52658
1418799692.png
A játékkal kapcsolatos linkek:
restacarpbjcb.pngets2blog86jx7.pnghonlapcokqb.pngscsb4ked.pngfacebookabkop.pngfreaksihj96.pngr3dutpzjuf.png

Kamionos és egyéb hasznos oldalak.
kephostvkkj7.pnghuntyekiy.pngtirra0hjyf.pngoftopicjxjng.pngflickerexjng.png

PNG és BMP képeket NE tölts fel!
  • Haulin
    #51616
    Szerintem egy független gépen nézd meg a profilod steam bejelentkezéssel. Amennyiben úgy is kidob, akkor passz. Kérdezd meg az SCS-t.
  • BigdaweM12
    #51615
    igen de win10-en is ugyanez a hiba
  • LeWyTy
    #51614
    Sziasztok... van esetleg egy kicsit olcsóbb vagy valami jól működő házi megoldása az SKRS Gear Stick jellegű dolognak? (G29 váltóra)
  • tutyimutyi2
    #51613
    Sziasztok.
    Olyan fontos kérdésem volna hogy mégis mi a frászért van az hogy már egy jó ideje nem léptem be a játékba erre hogy próbáltam akár a single-t akár a multit új felhasználót kellett csinálnom mert a régi egyszerűen eltünt.
  • Haulin
    #51612
    https://forum.scssoft.com/viewtopic.php?t=267395

    Ezt most találtam, ennél jobban értelmezhető, mint a másik fórumon. Elnézést a dupla hozzászólásért, jelenleg nem tudom szerkeszteni...
  • Haulin
    #51611
    Utána néztem ezeknek a hibáknak. OpenGL-el való futtatás ír, ha jól emlékszem Steamből (is?) tudod úgy futtatni. Videó kártya hibának tudták be, ám ha jól emlékszem, Te már próbáltad a driver-ét frissíteni.
    Más operációs rendszerrel próbáltad már?
  • BigdaweM12
    #51610
    game.log szöveges dokumentumból ennyit tudtam bemásolni, ezek az utolsó játékból vannak:

    00:02:04.247 : Garage update started.
    00:02:06.415 : Garage update finished.
    00:02:08.669 : <WARNING> Sector force started.
    00:02:08.871 : <WARNING> Sector force finished.
    00:02:12.193 : [actor] Initialized at [21143.6;65.5;14167.2]
    00:02:23.739 : <WARNING> Forcing sector data!
    00:02:23.762 : <WARNING> Sector force started.
    00:02:24.592 : <WARNING> Sector force finished.
    00:02:55.731 : <WARNING> Startup watch dog triggered!
    00:03:15.500 : <ERROR> [dx9] Present failed. [0x8007000e]
    00:03:15.521 : <ERROR> [dx9] Present failed. [0x88760868]
    00:03:15.534 : <ERROR> [dx9] Present failed. [0x88760868]
    00:03:15.546 : <ERROR> [dx9] Present failed. [0x88760868]
    00:03:15.559 : <ERROR> [dx9] Present failed. [0x88760868]
    00:03:15.574 : <ERROR> [dx9] Present failed. [0x88760868]
    00:03:15.574 : [gfx watchdog] Triggered due to 6 consecutive swapbuffers fails.
    00:03:15.574 : [gfx watchdog] Forcing graphics reinitialization.
    00:03:15.950 : [gfx] Trying to set 1440x900 60Hz (fullscreen)
    00:03:16.082 : [dx9] SLI not found.
    00:03:16.082 : [dx9] Stereo fully allowed.
    00:03:16.083 : [dx9] Unable to initialize stereo (-140), the stereo driver might be not installed
    00:03:16.083 : [dx9] D3D9 device sucessfully created.
    00:03:17.191 : [di8] Initializing device '@@keyboard@@' as 'keyboard'
    00:03:17.193 : [di8] Initializing device '@@i_mouse@@' as 'mouse'
    00:04:53.539 : <ERROR> [dx9] Failed to allocate index buffer of 10485760 bytes (pool: default). [0x8876017c]
    00:04:53.545 : <ERROR> dx9_buffer_storage.cpp(126): ?buffer_storage_allocate@dx9_device_t@prism@@UAEIIW4r_buffer_lifetime_t@2@I@Z: Failed to allocate index buffer

