52658
1418799692.png
A játékkal kapcsolatos linkek:
restacarpbjcb.pngets2blog86jx7.pnghonlapcokqb.pngscsb4ked.pngfacebookabkop.pngfreaksihj96.pngr3dutpzjuf.png

Kamionos és egyéb hasznos oldalak.
kephostvkkj7.pnghuntyekiy.pngtirra0hjyf.pngoftopicjxjng.pngflickerexjng.png

PNG és BMP képeket NE tölts fel!
  • Stefan28
    #48850
    http://blog.scssoft.com/2016/03/ultimate-wheel-customization.html

    Olvasgattam és valami DLC-röl is van szó valami festhető alkatrészek.
  • Stefan28
    #48849
    Igazad van Fenimor teljes mértékbe! Valami olyant ami növeli a játék élményt pl.A térképen az autópályák hangulatát mert igen csak egy hangú kivétel Scandinavia DLC-ben.
    Arról nem is beszélve hogy a kerék packok kuka pedig nagyon jók születtek.
  • Fenimor
    #48848
    Inkább valami értelmesebb dolgot kéne már virítani, nem ilyen színes felni csavarok [email protected]ágokkal foglalkozni!
  • kientek
    #48847
    sziasztok! ha van kedvetek velünk multizni, gyertek fel TeamSpeak-re: Euro Truck Simulator2 - HUN /Multi/ : 178.164.136.133:9987
    FB: https://www.facebook.com/ets2hunmulti/
  • akos25
    #48846
    Új gép!
  • Szabi #48845
  • Carl Davies
    #48844
    Ami fizetős DLC azt külön meg kell venni.
  • SAX80
    #48843
    Estét! :)

    Abban tud valaki segíteni, hogy hogy is van ez a vásárlás téma? :)
    Megnéztem Steam-en, de nem tiszta ez az egész.

    A mellékelt képen... szóval, ha megveszem a sima Euro truck simulatort, akkor a többi kiegészítő, a scandinavia, a going east, stb stb... azokat külön-külön meg kell vennem, vagy ha megvan az alapjáték, akkor ezek elérhetőek, mint dlc-k?

    köszi :P


    Utoljára szerkesztette: SAX80, 2016.03.02. 18:36:35
  • BigdaweM12
    #48842
    szép ez a balatoni kép de a legjobb akkor lenne ha körbe lehetne menni a part mentén falvakban városokban stb :)
  • Aborg
    #48841
    Tenyleg, ez teljesen kiiktatja az egesz pihenesi rendszert. En meg azt hittem hogy csak az asitozast hagyja abba :) De azert kar hogy alkalom adtan nem szabhatok ki rovidebb pihenesi idot, ugy nem kapcsolnam ki.

    En foleg bameszkodni szeretek a jatekban, nezem a videket stb. Erre az ejszakai vezetes nem alkalmas, de rajottem hogy amikor este van akkor erdemes nyomni (termeszetesen csakis fuvaron kivul) egy "Autokereskedo meglatogatasa"-t, azutan hipp-hopp reggel is van! Es lehet gyonyorkodni a tajban.

    Az orat is megfigyeltem: az utakon 1 valodi perc alatt eltelik 20 jatekbeli perc. A telepek udvarain lassabban telik, ott 1 valodi perc alatt csak 3 jatekbeli perc telik el. Nyugodtan lehet szoszmotolni a tolatgatassal :)

    Balaton:

    Utoljára szerkesztette: Aborg, 2016.03.01. 14:35:07
  • Krszti1160
    #48840
    Nekem a gps tetszik, az milyen mód? :D
  • Aborg
    #48839
    Hangulatos!
    Egy kerdesem is lenne: az a HUD info ami az alapbol F3 alatt van, vagyis a GPS es egyeb infok, itt kevesbe zavaro modon alul kozepre van helyezve. Ez hogy sikerult? Nagyon tetszik.
  • Nesuten
    #48838




  • noelets
    #48837
    A nagyobb városoknál valóban, de sok a kisebb város a Promodsban, ott sokszor alig találok rendes fuvart. Vagy csak finnyás vagyok és nem akarok mindent elvállalni :D
  • Oliverius
    #48836
    A menüben ki tudod kapcsolni és akkor nem akar aludni. :)
  • PetiM44
    #48835
    Most is van városonként 8-10 fuvar mindig, tehát nem hiszem, hogy gyártanának rá külön modot.
  • noelets
    #48834
    Igen, azt értem, hogy mindkettő ott lesz, de azt hittem ezzel több fuvar is lesz. Arra nincs valami mod?
  • noelets
    #48833
    Én mindig "frissen" indulok útnak, hogy a lehető legtöbb időm legyen odaérni és ne kelljen száguldozni. Egyébként én nem találtam még erre modot.
  • Aborg
    #48832
    Koszi! Kiprobaltam es meg is tartom! Ugy latom az alapja az eredeti terkep, csak meg alaposan kibovitettek.

