52640
1418799692.png
A játékkal kapcsolatos linkek:
restacarpbjcb.pngets2blog86jx7.pnghonlapcokqb.pngscsb4ked.pngfacebookabkop.pngfreaksihj96.pngr3dutpzjuf.png

Kamionos és egyéb hasznos oldalak.
kephostvkkj7.pnghuntyekiy.pngtirra0hjyf.pngoftopicjxjng.pngflickerexjng.png

PNG és BMP képeket NE tölts fel!
  • RaKmaTakaTa
    #52200
    Személy szerint nem vezetek teherautókat, de a turbo hangok elég erőteljesen, élesen kijönnek nem csak scania-nál (nálam a Ford F-max hangját tette tönkre), plusz a tempomat irritálóan működik az 1.37-nél: folyamatosan, fluktuálva ingázik föl-le, a turbót ki-be kapcsolgatja. Ez a kettő együtt phhh...

    A scania hangok ilyenek voltak 1.36-on: https://youtu.be/Y2r0JAzmMJU?t=410 azt nem mondom, hogy jó, de elviselhető, szemben a következővel:
    Scania hang 1.37-en: https://youtu.be/Axn9avvgU_Y?t=134

    A Ford nyergesnél is hasonló a helyzet. Egyeseknek ez nem jön be. Ha legalább a turbó hangerejét is külön lehetne szabályozni, asszem megoldódna a problémánk! :-) Most maradt az, hogy keresnem kell hang mod-okat a kamionokhoz, amit eddig elkerültem.

    Vagy ha valakinek van jó ötlete, akkor hajrá, tájékoztasson! :-)
  • hangacsi
    #52199
    Nekem hitelesebbnek tűnnek az új hangok. Persze csak azokat tudom megítélni, amiket vezettem a valóságban is.
  • SimaSuna #52198
    SCS forum.
  • Deviome
    #52197
    Hali!

    Van az SCS-nek valami hivatalos foruma ahol beszélnek vagy akármilyen szinten kommunikálnak a játékosokkal?

    Mert jó szétbaszták a hangot az új frissítéssel.Semmi jelét nem látok annak, hogy dolgoznának a problémán, de az új szarokat posztolgatják és jópofiznak miközben játszhatatlan a játék momentán.
  • lacica
    #52196
    THX !!!!
  • SimaSuna #52195
    Azóta változott sokminden.
    Promods oldalán fent van, hogy minden DLC kell a működéshez.
  • lacica
    #52194
    A Francia,Olasz,Skandináv van meg.Kell a Black Sea is? Azelőtt,működött csont nélkűl.
    Utoljára szerkesztette: lacica, 2020.05.25. 17:18:00
  • SimaSuna #52193
    Nincs meg minden térkép DLC-d.
  • lacica
    #52192
    Üdv.Mi lehet az oka,hogy a 2.46-os Promods nem kompatibilis az 1.37-el??
  • WinT
    #52191
    Helyrejött tegnapra magától, nem tudom mi lehetett a nyavajája. Annyi különbség volt, hogy tegnap kontrollerrel játszottam ellenben amikor fagyott akkor kormánnyal.
  • RaKmaTakaTa
    #52190
    Próbálj ki egy új profilt (természetesen mod-ok nélkül) és utána már Te is többet fogsz tudni, merre lehet a baki...
  • SimaSuna #52189
    Truckersmp oldalán mindig fent van a legfrissebb infó erről.
    Legyél türelemmel, vagy downgrade-eld vissza 1.36-ra ha nagyon multiznál.
  • WinT
    #52188
    Az mitől lehet, hogy az ATS ha vállalkozói fuvart szeretnék elvállalni, kivág az asztalra szó nélkül azonnal amint betöltötte a térképet ahol kiválasztanám a várost. Gyors fuvarnál illetve külső megbízásoknál semmi probléma, kikapcsolt-bekapcsolt modokkal ugyanaz a hiba (de nincs is szét moddolva a játék, csak egy időjárás meg két ai autó pakk van fent). Múlt héten játszottam utoljára akkor még kutya baja nem volt és azóta nem is történt semmi tudtommal.

    Szerk.: Most már külső megbízás választásakor is kidobott, csak ott nem azonnal hanem vár 20-30 másodpercet. :(
    Utoljára szerkesztette: WinT, 2020.05.21. 21:10:25
  • Bal0924
    #52187
    Sziasztok
    Játszik itt valaki multiban (truckersmp)?

