3 vasgerendához le kell szállítanom 6 vastekercset és 2 kis csövet. Egyáltalán nem hatékony.
    Másik megoldás, ha a kezdő terület Isten háta mögötti helyére viszek vastekercset és onnan hozom a vasgerendát. De az meg baromi messze van. A kis cső viszont csak korlátozott mennyiségben érhető el jelenleg. És pont annyi kell a garázshoz, amennyi a területen jelenleg ellelhető.
  • eta32 #5173
    Nekem az NV 4080 alapjáraton 45-47W körül mozog terhelésen meg sokat,de valamitől kell hogy menjen...
    Ezzel az új VGA-val, az elődöt meg soha nem néztem,ezt is csak azért mert most írtad...
    Éjszaka mikor alszol is megy a gép és játszol álmodban????DDD....

    Én az NV-ban nem csalódtam hozta amit elvártam tőle....eddig...
    Ezért nem is váltok már évek óta,igaz drágább de szerintem jobb, nekem biztos a 3 moncsi miatt is....

    Nos a 10. fázisba a PTS-en belenéztem de csak futólag ,meg így a vidit amit linkeltél megnéztem nagyon tetszetős ,de majd ha egyszer oda jutok elmondom a véleményem.
    Májustól szeptemberig nem szimezem,most sem ahogy az elmúlt években sem....
    Így nem is haladok semmivel....
  • RJoco
    #5173
    Prohardveren pont van egy cikk az amd-k fogyasztásáról. És, hogy hogyan lehet csökkenteni.
    Nekem asszem nincs gondom a zölddel. 100-130W között szokott mozogni. Monitorok nélkül.
    360kW alatt nincs a havi fogyasztásunk...
    Viszont az oled tv-vel sokat spórolunk.

    A monitor nem olyan oled, mint az lg. Ez qd-oled. Képre ugyan az, nincs különbség. Csak a technológia más egy kicsit.

    Amur-ban vagyok :(
  • Jóózsf István #5172
    Most esett le: Samsung és OLED??? az Nem az oLGa kiváltsága volt?
  • Jóózsf István #5171
    Tényleg! Most, hogy mondod... Lehet, hogy azért nem recegett, mert eddig V-Sync-el játszottam a hófutót, amit ugye kötelező volt bekapcsolni hozzá! És ezt azonnal kapcsoltamis ki a fríszinkes monitor miatt!

    Most belefutottam még egy problémába, amit így-úgy sikerült orvosolnom.
    Az elmúlt hónapban 270 Kw-ot fogyasztottam, ami nem kevés. Tekintve, hogy épp előtte vettettem vissza az átalányt 240-re. Néztem, hogy a gépben mi fogyaszt sokat, mert szinte ez az egyetlen zaba forrás. A VGA mindenféle terhelés nélkül beharap 90 wattot. Ha bekapcsolom a fríszinket (Játékon kívül kikapcsolom a feke képernyők miatt!) akkor az érték 130. Erre találtam is egy félmegoldást a jücsübön. (Az volt a lényege, hogy létre kellett hozni egy egyedi felbontás profilt és ott az egyik beállításban ki kellett választani a CVT (coordinated vide timing) lehetőséget. Így a VGA visszaveszi a VRM órajelét (IS))
    Most már csak 30 watt körül van alapjáraton. Ami szerintem még mindig irreális. De legalább nem 90-130
    A tápom bemeneti értéke 180 watt körül volt. Most 100 és 130 között mozog. Az kurvára nem mindegy, hogy ha nem csinál semmit a gép, akkor mennyit zabál! Tekintve, hogy éjszakára nem kapcsolom ki.

    Nagyot csalódtam az AMD-ben!

