5875
  • Oldgamer
    #5354
    Tegnap sikerült egy nagyon érdekes, de annál bosszantóbb bugba belefutnom a Cold river térképen. Egy magaslati hegyi szakasz útján felborult az egyik járművem. Nem nagyon tudtam talpra állítani. Sokat fordulgattam a placcon, majd az vettem észre, hogy az úton bokrok nőnek ki...egyre-egyre több. Pár perc múlva konkrétan kisebb dzsungel lett a placcon. ( úton ) Ez hagyján... Ahogy mozogtam ebben a sűrű dzsindzsában, a járműveim szó szerint tönkrementek nagy durrogások közepette. Kerék, üzemanyagtartály stb.. Kíváncsi vagyok ma az újraindításkor mit tapasztalok majd.

    Más: akik szeretik a rally játékokat azoknak jó hír, hogy novemberben a boltokban kapható lesz 20.000-ért az EA rally sport 2023 játék. Érdemes rákeresni a youtube-on, vannak gameplay videók róla, igaz még csiszolgatják amit kell. Úgy néz ki rendben lesz a game, sokan nagyon jókat írnak róla, betonon a tapadás is kellően életszerű lesz.
  • Oldgamer
    #5353
    Jocó!
    Lehet rosszul fogalmaztam... Az nem mod lehetőség, én így nevezem azt mikor pl felborul a járművem, és úgy mentem ki a kocsit a szorult fogságából, hogy a garázsba helyezem ( teleportálom ) az adott járgányt. Nálam ha egy autó van ( mikor nincsen creditem venni többet ) az adott térképen, borul/elakad/lezuhan, nem tudom kimenteni, akkor ott game over van. Akárhol is tartok a játékban... így életszerű. Tehát baromira figyelnem kell főleg a game első szakaszaiban.
    Ezen a mod pályán egy jármű adott, azzal kell ügyeskedjek, nincsen másik kocsi...legalábbis míg nem teljesítek x-feladatot, akkor enged majd venni újabb kocsikat a játék. Ez egy nehezítés ugye. A legtöbb mod térkép egyből sok kreditet ad, jó pár kocsit tudok venni ha akarok.

    Józsi!
    Nem tetszett? Pedig nem igazán szivatós térkép, igaz van egy szűkebb hegyi szakasza, az kikerülhető, az valóban szopikás placc, de maga a nagy map 80%-a tetszetős, logikusan felépített. Ti nagyon sok térképen játszottatok már, lehet emiatt van összehasonlítási alapod, léteznek ennél sokkalta pofásabb térképek is. Itt amúgy krumplikat is szállítani kell. Úgy imbolyog megpakoltan tőle a plató, hogy öröm nézni. :)
  • Jóózsf István #5352
    Próbáltam. Nem tetszett. Valamivel felcseszett.
  • RJoco
    #5351
    Teleportáció?
    Az meg milyen mod?
  • Oldgamer
    #5350
    Eta!
    Sajnos nem igazán, egy-egy mini szélkerék néha forog, ennyi. Egyébként tényleg elképesztő, hogy a területek helyrehozatala után sincsen minimális élet/mozgás a játékban, erre pont tegnap gondoltam játék közben. Mennyibe telt volna ezt a készítőknek megejteni!?
    Józsi!
    Egész jónak tűnik ez a pálya, nálam konzolosnál még nem érhető el a mod listán. Majd kipróbálom. Mondjuk azt látom, hogy még pc-verziónál is szokás szerint túltolták a homályt, ps-esetében valószínű alig lehetne valamit látni a tájból. Vicc.
    Ellenben 2-napja letöltöttem a Cold river mod térképet, es baromira bejön! Próbáljátok ki ha közepesen nehéz jàtékot szeretnétek. Logikusan felépített tájegység, kevés párásság, szép színek/táj, pofás hegygerincek, könnyebben járható pocsolyás részek, zöld erdei placcok, hidacskák stb. Nehezítés benne ( így jó ) hogy csak bizonyos feladatok elvégzése után lehet járműveket venni a garázsban, tehát figyelni kell, nehogy boruljon a kocsi. Aki nem csal a teleportációval, azoknak jó kis feladat ez a lálya. :)
  • Jóózsf István #5349
    Jeah!
  • eta32 #5348

    "Ezt már hetek óta akarom kérdezni:
    Van olyan tárgy, építmény ami valamilyen mozgást végez a játékban? Ilyenre gondolok, mint mondjuk egy szélmalom, aminek forog a vitorlázata. Vagy bármi.
    Nyilván nem az építkezési vagy a híd létrehozási animációkra gondolok!
    Van élet ebben a játékban???"

