3874
\'Samsung
Samsung GT-I9000 Galaxy S - 4-inch Super AMOLED!
  • ba32107
    #1754
    No már megint kezdett előjönni a probléma. Leszedtem egy widgetet, és amikor be akartam lépni a beállításokba, váratlanul leállt. Más programnál egyelőre még nem jött a probléma. Úgy döntöttem, mégis frissítem a romot a legújabb 2.2.1-re. Két kérdésem van: efs mentés pontosan mire jó? Abban tárolja a telefon az eredeti szériaszámot, stb? Gondolom azért kell, hogy ha gáz van, akkor a szervíz ne vegye észre hogy babráltam, nem?

    A másik, hogy miért kell először a JS7-et feltenni, hogy feltehessem a JS8-at? (ha jól kerestem akkor ez a legfrissebb 2.2.1). Nem lehet egyből a JS8-at tenni?
  • 10S
    #1753
    Na, úgy érzem, sikerült kiiktatnom a merülős bug-ot. Kikapcsoltam a frissítés keresését, és így a korábbinak megfelelő az akkuhasználat.
    Jelen pillanatban 13 órája feltöltve 78%-on áll az akku, normál használat mellett.
  • 5c0rp330n
    #1752
    #1748: aham, hat ez fura az biztos. en nem szoktam sokszor ujrainditani a telomat, csak ilyen cwm muveletekhez, de akkor is sztem meg szoktam varni a rezgest. a legtobb telonal amugy bekapcsolt fekete kepernyonel meg nem szokas kikapcsolni a cuccot csak ha teljesen kikapcsolt, oled-nel viszont mivel nincs is kulonseg (ahogy lennie kell), ezert is eshettel ebbe a hibaba. szoval a lenyeg h inkabb vard meg a rezgest..

    #1751: most olvastam egy olyat, hogy a samsungnal tudnak a hibakrol es a tenyleg nagyon stabil verzio junius kozepen fog megjelenni. hat, legyen ugy, en mar annyi datumot olvastam h nem hiszek semminek :) az biztato hogy mar 3 "stabil-fele" verzio megjelent belole, az nyugtalanito, hogy a legnagyobb hiba (aksimerules) ugyanugy ott van a legfrissebben is mint az elso valtozatban volt. ha ez nem lenne, nem mentem vissza froyo-ra az tuti..
  • Vadnokedli
    #1751
    Tehát soha nem fogsz frissíteni!
  • ba32107
    #1750
    Azt nem tudom... eddig most jó, ha így marad akkor nem frissítek firmware-t, annyira ahhoz nincs kedvem. Majd ha kijön a stabil 2.3 :)
  • Vadnokedli
    #1749
    Amúgy ha hosszan nyomod a kikapcsolás gombot újraindul magától is. (vagy ez másmilyen újraindulás?)
  • ba32107
    #1748
    Eddig úgy indítottam újra a telefont, hogy nem vártam semmiféle vibrálásra, hanem ahogy kikapcsolt a képernyő, már nyomtam is vissza. Vibrálásra nem emlékszem, ha volt, akkor valószínűleg az indításnak tulajdonítottam be. Amúgy tisztában vagyok azzal hogy ezt nem kellett volna, de ezért mondtam, hogy nem is értem hogy miért nem olvastam erről sehol semmit. Nekem a kutya se szólt, hogy meg kell várni... miért nincs a képernyőn valami shutdown in progress vagy hasonló üzenet, miért egy kis rezgés ad csak jelzést arról hogy rendesen kikapcsolt? Na ezt nem értem. Lehet, hogy ez okozta a hibát.
  • 5c0rp330n
    #1747
    mindenkeppen vard meg a vibralast, persze. eddig hogy csinaltad egyaltalan? kiszedted az aksit meg visbralas elott? vagy hosszan nyomtad a gombokat? rohadtul nem jo otlet egy oprendszeres telon ilyenekkel jatszani. ez kb olyan mintha a "windows leall, meg ne kapcsolja ki a szamitogepet" uzenet kozben kihuznad az egeszet, rosszabbat alig tehetnel vele.
  • ba32107
    #1746
    Köszi, egyelőre jó most minden, ha megint jelentkezik a probléma, frissítek. Viszont lenne egy kérdésem: ha kikapcsolom a telefont, akkor a képernyő elsötétülése után kb 5-10 másodperccel vibrál egyet. Azóta neten megtaláltam, hogy ez a teljes leállítás jele. Okozhatta az a gondot, hogy én nem vártam meg ezt a vibrálást, és úgy próbáltam újraindítani? Egyáltalán miért nem olvastam sehol erről a vibrálásról? Találtam egy srácot, akinek pontosan ugyanez volt a gondja:
    Link

