52658
1418799692.png
A játékkal kapcsolatos linkek:
restacarpbjcb.pngets2blog86jx7.pnghonlapcokqb.pngscsb4ked.pngfacebookabkop.pngfreaksihj96.pngr3dutpzjuf.png

Kamionos és egyéb hasznos oldalak.
kephostvkkj7.pnghuntyekiy.pngtirra0hjyf.pngoftopicjxjng.pngflickerexjng.png

PNG és BMP képeket NE tölts fel!
  • Bukephalos
    #48250
    Kabinba higyan lehet elhelyezni tárgyakat, pl laptopot? Nem szükséges, hogy meg lehessen venni, vagy a gps fusson rajta, csak látszódjon a műszerfal mellett egy masina?!
  • Pofozos
    #48249
    Kicsit kihaltunk nem ? :/
  • smog15
    #48248
    Egy kis túlméretes fuvar:

  • DIESEL DOG #48247
    Akkor indulás... :D

  • bajusza
    #48246
    jók a képek.
  • Pofozos
    #48245
    A22 Német fele.


    Atiwrc: Szerintem mindenkinek van egy régi titkos szerelme :D Itt az enyém



  • SimaSuna #48244
    TE vagy rajtam kívül a második akinek gondja van a kamionokkal.
    Mindenhol csak Scania modellek jönnek...a G-P-s szériák..
    Mindenhol Scania...de egy egyedi holland stílussal jelzett DAF vagy Sisu (csőrös) vagy Rába, Steyr sehol..
    A gyári kamionok alig tehetőek egyedivé, márpedigleg 8 garázzsal 15 munkással elég szépen lehet kaszálni a bolton, így lenne lehetőségem egyedivé tenni a dolgot.
    Nekem mesél a motor, de az alap hangok lófaszok...
    Elég cinkes mindig más kamion hangját alátenni az enyémnek..(most a Mercim alatt egy módosított Volvo hang van)

    A térképek pláne az alap, halál unalmas...köze nincs a valósághoz.
    A Frank féle magyar map nem volna rossz, de sok a kanyar benne, nem érzékelhetőek a távolságok.
    Van egy kis élet benne ugyan, de kb szintén unalom.
    A Brazil ill Orosz térképek viszont már hangulatosabbak...
    itt ott elhagyott kamionok, balesetek, érdekességek...

    Kiegészítőket sokszor magamnak kell csinálni, izag meglévőből, de DDS szerkesztése csodákra képes....

    Nem volna rossz megtanulni Blendert vagy Zmodit használni...
    Baromi sok ötletem van, csak hülye vagyok hozzá.

    BátorJani kolléga segít megvalósítani a dolgokat.

    Mercedes Actros Mp4 - (LimitedEdition)



    - Ültetett karosszéria
    - szélesített első kerekek
    - új kipufogó rendszer (sor 6 Volvo hang)
    - szélvédő felirat
    - LED-es szoknya

    Folyamatban

    - hollandos dobozos oldal szoknya
    - LED hátsó lámpák, LED fülke világítás
    - középre illeszett névtábla

    Csak nehezen haladunk..


    ui: MAN-hoz ha érdekel meg tudom csinálni neked ezt a hangot: Peterbilt 351
    Utoljára szerkesztette: SimaSuna, 2015.11.22. 18:51:55
  • atiwrc
    #48243
    Egy másik dolog ami már azóta zavar amióta a SCS játékokat modolják. Nehéz találni új kamiont. Új kamionon értem azt ami tényleg más széria.
    Eleve mivel más játékokhoz vagyok szokva a szó számomra azt jelenit egy kiegészitő csomag. Legalább 1 vagy több új 3d-s autó, új skinek, lehetőleg új menü és új intro videó. Az hogy valaki felrak néhány kiegészítő valamit a kamionra + belerak néhány lóerőt( így másabb a fizika) az számomra nem jelenti azt hogy az egy új kamion. Ahogy nézegetem felépítését a truck shop-nak szerintem megoldlható lenne, hogy amit 1-1 ember összeállít magának azt egy gyári felszereltség mellet egy egyéni felszereltség listából lehessen akár változtatni. Illetve, hogy annak egyes alkatrészeit( ha a készítő engedi) lehessen más kamionokra is felrakni, pl egy uj felnit...)

