3874
\'Samsung
Samsung GT-I9000 Galaxy S - 4-inch Super AMOLED!
  • csabaspecial
    #2434
    hogyan kell backuppolni gyerekek?
  • jaszy
    #2433
    Menü megmarad Magyarnak?
  • jazzy
    #2432
    Ne szédítsetek már az isten bassza meg mostmár komolyan.

    Menjetek máshova trollkodni pls.
  • Vadnokedli
    #2431
    XXJVO XWJVH ugyan az. (Azt leszámítva hogy az XXJVO északon van.)
  • jazzy
    #2430
    Baseband I9000XXJVO -> amit én leírtam az I9000XWJVH, már másik verzió. Egyéb belekötés?

    Még hozzáteszem, hogy egy elektromos kütyünél bármi elromolhat, lehet, hogy PONT neked ilyen volt, 98%nak nem.

    HA bárkinek nem fog működni / battery drainje lesz ÉN leszek az, aki segít neki újat találni és kitaláljuk a megoldást, valószínűleg nem te.

    Többi hszed ignore nálam.
  • 5c0rp330n
    #2429
    ehhez kepest fel perc googlizas nem kellett, hogy talaljak egy ellenpeldat (merulos Darky 10.1). hidd el, szoptam vele eleget, hogy ne alaptalanul beszeljek, a kesobbi szivasok es anyazasok elkerulese vegett.
  • jazzy
    #2428
    Ja és 16-20 körül még a Class 4 és 6-osok mennek.. így nézve az a 32 gigás Samsung nagyon nagyon ajándék kategória ha van rá pénzed... 32 giga Class 10 12.000 Ft-ért?
  • jazzy
    #2427
    A HC a High Capacityt jelenti, tehát 4 giga és az fölötti, fizikailag ugyanakkora, ugyanolyan.

    Saját véleményemként mindenképpen Kingstont ajánlanék neked, esetleg Kingmax, én preferálom a Kingstont mert nekem tovább bírta és megbízhatóbb volt, mint a Kingmax, meg az A-data meg a Sandisk, ezek voltak, bár valamivel drágább is. Class 10-est ajánlok mindenképp.

    Kingston SDHC 8gb Class 10 ez elég baráti áron van.

    Kingstonból a 16 gigás és a 32 gigás elég horribilis áron megy, ha nagyobbat akarsz itt van egy 16 gigás Samsung és egy 32 gigás Samsung.

    Utóbbi nem tudom miért ilyen olcsó, ennyiért ajándék, a 32 gigás kártyák 16-20 körül mennek.. ugyan Samsung SD-m nem volt még, én megbíztam mindig a Samsungban.

  • Morphin
    #2426
    Bocs a dupla postolásért,de egy kérdésem van.
    Alapból 8gigás a teló és amint tesztekben olvastam...durván 5-6 marad szabad felhasználásra.
    Ha szeretnék venni külön microSD-t abból milyet? Úgy értem mennyire számít a class? (gyorsasága) mondjuk class6-tól már jó?
    Még valami...fizikailag van különbség a microSD és a microSDHC között illetve a telefon mindkettőt kezeli vagy csak a sima microSD-t?
  • jazzy
    #2425
    Igazad van teljesen, hülyeség, csak ilyen a vérmérsékletem :)

    Unom az ilyen köpködő embereket, de majd átugrom.

    Mindenesetre örülök akinek segíthettem :)
  • Morphin
    #2424
    Figy,ne szívd fel magad ennyire...nekem (és másoknak is) sokat segítesz azzal ha kipostolod mit hogy kell...(már lementettem a postot)
    én is jártam már így, hogy fikáznak...szard le,akinek nem tetszik az nem fogja felrakni,akinek meg igen az megköszöni...a véleménye meg szubjektív...ahogy a pc-s videokari drivereknél sem ajánlatos mindig a legfrissebbet felrakni valszeg ezeknél a romoknál is ez játszik.attól,hogy valami új nem biztos, hogy jobb is.
    písz
    (hnap megyek az SGS-ért)
  • jazzy
    #2423
    Nincs vipem, előzőt visszavonom, szar rom, ne tegyétek fel, majd a kolléga segít felrakni egy jót. Nekem és 42314231 másik embernek csak szerencséből nincs a merülős bug benne és van 4-5 napig bekapcsolva a telefonom.
  • jazzy
    #2422
    De, pont annyiból, hogy nem tudják hogy kell, kérlek írd le nekik, ha már ilyen szép kerek postokat tudsz nekem írni, aki egyébként leszarja. A többieknek segítek, a kritikát elfogadom, a köpködést nem.