    Én ezt találtam Canadában Fooded Foothils-ben,a fűrészüzem mellett,csak a küldik miatt mentem erre ezért vetetem észre...
    "Forgó szélkerék"
  • Jóózsf István #5347
    Tab-ra nekem történik semmi.

    Megjelent egy új pályája annak az embernek, akié a Mojave és a Kolhoz.

    Nehéz, Saras. A feladatokat még nem ismerem.
  • RJoco
    #5346
    Nyomom a Tab-ot, hogy bezárja a térképet, de nem történik semmi. :))
  • eta32 #5345
    Nos igen ....nem arról híresek hogy kapkodnának.....
    Szerintem idén max PTS-re lesz az utolsó 12. "szakasz"
    Az is dec. körül....XD.
    A jó munkának idő kell,a lassúnak és a bugosnak ahogy ők készítik meg még több....DDD.
  • Jóózsf István #5344
    Nem kapkodják el!

    Viszont, ha jól olvastam, akkor mintha azt mondták volna, hogy idén kiadják az évadot...
    Ha veszem azt, hogy egy béta bő másfél hónap, akkor a rilíz után jöhet is a 12. fázis PTS-e!

    Ja igen. És az egyik mod pályán láttam pörgettyűző szélerőművet, tehát a kérdésemre a válasz, hogy: Van élet a pályán a szélfútta fákon kívül is.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.10.05. 18:10:57
  • eta32 #5343
    Bejelentették ,de sehol, egyenlőre csak pts-en van....
    Már ez is megfordult,bejelentik de még nem tölthető ,eddig azért már amikor kirakták tölthető volt.
    Ja biztos még a hibákat javítják....akarom mondani újakat generálnak,hogy legyen mit nem ki javítani fél-1 év múlva sem....
  • RJoco
    #5342
    Rönköt nem próbáltam, de a többiről tudtam.
    Amur-ban fel kell húzni az egyik térképen egy gyárat. Van neki vagy 3 szakasza, amiből 2 szakasz 2 részből is áll. A 3. szakaszt most így nem tudom.
    Ott csináltam, hogy a közeli csőgyárban lepakoltam a cuccokat, amik útba estek és majd úgyis kellenek.
    Mivel olyan közel volt a két hely egymáshoz, így darura és emeletes rakományra sem volt szükség, inkább mentem néhány körrel többet padlógázon.
  • Jóózsf István #5341
    És ha esetleg nem tudtátok volna...
  • Jóózsf István #5340
    Azt szerintetek észrevette bárki is, (Gondolok itt elsősorban a fejlesztőkre) hogy a járművekre szerelhető üzemanyag tartály pöti túlsúlyos lett. Mármint ahhoz képest, hogy 1800 lityi nafta fér bele:
    <FuelMass>
    <Body Mass="12000" />
    </FuelMass>

    Tehát nem 12'000 liter!!!! :-)

    És ez már a tízes fázis rilízében is így van!
    BESZAROK!

    Meg sem tudom nekik mondani, mert ugye ki vagyok tiltva...

    Endy!
    Ha van kedved... akkor ez a fájlja: frame_addon_tank.xml
    Szerintem az érték csak 1200 akart lenni.
  • Jóózsf István #5339
    Megpuffereltem a limlomot.
    Azt tudtátok, hogy bármelyik olyan raktárral megtehetitek, hogy átmenetileg letároltok bennük BÁRMIT!!! Még rönköt is!
    Talán vizet és egyéb folyékony dolgot nem.
  • RJoco
    #5338
    Ha időfutam, akkor meg még úgy is.
    Én simán feldobtam volna a pótra, nem akartam volna bejátszani az oszlopok között.
    Amúgy is azt szoktam. Feldobom akár egymásra őket, aztán a játék majd elrendezi.
    A 4 helyes elemekkel sajnos nem lehet eljátszani, hogy keresztbe felrakom, mert akkor reklamál, hogy lehetetlen rögzíteni.

