52658
1418799692.png
A játékkal kapcsolatos linkek:
restacarpbjcb.pngets2blog86jx7.pnghonlapcokqb.pngscsb4ked.pngfacebookabkop.pngfreaksihj96.pngr3dutpzjuf.png

Kamionos és egyéb hasznos oldalak.
kephostvkkj7.pnghuntyekiy.pngtirra0hjyf.pngoftopicjxjng.pngflickerexjng.png

PNG és BMP képeket NE tölts fel!
  • Maceehun13
    #48770
    Sziasztok ti milyen pályán szoktatok játszani?
  • Stefan28
    #48769
    Hello!

    Ilyenkor mi lehet a baj ugyan abban az időben ha külső nézeten van sötét van belsőn nincs ennek mi lehet az oka?



  • motown
    #48768
    sziasztok erdeklodnek,hogy ami most jott ki multiplayer mod,az melyik steem verzioval mukodik.Mert egyszeruen nem tudom mukodesre hozni a jatekot.Mindig visszadob az ETS multiplayer oldalra.
  • atiwrc
    #48767
    A retardernek tényleg, nincs kapcsolója, mondhatni az első erősítésre már érezni a hatását. Ha be van kapcsolva és nyomod a gázt, oldat figyelmeztet is hogy be van kapcsolva a retarder.

    DE ami FONTOS!

    A retarder, csak olyan kamionban fog müködni, amiben olyan váltó van, ezt a vásárláskor látod a kamionkereskedőnél.
    A felhúzható tengelyek szintén csak ebben az esetben fognak működni, ha olyan van a kamionba.

    Diesel Dog! Köszi a válaszokat! Akkor végülis jól gondoltam hogy tök feleslegesen van benne a motorfék gomb. Mert ha jól értem(kb nekem is ez a tapasztalatom) a jatékba a motorfék és a kipufogó fék ugyan az, talán annyi a különbség, bár erre nem emlékszem hogy az előzőt(motorfék gombja) nyomva kell tartani hogy működjön a másikat (kipufogó fék gombja) ki be lehet kapcsolni.
    (A GTS-ben egyébként sokszor csak felgyorsultam kb 100-ra benyomtam a tempomat-ot és utánna csak a motorfékkel fékeztem le, majd azt felengedve(/ vagy kikapcsolva már nem rémlik) gyorsultam, de itt a rendes fékhez képest iszonyat gyengének érzem ezen fékek hatását.)
  • noelets
    #48766
    Csak beszélni kellett róla!!! Az új Promods-ban elérhető Temesvár és Arad is, egy csomó bug javítva lett :-)
    Utam: Temesvár-Chișinău, az első kép az még a temesvári körforgalomban készült.

    Bajlódunk a kollégákkal a román szerpentinen....


    Bacau városát lassan elhagyva... Szép látvány.

    Ez pedig már a cél: Chișinău
  • Maceehun13
    #48765
    De nekem nem emelkedik
  • Debilon
    #48764
    lassú manőverezéskor is jól jön, ha felemeled a mozgatható tengelyt
  • Maceehun13
    #48763
    Én nemtudom csak megláttam a beállításokba
  • Aborg
    #48762
    Diesel Dog, meg egy utolso kerdes a fekezesrol: a jatekban van olyan gomb is hogy potkocsi fekezese. A potkocsi gondolom alapbol is automatikusan fekezve van rendes fekezeskor is? Akkor ez a kulon potkocsi fekezes ugy van ertve hogy csakis a potkocsi fekez?

    Maceehun13: most csak tippelek, de gondolom arra valo ha hatul ket tengely van a vontaton es nincs rajta nagy teher akkor az egyik tengely kerekeit felhuzzak hogy ne kopjanak a kerekek...?
  • Maceehun13
    #48761
    Sziasztok ez a tengely felhuzása/leengedése mire jó?
  • DIESEL DOG #48760
    Nincs mit!

