5875
  • eta32 #5314
    Az elsővel semmi gond nem volt legalább is én nem nevettem(röhögtem) nagyon profin megoldottad.
    Én is kísérleteztem hasonlókkal ,de rengeteg időt vett el no meg üzemanyagot amiből hardon kevés van legtöbbször....
    A második az már nevetségesebb ...inkább a készítőkre nézve.
    Nekem is volt ilyen pótom ami megbolondult és repkedett össze-visssza,volt hogy a vontatót is magával rántva...
  • Jóózsf István #5313
    Ezt a felvételt, azért indítottam el, hogy röhöghessetek, de meglepően jól sikerült.

    Ez meg a személy pót. Bele bújt az ördög!
  • Jóózsf István #5312
    Ez sajnálom, hogy nem vettem fel!
    Annyi volt a bűnöm, hogy csörlőre vettem a személygépjármű utánfutót és elindultam vele. Aztán elkezdett vibrálni és addig gerjesztette magát, amíg a mekkel együtt fel nem repült az űrbe, és vissza. De még a földet érés után se nyugodott meg. Le kellett akasztanom, hogy befejezze!
  • Jóózsf István #5311
    Pontosan úgy számoltam én is. Hármas plató négyes pót. Hogy kicsi a tankja? Az nem volt feltétel!

  • RJoco
    #5310
    A 7 hogy jön ki?
    Nekem most így hirtelen csak egy jármű jut eszembe, amire felmegy a daru, meg 3-as felépítmény és mögé kötve a 4-es pótot, akkor kijön. De ez a jármű kicsi tankkal és nagy fogyasztással van megáldva. És annál a pótnál nem szoktam rizikózni, hogy második sort teszek, de a kocsira simán, akkor már megvan a 10.
    Inkább használom az egyik Azov-ot, amire egy 5-ös pótot akasztva 10 egységet el tudok vinni.
    Persze kérdéses, hogy a hegyes részre milyen út vezet, mennyire marad rajta a második sor.
  • Jóózsf István #5309
    Említettem, hogy nem vagyok tisztában a küldetésekkel a 11. fázisban. Hát, most utánaszámoltam. Az első pályán van egy hegyes rész, ahova különböző pontokra 62 egységnyi motyeszt kell felhordani. Plusz némi tüzelőt. A gyári járműveket használva 7 egységet tudtok szállítani egyszerre. Most nem veszem ide a semmire sem jó magas nyerges nyolcas félpótot.
    És ez csak az első pálya! Javárjunkcsak! Legyen 70. Mert már dolgozgattam.
    Úgyhogy kössétek fel a gatyátokat! :-)
    Van egy "feloldó" küldetés, amit ha nem csinálunk meg, akkor nem aktiválódik a többi. Nnna, ahhoz 16 egységnyi szar kell! Épp ezen ügyködök most.

    Teszek ide egy rontást:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Összeszedtem az összes deszkát az első pályán. Na nem mintha ez elég lenne. De nem akarok mindent lelőni...
  • Jóózsf István #5308
    Visszatértem!
    Volt egy kis 120 órás kitérőm a CsillagMezőn. Nem mondok róla semmit.

    És az első dolog, amibe belefutottam, hogy ennek kis kedvencnek a készítője kibabrált velem, mert a modhoz csinált egy modot, ami nélkül nem lehet a kerekeket variálni. Én meg rommá agyaltam, hogy miért nincsenek kerekeim... Merő véletlenségből ránéztem a mod oldalára és igen. Ott van, hogy a másik nélkül nem lesz az igazi. De addigra már szét szívattam magam a szerkesztgetéssel!
    De ha már babráltam, Akkor csinosítottam is rajta: Így a fülkevédővel, már majdnem olyan, mintha gyári lenne a csipesz!
    Szerencsére a védőkeretnek nincs "hitboxa," így szabadon tud forogni "benne" a daru.
  • RJoco
    #5307
    Mivel nálam Michigan nem az első pálya volt, így azért a vacakért szerintem a csuklós macskával mentem.
  • Jóózsf István #5306
    Még egy kis téli micsigen. Emlékszem, hogy vanillában mekkora szívás volt azt a szart kiszedni onnan!