    De nem ezért jöttem, mert kivételesen a játékkal kapcsolatban akartam diskurálni.
    Kíváncsi lettem volna, hogy nektek mi a véleményetek a tizedik fázisról?
  • RJoco
    #5170
    Eszembe jutott még valami.
    Esetleg megpróbálhatod, hogy kikapcsolod a VRR-t és bekapcsolod a játékban a V-Sync-et. Extrában korlátozhatod 60-ra is.
    Régen nem voltak ilyen sync-es cuccok a monitorokban, mégis képszétesés nélkül lehetett játszani a játékokkal. Erre van a V-Sync.
    A VRR és Freesync meg arra, hogy a monitor képfrissítését igazítsa a játékhoz.
    Általában ezt az értéket jobb monitorokon nyomon is lehet követni. A régi 27-es LG-nél nem volt gond. A 48-ason nagyon lassú ez a követés. A legtöbbször egyszerűen csak 120-at mutat. Akkor is, amikor a játék "stabilan" megy 110-zel.
    Az új Samsung meg olyan gyors, hogy nem egyezik a játékban RTSS által kiírt érték a monitor által kiírt értékkel. De legalább a közelében van.
  • RJoco
    #5169
    Ez az Amur azért nem egyszerű.
    De eddig nagyjából egész jól elvagyok. Igaz, lassan haladok. Talán a következő fázisra befejezem és nekiállhatok a mostani legfrissebbnek :)

    W10 alatt is is bekapcsoltam az opciót és úgy látszik, hogy megjavult. A hófutó keret nélküliben futott és nem volt gond. Átváltani másik ablakra sem, HDR mellett.
    A szájbergyerekkel is megnéztem, mert tegnap ott nagyon látszódott a dolog, de most semmi.
    Remélem ez így is marad már...
  • RJoco
    #5168
    Ez a Samsung Odyssey OLED G9 monitor.
    A villanásokat sikerült felvennem.
    De most eltűntek egyelőre. Az nvidia g-sync részén van a 3. pont valami speciális beállításra. Az nem volt bepipálva. Bepipáltam. Most a monitor is kiírja, hogy VRR bekapcsolva. Eddig nem volt.
    De majd meglátjuk.
    Átmegyek W10-re, ott is megnézem majd.
    A monitoron nem találtam beállítást freesync-re. Az nvidia control panel szerint meg nem g-sync kompatibilis. Pedig az. De lehet, hogy kell neki egy firmware update is. Ami úgy 1,5 GB (itt most lenne egy falba verem a fejem gif).
  • RJoco
    #5167
    Ismerem a kék fény szűrőt és utálom is. Biztos, hogy nem kapcsolom be.
    Alapból nem szeretem a túl meleg színeket.
    A fehér meg legyen fehér. Most ettől kicsit eltértem, bár a fehér így is fehér maradt, de kicsit melegebb a színvilág, mint a másik monitoron. Itt inkább valahogy a kék nem annyira kék talán. Nem annyira erősen kirívóan kék, mint hideg színbeállítás mellett.
    Ezen valahogy ez tetszik jobban.
    Amúgy pont olyan színvilágra be tudom állítani, mint a másikat. Ez tök jó. Az IPS paneles LG-vel esélyem sem volt.
  • Jóózsf István #5166
    Nálam van lóblú mód. Nagyon eltolja "sárgába" a színt. Nem jó.

    Folytatnám a kanosszajárást. Ugyanis azt valóban megoldottam, hogy ne villódzon. Csakhogy: Ha a fő menüben kikapcsolom a VRR-t (FreeSync-et) akkor a játékok profiljában már hiába kapcsolom be. Nem működik. Itt csak ki lehet kapcsolni. Illetve AMD optimized-re állítani.
    És a lényeg. Ha kikapcsolom a VRR-t akkor olyan darálásba megy át a pásztázás, hogy a szemeim azonnal kapituláltak!
    És ezt az egészet nem értem. Eddig is fríszink nélkül játszottam a játékokat mégsem zavart ennyire. Most ha kikapcsolom, akkor jóval rosszabb.

    Szóval választhattam, hogy a villódzás, vagy a recegés miatt robbanjon fel az agyam! A villódzás mellett döntöttem. Az csak egy játékot tesz játszhatatlanná. A recegés mindet!

    Jocó!
    És az melyik monitor is?

    És egy kis mellékes. Végre sikerült némi kitartással megszabadulnom a soundbar-tól. Nesze neked Bowers & Wilkins! :-D
    Így a monitor már csak HUSZONKETTŐ és FÉL kiló. (A talpa sincs rajta. 29.5-ről indultunk!!!)
  • Oldgamer
    #5165
    Szia Jocó+többiek!
    Kicsit eltűntem, de olvaslak ám titeket! :) Mással játszom mostanság ( ralley ) de hamarosan újra SR! Kellett egy kis más vonal közel 2-év után.

