52658
1418799692.png
A játékkal kapcsolatos linkek:
restacarpbjcb.pngets2blog86jx7.pnghonlapcokqb.pngscsb4ked.pngfacebookabkop.pngfreaksihj96.pngr3dutpzjuf.png

Kamionos és egyéb hasznos oldalak.
kephostvkkj7.pnghuntyekiy.pngtirra0hjyf.pngoftopicjxjng.pngflickerexjng.png

PNG és BMP képeket NE tölts fel!
  • JohnBart
    #52057
    Helló népek!

    Akit esetleg érdekel, a ProMods-nak már van Discord szervere is, a csapat a reményeik szerint ott is megosztaná majd a fejlesztéssel kapcsolatos infókat, de alkalmanként élő fejlesztési streameket is tartanának majd. A szerveren van magyar szoba is, ahol örömmel várjuk a PM-et nyúzó sofőröket. A csatlakozással kapcsolatban itt találtok bővebb infókat. Jó gurigát mindenkinek! ;)
  • Bukephalos
    #52056
    Sziasztok!

    Blender/scs gyári kamion kabin(ok) modolásában jártas személyt keresek! Ha valaki tudna segíteni azt nagyon szépen megköszöném! Amennyiben valaki érez magában késztetést, annak priviben leírom majd a részleteket, itt nem szeretnék off-olni :)

    Szép hétvégét mindenkinek!
  • ets2mpHUN0519
    #52055

    ​skacok st22Lacika GPS hang is jó lenne nagyon ets/ats-ben. :D Tök jó ötlet lenne szerintem. :)
  • SimaSuna #52054
    Ahogy írod :)
  • YoGabN
    #52053
    Köszi! Rar fajlt kicsomagolni, szerkeszteni a .dds fajlt, majd ismet .rarba tomoriteni?
  • Puhos
    #52052
    Új festés a vontatón és a pótkocsin:
  • SimaSuna #52051
    sisl packban van custom mappa. Ott tudod a DDS-t szerkeszteni.
    PS + Nvidia DDS plugin.
  • YoGabN
    #52050
    Sziasztok! A muszerfalra kirakhato kepkeretekben a kepeket hogyan lehet szerkeszterni? Esku kerestem google-ban de nem talaltam semmit. Elore koszonet! :)
  • Alanw
    #52049
    https://blog.scssoft.com/2019/12/christmas-grand-giving-event-2019.html
  • komiki
    #52048
    JonhBart,te szerintem ez nem olvasott ennyit egész életében ,nem hogy itt és most .
  • JohnBart
    #52047
    #52043-ban speciális fuvarokat említesz, #52044-ben meg külsős fuvarokat, ami két teljesen eltérő fuvartípus. Most akkor melyikkel van pontosan problémád? Ami egyébként a két fuvartípust illeti...

    a.) Az elérhető speciális (azaz felvezetőautós túlméretes) fuvarokról kapnod kell egy e-mailt a játékban, ami listázza, hogy mely városokban vállalhatsz speciális fuvart. Mivel a ProMods elég durván módosítja az alapjáték különböző területeit (főleg Németországot), így a gyári maphoz képest a speckós fuvaroknak csak egy része érhető el ProMods alatt. Amikor a mod megkapta a Special Transport DLC támogatást, ez a négy útvonal volt csak elérhető, tudtommal azóta ezek mellé bejött egy fuvar a Spitzbergákon, valamint az Italia DLC és a Beyond the Baltic Sea speckós fuvarjai is.

    b.) A külső megbízások hivatalosan nem működnek mapmodok alatt, és így a ProMods alatt sem (a ProMods fejlesztői nem is ajánlják, hogy külső megbízásokat vigyél a PM alatt). Előfordulhat, hogy el tudsz vállalni PM-en egy külső megbízást, ha olyan városok között viszel fuvart, amik az alapjáték pályáján is léteznek, de ezt inkább ne kockáztasd, mert nem biztos, hogy normálisan felkerülnek a World of Trucks szerverre a fuvaradatok. Azt tudom, hogy a mapmodok egyedi kompútvonalai pl. fixen fagyasztják a külső megbízásokat.
  • JohnBart
    #52046
    A segítséget "MEGKÖSZÖNTEM" ember, olvass már vissza mielőtt elkezdesz fikázni! -.- De ha nem látnád, a végén ott van, hogy KÖSZÖNÖM előre is a segítséget!!