    HarvestCorp bal felső sarkában van egy telep. Lehet, hogy ott.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2023.09.24. 08:44:34
  • Jóózsf István #5337
    Az időfutam volt, nem Texas-i tiniszépségverseny! :-)

    Amúgy az a felépítmény nem rossz, de én a végébe tettem volna a darut. Azt ne is említsük, hogy az gyári volt és nem azokhoz vagyok szokva... Ez persze csak kifogás, mert nem az idő volt a fontos, hanem, hogy egyszerre minél több szállítást tudja lebonyolítani.
    És ha már felépítmény, felteszem a költői kérdést: Mi a jó istenért nem lehet egy normális egyszerű platót rakni a P12-re? Az nem lehet a válasz, hogy méretbeli eltérés okán hülyén nézne ki, mert a Kenworth-re ugye feltették! (ÉS HÜLYÉN IS NÉZ KI!!!)

    Ha szélerőmű, akkor talán a nyolcadik földművelő fázisban esetleg. Majd meglesem. De arra tippeltem, hogy ez már csúnyán meghaladja a fejlesztők és maga a játék képességeit! :-DDD
  • RJoco
    #5336
    Az a daruzás azért nagyon erős volt. Én szégyellem magam :))

    Nem emlékszem olyanra, hogy bármi mozogna. Leszámítva a dudától eldőlő, repülő kerítéseket, meg az elrepülő madarakat.
    Szerintem ilyenre már nem futotta nekik.

    Hopp, de. Mintha a szélerőmű lapátja forogna az egyik pályán. Meg ne kérdezd, melyiken. De csak mintha. Az is lehet, hogy a GTAV-tel keverem.
  • Jóózsf István #5335
    Megcsináltam most két olyan acsit, amiről azt hittem, hogy elbuktam. Ugyanis mindkettő arról szól, hogy adott járművel el kell végezni 10 darab áru szállítását. (Westwern Wind és a What's a mile) De ezt már csak akkor vettem észre, amikor a célterületen már minden küldetést elvégeztem.
    Igen ám, de amikor ma valamit bogarásztam a játékban, véletlenül az acsikhoz tévedtem és bevillant: De hát vannak időfutamok is, amikben szállítani kell!!!

    A másik ilyen méz küldetés micsigenben amikor deszkákat kell szállítani három helyre négy adagot.
    Rém büszke vagyok magamra, hogy erre anyukám segítsége nélkül jöttem rá! :-)

    Ezt már hetek óta akarom kérdezni:
    Van olyan tárgy, építmény ami valamilyen mozgást végez a játékban? Ilyenre gondolok, mint mondjuk egy szélmalom, aminek forog a vitorlázata. Vagy bármi.
    Nyilván nem az építkezési vagy a híd létrehozási animációkra gondolok!
    Van élet ebben a játékban???

    Amúgy ezen a héten már nem jött béta peccs. Ebből arra lehet következtetni, hogy a 11. fázis kész van. Nincs is benne égbekiáltó hiba, amennyire rémlik. Szóval már csak a konzolos maszatolásra kell várni (Bármi is történjen ilyenkor!) és már kinn is van.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.09.23. 22:35:50
  • eta32 #5334
    Köszi.
    Durva egy járgány.
    Egy igazi szörnyeteg.
  • Jóózsf István #5333
    ENDI!!!!
    Inkább ezt javaslom! Nézd végig van benne csipeszelés is. De, hogy mekkora van neki!?!?!? :-D
    A leírásban van egy kis testvére. Benne van a modban.
    (Még lehet, hogy nincs kész a 4K. 60 percet írt. Annál hamarabb szokta befejezni.)
  • kamionosjoe
    #5332
    Sziasztok! Megosztom ezt az eseményt, hátha érdekel valakit!

    Truck Trial és Offroad verseny
    Vámoscsalád


    https://www.facebook.com/events/1609640269516501
    Utoljára szerkesztette: kamionosjoe, 2023.09.17. 20:47:00
  • eta32 #5331
    Köszönjük "Pistabá" az infókatDDD.
  • Jóózsf István #5330
    Nem volt olyan bonyolult, mint gondoltam. Ilyen amikor valóban azt mutatják a tükrök, amikre hivatottak. Persze lehetne a végtelenségig finomhangolni, de egyelőre csak arra voltam kíváncsi, hogy fércmunkát végeztek-e MEGINT a fejlesztők. És....
    És itt egy kérdés, amit vegyetek úgy, hogy csak az én fejemben hangzik el: Minden programozó matematikus MŰSZAKI ANALFABÉTA? Mert ha igen, (Perszehogy...!) akkor miért nem mennek oda valakihez, aki ért hozzá...
    Teszem azt.: "Pistabá! Volna itt egy megoldandó feladatunk, de hót hülyék vagyunk hozzá! Lövésünk sincs, hogy amit létre akarunk hozni, annak hogyan kellene kinéznie és legfőképp viselkednie. Mondja má' meg!" És akkor Pityubá elmagyarázza, hogy a kis tükör és a nagy tükörnek nem lehet ugyanakkor a fókusza, mert akkor mi a pi-stabácsinak van kettő!?!?!? A holttér tükör azért az, mert teljesen más a "NAGYÍTÁSA" (kicsinyítése!) Jóval nagyobb a látószöge, hogy több tartalom férjen bele a látni óhajtott képből! Cserébe,a zsúfoltság miatt nehezebben kivehetők a tárgyak. De mivel a lényege, hogy egyáltalán van-e valami útban a manőverhez, így ez a hátrány elhanyagolható.