    Jocó: látom kínlódsz a monitorral... tudom a monitor meg a tv sok mindenben más, viszont amit én megejtettem a modern tevémen jó pár hete, emiatt jobban tetszik game módban a kép, az nem más, mint a kék fény szűrése. Ezt bekapcsoltam. Komolyan mondom, nem is tudom hogyan fogalmazzam meg, meseszerűbbek lettek a színek, enyhén sargásabb a fehér, emiatt moziszerű szintónusokat kaptam, nem durván erősek a színek, árnyalatok. Pl a TLOU 2 olyannyira szép lett, hogy ámulok-bámulok, de a hófutó is jobban tetszik így. Esetleg ha van ilyen lehetőségetek tegyetek egy próbát ti is otthon. Valószínű, az egyéni képbeállításoknál kell kicsit variálnotok pluszban a színekkel stb. Összhangba kell hozni a láttatást.
  • RJoco
    #5164
    A hófutót teljes képernyős módban toltam, ott nem volt gond. A szájbergyereket keret nélküli ablakos módban toltam, alul ott volt a villódzás. Meg win-ben is. Nem sikerült megoldani.
    Most W11-ről megy. Egyelőre jónak tűnik.
    A hófutót még nem próbáltam. Először alszom egyet, aztán megnézem ablakos módban. Sokka jobb úgy váltogatni az ablakok között. Különben nálam is van fekete vára.....
    Tévedtem, megint csinálja :((((
    Lehet, hogy az új driver?
    Épp most frissítettem, de eddig nem volt gond. Úgy látszik vissza kell raknom egy régit.
  • RJoco
    #5163
    Hogy miket nem tanul az ember!
    Eddig jó a monitor. Vagy mégsem. A tálca alján látok időnként némi vibrálást. De csak a tálca alján. Ezzel kell valamit kezdenem.
    A hófutó nagyon szép rajta. Asszem ezentúl ezen fogom játszani. A játék alatt semmilyen vibrálás nem volt.
    Amit ma tanultam, az az, hogy ezek a különböző védelmi vackok nagyon durván rontják az élményt.
    Először eszméletlen szép képe volt a monitornak. Egyáltalán nem olyan, mint az LG-é.
    Igaz, a monitor kijelzőjének a felülete fényes. Szóval mindent is visszatükröz. De sötét szobában ez nem lényeg.
    A lényeg, hogy babráltam a monitor beállításait és okézás nélkül bekapcsoltam a szemkímélő módot úgy, hogy már aktív volt a HDR a win-en. És lássak csodát, pont olyan ronda lett a képe, mint az LG-nek bekapcsolt HDR-rel. Először nem is értettem, hogy mi van. Egy csomó beállítás nem volt elérhető a monitoron. Aztán az egyik mondta is, hogy a beállítás eléréséhez ki kell kapcsolnom a szemkímélő módot. Utána megint szép lett a kép.
    Most már elcsomagoltam az LG-t, elő nem veszem megnézni, hogy ott milyen ez a beállítás. Bár elvileg nem volt bekapcsolva, mert alapból utálom ezeket. Viszont ennél a monitornál 2 fokozata van. Én csak épp az alapra állítottam. Lehet, hogy az LG-n ez alapból megy és nem kikapcsolható.
    A monitor képe szép, a hiba nem annyira zavaró, de meg kell oldanom nekem is. Egyebek tekintetében meg, hát, nem éri meg a pénzét. De jelenleg nincs alternatívája.
  • RJoco
    #5162
    Ügyes vagy!

    Viszont akkor ez rajtam annyira nem fog segíteni. Bár nvidia-nál megnézem ezt a VRR-t. A Dell monitorban viszont se VRR, se x-Sync nem volt.
    Az új monitorom viszont 1 órán belül megjön. Szóval már azzal fogok bíbelődni, ha jelentkezik a gond.
  • Jóózsf István #5161
    Megoldottam!

    (Annyira jó, hogy "szétoffolhatjuk a témát!) :-)

    Tegnap úgy jöttem haza, hogy valamit teszek az ügyben.
    Van egy játékom, ami teljesen játszatatlan volt emiatt.

