52640
1418799692.png
A játékkal kapcsolatos linkek:
restacarpbjcb.pngets2blog86jx7.pnghonlapcokqb.pngscsb4ked.pngfacebookabkop.pngfreaksihj96.pngr3dutpzjuf.png

Kamionos és egyéb hasznos oldalak.
kephostvkkj7.pnghuntyekiy.pngtirra0hjyf.pngoftopicjxjng.pngflickerexjng.png

PNG és BMP képeket NE tölts fel!
  • SimaSuna #52440
    Legyél türelemmel.
    Jó ez az 1.40, csak mivel új a régi modok kb szart se érnek mert újra be kell állítani a fényeket.
  • regelek5
    #52439
    Bocsi, már nem tudtam szerkeszteni: szóval kár érte, mert így kb. semmi értelme venni új reflektorokat a kamionra, akkor sem látni többet.
  • regelek5
    #52438
    Igen, azt látom. Kár érte.
  • SimaSuna #52437
    Nem rontották el, újítottak..
    Új fény-világítás rendszer...
  • regelek5
    #52436
    Sziasztok! Pár hónapja egy frissítésben elrontották a világítást. Másnál is előfordul, hogy az extra fényszórókkal sem lesz erősebb a fény? Hiába vettem a kamionra egy csomó lámpát, nem javítottak a látási viszonyokon, ugyanúgy alig lehet látni kora este/éjjel, mint sima távolsági fényszóróval. Van valakinek ötlete, hogy lehet-e ezzel valamit csinálni, hogy olyan legyen, mint volt?
  • kejfeljancsi
    #52435
    Sziasztok, látom hullámot kelltet a kavicsom :) Gyerekek megjegyzem csak Ibéria laggol nálam, sehol máshol, és az se rendszeresen, és nem mindig ugyan ott. És nekem és nekem GeForce 1160 a kártyám, eddig is minden csutkára tekerve volt és van :) Ahogy írtam a konfigba ronthattak el valamit a fejlesztők, amit szerintem egy újabb nagy frissítésnél orvosolni fognak. Ilyen jelenség volt régebben is új DLC bedobásánál. És még mindig hiányolom a 2-3 ezer sofőrt mert konganak a garázsaim :)
  • LeWyTy
    #52434
    Pontosan. Nem nagyon értjük egymást. (de ettől függetlenül értem mire gondolsz)
    Az is "túlzás" hogy azt hiszed egy újabb engine jobban futna. Ez azért elég sok mindenen múlik. Nem feltétlenül úgy működik ez ahogy gondolod.
    (Az újításokat nem az engine nem bírja hanem a géped nem kezeli jól az engine újításait)
    Ha egy új játék új enginejében lenne ugyan ez a tartalom annak valószínűleg hasonló vagy még nagyobb gépigénye lenne.

    Arról nem is beszélve hogy ha mondjuk ha kiadnának egy ETS3-at annak is ez lenne az engineje csak nem update formájában meg DLC ként kapnád az engine fejlesztés hanem egyben.
    De az nem változtatna a problémádon semmit. Akkor azon panaszkodhatnál hogy újra eladják neked ugyan azt csak legalább újra nincs benne elég tartalom mert újracsinálták az egészet.

    Semmi értelme a minimum meg az ajánlott gépigényen rágódni. Nem is értem hogy jön az ide. A problémád szempontjából ez miért releváns?
    Mármint bármit odaírhatnának, de nálad akkor is ugyan úgy futna mint most.

    A lényeg hogy én nem értem a problémádat, mert nem igazán tudok vele azonosulni.
    Látszólag a rosszabb gépemen magasabb grafikai beállítások mellett jobban fut nekem a játék mint neked. Semmi problémám nincs vele.

