52658
1418799692.png
A játékkal kapcsolatos linkek:
restacarpbjcb.pngets2blog86jx7.pnghonlapcokqb.pngscsb4ked.pngfacebookabkop.pngfreaksihj96.pngr3dutpzjuf.png

Kamionos és egyéb hasznos oldalak.
kephostvkkj7.pnghuntyekiy.pngtirra0hjyf.pngoftopicjxjng.pngflickerexjng.png

PNG és BMP képeket NE tölts fel!
  • jocking
    #49495
    "We are happy to announce that the final version of the 1.4 update for American Truck Simulator and 1.25 for Euro Truck Simulator 2 are now available via Steam."

    Béta??
    Utoljára szerkesztette: jocking, 2016.09.08. 20:42:14
  • Szabi #49494
    megjött az 1.25 béta
  • Axtros
    #49493
    Most még nincs más, de a piaci rést éppen az ilyenek nyitják szélesebbre, ami ha elég tág lesz, és abban valaki meglátja a potenciált, akkor máris lesz konkurencia. :)
  • DIESEL DOG #49492
  • Hunter of Deer
    #49491
    Sztem nincs mit végiggondolni, mivel ha más márkájú porszívó kell megteheted hogy megveszed. Mivel kamionszimből nincs más így úgyis be kell érned ezzel :) és ezt az SCS nagyon jól tudja :)
    Utoljára szerkesztette: Hunter of Deer, 2016.09.06. 10:57:05
  • vajo
    #49490
    FAKETaxi xDDDDDDDD ááááááááááááá
  • norbee46
    #49489
    Ez most komoly?
    Mik ezek öszvér vontatók?

    Egyébként nem tudom hol találni ilyesmit. De nem is fuvaroznék ilyen vontatókkal.
    Remélem nem veszed a szívedre! Nem téged akartalak bántani! Peace!
  • ets2mplayerHUN
    #49488
    skacok,tudtok nekem ebben segíteni?
  • bimbo1
    #49484
    1.24
  • Puhos
    #49483
    Milyen a verziószáma a játéknak? Mert lehet hogy nem kompatibilis a játékkal.
  • bimbo1
    #49482
    Sziasztok!Nm rég keztem el játszani az ets2-vel,és oly kérdésem lenne hogy a skin-t hogy lehet a játékba varázsolni, mert hiába rakom a mod mappába nm jelenik meg.Válaszotokat elöre is köszönöm.
  • SimaSuna #49481
    SCS elmehet a phicsaba :D

    - színes kerékanya
    - zászló
    - kormányfogantyú

    Persze a Mighty Griffin pack az kellett a Scaniahoz, máshoz véletlenül se készítsenek..
  • SimaSuna #49480
    ha minden igaz, akkor a következő frissítésben a holland kormány (3-4 ágú) lesz majd elérhető minden kamionra.
    Érdekesen fog állni egy Premiumban, vagy egy Magnumban....
  • Axtros
    #49479
    Pffhhh...kormány fogantyú. Egyre jobb lesz...szóval ezek ám a hírek, egy egész blogot ki kell rántani rá, hogy lesz kormány fogantyú. :)

    Egyébként a valóságban meg sok országban tiltják buszokban és kamionokban, mivel könnyen beleakadhat az ember keze, és nem tud hirtelen kormányozni. Ez targoncákra való, eredetileg oda is találták ki. Ott van létjogosultsága, de itt? Ráadásul virtuálisan. Komoly tartalom...de lesz ez még jobb is! :)
    Utoljára szerkesztette: Axtros, 2016.09.01. 19:16:57
  • Axtros
    #49478
    Csakhogy tisztába legyél a piacgazdaság (vagy kapitalizmus) alapvető törvényével a saját példádon keresztül:

    Ha veszel egy porszívót a Samsungtól, kritizálhatod pl. hogy rövid a drótja, merev a gégecsöve, de nehogy úgy érezd már, hogy jogot szereztél arra is, hogy megmond ezentúl mit és mikorra gyártsanak.

    A kínálatot a kereslet határozza meg, tehát ha a Samsung olyan porszívót gyárt, ami nekem - mint végfelhasználónak - nem felel meg, azaz, nem elégíti ki az igényeimet, akkor legközelebb már nem a Samsungtól fogok venni porszívót, hanem mondjuk az Electrolux-tól. És ha nem csak én gondolkozok így, hanem sokan mások is, akkor előbb vagy utóbb a Samsung lehúzhatja a rolót.