    Úgy kezdtem, hogy lelőttem a hágyéert. SEMMI!
    Aztán elkezdtem utána olvasni. Beírtam az internetbe, hogy: "AMD vga in game flickering philips monitor"
    Csak az amd re érkezett találat, de az egy rahedli! Nem lettem boldog, de akkor már felcsillant a reménysugár, hogy nem kell birkóznom a monitorral.
    Írtak mindent. A szokásos kötelezők: Drájver, förmver, szoftver, nagyi széklete, postás vérnyomása. KÁBEL!!!
    Találtam egy jücsüböt, ahol egy RETTENTŐ OKOS büdös gyökér: " Majd én megmondom a tutit!!!" Elkezdett előadást tartani a kábelekről.
    Nosza elő is szedtem a létező összes édzsdíemáj és duálpénisz kábelt. SEMMI!

    Pánikszerű kapkodásban (Meg ne kérdezzétek miért.) Kikapcsoltam a kijelző központi beállításban a VRR nevezetű dolgot. (Meghatározás a képen) Egy gyakorlatilag a fríszink.
    Igen ám de minden játék profiljában is van egy fríszink kapcsoló. Aminek (láss csodát) a leírása is ugyanaz! (Az aemdénél megvannak a profilok, csak változtatni kell, ha akarunk a beállításokon. A Zenvídiánál létre kell hozni.) Csak míg a központiban Engedélyezés és tiltás van a profilban AMD optimalizált - ON és OFF van. Na az ominózus játékban véletlenül, (Tényleg véletlenül, mert nem vettem észre hogy abban a profilban vagyok.) És mert itt simán fríszinknek hívják ráböktem, hogy ON. És LŐN! Nem villogott. Ugyanezt eljátszottam a hófutóban is (És máris ON a hozzászólás!!! :-DDDDD ) Ez sem villogott. Innentől egyértelmű volt, Az összes játék saját profiljában van ON-ra állítva. Béke és boldogság!
  • RJoco
    #5160
    Nem pulzál, csak lassítva van. Az az 1s a rendes ideje a végén.
    A Dell csak 60 Hz-es volt, lehet, hogy ezért volt ennyire látványos. És 100% fényerőnél is képes volt ilyet csinálni.
    Az LG 144 Hz-es. Szerintem pont akkorát villan, mint nálad. Az közel nem olyan zavaró. Szerencsére nekem csak ritkán csinálja.
    Lehet, hogy a zöldek driver-ével van még mindig gond?
    W10 vagy W11-ed van?
    W11 alatt nem próbáltam ki. És DP kábellel használom.
  • Jóózsf István #5159
    Nem tudom felvenni.
  • Jóózsf István #5158
    A 0:02-es pulzálásra gondolsz, vagy a 0:06-os villanásra? Mert a 06-osra hasonlít de nem ilyen erős.
    És nem is az egy-egy villanás zavar, hanem amikor másodpercenként kb 5-6-ot villan és folyamatosan csinálja. Ha tudom felveszem...
  • RJoco
    #5157
    Na még ilyennel sem találkoztam, hogy a talp rajta volt. Akkor jó nagy volt a doboz. Mondjuk a monitor méreteit tekintve lehet, hogy mindegy volt már.

    A színek terén megnyugtatlak, hogy IPS és IPS között is nagy a különbség. A Dell-nél semmi zavaró nem volt, gyönyörű képe volt és nem volt gond, hogy fölötte van az OLED. Ide húzom, oda húzom, átlóg, semmi zavaró.
    Az LG-nél? Az is IPS. Rettenetesen ronda a képe. Az OLED-hez képest minden szín fakó, más. Már az első pillanattól úgy voltam vele, hogy ezt nem tartom meg.

    Úgy rémlik, hogy a VA panelek jobban érzékenyek a betekintési szögre. Bár nagyobb fényerőt és kontrasztot is produkálnak, de igazán csak szemből adnak szép képet. VA panelesem talán még sosem volt, így tapasztalatom nincs. De amit írsz, azzal egybevág az infóm.
    Látom Alapítványozol :D Egyszer már elolvastam a teljes Alapítvány sorozatot. Baromi jó. Az első évad sem volt rossz. A második majd szerintem akkor jön, ha kijött a teljes évad. Talán 10 rész :( Csinálok egy hétvégi maratont és letolom az egészet egyben.