    Néhány dolgot elfelejtettem... Scania modhoz nagyon jó szinte teljesen valósághű visszajelző mod:
    Scania dashboard mod (Kuba141)

    És hozzá egy valósághű indikátor mod:
    Dashboard indicators for RS by RJL

  • szaboz80
    #48759
    Köszi!
  • DIESEL DOG #48758
    Ezeknek tuti hogy működniük kell:

    Scania R & Streamline modification E5, E6 (RJL)
    MAN TGX E5 (MADster)

    Bár nem kérted de azért legyen itt az MP4-es linkje is:

    Mercedes-Benz Actros MP4 E6 (davidzoli)
  • szaboz80
    #48757
    Az általad említett MAN és Scania mod-hoz van linked, ami működik. Tudom, Google, de pillanatnyilag a nem működőket találtam... :)
  • DIESEL DOG #48756
    Motorfékezés abban a pillanatban létrejön ahogy lelépsz a gázról és még sebességben van a jármű. A motor belső ellenállásból fakadó fékezőerő fékezi a járművet. Ezért nem értem hogy a játékban miért is van erre külön gomb. Ehhez simán alapul tudunk venni egy egyszerű személyautót is, mivel ott is ugyanez történik. Felgyorsítasz, majd nem veszed ki sebességből és a motorfékező ereje lassítja. Biztonsági szempontokat figyelembe véve ezért nem szoktuk kivenni sebességből mikor gurulunk, hanem az üzemi fékkel együtt használjuk és vagy visszakapcsolunk egy fokozatot, vagy még mielőtt lefulladna és rángatna kivesszük sebességből és megállunk.

    Kipufogófék az amit a valóságban külön szeleppel működtetünk (játékban ugye a billentyűn "B"-vel). Ezt leírtam hogy hogyan folytja a motort ezzel növeli a belső ellenállását, növelve a fékezőerőt. Amikor működteted akkor a valóságban is hallani lehet belül és kívül is a mormogást. Visszajelzője nem mindig szokott lenni, anno amikor vizsgáztam "E" kategóriából azon a tanulóautón nem volt visszajelzője. Hangból egyszerűen lehet következtetni hogy működik-e vagy sem. Sőt régebbi teherautókat mint pl. ifa w50 még kipufogófék működtetésével állítottuk is le. Ugye lefulladt tőle a motor. Mai korszerű járműveknél ezt nem lehet megcsinálni, illetve alapjáraton aktiválod a kipufogóféket de nem fog lefulladni, legfeljebb kicsit csökken az alapjárat. Így van megoldva automatikusan.

    Retarder működését abban a pillanatban aktiválod ahogyan a kormányoszlopon elhelyezkedő kapcsolót elkezded kapcsolni fékező állásba.Ugye fokozatonként lehet állítani gyengébb fékezéstől az erősebb fékezésig. Játékban ugye erre van gombkiosztás de ugyanúgy működik. Visszajelzője ennek mindig kell hogy legyen legalábbis én még olyan szerelvényt nem vezettem amiben a retardernek ne lett volna külön visszajelzője.
    Én az alapjátékban sok esetben vettem már észre hogy néhol egy-egy vagy éppen több dolog hiányzik ami a valóságban meg van, vagy ott kellene lennie. Ezért használok modokat amelyek gyakorlatilag teljesen megfelelnek kívül is és belül is egy valóságos teherautónak. Ilyen pl. a MADster féle MAN TGX mod, vagy a davidzoli keze által gondozott Mercedes Actros MP4 mod, ugyanakkor ide tudnám sorolni az RJL féle Scania modot.
  • Aborg
    #48755
    Motorfek: en sajnos pedalok nelkul jatszom a jatekot, de gondolom annak akinek van hozza rendes kuplungja is talan nem is kell hasznalni a "motorfek" gombot (ami nalam addig fekez amig tartom, hallani a motorhangon).

    Kipufogofek: erre megint egy masik gomb van, ugy veszem eszre hogy ezt eleg benyomni, azutan nem kell tartani, bekapcsolva marad. Itt is picit mas a motorhang, de alig eszrevehetoen. A muszerfali kijelzon nem latok ra kulon felvillano indikaciot.

    Retarder: no ezt nem ertem a jatekban, mert ha megnezem a gombkiosztast ott azt latni hogy van a retarderhez ket beallitogomb (erosebbre /gyongebbre), de olyan gombot amivel aktivalni lehetne a retardert nem talaltam. Muszerfali kijelzo szinten nem villan fel a beallitogombok nyomkodasakor.
  • Carl Davies
    #48754
    Automata váltónál nincs vagy nem akkora a motorfék hatása, ezért lehet külön kapcsolni.
  • DIESEL DOG #48753
    Igazán nincs mit. :)
    Néha-néha igen amikor van rá időm, Frank007 féle Hun mappal. Igazából mostanság inkább ATS.