    És akkor ezt gondold végig ugyan ilyen logika mentén az SCS-el, és a termékükkel, az ETS2-vel.


    Utoljára szerkesztette: Axtros, 2016.08.30. 19:58:01
  • Frequency
    #49477
    Tudom hogy kicsit eltúlzott a hasonlatom,de nézzük meg pl hogy a Project Cars megjelenése óta (ami kb egy év) milyen fejlesztéseket kaptak a játékosok:

    125 autót (ez 50-nel több, mint az eredeti kiadásban),
    új pályákat (35 egyedi helyszín, több, mint 100 szakasz),
    közösség által készített tartalmakat,
    több, mint 500 fejlesztést,
    az ikonikus Nürnburgringet, és a GP Circuitot,
    két új autót, amit a Pagani Automobili csak a Project Cars számára készített el: Zonda Revolucion és Huayra BC.
    Lehet így is,és lehet úgy is ahogy az SCS csinálja.
  • Redapple
    #49476
    És igen, aki meg korábban megvette a programot és a DLC-ket, támogatta a fejlesztést (legyen miből fizetni a fejlesztőket), annak igenis van joga kritizálni. Az SCS jelenleg az ETS2 (és az ATS) tartalomgyártásában egy nagy nulla.

    A megvásárolt programot mindenképpen kritizálhatod, de csak azt! Elmondhatod, hogy nincsenek úthibák, cseresznyefát sem látni az út mellet, a városokban nincs "zöldhullám" stb.
    (Amit ingyen kaptál azért elmormolsz egy köszönöm-öt, "oszt jó napot")

    De észre sem veszitek, hogy itt nem erről beszéltek már régóta!
    Ha veszel egy porszívót a Samsungtól, kritizálhatod pl. hogy rövid a drótja, merev a gégecsöve, de nehogy úgy érezd már, hogy jogot szereztél arra is, hogy megmond ezentúl mit és mikorra gyártsanak. S ha nem az történik amit kigondoltál, akkor hú-de fel vagy háborodva! Pedig ti ezt a vélt jogot szajkózzátok.

    A példa -mint ahogy általában mindegyik- valószínűleg sántít, de valahogy érzékeltetni akartam, hogy mennyire messze vagytok a valóságtól. De ahogy érzitek :) Felőlem aztán bólogathattok itt egymásnak a vélt igazatok mentén, ettől nekem nem lesz sem jobb, sem rosszabb. Részemről itt befejeztem.
    További kellemes füstölgést és SCS szapulást:)
  • Axtros
    #49475
    A liszenszek megszerzése mára már - szerencsére - nem hiszem, hogy komoly gondot okozna, mivel mostanra legalább eljutottunk odáig, hogy az összes jelentősebb európai gyártó márkája szerepel a programba. Ezek után a többit megszerezni nem hiszem, hogy valami nagy bürokratikus dolog lenne. Sőt, szerintem - legalábbis én így csinálnám - már előre a szerződésbe foglaltam volna a jövőbeli típusok modellezését és felhasználását. Ebbe a gyártók is simán bele szoktak menni, mivel az érdekükben áll a reklám és a promóció. A pont említett két példa pedig még egyszerűbb, hisz az MAN volt az első aki liszenszelhető lett még anno a GTS-ben, utána pedig rögtön a Renault jött, ráadásul egyből mindkét modelljével (Permium, Magnum).
    Az pedig, hogy ki miért kér pénzt (harmadik fél), és miért kap, megint csak a kereslet határozza meg. Ha valaki egy olyan móddal, kiegészítővel, vagy más tartalommal jelentkezik, amiért fizetnek a felhasználók, akkor fizessenek. Az SCS-nek ebben jogilag ugyan lehet beleszólása, de a valóságban nem tud ez ellen mit tenni. Ha ők nem hajlandóak - vagy tudnak - megfelelő színvonalú tartalmat gyártani, de más azt megteszi helyettük, akkor az csak az SCS szegénységi bizonyítványát mutatja. Festésekkel, kormánymozgatással, meg mindenféle más haszontalan hülyeséggel nem fognak befutni.
    És igen, aki meg korábban megvette a programot és a DLC-ket, támogatta a fejlesztést (legyen miből fizetni a fejlesztőket), annak igenis van joga kritizálni. Az SCS jelenleg az ETS2 (és az ATS) tartalomgyártásában egy nagy nulla.
  • SimaSuna #49474
    A több hónapos munka lassan 1 éves ígérgetés....
    Számomra a Merci benne van a játékban, DE korlátozottan lehet testre szabni.

