5875
  • RJoco
    #5274
    Fantázia nem sok. Oda még bele lehetett volna tenni ezt-azt :D
    Amúgy ez mekkora híd? Mint a Golden Gate?
  • RJoco
    #5273
    Lehet, hogy ez lett. Az biztos, hogy több értelmét látom használni a két alacsony fokozatnak, mint korábban.
    Persze vannak olyan esetek, mikor ez sem segít. Mikor pl. a jégtábla a kocsi elé kerül, aztán se előre, se hátra (mert hátulra is került jégtábla). Ha van akasztó pont, akkor jó, ha nincs, akkor BUMM! Szívtam!
    A lényeg, hogy kivételesen valamivel jó irányba haladtak. Szerintem.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2023.08.29. 22:24:58
  • Jóózsf István #5272
    Feliratkoztam egy mod pályára. 2 percet játszottam vele, aztán megláttam ezt. Szerintetek mi lett a moddal?
  • Jóózsf István #5271
    El kell, hogy keserítselek. A váltókhoz nagyon régóta nem nyúltak. Ellenben lehet, hogy a felületekkel mahináltak és esetleg jobb lett a tapadásod. Ha találgathatok?!?!?
  • RJoco
    #5270
    Nem tudom, miért akadsz ki a fordulatszámmérőn, mikor az kiakaszthatatlan ;)
    A lényeg, hogy mi nem tudunk vezetni.
    1. Lecke
    Hogyan induljunk el?
    Nyomd be a kuplungot.
    Adj nagy gázt.
    Lassan engedd fel a kuplungot. Szépen, csúsztatva.
    2. Lecke
    Hogyan váltsunk?
    Nyomd be a kuplungot, meg a gázpedált is.
    Válts.
    Lassan engedd fel a kuplungot. Szépen, csúsztatva.

    Remélem ez megmagyarázza, hogy miért úgy működik, ahogy.

    Nem tudom ki, hogy van vele, de szerintem reszeltek kicsit a váltón. Na nem az A fokozaton, hanem az alacsony fokozaton.
    Valahogy jobban működik az L és L- fokozat. Pont azzal a Fleetstar-ral akadtam el a fatelepnél a múltkor, mint amiben kiakadtál a fordulatszámmérőn. L- fokozatban, a kormányt jobbra-balra tekergetve úgy 4 perc alatt elkecmeregtem addig, míg el nem értem kábellel egy oszlopot.
  • eta32 #5269
    Ezt is meg fogják tudni magyarázni....
    A MR fizikáját tolják alá,de erre nem sok esély látok...
    Ahhoz a szutyok automata váltós SR fizikát kukázni kellene no meg a többi agyament dolgot....
    Míg meg nem jelent anno az SR mi is bíztunk abban hogy a fizika marad MR,de sajna lebutították konzolos szintre,mivel nem is ugyan azok készítették,hogy is várhattuk volna a MR fizikát és manuál váltós megoldást.
    Utoljára szerkesztette: eta32, 2023.08.29. 08:30:08
  • eta32 #5268
    De aki az esetek 90%-ban vagy többen külsőből tolja nem tök mind1 mi történik az vezető fülkében....XD....
    Örülj hogy a kerék egyáltalán jó irányba forog....DDDD

    Utoljára szerkesztette: eta32, 2023.08.29. 08:29:07
  • Jóózsf István #5267
    Pedig nem is voltam nagyon durva!

    Csak annyit írtam, hogy ha a felfedezős játék sokkal jobb lesz mint a hófutó, akkor a fejlesztők lebuktatják magukat, mert ha tudnak jobbat, akkor a hófutó miért olyan amilyen?
    Ez még a találgatós témába ment volna!
    NASEBAJ!
  • Jóózsf István #5266
    Micsigen fehérben?
    De nem is ez a dejó lényege, hanem hogy egy ordas nagy esztétikai hiba van benne, amiktől én a falra szoktam mászni. Mint amikor egy játékban animálnak egy csavarlazítást és nem jó irányba tekeredik... Meg tudnám ölni azt a fejlesztőt, aki ennyire igénytelen.
    Feladhatnám rejtvénynek is, de nincs értelme. Akinek van kedve találgatni, az itt álljon meg az olvasásban!
    .
    .
    .
    A fordulatszám mérő fordítva működik!
    Amíg üresben van a váltó és pörgetem a motort, addig jó, de amint elindulok, és el kezd felfelé gangolni a jármű, akkor a jelenség:
    Fellódul a fordulatszám mérő egy akármilyen értékre és ereszkedik. Aki életében vezetett már autót, vagy csak látott már egyet a szomszéd utcában, azt tudja, hogy minek kellene történnie:
    A mutatónak a motor fordulatával EGYÜTT kellene emelkednie. Majd amikor elér egy magas értéket akkor a váltás következtében VISSZA KELLENE ESNIE!
    De hát honnan a büdös megveszekedett ...ból kellene ezt tudnia egy programozó matematikus zseninek?!?!?!?
  • Jóózsf István #5265
    Efeserhárom...
  • RJoco
    #5264
    Itt a hófutóban néztem.
    Akkor ezek szerint kiszedhették belőle.