    És akkor feltenném a következő jogos kérdést a fejlesztőknek: Melyik volt az a barom, aki a dzsipp hátuljára két vontatási pontot rakott? Azt ugyan miért nem volt elég egy középre?
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.09.10. 12:01:49
  • Jóózsf István #5305
    A kattogást én sem értem. Az a telefon bűne!
  • RJoco
    #5304
    Még soha.
    És mi ez a kattogás?
  • Jóózsf István #5303
    Ilyen kép jelenséggel találkoztatok-e már ebben, vagy bármelyik játékban.
    Mert nálam ez csak a hófutóban van!
  • Jóózsf István #5302
    Nagyon nem babráltam a MEKK-et. Azért is akadt el. Az utolsó tengely kormányzottsága nem sokat ad hozzá. Inkább csak kulturáltabban fordul! A pótot viszont szarrá reszeltem! :-) A múltkor írtam is róla. Nehéz, mint a rohadalom, de nem is borul fel egykönnyen!
  • eta32 #5301
    Azért annyira nem nehéz,főleg hogy mod géppel és póttal tolod...XD.
  • Jóózsf István #5300
    Egy kis vágykeltés, ínycsiklandozás, búgatás. A küldetések sem vészesek. Bár, a négy betonlap felcibálása a négy gurigával együtt a HÁLIVÚD felirathoz nem épp jószándékról tanúskodik! :)
  • Jóózsf István #5299
    A terep jó, szép, átgondolt, stb. Küldetésekkel nem foglalkoztam, csak annyit amit az F750-el meg tudtam csinálni felfedezés közben. Összesen talán 3-4 órát játszottam vele. Lehet, hogy ez nem lesz meg a pétées alatt, merthogy izomból megy a CsillagMező! :-)
  • eta32 #5298
    Egész jónak tűnik,kíváncsi leszek a véleményedre ha végeztél vele....
  • Jóózsf István #5297
    Összefoglalva a 11.(?) fázis.
  • Jóózsf István #5296
    Ez nem is akkora hülyeség...!
    Viszont, fájlcserélős mod. Nem lehet csak úgy feliratkozni rá.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.09.04. 06:27:57
  • Jóózsf István #5295
    Ez meg mi a f...om?
    Hát mekkora egy kalap szar, ahhoz képest, ahogy elsőre gondolnánk!!!

    Kellett a játékba mint egy falat kenyér! Nyilván javítani fognak a tapadásán és remélhetőleg a tömegén is, mert ha egy rakott sima két tengelyes zsámolyos eltolja, akkor... Ehhhh!