    Az alvasra nincs valami mod hogy ne aludjam vegig a max. idotartamot? Rovidebb de lassubb utvonalat valasztottam es aztan az alvas miatt kestem el.

    Jo lenne minden alkalomnal beirni mennyit akarok pihenni. Eleg lett volna mondjuk a fele is es akkor azt levonna a kovetkezo alvasig hatralevo idobol.
  • szaboz80
    #48831
    Csendélet a francia határon:

  • szaboz80
    #48830
    A Promods:
    - "kicsit" bővített az alapmapon (városok)
    - új modellek kerültek bele
    - az egészet grafikailag felturbózták
  • PetiM44
    #48829
    A standalone azt jelenti, hogy nem cserél le semmit, ami a játékban alapból benne van. Vagyis több fuvarod nem lesz, de ott lesznek a gyári pótkocsik is, és a moddal érkezők is.
  • Aborg
    #48828
    En eddig csak az alap terkepen jarok, tetszik. Olvasom hogy "az alap map uncsi". Hogy ertitek? Peldaul a Promods map hogy mukodik? Azon kivul hogy ujabb varosokat rak be a terkepbe mas valtoztatasokat is csinal a mar alapbol meglevo varosokban es az utak menten is?

  • fcbarcelona1
    #48827
    Köszönöm :D
  • szaboz80
    #48826
    Template.
  • akos25
    #48825
    Sziasztok! Tudja valaki, hogy hogyan tudnám szerkeszteni a .pma fájlokat? Szeretném a volvo műszerfal mutatóinak dőlésszögét belőni egy másik műszerfaltextúrához, viszont nem tudom, hogy kell. Tudna valaki ebben segíteni? Előre is köszi... :-)
  • fcbarcelona1
    #48824
    Tudtok nekem küldeni egy linket ahonnan le lehet tölteni a template fájlokat, hogy tudjak kamiont festeni.
  • atis0418
    #48823
    Szia!

    Itt egy kis segítség, nekem így vannak sorba rakva és hibátlanul működik minden.


    Itt egy PDF, amelyben minden benne van, ami kell ezekhez, és a letöltési linkek.
    http://sharemods.com/bzmxqle9wtw0/Combined_maps_TSM_v.1.0_english.rar.html
  • noelets
    #48822
    Sziasztok!

    Az a kérdésem, ha olyan trailer mod-ot aktiválok, ami "standalone" akkor az azt jelenti, hogy annyival több fuvarom lesz, ahány standalone trailer-em van?

    Köszi! :-)
  • BlueMaster
    #48821
    Lehet, hogy a betöltési sorrend rossz. Már az sem normális, hogy a RusMap sem megy nálad... Nálam tökéletesen működik a TSM-el együtt is!
  • Tsaba01
    #48820
  • Oliverius
    #48819
    igen ezekkel tisztában vagyok de bármit próbálok nem akar valamiért működni, ami számomra teljesen érthetetlen.
  • Aborg
    #48818
    Aki szeretne jatszani ilyen joystickbol lett H-valtoval, annak osszeirtam lepesrol lepesre, minek kinlodjon vele ha mar nekem rament 2 oram mig rajottem a dologra De megerte, sokkal jobb az elmeny!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Xpadder.v2015.01.01.

    - a progit nem kell instalalni, csak az exe-vel inditani.
    Elso inditaskor egy csom START gombot kell atklikkelni.
    Aztan meg a PROGRAM LOCATION gombot.
    Aztan DO NOT ASOCIATE-t tettem.

    - elindul a progi: a fo-ablakon lehet tobb ful is (ha tobb jatekvezerlo eszkozt is hasznalok, peldaul kormany, joystick stb.)
    Azt hogy melyik ful melyik eszkozhoz tartozik igy tudom meg: ott az a Gamepad-logos gomb, klikkelni, lenyilo menu- Properties.

