3874
\'Samsung
Samsung GT-I9000 Galaxy S - 4-inch Super AMOLED!
  • Andrew72
    #2394
    Üdv. Úgy döntöttem én sem várok rá teszem a 2.3.3-as ramot megköszönném ha letudnád írni lépésről lépésre mert én sem értek nagyon hozzá. Előre is köszi.
  • jazzy
    #2393
    Mert a vodásra elvileg a 2.2 a zsíííírúj rom, a t-mobilosra is az... szarakodnak, nem érdekli őket.
  • jaszy
    #2392
    Még 4 hó gari van rá. Lassan tojok arra is, a Voda válaszra sem méltat a Samsung szerint meg 2.2 a zsííírúj rom. Megnézem és ha lesz időm megcsinálom ....
  • jazzy
    #2391
    Ja :)

    Ha már nincs garanciád és nem akarod az eredetit visszarakni ( mert én így vagyok, tehát azt nem tudom jelenleg hogy kell ), akkor az én romomat #2368, azt le tudom neked írni lépésről lépésre.
  • jazzy
    #2390
    #2368 a legegyszerűbb, mert ezt már kipróbáltam és bevált. Viszont ha garanciális a telefonod keress utána hogy kell gyári romot visszaállítani.

    Beírod a googleba, hogy Samsung Galaxy S Stock rom akkor tuti dob ki ilyet.
  • jaszy
    #2389
    Kicsi a gáz ebben "Angolul biztosan tudsz" én még oroszt tanultam amikor Kádár volt a császár :D De valamit kitalálok :) :)
  • jaszy
    #2388
    Köszi, meglesem!
  • jazzy
    #2387
    Adtam a linket, egyébként http://forum.xda-developers.com/. Angolul biztosan tudsz, az egész nem nagy kaland. Én sem értettem hozzá. Olvasgattam 1-2 hétig és kész. Ezért fölösleges pénzt kidobni, hidd el. Nem vagyok programozó se.
  • jaszy
    #2386
    Valaki tud Borsodban szakértőt aki feltenne egy 2.3 at? Samsunggal leveleztem de szerintük 2.2 a legújabb Magyarországon és nem is biztattak hogy lesz frissítés :(

  • jazzy
    #2385
    Javítanám magam, ez a rom 2.3.3-as, van már újabb darky, de ez még stabilabb.
  • jaszy
    #2384
    Értem én, de az a baj hogy én nem szívesen kezdenék bele egy ilyen mutatványba, nem értek hozzá. Viszont a Vodába bemegyek ha arra járok, kicsit érdeklődök hogy hol a hivatalos frissítés!
  • Solten
    #2383
    Az N8 tudja az USB OTG funkciot... (felvilagositottam magamat...) Wow, na ezt jo tudni. Ebben es a jobb kameraban kimerult az elony az S-hez kepest szerintem.
  • Solten
    #2382
    Azt vagom, de mint tudjuk a 3.1 tabletekhez valo. Na majd a jegrem szenya... :)
  • jazzy
    #2381
    Azért kell, mert a base Rom amire épül az JVH alapú és neked nem biztos, hogy ez van fent. A rom versionnál ez a I9000-XXJVH, vagy I9000-XWJVH mutatja, neked itt biztos más van, van sokféle. Van JVQ, JV9, JVK, JVB igazából nem tudom mi a különbség, nem vagyok programozó.

    "- Remove your external sdcard before flashing (some also recommend to remove the SIM card)."

    Vedd ki, úgy a biztos.

