52658
1418799692.png
A játékkal kapcsolatos linkek:
restacarpbjcb.pngets2blog86jx7.pnghonlapcokqb.pngscsb4ked.pngfacebookabkop.pngfreaksihj96.pngr3dutpzjuf.png

Kamionos és egyéb hasznos oldalak.
kephostvkkj7.pnghuntyekiy.pngtirra0hjyf.pngoftopicjxjng.pngflickerexjng.png

PNG és BMP képeket NE tölts fel!
  • Toby0501
    #49212
    Új vasam:
  • toocha
    #49211
    G2A Weakly Sale-ben 77%-osan leárazva a ETS2!
  • jetblack
    #49210
    Úton szlovákiába


  • papi08
    #49209
    Szokás címet adni a képnek, szóval: tesztvezetésen jártunk. És meggyőzött :D
  • cxaxoxc
    #49208
    Van bizony!

  • Bukephalos
    #49207
    Jelen!





    Ha már írok: alaptérkép, semmilyen más map modot nem használok. Normális az, hogy benzinkúton és szervízben lévő, pihenőhelyként jelzett parkolóban nem tudok "aludni" csak hotelben vagy tisztán pihenőhelyen?
  • LeWyTy
    #49206
    Van itt más is tandem fétissel?

    Utoljára szerkesztette: LeWyTy, 2016.06.17. 22:34:04
  • Stefan28
    #49205
    EU2 szerver XD
  • RiCSi1234
    #49204
    Multiban hála az égnek minden rendben, mindenki jól érzi magát!!
  • manacz
    #49203
    Ejj.
    Mobilról voltam és nem láttam :D Köszönöm! Csinálom is!
  • smog15
    #49202
    Ott van a videó róla, hogyan lehet állítani.
  • manacz
    #49201
    Köszönöm :)

    Már csak egy kérdésem lenne:
    Hol találom ezt a forgalom settings-et?
    Végigtúrtam a beállításokat de úgy látszik nagyon elkerüli a figyelmem :D
  • gumikacsa
    #49200
    visszaesik 40-45-re? Boldog ember... :D Nekem 25-30 körül van. Igaz a gépem 2011-es, egyedül a 8 giga memoár friss benne.

    A forgalmat vissza lehet venni, én 70-re vettem le, kicsit jobb lett, de érdekes módon még így is irreálisan sok autó van.

  • manacz
    #49199
    Sziasztok! :)

    Feltelepítettem a Magyar mod-ot. Gyakorlatilag minden okés vele, egy kis teljesítmény béli problémám lenne. Egyes teleüléseken (Budapesten nagyon, de más kisebb településeken is) belső nézetben szörnyen beesik az fps. Külső nézetben szinte stabil 60, de belső nézetből 40-45 vagy alatta. Igazából nem nagyon zavar, csak gondoltam hátha tudtok rá valami megoldást :) A forgalomra vezettem vissza az okot, mert nagyon sok autó fel tud torlódni és olyankor (is) megesik ez. Lehet állítani az autók számán valahogy?
    Válaszotok előre is köszönöm!

    (i5 6600, 16 giga ram, gtx 970 ha ez számítana)
  • papi08
    #49198
    Sziasztok!

    Van olyan MOD(!!!) amivel a beépített fényképezővel lehet menni bármerre, bármeddig? Nem config fájl átírás, nem teleport csít. Csak annyi kellene hogy a bézik kamerával lehessen nagyobb távot megtenni. :)

    Köszi! :)
  • Stefan28
    #49197
    Hello



    Pihi

    Érkezés a célhoz
  • NIBI
    #49196
    Így van, egyetértünk.. :) És nyilván az Oculus nagyobb élményt ad (a hátrányaival együtt). Szívesen ki is próbálnám. :P
    Viszont sokaknak már a TIR is nagy előrelépés, ahogy nekem is. :D

    És hogy témábavágót is írjak már :D , a napokban végre beszereztem az ETS2-t pár DLC-vel együtt, jupiiiii. :)
    Szóval már velem is lehet találkozni az utakon. :)
  • Stefan28
    #49195
  • papi08
    #49194
    Néha jó egy kicsit bűnözni, s felhagyni az egyszerű kamionokkal :D

  • Frequency
    #49193
    Köszönöm szépen a segítségedet,és sok sikert kívánok a gyártáshoz!Most vettem új gépet,direkt a rift miatt..igazad van hogy nem olcsó mulatság,nálam pl.fél milla lesz a vége.Sajnos a számítástechnika nem olcsó mulatság,viszont visszafelé soha nem fejlesztünk hardvereket..csak előre.
  • NIBI
    #49192
    A fejedet max 30-40 fokban kell fordítanod, amíg még kényelmesen rálátsz a monitorra.
    Az érzékenységet, az elmozdulási görbét, és a holtjátékot is tökéletesre lehet állítani. Az elmondásod alapján szerintem csak egy kis holtjátékot kellene állítanod. ;)
    És a valós és jól kimért adatokkal/méretekkel szuper pontosan követi a fejededet!!! Na meg ha olyan clipet építesz ami megfelel a háromszögelésnek, akkor a valós és jó méretek alapján szuperul fog üzemelni! Ezt mondjuk a sapis clipre értem, mert a fülesre még ilyen gond sem lehet.
    Hidd el építettem már vagy 100 db-ot tudom miről beszélek. :P Az össze programmal végigszenvedtem a dolgot, valamint a beállítási nehezségeken is áthámoztam magam, most már igen tapasztalt vagyok, így elég jól tudok segíteni, illetve nyilván ezekből tanulva már megfelelő clippeket gyártok. :)

