3874
\'Samsung
Samsung GT-I9000 Galaxy S - 4-inch Super AMOLED!
  • Vadnokedli
    #2834
    Én se értem mit paráznak, egyedül 2.1 en nem laggolt utoljára. Amikor mutatták T-Mobileban... :D
    Most 2.3.5 ön 1.8.2 es Semaphoreon laggol- az oké, de az össz boot idő 15-20 másodperc 16 GB-microSD betöltésével is. :D
  • 5c0rp330n
    #2833
    a boot animacio akadozas sztem minden samu gb romot erint, nem nagyon erdemes foglalkozni vele.. a kernel verziot settings/about-nal tudod csekkolni h valtozott-e, ha teljesen ujraraksz egy romot akkor valtozik a kernel is. semaphore-nal alapbol nincs lagfix sztem, ext4 nevu programmal tudod megcsinalni. ha quadrant pontokra elvezel, akkor orulni fogsz neki, mert alap orajelen is bo 2500 felett teljesit lagfixel a cucc :)
  • Morphin
    #2832
    Felraktam még egyszer a JVT-t...de így is akadozik a boot animáció.Most felraktam a Semaphore kernelt,de nem mentettem le a régit...ha megint felraknám a JVT-t akkor az új kernelt is ír vagy ez a kernel addig ilyen marad amíg nem módosítom manuálisan?
    A lagfix(voodoo) az már működik vagy nekem kell valamit varázsolni?
    1200ra felhúzva már 1800at ért el Quadrant-on...de inkább hagyom 1000-en.
  • Morphin
    #2831
    Nekem JVT van jelenleg,de sokszor akadozik nem tudom miért.Most mértem Quadrant-al 1381 jött ki és ezt többnek mutatta az ottani SGS-nél.Viszont a boot animáció is akadozik és most egy iPhone szerű launcherem van és az is néhanéha akad lapozáskor...
    Először rootolom a telót recovery-ből aztán van ilyen SGS Kernel Flasher nevű progi azzal lementem a régit és felrakom a legújabb semaphore-t.
    Aztán majd olvasgatok és ha rászánom magam akkor CM7.1 lesz belőle.
    Köszi
    Üdv
  • 5c0rp330n
    #2830
    aha, egy kernelcserenel ha minden jol megy, nem veszik el semmi. ha samsung fele 2.3.5-od van (JVS vagy JVT), arra semaphore-t es galaxian-t mondjak foleg jonak, en az elobbit hasznaltam es teljesen fasza volt.

    custom rombol talan a darky a legismertebb, samsung romra epul, nehany tenyleg hasznos dolog bele van teve, viszont en ugy lattom h foleg csak parasztvakitos rom, igazabol jobban jarsz egy stabil samu felevel is ha 1-2 dolgot tuningolsz rajta (pl kernel, launcher, keyboard).

    aztan van meg egy MIUI nevu custom rom is, ez CM-re epul, annal elvileg kicsit lassabb, es nagyon erosen iphone koppintas stilusa van. sztem szinten parasztvakitas.