    Nem tudom, hogy ezt nekem szántad-e vagy sem - feltételezem, hogy igen, tekintve hogy nem linkeltél rá másik hozzászólásra, csak simán az enyém fölé írtad. Ha valóban ez a helyzet, akkor marhára el vagy tévelyegve. Elég régóta jönnek már velem szembe a posztjaid ebben a topikban (de a RestaCar.hu-s időkből is emlékszem rád), szóval tudom és látom, hogy nálad a köszönet (meg úgy általában véve az értelmes emberi kommunikáció) nem módi. Az hogy behányod az üzid végére, hogy "köszi előre is a helpet", utána meg ugyanúgy cseszel válaszolni azoknak, akik segíteni próbálnak neked (csak spammeled a fórumot helyette az újabb szenvedéseiddel), már bocs, de szart sem ér, és kicseszettül zavaró. Elmondom, hogy értelmes emberi minimum mellett ez a folyamat hogy nézne ki:

    1. Van valami kínod.

    2. Nyomsz egy Google-keresést a kínodra, vagy utánanézel a hivatalos SCS-fórumon, mert így 90% eséllyel megoldódik a problémád.

    3. Ha mégsem, akkor leírod pontosan, hogy mi a problémád (ha kell, screenshotokkal meg pastebin-re feltöltött game loggal).

    4. Ha valaki válaszol, akkor a sztori kétféleképpen folytatódhat:
    a.) Nem oldódott meg a problémád, így további részleteket osztasz meg velünk a problémamegoldáshoz.
    b.) Megoldódott a problémád, aminek örülsz, ezért megköszönöd a segítséget, mire mi beírjuk, hogy "szívesen!", és mi is örülünk, hogy
    segíthettünk.

    Nem atomfizika, remélem követhető.

    A másik: az ember azért ír ide, hogy kérjen segítséget, ha szerencsétlen valamit nem tud... Nem kell máris emiatt fikázni!! Na részemről ennyi.


    A segítségkéréssel nem lenne gond, te azonban:

    A.) Az eddigi fórumozói teljesítményed alapján vonzod az ETS2/ATS-sel kapcsolatos problémákat,

    B.) Amik jó része vagy triviális gond, vagy minimális utánajárással megoldható lenne,

    C.) És még a kapott segítségre sem reagálsz legtöbbször semmit, csak spammeled a topikot a kínjaiddal (lásd a fenti gondolatmenetemet). Ez pedig, ahogy már írtam, nem helyi probléma, a Restán is rendszeresen ezt csináltad. Más persze a helyzet, ha valakinek annyira az agyára mész, hogy odalép neked, mert akkor persze már azonnal van időd és szorgalmad válaszolni meg hőbörögni, ahogy ugye most is történt. :P

    Kezdj már el kulturáltan fórumozni, légy szíves.
  • AwesomeZoll
    #52045
    Ha tömörített állományról van szó, az egyik fájlt csomagold ki, és magától feldologozza a darabokat a winzip/winrar.
  • ets2mpHUN0519
    #52044
    Nekem promods mapon nincsenek "külsős" fuvarok, pedig csatlakoztattam a profilt world of truckhoz...
    Miért nincsenek nekem? Nem értem...
  • ets2mpHUN0519
    #52043
    Skacok....
    Promods mapon konkrétan hol/merre találok "speciális" fuvarokat?? Milyen városokban??
  • YoGabN
    #52042
    Sziasztok urak! A darabolt allomanyokat hogyan kell osszeilleszteni?
  • komiki
    #52041
    Szintúgy,neked is,meg mindenkinek.
  • bajusz_ati
    #52040
    Sikerekben és ETS2-ben Gazdag Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!
  • komiki
    #52039
    Jézus!!.Aludjál tesó.

  • ets2mpHUN0519
    #52038
    A segítséget "MEGKÖSZÖNTEM" ember, olvass már vissza mielőtt elkezdesz fikázni! -.-"
    De ha nem látnád, a végén ott van, hogy KÖSZÖNÖM előre is a segítséget!!
    A másik: az ember azért ír ide, hogy kérjen segítséget, ha szerencsétlen valamit nem tud...
    Nem kell máris emiatt fikázni!! Na részemről ennyi.
  • JohnBart
    #52037
    Tudom, pár oldallal visszább írtam erről neki már én is, de hátha másnak is hasznos lehet az infó. ;)

    Nem atomfizika az új pótos rendszer, de azért az SCS-nek sikerült kicsit megbonyolítania a dolgot és a menürendszert is, szóval hátha vannak mások is, akiknek nem világos elsőre, hogyan működik a sajátpótos szisztéma és a megváltozott kezelőfelület. :)
  • Bandeeka
    #52036
    Nagyon szépen köszönöm a segítséget elnézésed kérem, hogy csak most köszönöm meg, de az ünnepek miatt nem igen tudok gép elé kerülni.

