3874
\'Samsung
Samsung GT-I9000 Galaxy S - 4-inch Super AMOLED!
  • Vadnokedli
    #2554
    Szerintem ehhez alap hogy már 1 éve Androidosnak kell lenned, mert akkor valamit csak tud az ember. Mármint fortélyokat stb; érted :D
  • kevingold
    #2553
    De hülye vagyok, először ebbe a topikba kellett volna jönnöm, mert ez Samsungos, talán Ti többet tudtok a játékukról, mert felmerült bennem a kérdés, hogy a jelentkezéshez is feltétel-e a Samsung-telefon vagy azt majd adnak a nyerteseknek (vagy nyertesnek, mert nem tudom, hogy hányat választanak ki), hogy tudjon róla írni, meg videót, képet készíteni?
    Mert amúgy tökre érdekelne, meg suli meg szakmai szempontból is jó lenne ilyenre bejutni, csak ahhoz ugye a feltételeknek is meg kéne felelnem, és az nem jött le tisztán, hogy ez feltétel-e, mert a regisztrációs adatlapon nem kérdeznek telefon-típust, maga a dolog meg, ahogy elnézem alapvetően az okostelefonokra van kihegyezve.
    Úgyhogy, ha valaki jelentkezett és visszajeleztek már neki vagy valami más forrásból tud infókat a kiválasztás további menetéről, az légyszi írjon! Köszi előre is!
  • Vadnokedli
    #2552
    nekem gyári 2.3.4 / 2.3.3 ban nem volt spec Időjárás Widget :D, meg 2.3.3 ban Origo jelecske volt az Interneten, most meg normális. :D
  • Morphin
    #2551
    Egy ilyen rom frissítésnél minden elveszik? Mert azon gondolkodtam,hogy pár hétig nyomkodom a 2.2-t aztán próbacseresznye megpróbálom felfrissíteni...ez a kernel dolog mit takar konkrétan(linux-ból ismerős a név) és mennyire számít,hogy újabbat/mást rakok helyette?
  • Vadnokedli
    #2550
    2.3.3 / 2.3.4 ben benne van. Kerestem marketen, de nem találtam. Meg probáljak valamit ügyködni kiszedni a telómból? :D
  • Solten
    #2549
    Az USA legnagyobb tavkozlesi szolgaltatoja a Samsung melle allt... :D

    Verizon goes to bat for Samsung in patent war with Apple



    Figyelem: valos meretaranyok, nem Apple-photoshoppolt...
  • schumimodells
    #2548
    Régóta keresek egy mozgó háttérképet,de sehol nem találom. Water a neve és egy tó vizét ábrázolja,amiben megsárgult levelek vannak. Nem tudnátok segiteni,hogy honnan lehetne megszerezni?
  • ThugEdge
    #2547
    sziasztok
    bp-en melyik gsm boltot tudnátok ajánlani, ahol nem b@sznak át garancia ügyben vagy akár maga a telefon eredetisége ügyében?
  • 5c0rp330n
    #2546
    a gorilla glass amugy tipikusan nem szokott karcolodni, csak a legritkabb esetekben. vagy tokeletes allapotu, vagy ha szerencsetlenul esik (oldalra pl magasrol), szanaszet torik.
  • Vadnokedli
    #2545
    sőt, nem az első olyan volt hogy képernyővel lefele ejtettem le, szóval szerintem semmi gond nem lehet. De azért óvatosan. :D Ha meg karcos lesz, max kicseréled egy ugyanolyan gyári üvegre. :D
  • REPS0L
    #2544
    túltárgyaltuk :)
  • Vadnokedli
    #2543
    én fólia nélkül képernyővel lefele végig rugdaltam a betonon a Galaxy S emet, 1 apró karc lett rajta az üvegen amit még észrevenni is csak akkor tudok ha rá zúmolok. :D
  • REPS0L
    #2542
    sziasztok!