    A merülés pedig ki van küszöbölve ebben és pont. Nem próbáltad, biztos vagyok benne. Ne is állítsd, köszönöm.
  • 5c0rp330n
    #2421
    kies szarra se jo, backup-ra titanium backup-ot erdemes hasznalni..
  • jaszy
    #2420
    Magyar nyelv van ezekben a romokban? Illetve a kies jó backupolni?
  • 5c0rp330n
    #2419
    honapokig szoptam az aksilemerulos bug miatt es elofordult, hogy egy eleg fontos esemenyrol lemaradtam miatta, mert nem ebresztett, ugyanis 60%-os aksi reggelre leszivodott. anno elegge koruljartam a problemat, voltak olyanok, mint te, akik allitottak, hogy naluk pedig nincs ilyen jelenseg, ugyanakkor nagyon sokan voltak, akiknel elofordult a dolog. a legvaloszinubb kovetkeztetes a vegen pedig az volt, hogy galaxy s-en minden hivatalos 2.3.3-ra epulo romon elofordul a jelenseg (ha nalad eddig nem, orulj neki), es az egyetlen biztos modszer a bug elkerulesere a 2.3.4 vagy frissebb rom hasznalata. es mivel ugyanugy kell egy frisebb ormra is frissiteni, pont ezert mertem javasolni oket, mert SEMMIBOL NEM ALL az, hogy a regebbiek helyett valaki egy frissebbet tegyen fel.
  • csabaspecial
    #2418
    így megy tényleg köszi:)
  • jaszy
    #2417
    Úgy nekem sem ment :D Ki kell kapcsolni és úgy nyomni a gombokat kikapcsolt állapotban.
  • csabaspecial
    #2416
    be volt kapcsolva. miért?
  • jaszy
    #2415
    Nekem megy. Kikapcsolt állapotban próbáltad?
  • csabaspecial
    #2414
    nem müködik a 3 gombos dolog( recovery és download mód) ! ilyenkor mit tudok csinálni?
  • jaszy
    #2413
    Természetesen I9000
  • jaszy
    #2412
    Hogy tudom telefon tartalmát és a beállításokat backupolni? Kiessel jó?
  • jaszy
    #2411
    4 emailt váltottam a Samsung ügyfélszolgálattal, sajnos nem biztattak hogy i900 re lesz 2.3 frissítés hivatalosan. Így vagy főzök vagy váltok! 105E ért ez így egy fabatkát sem ér.
  • jazzy
    #2410
    Én azt nem értem, hogy valaki egy jól működő stabil romot ami bevált leír, ajánl, aki már kipróbált többet, mert a telefonom több mint 1 éves, aztán idejössz lehurrogni, hogy rakja fel az újabbat. Próbáltad? Ezt is azt is? Leírod neki a felrakását pontról pontra? Leírod neki a tippjeidet? Leírod neki miért jobb? Leírod mi alapján gondolod, hogy másnak előjöhet egy ismert és direkt javított bug?

    Ugyanúgy lehet felrakni őket "gondolod"? Én nem gondolom, én tapasztalatból beszélek, írok.

    Ne haragudj de felbasz az egekig amikor rászánok fél órát-órát jó szándékból, hogy embereknek segítsek, aztán elkezdenek savazni. Máskor nem javaslok régi szar romokat. Bocs.