    Szerencséjük, hogy kitiltottak a fókusz fórumból (Nincs konkretizálva, de nem jelenik meg semmi, amit írok!) mert ezt a véleményt nem tették volna zsebre! :-)
  • Oldgamer
    #5294
    Ezt értem, de ez a játék grafikailag nem egy húha kategória, ezt még egy ps 3 is elbírná. Ha a ps 4 simán megbírkózott egy TLOU 2 minőségű/grafikájú játékkal ködök nélkül, akkor a SR esetében mi a gond? Én inkább egyszerűen egy helytelen ködöt létrehozni szándékozó programozói bénaságnak tartom ezt a megjelenítési formát. Ismétlem: a tőlem pár m-re lévő tárgyak ( házak, fák ) miért fakók, szürkéskék színezetűek? Meg vattaszerű pamacsok úsznak az alacsony légtérben. Érdekes, hogy nem sok, de van mod pálya, ahol ezt elhagyták...és a játék fut szépen. Ezért írtam lentebb, hogy válogatok, nem játszom a homályos verziókkal. Az a baj, az utóbbiból van több. Na mindegy ez van, a játék maga mindig is tetszett, csak lehetne emiatt sokkal pofásabb kinézetű game.
  • RJoco
    #5293
    Azért a többségnek nincs high-end gépe.
    A PS5 meg közel nem nevezhető annak. Hányadik éve is lesz kint? Most lesz a második szülinapja? És már fénykorában sem volt high-end. Viszont a rá optimalizált játékok sokszor stabilabban futnak, mint PC-n. Emellett nem lehet a beállításokat sem babrálni. Vagy teljesítmény módban játszol vagy minőségben. Utóbbi, háááát. Én a Horizon Forbidden West-et próbáltam ki. Gyorsan visszaváltottam a teljesítményre.
    Amúgy igen, ennél a játéknál nem optimalizáltak megfelelően. És ezt a látási hibát még PC-n sem lehet kompenzálni. A ködöt szerencsére ki lehet kapcsolni.
    De nem ez az egyetlen játék. Mások is alkalmazzák előszeretettel, ha a látvány és látási távolság a kérdés, akkor inkább csökkentik az utóbbit, hogy növeljék az előbbit.
  • Oldgamer
    #5292
    Igen, azt hallottam, hogy emiatt ködösítenek... A gond az, hogy pár ember miatt lerontják a képminőséget a többség számára, ez több mint gyalázat! Akkor minek vegyen az ember komolyabb vasat? Pl ps 5-öt? Vicc!
    Szerintem ennél a játéknál a trehányság, az összecsapom nekik, jó lesz ez! szisztéma játszik szerepet sajnos. Bizony észrevettem, ez is azt mutatja amit fentebb vázoltam. Nem csak az úton lévő tereptárgyak, hanem a fák, meg azok levelei/ágai is később rajzolódnak ki. Mindezt úgy, hogy nagy tempó sem diktálható haladáskor, mi lenne ha ez a cég raly-t készített volna? Belegondolni is rossz. Sokszor a Dirt raly-t nyomom, sok éves játék tűrhető grafival, de stabil 60 fps-el fut, pop-up jelenség abszolút nem figyelhető meg rajta. Még ps 4 konzolokon is remekül fut.
  • RJoco
    #5291
    Egyrészt a köddel segítik a gyengébb géppel rendelkező játékosokat a jobb FPS elérésében.
    Másrészt nem tudom, hogy észrevetted e, de nagyon sokszor van, hogy maga az akadály csak akkor látható, ha már nagyon közel vagy hozzá. Rendszerint az úton keresztben fekvő fákkal van így, hogy még a pontos helyzetük is megváltozik, mikor odaérek.
    Baromi zavaró, mert így lehet, hogy rossz szögben fogok ráfordulni, aztán mehet a mazo.
  • Oldgamer
    #5290
    Józsi!
    Sokszor volt szó róla általam, én pl idegrohamokat kapok a ködölés alkalmazásával ebben a játékban. Mert ez nem is köd, hanem konkrétan homály, szemrontó, szemfárasztó, grafikarontó megoldás. Nagyrészt azért csinálják, hogy ne kelljen sokat bibelődniük a részletek kidolgozásával. Ha csak a háttér lenne homályos még megérteném, de hogy a tőlem 10m-re lévő tereptárgyak is színtelenek, fakók, az több mint bosszantó. A konzolon e fakóságot szorozd meg 2-vel! Pc-n még úgy ahogy elfogadható mértékű.
    Olyan mod térképen nem is megyek, ahol drasztikusan túl van tolva ez mocsok ködölés. Azt hiszik ezek a barmok, hogy filinget ad a játéktérnek, miközben kifolyik az ember szeme. El sem tudom képzelni, hogy régebbi hdr-t megjeleníteni nem tudó tévéken mit látnak egyáltalán a konzolosok a játékból. Max fél év múlva felkeresnek egy szemészt...
  • Jóózsf István #5289
    Elindult. Első pár méter. full vanília - csokoládé - mogyoró!
    kicsit talán túl ködös.
  • Jóózsf István #5288
    Ez a fordulatszám mérő már majdnem azt teszi, ami kellene, de még mindig nagyon messze van az elfogadhatótól!
    Amúgy ti tényleg így játsszátok ezt a játékot? Minden egyes pocsolyával megküzdötök? És az a buta levegő beáramlás a hűtőrácsnál!?!??!!? Jézus!
  • Jóózsf István #5287
    A csillagmezővel 34 percet játszottam. Abból 17 perc a játék beállítására ment el. (gombok átkonfigurálása, stb) Négyszer omlott össze. Mindannyiszor újra és újra nézhetem végig a bevezetőt, mert még nincs mentésem.
    Nemhogy szülcsinapcsim nincs, de az isten az ördöggel karöltve szárazon csinálja meg a púzómat! ÖKÖRSÜTÉS!!!! :-D
  • Jóózsf István #5286
    Megijedtem, hogy valami jó is történik velem ebben a tetves életben, de nem. A pts-el egy métert nem tudtam menni, mert ugye az új pálya még nem él. Gondoltam, akkor kipróbálom a mod pályán hozott-e változást. Igen ám de ilyenkor eleinte nem szoktam a módosításokat áttenni, így gyári autókkal "KELL" közlekednem. A mod pályán van egy inter 2070-em, azzal akartam gurulni. De, hogy erre az autóra hogy a picsába került egy orosz daru, azt nekem nem magyarázza meg senki!!!!