    Van róla hír, hogy mikorra várható 1.37el a multi verzió?
  • SimaSuna #52186
    Igen, de még nem megy 1.37-el, ezért nem írtam :)
  • Maceehun13
    #52185
    Mercihez van Schuminak a modja
  • SimaSuna #52184
    ETS2.LT - itt van szinte minden.

    Scania-hoz a Scania Addon, remoled amit javaslok...
    MAN-hoz a MADSter modot..
    Mercihez nem nagyon van semmi...
  • ets2mpHUN0519
    #52183
    Valaki tud 1.37-hez magyar GPS hangokat?? A válaszokat előre is Köszönöm!
    Negatív válaszokra NEM VAGYOK KíVÁNCSI!
  • SLICK
    #52182
    Sziasztok!

    Én nem nagyon használtam eddig modokat, egy pár apróságot viszont most letöltöttem. (Realisztikusabb fények, táblák fényvisszaverődése, Sound Fixes v20.33-as verzióját)

    Meg mivel én tökéletesen megelégszem az alapjáték kamionjaival, ezekhez keresnék kisebb tuning modokat (pl. belső világítás, vagy a Spoilerre felrakható piros ledeket hátra). Mercit, új Scaniat és EURO 6-os MAN-t használok a játékban, így inkább ezekhez keresnék valami kis extrát..
    Nem célom agyonmoddolni a gamet, mert nem szeretném, hogy egy-egy frissítés hazavágjon mindent utána, de javítsatok ki ha tévedek, hogy amiket most használok és használnék, azokkal nem nagyon szokott lenni ilyen kompatibilitási probléma.
    Csupán csak picit "realisztikusabbá" szeretném varázsolni a játékot, nincsenek nagy igényeim. Nem célom mindig valamivel geccsolni, úgy vagyok vele, hogy a kevesebb jobb olykor.
    Ha valaki tud ilyen "realisztikus" modokat, az belinkelne párat? (minőségi kamion hangok, fizika, forgalomsűrűség)
    Nézegettem a letöltő oldalakat, de úgy vagyok vele, hogy itt úgy is vagytok páran akik már használtok ezt-azt régebb óta, így legalább van megbízható vélemény/tapasztalat ezekről.

    Előre is köszi a segítséget! :)
  • cooi11
    #52181
    Köszönöm!
  • SirDannyL
    #52180
    Megoldódott a gondom...
  • AwesomeZoll
    #52179
    Szia!
    Én eddig mindent külföldi oldalról vettem, és minden tud magyarul.
  • Bal0924
    #52178
    Sziasztok

    Lehetséges egy profilt duplikálni és másik névre keresztelni?
  • SirDannyL
    #52177
    Sziasztok! Helyzet a következő. ETS2 1.36 verzión használtam több modot is. Eugene Volvo, rjl.... Ez a kettő sajnos problémás lett 1.37-re frissítés után. Nem kompatibilis.... 1.37 indít, játék megy, stb.. Egy fizetős Scania mod kamion épp frissítést kapott. Frissítettem. (Vasárnap este)Azóta nem tudok mást kamiont vezetni, ha garázsban másik kamiont akarok választani vagy eladni, leáll a játék. Log tele a mod Volvo hibával. Közben sajnos a használt evr hangok is nem kompatibilisek lettek 1.37 verzión. Ki is vettem őket mod managerből. (Mód mappából is) steamen leiratkoztam az eugene Volvoról és az rjl-ről. Nem lett jobb, mert így is leállt a játék a garázsban... Rjl és a Volvo újra feliratkozok... Nem lehet mod managerben behúzni egyiket sem mert nem kompatibilis. Oké, neten olvasgat, találtam megoldást, kis szerkesztés, már be tudtam húzni mind a két kamiont. Mivel utoljára a frissített Scania-t vezettem, ezért ugye azzal indul a játék. Ugyanígy nem tudok másik kamiont választani, sem eladni, mert leáll a játék. (<ERROR> d:uildbotslaveswin_slavefinal_build_ets2_137_windows_bin_steam_x64uildprismsrcp3corecollectionsarraysarrays_base_impl.h(491): ??A?$array_t@V?$resource_tie_t@Vmaterial_u@prism@@@prism@@@prism@@QEAAAEAV?$resource_tie_t@Vmaterial_u@prism@@@1@_K@Z: Index outside array boundaries)Javasolták hogy menjek vissza 1.36-ra, és majd ott a hibás modokat pucoljam ki. Oké, 1.36 megvan. Nem talál kompatibilis mentést. (látszik a mentés kezelőn a sok legutóbbi mentés, de van rajtuk egy felirat hogy nem kompatibilis mentés. Ezt nem tudom miért.... Rengeteg mentés van a játék mappájában. (Nem 1.37 mentést akarok 36-on betölteni!) ezVissza 1.37-re, hátha a hangok hiányoznak neki. De ugye azok meg 37-el nem kompatibilisek. Na most akkor? Másik fórumon is próbáltak segíteni, semmi. Mit tudok csinálni? Most Vanilla profilról beszéltem, de használtam még grand utopia, promods, hungary mapot is. Jobban járok ha full lepucolom a játékot, és kezdem 0-ról?
  • cooi11
    #52176
    Szia!
    Ha külföldi oldalról veszek MAP-ákat,
    ott nyelvi támogatás van?
    Mert itthon látom hogy oda van írva
    Magyar felirat.
  • cooi11
    #52175
    Szia!
    Ha külföldi oldalról veszek MAP-ákat,
    ott nyelvi támogatás szükséges?
    Mert itthon látom hogy oda van írva
    Magyar felirat.
  • Bal0924
    #52174
    Azt csináltam, de azért ez már milyen dolog, hogy olyan akadályt csinálnak ahonnan nem lehet kitérni.
  • AwesomeZoll
    #52173
    Szia!
    Én az instant-gaming.com-ról szoktam venni, teljesen jól működik:
    Euro Truck Simulator 2
  • Frequency
    #52172
    Kilépsz a játékból,majd újra elindítod...Nem lesz kezdéskor dugó az úton.
  • Frequency
    #52171
    Szia!
    Steam-en gyakran vannak leárazások,a legegyszerűbb ott megvásárolni.
    De segítek neked,megveheted más oldalakon is a steam-es kulcsot,nincs kockázata...Erre jó a google kereső!
    Pl.
    [URL=https://www.kinguin.net/category/2749/euro-truck-simulator-2-gold-bundle-steam-cd-key][/URL]