    De nem is ezzel van baj, hanem azzal, hogy pitiáner szar dolgokat adnak ki, amikkel csak az igazi fanatikusokat basszák fel.
    10évvel ezelőtt menő volt a kormány gomba...a zászlókat max találkozókon láttam...nem fuvarok közben...
    A kormány animálás is fontos volt valakinek...

    Ahelyett, hogy optimalizálták volna a játékot, vagy frissítettek volna valamit...és külön DLC-ként adták volna ki ezeket az apró frissítéseket.

    Csak azért játszom még ezzel a "játékkal" mert sok pénzem és órám van benne..amíg kinéz a szaros vontatóm valahogy..
  • Toby0501
    #49473
    Ez így szép és jó, hogy ezt leírod, de sajnos nem látsz mögé a dolgoknak.. Ahhoz, hogy egy új kamion megjelenhessen hivatalosan a játékban, liszenszek kellenek, papírmunka, átkozott bürokrácia, ez több hónapot is igénybe vehet, amíg közös nevezőre nem jut a két fél. És akkor még a kamion lemodellezését el se kezdték.
    Azt meg, hogy az RTA modderek pénzt kérnek érte, elfogadhatatlannak tartom. Egyrészt nagy valószínűséggel szembe megy a játék EULA-jével, amit vélhetően a kutya sem olvasott el, másrészt jó eséllyel a Renault/MAN üzletpolitikájával is ütközik.
  • gumikacsa
    #49472
    Hmmm. Én is megvettem a játékot, és ezzel azt hiszem, a jogot is, hogy véleményt formálhassak, és kritizálhassam a játékot. Sőt, az ország zászlós festéseken kívül megvettem eddig minden megjelent DLC-t a játékhoz, szinte megjelenéskor, így gyaníthatóan már 20 felett van, amit kifizettem a játékért. Így ezekkel is megvásároltam a jogot, hogy véleményt formálhassak. Viszont amiért fizettem azt megkaptam, és egy szót sem szólhatnék, ha az Scs a ma esti blogbejegyzésben bejelentené, hogy innentől az ETS 2 felejtős, mert nem éri meg tovább energiát fektetni bele, vagy mit tudom én...

    Más a helyzet az ATS-el, mert ott konkrétan kiadtak jó drágán egy félkész semmit, azzal az ígérettel, hogy majd jönnek az új kamionok, 2 héten belül Arizona (hónapokkal később jött), és igyekeznek belevarázsolni belátható időn belül a teljes USA-t, egy kis Kanadát, és egy kis Mexikót... (tudtátok, hogy Magyarországon van (volt) Mekszikópuszta? (ma már Fertőújlak) :P )

