42
  • bippo
    #42
    Napi 3 doboz? Az komoly. Akkor olvasd el még egyszer a 2. mondatodat, és lassíts kicsit, mielőtt tényleg okkal küldenek a Korányiba.
  • pixx
    #41
    Két dologot szeretnék hozzá fűzni, ehhez a nagyon értelmes témához...
    Láncdohányos nem sok él 60 éves koráig, ha csak nem 50 évesen kezdte.
    ?ásik voltam fent a Korányiban 2 hetet, tüdőrákosok mellett. Az nagyon megütött, hogy legkeményebb dohányos napi 2 dobozt szívott...de általában kevesebb napi egy doboznál, volt olyan, aki 10 éve dohányzott, és rákos lett..
    Én meg lapítottam a napi 3 dobozzal a zsebembe, és nem is rák miatt voltam fent...
    Amúgy a kutatónak javaslom, menjen be egy irodába, ahol egész nap nők ülnek gép előtt, szép formákat lehet ott is látni...
  • Sippie
    #40
    és még képesek CyberSPORT-nak hívni ha valaki kocka... : DDD
  • bippo
    #39
    Na, ma a rádióban ezt a hírt már úgy hallottam, hogy 'azok a fiatalok, akik sokat játszanak'. Valami női műsorvezető volt, szerintem amúgysem sok fogalma lett volna a profi játékosokról.
    De amúgy szerintem akik _igazán_ profin nyomják, napi >10 órában, edzővel, stb., nekik kell az állóképesség is, szóval rájuk meg megint nem igaz a cikk.
  • vasziszdasz
    #38
    El lehet menni kőművesnek is, garantált testmozgás.
  • vasziszdasz
    #37
    Ehhez kellett egy egész tanulmány? Elég csak bemenni a BME-re és körülnézni a villany karon. :D
  • Fregat
    #36
    Nem hinnem ez mind igaz amit itt ossehordanak a cikkben.
    En irodaban dolgozok napi 8 orat majd meg vagy 6 ot jatszok vagy netezem de mindenkepp gep elott.
    Es megis mikor az uncsim keszult testibol vizsgazni vele szaldtam le az 1km es hamarabb mint o 3.05 perc alatt. S a vegen meg volt erom sprintelni is. semmi edzes nelkul.
    Nem tom hogy minden 60 eves cigis kepes e lefutni mondjuk 1,5 kilometert adott ido alatt.
  • RoyalPredator
    #35
    Hát figyelj, speciel SYSTEMA nélkül énis disznajkénbt dragostea din tei-t énekelgetnék webcamon.........


    A tesiórák mellesleg jóformán semit se érnek.
    Mozgásnak kevés, edzésnek kevés, lazíztásnak viszont néha sok-
    valahol a kettő közöttt van, és ígyszerintem kurvára nem ér semmit, ha mellette rendesen sportolsz.
  • RoyalPredator
    #34
    lol aki állandó kritikus
  • Bhalage
    #33
    lol a profi
  • bippo
    #32
    Szerintem is elég a napi fél óra, főleg ha tényleg rendszeres, minden nap. Ennyi elég a test (nem is rossz) karban tartásához. Sokan ennyit sem mozognak. (sajnos én sem)
    Napi 2 óra az már szinte edzésprogram. Meg tényleg nem tudom, kinek van annyi ideje, hogy _minden nap_ 2 órát erre szenteljen ?!
  • Jimmyke
    #31
    Pedig azt hittem, hogy az egérkattingatással olyan fizikumom lesz, hogy ihaj. Egy világ dőlt össze most bennem.
  • Molnibalage
    #30
    Ez egyáltalán nem kevés. A fejlett orszgáokban sem mozognak sokan ennyit. Itthon egyszámjegyű %-ban mérhető ez.
  • Szefmester
    #29
    én itthon gyak csak gép előtt vagyok (film, játék, net, 3Dzés), bennt a melóban meg tolom a favágást.. és nem kis súlyokkal kell dolgozni.. a tüdőmmel semmi gond, llenben az izületeim már kezdik feladni.. pedig nem vagyok egy túlsúlyos.. inkább átlagos emberke lehetek..
  • wednes
    #28
    Azért napi 2 óra intenzív mozgás bőven elég. Sőt, napi fél óra is már elégséges lenne az átlag embereknek.
  • MacropusRufus
    #27
    azt eddíg is tudták, hogy kevés mozgás ki erőnlét, de azt sztem sokan nem feltételezték, hogy egy 20 éves aktív gémer (hivatásos) tödőkapacítása egy 60 éves láncdohányoséval vetekszik. Tudod mit jelent ez? A szerencsétlen kistáska kb. 15m futás után kidöglik. A fizikai állóképessége nulla, ui. nincs megfelelő tüdőkapacítása ahhoz, hogy az izmai megfelelő mennyiségű oxigénhez jussanak.
    Tehát sokkal rosszabb a helyzet mint, hogy csak gyengébbek a társaiknál.
  • MacropusRufus
    #26
    sztem kevés az a mozgás.
    8 óra irodai munka után 2 óra edzés kb. semmi. Gondolj bele, hogy 24 órád, hogy van felosztva.
    8 óra alvás (nincs mozgás)
    8 óra munka (kevés mozgás)
    2 óra edzés (igen intenzíz mozgás)
    és van még 6 órád amiben valószínűleg benne van a közlekedés a teremig meg vissza a munkahelyre a kaja a mosakvás stb...
    Tehát 16 óra minimális mozgásra jut 2 óra kemény edzés + 6 óra egyéb tevékenység.