    Csak hogy érthetőbb legyen számomra ezek ugyanazok a kamionok más kiépítéssel/felszereltséggel:
    http://trucksnewz.com/wp-content/uploads/2015/09/mercedes-actros-engine-YjIC.jpg

    Különböző kamionok:


    Ha ilyet keres az ember( és nem tudja a nevét fejből) elég sok lapot át kell lapoznia mire talál valami új kamiont...

    (Miután ifát sehol sem találtam :)) Végül egy MAN-nek szavaztam bizalmat és egy F90-es raktam be amivel szeretném róni a magyar utakat.



    Part 1/4
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!




    A következő képen éppen egy új man(igaz piros volt nem narancs) által húzott hasonló pótot előztem, mire felkapcsoltam az élsimitást és az éppen kikapcsolt HDR-t eltűnt a melletem lévő kamion :(



    Sajnos magyar rendszám nem volt a kamionra, így egy szlovák rendszám került rá, az mifelénk úgyis divat....

  • atiwrc
    #48242
    Part 2/4

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Gondoltam körbe járok néhány várost egy könnyebb súlyú szállítmánnyal csak úgy szórakozás képen.
    (Egyébként a profilban visszaállítódik a levezetett kilóméter ha egy korábbi mentéshez visszatérek és onnan folytatom a karrierem építését?)

    Első pihenő egy hangulatos buszállomáson. (Sajnos a BKV buszok is csak helyben állnak, érthető is ne mászkáljanak Kecskeméten. Pedig látnám értelmét az SCS helyében leprogramozni a játékba hogy egyes AI autók, kamionok egyes területekre(pl ország) legyenek lekorlátozva, vagy akár egyes cégek pótjai/kamionjai.)



    Voltak akik csúnyán néztek rám az üveg mögül


    Néhány kilométer és egy kis átalakítás után gondoltam megnézem mennyit bír menni a kamion autópályán, 135 a vége ezzel a könnyű rakománnyal.
    A szélárnyék sem segített.

    Aztán a fék sem.....




    Én sem tudom, hogyan de a rakomány( az enyém) nem sérült, a kamion is alig szenvedett kárt(3%), pedig néha egy közlekedési tábla, vagy lezárásnál a bólya 5-10%okat is tud produkálni.
    Gyors szervíz a legközelebbi OMV kuton.


    Utoljára szerkesztette: atiwrc, 2015.11.22. 17:25:37
  • atiwrc
    #48241
    Part 3/4

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Tankolás



    És egy kis pihenés



    Aztán irány tovább Kecskemét.


    Sajnos Ikarus-t sem találni a játékhoz, így hát kihasználtam az alkalmat hogy lőjek néhány fotót a két öreg harcosról.



    Újra pihenőben, már megint nem nekem szánt helyen....



  • atiwrc
    #48240
    Part 4/4

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Később már nem csak az autópályán de a keskeny közutakon is próbáltam a lehető leggyorsabban de baleset mentesen végigszáguldani, de akadtak azért gondok
    Az átjáró

    A potyautas a tankon


    Az ámokfutásnak véget vetve itt parkoltam le a kamiont.





    Majd szépen csendben tovább álltam...


    [spoiler]

    Köszi hogy végig olvastad
    [spoiler]

    [/spoiler]

    [/spoiler]
  • atiwrc
    #48239
    Mint mindenki más én is gyors fuvarokkal kezdtem a magyar map-ot. Csepel-t választottam bázisnak és onnan próbáltam körbe járni az országot.
    Próbáltam mindig úgy kiválasztani a következő állomást, hogy a legközelebbi városba megálljak és onnan is a következőbe menjek. Eltelt egy nap és Kecskemétet megjárva tettem egy szép körutazást, a gondom csak az ezzel, hogy minden fuvar után újra friss vagyok nem fáradok el. Illetve ha az alap játékot nézzük egy pillanat alatt országokat utazhatok(teleportálok? :) ) mikor a következő küldetésre lépek.

    Illetve még azon ha tudnának javítani hogy ne mindig egy nagy telephelyről egy másikra kelljen szállítani( bánya és farm kivétel) az se lenne rossz.
    Pl állatokat elviszed a húsfeldogozóba és onnan meg pl egy bevásárló központba( vagy akár többe, több megálló kipakolási idővel is jó lenne, nem hinném hogy olyan sokat kéne programozni hozzá.....). Kicsit fura az hogy A ból B-be le kell vinni csöveket vagy traktorokat(logikusan építkezéshez kellhet.) Erre ugyanonnan ugyanarról a telephelyről utána B-ből vissza vihetem 'ugyanazt' A-ba.

