39
  • djhambi
    #39
    Ez a szövegkörnyezettől depends.
  • Tetsuo
    #38
    Si tacuisses, philosophus mansisses.
  • Tetsuo
    #37
    Nyelvi jatek? Ha some angol szot beszurok a sentence-be, az game?
    Hat neked sem volt gyerekszobad.. mar ertem az aberralt ideologiad kialakulasat.
  • Julius Caesar
    #36
    Még szerencse hogy minden cikknél van egy szélsőjobbos emberke, ami elsüti hogy "idióta szoclib". Még nem hallottuk elégszer, főleg nem a legtökéletesebb helyeken (például egy tudományos oldalon!).

    Cikkhez:
    Még szerencse, hogy civil felhasználása lesz!
  • Kara kán
    #35
    Ne kérdezd, hogy miről, kiről szól ez a cikk, kiért szól a fekete harang! Érted és rólad szól.
  • bocker
    #34
    na ez a nem semmi.
  • Kara kán
    #33
    Te balfék!

    (de ez elmondható az összes szoclib bagázsról: balfékek - szó szerint! -, sőt, balfaszok).
  • valaé valaé ná
    #32
    fekete pákó
  • djhambi
    #31
    Szerintem fennakadni a bug ~ bogár dolgon nagyobb gáz, mint a bug ~ bogár. Egyébként a vicces hozzászólások között simán elmegy egy hasonló nyelvi játék. (Én mosolyogtatónak találtam.) Egy biológia szakdolgzatban nem mnne el. Nem kell rögtön pattogni, mint a pattanó bug!
  • djhambi
    #30
  • Kara kán
    #29
    Az, hogy bogár neked nem jó mi?
    Neked az bug.
    Szép kis ember vagy te!

    Fekete, mint a cigány feneke.
  • RealPhoenixx
    #28
    Szep, ezzel az eljarassal a hatekonysag mondjuk annyi amennyit irtak, egy csiszolt felulet eseteben pedig 20%ot irnak, a koltseg viszont aranytalan, tehat akkor maradok a garazsomba tartogatott lopakodot fekete szinu vastag festekreteggel boritott verzional, amit smirglivel jo erdesre ossze vissza jelleggel felcsiszolok, szval legyen inkabb a visszavero kepesseg 1%-al xarabb, de par milliarddal olcsobb :)
    *hmm..., milyen penznemben is?* :)
  • globint
    #27
    Na persze, csak amelyiknek van.
  • gothmog
    #26
    Politikusok ?lelkét? Azt hogy?
  • gothmog
    #25
    De ez nem kibocsájtja hanem elnyeli, hélo.
  • Balumann
    #24
    Nehéz munka lehetett kiválasztani a képet, és még meg is csinálni ilyen kicsibe :I
  • MacropusRufus
    #23
    azért amiért valami fényt bocsájt ki még nem biztos, hogy hőt is...
    Egy példa: a szentjános bug tipikusan hideg fényt bocsájt ki, vagyis amikor világít nem termel hőt, ellentétben pl. az izzóval ami szépen melegít is.
  • Tetsuo
    #22
    Karakán emlitette alabb, hogy Ot masoltak.. no comment. :)
  • Tinman #21
    Mondhatnak akármit, ennél feketébb tuti nincs: #000000
  • brueni
    #20
    mért nem jó a porcelánrepülő, azon keresztülmegy a radar és kész...
  • Sir Ny
    #19
    Amúgy ez sem túl hatékony.
    Ha nem veri vissza a fényt, akkor max elnyelni tudja, akkor meg durva meleg lesz mindig ez a cuccos, ami meg felmelegíti mellette a levegőt, amit viszont már észlelni lehet.
  • jozef1976
    #18
    Vagy esetleg szövetmintát vettek a Mónika-show statisztáiból...
  • globint
    #17
    Nagy dolog!!!!!!!!!!
    Csak kivonták a politikusok lelkét, és kész is volt.
  • philcsy
    #16
    "20% az szerintem eléggé sok egy csiszolt anyagnál..." Ellenkezőleg, pont hogy alacsony. Egy csiszolt felület reflexiója magas. (A csiszolt nem karcoltat jelent.)
    "Félreérthető a szöveg, mert az jön le belőle, hogy az érdes felület nem ver vissza ennyit." Az érdes felület több fényt nyel el mint egy fényesre polírozott, ugyanis az érdes felületen többször is visszaverődhet egy fénysugár, így a rá eső fény nagyobb része nyelődik el.
  • mynameisbence
    #15
    Biztos vicces az a kép csak nem tom hogy miért.
  • philcsy
    #14
    A nem ver vissza semmit nem azt jelenti hogy nem sugároz semmit. Ez a fekete test is vörös ~1000°C-ra hevítve.
  • blessyou
    #13
    A civil alkalmazásokat sokkal kevésbé érdek fejleszteni, a hadiipar legalább gyorsítja.
  • Kara kán
    #12
    Egyébként azt a kicsi fekete képet az ezsgé tőlem koppintotta, én meg @osnak bókoltam vele. :-D
  • Kara kán
    #11
    Csak nehogy a hadiipar kezébe kerüljön!
    Bye-bye békés, civil alkalmazások, úgy 25 évig.
  • Gladiator
    #10
    De a fókuszpontnál, az úgynevezett feketetestnél meg pont jól jönne.
  • Gladiator
    #9
    Ügyes voltál. Pihenhetsz.
  • duke
    #8
    Nagyon hulyek, ha ez veletlenul terroristak kezebe kerul, furnak bele egy lyukat es az igy keletkezo feketelyukkal elpusztitjak az egesz foldet.
    Mekkora idiotak, hogy erre nem gondoltak.
  • Akuma
    #7
    20% az szerintem eléggé sok egy csiszolt anyagnál...

    Félreérthető a szöveg, mert az jön le belőle, hogy az érdes felület nem ver vissza ennyit. Pedig visszaver, csak nem egyenes pályán, hanem megtöri a fény útját, mint a tört üveg vagy tejüveg. Ezért kisebb érték mérhető ugyanazzal a módszerrel, de ettől még ugyanannyi fényt ver vissza.

    Radaroknál persze különösen hasznos, de pl napkollektornál az lenne az elsődleges szempont, hogy lehetőleg semmi fényt ne verjen vissza.
  • parasztbicska
    #6
    Az ténleg vicces, nem is figyeltem, én kérek elnézést.
  • JoinR
    #5
    A főoldalon lévő egyszínű koromfekete képről beszélnek szerintem. :-)
  • parasztbicska
    #4
    Lehet én nem értek valamit de miért is vicces a kis kép? Szerintem eggyeltalán nem és illik is a cikhez mert az egy F 117 es lopakodó gép, és az ilyen gépekhez nagyon is tudnák alkalmazni ezt a technológián mint radarelnyelő réteget.
  • Lost Lont
    #3
    Azért vigyázni kell, mert ha túlságosan fekete, akkor a sötétben észre lehet venni az ilyennel álcázott dolgokat azáltal, hogy körülötte minden sugároz egy kicsit, ez meg a saját alakjában semmit.
    A kis képen én is nagyot néztem. :)
  • macseke
    #2
    hát a kis kép nagyon vicces :)
  • Sir Ny
    #1
    Ezzel kéne fűteni télen.