    Sajnos nem értek hozzá annyira szóval az ERROR-on kívül nekem ez semmit se mond.
  • Haulin
    #51609
    Sziasztok. Ha már itt tartunk, kérnék egy kis segítséget. :) Van egy Samsung galaxy j3 2016 telefonom. Opentrack programmal próbáltam "fejmozgást" elő csalogatni. Sajnos kevesebb sikerrel. Freepie imu van az androidon. Semmilyen verzióban nem tudom mozgásra bírni. Tűzfal off, defender törölve. Bújtam a netet, de megoldást nem találtam a hibára. Esetleg Ti tudnátok tanácsot adni?
    Van egy másik:
    Genius (régi típusú webkamera). Az OTben használhatatlan, a FreeTrackNoir programban, pedig bizonyos ideig észleli az arcom, aztán eldobja. Gondoltam az miatt, hogy 30 fps helyett, csak 25 van. Mondjuk megfigyeltem, 90 foknál ugye eltűnik az arcfelismerő vonalak, illetve magában az Ets-Ben össze-vissza mozgott, bár az beállítás hiba.
    Segítségeteket előre is köszönöm. :)
  • JohnBart
    #51608
    Nem, de csak minimálisan kell jobbra néznem, hogy lássam a távolabbi tükröt, meg fejmozgással is simán ki lehet nézni hátra a fülkéből.
  • Aborg
    #51607
    Meghiszem azt! En is TrackIR-rel jatszom. Szokni kellett hogy oldalra nezesnel ne kapkodjak a kormany utan, de mar remekul osszeszoktunk. Az en monitorom csak egy eleg regi 16:10-es. De a tipped szeget utott a fejembe :) A monitorodon mar rajta van mindket tukor ha alaphelyzetbol elore nezel?
  • JohnBart
    #51606
    Én TrackIR-rel meg egy 21:9-es monitorral tolom, nagy élmény úgy is, és olcsóbb egy három monitoros setupnál, szerintem. ;)
  • Aborg
    #51605
    Jatszik valaki harom monitoron? Ahogy a gameplay videokon lattam, jo hogy mindket tukrot latni, de arra keves hogy ne kelljen igy is oldalt forditani a kamerat a keresztezodeseknel (hogy elonyt kell e adnom valakinek).

    Es a PC-t nem lassitja? Tobb mindent kell neki egyszerre abrazolni. Mi a tapasztalat?



  • JohnBart
    #51604
    A hivatalos oldal GYIK-jéből:

    "Q: The game crashes, stutters or hinders my progress; what should I do?

    A: Please contact our support team if you are experiencing in game issues. Don't forget to precisely describe your issue. Please also open open your \Documents\Euro Truck Simulator 2\ folder and attach game.log.txt and game.crash.txt files to your message, as well as compressed "profile" folder if possible. Our support team can be reached at [email protected]."

    Szerintem kérj segítséget a support-tól ahogy fent le van írva, mert kétlem hogy ebben bárki más tudna neked segíteni.
  • Axtros
    #51603
    Nem tudom, hogy mennyire vagy otthon az informatikában, de általában a programoknak - és ebbe a különféle játék programok is beletartoznak - vannak napló állományai. Ezek valamilyen log állományok, amelyekbe a rendszer folyamatosan beleírja a futással és a háttérben keletkező hibákkal kapcsolatos bejegyzéseit.
    Utánanéztem, az ETS2-nek van egy Game.log.txt állománya, alapértelmezetten a Documents/Euro Truck Simulator 2 állományban. (Ott, ahol az egyes mod (.scs) állományokat kell hozzáadni a programhoz.)
    Szóval, keresd meg ezt az állományt. Ha megvan, akkor meg tudod nyitni egy szövegszerkesztővel - mivel text állományról beszélünk, és abban - ha szerencséd van - akkor találhatsz benne kivétel hibát, amiben leírja, hogy mi a problémája. Gyanítom, hogy mivel téged "kidob", ezért valamilyen memória címet fogsz találni, de talán - és ezt nem néztem már meg részletesen - benne lesz a mondat szerű leírása is a problémának.
    Egyébként el is lehet küldeni az SCS-nek a hibabajlentő oldalukon, bár nem hiszem, hogy egyéni esettel foglalkoznának, csak akkor, ha ezzel sokan keresnék fel őket.
    Szóval például valami ilyesmit kellene látnod a log állományban: ETS2 Crash Log.