    Üdv Bandeeka
  • Puhos
    #52035
    Felesleges neki válaszolni, mert egy pár nap, vagy esetleg egy-két hét és jön az újabb "skacok"! Ja és persze a segítséget megköszönni az is luxus a részéről!
  • Puhos
    #52034
    A nápolyi kikötő:
  • JohnBart
    #52033
    A Pótkocsi kezelő menüben ellenőrizd, hogy a pótnál nincs-e bekapcsolva a Sajáttá tétel opció. Ha nincs, akkor bármelyik sofőr elviheti, aki abban a garázsban melózik, ahol a pót is van.
  • JohnBart
    #52032
    Üdv!

    A DLC-k zöme vagy kamionfestéseket, vagy új területeket ad a játékhoz. Előbbiek abszolút nem lényegesek, az utóbbiakat viszont javaslom beszerezni, mert ahogy hangacsi kolléga írta, sokkal kidolgozottabbak és szebbek, mint az alapjáték lassan nyolcéves területei.

    Gameplay téren személy szerint én a High Power Cargo Pack DLC-t és a Special Transport DLC-t javaslom mindenképpen beszerválni még, előbbi pár túlsúlyos rakományt ad a játékhoz, míg az utóbbival megjelennek a túlméretes rakományok, amiket kísérőautók segítségével kell eljuttatnod a célállomásra. :)
  • ets2mpHUN0519
    #52031
    Sziasztok!
    Van egy kérdésem...
    Vettem egy random pótkocsit, de nem tudom hogy kell odaadni a sofförnek, már rég csináltam ilyet, ezért már nem tudom hogy kell...
    Valaki megmondaná? Köszönöm előre is!!
  • hangacsi
    #52030
    Igen, az alapjátékkal is el lehet lenni, de én a helyedben a térkép dlc-ket is megvenném. Sokkal szebb a táj az újabb területeken. Szinte mintha másik játékkal játszanál. Ráadásul most még elég jó kedvezménnyel meg is tudod venni a térkép dlc-ket.
    Utoljára szerkesztette: hangacsi, 2019.12.28. 15:48:24
  • Bandeeka
    #52029
    Sziasztok!
    Elég új vagyok a kamion szimulátor világába. Az lenne a kérdésem ha csak az alapjátékot veszem meg és a kiegészítőket nem milyen hátrány ér?
    Mármint az alapjátékkal is el lehet játszani szépen nem?

    Üdv Bandeeka
  • Fdm019
    #52028

  • bajusz_ati
    #52027
    Békés, Boldog Karácsonyi Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!
  • Fenimor
    #52026
    Szép karácsonyt hölgyek-urak!
  • JohnBart
    #52025
    Nagy köszi! Igen, linkeltem nekik is, de nem foglalkoztak vele.
  • Fenimor
    #52024
    +1
  • Szabi #52023
  • hangacsi
    #52022
    Nagyon jó lett! Remélem az SCS-nek is elküldted!
    Utoljára szerkesztette: hangacsi, 2019.12.21. 19:25:45
  • angmar64
    #52021
    Szuper lett, köszönjük!
  • Stormbird
    #52020

    Benne van a meló! KARAJ lett, grat.
  • JohnBart
    #52019
    Kicsit elszaladt a fantáziám a Road to the Black Sea DLC-vel, szóval csináltam hozzá egy kisfilmet. Magyar és angol felirat is van hozzá. Mindenkitől elnézést kérek!
  • LeWyTy
    #52018
    A beállításokban a parkolás módját nem tudom nehezebbre állítani mint a legnehezebb és az amúgy sem vonatkozik a dupla pótra.
    A képen is látható modolt "Ekeri" póttal valamilyen módon szeretnék a sima pótokhoz hasonló módon parkolni. Ugyan arra helyre mint a sima póttal.
    Mert jelenleg a játékban is benne lévő dupla pótok helyére küld a játék alapból.