    Amúgy végeztem a P11-el. Szeretni fogjátok!
    Ha a P12 is ezt hozza csak négy nagy pályán, akkor minden rendben lesz. És talán elfelejtjük a P8-as baklövést. Amiben nem a szántás-vetés volt a hiba, hanem hogy dögunalom volt az egész!
  • eta32 #5329
    Min. hogy állíthatóra modold meg őket....stb,stb....
  • Jóózsf István #5328
    Új kihívást találtam magamnak. A visszapillantó tükrök mélylélektanába ásom bele magam. Remélem, hogy nem megy rá a maradék mentális kapacitásom! :-)
  • Jóózsf István #5327
    KB pontosan meg is válaszoltad.
    Elkövettem azt a hibát, hogy egyszerre túl sok küldetést csináltam. Már csak daráltam őket. És sajnos lemondtam a kocsikázás öröméről. Rendesen tele is lett púpom. Így már mindenen szerettem volna GYORSAN TÚL LENNI!
    Azon a pályán már csak pár rönkös feladat van. Azt megcsinálom a kis piroskával.
  • eta32 #5326
    Mi volt a célja hogy vontattad a hátsó "vonatot"?...tudom ne kelljen még egyet fordulni....na meg a kihívás...DDD.
  • eta32 #5325
    Köszi.
    Igen közbe találtam több vidit is róla.
    Még magyar feliratost is ami bemutatja teszteli össze hasonlítva más alap gépekkel,hogy ...nem egy nagy szám...
  • Jóózsf István #5324
    Még egy kis majomkodás.
    Furcsa, hogy ezek is sikerültek elsőre. Mondjuk a nagynál kellett egy picit kiabálnom, de nem volt vészes.
    A csörlőn vontatással csinálhatnának valamit. Nyilván tudom, hogy soha büdös életben nem fognak még egyszer hozzányúlni,: HISZ KÉSZ VAN!!! Csak azt nem értem, hogy a vontatott jármű. A visszafordítóban mi a bánatos lóheréért akart hátrafelé elindulni, MINDENÁRON???

    És képzeljétek tudom a választ.
    Spektrum tévé ON:
    A vontatott jármű a vonó jármű tömegközéppontját követi. Ami hozzá képest "VEKTORÁLISAN" hátrafelé haladt. Tehát az a pont, amit követnie kell az ő menetirányához képest ellenkezőleg mozog. "AKKÓ' TOLATNI KŐ'!"
    De ha mondjuk a bekötési pontot követné...
    Vajon felterjesztettem ezt több évvel ezelőtt a fejlesztőknek? (Még dejóm is van róla!)
    És vajon leszartak?
  • Jóózsf István #5323
    Aki presztízs kérdést csinál abból, hogy MINDEN IS meglegyen a hófutóhoz, annak megvan. Milyen dejót szeretnél róla és hány darabot?
    Nem sokat mentem vele, de nem is piszkáltam. Ha jól rémlik nekem is van egy dejóm, amiben rózsaszín...
    Gondolom a nagy hófutó jücsüberek dejóit végignézted!?!?! (SD One1 és társai. Volt még egy akit néztem, de annyira kattintásvadász gyökér volt, hogy letiltottam és már a nevét elfelejtettem)
    De komolyan, ha azt mondod, hogy egy ismert terepen végezzek el vele valamilyen feladatot, akkor megteszem a kedvedért.
    Ő a gyökér!
    Ez meg a másik gyökér!!!! :-D