    Esetleg ha megvan az állomány, akkor ide is bemásolhatod a tartalmát, vagy küld el privátban, ha lesz időm, akkor ránézek.
  • BigdaweM12
    #51602
    ki lett próbálva másik videokártyával, ugyanúgy kidobál.
  • komiki
    #51601
    A gépedben van a hiba,kétlem hogy a játék újravétele megoldaná.
  • BigdaweM12
    #51600
    Csak egy rövid kérdés: Ha eredeti a játékom az összes kiegészítővel együtt MODOK NÉLKÜL, és egyik napról a másikra kidobál pár km után, volt olyan akinek megoldotta a problémát az ha megvette a játékot újból? Nem a 3-4ezer ft vág földhöz, de isten őrizz hogy feleslegesen egy forinttal is támogassam ezeket a hulladék fejlesztőket.
  • Aborg
    #51599
    Koszi! Az elso ket ora egyelore tetszik, jo lesz ez! Jok a hirek is
  • JohnBart
    #51598
    /Szégyentelen önreklám ON

    Sofőrök, ha a Truckers.FM és a SimulatorRadio mellett valami másra is szívesen tekernétek a kormányt menet közben, akkor figyelmetekbe ajánlom a RestaCar Kalózrádió című agymenésemet, egy előre rögzített 25 órás rádióanyagot, több száz zeneszámmal, valamint több órányi kamu műsorvezetéssel, álhírekkel és reklámokkal.

    Az adás egyszerre max. 300 hallgató és/vagy havi 20 giga adatforgalom erejéig online is elérhető, de offline letöltés is létezik belőle, utóbbit a játék music mappájába kell bemásolni a \Dokumentumok könyvtárban.

    Köszi a figyelmet, és jó gurigát mindenkinek!

    /Szégyentelen önreklám OFF
  • Aborg
    #51597
    Vilagos, koszi! :)
  • kejfeljancsi
    #51596
    Inkább nem fejtem :) direkt írtam a nyomit :) de az az igazság, hogy kicsi, sok város hiányzik róla ami a promodsba ott van, az útelágazások is annyira egyszerűek mint egy faék stb :) szóval nyomi
  • Aborg
    #51595
    A Promodshoz kepes tenyleg annyira "nyomi" az alap terkep? Fejtsd ki legyszi kicsit bovebben.
  • bajusz_ati
    #51594
    Nekem ezek vannak berakva az ETS2 mods mappámba, ha valakit érdekel:

    Hungary Map v0.928a + 1.33-as hotfix és New AI Test
    Jazzycat AI Traffic Pack v9.3
    Jazzycat Classic Car Traffic Pack v2.4
    Real HUNTrafic Density by Cip

    Szerintem megunhatatlan ez a térkép.
  • kejfeljancsi
    #51593
    Csak egy a baj azokkal a fuvarokkal amik komposak hogyha woldos akkor nem tudod befejezni, ha nincs esetleg hidas kerülőút
  • Bukephalos
    #51592
    Igazad van, olaszból van komp :)
  • SimaSuna #51591
    Az SR maphoz nem kell Rusmap. Én úgy használom.
  • Bukephalos
    #51590
    Parancsolj:
    RusMap és SR
  • kejfeljancsi
    #51589
    Bukephalos azok kompatibilisek a promodsal a Rusmap+Soutern region. Küld csak gyorsan a linket :)
  • Bukephalos
    #51588
    Rusmap + Southern Region nagyon jó kis kombó. (Az SR-hez kell a Rusmap, Rusmaphoz nem szükséges az SR)
    A Rusmaphoz még van egy Azerbajdzsán és Volga kiterjesztés is, de ezek nekem nem jöttek be
    Esetleg az EAA map az egyfajta pót Promods -nak is tekinthető :)) Ők görög és spanyol hont is megcsinálták, de arról nincs tapasztalatom, mennyire realisztikus a map vagy pedig csak CTRL-C+CTRL-V
  • kejfeljancsi
    #51587
    Igen le is szedtem :) De egy kérdés ha hanyagolod a Promodsot akkor mivel nyomod? értem térképre? Csak nem a nyomi sima ets térkép?
  • Aborg
    #51586
    Meg en is a Promods nelkul jatszom. Teljesen be akarom jarni az alap SCS terkepet mielott atvaltok Promodsra. Mondjuk Munchen alapbol elegge kritikan aluli...