    Nem felejt el hálózati beállításokat.
  • ba32107
    #2380
    Köszönöm a részletes választ Valamikor a napokban nekiesek én is. Pár kérdés: miért kell feltölteni a darkyrom felrakása előtt (bár ez lehet le van írva az angol guide-ban, nem olvastam még el)? A másik, hogy sim kártyát, sd kártyát érdemes kivenni? A telefon nem felejti el a T-Mobileos hálózati beállításokat?
  • 5c0rp330n
    #2379
    hat igen, a kamera kb az egyetlen lenyegi dolog, amiben az n8 tenyleg jobb.
    Solten: android 3.1-tol elvileg tud ilyet - link
  • Solten
    #2378
    Szerinted melyik telefonra lehet dugni pendriveot??
  • Andrew72
    #2377
    Hàt lehet. Mondjuk szèp fotokat csinàl ha van egy kis fèny.
  • csabaspecial
    #2376
    Ha még led vakuja is lenne, még hamarabb lemerülne az aksi nem?
  • Andrew72
    #2375
    Mièrt tènyleg gagyi ehez kèpest? Monduk az jò lenne ha az sgs1-re rá lehetne dugni mondjuk egy pendrive-ot v. lenne legalább egy led vakuja. Sajna nincs.
  • Solten
    #2374
    nokia n8-ra??
  • Andrew72
    #2373
    Ebben igazad van a synbian halàlra van itèlve.
  • 5c0rp330n
    #2372
    folyamatosan (parhetente-havonta) jottek es jonnek a mai napig frissitesek hozza, pedig kozel masfel eve jelent meg a telefon.
    de csereld csak le n8-ra, qrvajo valasztas, azon olyan oprendszer fut, ami hivatalosan is halott, arra aztan qrvasok frissites/tamogatas lesz :D
  • Andrew72
    #2371
    Bocs, hogy ilyet írok de gondolkoztam azon, hogy el cserélem nokia n8-ra amikor meg tudtam, hogy hivatalos frissítések nem lesznek sgs1-re. Megmondom őszintén nem tudom mit tegyek. Nagyon szeretem az sgs-t de kicsit félek ezektől a ramoktól.
  • 5c0rp330n
    #2370
    elegge sok helyen van, reszben ezzel foglalkozo oldalakon, reszben pl kies-en is eleg sok orszagban. ha esszel csinalod, nem veszik el a gari. de senki nem tart vissza attol h eleted vegeig 2.2-vel szopj :D
  • jazzy
    #2369
    Hozzátenném, hogy saját felelősségre, ez az oldalon is ki van írva és én se vállalok érte felelősséget, sülhet el balul, van rá kb 1% esély, annyi se. Nagyon nehéz egy Galaxy S-t brickelni, de lehet. Ha mindent úgy csinálsz, ahogy le van írva, szinte semmi esély nincs rá, hogy bármi elromlik.
  • jazzy
    #2368
    A romban van Magyar nyelv, én is magyarul használom.

    A romot itt találjátok meg pontos angol guideal: Darkyrom v10.1 JVH

    A 3-button combo technique részt mindenképp próbáljátok ki előtte, mindkettőt, Volume up és Volume Downosat is, mert kell a Recovery és a Download mode is. De valószínű ezzel nem lesz probléma.

    A Lagfixes részt én nem csináltam meg, valahol olvastam, hogy ha original romod van fent akkor nem kell.

    A többi egyértelmű, Odint felrakod és az ábra alapján flasheled a Pitet és a Tart, ez felrakja a Kernelt ami kell és az alap Gingerbread romot, ez egy minden módosítás nélküli teljesen nyers rom. Erre rakod fel utána a Customizált Darkyt.

    Root nem kell, a Darkyrom alapból rootolt, tehát maga a romban van a root, ha letöröld megy vele.

    Elolvasás, áttanulmányozás után nem tart tovább a folyamat fél óránál.

    Ha a rom fent van, van benne 2 launcher, de én ráraktam a GO Launchert, ezzel válaszolva a kérdésedre kétlem, hogy az okozná a problémákat, nálam is fent van minden GO cucc és tökéletes.

    Viszont lesz fent egy app, sajnos már nem emlékszem a nevére, ilyen Widget pack, 3g, wifi, meg a fene tudja, azt töröljétek le giga gyorsan, mert egy kalap szar és nagyon húzza az akut. DarkyRom configuratorban az ilyen fontok stb sem kellenek teljesen fölösleges.

    Utána megcsináltam még, hogy a fényerő automatikus legyen, bár én az energiatakarékos módot kivettem, lehet azzal még tovább bírja.

    A telefon 1 éves, nem lett benne aksi cserélve, alap rommal 1 napig bírta, addig se.

    De fontos, hogy fullra legyen töltve a telefon mielőtt a Darkyromot felrakod, tehát Odinnal kernel fel, utána fullra töltés.

    Wifi problémával amit leírtál nem találkoztam itt. Tökéletesen megy. Ha a wifi egész nap be van kapcsolva akkor nem bír 4-5 napot ezt megjegyezném, csak mondjuk 3-at nekem.

    De ezt ki kell tapasztalni, nekem nincs fent 500 live widget, minimalista a dizájn, van fent lejátszó, facebook, twitter, óra, időjárás, naptár, 500 játék, összes GO cucc, ilyesmik.