    Amúgy nem tűnt valami nagy eresztésnek. Azóta sem karikáztam vele. Mondjuk nem volt nehéz, mert 10. fázis hozadéka.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.09.15. 09:39:46
  • eta32 #5322
    Kérdezném akinek megvan (megvette külön) Mastodon dlc-t, érdemes megvenni,használható, vagy nem tud többet mint az eddigiek amiket alapból kapunk...
    Igaz nem nagy engedménnyel árulják 20% de gondolkodom rajt, a MR-ben szerettem...
    Köszi.
  • eta32 #5321
    Köszi a vidiket....
    Azért ez a kép a képben(vidi a vidiben) nem semmi ahogy össze hoztad vagy az AMD...
    Az első VGA az nekem is AMD volt több mint 10 éve azóta kitartok a zöldek mellet még ha drágább is.
    A nyár elején újítottam én is komplett új gépet,még a régiért is adtak valamennyit így nem fájt annyira...
  • eta32 #5320
    Ja így már értem ,akkor bocsesz...
    Nos igen biztos hogy így jobban használható kezelhető...de én elvagyok a gyárival is...így legalább nagyobb a kihívás ,még inkább "hard"
    ÁÁÁÁÁ dehogy is a MR-ben sokkal jobb volt daruzni...Ahogy sok minden más is ami a fizikát illette...
  • eta32 #5319
    Ez igen,mondjuk azzal a géppel nem csoda...DDD.
  • Jóózsf István #5318
    Minek ide híd???? :-)
  • Jóózsf István #5317
    Hogy ne csináljak segget a számból, el is indultam, hogy "KÖZKÍVÁNATRA" pálcikázzak kicsit.
    Ez lett belőle!
    Meg ne kérdezzétek, hogyan csináltam. Az a beillesztett dejó, a vágatlan verziója, az ördögös dejónak. Az Adrenalin szoftver úgy GONDOLTA, (mert szerintem ilyen ficsőr nincs benne!!!) hogy bevágja az épp rögzítendő dejóba!
    Köszönjük meg az AMD-nek, hogy el...ta a művemet, mert én még egyszer nem futok neki, az ziher!
    De egy kis kárpótlás azért belefér.

    Jól gondoltam. Próbáltam megismételni, de nem sikerült. Pedig mindent úgy csináltam ahogy korábban. Az adrenalinnal szabtam rövidebbre az ördög dejót és ott akadhatott be valami az agyába. Most a legutóbbit szintén vágtam, mert nem akartam, hogy azt lássátok hogyan vágtázok át TÖKÖN - BABON. :-)
    De nem követte el megint az a galádságot, mint a rönkszállítósban.

    Ha unatkoztok és kell egy kis változatosság, feszültség, idegroham az életetekbe, akkor vegyetek AMD VGA-t! :-)
  • Jóózsf István #5316
    De. Te. Már többször is.
    Sajnos azonban ezt a pótot és ezt a felépítményt (Lepődjetek meg! :-) Ugyanattól a modertől van!) Nem lehet kézzel megpakolni. Mert ahhoz programozni is tudni kéne, de azt sem a készítők sem a modderek nem tudnak.
    Ugyanis: Amikor ezt pótot vagy puttonyt megrakom automatán, akkor minden remek. Amíg meg nem borítom, vagy fel nem oldom a rakományrögzítést. Akkor ugyanis csak 3 vagy 4 szálat dob. Rakodásnál ha csak három vagy négy szálat rakok, akkor nem lesz belőle 3 illetve kettő köteg. Ha 3X3 (2X3) szálat rakok fel akkor sem lesz kettő illetve három köteg, mert a játékba nincs beleírva, hogy így legyen. Egyszerűen NEM TUDJA ÉRTELMEZNI!!!
    Sajnos. Mókás lenne kézzel pakolni. Mint ahogy az egyéb árut is szoktam daruzni mintaállat, de mivel Jocó nem szereti nézni ahogy szerencsétlenkedek, csak azok maradnak a dejóban, vagy épp kerülnek bele, amik elkerülhetetlenek.

    És annak a darunak sem véletlenül reszelgettem a paramétereit, hogy cibálja a rönköket mint egy megveszekedett hülye! A mozgást és csipesz forgását is sokkal finomabbra vettem. Ha lesz hozzá humorom, akkor veszek fel neked olyan rönk rakodó műveletet amit ezzel a bicajjal végzek.
    Csak nehogy összehugyozd magad a sírógörcs közepette, hogy mennyire szépen is lehet ezt csinálni!
    Majd térden állva könyörögve, hogy dobjam át a daru fájlját! :-)
  • eta32 #5315
    Neked nem szóltak hogy a daru azért van a kocsin hogy azzal kell megrakodni a kocsit és a pótot is...XD...