    Nem csalódtam a fejlesztőkben!
  • Jóózsf István #5285
    Megint ugyanaz a nóta mint a 24-es pétéesnél. "Itt van nesztek!" Jaaaaaa, játszani azt nem tudtok vele, mert még nem aktív!
    Hogy ebben mi a jó?
    Szétcseszték az agyam a PROS-al is. Aki tudni akarja mi ez, az majd utána néz. Én most töröltem a regisztrációmat!
  • Jóózsf István #5284
    A PTS 25 első gyomrosa. Az összes amerikai jármű fájlját módosíthatom, amihez eddig hozzányúltam, HÁROM k... karakter miatt!!! Ami eddig US(a)-ban kapható volt, az most NE (Észak-Európában) is kapható. Köszönöm!
    Country="US,NE"
  • Jóózsf István #5283
    HOPPÁCSKA! Sssssülinapom van? Hajnal kettőkor (egykor-háromkor?) csillagmező. Most meg egy kis pétées? Ennyire jókisfiú voltam?
  • RJoco
    #5282
    Jó látni, hogy míg vársz a következő bétára, addig is örömöd leled a játékban!
  • RJoco
    #5281
    Fogalmam nincs, hogy miket beszélsz. Írj jó dolgokról és akkor biztos nem kötögetek veled ;)

    Az a kb. 10s, míg te ott üresben játszol, kb. arra sem elég, hogy kitegyem nagyba a képet, megnézzem, hogy a tetüyt a max felbontást állította be vagy nekem kell szokás szerint piszkálnom. Aztán nekiállhatok nézni a videót.

    Amúgy még mindig nem tudom, hogy milyen fordulatszámmérőről beszélsz.
    Ha arra a bal oldali tekerős rádióra gondolsz, amin lecserélték a számlapot egy fordulatszámmérő lapjára, akkor ott miért nem mozog a mutató, míg te üresben játszol? Vagy én nem látok valamit?
    Legközelebb légyszi valami nyíllal vagy piros négyzettel jelölni, mert úgy látszik, hogy már annyira zokni az agyam, hogy már ilyen egyszerű dolgokat sem veszek észre ;)
    Pedig vagy ötször visszatoltam az elejére a videót.

    Ezt a kidobó gombot kösz! Eddig nem tűnt fel. Ha leülök a másik gép elé, akkor mindenképp meglesem.
  • Jóózsf István #5280
    Ezzel SZOPCSIZOK tegnap délután óta:
    Némely mod váltója felülírja a vannilla váltókat. De nem egy modé és nem minden vanilla váltót.Van olyan mod, amiben a váltó neve megegyezik a vannilláéval és nem írja felül de most elakadtam (nem mai a probléma, de eddig leszartam) hogy a modban maga a fájlnév más. A fájlban a váltó neve egyezik és a mod váltója érvényesül. Ami rendben van, mert ha én csinálok egy váltó modot, akkor azt akarom, hogy azt használja a játék és ne a vannillát. A baj csak az, hogy nem látom a logikát, hogy mi szerint működik. Szétmegy az agyam!