    #atiwrc: SCS-ék szvsz motorfékként értelmezik a bubut. Tulajdonképpen valamelyest helytálló az elgondolásuk, mert bubunál is ugye a motor fékezi a járműszerelvényt. Azt én sem értem hogy a játékban miért is van erre külön gomb. Szerintem nincs értelme. Motorfékezel akkor amikor elveszed a gázt és nem húzod ki sebességből hanem csak hagyod gurulni a járművet. A kipufogóféket értelmezhetjük ugyanúgy motorfékként mivel ebben az esetben is a motor belső ellenállása fékezi a járművet annyi különbséggel hogy más eszközök is szerepet kapnak benne. (az alább leírtak alapján)
    Utoljára szerkesztette: DIESEL DOG, 2016.02.19. 21:29:40
  • atiwrc
    #48752
    "Motorfék nem összekeverendő a kipufogófékkel (másik nevén bubu). Motorfékezel akkor amikor sebességben hagyod a járművedet és hagyod bizonyos fordulatszámon gurulni. Ilyenkor a motor belső ellenállása fékezi a hajtásláncon (ugye dióhéjban motor, sebességváltó, kardántengely, differenciálmű, féltengely, kerekek) keresztül a járművet."

    Én pont emiatt nem értem, hogy akkor miért is van külön gomb a Motorféknek???
  • Aborg
    #48751
    Koszi, eleg szepen leirtad! Ezt a ETS2 jatekot is jatszod?
  • Szabi #48750
    naja, azért egy francia dlc még elég soványkán hangzik.. ha ingyenes akkor tök jó, de nemhiszem hogy fizetnék érte :D
  • szaboz80
    #48749
    Megjelent a Promods 2.01-es verzió. >>>ITT<<<
  • peti79
    #48748
    Tegnap bejelentették, hogy készül az új DLC. Nagyon jól néz ki az a pár kép. Le a kalappal. Viszont azt hittem, hogy még Spanyolországot, illetve Portugáliát is megcsinálják, de ne legyek elégedetlen. Azt majd biztos később...
    Utoljára szerkesztette: peti79, 2016.02.19. 08:40:07
  • DIESEL DOG #48747
    Na tisztánlátás végett... összefoglalom úgy ahogyan egy BÜ oktatáson szokták oktatni.

    Motorfék nem összekeverendő a kipufogófékkel (másik nevén bubu). Motorfékezel akkor amikor sebességben hagyod a járművedet és hagyod bizonyos fordulatszámon gurulni. Ilyenkor a motor belső ellenállása fékezi a hajtásláncon (ugye dióhéjban motor, sebességváltó, kardántengely, differenciálmű, féltengely, kerekek) keresztül a járművet. Kipufogóféknél van egy szelep amivel azt működtetjük. A szelephez pedig tartozik kettő darab pneumatikus munkahenger. Maga a szelep sűrített levegővel működik és amikor ezt lenyomod akkor a szelepen keresztül levegő áramlik egy szintén pneumatikus munkahengerbe ami elmozdít egy rudazatot. Az egyik munkahenger null töltésre állítja a tápszivattyút tehát megszünteti a tüzelőanyag ellátását a motornak, a másik munkahenger pedig a kipufogó rendszerbe épített csappantyút (pillangószelepet) fordítja el, ezzel elzárva a kiáramló égéstermék útját. Itt ugye az visszafordul a motor irányába tehát a motor belső ellenállása többszöröződik növekszik a motorfékező ereje. Azzal pedig hogy az első munkahenger által a tápszivattyú null töltésre került nem jut nafta a hengerekbe ergo csupán levegőt szív a motor de üzemanyag nem kerül a sűrítőtérbe beporlasztásra tehát nincs ami robbanjon a felső holtpont előtt (mert ugye a dízelmotor levegőt szív és úgy kerül beporlasztásra a dugattyú által összesűrített és felhevült levegőbe a gázolaj). Így gyakorlatilag létrejön a fékezés. Havas és csúszós úton nem használjuk mivel amikor aktiválod a bubut egy pillanatra az előbb leírtak hatására megáll a motor és vele együtt a kerék is. Száraz úton simán elgördül de csúszós felületen egy pillanatra blokkolhat és máris csúszhat a szerelvény. Csúszás esetén pedig minél előbb húzottá kell tenni /de ez már más/. Bubu aktiválásánál behúz egy elektromágneses szelep és beállítástól függően a pótkocsifékezőszelepnek kb. 0,6-1,6 baros nyomást ad tehát az is fékeződik.