    Nézd már meg légyszi ezt a videót!
    Nem így villog neked is?
    Ez a Dell. 1 hónapig jól ment, majd jött ez. Hol ritkán, hol gyakran. Hol egy órával a bekapcs után, hol 5 perccel. Játéknál sosem, de főleg csak a szatiszfaktorit toltam rajta. És mindig csak klikkelésnél. Egy idő után már elő tudtam idézni én is a hibát, mint a videónál is. Aztán egyszer csak elmúlt. Frissítettem pár nvidia driver-t. Most az utolsó júniusban kiadott van rajta asszam. Ekkor tűnt jónak. Aztán a Dell küldött cseremonitort. Az annyira eltolt valamit, hogy már az egér húzásánál is ilyet csinált. Hiába raktam vissza a régit, nem múlt el. Az LG is csinálja, de sokkal gyorsabban, az nem annyira zavaró. Játék alatt kérdéses, mert nem tudom, hogy a szájbergyerek eleve villódzik időnként vagy nem. De ez is csak a töltő/átvezető képernyőnél jelentkezik az elején. Játék közben soha.
    Ha az OLED-en játszom és alatta megy a másik monitor, akár a Dell, akár az LG, sosem csinálják. Csak amikor valamit azokon csinálok.
    Az LG ritkán csinálja és még nem sikerült szándékosan előidézni.
    De mindegy is. Az új monitornak van már nyomkövetési száma. Remélem éjjel leutazik München mellé, de legkésőbb szombat reggelre odaér és mindjárt ki is hozzák. Aztán ez meg megy vissza.

    "Meg is kérdezhetnők, hogy "Ugyan mi a szarnak kellett nekem ekkora?" És tényleg! Miért?"
    Én biztos nem kérdezek ilyet. Ekkora kellett és kész. Nekem is azért van 48"-os a gépnél, mert az kellett.
    A nappaliban meg azért van 83"-os, mert akkora kellett. Ez mondjuk direkt a szemem miatt van. A 77-es kicsi lett volna. 55-ösön leteszteltem az oldalak nagyításával és, hogy milyen messze kell ülnöm, hogy jól olvassam. Így jött ki, hogy kanapéról kell a 83. Nem is bántuk meg :))
  • Jóózsf István #5156
    A mérethez csak annyit, hogy TERMÉSZETESEN mérőszalaggal keresztbe kasul méregettem mindent, hogy biztosan beférjen.
    De amikor betettem, akkor kiszakadt belőlem, hogy "Bakker, ez kurvanagy!" :-) Erre írtam, hogy: "Meg is kérdezhetnők, hogy "Ugyan mi a szarnak kellett nekem ekkora?" És tényleg! Miért?"
    Mert az ember ilyen. A szemem kívánta! És a szemem meg is köszönte, mert az elődjénél már egy két esetben hunyorognom kellett, hogy el tudjam olvasni... Ez most "egy darabig" jó lesz. Aztán már úgysem látok semmit hiába veszek nagyobbat, aminek már három méter az átlója! :-)
  • Jóózsf István #5155
    "Amúgy szerintem nem talppal kellett volna a falra tenni, akkor talán könnyebb lenne :D" :-DDD
    A vicc az, hogy valóban teljesen készre szerelve van a dobozban, de az első dolgom volt a talpat levenni. Minthogy azzal együtt fel sem lehet aggatni! De viccnek jó volt. :-)

    Homlok egyenest más képet mutat a két rendszer. A VA élénkebb színeket mutat. Le sem tudom venni rendesen, csak ha a már full fakó. Szóval próbálom úgy intézni, hogy egyik monitorról ne kerüljön át tartalom a másikra és akkor nem kapok agyvérzést.
    Az IPS - VA színeltérés legjobban a MAPPA SÁRGÁNÁL érhető tetten. Ha eddig IPS-t használtál, akkor ahhoz képest a VA CITROMSÁRGA!!! (Erre az Oázisban hívta fel a figyelmem egyszer egy eladó. Azt mondják, hogy a VA-nak viszont sokkal szebb a feketéje. És nem fénylik annyira amikor nincs rajta kép, mint az IPS. Ez is igaz. Ugyan nem teljesen fekete, mert egy kicsit ez is dereng, de valóban jobb az IPS-nél.