    Szóval nekem leginkább a tempóval van a bajom, annak ellenére is, hogy tudom, hogy ez tudatos (biztos?), mint ahogy lentebb is írtátok.
    Illetve nem csak nekem, nekünk, hanem már a legtöbb külföldi közösségnek. Nagyjából mindenkinek világos, mekkora tartalommal kellene rendelkezni az ETS2-nek 4 év alatt, és az is, hogy ebben a tempóban nem hogy Mexikó, Kanada, hanem még az USA fele sem lesz meg tíz éven belül.
  • yossarianHUN
    #49471
  • Axtros
    #49470
    A kamion modellekből végül is teljesen mindegy is lenne, hogy mikor mit adna az SCS, ha adna. A probléma az, hogy jó, ha évente kiad egy-egy új modellt. Tőlem az is jó lenne, ha már meglévő külső modderek által készített kiegészítőket - ellenőrzés után - tennének be "hivatalosan" a játékba, mint ahogy most a fejlesztett DAF XF-el tették. Az jól sikerült, komolyan, direkt össze is hasonlítottam a korábbi - eredeti - modellel és igen-igen sok apró, illetve látványos javítást eszközöltek rajta. Szóval egy-egy ilyen megoldás is megfelelő lenne, akár modellre, akár térképre, akár egyéb más kiegészítőkre, ha már nekik nincs erre megfelelő erőforrásuk.
    De az olyan megoldásokat, amelyek kimondottan program fejlesztést igényelnek, azt csak az SCS tudja megoldani, tehát akkor legalább ebbe kellene erőteljesebben jelen lenniük.
    Az pedig, hogy nekik mi az üzleti / gazdasági roadmap-jük, tervük és megoldásuk, az nem a játékosokra tartozik, és megmondom őszintén, hogy nem is érdekel. A játékosoknak vannak igényük - ők a megrendelők - a fejlesztőknek pedig az igényeket kell kielégíteniük, ha meg akarnak továbbra is élni a termékükből. Tehát jogos a felháborodás - itt is, és a társ fórumokon, hogy nem kapják meg a játékosok a kért fejlesztéseket, még részben sem. Igen valóban, ne hozzuk ki a tizenötezredik semmitmondó festést, meg skint, hanem értelmes, az igényeknek megfelelő tartalmat, kiegészítőt, javításokat adjanak ki. Az pedig, hogy mennyibe került a program, ki mennyiért vette meg, és mikor, az engem nem érdekel, és az sem, hogy az SCS ma, vagy holnap miből fizeti ki az alkalmazottait. Ha nem hozzák a támasztott igényeknek megfelelő szintet, akkor előbb vagy utóbb a süllyesztőbe kerülnek. És ez nem ETS2 tulajdonság, hanem kapitalista, szabad üzlet politika, ahol a kereslet-kínálat határozza meg az üzletet. Aki az adott keresletnek megfelelő terméket / szolgáltatást nyújtja, az fent marad, aki pedig nem, az bezárhatja a boltot.
    Csak a beszélgetés kerdvéért: gondoljatok csak bele, mi lenne (vagy mit tenne) az SCS - ha teszem azt - most valaki bejelentené, hogy elkezdett fejleszteni egy online, a kor színvonalának megfelelő kamionos szimulátort, ahová mondjuk amolyan WoW-os megoldásban lehet az játékosoknak csatlakoznia és játszania. Lehet, hogy a következő patch-be bekerülne a multiplayer, vagy legalábbis nagyon gyorsan. :) És ez csak egy, a sok lehetőség közül.
  • Frequency
    #49469
    Na srácok,vettem egy oculus dk2-őt használtan...a játékomat meg egy régi steam-en regiztem,ezért nem is tudom használni.Mert az SCS még az oculus támogatást sem tud illeszteni egy patch-be,csak steam-es béta van.War thunderben megoldották egy pipával..
  • SimaSuna #49468
    Semmi izgalom :)
    Nem haragszok én senkire, csak tényleg a sok apró helyett optimalizálták volna inkább a játékot és 1 DLC-ben kiadhatták volna a kiegészítőket :)

    Peace, Láv, Juniti :D (Rozsomák)
  • Redapple
    #49467
    Ok,ok!
    Jól gondolom én azt, hogy mindez nem jöhetett volna létre, ha nincs a... Ki is? :)
    Jaaaa..., hogy a SCS:)

    Egyébként meg Peace!
    Azt hiszem elég jól átbeszéltük itt a témát PetiM44-el, s noha nem mindenben értettünk egyet, azért nem volt haszontalan beszélgetés. (Szerintem)
  • SimaSuna #49466
    SCS ígéretei:
    MAN / Renault Range T - Franciaország.

    Modderek:
    RTA modderek által (bagóért) megvásárolható az Range T. A MAN-ból is készült jónéhány szép példány.
    ProMods által egy kellemes térkép részletet kaptunk FRANCIA országból. (1 dollárral én is hozzá járultam)

    Az SCS lehúzhatná a rolót, ha nincsennek modderek, akik élményt visznek a játékba.

    Megjelent az új Scania...már félig kész is van...jaaa, de nem ám az SCS által...nem bizony...

    Amikor az SCS nem tudta a multi részét megtenni, más megcsinálta...MÁS...nem az scs, hanem más..
  • PetiM44
    #49465
    "a többség az általad említett 1990 forintnál jóval többet költött az SCS jelenlegi játékaira"
    "szinte biztos, hogy ezzel nem vagyok egyedül"


    Az első két mondatodról szerintem ennyit.