    A modderek szoktak egyedi váltó beállítást alkalmazni ami nem baj, ha a járműben és a váltó fájlban és magát a fájlt is másképp nevezik el, mint a gyári. Amennyiben ugyanúgy... akkor a játék úgy veszi, hogy a mod azért van, hogy a gyári dolgokat FELÜLÍRJA.
    Ezt csak cifrázza, ha több modder is elköveti ezt a hibát! NEM VICCES ÁM!
    Először próbáltam a fájlokat egyeztetni, de az nem vezetett eredményre és túl sok dolgot kellett volna a fejemben tartani. Aztán egy viszonylag egyszerű, de rohadt macerás utat választottam. Letiltottam minden modot és egyesével engedélyeztem és mindegyiknél újraindítottam. Baromi macerás, de nem kellett gondolkodni.
    De amikor ezzel végeztem akkor még mindig volt olyan váltó, ami nem az általam piszkált árral és egyebekkel rendelkezett. MERT:

    És a "B" verzió:
    Amikor a fejlesztők maguk annyira degeneráltak, hogy duplikálják egy DLC-ben a már meglévő (ÉS MELLESLEG UGYANAZOKKAL A PARAMÉTEREKKEL RENDELKEZŐ!!!) váltókat és vagy bármi egyebet. Lehet az motor is!

    Innen csókoltatnám mindet!
  • Jóózsf István #5279
    Azért az ok-okozat összefüggést ne hágjuk meg.
    Először én felvetem, hogy buta a fordszámmérő.
    Amire te azt mondod, hogy nincs benne.
    Én bizonyítom, hogy de van.
    Amire te azt állítod, hogy én egy kinagyított kép alapján vezetek a játékban? Vagy hogyan is gondoltad ezt? Melyik lehetett előbb? A felvetésem, hogy szar, vagy a kinagyított kép?
    Ráadásul te sem futottál volna ebbe, ha figyelmesen nézted a dejót. Mert úgy kezdtem, hogy üresben pörgetem a motort. Pont azért, hogy mindenki számára egyértelmű legyen melyik műszerről van szó. Minthogy üresben üzemszerűen működik mindegyik FSZM.

    Van egy sanda gyanúm, hogy sportot űzöl a belémkötésből. De nem baj, mert így legalább pörög a fórum. :-D


    Jücsüböt úgy szoktam, hogy van egy kidobó gomb ami kiadja a képet a böngészőből. Azt húzom át a másik mónira és ott a jobb alsó sarokban levő teljes képernyő gombbal kinagyítja fullra.
    Gyorsan végigpróbáltam a metódust, nehogy hülyeséget beszéljek. :-)
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.08.31. 06:18:09
  • RJoco
    #5278
    Jaa, hát, ha programmal kinagyítod...
    Kanapéról még a 83"-os TV-n is alig kivehető. Mondjuk a rendszer adataidból sem sokat tudok leolvasni. Hamarosan nagyon szükségem lesz egy nagyobb TV-re.
    A videót meg pont a 49"-oson néztem, ami 16:9-es képaránynál olyan, mintha 27"-oson néztem volna.
    Asszem a yt sem hajlandó kirakni a második monitorra a teljes képet, hiába húzom át.
  • Jóózsf István #5277
    Kinek kell mekkora monitor? :-D
  • RJoco
    #5276
    Ebben nincs fordulatszám mérő.
    Nem csoda, hogy nagy monitort vettél ;) :))))
  • Jóózsf István #5275
    Ez még butább fordulatszám mérő! (A végén mutatom mi lenne az elvárás KÉT PERC hófutózás után!) :-DDDD
    És ha nem rontom el 10:50-nél, akkorára nőtt volna az arcom... (Tudom, hogy már AKKORA!!!)