35
  • balee66
    #35
    Ha pénzért veszed, akkor nem.
    Ha lopod, akkor meg... ne lopj!
  • Major
    #34
    Hát ez az :D
  • Gerygrey
    #32
    Otthonra valóban bőven elég lehet(NE) egy OO, csak kár, hogy tudás szintjén még egy office97' szintjén van.

    És OTTHONRA minek több?
  • sanyicks
    #31
    fenét használják ki. Vállalati userek közűl is kb 1% olyan user van aki 20%-nál többet használ ki az ofisz tudásából.

    A legtöbb vállalati gépen is arra van az ofisz, hogy megnézzék egymás vicces prezentációit, és néha írjanak egy néhány oldalas xy dokumentációt valamiről.
    A legtöbb gépen lévő ofiszt alig indítják el, nemhogy kihasználják...

    100%-nak elég lenne az oo, 99%-nak még a google docs is. Nagyon sok vállalatnál még azért használnak ofiszt, mert a régi docjaicat más nem nyitja meg.
  • RelakS
    #30
    docx: a 2007-es Word fájlformátuma, xml alapú, satöbbi satöbbi
    doc: a 2007 előtti Word fájlformátuma, kompatibilis módba kell kapcsolni a dokumentumot, és akkor el tudod ilyenben is menteni. Legfeljebb szétcsúszik vagy akármi -_-'
  • Balazs127
    #29
    Hát a Sun már biztos nem :D
  • Major
    #28
    Ha majd a Sun kifizeti a hosingját meg a cikk írókat az sg-nél akkor biztosan több openoffice cikk lesz.
  • djw
    #27
    egyébként miért nem olvashatunk az SG-n az openoffice újabb verzióinak megjelenéséről? mindig csak a gugli meg ms... :P
  • djw
    #26
    mert így is megveszik? :)
  • atlagember
    #25
    Én pár hónapja már használom, de szinte semmi különbság sincs a 2007-eshez képest. Viszont az új fájl menü az katasztrófálisra sikeredett, sokkal körülményesebb használni.
  • pip
    #24
    allitani lehet, de igencsak kerdeses eredmennyel.... Szetcsuszott szoveg, rajzok, levagott egyenletek (!), megvaltozott fejezetszamozas, stb. Jo allitgatast kivanok hozza. Es meg nem is beszeltem az elcseszett kompatibilitasi packrol, amely segitsegevel az office 2003 kellene megnyissa a docx fajlokat :( A sikeres konvertalasi valoszinusege 50%, vagy sikerul megnyitani, vagy nem. Valamivel jobban boldogul az xlsx fajlokkal. Ezt tobb gepen is tapasztaltam, service packok legujabbak, minden update megvan, konverter legujabb
  • phoenix1
    #23
    Esetleg a plusz fordítási költségek miatt, de ha figyelembe vesszük, hogy csak egyszer kellett lefordítani akkor elég nagy különbség!
  • aronvirginas
    #22
    "Valaki lejjebb említette az iWork-öt. Arról annyit, hogy még az OO is elveri, pedig tudjuk, hogy ő is hol áll."

    Otthoni szövegszerkesztésre elég az iWork is. A gond csak az, hogy jelenleg mindenhol MS dokumentformátumokat kérnek, amivel sem az iWork sem az OpenOffice nem 100%-osan kompatibilis.
  • atomkrumpli
    #21
    Egy átlag felhasználónak kevés lenne az office97 (vagy OO) adta lehetőségek ?

    Akinek nem elég az fizessen ha már egyszer nélkülözhetetlen a munkájához.
  • csgery
    #20
    Nanemondd, hogy nem lehet állítani azt a kiterjesztést.
  • pip
    #19
    Persze! A 2010-esben tudsz szöveget szerkeszteni, táblázatot szerkeszteni, sőt még prezentációk elkészítésére is lehetőséget nyílik... pont úgy, mint a 10 éves verzióba

    s ha ez nem lenne eleg, kapsz egy x-et a kiterjesztesek vegere, ami ha egyebre nem jo, legalabb megkeseriti a regi verziot hasznalok eletet, ezzel is osztokelve oket "a valtasra".
  • B0nFire
    #18
    'Azt elmondaná valaki, hogy az USA-ban miért kerül a Professional $499-ba, ami Európában 699EUR?' – Azért, mert darabonként hozzák át a Nagy Vízen át evezős gumicsónakkal, és az utat és a rezsit, no meg persze a kockázatot meg köll fizetni.