    Mióta megvárom a vibrálást újraindítás előtt, semmi gond (lekopogom).
  • 5c0rp330n
    #1745
    itt peldaul talalsz hozza egy jo leirast. efs mentest sztem mindenkepp csinalj komolyabb rom-olgatas elott, de ez is le van irva ott sztem. annyi meg, h a leirasban meg regi romokrol beszelnek, erdemesebb frissebbet feltenni, ezeket innen tudsz leszedni. en a JS7-et ajanlom (ez 3 fileos, lehet repartitionnal), utana pedig JS8-at is fel tudsz rakni. van mar nehany gingerbread rom, alapvetoen szerintem eleg jok, viszont azokbol az osszesben jelen van egy merulos bug ezert nem nem tudnam ajanlani senkinek mindennapi hasznalatra amig ki nem javitjak..
  • ba32107
    #1744
    Factory reset megvolt múltkor, ez ami most elcsesződött ez már egy reset után volt. Most újra reseteltem, és azzal próbálkozom, hogy felrakok minden appot ami fent volt, és mindegyik után újraindítom, hogy melyiknél csesződik el.

    Odinos romozáshoz eddig még nem mertem nekiállni. Van normális rom amit feltehetek? 2.3-ból még csak többé-kevésbé bugos verzió van nem? Tudsz linkelni valami normális tutorialt ami elmondja mit kell csinálnom?
  • 5c0rp330n
    #1743
    ebben a sorrendben, bar az elso 2nel nem hiszem h tovabb el kell menni hacsak nem hw-s gondrol van szo, ilyenrol meg nem hallottam:
    -factory reset
    -odinnal teljesen ujragyalulni az egeszet repartitionnal valami faszanyos rommal
    -szerviz
  • ba32107
    #1742
    De csak a marketből tettem rá alkalmazást meg samsung appsból...
  • ba32107
    #1741
    Lehet hogy valami vírus?
  • ba32107
    #1740
    Légyszi segítsetek! Már megint ez a gondom! Felraktam pár appot a marketről. Ma megint újraindítottam a telómat, és pontosan ugyanaz történt mint szombaton! PIN kód bekérése után jön az első indítás varázsló, utána pedig bármilyen alkalmazást akarok elindítani, rezeg a telefon, és kiírja hogy "Bocsánat! A xxx alkalmazás váratlanul leállt. Próbálja újra." MINDEN alkalmazásra ez van! Hiába indítom újra még egyszer a telefont.... Egy factory reset ismét segítene, de hát könyörgöm, nem szabad újraindítani a telefont, vagy mi? Bugos lenne az android? Vagy valamelyik app okozza? Most mit csináljak? Van ötletetek? 2.2.1-es (legfrissebb kies-es) android van rajta.
  • ba32107
    #1739
    Vettem tokot:
    http://www.case-mate.eu.com/samsung-galaxy-s-black-safe-skin-case.html

    NAGYON jó. Sokkal erősebb, mint egy sima szilikon tok... a fólia pedig tökéletes! Simán felragasztottam, és a kijelző pontosan ugyanolyan szép, mint fólia nélkül. Mindenképpen megéri! 3500-ért vettem.
  • Vadnokedli
    #1738
    Szebb lenne angol menüvel, csúnya ékezetek nélkül :(
  • LoSA
    #1737
    Nem rossz... :)

    Nah, én meg leadtam a telefonomat, aztán talán szerdára megcsinálják... Olyan mérges vagyok, hogy legszívesebben már földhöz vágnám azt a szart.
  • Krisztiam #1736
    nagyon szép :
  • ba32107
    #1735
    Tudtok olyan videólejátszó progit, ami mappba rendezve jeleníti meg a videókat, nem pedig ömlesztve?
  • Solten
    #1734
    A Samsung eleg komoly fejlodest produkalt le...