    De mint írtad is nem értjük egymást, szóval a továbbiakban nincs hozzáfűzni valóm.
  • SirDannyL
    #52433
    Nem nagyon értjük egymást. Nagyon régi a játék motorja,és az újításokat nem igazán bírja. Az azért túlzás hogy jól működő rendszer....
    Gépigény: úgy értem,a minimum gépigény már nem feltétlen biztos hogy elég neki,hogy mondjuk közepes beállítással akarsz gurulni Iberián.... Nekem is van Ats. Az kicsit más. Sokkal kevesebb betölteni való van amikor pl pályán mész.. Az SSAO ki is van kapcsolva nálam,pontosan azért,írtam. Újítás,de nagyon sokat ront a játékon. És akkor gondold el,egy minimum gépigényű játék mit bírna? Ezért mondtam,a fejlesztések óta sokkal többet kér a játék mint amikor indult.
    Élsimítás maxon van nálam,de árnyékot például már lentebb kell vennem,mert laggol. Akkor megint ott vagyunk,hogy egy gyengébb konfig csak akkor futtatja a játékot elfogadhatóan ha szinte minden le van tekerve. Nemrég lett újítva a gépem,szóval ez marad is így,a játék alapján kellene változtatni mert eljárt felette az idő.
    I5 9400F procim van. (16GB ram) Valószínüleg a videókártyát nem szereti a játék. Azt azért hozzá kell tenni,hogy használok modokat,ami ronthatja a játékélményt,de semmi grafikai mod nincs,csak kamion,pótkocsi,skin,hang.
    Utoljára szerkesztette: SirDannyL, 2021.05.13. 14:23:30
  • Alanw
    #52432
    Caps Lock huszár :-D
  • LeWyTy
    #52431
    Most nézem csak milyen cucc az a "Radeon RX 5700 pulse".
    Valami nagyon nem stimmel nálad.
    A processzorod milyen?

    A tiednél jóval gyengébb Nvidia videó kártyámból és magas grafikai beállításaimból kiindulva.
    Vagy a gépedben van a hiba vagy a játék nem igazán szereti az Radeont.
  • LeWyTy
    #52430
    "Elég "régi" maga az engine is."
    -Ezért vannak a újítások, de nem csak grafikai.
    (Egy jól működő rendszeren nem kell változtatni, de mért ne javítanának rajta ha van rá lehetőségük?)

    "Nézd meg a gépigényt,ma már közel sem valós a kiírt gépigénye"
    -A gépigény annyit ír hogy mi a "minimum" és "ajánlott". Bármennyi idő is teljen el a megjelenés óta az "ajánlott" új játékoknál sem a maximum beállításokat jelenti.

    Én bár mostanában az ATS-el játszom...(technikailag ugyan az)
    A játék gyakorlatilag egy mod halmaz (~100), de 4k-ban játszom "majdnem" maxon egy kb 4-5 éves videó kártyával (gtx 1070 6gb), és így is megvan a stabil 60fps.(bár az utóbbi grafikai update elvett belőle párat)

    -Most megnéztem neked ha bekapcsolom az általad említett SSAO-t az nekem -20 FPS megy a kukába és nem lett szebb a játékom.
    (ajánlom hogy azt kapcsold ki)
    (Az kb egy olyan grafikai beállítás aminek majdnem semmi értelme, de legalább egy csomó FPS-t veszítesz miatta.)

    Meg ott van a renderelési százalék. Annak a 100% az monitorod felbontás kellene hogy legyen. Érdemes azzal és az élsimítással variálni.

