3874
\'Samsung
Samsung GT-I9000 Galaxy S - 4-inch Super AMOLED!
  • skinnyman
    #3154
    Egy 2-3 napot elmegy nálam minimális nyomkodással, de 1 napot sok nyomkodással is ki kéne bírnia... Nem tudom mi lehet...
  • enkuszi
    #3153
    Valaki aki használja a CM7-et. Felraktam a gyári oldalan lévő CMxxx 179-es verziót. Csak ez van fenn. Nagyon jól fut meg minden de valami irgalmatlanul eszi az aksit. Kipróbáltam ha leszedem a hálózatról és repülős módban van akkor is fogy nagyon. Így jelenleg nagyon kevés használat mellett kb 14-15 órát megy el.
    Ez normális vagy valamit lehet ellene tenni?
    Láttam hogy elég sok helyen bele lehet nyúlni a rendszerbe. Van valakinek valami tapasztalata mit hova és hogyan érdemes állítani. Nem akarok elérni ilyen 3-4 napokat de egy 1,5 körüli jól esne.
  • skinnyman
    #3152
    A kijelző kikapcs pedig a gyári Android érdeme, csak a drága Samu szépen kiszedte :)
    Én azt szeretem a CM-ben, hogy gyári Android, nincs a gyártó által elbutítva, elrontva, úgy néz ki az egész, ahogy kell neki, és gyorsabb is minden helyzetben a gyári romoknál...

    A gyári ADW launchere lassabb volt mint amihez hozzászoktam, ez kezdetben zavart, de aztán a jó kis funkcionalitása miatt nem cseréltem le, kifejezetten megszerettem az ADW-t. Azóta pedig megvettem az ADW EX-et 20 kemény forintért, és az már nem is lassú :)

    CM9-et már nagyon várom... :)
  • Morphin
    #3151
    Engem egyedül a kijelző kikapcs effekt fogott meg a CM-ben.A launchert kifejezetten utálom...gondolkodom, hogy megint basztatni kéne vmit.Jó persze gyors meg minden bár akksit is szépen szívja ha használja az ember.
    Viszont vagy néznem kell egy új témát az ADW-re v csere...lehet egyáltalán? (gyárilag van bele integrálva nem tudom mit szólna hozzá)
  • enkuszi
    #3150
    Jó most tisztán csak a Cm fut rajta. Egyenlőre hagyom így megnézem milyen de már most tetszik sokkal szebben fut mint ami eddig rajta volt. Kevesebbet gondolkozik nem akad sehol de pl quadrantba ugyan azt az értéket adja mint a régi. Meg ez a Launcher is tetszik ami benne van alapból. Belakom azt majd meglátjuk mi lesz tovább. :)
  • Morphin
    #3149
    simán rá kell flashelni az új kernelt...nem kell újra rakni semmit.legalábbis nekem még sosem kellett...viszont olvass el mindig minden leírást az adott kernelhez az a biztos!
  • enkuszi
    #3148
    Egy kérdés!
    Kernelt tudok leszedni vagy ha cserélni akarom akkor újra kell rakni mindent?
  • enkuszi
    #3147
    Csak érdeklődtem hogy kinek mi a véleménye róla, vagy ki mit használ mellé ha használ.
    Eddig tetszik amúgy.
  • skinnyman
    #3146
    Mit akarsz mellé feltenni? Alapból is elég jó nem? :)
  • jaszy
    #3145
    Tudtok adni linket egy jó Fw-re és kernelre?
  • enkuszi
    #3144
    Sziasztok!
    CM7 alá mellé mit ajánlatok feltenni?
  • Proofy
    #3143
    Egy pár napja a telóm, olyat produkál, miután lezárom a képernyőt) hogy önmagától felvillan a kijelzője pár másodpercig, aztán elalszik...van úgy hogy 2x 3x is megcsinálja ezt egymás után, de van úgy hogy órákig semmi...először azt hittem ahogy a töltés közben kap valami löketet, de valószínűleg semmi köze hozzá, csak akkor vettem először észre :-) azóta is csinálja pedig a kutya nem nyúl hozzá, csak úgy fekszik az asztalon...
    Ha valakinek van elképzelése pls help! Köszönöm
  • schumimodells
    #3142
    ha én azt tudnám...
  • Von Dutch
    #3141
    Egyébként csak nekem csinálja azt a GTalk, hogy ha mobilnetről átmegyek wifire és/vagy viszont, akkor mindenkit offlineba tesz? Mindig ki kell jelentkeznem és aztán újra be.
  • Von Dutch
    #3140
    Mennyibe kerülhet egy ilyen csere?
  • schumimodells
    #3139
    Engem is érdekelne,mert nemrég leejtettem és egy kis helyen lepattogzott a lakkréteg.
    Szerintem a pántja a képernyő alá nyúlik,úgyhogy csak hivatalos szervizben ajánlatos cserélni,mert külömben ugrik a gari.
  • Kongy
    #3138
    Vannak emberien kinézőek is, de tény, hogy a legtöbb gusztustalan... meg ami jól is néz ki az sem előnyös... :/
  • Von Dutch
    #3137
    Félreértettél. Nem megelőzni akarom, hanem kicserélni. Már le van kopva egy két helyen.. Egyébként a gumitok az undorító szerintem.
  • Kongy
    #3136
    Lehet venni rá védőhátlapot, ami általában műanyagból, vagy gumiból van, és Galaxy S II-höz használok olyat, egy negatívuma van, az, hogy vastagabbnak tűnik a teló, és nem olyan könnyed érzés kézbe venni :/ valamit valamiért.
  • Von Dutch
    #3135
    Ezt a "fém" keretet nem lehet kicserélni valahogyan??? Eléggé kopik :S
  • Probatbicol
    #3134
    Igen erre gondoltam én is, és valóban olyan útvonalon utaztam, ahol rossz lehetett a lefedettség.
    Nekem csak az a furcsa, hogy 2.1 és 2.2-nél soha nem tapasztaltam ilyen gondot, 2.3-nál jött elő először, pedig a használati szokások nem változtak.
  • Luciferke
    #3133
    Hali!