    De gondolom az egyik banatomon a promods se segit majd: hogy eleg rovid a latotavolsag. Arra gondolok hogy soha nem latom egy varos teljes latkepet nagy tavolsagbol, mondjuk 5-10 km-rol. Amikor megjelent az ATS, arra voltam a legkivancsibb hogy ott ezt mar meg e oldottak. Sajnos nem. L.A. volt a "tesztalany". Ott is ez volt: sivatag, sivatag, balkanyar, hip-hopp, ben is vagyok a varosban. Pedig milyen szep latvany a GTA5-ben ahogy messzirol kozeledek a varoshoz az autopalyan.

    A masik banatom: miert nincs visszajatszas? Sokszor annyira visszaneznem hogy hogy fertem at egy szukebb keresztezodesen, vagy hogy forgolodtam egy udvaron stb. A replay hianya annal erthetetlenebb hogy a Scania truck simulator meg tartalmazta.

    Ehh, biztos az eso miatt vagyok ilyen banatos :))


    Utoljára szerkesztette: Aborg, 2019.02.17. 11:45:24
  • Bukephalos
    #51585
    Szívesen!
    Igazság szerint a Promods kiadott egy frissítést az 1.34-hez, szóval tudod használni a térképet, csak a hírek szerint ebben az esetben a Promods felülírja a gyári mapot. (Mármint a Baltikum részeket). Nem 'tom, hogy így van-e, én egyenlőre hanyagolom a Promods-t :))
  • kejfeljancsi
    #51584
    Köszi a linket Bukephalos :) de ettől én még nem tudom használni egybe a kettőt :) Pedig szeretném a legfrissebb játékverzióval nyomni. És a nyomi SCS térkép nem érdekel :)
  • nono28
    #51583
    Sziasztok!

    Az mitől lehet hogy,csak abban az országban ad fuvart amit az elején kijelöltem?
  • Bukephalos
    #51582
    A Promods Team és az SCS nem dolgoznak össze!!! Nincs hivatalos kapcsolat a két brigád között, ráadásul az SCS többször is kijelentette, hogy nem fog applikálni modder mapokat a programba. Értsd: nem teszi hivatalossá őket!!
    Ha további részleteket szeretnél olvasni arról, hogy mi a probléma jelenleg és min dolgoznak a srácok: katt ide
  • kejfeljancsi
    #51581
    Axtros ez mind szép és jó, csak kezd frusztráló lenni, és nem az a 400 forint amibe kerül a térkép. Csak az hogy az egyik legrégibb és legnagyobb 3-ik bedolgozója a SCS-nek. Szerintem kicsit összébb kéne hangolja a frissítéseit a SCS velük. Mert ez így nagyon szar, pláne hogy rengeteg pénzbe került a eredeti játék és minden hozzá tartozó DLC . nem a kabin és kerék stb kis DLC-ről beszélek.
  • Axtros
    #51580
    A ProMods ritkán frissít, és épp nemrég jelent meg a blogjukban, hogy egyenlőre nem tudják, hogy mikor lesz új verzió, mert az SCS legutóbbi, baltikumi DLC-je eléggé alaposan felkavarta a ProMods térkép rendszerét. Mivel a baltikum területei már korábban kidolgozásra kerültek a ProMods-ban, a DLC-nek hála, újra lehet tervezni az egész területet, annak figyelembe vételével, hogy megtarthassák a hivatalos DLC "jó" megoldásait, de az Ő korábbi munkájuk se menjen - teljesen - veszendőbe. Szóval idő kell az új verzió kiadásához.
    Én azt szoktam tanácsolni, hogy aki a ProMods-ot alkalmazza, az csak akkor update-elje a teljes programot, amikor egy új verzió kijön a ProMods-tól. Addig mindenki maradjon meg a korábbi - stabil - verziójánál, a kiegészítőivel együtt. Tudom, hogy valakinek ez fusztrációt okoz, hogy nem használhatja ki azonnal az SCS újdonságait, és fejlesztésiet, de ezzel viszont könnyen el lehet kerülni a kompatibilitási problémákat. Továbbá nem kell olyan gyakrtan a hosszadalmas frissítési procedúrát "lejátszani".
    Szóval relax! Ha kijön egy új verzió a ProMods-tól, akkor arról mindenki fog tudni.
  • Mandoki72
    #51579
    Üdv kamionosok
    Felkészítem a szerelvényt,hamarosan indul a gabonázás.
  • kejfeljancsi
    #51578
    Sziasztok. Tudja valaki mikor jön ki az új Pro Mods frissítés? Kezdem unni hogy mire kiadják a játék frissül 3x és jó kB 1 hónapig a térkép.
  • Szabi #51577