    A ful (vagyis az eszkoz) kivalasztasa utan lehet kezdeni programozni:
    - Gamepad-logos gomb, klikk, NEW.
    - bal also menun STICK, a menutol jobbra levo ablakon bepipalni hogy ENABLE
    - a joysticket elnyomni balra (zolden jelez)
    - aztan elnyomni elore (megint jelez)

    Most a gombokkal lehet foglalkozni. Bar ez nem is nagyon fontos mert az ETS2 jatek fogja tudni kezelni a joystick gombjait is. De en igy csinaltam:
    - bal also menun BUTTONS
    - megnyomni a gombot a joystickon (peldaul mi legyen a sorkapcsolo, aztan mi a felezo) A menutol jobbra levo ablakban at is nevezhetok a gombok.
    - a lila ablakban a joystickot jelkepezo kort az egerrel az ablak kozepebe huzni, a ket gombot is tetszes szerint el lehet helyezni. En a sorkapcsolot a kor fole raktam, a felezot a

    kortol balra.
    -megnyomni az also OK gombot.

    Visszajutottunk a szurke fo-ablakba, le lehet tesztelni az eddigi eredmenyt (gombok, joystick poziciok)
    - Gamepad-logos gomb, klikk, SAVE AS, elmentjuk az eredmenyt valami nev alatt.
    - a szurke fo-ablakon a joy poziciokat jelkepezo negyzetek kozott (a jobb also joystick pozicioban) van egy kis csavarkulcs ikon, arra klikk.
    A legordulo menun legfelul SETTINGS, ott mindenfele gombok vannak. Ha tartjuk folottuk az egeret, kiirja a megnevezesuket. Szoval:
    DEADZONE -huzzuk 45%-ra.
    MODE -8WAY
    AUTO ASSIGN -Numpad
    - OK

    Visszajutottunk a szurke fo-ablakba.
    - klikk a 4-re, elojon eggy billentyuzet, ott a NONE-t valasztani.
    - klikk a 6-ra, elojon eggy billentyuzet, ott a NONE-t valasztani.
    - klikk a folso ures negyzetre amit sorkapcsolo gombnak helyeztem el, hozzarendelni a num6-ot.
    - klikk a bal ures negyzetre amit felezokapcsolo gombnak helyeztem el, hozzarendelni a num4-et.
    - a szurke fo-ablak jobb folso (most sarga) hosszukas UNTITLED PROFILE gomb jobb szelen levo floppy-t megnyomni, elmenteni.

    Meg is volna. Ha az Xpadder progit becsukjuk, akkor is fut, a desktop ora mellett a jobb also sarokban valahol ott van az ikonja. Ha nem indul automatikusan a gep bekapcsolasakor, akkor

    gondolom a jatek elott manualisan el kell majd inditani.

    **************************************************************

    Most johet a jatekon beluli beallitas. A kormany nekem mar be volt allitva, most csak a valtoval foglalkozunk.

    BEALLITASOK - IRANYITAS -a kepernyon folul hozzaadni a hosszu gombbal a joystickot a rendszerhez
    - Sebessegvalto - H-valto
    - a kepernyon alul BEVITELI VARAZSLO - JATEKVEZERLOK - GAMEPAD VAGY JOYSTICK - H-valto (most kivalaszthatja mindenki a neki megfelelot, en a "Tartomany szerinti megosztott felezo"-t

    valasztottam, ebben az esetben igy fog mukodni a valtoigy fog mukodni a valto.)
    - ezutan az elso kepernyon beallitani a KUPLUNGtengelyt, aztan alul nyomni KOVETKEZO
    - a kovetkezo kepernyon hozza kell rendelni a sebessegi fokozatokhoz a billentyuket.

    Az en esetemben ez volt a jo megoldas (ez a H-valto tipus-valasztastol fugg, lasd 3 sorral felljebb):

    -valto fokozata- hatramenet: Num3
    -valto fokozata- 1 Num7
    -valto fokozata- 2 Num1
    -valto fokozata- 3 Num8
    -valto fokozata- 4 Num2
    -valto fokozata- 5 Num9
    -valto fokozata- 6 nincs
    (ambar a 4 es 5 fokozat is lehet "nincs" mert azokat ebben a valtotipus-esetben az 1,2,3 fokozatokbol fogjuk atkapcsolni)

    -valtokapcsolo- 1 Num4
    -valtokapcsolo- 2 Num6

    megjegyzes: ezen Num-gombok kiosztasa a billentyuzetrol csakis a BEVITELI VARAZSLO-n keresztul belepve mukodik. A sima menu BEALLITASOK - IRANYITAS -bol valami oknal fogva nem.
    Ott van picitt lejjebb a BEVITELI VARAZSLO gomb.