    És tényleg ott van, csak nem úgy, ahogy én azt gondoltam.
    A Sharpening kapcsolónál kell keresni.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2023.08.28. 12:19:56
  • Jóózsf István #5263
    Mármint hol nézted?
    A zacsisban Az experimentálban van ami az ápdét 8-hoz tartozik. Bocsesz! Rosszul fogalmaztam. A ZAcsisban benne LESZ, ha megjelenik a 8. Update
    de van viszont a dájing lájt kettőben és még néhány másik játékban. És az a röhely, hogy tényleg működik envídia kártyákkal is!!! :-D
  • RJoco
    #5262
    Ezt nem jó hallani. Most vettél tök jó monitort, erre döglik a gép? Vagy csak a VGA miatt? Tényleg le kellene cserélned.
    A W11 nem old meg semmit. Ellenben több gondot okoz.
    Néha megfordul a fejemben, hogy el kéne adni az egészet és inkább kimenni a szabadba. Ha nem vette volna új procit, akkor nem kellett volna új VGA (meg monitor, meg másik monitor...) és akkor most jól ellennék a PS5-tel. De már hónapok óta nem volt bekacsolva.

    Megnéztem a videó beállításokat, de nem találtam ezt a fidelity-s cuccot. Lehet, hogy csak AMD kártyánál jelenik meg. Vagy valamikor kiszedték egy frissítés alkalmával. De 99%, hogy ott volt.
  • Jóózsf István #5261
    Beszéltük már a csillagmezőt...
    A VGA-m már az utolsó ütéseket viszi be a gyomorszájamba. Ma már kínomban rányomtam a W11 gombra, de nem sikerült az átállás.
    A gépem is romokban!
    Totál kész vagyok.

    Az FSR a zacsisban is benne van. Azt nem tudom konkrétan, hogy a hófutó támogatja-e, de nem rémlik, hogy lenne ilyen beállítás. Viszont a dejóban amit linkeltem a DIÁN rajta van a hófutó fejlesztőcége 14:19 És egészen pontosan az FSR3-at fogja támogatni.
  • RJoco
    #5260
    Úgy hallottam, hogy ez a csillagmező olyan, mint a fallout 4 csak az űrben. Így nálam eleve kilőve.
    Amúgy mi van megint a vga-dal?
    Ezt a fidelityFX-et nem támogatja a hófutó? Mintha piszkáltam volna 6800XT alatt.
  • Jóózsf István #5259
    Még egy fontos információ: Aki most vesz AMD VGA-t, az ingyen kapja hozzá a Csillagmezőt!
    ESZETEKBE NE JUSSON emiatt AMD vga-t venni! Kurvára nem éri meg!
    Biztos van aki boldog vele 1440-en egy szál monitorral. Elképzelhető, hogy hibátlanul teljesít. De minden egyéb esetben SZAR, FOS, HÚGY!
  • Jóózsf István #5258
    Ennek most örülnünk kellene?