    szoval en azt mondom h vagy valamelyik legujabb samu romot erdemes kicsit feltuningolni, vagy CM-et hasznalni. de igazabol izles kerdese is a dolog, nyugodtan probald ki mindegyiket amelyik erdekel.
    en stabil CM7.1-et hasznalok. marmint hivatalosan stabilnak hivjak, aztan azert volt mar vele 1-2 kellemetlen tapasztalatom, de alapvetoen tenyleg viszonylag megbizhato. ill. a CM azert is jo, mert alapbol full extras szinte, nincs mar hova tuningolni. alapbol rootolt, alapbol a jo kis alap gb keyboard van benne, alapbol voodoo-s kernele van, es alapbol testre lehet szabni a vegletekig es barhol belenyulni szinte, amolyan igazi power user rom :)
  • Morphin
    #2829
    Akkor egyelőre nem rakom fel, viszont ez a hang dolog érdekelne nagyon.Fel lehet rakni új kernelt úgy is, hogy minden marad a telefonon ahogy most van? Melyik kernelt ajánlanád illetve ha van más stabil és nem akksigyilkos custom rom akkor azt is mondhatnál.Megnézném mik az újdonságok benne.
    Láttam, hogy Odin-nal csak simán a PDA-ba berakom a kernelt és felrakja, tehát ez a része menne...
    Amúgy neked Nightly van vagy Stable 7.1?
    Ja és köszönöm!
  • 5c0rp330n
    #2828
    ja a kernelekhez: nalam mindig custom kernel van, ennek a 2 fo oka h egyreszt altalaban igy lehet rootolni a telot, masreszt igy lehet kihasznalni a voodoo sound-ot, ami nalam alapfelszereles :) vissza tudod rakni a gyarit, es a hiresebb kernelekkel (pl semaphore, galaxian, supercurio, hardcore kernelei) nem szokott gond lenni.
  • 5c0rp330n
    #2827
    nalam CM7.1 van. alabpol faszanyos, gyorsabb, mint a gyari rom, viszont szerintem meg nem olyan stabil (pl elofordult mar 2szer h nem ebredt fel sleepbol es ujra kellett inditanom) es az aksi is kicsit rosszabbul birja vele. szoval ha igazan stabil romot akarsz, en meg kicsit varnek a CM-el, de egyebkent sztem mar most nagyon kozel vannak a samu romok stabilitasahoz, a kovetkezo stabil kiadassal valszeg mar tenyleg minimalis gond lesz csak, hosszutavon sztem mindenkepp ez a rom lesz a befuto, foleg ha ICS-el is megjelenik majd amit a samu-tol valszeg nem kapunk mar meg.
  • Morphin
    #2826
    Hali!
    CM 7.1-et használ valaki? Most gyári 2.3.5 van fent ami jó meg minden csak talán kicsit unalmas.Kíváncsi vagyok ezekre a fícsörökre amiket videon láttam.
    A másik kérdés a kernelekre irányulna...miben másabb ha nem a gyári van? Gondolom vissza lehet rakni a gyárit,de azokat hol találom?Mennyire kockázatos egy ilyen kernel módosítás?
    Ja és még ott van ez a ClockWokMod vagy mi meg vmi recoverymod nemtudom pontosan...van aki ezeket is használja?Érdemes vele g*cizni,hogy fent legyen?
    Köszi
  • LoSA
    #2825
    Köszönöm a segítséget!
  • schumimodells
    #2824
    Én nem láttam szükségét,hogy más lejátszót is feltegyek,mivel a taló mindent lejátszik.
  • schumimodells
    #2823
    Feliratot is kezel,csak a felirat fájlnak ugyanaz kell legyen a neve,mint a filmnek. Én néztem az Avatart rajta és a feliratot is berakta igy.
    Az AVI-s filmeket simán lejátsza.
    Már sok filmet néztem a telón,most is van rajta jópár.
  • 5c0rp330n
    #2822
    a film hacsak nem nagyobb 720p-nel (720p meg jo!), semmi gondod nem lesz a lejatszasaval, semmi ertelme konvertalgatni. feliratot egetni sincs semmi ertelme, mert kezel feliratot a legtobb ertelmes videolejatszo progi, pl ez
  • LoSA
    #2821
    Segítség kellene!