    (HDR és élsimitás nem mindig volt bekapcsolva ezért nem a legtutibbak a fotók.)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Az első szállítmány:


    Az első útlezárás, ezek a baleseti lezárások nagyon feldobják a pályát, (hogy nem minden hol csak építkezés miatt van lezárás) de vannak szakaszok ahol kicsit talán sok a trafipax.


    Nem tudom hogy csak véletlen e hogy az első helikoptert, pont egy reptér mellet kellet elvinnem. :)
    Azért mennyivel jobban mutatott volna, ha ide kell elhoznom :), Igazából csak annyi kellene( ha jól sejtem, de mivel nem csináltam pályát nem tudom), hogy csak úgy lehessen lerakni egy egy helyet ahova le kell parkolni a pótot, ne legyen szükséges egy mindig nagyon hasonló telephely a pótkocsi lerakóhely köré minden esetben.



    Hangulatos, emberrekel teli városok.









    Annyira megzavart, hogy rám esteledett (és még mindig nem fáradtam el :) ), hogy muszáj volt folytatni a körutamat, (gyérebb forgalom és villogó sárga lámpák mellet) sajnos sötétben, így lehetséges, hogy sok szép helyet nem láttam. De mást sem sikerült észrevennem :)



    Volt is belőle gond tolatgatás meg minden no meg persze bünti, ami szerintem legalábbis ilyen kis távolságokban elég durva, 350 ezer ftnél drágább fuvart nem láttam még így az elején, egy pirosba csúszás 150 ezer kb, egy gyorshajtás megint 150 körül van. A GPS-nél bekapcsoltam hogy jelezze a kamionoknak kiírt sebességet, néhány helyen lehet még javítani kellene, mert 70-50 között váltogat kb 4-5 méterenként egy hosszabb szakaszon.... Valamint sokszor már ott a kocsiknak a 90-es táblája de nekem még 50-100méterrel később vált 70-re.

    Hajnalodik a Budai hegyek mögött.


    Egy kiadós zuhé és egy újabb rövid fuvar mire visszaértem Csepelre




    Utoljára szerkesztette: atiwrc, 2015.11.22. 15:16:23
  • atiwrc
    #48238
    Régebben az ETS1-el vagy a PTTM-el nagyon sokat játszottunk a tesómmal. Illetve sok kamiont is raktunk bele.
    German Truck Simulator 3-4 éve fent van a gépen de összesen 7-8 óránál többet nem játszottam vele. Igazából, szerintem az elődjeiben már eleget vezettem autópályán és a ETS2- sem igazán jött be emiatt első próbálkozásra.

    Aztán szerencsére letöltöttem a Hungary Map-ot, változatos táj, sok város, keskeny kanyargós utak, amivel még a 60km/h is soknak tűnik :) (Sok autós játékkal ez a gond hogy 100 alatt szinte úgy érezni hogy állunk.) Azért itt is érződik, hogy sok hasonló épület van a városokban, de valahogy számomra sokkal élvezetesebb, az alap gamebe vagy a GTS-ban majdhogynem minden város egyformának hatott.

    Az egyik dolog ami nem tetszik nekem, az hogy belülről nagyon halk, nem ültem még kamionban elhiszem hogy ilyen jól szigeteltek, de engem ez zavar. Nagyon jó ötlet hogy belül balra-hátra nézéskor kidugja a fejét az ablakon és a külső hangot halljuk, ha megtoldanák ezt azzal, hogy le-fel lehessen tekerni az ablakot 1-1 gombbal és még hozzá vennék hogy a lehúzás mértékében egyre hangosabban halljam a külső motorhangot az nagyon jó lenne.