    Ja igen. Ez az ember az, aki az elmúlt hetek vga-val kapcsolatos minden fájdalmamért felelős. Szerintetek kedvelem?
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.08.27. 11:30:59
  • RJoco
    #5257
    Lehet, hogy illik, de ez csuklós verda és ritkán használom. Nincs benne gyakorlatom és nem ezzel akartam elvacakolni az időt. A gázolaj is éppen csak elég lett.
    Amúgy a videó után még volt egy karikám, ami úgy indult, hogy tolatásnál nagyobb önbizalommal indultam neki és fel is borultam.
    Aztán vittem egy adag közepesen hosszú fát és fel tudtam állítani az elesettet.
  • Jóózsf István #5256
    Nem ismertem volna meg a pályát, ha nem tudom hol tevékenykedsz. De jó volt a tippem.
    Azért egy egy egytengelyes póttal illik "szépen - rendesen" tolatni!!! :-D
  • RJoco
    #5255
    Érdekes. Akkor úgy látszik, hogy tovább tartott feldolgoznia a YT-nak, mint írta.
    Így 4 órával később már csak HD és 2K van.
    A hangot meg kell néznem. Halk, mint nálad. Szerintem vissza van véve a fő hangerő.
    Meg a képet is meg kellene nézni, mert HDR nélkül elég sötétnek tűnik az a kabin. Játékban viszont nem annyira. A táj előtte viszont szép.
  • Jóózsf István #5254
    Újratöltöttem az oldalt és lett hangja. De még mindig SD.
  • Jóózsf István #5253
    A legutolsó küldetésben 10 darab cellulózt kell leszállítanom a kikötőbe (03:28) Egy darab cellulózhoz egy adag(???? vagy csak szál???) rövid rönk kell. (04:11) Nincs messze a lelőhely és tudok olyan szerelvényt CSALÁS nélkül összeállítani, ami elhoz egyszerre ötöt, de rohadtul nem volt hozzá humorom.
    Létezik, hogy nincs hangja a dejódnak? Mondjuk még nem készültek el a feldolgozással! Vagy nem tudom mi van. Nálam esdé és egy deka hangja nincs

    Amúgy tényleg más a hangulata ebben az aspektusban. Már csak a fülke-kamera rángatózást kellene emberi szintre csökkenteni és beülök én is a fülkébe. Bár, szeretem nézni ahogy a jármű mozog a terepen.

    Ezem majd szintén megyek egy kört. Imádom micsigent!
  • RJoco
    #5252
    Ez a monitor annyira kívánja a belső nézete, hogy nagyon.
    Egy kis reggeli fa hordás. 4K-ig fél óra még.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Érdekes, hogy 11 perc lett csak. Sokkal hosszabbnak tűnt.
  • RJoco
    #5251
    Nem lett volna elég 4 adag fa?
    Gyáriban 1 szál rövid fából lesz egy raklap fagerenda. Lehet, hogy itt is így lett volna. Ellenkező esetben, ehh. De, hát a játék lényege a szá(llít)opás...
  • Jóózsf István #5250
    Mint mondottam volt: A világ legjobb mod pályája. De a küldetések... Szóval, feladtam. Ezt már nem vette be a gyomrom. Leszállíthattam volna két fuvarban a 10 rövid rönköt, hogy utána keresztül küzdhessem a 10 cellulózt az egész kurva pályán, de már nagyon tele volt a hülye küldetésekkel a ...! (púpom)
  • Jóózsf István #5249
    Csupa olyan jármű, amit nem használok.
    Próbáltam leleplezni némi fejlődést a járművek viselkedésében, de ahhoz ez a dejó kevés.
    Azt nem mondhatom, hogy nem vagyok kíváncsi rá...
  • Jóózsf István #5248
    "Changed the sound to the ANK M38."
    Ezt egy Tajga (KRAZ) modból ollóztam.
    Ez a ... ... ... ... ... tényleg lecserélte a Kraz hangját a játék leg... ... ... ... ... hangjára? Hol az a nagy piros gomb, amit soha senkinek nem szabad megnyomnia?
  • eta32 #5247
    Másnak más lesz csak nem abban amibe pont hogy elvárnánk...
    De így voltunk anno a MR után is mikor a SR kipróbáltuk....
    Bohóckodásra időtöltésre jó lesz ez is....
    Utoljára szerkesztette: eta32, 2023.08.23. 21:37:14
  • RJoco
    #5246
    Várandós.
  • Jóózsf István #5245
    Hátszóval...
    Nem tüzelt fel a vágy, hogy elővételben tegyem magamévá!
  • Jóózsf István #5244
    És ha most ideszúrom, hogy: Ugyan mitől lenne ez a játék más, mint a hófutó? Akkor g..i vagyok? :-)

    Túl hamar lezártam a hozzászólást:
    "based on the off-road experience with the most advanced physics by the creators of the critically acclaimed SnowRunner!"