    Mindegy, több szót nem pazarolok erre, aki kér annak segítek, nyugodtan előállhatsz jobb ötlettel, természetesen emiatt nem haragszom, de a "nem látom értelmét" dolognak úgy, hogy nem próbáltad ki bizony "nem látom értelmét".
  • 5c0rp330n
    #2409
    egyebkent biztos jo a leirasod, ha ha mar egyszer valaki frissiteni akar, nem latom ertelmet hogy miert egy ilyen regi romra frissitsen, is miert ne a legujabbra amivel garantaltan nem jon elo a merulos bug es hosszutavon valszeg jobb lesz. ha darky-nal maradunk, ez a legfrissebb stabil valtozat, ez pedig a legutobbi (2.3.5) beta, ugyanugy lehet felrakni oket gondolom ahogy a leirasodban levot.
  • jazzy
    #2408
    Tudod mit, az én kurva anyámat.
  • 5c0rp330n
    #2407
    nalad eddig lehet hogy nem volt, de sokmindenki masnal pedig siman lesz. legalabb 2.3.4-et tegyetek inkabb sztem, darky-bol is van olyanbol stabil is, de van 2.3.5-os darky is.
  • jazzy
    #2406
    Illetve ebben a romban nincs, az alap gyáriban van itt javították.

    Ja kiegészítés, amit már régebben írtam ugyan: Ha fent van a rom, lesz alapból felrakva egy widgetpack, nem emlékszem mi a neve, aki megcsinálta majd írja le pls, azt törölni kell nagyon gyorsan, mert az eszi az aksit.
  • ba32107
    #2405
    Oks kösz, ha megcsináltam írok tapasztalatot!
  • jazzy
    #2404
    Nincs merülős bug, mint mondtam 5 napig bírja az enyém:)
  • ba32107
    #2403
    (merülős bug miatt kérdezem)
  • ba32107
    #2402
    Jól látom hogy a gyári rom a 2.3.3? Ez helyett használhatok 2.3.4-et (JVR)? (samfirmware.com-on láttam)
  • jazzy
    #2401
    #2399 folytatása:

    Ha minden leírt megvan, töltsd Fullra az telefon akkumulátorát, ez fontos.

    Töltsd le a Marketből a DarkyROM Configurator -t, vagy innen és installáld a telefonra: AppBrain - Darkyrom Configurator

    Kernelnél válaszd a Recommended kernelt.
    Modemnél is mehet a Recommended, de én nem nyúltam ehhez, alapbeállítás.
    Wipe -ot ne válaszd, nincs rá szükség, ez egy Factory Resetter ér fel, ha akarod pipálhatod, mindegy.

    A többi tetszőleges, a következők nem okoznak változást, mert ki vannak szedve a romból, csak a configuratorban maradtak még benne:

    - circle
    - green settings
    - ad-hoc (brings instability)
    - gallery lockscreen fix
    - extra fonts (brings instability)

    Most flasheljük a DarkyRomot:

    A Darkys_v10.1 - zip-et NE CSOMAGOLD KI! Magát a zipet nevezd át update.zip -re és rakd rá a telefonra! Csak másold át USB-ként.

    Ha megvan Újraindítjuk a telefont Recovery modeban ( POWER + HOME + VOLUME UP )

    Ha minden ok, kijön egy menü, a hangerő le gombbal menj ráa 2. opcióra (Apply update.zip) és fogadd el a Bekapcsolás gombbal. Itt Yes, ismét bekapcsolás gomb.

    Felrakja magától, Reboot System now. Vagy magától újra is indul talán.

    Kész, fentvan a Darkyrom.

  • ba32107
    #2400
    Köszönjük! Én jövő héten tudom megcsinálni a frissítést, majd írok tapasztalatot.

    Egy tapasztalat: rájöttem, azért nem csatlakozott a Kies, mert a go launcher volt az aktív launcherem. Visszaváltva az eredetire már csatlakozik. Mindesetre a biztonság kedvéért én fogok csinálni egy factory resetet a frissítést előtt.
  • jazzy
    #2399
    Nos Darkyrom v10.1 felrakása. CSAK GT-I9000-RE VONATKOZNAK A LINKELT FILEOK CAPTIVATE, M ÉS T VERZIÓRA MÁSIK FILEOK KELLENEK!

    Először is A 3-button combo technique részt mindenképp próbáld ki előtte, mindkettőt, POWER + HOME + VOLUME DOWN (Download mode) és POWER + HOME + VOLUME UP (Recovery mode), mert szükség lesz rájuk.

    POWER = Bekapcsoló gomb
    HOME = Nagy középső gomb
    VOLUME UP = Hangerő fel
    VOLUME DOWN = Hangerő le

    Rootolni nem kell a telefont, mert maga a rom a rootolt, tehát ha a gyárit vissza akarjátok rakni, unrootolni nem kell! Csak kernelt és romot visszacserélni, erről nem írok, mert nem olvastam utána.