    Egy a lényeg, szuper pontosra állítható a "házi barkács" is! ;) Bár a gyári se sokkal másabb beállításilag...
    A holtjátékot próbáld ki, az is szép átmenetesre állítható! :)

    3D szép meg hű de jó, de bazi drága egyelőre és hát sajnos addig a valós térben nem látok semmit. :D Se gombokat, se valami viszonyítást... Szóval még melózniuk kell rajta, igaz már a virtuális kéz mutatásával/láthatóságával kezd jó irányba haladni. :)
  • Frequency
    #49191
    Itt van a 6.3-as TSM,nálam minden oké a legújabb patch-al:
    TSM 6.3
  • Frequency
    #49190
    Igazából az a baj a fejkövető rendszerrel hogy nehéz kalibrálni.Engem az zavar hogy elfordítod a fejed mondjuk jobbra hogy kinézz,a szemedet meg vissza kell fordítani balra a monitorra.Ha meg érzékenyre állítod,akkor meg minden apró fejmozdulatra reagál.Akkor inkább a kereszteződéseknél nyomok két gombot és kész.10-15 házi TIR-el sem fogsz 3D-ben játszani,ezért is drágább az oculus.A 3D filmekről már nem is beszélve.
  • NIBI
    #49189
    Miiii? Nem használod a TIR-t??? Akkor egérrel nézelődsz? Te tudod. :D
    Az Oculus kis túlzással megfizethetetlen (2-3 gyári, 10-15 házi TIR kijön belőle? ), ráadásul vannak hátrányai...
    Szóval a TIR-nek nem riválisa, teljesen más a kettő. ;)
    Azért remélem lesz aki leteszteli a "trükkömet". :) Kellene az adat külső forrásból is. :)
  • hangacsi
    #49188
    Ki lehet kapcsolni az automatikus frissítést.
  • Csabi2007
    #49187
    Jól van.. gratulálok frissített lefagy betöltésnél.. És nincs újabb tsm sem így játszani sem tudok hála istennek.. A tököm bele abba aki kitalálta azt, hogy a steam frissít magától és ki sem lehet kapcsolni.. Nagy szünet után szerettem volna játszani vele, de most megint nem tudok a steam miatt.. Hogy rohadna rá a gatya aki kitalálta ezt..
  • Csabi2007
    #49186
    Sziasztok! Az legújabb patch kompatibilis a 6.2 TSM el?? Mert sajnos a steam magától frissíti a játékot és nem tudom kikapcsolni, de van tsm meg rusmapom is. Menni fog a legrisebb patch-el??
  • papi08
    #49185
    Jajj most itt flancoskodni.. mondtad volna hogy nem publikus, kész.
  • macleody
    #49184
    TrackIR nélkül el sem indítom a játékot :)
  • DIESEL DOG #49183
    A képekre utólag került egy kicsi PS rásegítés is. :D

    Őszintén szólva annyira nem akartam publikálni a graf. modot mivel részben más modderek munkáját is tartalmazza, így ha megosztom is maximum privátban, bár elsősorban sajátnak készült. Elsődlegesen a Hungary maphoz lett igazítva/összerakva de megyen más modokkal is valószínűleg. Promods mappal viszont nem hiszem bár azzal sosem próbáltam, de mivel a Promods tartalmaz egyedi beállításokat időjárásra vonatkozóan ezért gyanítom hogy a bajszuk összeakadna. :D

    Amit igazából érdemes tudni róla:

    Benne van abasstreppas flare modja minimálisan módosítva, nIGhT-SoN realisztikusabb eső modja (amit szintén egy kicsit megpiszkáltam), az időjárás, skybox modelleket áthoztam ATS-ből, ahhoz hozzádobtam SGate beállításait amit egy kicsit hozzáigazítottam a Hun maphoz, bár még kellene rajta egy leheletnyit pofozgatni csak nem sok időm van rá sajnos bár már most is bőven kielégítő a végeredmény. A HDR beállítások teljesen egyediek, plusz mellé néhány környezeti textúra is egyedi (pl. a növényzet, talaj, egyebek). Benne van továbbá a híres gully mod is, magyar csatornafedél textúrákkal. Na azok után sokat jártam. Lefotóztam jópár csatornafedelet majd válogattam hogy melyiken melyik legyen, és egyúttal megnöveltem a textúrák felbontását is. Módosítottam az env_data fájlt is most már realisztikusabb a lámpák fel és lekapcsolódása és az idő múlása inkább a késő nyári viszonyokat tükrözi. Van benne még egy reálisabb GPS háttér textúra is, néhány pálya melletti modellként található munkagép textúrája is cserélve lett valósághűre... lehet hogy egyes elemeket kihagytam a listából. Van benne pár munka óra mire az egész összeállt, meg összeválogattam. :D