    Retarderekről... szintén az ú.n tartósfékek csoportjába tartozik mint a bubu, két fajtáját ismerjük; elektrodinamikus (örvényáramú) és hidrodinamikus (olajos).
    Elektrodinamikus retarder esetén (is) egy a kormányoszlopon található karral tudjuk vezérelni a fékezőerőt (fokozatosság elvét nem kötelező betartani), örvényáramú esetén tulajdonképpen azt hogy hány mágnespárt kapcsolunk be, tehát hogy mekkora az ezzel keltett örvényáram ugyanis minél nagyobb annál hatékonyabb a fékezés. Hidrodinamikus esetén pedig a lapátokra nagy nyomással préselt olaj irányát változtatjuk. Ugye hogy milyen szögben préseli az olajat a lapátokra. Néhány fok elmozdulással nagyobb fékezőhatást lehet elérni. Mind két retarder fajta működtetése esetén a pótkocsifék vezérlőszelepe vezérlő nyomást ad a pótkocsifékszelepnek és így mint a bubu esetében fékeződik a pótkocsi is.
    Szintén mind a kettő fajta esetén van egy sztátor (állórész) és egy rotor (forgórész).

    Azt hogy honnan tudod hogy be van-e kapcsolva azt a műszerfalon visszajelző lámpák (ábrák, piktogramok) jelzik vissza. Retardnél nagy általánosságban borostyánsárga a visszajelző fény de találkoztam már zölddel is. Bubunál szintén de manapság itt is variálhatnak vele.

    Tartósféket azért szoktunk használni hogy pl. hosszú leejtőkön (tapasztalatból mondom az osztrákoknál az autópályán Graz és Bécs között van eléggé hosszú leejtő) tehermentesítsük az üzemiféket. Ugye azért hogy ne melegedjen el, ne kopjon szét hamar, plusz ne fékezzük el az összes levegőnket (ne legyen nagy a levegőfogyasztásunk). Idehaza az M3-as pályán Mogyoród környékén van nagyobb leejtő ott is szoktuk használni. Rakottan 40t körül járó szerelvény igencsak meg tud ám indulni és meg is kell valahogy állítani. Ezért jó a tartósfék. De azt is ésszel. Ugye a retarderek is feltudnak melegedni idővel (de jóval lassabban mint az üzemifék), bubut pedig megint nagyon ésszel kell használni mert mint írtam a motor fékezi a kerekeket a hajtásláncon keresztül, ezért ha lefelé egyre gyorsabban gurulsz akkor ezáltal növekszik a motor fordulatszáma is és ügyelni kell rá hogy ne menjen káros fordulatszám tartományba.

    Ööö azt hiszem mindent leírtam... ha van még kérdés kérdezz bátran. ;)
    Utoljára szerkesztette: DIESEL DOG, 2016.02.18. 21:56:45
  • Aborg
    #48746
    Frissen bejelentes: keszul a hivatalos francia kiegeszito!