    Itt vannak a letöltendő fileok amiket használni fogunk:
    Ficeto_JVH_I9000_ODIN
    Darkyrom_v10.1
    Odin_1.3
    Samsung KIES - Ha még nincs fent.

    Először is minden adatot backupolj a telefonról ami kell, vedd ki az SD kártyát és a Sim kártyát, így a biztos.

    Tedd fel a KIES-t és az ODIN 1.3-at.

    Flasheljük a kernelt és az alap gingerbread romot:

    Csomagold ki a Ficeto_Deodexed_JVH_I9000_ODIN.zip -et.
    Nyisd meg az ODIN-t.
    A PIT -hez válaszd ki a \Ficeto_Deodexed_JVH_I9000_ODIN\s1_odin_20100512.pit filet.
    A PDA -hoz a \Ficeto_Deodexed_JVH_I9000_ODIN\Ficeto_Deodexed_JVH_I9000.tar filet.

    Ellenőrizd, hogy biztosan jók-e ezek a fileok, nehogy az ODIN véletlen visszaírja a régire.

    Pipáld be a Re-Partition -t.

    Most újra kell indítani a telefont a Download Mode-ban. Ehhez használd az elején leírt 3 gombos technikát: VOLUME DOWN + POWER + HOME (Hangerő le + bekapcsolás + Telefon középső nagy gombja), ekkor meg fog jelenni egy ha jól emlékszem háromszög alakú sárga Androidos kép. Ez a Download mode. Ha megjelent dugd rá a telefont a gépre. Ekkora az Odin Messageben kiírja, hogy Added!!

    Ha nem írta ki, próbáld újra.

    Mindennek így kell kinéznie, ahogy ezen a képen.



    Ha minden jó, klikk a Start -ra.

    Várj amíg bebootol. Ez eltart egy ideig, az ODIN így fog kinézni:



    Ha kész fent van a Kernel és az alap Rootolt Gingerbread a telefonon, már csak a Darky-t kell felrakni, ez a könnyebb rész.

    Folytatás a következő postban nehogy túl hosszú legyen.






  • ba32107
    #2398
    Jazzy mára ígért egy részletes, SGS specifikus romfrissítés leírást, azt is tudod használni. Én is mostanában fogom frissíteni. A rootolás pofonegyszerű, egy kattintás. De ha még androidot sem láttál, akkor először inkább használd néhány hónapig, aztán majd utána próbálgasd a hekkeléseket.
  • Morphin
    #2397
    Sziasztok!
    Ha minden igaz, holnaptól egy SGS tulaj leszek.Teljesen új nekem az Android. (eddig symbiannal pöcsöltem)
    Még garanciás a készülék több mint 1 évig, és nem tudom itt lehet-e ilyesmiről beszélni...de tudna nekem valaki egy FAQ-ot vagy olyan oldalt ahol le vannak írva rendesen a szoftverfrissítések,módosítások meg egyéb hasonló műveletek? Meg mi mit jelent...mi az a rootolás mit csinál stb. Vagy ha valaki itt ír PÜ-t az is jó.
    Egyelőre nem nyúlnék hozzá a telefonhoz, Isten őrizz...de szeretném tudni, hogy működnek ezek a dolgok.Mennyivel használhatóbb úgy a telefon.
    Köszi!
  • jazzy
    #2396
    Nyugodj meg, mindenhol így van. Hozzátenném és ki is emelem: NEM A SAMSUNG TEHET RÓLA! A Galaxy S tökéletesen frissítve van! Aki tehet róla az a szolgáltatód, mert ők tartják vissza! Szóval azt hibáztasd. De a köv telefonom ettől függetlenül nekem sem Samsung lesz, hanem valószínűleg Sony Ericsson.

    Holnap leírom a rom felrakását.
  • jaszy
    #2395
    Engem sem fog érdekelni hogy ez az utolsó Samsung telefonom :D De ezt a samsungnak is megírom, sok regisztrált Samsung dolgom van náluk, a TV-t sem 2 fillérért vettem, arra is egyszer jött frissítés, pedig még elférne.