    Abban igazad van, hogy ha az SCS számára nem lenne sikeres amit csinál, akkor nem csinálná, ez teljesen nyilvánvaló. Azt azért mindenképpen meg kell jegyezni, hogy most már nem csak a magyar, hanem a külföldi ETS2 közösségek is kezdenek kiábrándulni, a hivatalos blogon is egyre több kommentelő fejezi ki a nemtetszését a játék iránt. Azt is érdemes megemlíteni, hogy jelenleg az SCS-nek nincs konkurenciája. Nem látok a jövőbe, lehet, hogy nem is lesz. Viszont úgy könnyebb ebben a teszetosza tempóban fejleszteni, hogy nincs versenyhelyzet, nincs ami rákényszerít arra, hogy valódi újdonságokkal rukkoljanak elő.

    Egyébként továbbra sem arról van szó, hogy az SCS ne adna ellenszolgáltatást, hanem arról, hogy ugyanennyi munkával érdemlegesebb frissítéseket is kiadhatna. Természetesen, ahogyan azt te is mondtad, szívük joga eldönteni, hogy mit csinálnak, és jelen helyzetben ezt meg is tehetik.
  • Redapple
    #49464
    Nos látom, hogy annak ellenére, hogy kértem ne vedd magadra az utolsó bekezdésem, csak így tettél :( Te döntésed...

    Szerintem, mindenki megkapta a pénzéért -bőven- az ellenértéket. Pont.
    Amit ezen felül kapnak a népek az grátisz (vagy fizetős DLC, de az más tészta), a továbbiakban ajándék ló és az ő fogainak a nézése eset van.

    Persze lehet mindenféle ködös, ábrándozós és teljesen jogtalan igényeket támasztani és úgy tenni, mintha az SCS nem egy üzleti vállalkozás hanem egy jóléti intézmény lenne, de ennek nem sok értelme van. Hidd el, hogy nem a hülyék szociális foglalkoztatójából toborozták a gazdasági, szakmai és PR vezetőiket. Tökéletesen jól látszik, hogy milyen -hosszútávú- gazdasági érdekek mentén, milyen üzleti modellt visznek -megjegyzem sikeresen.

    Lehet ezt nem szeretni, lehet e miatt morgolódni, de ide meg a kutyaugatás és a karaván haladásának a relációja kívánkozik.

    És igen, biztos vagyok benne, hogy készülnek az új területek, javítják a már meglévőket, készülnek új kamionok is és valósághűbb funkciókat is modelleznek, DE! abban a tempóban és úgy időzítve ahogyan azt az üzlet megkívánja, mert az élet már csak ilyen...

    És igen, biztosan lesznek majd páran akik bosszúból vagy mérgükben, esetleg jogosnak vélt felháborodásukban elfordulnak a játéktól. Vagy büntiből nem veszik meg a jövőben érkező DLC-ket...
    Nos, gondolom az SCS-nél elmorzsolnak egy könnycseppet a szemük sarkában miattuk, de valahogy csak túlélik.
  • PetiM44
    #49463
    Látom nem sikerült teljesen megértened amit írtam, de semmi baj, megpróbálom érthetőbben elmagyarázni.

    Itt senkinek sem az a problémája, hogy az SCS kiad ilyen apróságokat, mint például a különböző festéscsomagok, a zoomolás, vagy a kormányra szerelhető akármi. Ezek a dolgok teljesen rendben is vannak, én személy szerint támogatom is ezeket, mert sokszor a kis apróságok dobnak a legnagyobbat a játékélményen.

    A gond ott kezdődik, hogy az SCS ezeket a mondhatni easter egg-eket az értelmes, hasznos dolgok helyett csinálja. Erre értettem, hogy szükségtelen, mert szerintem, és sokak szerint, egy szimulátor nem attól lesz szimulátor, hogy rátehetünk a kormányra egy fogót, vagy nem létező cégek fiktív festéseivel festhetjük le a kamionunkat. A fejlesztők is megtehetnék, hogy ugyanazzal az energiabefektetéssel, amivel most csinálják a festéseiket, vagy az állítható kormányt, inkább az új területeket készítsék, a meglévőket javítsák, új kamionokat készítsenek, vagy valósághűbb funkciókat modellezzenek le. Ehelyett azt kapjuk, amit már említettem. Az sem lehet mentség, hogy fizetni kell az alkalmazottakat, hiszen alig fél éve adtak ki egy új játékot, kaptunk számtalan fizetős DLC-t, ráadásul az 1.25-ös patch újításait alapvetően mindenki ingyen kapja, vagyis közvetlen bevétele nem lesz belőle a cégnek.