    Mivel szeretem néha kiforgatni jobban a motort( hát nem egy eco driver vagyok :) ), hogy legyen valami kis hangja mauális váltóval megyek.
    Steweee-hez hasonlóan én is szivesen gyönyörködöm a tájban út közben, ezért sokat forgatom a kamerát az egérrel az üldöző nézetben(2) , így a jobb kezemmel nem nagyon tudnék váltani meg indexxel(alapesetben a nyilakon van talán), ezért nekem az vált be, hogy W,A,S,D vel megyek és az egéren a jobb bal gomb az index, a görgő föl le a váltás le fel. Sajnos ( ez főleg pót nélküli vezetés közben zavar) a görgő előre hátra görgetése a kamerán kicsit zoomol ki be, amit nem találtam meg sehol hol lehetne kikapcsolni, így a középső egért gombra ráállítottam az üldöző kamerára(2) váltást is, hogy egyszerűen visszaálljon normális zoomra.

    A fékkel kapcsolatban lenne pár kérdésem.
    Ezeket lehet beállítani a menüben.
    Fék
    Rögzitőfék
    Motorfék
    Kipufogófék engedélyezése
    Pótkocsifék
    Retarder erősítése
    Retarder gyengítése

    Próbáltam neten tájékozódni, a retarder-t olvastam hogy lehet hidraulikus vagy kipufogó gázas, akkor a kipufogó fék az teljesen különbözik a játékban a retardertől? Mert erősítettem meg gyengítettem is( vagyis nyomkodtam egy ideig a gombot), de a kipufogó féket lenyomva nem éreztem különbséget a lassulásban
    (Láttam, hogy egyes kocsiknál ha jól rémlik a váltó kiválasztásánál volt olyan hogy xy váltót veszek vagy xyváltó+retardert-t. Nem tudom hogy amit vezettem abba volt e retarder, de a kipufogó féket lenyomva lassultam kicsit meg égett a féklámpa.)

    A pótkocsi féket szoktátok használni?, igazából a rendes féken kívül( bekapcsol légfék rendszer szimulálás mellet) mást nem nagyon szoktam, nem kellet még használnom, meg álltam mindenütt, sokszor még túlságosan oda is kell figyelni hogy ne álljak meg túl hamar pirosra váltáskor, mikor beleállok a fékbe(billel nehezebb adagolni :)).
    Mondjuk az eleve fura tény számomra hogy mindezeken kívül egy másik menüben lehet állítani a fékezés erősségét egy csúszkán, amit nem igazán értek minek raktak bele. Így brutális féktávokat lehet venni (vagy nem venni ha nagyon lehúzzuk.)
  • Carl Davies
    #48237
    Hát szerintem pont nem arról szól a játék, hogy menet közben kívülről nézegessük a kamiont.
    A rádiók pedig igaziak. Magyar rádiókat is be lehet tenni. (calss FM, stb.)
  • Bukephalos
    #48236
    hálás köszönet!
  • steweee
    #48235
    félre ne értsél, a játék jó és tetszik, de az hiányzik belőle, hogy tudjam menet közben is nézni a tájat, a kamiont és a forgalmat. mivel vezetni kell, a külső kameraállásból ahol lehet forgatni a nézőszöget a kamion körül (a többi vezetéstechnikai nézet, de bámészkodásra ámálkodásra nem alkalmas) úgy is lehet éppen billentyűről irányítani, csak nem nagyon megy

    egyébként tökéletes lenne, főleg hogy csomó irtóklassz rádióadó jön neten. ezek a csatornák amúgy tényleg léteznek ? mármint látom hogy villog a net ledje, tehát valóban interneten hozza be az élő rádióadást ? vagy benne vannak a programban a zenék
  • B_Jani-7
    #48234
    Szia! :)

    Utoljára szerkesztette: B_Jani-7, 2015.11.22. 12:53:59
  • Bukephalos
    #48233
    Üdv mindenkinek!

    Létezik, lehetőleg magyar nyelvű, leírás/video kamion mod készítéshez? Nem a skinezés, hanem egyedi külső-belső felépítés elkészítése érdekelne, ahogy itt páran művelik!