    A másik elképzelésem, hogy az európai viszonteladók olyan szinten gátlástalanok, amennyire csak lehetnek, és akkora haszonkulccsal dolgoznak, amekkora felfér a pofájukra. Szerencsére egy szoftver esetében a szélessávú internet korában a kutya sincs rákényszerítve, hogy Európában vásároljon. A szoftvert letölti közvetlenül a gyártó honlapjáról, kiköhögi az ottani árát, majd egy nyelvi fájllal "magyarítja" magának. Így van egy teljesen legális Office-sza. Az európai viszonteladók meg mind bekaphatják!
  • Darth Sith
    #17
    Miért mindenki csak egyéni, otthoni, 1 bites júzerekben gondolkodik? Az office csomagok nagy részét vállalati környezetben adják el, és ott használják ki a funkciók nagy százalékát, nem pistike otthon, hogy megírja az irodalom puskát.

    Otthonra valóban bőven elég lehet(NE) egy OO, csak kár, hogy tudás szintjén még egy office97' szintjén van. Sebesség terén egész sokat javult mostanában, de azért még van hova fejlődni.

    Valaki lejjebb említette az iWork-öt. Arról annyit, hogy még az OO is elveri, pedig tudjuk, hogy ő is hol áll..

    A google docs meg arra jó SZERINTEM, h ha sürgősen kell vmi szöveget elmenteni, vagy hirtelen nincs kéznél pendrive/ftp akkor oda feldobjuk és otthon lementjük, vagy fordítva stb.. De komolyabb munkára, de otthonira is kevés szerintem. Nagyon alapfeladatokra jó.
  • Tinman #16
    Persze! A 2010-esben tudsz szöveget szerkeszteni, táblázatot szerkeszteni, sőt még prezentációk elkészítésére is lehetőséget nyílik... pont úgy, mint a 10 éves verzióba
  • RelakS][
    #15
    Én a bétát használom, és tetszik. Kicsit értelmesebbnek tűnik a 2007-esnél, de ez inkább a szalag átrendezésében, meg a beállításokban jön ki.

    Egyébként ellennék az OpenOffice-al is, de amióta japánul tanulok, és kiejtés is kell időnként a szöveg fölé, azóta visszaálltam Word-re. Valamiért az OOo-ban ezt nem tudják értelmesen megoldani :S
  • aronvirginas
    #14
    Érdemes váltani 2007-esről?
  • Narxis
    #13
  • sedward
    #12
    "Valaki használ már ilyet?"
    Valaki használ még ilyet? :)
  • Gerygrey
    #11
    Alapfeladatokra a 2003-as Office is bőven sok. Én egyszer kíváncsiságból feltettem az OpenOffice-t, de talán ha kétszer elindítottam... Nekem a Google Docs tökéletes, és szerintem az átlagfelhasználók jelentős részének elég az, amit tud. Prezentációra pedig a magyar fejlesztésű prezi.com magasan veri a póverpointot.
  • slickboy
    #10
    Első módszer nem járható, mert ha A4-es PDF-et 120x90 cm-re nagyítanak, az kockás lesz. Eredeti dia is ekkora (120x90) méretű volt, amikor szerkesztettem. Adobe Acrobat Pro is van azon a gépen, amin konvertálni próbáltam, mégse ment. Na most már mindegy, megoldódott, de elég dühítő volt.
  • pasi29uk
    #9
    1, Megcsinálod arányosan kisebbe és felnagyítják amikor nyomtatják.
    2, Kinyomtatod fájlba otthon (jó nyomtató drivert állíts be!) és azt viszed el.

    Feltelepítesz egy ingyenes PDF író programot pl: PDF Creator majd amikor nyomtatsz akkor ott ezt választod ki. Ezzel a módszerrel leadhatod a prezentációd PDFben :)


  • slickboy
    #8
    Eddig nem kritizáltam, de tegnap kivitt az észből a Powerpoint 2007. Egyik gépen tökéletes a dia, a másikon szétcsúszik. Ezen nem segített a pptx formátum helyett ppt-re konvertálás, semmi. Gondoltam mert régebbi Office, ez van. Elvittem nyomtatni, ott 2007-es de angol Office volt. Na itt már nem lehet baj. Ugyanúgy szétcsúszott. B+. Úgyhogy ott helyben kellett megigazítani.
    Miért nem pdf? Hát mert 120x90 cm méretre sehogy sem volt hajlandó, semmilyen módszerrel átalakulni.
    Na talán a 2010-es Office...:D
  • tmisi
    #7
    Biztos jó lesz, de alapfeladatokra még mindig jó a 2003-as verzió, vagy ha ingyen kell, akkor az OpenOffice.
  • atlagember
    #6
    A magyar változat is kapható már?
  • JoinR
    #5
    Köszi a tájékoztatást, hiszen epül.
  • farxis
    #4
    ez egy fos iWork sokal jobb hiszen apple!!!!!!
  • Poetro
    #3
    Azt elmondaná valaki, hogy az USA-ban miért kerül a Professional $499-ba, ami Európában 699EUR?
  • Tetsuo
    #2
    Bill Getzy az uj Excellel szamolja, mennyit adomanyozott es emiatt mennyivel kesobb erkezik a platina lepcso a jakuzziba..
  • Omega
    #1
    Valaki használ már ilyet?