    Azt se felejtsük el, hogy azért a többség az általad említett 1990 forintnál jóval többet költött az SCS jelenlegi játékaira. Én az alapjátékkal, a két térképbővítéssel és néhány festéscsomaggal óvatos becslésem alapján is egy ötszámjegyű összeget költöttem már el, és vannak akik az American Truck Simulatort is hajtják. Nem azt mondom, hogy nem érte volna meg, főleg ha belegondolok, hogy manapság egy-egy új játék is simán kerül ennyibe, de azért a műfajt, és a szimulátorságot (annak mértékét) figyelembevéve szerintem nem mondhatjuk, hogy fukarkodtam volna, és szinte biztos, hogy ezzel nem vagyok egyedül.
    Utoljára szerkesztette: PetiM44, 2016.08.27. 20:04:03
  • Redapple
    #49462
    ...az SCS gyakorlatilag teljesen értelmetlen és szükségtelen dolgokra pazarolja az energiáját...

    Szerinted és még néhányak szerint.
    Pedig ha végiggondolnád amit mondasz, akkor a cég már rég lehúzhatta volna a rolót! De nem ez történik. Azért, mert ami néhányotok szerint értelmetlen és szükségtelen, arra bizony a nálunk szerencsésebb történelmi fejlődésű országokban van bőséges fizetőképes kereslet és igény.

    Túl ezen, nem csak tegnap és ma kell fizetést adni az SCS alkalmazottainak, hanem holnap sőt holnapután is és ha ehhez ez az üzleti modell kell, akkor ezt a vonalat kell követniük. És ez teljesen jól van így.

    Egyébként pedig -már bocs- de aki pár éve akciósan 1,990-HUF-ért megvett egy játékot, amivel éveken keresztül a mai napig örömet szerez magának, az ne támasszon már követeléseket egy olyan cég felé, amelyik egyébként szinte példa nélkül állóan ápolja, aktualizálja és fejleszti a programját úgy, hogy sok dologért egy fillért sem, más dolgokért pedig sokszor csak egy jelképes összeget kér -és ezt ne vedd feltétlenül magadra, mert általánosságban értem.
  • Redapple
    #49461
    +1
  • Harixis
    #49460
    Sziasztok!
    You-tube videókban nagyon szép vidékies házakat láttam a pályák mentén. Érdeklődnék, hogy van-e mód e vidéki ház csomagot felhasználni más szimulátorhoz mint például omsi vagy openBVe?
  • hangacsi
    #49459
    Na igen. Itt szerintem az a fő probléma, hogy sok mindent ők ígértek be, amikből még nagyon kevés, vagy semmi nem valósult meg. És tényleg furcsa az, hogy néhány modder a szabadidejében gyorsabban meg tud dolgokat csinálni, mint a fejlesztők, akiknek elvileg ez a munkájuk.
  • PetiM44
    #49458
    Valahol egyetértek veled, viszont itt senkinek nem az a problémája, hogy érkeznek a frissítések, hanem hogy az SCS gyakorlatilag teljesen értelmetlen és szükségtelen dolgokra pazarolja az energiáját, miközben számtalan olyan tartalom, funkció van, ami még nem került bele a játékba, pedig szükség lenne rá.
  • Toby0501
    #49457
    Nem értem ezt a "hisztit".. 4 éves játékhoz folyamatosan érkezik patchek formájában az ingyenes tartalom, jönnek megfizethető DLC-k és nektek nem tetszik. Steam -> Delete local content, aztán nincs vele baj.
  • vajo
    #49456
    Azért nézzük meg, hogy az MP4-es Merci kiről koppintotta a belsőt és műszerfalat, meg a színeket és anyagokat... ;)
  • gumikacsa
    #49455
    Ez már olyan, mintha direkt csinálnák...
  • Debilon
    #49454
    ez hiányzik mint a mókusnak az erdőtűz bakker... :DDD
  • Szabi #49453
    nabazdmeg, ezt mááár nem bírom ki röhögés nélkül... xDDDDDDD