    Előre is köszönök minden segítséget!
  • macleody
    #48232
    Nem nagyon értelek, most kamionozni akarsz vagy videót nézegetni?
  • Carl Davies
    #48231
    "Kamionnézegető" Oké :D
    Céget kell vezetni, minél több garázs és alkalmazott. Igazából annyi hogy vezetsz A-ból B-be. Nem véletlenül szimulátor. Ha nem szeretsz kamionozni, akkor hamar unalmas lesz. Menj inkább valami autóversenyzős játékba, ha "vezetni" akarsz.
    Egy komolyabb verseny szim.-ben is csak mész a pályán körbe-körbe. Ugyan az csak más környezetben és más témával.
    Utoljára szerkesztette: Carl Davies, 2015.11.22. 11:40:08
  • steweee
    #48230
    nem trollkodásként, de meg kell hogy kérdezzem 10 óra játék után

    mit lehet itt csinálni ? az elvállalt fuvarokat levezetni, új kamionokat venni és tuningolni ?

    nagyon tetszett a játék, de ha csak ennyit lehet benne elérni akkor számomra hamar unalmassá vált. tulajdonképpen kamionnézegető a dolog. ráadásul nincs autopilot, akkor lehetne szépen nézni mozgás közben is a kamcsit meg a tájat és a forgalmat, de közben vagy leszalad az útról vagy baleset van.

    a fotózás része viszont nagyon klassz
  • Cujo HuN
    #48229
    Sziasztok!Régen használtam egy olyan mod-ot,ami ugyan úgy fordította a kamerát jobbra kinézéskor mint amikor balra hátra nézünk ki.Remélem érthetően fogalmaztam :D Ha esetleg valaki emlékezne a nevére,és megosztaná,azt nagyon szépen megköszönném.Köszönöm!
  • DIESEL DOG #48228
    Összeállt az új(abb) vas... :D


    Utoljára szerkesztette: DIESEL DOG, 2015.11.21. 23:44:51
  • Bukephalos
    #48227
    Hóláncot itt és itt is találsz. (Lehet, a kettő ua!!!!)

    Vagy már nem működnek. Elég régiek...
    Utoljára szerkesztette: Bukephalos, 2015.11.21. 17:58:28
  • IkarusMan
    #48226
    Hali! Lenne egy olyan kérdésem, hogy hóláncot hol tudok a kamionra tenni? hol találok olyan modot? Előre köszi a válasszt
  • BigdaweM12
    #48225
    megvettem a skandi dlc-t 2000ért szerintem nagyon megérte nagyon bejönnek ezek az új típusú kereszteződések, utak :) tudom nagy meló lenne az scs-nek de jólenne az alap map többi részét is így felturbózni mert a skandi után az már kicsit unalmasnak hat :) nem kizárt h átköltözzek bécsből :D
  • Bukephalos
    #48224
    Aktualizáld a játék és a térképed illetve a kamion verzióját! Akkor szokott piros lenni, ha az adott mod nem megfelelő verzióját használod a játékban.

    Diesel Dog autumn modjában rendes sötét van éjjel?
  • Hunter of Deer
    #48223
    Szép gép!
    Ez melyik fajta Scania amúgy? ha nem privi egy linket tudnál adni?
    köszi.

    egyébként az mitől lehet, hogy bent van az RJL Scania meg egy masik talán V4-es. és ha a sima alap gépbe ülök be akkor annak piros a szélvédője belülről, illetve a benzinkút ablakai és némelyik városban pár ház is piros, melyik mod lehet ebben a ludas?
  • Szabi #48222
    infók az új frissítésről
  • hangacsi
    #48221
    Helló!
    Azt hiszem játék közben egy F4-et kell nyomni és ki kell pipálni a megfelelő helyeken. Onnantól kezdve simán a világítással együtt fog kapcsolni, illetve váltani távolsági és tompított között.
  • motown
    #48220
    sziasztok.a felso fenyszorokatt hogyan kel bekapcsolni
  • RedRooster
    #48219
  • DIESEL DOG #48218
    Átestünk egy kisebb plasztikai műtéten, no meg kövérebbek lettünk pár pacival... na jó, szumma-szummárum modell frissítés volt.



    U.i: szép gépek srácok!
  • Pofozos
    #48217
    sziasztok.
  • Hunter of Deer
    #48216
    Skandi DLC pipa, 3200 HUF volt, de akkor már a belső DLC-t megvettem csak hogy teljes legyen :D
  • R420
    #48215
  • LiTTLee
    #48214
    Akkor jóvan akkor.
  • hotwheels
    #48213



    Utoljára szerkesztette: hotwheels, 2015.11.18. 22:30:49
  • CzUKi
    #48212
    Igen már közben nekem is eszembe jutott a megoldás, köszönöm szépen :D
  • Bukephalos
    #48211
    Igen, én is ebben az akcióban szereztem be, hála Macleody infójának