    Miutan a jatek a kormany mellett most mar joystickot is hasznal H-valtonak, ellenorizzuk le a BEALLITASOK - IRANYITAS menun hogy a KONTROLLER ALTIPUS valasztasa "Kormany" legyen!
    Nekem atdobta "Gamepad es Joystick"-ra amitol nagyon furcsan lassu lett a kormany mukodese. De ezt visszakapcsolva "Kormany"-ra minden tokeletes lett megint.
  • Aborg
    #48817
    Itt egy modszer amivel sima joystick-bol jo kis sebvaltot lehet csinalni! Semmi barkacsolas, csak az a kis segedprogi kell hozza amit a videon bemutat.

    Kiprobaltam, mukodik! Raadasul elbabraltam vele es priman sikerult rabirnom a joystickom hogy mindent tudjon amit ez a sebvalto! Persze az atkattinthato kapcsolok ugy mukodnek hogy a joystick-gomb megnyomasa atkapcsol, ujra megnyomasa visszakapcsol.

    De csak azoknak erdemes foglalkozni vele akiknek van kuplungjuk is, az nelkul nehezen hasznalhato. Persze ha nincs rendes pedal akkor egy masodik joystick is megteszi kuplungnak.


    Utoljára szerkesztette: Aborg, 2016.02.26. 19:45:48
  • TYÜTYI2006
    #48816
    Le kell frissíteni a módokat, egyes térkép módok csak új profillal jók. Ki lehet venni a profilnál módkezelőben a hozzáadott módokat, vagy a profil szerkesztésénél is. Az újakat le kell belőlük szedni, aztán mods mappába másolás után, vissza kell tenni a profilhoz. Gondolom akkor jónak kell lennie.
  • Oliverius
    #48815
    Sziasztok!

    Abban kérném a segítségeteket, hogy mióta az 1.22-es frissítés volt egyik map mod se akar futni a gépemen. A játék eredeti és eddig tsm-mel tök jól elvoltam mert a rus mapot sose bírtam működésre győzni valamiért, de most már csak az alap map fut az meg uncsi.
    Segítségeteket előre is köszönöm!
  • atis0418
    #48814
    Szia! Inkább személyes véleményre lettem volna kíváncsi, de letöltöttem. Majd meggondolom, hogy váltsak-e. Egyikben "ez" a jobb, a másikban meg "az". :)
  • TYÜTYI2006
    #48813
    Köszönöm, ezeket is kipróbálom ma. A többit meg még keresem tovább. Az időjárás mód biztosan jó lesz. Bár a köd durva lesz ködlámpa nélkül. Igaz a régi Across Americában, PTTM-ben, stb, sem volt igazi a ködfényszóró. A fizikai módot is kipróbálom, 1 fajta már van (Realistic Physics Mod 1.22 v 1.0), de az sem olyan mint amit keresek.
  • szaboz80
    #48812
    Nem fogom minden kérdésedet megválaszolni, de:

    Téli útszakasz (kb 200 km) van a Promods-on. Tényleg hóval borított...
    A régi modok között ne keress, mert valószínűleg az 1.22-vel nem mennek már...
    Kamion fizika mod
    Köd-mod
    Túlméretes szállítmányokkal vigyázz, nem mindenhol férnek el. Elsősorban magasságuk miatt, de a szélesség is gond lehet. Pl.: határátkelő, fizető kapu
  • TYÜTYI2006
    #48811
    Sziasztok!
    Túl széles, túl magas, túl súlyos, illetve dupla pótkocsis módokat tudtok e ajánlani (oversize módot már sikerült betenni). A double trailerre nem találtam a 2 módos oldalon, de láttam róla multis videót, nem multira kellene. Valamint rendes téli mapot, ahol csúszik is, van is rendesen hó is az utakon. Van téliből Complete Winter Mod 2.5.2, illetve az új frosty mód. De simán 140-nel is mehetek stb., az úton még hóval nemigazán találkoztam, csak mellette, bár még csak pár fuvart mentem vele, különböző helyeken. Az út színe más az tény. Igaz csúsztam már meg többször, de arról a gigaliner mód tehet, ami földúton, már 25 körül megcsúszott kanyarodás miatt, betonúton meg kb 70 körüli sebességtől talán. Illetve van realistic physics módom is. Térkép módokat is találtam. Amik még érdekelnének, reálisabb vezethetőségre ha van valami mód, és hasonlók, ködlámpás módnak is örülnék. Az ets 2.lt, illetve ets2mods.com oldalon keresgélek, de angolul nem tanultam. Illetve pl az lt-s oldalon, 179 oldal ha jól rémlik a trailer mód, 32-őt már átnézve nem láttam a képeken sem túl széles (pedig ilyenről már hallottam hogy van, de a nevét nem tudom), sem túl magas fuvart.