    A tapasztaltabb soforoktol kerdeznek a fekekrol.
    Van a rendes fek, vilagos.
    Aztan van a motorfek, addig hat mig tartom.
    Van meg a kipufogofek, ugy veszem eszre hogy ezt be es ki lehet kapcsolgatni. Vagy gazolanal kikpacsol magatol?
    No es vegul a nagy homaly: a retarder. Ha jol tudom ez is egyfajta fek. A gombkiosztas menuba latom hogy lehet kulon gombkkal erositeni meg gyongiteni: de hogy kell hasznalni? Es honnan tudhatom hogy van beallitva ha egyszer szabalyozni is lehet?
  • Bukephalos
    #48745
    Az MHAPro EU Franciaországi része tényleg ennyire tele van bug-gal? Égben lebegő fák, házak, oszlopok, autópálya közepén semmibe zuhanó kamion...
  • SimaSuna #48744
    ez egy animációs videó.
    Nagyon sok ETS2-ből importál modelles videó van fent a neten (YT-on).
  • Sordoran
    #48743
    Szerintem ez nem is ETS2. Mármint a kamera sem úgy mozog benne (nem követi a kamiont), inkább ilyen összevágás, animáció, akármi. De nem tényleges mod.
  • Aborg
    #48742
    En igyekszek realisan viselkedni a jatekban, ugyhogy balesetet meg nem is lattam. Apro koccanasok eleinte voltak
    Ezt a videot veletlenul talaltam. Mivel kiprobalni nem akarom, inkabb megkerdezem: ezt a fizikat alapbol tartalmazza a jatek, vagy ez egy MOD? Marmint a fizikai szimulacio e MOD, nem az ott lathato extra autok.

    Utoljára szerkesztette: Aborg, 2016.02.18. 10:31:24
  • Stefan28
    #48741
  • noelets
    #48740
    Bukephalos kollégát keresd meg ezügyben, tőle kaptam :-)
  • Fdm019
    #48739
    Milyen időjárás modot használsz?
  • noelets
    #48738
    Reggeli csúcs, Klagenfurt környékén. A cél: Dubrovnik.

    Ez meg valami káosz, a város; Tirana... Azt hiszem...

    Indulás: Tunézia (várost ne kérdezzétek) - Berlin (jó hosszú út...) :-)

    Tankolás valahol Tunéziában, a komp csatlakozás előtt, sajna több képet nem lőttem erről az útról...


  • noelets
    #48737
    Ha lesz arra utad, ments előtte a biztonság kedvéért :-)
  • szaboz80
    #48736
    Aradra még nem mentem be, és Temesvárra sem...
  • noelets
    #48735
    Arról lehet tudni valamit, hogy mikor lesz valami javítás a promods-hoz? Nekem Arad belterületén, illetve Temesvárra beérve kifagy a játék mindig. Nálad nem?
  • szaboz80
    #48734
    Ilyen jellegű javításokat nem használok. Játék folyamán nekem egy német rádió stream-je megy és bőven elég :) MODként a mapot használom, három pótcsomaggal (angol nyelvű) és egy vonót. Így ez bőven elég. 43. szinten vagyok, de a térkép ~36 %-t ismerem még csak... :)
  • Aborg
    #48733
    Hat ez igaz :) En a fuvarkinalatok leirasara gondoltam, az esetleges uj menuelemekre stb. De ha barmikor bele lehet iktatni a folyamatban levo jatekba a MOD terkepet akkor azt hiszem egyenlore boven elleszek az alapjatek terkepevel. Nemreg kezdtem, meg nyugaton nem is jartam.

    De ha tudnal adni tippeket valami egyeb MOD-okra azt megkoszonnem. Nem bovitesekre gondolok (terkepek, uj kocsik stb.), inkabb javitasokra. Olyanokra mint peldaul az altalam hasznalt eddig egyetlen mod, a "Sound Fixes Pack [12.1] (for v1.22)". Tenyleg eszreveheto a javulas hanghatasok teren!
    Szoval ilyen altalanos MOD-okat szivesen hasznalnak, peldaul ha lenne valami bevalt idojaras tuning, vagy esetleg grafikai stb.
    Utoljára szerkesztette: Aborg, 2016.02.16. 08:56:20
  • szaboz80
    #48732
    Én pont fordítva váltottam... Nekem a TSM nagyon egysíkú, unalmas volt... :)

    @Aborg: nem piszkálnak bele és mindkettő említett mapot lehet új profil nélkül használni. Milyen magyar fordítás kell? Madrid minden nyelven Madrid, de említhettem volna más várost is... :)
  • Aborg
    #48731
    Ezek a MODok nemhivatalos kiegeszitok? Ha egy folyamatban levo jatekos profilnal aktivalom nem csinalnak galibat? Vagy jobb uj profillal kezdeni? Es szinten tartalmaznak magyar forditast?