    Nálam akkor produkált ilyet, ha olyan helyre utaztam, ahol nincs 3g vagy jobb hálózat.
    Mivel nekem úgy volt beállítva, hogy automatikusan váltson a 3g/nem 3g között, ezért ha nem volt 3g folyamatosan kereste a 3g-t ezáltal marha gyorsan merült.
    Azóta, ha olyan helyre megyek, ahol nincs, át is váltok sima GSM hálózatra, és akkor az akksi napokig bírja.
    Amúgy az 1 nap alatt 0 használat mellett 28% fogyást soknak tartom, egyszer csináltam egy maratont a telefonnal, tényleges 0 használat mellett (kb 1 óra telefon) a hétig lazán húzta.
  • Von Dutch
    #3132
    Hali!
    A 'CATCH' mappában mik vannak? Nekem 111 MB-nyi fájl van benne ilyen nevekkel: 206666802, -236079606, 1698621036. 300kb-tól 1,2kb-ig vannak a méretei. Ezeket szerintetek ki lehet törölni?
  • enkuszi
    #3131
    Sziasztok tud valaki adni egy linket ahol le van írva hogy tudok felrakni egy cm 7.1-et telefonra. Egyáltalán érdemes? most 2.3.3 Darky 10.1 van rajta.Aki használja mi a tapasztalat vele?
  • schumimodells
    #3130
    Vedd ki az aksit és tedd vissza,hátha az segit.
  • csabaspecial
    #3129
    Sziasztok! Van egy olyan problémám, hogy a galaxymat be tudom kapcsolni ugyan de a logónál megakad a betöltés, még a PIN kódomat sem tudom beütni. A kikapcsolás sem megy. Van valakinek valamilyen ötlete hogy mi is lehet a telóval? Létezik hogy tönkremnet volna?
  • schumimodells
    #3128
    Elvittem a telómat egy szervizbe és tettek rá nekem magyar menüt,meg 2.3.6-os frissitést. Igy mostmár sokkal jobban tetszik,nagyon idegesitett,hogy nem tudott magyarul. Bár lehet,hogy ezzel ugrott a garancia,de nem bánom. Ja és a KIES-ről sem tudom ezután frissiteni.
    Majd a szervizben felrakatom a 4.0-t,ha majd lesz.
  • Morphin
    #3127
    Amikor be van kapcsolva a net még jó hogy meríti...folyamatosan tartania kell a kapcsolatot.Ez olyan, mint amikor lerakod repülő üzemmódba...tovább bírja, mert nincs kapcsolatban az antennákkal.