  • ba32107
    #1733
    Tegnap szórakozott a wifi a telómon, ezért újraindítottam.... újraindítás után teljesen random elkezdett rezegni, majd kiírta szinte az összes alkalmazásra, hogy "xy váratlanul leállt". Használhatatlan volt a telefon. Mikor hívtak, tök más csengőhang szólt mint aminek kellett volna, ráadásul nevet sem kapcsolt a számhoz... nem működött semmi. Nem maradt más, mint a hard reset. Szépen tölthetek le mindent újra. Van tippetek mi okozhatta ezt?
  • 5c0rp330n
    #1732
    hogyne volna, az osszes ilyen cucc kies-rol jon kb. csak hazai product code-hoz meg nem adtak ki.
  • LoSA
    #1731
    KIESen gondolom még nem elérhető...
  • ba32107
    #1730
    Köszönöm!
  • 5c0rp330n
    #1729
    jah, nem is eloszor. allitolag a merulos bug tovabbra is benne van, szoval ugy tunik lehet varni a kovetkezore :S
  • LoSA
    #1728
    Megjelent (hivatalos) Ginger?
  • crater
    #1727
    Nekem is ezt írja.
  • 5c0rp330n
    #1726
    lol mekkora balfaszok ezek, kb fel perc alatt lehetne product code-ot cserelni ami utan frissithetnel akar egyenesen a ma megjelent uj gingerbread-re. de ezek inkabb fopanelt cserelnek hozza? ha ha ugy kenyelmesebb nekik, egeszsegukre :)
  • Krisztiam #1725
    a Samsung megelőzte a Nokiát :D
  • ba32107
    #1724
    #1670
    #1681
    #1698
    #1719

    Komolyan senki nem képes ezt az egy dolgot megnézni nekem? :D Nincs senki ismerősöm, akinek okostelója van...
  • LoSA
    #1723
    Mert ugye valami T-Home-s szar van rajta, ami miatt nem tudom frissíteni a telefonomat. Aztán most hívott srác, hogy valami panel vagy mit ki kell cserélni..... F*szomat! Csak szopok, komolyan. De semmi kárpótlás!
  • Vadnokedli
    #1722
    Micsoda? Panelt?miért?
  • LoSA
    #1721
    Most hívott a Samsungos csávó... Hát persze, valamit bakiztak, aztán vigyem be a szervízbe, aztán panelt vagy mit kell a telefonomba cserélni. Frankó!
  • Vadnokedli
    #1720
    Problem problem; mostanában csak fogja magát a telefon és újra indul, meg telepítettem éppen és elsötétült a kép 10 percre aztán nuku ok: force close.. és megint semmi :D
  • ba32107
    #1719
    Valaki kipróbálná nekem, hogy az alkalmazások között rányom a navigációra, hogy működik-e? Nekem azt írja ki, hogy a google navigáció ezen a helyen nem elérhető.
  • Magiszter
    #1718
    kérdés a néphez:
    Tudtok galaxy S-re olyan programot amivel a hívásokat lehet rögzíteni? Tehát azt amit mondanak nekem, illetve azt amit én mondok másnak. Mert olyan van ami rögzíti az én szövegem, de az kb 0-át ér számomra.

    Előre is köszi!
  • 5c0rp330n
    #1717
    random fordul elo, nekem anno egy teljes hetig tok jol elment, egy toltessel kibirt 3 es fel napot atlag hasznalattal aztan egg ejszaka alatt 6 ora alatt leszivta 60%-rol ugy hogy mar ebreszteni se maradt energiaja es bekapcsolni nem birtam reggel amig toltore nem nyomtam..
  • 10S
    #1716
    Igen, ezt leszámítva nekem sincs semmi gondom vele. Most lehet, hogy meg tudtam oldani, 7 óra alatt csak 12%-ot merült, normális használat mellett.
  • 5c0rp330n
    #1715
    attol meg van :)
    de a 2.3.3 sztem kelloen friss lenne mar. es alapvetoen stabil is. csak a qrva merulos bug miatt szamomra egyelore halott dolog az is, kulonben tokeletesen megfelelne..