    van egy S2-m, tetettem rá fóliát, de már az első 2 hétben tiszta karc lett az egész, szerintetek mennyire para hogyha leszedem? bírja már ezeknek a kijelzője a kiképzést?
  • LoSA
    #2541
    Nem.
  • Vadnokedli
    #2540
    2x gyorsabb kb a telefon. De én az enyémen Kernelt is cseréltem. Mármint egy Semaphore JVR 1.6.0 ra.
  • Morphin
    #2539
    Amúgy mitől jobb a GB? Érdemes kockáztatni a garit?
  • Vadnokedli
    #2538
    Olyan régóta van Gingerbread a telefonomon hogy már azt se tudom hányas verziószámú a Froyo 2.2 az ugye? Amúgy ODIN-nal 4 perc és kész- Csak garanciát vesztesz, de ha gond van a telóval akkor meg visszatudod rakni az előzőt, amivel ugye 'újra' garis lesz.
  • hunmilan
    #2537
    És ha bemegyek a Vodafone-hoz? Ott tudják frissíteni?
  • LoSA
    #2536
    Hivatalosan sehogy, míg a KIES fel nem ajánlja...
  • hunmilan
    #2535
    Üdv!

    VODAFONE-os vagyok és a Galaxy S-emen FROYO van. Szeretném frissíteni Gingerbread-re.
    A kérdésem az, hogy ha ,,hivatalosan,, KIES-sel szeretném frissíteni azt, hogy csináljam (mi a menete) mert amikor csatlakoztatom a telót a KIES-re nem ajánl fel frissítést és az ,,Eszközök/Szoftverfrissítési beállítások,,-nál se ír ki semmit.
    Jól jönne egy kis segítség, előre is köszi.
  • Vadnokedli
    #2534
    Melegebb, kicsit többet fogyaszt, de én játékoknál kicsit felhúzom. (Azokhoz a játékokhoz amik kb 2magra lettek csinálva már.)
  • Morphin
    #2533
    Nem is gondoltam volna, hogy a telók prociját is lehet húzni...mi a tapasztalat a megemelt órajellel??
  • Vadnokedli
    #2532
    Meg hátlapot :D 7 ezerből meg is volt (De még mást is vettem :D)

    És amúgy 1,2Ghz- inkább :D

    Galaxy S Plus 1/2
  • item
    #2531
    Meg vett hozzá egy 1650 mAh-s akksit.
  • item
    #2530
    Gondolom felhúzta 1.4Ghz re a procit..
  • Morphin
    #2529
    Az mit takar?
  • item
    #2528
    Üdv emberek, ma szereztem én is egy S-t
  • Vadnokedli
    #2527
    Galaxy S Plusosítottam a telómat.. :D
  • manome
    #2526
    Nem hiszem, hogy "kinyírják" egymást és végül egyiket sem lehet majd kapni. Ráadásul a Galaxy telefonokat sem tiltották be. Azokkal szemben az aggály csak a kezelőfelületet érinti, amit meg ugye a Samu könnyen át tud dolgozni.

    Majd meglátjuk mi lesz belőle, de jelenleg úgy áll, hogy az Apple nem éri el a célját. Na majd a Samu talán... ki tudja.
  • ramerone
    #2525
    Kíváncsi vagyok mire fognak jutni ezekkel a nagy pereskedésekkel, mert gyanítom, hogy végeredményben ezzel csak az ügyvédek járnak jól, ugyanis a szabadalmak különböző eloszlása kapcsán alighanem az egymásnak való fizetés valahol nullszaldó körül lesz. Nem lepne meg, ha rövidesen, de legkésőbb középtávon felhagynának ezzel, és megegyeznének, hogy nem perelgetik egymást, mert nem vezet semmire.
    De addig is várom, hogy a Google is bedobja a Motorolával szerzett szabadalmait, ha majd lezárul a felvásárlás, és fel tudja őket használni. Remélem a Samsungnak sikerül borsot törni az almások orra alá, mert megérdemelnék a Galaxy Tab-os eset miatt - igaz végül a németek fognak igazán rosszul járni, ha egyik termékből sem tudnak venni majd
  • 5c0rp330n
    #2524
    hat, ha mashogy nem, manualisan egyenkent be tudod allitani a kepeket, de az sokaig tarthat :) esetleg meg valahogy ugy lehetne megoldani hogy a telefonon a gcontacts-aidat osszejoinolod (hosszan nyomsz rajuk) a facebook contactjaiddal, de ez mondjuk csak a telefonodon maradna meg sztem, nem magan a gcontactsokon.. nemtom van-e vmi praktikusabb megoldas, keress ra.. vagy remeljuk elterjed a google+ es akkor mar alapbol is lesznek profilkepek mindenkinel :)
    a telefonkonyvet ki tudod exportalni sztem, gcontacts-ba pedig importalni, egy probat meger.
  • ba32107
    #2523
    De google contacts-ba hogy lehet behúzni a facebookos profilképeket? Kb 3 ismerősömnek van kitöltve profilkép a google-profiljában....... a legtöbbnek a FB profilkép lenne jó, ezen kívül kéne nekem néhány egyedi (mondjuk ezeket a google contacts-ban hozzá tudom adni, ez nem gond, a facebook profilképek nem mennek).