    De erre én nem tudok igazán jobbat mondani minthogy gépet kell újítani.
    (Ha nem elég a teljesítmény akkor növelni kell)
  • SirDannyL
    #52429
    Nekem mindig friss minden a gépen. Így a driver is. Amd kártyám van,és nem vártam tőle hogy belaggoljon egy-egy újabb térkép részen,mert nem úgy készült a térkép.... Nézd meg a gépigényt,ma már közel sem valós a kiírt gépigénye,és ez az amiről beszélek. Sokkal szebb-jobb lett a nemrégiben kiadott dlc térkép,csak hogy ehhez gép is kell. Vagy,leveszel mindent a grafikán,amitől élvezetes és picit valósághű a játék. Radeon RX 5700 pulse-om van,és laggol a játék,ha a nemrég behozott SSAO be van kapcsolva. miért?????? Úgy,hogy közel sincs maxon a grafikai beállítás,mert nem bírja. Fű,árnyékok,ilyesmik lentebb vannak tekerve... Érted? Máshonnan átemeltem: Elég "régi" maga az engine is. A újabb prefab-ok pedig sokkal összetettebbek, mint a régebbiek. Sőt..az újabb hw-k nem is igazán szeretik sajnos. Rengeteg olyan játék van, ami alacsonyabb grafikai beállításokkal rosszabbul fut, mint mondjuk high-n, esetleg ultra-n.
    Ezzel sajnos nem igazán lehet mit tenni.
    Utoljára szerkesztette: SirDannyL, 2021.05.12. 23:24:09
  • LeWyTy
    #52428
    Szerintem az új fény effekteket nem kedvelik bizonyos típusú videókártyák.
    Ezáltal néha jellemző a játékra hogy csak egy dolgot kikapcsolsz a grafikai beállításoknál amit nem szeret a hardwer és megjavul az FPS.
    Lehet nem árt drivert frissíteni ha nem volt azóta.
    Utoljára szerkesztette: LeWyTy, 2021.05.12. 22:42:43
  • kejfeljancsi
    #52427
    Szerintem a motorral, nincs baj, elronthattak valamit a konfigurálásba. Akkor jellenek meg a hasonló hibák.
  • SirDannyL
    #52426
    Pedig bizony más fórumon is írták többen,hogy laggol Iberia térképen a játék. Nincs ebben semmi meglepő,vegyük csak az Ats-t... Az elmúlt kb 1 évben kiadott dlc térképek mind többet kérnek a grafika miatt. Nekem rendszerint az Iberia térképen híd alá érve laggol be. De random autópályán is. Régi már a játék motorja,azt is frissíteni kellene valahogy...
  • kejfeljancsi
    #52425
    Persze, a ProMoids-ot. Nem volt soha ilyen jellegű probléma, és most is csak az Ibériai részen van
  • hangacsi
    #52424
    Szia! Én nem vettem észre különbséget. Modokat használsz?
  • kejfeljancsi
    #52423
    Sziasztok. Lenne egy kérdésem, az Ibéria szigeten másnak is akad non stop a játék? A FSP leesik a béka tőke alá non stop, néha 2-3. Kicsit idegesítő mert ha pont kanyarba megakad a kép tuti le kócolok valamit. És ami érdekes van hogy ugyan azon a helyen ahol megakadt máskor nem. A többi részén a térképnek nem áll fent a jelenség. Olyan mintha az Ibéria DLC konfigurálása el lenne cseszve a játék többi részéhez képest. Köszönöm ha valaki tudna rá valami értelmes választ adni
  • komiki
    #52422
    Üdv.Nagyon szívesen válaszolnék, ha egyáltalán érteném azt hogy mit akarsz.Most komolyan,problémád van valamivel ,de arra nem veszed a fáradtságot hogy normálisan,és normális formátumban leírd.Mik ezek az elvetemült nagybetűk?Milyen géped van,eredeti a játékod?Valamit tesókám nyomhatnál ide értelmesebben is.Nem bántásból de ne tartozzál már a betegebbik fajtához.Tudom hogy ők vannak többen .De pont azért ne.
  • Bulgaro36
    #52421
    sZIASZTOK ERRE TUD VALAKI ÉRDEMLEGES VÁLASZT ADNI HOGY EZ MIÉRT LEHET KÖSZÖNÖM SZÉPEN MEG AMIKOR LODING KÉPERNYŐN TÖLTI BE A Word OF TRUCK NÁL RÓZSASZÍN LESSZ A KÉP
  • ktamas99
    #52420
    Nem tudom mi volt a baj, de az 1.4 -es verzió az 1.27-es config.cfg-jével elindult. Bár felbontást nem tudok állítani, de legalább megy.
  • ktamas99
    #52419
    Xeon E5, 32GB, AMD 7770. De az a furcsa, hogy 2x fél órát játszottam vele és nem volt semmi gond. Persze a grafika nem maxon volt, de akadás nélkül ment. Aztán másnap nem indult és azóta se. Sokkal gyengébb laptopra átmásolva (AMD A-7100, 8GB) simán elindul.
  • komiki
    #52418
    Szia.Jó lett volna ha kicsit írsz a gépkonfigodról is,de szerintem a videókártyád gyenge hozzá.A játéknak elég fos az optimalizációja úgyhogy az erőssebb gépeket is igénybe veszi magasabb beállításokon.Persze le lehet venni de marha csúnya lesz.
  • ktamas99
    #52417
    Sziasztok!
    Gondoltam kipróbálom ezt a játékot is. Tetszik, de a harmadik indításnál már csak ez jön be:

    A DX/OpenGL váltás kivételével minden megvolt, eredmény nélkül. Van valakinek ötlete mi okozza ezt a hibát?
  • Alanw
    #52416
    Meg kell várni amig a map készitője hozzáfrissiti a jelenlegi verziohoz
  • regelek5
    #52415
    Hali! Nálatok is elromlott a Hungary Map a frissítés óta? Mit lehet vele kezdeni? Szeretnék vele játszani, de sem a mentéseket, sem a magyar térképet nem tölti be.
  • petar45
    #52414
    Még egy dolog lehet esetleg. Ha használsz Geforce Experience-t, ott az optimalizálásnál még ajánlja a HDR lehetőséget, ami az új grafikai motorban már nincs benne, mert átírták. Nálam eleve ki volt kapcsolva, és a játékban már nincs is HDR bekapcsolási opció az új verzió óta.
  • BigdaweM12
    #52413
    Szia! Nem használok semmilyen modot már nagyon régóta ezért nem is értem mi kavarhat be. Tesztelgetem még a beállításokat hátha
  • petar45
    #52412
    Szia! Használsz valamilyen modot, ami belenyúl a grafikába? Nekem volt egy grafikai mod, amit szerencsére inkompatibilisnek jelzett a játék, így azt kivettem. Nálam a nappali égbolt teljesen jó. Éjszaka volt gond, mert a SISL kiegészítő modban volt egy ambient light fülke kiegészítő, amitől világított az egész fülke, és nem láttam semmit az útból. Lecserélve a kiegészítőt, megoldódott. Lehet, hogy nálad is valamilyen mod kavarhat be.
  • BigdaweM12
    #52411
    Sziasztok! Nagyon szép lett szerintem az új "fények" pach de nekem azóta nappal van olyan időszak amikor annyira hófehér az égbolt mintha atomot robbantottak volna a háttérben. Éjszaka szép azzal nincs gond. Időjárás effektek magas szinten vannak, mit kellene állítanom ahhoz hogy nappal is normális égbolt legyen?
  • ENVE
    #52410
    Nem steamről van, nem szenvedek azzal a 4 euroval. Elküldöm PM-ben a keyt
  • SimaSuna #52409
    Teleport.
  • Desert
    #52408
    Sziasztok!
    Szeretném 100%-ra teljesíteni a térkép felfedezést, de van egy apró darabka út ami nem kapcsolódik semmihez Burgas közelében, oda hogyan tudok bejutni?
  • ToMy_
    #52407
    De szerintem tudod refundolni is.
  • ToMy_
    #52406
    Szia,
    ha még nincs gazdája, nekem jöhet.
    Hétvégi projekt:




    Utoljára szerkesztette: ToMy_, 2021.03.13. 15:03:00
  • ENVE
    #52405
    Ha valakinek esetleg kell egy franciás DLC kulcs, akkor szóljon. Véletlen 2x vettem :(
  • kejfeljancsi
    #52404
    Drága barátom hát minimum :) lekörözni mind2öt :P
    Utoljára szerkesztette: kejfeljancsi, 2021.03.06. 06:24:00
  • SimaSuna #52403
    Hát ki akarsz Te lenni? Waberer Gyuri? vagy Stobarték? xD
  • kejfeljancsi
    #52402
    Sziasztok, lenne egy kérdésem a ProMods képviselőéhez :) mikor akartok plusz sofőröket alkotni? a 380 db feküdt amig nem terjeszkedtettek ki 3 kontinensre. nekem lassan van 500 garázsom, de csak azé nem veszek többet mert nincs értelme ha nincs sofőr. mivel töltsem meg őket? Úgy 2500 sofőrrel megelégednék :) Kezdetnek :P
  • Alanw
    #52401
    https://www.allkeyshop.com/blog/buy-euro-truck-simulator-2-cd-key-compare-prices/

    Kb 4 euro,és nem szivatod magad hogy a virágboltival vacakolsz