    Utoljára szerkesztette: Frequency, 2020.05.11. 14:12:54
  • cooi11
    #52170
    Sziasztok!
    Rendeltem itthon gold alapjátékot, csak nem jött meg.
    Vissza kérem a pénzt,
    de a stemon csak sima alap van 20€ ért.
    Ti is innen szerezték el be.
    A többi külföldi lutri?
  • SimaSuna #52169
    Hát ahogy érzed...
    Neked biztos megfelel az alapjáték, én azért szeretem, ha a saját szám íze szerint tudok játszani.

    Nem vagyunk egyformák.

    A tanuló pénz pedig többszörösen visszajött. :)
  • Axtros
    #52168
    30Euróért vásárolt interiorom mehet a levesbe...

    a 20Eurós HHH graphics megy

    2 eurós EVR hang is kuka...


    Nem is értem hogy a játékon felül, ilyen mondvacsinált kiegészítőkért hogy lehetett még pénzt is kiadni?! Az SCS lépten-nyomon hangoztatja (a programban is benne van egy figyelmeztető panelen), hogy ha valaki harmadik feles kiegészítőket használ, akkor arra nincs semmi garancia, hogy azok működni is fognak rendesen, vagy kompatibilisek maradnak egy újabb update után. Ráadásul 20-30 EUR-okat kiadni ilyen szarságokra, valami csiri-viri kiegészítőkre...pfff...

    Az 1.37 egy nagy rakás szar lett. Szarjon sünt az összes SCS dolgozó..de 2x minimum...


    Az SCS fejleszti programot. Az, hogy te olyan kiegészítőkre költöttél, amit nem az SCS adott ki, az a te bajod. Ez egy olyan kockázat, amivel tisztában kell lenni még az előtt, mielőtt fizetsz. Amúgy ez általános, nem csak az ETS2-re vonatkozik, hanem minden olyan játékra, ahol a fejlesztők engedik a harmadik feles kiegészítők, módok, stb. fabrikálását.
    Bár azt kétlem, hogy ezeknek a lehetőségeknek olyan iránya is lett volna, hogy valaki a fejlesztők által kiadott eszközökkel pénzes módokat készítsen. De hát persze, kereslet-kínálat, amit csak a piac kíván.

    A kezdetektől vásárolgattam ezt azt.. Ezért is lett egyedi kamionom mindig. A Csirke volt az ismertető jel :) Így volt Longline-om..