    Valaki tudna mondani egy könnyen kezelhető, egyszerű programot, amivel át lehet konvertálni AVIkat (sorozatokat) a mobilra? Vonaton tudnám nézni. Olyan kellene, amivel a feliratot is rá lehet tenni, "égetni", mert gondolom a telefon nem kezeli a felirat file-okat! ;) thx!
  • Vadnokedli
    #2820
    Érdekes, nekem működik pedig mindig is gyári Muzsika pléjer volt a telefonon. :D
  • ba32107
    #2819
    Jobban belegondolva, ez lehet hogy a winamp feature-je
  • ba32107
    #2818
    Mostanában vettem észre, hogy ha zenelejátszás közben a headseten duplaklikkelek, akkor a köv. számra ugrik. Tudtok még hasonló "billentyűkombókat"?
  • egy12es
    #2817
    Sziasztok.
    Szeretnék egy kis segítséget kérni.
    Vettem egy S 2-t mobilnettel.Letöltöttem hozzá egy adatforg. számláló app-ot.Kiváncsiságból bekapcsoltam az adathálózat aktiválása fület,de nem nyitottam meg semmilyen böngészőt se semmit.Megnéztem és kb 2mp-ként levett 1 megát.Milyen háttérbewn futó alkalmazásnak kell ekkora adatforgalom?illetve hogy tudom ezeket kikapcsolni?előre is köszönöm
  • ThugEdge
    #2816
    Persze de akkor atnezem megint
  • Aquir
    #2815
    Be van kapcsolva az MMS szolgáltatás (egyáltalán)?
  • Vadnokedli
    #2814
    www.semaphore.gr
    Regisztrálj csak úgy tölthetsz le.
  • Vadnokedli
    #2813
    Akkor ezek tévesek lehetnek a te esetedben mármint amit leírtam, érdeklődj a Telenornál hogy hogyan kéne beállítani az MMS-t
  • jaszy
    #2812
    Köszi! Tudsz ajánlani egy jót 2.3.5 mellé?
  • ThugEdge
    #2811
    telenor vagyok
    megcsináltam természetesen értelem szerűen csak ugye telenor figyelembevételével, de továbbra sem jó..ha egyáltalán jókat írtam be
    de köszi
  • Vadnokedli
    #2810
    MMS beállítása



    Menü gomb > Beállítások > Vezeték nélküli vezérlők >Mobil hálózatok > Hozzáférési pont-nevek

    .T-Mobile MMS (vagy menu gomb.New APN)



    . Név

    T-Mobile MMS

    . APN

    mms

    .Proxy

    <not set>

    .Port

    <not set>

    .Felhasználónév

    mms

    .Jelszó

    mms

    .Szerver

    <not set>

    .MMS-központ

    http://mms.t-mobile.hu/servlets/mms

    .MMS proxy

    212.051.126.010

    .MMS port

    8080

    .MCC

    216 (honos hálózat esetén autómatikusan kitöltésre kerül)

    .MNC

    30 (honos hálózat esetén autómatikusan kitöltésre kerül)

    .Hitelesítés típusa

    PAP

    .Hozzáférésipont-név típusa

    mms

    CSEKKOLD-
    hogy így van e a beállítás- itt ezen belül, ezután próbáld meg.
    Ha nincs ilyened hogy: 'T-Mobile MMS' akkor baloldali gombot-menü gombot megnyomva hozz létre új APN-t.

    Amúgy csak így van szóval nem értem. :D
  • ThugEdge
    #2809
    sziasztok
    galaxy s2-n próbálok mms-t küldeni, de azt írja, majd ha elérhető a szolgáltatás elküldi..WTF??
    eddig a nokiámról ugyanezen sim kártyával, ugyanezen szolgáltatással minden rendben volt
    valaki?
  • Vadnokedli
    #2808
    Odin nál PDA-ba bele rakod a tar filet. és annyi olvass utána pontosabban, én találomra csinálom olykor igaz kicsit ez rizikos.
  • jaszy
    #2807
    Nekem is a kék árnyékos cucc van rajta :D Ha csak a kernelt akarom cserélni az hogy működik?
  • Vadnokedli
    #2806
    a Szeptember 29 edikei gyári-d van? az amiben ha túlpróbálsz görgetni egy oldalt kék kis árnyék tűnik fel? meg a menű a végtelenségig görgethető? :D- mert annál van ez a hiba. és a Semaphore 1.8.0bm kernellel nálam nincs ilyen. :D
  • 5c0rp330n
    #2805
    darkcore 4-et nem probaltam, en semaphore kernellel hasznaltam a gyari 2.3.5-ot es sztem siman ment hetekig kulonosebb lassulas nelkul. de a lassulast sztem okozhatja egy vagy tobb program ami valamiert zabalja a rendszert, nezd meg pl a running services-ben, hogy nem fut-e valami feleslegesen
  • szamototo
    #2804
    Sziasztok!

    Tudom hogy nem vagyok valami profi, ezért segítséget szeretnék kérni!

    Nekem egy 2.3.5. gyári rom van fent darkyr4.0 kernel.