    Most mint írtam Szombat-vasárnap-hétfő-kedd volt bekapcsolva végig, 4 nap, Napi durván 2 órát telefonáltam, este twittereztem és facebookoztam 1 órát, ezen kívül ki volt kapcsolva a wifi.
  • jaszy
    #2367
    Ugyan hol van??????????????????? Kiesen Vodás telónál a 2.2 a legújabb!

    Ne garivesztéses dolgokat mutass amihez programozó kell, az én telóm céges, 105E magyar forintért vettem, nem szeretném elcseszni, a gari fontos.
  • 5c0rp330n
    #2366
    konkretan februar ota van ra 2.3, honapok ota van 2.3.4, par napja pedig 2.3.5 is van ra. ezt kb minden alkalommal elmondom amikor felmerul a tema, de valahogy mintha a falnak beszelnek.
  • ba32107
    #2365
    Mit?
  • LoSA
    #2364
    Ezt mondják már egy ideje, ezért sem hiszek már benne... :)
  • Andrew72
    #2363
    Tudnál valami linket adni, hogy honnan lehet le tölteni?
  • Andrew72
    #2362
    És ezen van magyar nyelv?
  • csabaspecial
    #2361
    Ez Jazzy engem is érdekelne nagyon...Légyszíves tedd közhírré!
  • ba32107
    #2360
    Az igen. Nekem most valami nagyon nem stimmel a telómmal. Mióta vettem mobilnetet, és bekapcsoltam a 3G-t (nem az adatkapcsolatot, hanem a 3G hálózatot) a telefon iszonyatosan gyorsan merül (ha pl. chatelek rajta és egy-két dolgot megnézek neten akkor örülök ha 1 napot), ráadásul rettenetesen lassú. Akad, lagol, minden... pl. mire a notification bar-t le tudom húzni, hát kb. 1-2 másodperc. Szerinted / szerintetek ez mitől van? FEl van téve szinte az összes Go cucc (Go Launcher, Go Keyboard, Go sms, Go contacts, stb), lehet hogy az fogja ennyire vissza? Plusz megy 3G, wifi.

    Másik kérdésem: néha a wifi meghülyül. Ha sokszor kapcsolom ki-be, előbb utóbb beakad a "Bekapcsolás..." állapotnál, és nem lehet vele mit tenni. Ilyenkor újra kell indítani a telefont. Más tapasztalt ilyet? A főzött rommal esetleg ki lehetne küszöbölni?

    Nagyon meg kéne csinálni nekem is ezt a frissítést. jazzy, le tudnád írni, hogy miután feltetted, miket állítottál pontosan hogy 4-5 napot bír? Ja, és ez a 4-5 nap milyen használat mellett van, és milyen régi a telefon akksija?
  • jazzy
    #2359
    Egyszerű, ki kell próbálni mindet.
  • Andrew72
    #2358
    Lehet, hogy én is rá rakom csak nem tudom, hogy melyiket érdemes olvasgattam de minkenki mást dicsér.
  • jazzy
    #2357
    Nem hivatalos Programozók által készített romok, telefonspecifikusak.

    Tehát kijött pl a 2.3.4-es android, de hivatalosan Galaxy Acere még nem mondjuk szolgáltató miatt, akkor ők átportolják az adott telefonra a romot, hogy azon bugmentesen működjön.

    Ezen kívül bizonyos dolgokat kivesznek, beleraknak, optimalizálnak.

    Ezeknek a felrakásához gyakran root kell, ami garanciavesztéssel jár, de visszaállítható ha tájékozódsz normálisan mielőtt belevágsz, nem csak fejest ugrasz.

    Nekem a Galaxy S-emen Darkyrom v10.1 fut, 2.3.4-es rom, gyors, megbízható, nem fagyott még le soha és kicsit megbuheráltam a beépített programjait így 4-5 napot is kibír átlaghasználat mellett 1 töltéssel. Alapból kb 2 napot.
  • csabaspecial
    #2356
    Jazzy milyen az a főzőtt rom? Ilyenről még nem is hallottam...
  • jazzy
    #2355
    Ha lejárt a garancia neked is tudom ajánlani a főzött romokat, utánaolvasást igényel, de nem nagy kunszt az egész, gyorsabbak, gyakran stabilabbak, jobban bírja az aksi mint a gyárinál.