    Biztos megérte. Néhány szép képernyőképért, fantazmagória szülte kamionokról. Most meg panaszkodsz. Jó tanuló pénz volt.
    Utoljára szerkesztette: Axtros, 2020.05.09. 23:50:37
  • Bal0924
    #52167
    Mi a helyzet ilyenkor? (hogy tudok tovább menni?)
  • Bukephalos
    #52166
    Óh ezek ismerős vasak, de mindig is úgy gondoltam te magad készítetted és árulod :))

    Úgy látszik a hangok terén csak én vagyok túl megengedő (botfülü) az SCS felé?! :))

    Ami még "nagyon tetszik", az ha lehúzom az ablakokat, a matricák ott maradnak a levegőben:))
    Utoljára szerkesztette: Bukephalos, 2020.05.08. 06:24:59
  • SimaSuna #52165
    A kezdetektől vásárolgattam ezt azt..
    Ezért is lett egyedi kamionom mindig. A Csirke volt az ismertető jel :)
    Így volt Longline-om..


    Mercim..


    Deegyedi belső, turbónyomás visszajelzőm és még sorolhatnám..

    Igen, a hangokat átszerkesztettem, egy egyszerű DEF fájl átírással...most ez ment a levesbe...
  • SLICK
    #52164
    remélem, hogy SCS-nél már javítják a hangokat, mert egyszerűen nem bírok így játszani. A Scaniának annyira magas hangja van, mintha folyton bőgne a motor és várja, hogy felváltsak. Mercinél is egy szar, még az MAN-nél úgy ahogy tűrhető. A többit nem próbáltam.
    Meg az sem ártana, ha a Hangbeállításoknál a csúszkákhoz mikor állítom, betennénak egy hangmintát, hogy mégis mivel mit állítok pontosan. Eléggé idegölő, hogy 600-szor kell ki-be lépkedni a menüből a játékba és vissza, hogy finomhangoljak.
    Utoljára szerkesztette: SLICK, 2020.05.07. 22:32:09
  • Bukephalos
    #52163
    Elolvastam a hang kritikádat, valóban az volt "régen" a legjobb, hogy X kamion hangjait, ha nagyon tetszett simán át lehetett írni Y kamionhoz. Én abban bízom, hogy a hangkészítéshez is lesznek tutorialok idővel - Mr. German Truck -ban nagyon bízom :))
    DLC-ken kívül eddig sem vettem (pont a gyakran változó struktúra miatt) fizetős tartalmat, eztán pláne nem fogok, de érthető a dühöd
  • SimaSuna #52162
    Az 1.37 egy nagy rakás szar lett. Szarjon sünt az összes SCS dolgozó..de 2x minimum...

    A hang modok mehetnek a levesbe..
    Itt írtam róla: A hangok..

    Mivel az ablaklehúzás is benne van, a 30Euróért vásárolt interiorom mehet a levesbe...mert a készítő se tudja még update-lni...
    A 2 eurós EVR hang is kuka...
    Ezek a kamion hangok valami porszívóé vagy nem tudom...
    A grafikán javíthattak volna, főleg a színeken...szerencsére a 20Eurós HHH graphics megy, így azt nem kellett kukáznom.

    A kamion modjaimból a Mercim mehetett a kukába, hiába csináltam meg.
    Ma 3 órát szerencsétlenkedtem, mert az áthelyezett / módosított fényszóróm ott is világított ahol nem kellett volna...
    Úgyhogy remélem Kriechbaum csinál valami open pipe-ot mert ez így nem játék...

  • Bukephalos
    #52161
    Először nekem sem tetszettek a hangok, de ahogy játszom vele egyre inkább megbarátkozom velük. Persze, félre tettem a No1 hangmodjaimat, mihelyst sikerül kiderítenem miképp lehet átkonvertálni őket 1.37-re, már nyomatom is :)) Szerintem összességében jobbak (nem tökéletesek), mint a korábbi zümmögő hangok.
    A leengedhető ablak nyilván részben dizájn elem, másrészt így nem kell a config-ban turkálni, ha hallani akarod a kinti zajokat. Én örülök neki. A felhúzott ablak melletti kihajlást meg tudod blokkolni (g_cam_window_block 1). Gondolom a kihajlás engedélyezése az alapértelmezett, mivel eddig nem lehetett lehúzni az ablakot. Lehet majd át is írják...
    A vasút szerintem is gáz, finomítani kellene rajta, ez a csengés tényleg kicsit idegesítő, "30 km-ről" már hallani. Ráadásul Eu-ban én ilyen csengős átjáróval még nem találkoztam :))

    Összesítve: az irány jó, csak finomítani kell(ene) rajta.

    Ha már téma: a mérlegelés "véletlenszerű közúti eseménynek" számít? Mert még egyszer sem találkoztam vele, ill. a beállításoknál sem tünt fel ilyen opció :)