    De van még egy dolog.
    A potpléjerben a feliratok nálam közel neonzöldek, hogy minden háttérből kitűnjön. Minap ledőltem az ágyra egy filmhez és látom, hogy a feliratok FAKÓ zöldek. Na mondom akkor ez is szar, De valamiért felkeltem és odaültem megint a monitorhoz és lőn mégiscsak neon. Szóval az van, hogy egy kis szögben nézve is megváltoznak a színek. Ezt egy IPS nem csinálja!
    Most ezt úgy kell érteni, hogy a neon egy kirívó eset egy teljesen átlagos színnél nincs akkor a változás, hogy zavaró legyen. De egy jól megszokott felületen az ember azonnal észreveszi! Nem pontosan ez a jelenség, de példának jó lesz!

    Még egy dolog van, ami aggaszt és nem tudom, hogy kinek köszönjem (AMD - Pisi - Májkrofos): VILLÓDZIK.
    nem minden esetben. Némely játékban és valamilyen megvilágításnál, amit nem tudok belőni, hogy na ez az.
    Eleinte csak villan egyet, amire azt is gondolhatná az ember, hogy káprázott a szeme. De aztán be tud sűrűsödni. Nem azt mondom, hogy stroboszkóp, de baromi zavaró. És ha fordítom a nézetet abba tudja hagyni, hogy aztán megint elkezdje.
    Van olyan játék ahol egyáltalán nem jelentkezik. A hófutónál viszont törvényszerű! Azt nem tudom most hirtelen, hogy kikapcsolt hágyéernél is...

    Az, hogy a távnyaggató nem működik kábé le is szarom. Az oLGáét sem használtam. Mit állítgassak a monitoron? Az ember egyszer belövi, azt' csá!
  • RJoco
    #5154
    Rá is néztem az oldalra és épp volt egy darab raktáron (nagyon remélem és nem csak az oldal hülyült meg) és az ára is lement elfogadhatóra, úgyhogy remélhetőleg a jövő héten meg is jön az új monitor.
  • RJoco
    #5153
    Hát nem apróztad el, az már biztos. Ez már TV méret. Mint az én 48"-osom.
    Azt is ketten raktuk a falra. Meg az asztalra is először. De a falra férfi erő kellett már segítségnek.

    Windowsban bekapcsoltad a HDR-t?
    Ha igen, akkor lehet, hogy érdemesebb ablakos, teljes képernyős módban futtatni a játékokat. Akkor asszem nem vacakol a monitor. Amúgy az LG ugyan ezt csinálta. Úgy emlékszem. Csak sokkal gyorsabban, annak azért nem kellett 3s a váltáshoz.
    De asszem, hogy most nem csinálja, ellenben SR alatt simán át tudom húzni a kurzort a másik monitorra.
    A másik monitor viszont valamit csinál HDR nélkül is. Ott szokott hosszabb fekete kép lenni, mikor indítom a szájbergyereket ablakos módban, WQHD felbontásban a DWQHD-s monitor közepén. Alt+Tab-nál is előfordul, hogy mielőtt a látható játékablakra vált, fekete lesz a teljes képernyő. Ez van. Várom, hogy lemenjen az ára az új monitoromnak. Azzal talán jobb lesz a helyzet.
    Ha ezen a másik monitoron is bekapcsolom a HDR-t, mert tudja ez is, akkor nagyon ronda lesz az asztal, így inkább nem használom ott.
    Látványban szerintem hozzáad játékoknál. Legalább is az OLED-en. Nem az IPS-en.
    De ahogy olvastam, van két féle is, az egyik parasztvakítás, a másik viszont nem. De ezt kiszűrni.....

    Amúgy szerintem nem talppal kellett volna a falra tenni, akkor talán könnyebb lenne :D
    Viccet félretéve, nem OLED, valószínű, hogy több benne az anyag, meg a merevítés, ráadásul ambilight-os is, ki tudja mennyit nyom :D
    Az IPS és VA között mit kellett összelőni?

    A távirányítót lehet, hogy engedélyezni kell a monitor menüjében. Vagy rossz a TV. Esetleg takarásban van a szenzor.
    Ha ennyi szálkát látsz benne, lehet, hogy jobb, ha még most visszaviszed és visszakapod a pénzed, mint, hogy megtartsd és csak idegesítsen. Már, ha még visszaadhatod, mert, ha személyesen vetted, akkor lehet, hogy csak 3 napig viheted vissza. Ha neten rendelted, akkor 14 nap akkor is, ha bementél érte a boltba. Legalább is régen így volt.