    100 óránként úgy belassul, hogy ki kell kapcsolnom a telefont, bluetoothot néha lefelejti, de úgy csinál mintha csatlakozna.

    Szóval tudnátok ajánlani egy rom kernel párost ami stabilabb mit ami most van. Az sem baj ha nem repeszt a tesztekben 1980-nal csak ne fagyjon.

    Amúgy imádom a telefont, de már kezd kiborítani. Ma újraindítás után nem volt hajlandó teljesen bekapcsolni, újra kellett a romot rakni. Elegem van az újrarakásból.

    Légyszives valaki segítsen nekem, ha ráér priviben esetleg,

    Előre is köszönöm
    egy elkeseredett s tulaj. (nagyon szidtam a nokiámat a lassusága és a fagyások miatt, de ennyi gondom nem volt vele)
  • Gensou
    #2803
    Sziasztok!

    9 hónapja van Galaxy s-em, tulajdonképpen ez már a második, mert 3 hónap után olyan hiba merült föl, amit nem tudtak kijavítani, így kicserélték. Most ismét meggyűlik a bajom vele. Bekapcsolás után néhány órával meghülyül, és nem hajlandó lejátszani sem a zenéimet (azt írja ki, hogy ez a fájltípus nem támogatott), sem a videókat, illetve ilyenkor pl. a játékok hangjait sem. Ha ki-, majd újra bekapcsolom, akkor megint gond nélkül működik minden...egy darabig. Ezt naponta kb. 4x meg kell csinálni, és roppant bosszantó, többek között azért is, mert ilyenkor nem is csöng ki a telefon, olyan, mintha némára lenne állítva. De az az érdekes, hogy a gyárilag rajta lévő hangokat lejátsza. Mivel még garanciális a készülék, ma elvittem a Samsung gyorsszervizbe, ahol szoftvert frissítettek, de semmit nem ért az egész, a probléma megmaradt.
    Szerintetek érdemes visszamenni vele megint, vagy törődjek bele, hogy ez jobb már nem lesz?
  • 5c0rp330n
    #2802
    aligha, nalam soha nem jott elo sehol, csak 2.3.4 elotti samu gb rom-on. a merulos bug amit az android os okoz (azon belul elvileg a suspend process) 2.3.4-tol nem szabadna lennie. ezt xda-n is rengetegen megerositettek akik korabban szoptak vele, es jomagam is ezt mondhatom jonehany honap hasznalat utan. szoval ha megis lemerul magatol, sztem tutira mas lesz a hibas. valami szarul megirt progi amit nem zartatok be es zabalja a procit, ilyesmi. a settings/about-ban szepen meg lehet nezni h melyik progi mennyit szivott le az aksibol es hogy a toltottseg hogy alakult. szoval ott nezzetek meg mi zabalta le.
  • LoSA
    #2801
    Hát akkor elvileg oly mindegy, hogy melyik Ginger van fent, ha a 2.3.5 is ezt csinálja. Mindegy, én így is minden este rárakom töltőre a telefonomat.
  • Probatbicol
    #2800
    Ilyen nálam 2.3.5 alatt is van, ez szerintem verziófüggetlen Android "fícsör"
  • jaszy
    #2799
    Nekem is jó volt eddig a 2.3.5, 2 napot bírt, viszont ma reggelre csontra lemerült 24 óra alatt. Nem tudom miért van :(
  • 5c0rp330n
    #2798
    tipikusan nem azonnal derul ki a dolog. en is heteket hasznaltam ugy, hogy nem jott elo. aztan egy szep napon nem ebresztett, igy lekestem egy fontos dolgot, pedig este 60% felett volt az aksi, a merulos bug miatt merult le teljesen (6 ora keszenlet alatt), ami tudtommal minden 2.3.4 alatti samu gb romban benne van. aztan elojott meg nehanyszor es kerdes nelkul mentem vissza froyo-ra amig ki nem jottek a nem merulos 2.3.4 romok.
  • Morphin
    #2797
    Köszönöm.
  • LoSA
    #2796
    2.3.3, JVQ
  • LoSA
    #2795
    Merulos bug? Reggel vettem le a toltorol... 72%on van, semmi gond nincs vele! :)