    Ööö még annyi hogy a játék config.cfg fájljában az uset r_color_saturation sornál az 1-es értéket 0-ra állítottam (a játék alapból nagyon túlszaturálja a színeket szerintem). Másszor pedig az uset r_gamma értéket 1.17-re állítottam.
    Utoljára szerkesztette: DIESEL DOG, 2016.06.13. 19:42:49
  • papi08
    #49182
    Hmmmm.. ezek a graf config állítások / modok nem publikusak? :P :D
  • DIESEL DOG #49181
    Rég voltam erre... Üdvözlet a topiklakóknak!


    És hogy ne csak billencset húzzak... :)


    Szép gépek/képek srácok!
    Utoljára szerkesztette: DIESEL DOG, 2016.06.13. 17:57:49
  • Frequency
    #49180
    Szerintem felejtsd el,van trackIr-om..de még az sem hoz annyi élményt hogy használjam.Ha jön az oculus..na az majd odavág!
  • joceruza
    #49179
    Húúú! Akkor még jó hogy megálltál.....
  • SimaSuna #49178
    Pisi szünet..
  • NIBI
    #49177
    Sziasztok kamionosok. :)
    Egy kéréssel fordulok felétek. :)
    Fejkövető rendszereket építek, amit nagyszerűen lehet használni az ETS-ben is, ehhez a Freetrack-et szoktam ajánlani (mert sokkal könnyebb beállítani mint a rivális programokat), viszont a Freetrack nagyon sokaknál nem hajlandó együttműködni az ETS-el. Pl nálam sem. De a napokban rájöttem egy trükkre amivel használható lett a FT/ETS páros, és aki használ fejkövetőt azt felkérném ez ügyben egy kis tesztre.

    Tehát olyan teszterek kellenének, akiknél alapból a FT-el nem megy az ETS (és ezért az Opentrack-et vagy a Facetracknoir-t kell használnia)!
    Alapból alatt azt értem, hogy a FT-et elindítja, stream-et startolja, majd az ETS-t elindítja és nem mozog a nézet...

    Szóval őket kérem, hogy ezeket a lépéseket tegye meg, és jelezzen vissza, hogy sikert hozott-e nála is:
    1. Opentrack indít, stream start
    2. ETS2 start
    3. Opentrack stop
    4. FreeTrack indít (lehet hogy rendszergazdaként indítva lesz csak jó), stream start.

    Örülnék ha így mindenkinél működne, mert vannak akik azért nem vágnak bele a fejmozgás követő rendszer építésébe/vásárlásába mert az a hír járja, hogy az Opentrack-el kb lehetetlen beállítani a dolgot. Amiben jócskán van is valami, de azért ennyire nem vészes a helyzet. Ha pedig ez a trükk beválik, akkor semmitől sem kell tartaniuk. :P

    Előre is köszi minden teszternek ezt a kis idejét! ;)


    Utoljára szerkesztette: NIBI, 2016.06.13. 08:31:30
  • csaba90
    #49176
    köszönöm!
  • Fenimor
    #49175
    Hali People! Lenne itt egy kis gond! Letöltöttem ezt a Cargo modot:Ez az Nagyon faja, változatos szerelvények, többféle Skin... Az vele a problémám hogy messzebről nézve nincs kereke a szerelvényeknek. Példa: Megyek az autópályán s a szembejövő sávban jönnek az NPC kollégák, távolabbról nincs kerék a vontatmányon, közelebb érve meg "pakk", ott terem. Elég bosszantó hiba! Szerintem valami látótávolság baja lehet! Grafika, minden maxon, driver a legújabb. Valaki, erre valami megoldás? Sajnálnám ha e miatt kéne kukázni!
  • Sordoran
    #49174
    Itt leírtak szerint egy fájlban benne van kódolva az aktivációs kulcs. Na most ezt te nem hiszem, hogy vissza tudod fejteni, de az oldal alján lévő e-mail címre ha írsz, lehet tudnak segíteni, és a fájl segítségével megadni a kódot.
    Utoljára szerkesztette: Sordoran, 2016.06.12. 11:59:45
  • csaba90
    #49173
    sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy fel van nekem telepitve az 1.8-as eredeti változat még 2013-ba vettem... de nem találom sehol az aktiváló kodomat... valahogy vissza tudom nézni a már feltelepített játékban ezt a kódot? nem szeretném mégegyszer megvenni :S és így meg most nem tudom updatelni :S :(