    Kiemelném a LEGFEJLETTEBB FIZIKA kifejezést! :-DDDDD
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.08.23. 17:17:29
  • Oldgamer
    #5243
    Erre a játékra céloztam egyik nap, de ha jól sejtem, ez végül is nem a Snowrunner 2 lesz ugye? Ez egy teljesen különálló game. (?) Ha nem utólag rajzolódik ki a táj, betonon lesz tapadása a kocsiknak, növekszik a látótávolság, a színeket bátrabban alkalmazzák, a jármű sérüléseit jobban láttatják, akkor számomra már most nagyon várós! Ja, és bízom benne nem max 30 km/h-s sebességre lesznek képesek a kocsik.
  • eta32 #5242
    Na ez nagyon várós lesz...
    Végre valami...
    A végeredmény meg majd kiderül....
  • Jóózsf István #5241
    Nagyon vigyáztak, nehogy információ kerüljön a birtokunkba! :-)

    Ezt a képet külön kiemelném. Minthogy szó nem volt arról, hogy ebben a hónapban elindítsanak egy bétát, így az várhatóan szeptemberben indul. Minimum október a rilíz, de inkább november.
    Ugyan meddig tartott volna egy "jólképzett" grafikusnak húzni egy vonalat a 12. fázis elé és odaírni, hogy 2024. Mert hogy ebben az évben nem tudják le az egész évadot, az hótziher!
    De nyilván csak én akadok fenn ilyen butuskaságokon. Meg azon is, hogy gyönyörűen látszik a grafikonon a fél éves lemaradásuk.
  • Jóózsf István #5240
    Így is van. Én is arra számítottam, hogy visszautasítja. És bele is ragadt...
    Ha majd lesz energiám, megnézem, hogy min múlik, hogy rögzít-e ilyen tárgyat. Mondjuk ezekből nincs sok. Talán csak a repülőgép roncsok.
  • RJoco
    #5239
    Igen, azon. Bár itt helyesebb, hogy a láda fölött, mert a pótkocsi a levegőben van. És már másodszorra. Elsőre lehet, hogy a Tátra akadt meg. De azzal sokkal könnyebb volt korrigálni. Gondoltam is, hogy nem jó abbahagyni a játékot, mielőtt be nem fejeztem a gyár megépítését, de hajnali kettőkor már fáradt voltam a folytatáshoz. Visszatöltés után meg az összes ládát és kerítést visszarakta a játék. Mondjuk lehet elég lett volna a területen csak átszállni másik járműbe, majd vissza és minden eltűnt volna, ahogy szokott.

    Érdekes ez a továbbfejlesztett pótkocsi. Azt a bojlert szerintem hivatalosan nem rögzíthetted volna. Valahol kellett valami hasonlót cipelnem és csak a nehéz pótkocsira lehetett rögzíteni.
  • Jóózsf István #5238
    Ládán!
    Azok nagyok alattomosak tudnak lenni. Az életben valószínűleg pozdorjává törnének itt meg nekem egyszer megakasztotta a BTR-t!

    Lasaan tökéletesre fejlesztem a kedvenc pótkocsidat!
    Kisebb kerekek.
    Nagyobb tömeg.
    Alacsonyabb súlypont. (Hogy csalás is legyen benne!)
    Öröm nézni, ahogy vonul a vontató jármű mögött.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.08.20. 05:30:12
  • Oldgamer
    #5237
    Állítólag jövőre elkészülhet az újabb Snowrunner/mudrunner 2 játék. Erről ti hallottatok esetleg valamit pluszban?
  • RJoco
    #5236
    Valamiben határozottan elakadtam...

    Bár ez kép, de a pót kerekei is forogtak, míg nyomtam a gázt. Csak nem haladtam előre.
  • RJoco
    #5235
    Elkezdtem gyárat építeni.
    Csináltam is pár szép képet:

    Azért ezen a monitoron nagyon jó belső nézetben menni. Igaz, hogy sokszor semmit nem látok az útból.

    Nem a windows-os zájgerrel van a gondom, hanem a játékbelivel.
    De lehet, hogy nem is azért nem találom, mert nem látom, hanem, mert nincs ott.

    Szerk.: Még mielőtt valaki azt hinné, hogy könnyű! Nem, nem könnyű! Meg is kell pakolni és el is kell szállítani. Ráadásul az a cement a két cső között vízszintesen volt a csöveken. Mikor először akasztottam a kocsira a pótot, akkor a földön találtam, miután látómezőbe fordítottam a kamerát. Másodszorra meg olyan lett, mint a képen.
    A Tátra meg gyári.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2023.08.19. 02:14:41