    Másik kérdés, hogy a google kontaktok közé be tudom valahogy húzni azokat, amiket most a telefonomban rendbetettem? Kb másfél óra volt, szóval nem nagyon akarok még egyszer nekiugrani.
  • 5c0rp330n
    #2522
    google contacts-ban legyenek rendben, szinkron bekapcsolva, es csak azokat jelenitsd meg a telefonkonyvben.
  • ba32107
    #2521
    Ó baszki a tököm tele van már. Egyetlen egy dolgot képtelen vagyok megszokni, megérteni az okostelefon téren, mégpedig a kontaktok szinkronizációját. Egyszerre NÉGY helyről vannak kontaktjaim: sim, telefon, google, facebook (ehhez néha még hozzájön a skype). Számomra teljesen kaotikus rendszerben össze-vissza jelennek meg és tűnnek el névjegyek. Némelyik Keresztnév Vezetéknév formátumban van, a többi fordítva, van amelyiknél Facebookos kép van, van amelyiknél Skype-os, a többinél google-ös vagy semmilyen.

    Az elmúlt másfél órát azzal töltöttem hogy végre rendet rakjak közöttük. Kikapcsoltam mindenféle szinkronizációt, és szép sorban rendet raktam a telefon névjegyeiben (mindenhol faszán beállítottam a nevet, email címet, stb). Aztán bekapcsoltam a facebook sync-et, gondoltam nagy naivan majd lehúzza a képeket, hát naná hogy nem. Próbáltam külső appot erre, naná hogy az sem. Valaki el tudná magyarázni hogy a francba működik az egész, vagy valami használható megoldást mutatni? Ti hogy kezelitek a kontaktokat?
  • schumimodells
    #2520
    Az Apple,ezután kétszer is meg fogja gondolni,hogy belekössön e a Samsungba.
    Link.
  • Morphin
    #2519
    Fúúú jó nagy hülye vagyok...
    Amíg nem tudok telózni a galaxy-val addig a régi SE K550i-met használom.Elkezdtem nyomogatni a névjegyzék beállításait mert mondtad Bluetooth-on küldted át.Nos kb 5másodperc volt átküldeni mindent a galaxy-ra.Most örülök,hogy nem kell feleslegesen pötyögni.Bár nem csak az én névjegyeim mentek át hanem az összes.(fater is használta a telefont) Majd KIES-ben kitörölgetem őket.
    Köszi az ötletet.
  • Morphin
    #2518
    Lehet,hogy lett volna ilyen opció...de mint írtam a telefon már nincs nálam.Csak az OviSuite-ban vannak a névjegyek.Tegnap este még szarakodtam egy órát,de nem sikerült egyelőre még semmi...majd csak lesz valami megoldás.
  • 5c0rp330n
    #2517
    hivatalos 2.3.5-ot nem is lehet sztem superoneclick-el rootolni, gb romokat kernelcserevel a legegyszerubb rootolni, pl cfroot, semaphore, darkcore, galaxian kernelekkel.
  • jazzy
    #2516
    A legtöbb okostelefont minden este érdemes tölteni.
  • Humprey84
    #2515
    Az ember azt hiszi hogy ért a telefonokhoz, erre beleolvasok egy ilyen topikba és olyan mintha kínai lenne:D

    "hogy a hivatalos 2.3.5-öt nem tudta rootolni a Superoneclick a Titánium backuphoz"

    Mondjuk ez azért van mert én eddig még nem nagyon bűvészkedtem a telefonommal. Amúgy hamarosan majd én is tervezem egy SGS1 vagy SGS2 vételét, de még nem döntöttem. Azt viszont tudom hogy mindenképp Samsungot akarok, mostanában nagyon jó telefonokat dobnak piacra, mindegyik elég erős hardverrel rendelkezik és az összeszerelés is minőségi!

    Galaxy S meddig bírja szuflával?