    Elvileg a 3G Watchdog jó erre...többen használják...én mivel nem mobilnetezek ezért nem tudom, hogy jó-e.
  • Probatbicol
    #3126
    Érdekes dolgot vettem észre. Korábban itt panaszkodtam, hogy nekem 2.3.5-el is van merülős bug-om, de elkeserítő formában, néha 2 és fél napot bír az akksi, de amikor legjobban kellene, akkor meg 4-5 óra alatt csontra merül.
    Én másfél éve úgy használom a telefont, hogy wifi és mobilnet is be van kapcsolva, otthon wifiről megy a net, szóval folyamatos a kapcsolat, azelőtt nem volt ezzel semmi probléma.
    Ünnepek alatt egyszer néztem, hogy 0 használat mellett 1 nap alatt 72%-on állt - ez teljesen jó- ekkor el kellett utaznom, zsebre vágtam a telefont és be az autóba. Az utazás végén megdöbbenve láttam, hogy 2 óra alatt 72%-ról 22%-ra merült az akkumlátor.
    Ekkor elkezdtem nézegetni, először arra gondoltam, hogy a wifi meríti, ahogy próbálja keresni a hotspotot, kikacsoltam, de ezután is 2-3 percenként merült 1%-ot a telefon.
    Ekkor kikapcsoltam a mobilnetet, így 5 perc után 2%-ot felment(!!!) a töltöttség. És a veszett merülés abba is maradt.
    Tehát a bekapcsolt mobilnet önmagában meríti a telefonomat, extra forgalmat nem tapasztaltam. Arra gondoltam, valami alkalmazás tekeri a netet állandóan,de akkor wifi mellett miért nem teszi ezt?

    Végül is a gond megoldódott, mert most úgy használom, hogy csak akkor kapcsolom be a mobilnetet, ha használni akarom, igaz így a leveleimet út közben nem kapom meg, de kibírom.

    Ehhez van egy kérdésem is, ismer valaki olyan alkalmazást amivel a mobilnetet könnyen lehet ki-be kapcsolni? APNdroid és társai nem érdekelnek, amik az apn-ek neveit rontják el, valami olyan kellene ami direktbe a 2.3-on meglevő checkboxot kapcsolgatja.
  • inter94
    #3125
    am vki nem találkozott olyannal,h névjegyzékben benne vannak a névjegyek...de ha hivnak akkor csak a telefonszámot jelzi ki...a nevet nem :o :/
  • skinnyman
    #3124
    Jah.. Amúgy van újabb verziója is ahogy latom, de még én is várok inkább...
  • inter94
    #3123
    sok fixed felkellett még tennem hogy jólegyen....de még ugysem volt tökéletes...várok még vele ...
  • skinnyman
    #3122
    Miért nem a onecosmic-ot használod? Az is fent volt nem?
  • inter94
    #3121
    nem ez mitra rom
  • skinnyman
    #3120
    Ez a onecosmic féle ICS? Miért ilyen elcseszettek az ikonok? :)
  • inter94
    #3119
    nem olyan rossz.
  • Morphin
    #3118
  • Gibor
    #3117
    Viszont úgylátom 'problem solved', rájköttem hogyan kell csatlakoztatni mass storage modban :) Így nem szinkronál semmit és működik tökéletesen.
  • Gibor
    #3116
    Hmm, különös, mivel nem jelez megszakítást a telefon, nem ad hangot, nem ír ki semmit.
  • Solten
    #3115
    Hi, valami gond lehet a kabellal vagy az USB fogado aljzattal.