  • MacropusRufus
    #25
    tök jó, lesznek majd olyansrácok akik egyhuszad másodperc alatt képesek reagálni bármire szellemileg, fiszont fizikálisan 10-15 perc kell míg a wc-ig kitotyognak.
    :))
  • wednes
    #24
    Lehet, hogy a cikkből ez nem derül ki egyértelműen, de nem rólatok van most itt szó. Hanem a profi játékosokról, akiknek ez a hivatása, mint egy olimpiai sportolónak. Ezért kap fizetést, prémiumot stb, ebből él és csak az a dolga, hogy minél jobb legyen a játékban.
    "Egy az ő korában lévő személynek sokkal fittebbnek kellene lennie, de talán az egész a profi játékosok munkahelyi kockázataira és arra vezethető vissza, hogy naponta akár tíz órát is a képernyő előtt töltenek."
    Ott van, hogy munkahelyi kockázat. Nem ilyen hobby játékosokról van most itt szó még ha az több órát jelent is.
  • Line
    #23
    Éljen az általánosítás! Mostmár nemcsak zsidók, cigányok, négerek stb. léteznek, hanem vannak profi játékosok is, akik mellesleg mind totál egyformák. Mint két tojás....
  • Molnibalage
    #22
    Remek. Ezt szoktam hívni úgy, hogy 1 mintás statisztikából általánosítani. Tényleg "okos" dolog. A kocka játékosok hány %-a ilyen szerinted?

    A teljes fiatalság 70%-a a tesi órákat leszámítva nem sportol semmit. A kockák, ha nem térnek el az áltagtól negatív irányba - akkor ők is ezen a szinten vannak.
  • JeD
    #21
    Valószínűleg nem _olyan_ a tüdejük, hanem olyan levegőfelvételt biztosít (mivel nem használják / edzik, nem tágul).

    Amúgy nem véletlen, hogy pl. a koreai Starcraftosok napja is X óra játék + Y kondiból áll...
  • RoyalPredator
    #20
    Na majdnem leesett az ékszíjam a hírtől.
    Én profi játékos vagyok, de mellette lazán airsoftozom, majd azt is profi szinten. Oda pedig kell az állóképesség.

    Tehár a hír az én esetemben legalábbis kurvára nem igaz.
    Sőt, legtöbb profi ismerősöm nagy partiállat, sportol, meg rendes életet él.
    A profizmus nem egyenlő a kockákkal, akik elhízva folynak el a szék előtt. Messziről nem...
  • Ferrer
    #19
    Mi a bajotok a brit professzorokkal? A magyaroknak is voltak ilyen dicsőséges időszakai :)
  • balee66
    #18
    "egy brit professzor."

    Eddig olvastam :)
    És innentől HOAX-nak minősítve...
  • Ender Wiggin #17
    Azért az is megér egy misét, hogy aki mondjuk soha nem gyújtott rá még egy marcsira sem, annak a tüdeje miért lenne olyan, mint egy 60 éves láncdohányosé? Ez valahogy nem tudom elhinni. A városok dízelpora ugyan szintén tüdőrák predisponáló, de attól sem fog pont úgy kinézni, mint aki cigifüstüt tüdőzött egész életében.
  • Merces
    #16
    ....én is, hallotál már a ministry of silly walks ról? XD
  • Skynet
    #15
    Egyesek elég nehezek felfogásból és jönnek itt mindenféle irodai alkalmazottakkal,otthon gépelőkkel...Odáig már nehezen jut el az ész,hogy a cikkben NEM ezeket elemzik,hanem kifejezetten a JÁTÉKOSOKAT és róluk van szó. Senkit nem érdekel hogy marinéni 21 évnyi titkárnőszolgálat alatt 40 évesen hányéves ember szintjén van testalkatilag. A JÁTÉKOSOKAT vizsgálták.
  • evolution8
    #14
    Így van. Lusta disznók lettünk mára :D Én magamon tapasztaltam. Olyan kevés van, aki játszik is, és sportol is.
    Elkezdtem cs-zni, rengeteget játszottam, nem érdekelt semmi, és akart a rák kimenni az udvarra. Utána elkezdtem járni kézire a tesitanárom ajánlása miatt, és hipp-hopp, jön VUK, rájöttem, hogy a cs egy nagy lószar, és milyen jó dolog a labdát kergetni, hajigálni és közben a csapattársakkal/ra ordítozni. Egy csepp feszültség nem volt bennem. Utána jól lesérültem, kificamodott a térdkalácsom, 6 hónapig épültem fel, utána első edzésen szétment a másik lábam is. Befejeztem a kézit, de azóta eljárok futni, biciklizni, vagy egyszerűen csak kimegyek az udvarra, és játszok egyet a kutyával.
    Higgyétek el, a kettő nem nagyon fér össze.És ameddig itt ültem, és osztottam az észt, megint nem csináltam semmit.
  • Molnibalage
    #13
    70%??? Kb. ennyi az, aki SEMMIT nem sportol. Érted? Semmit. A fiatalok egy része vagy kórósan kövér vagy a sportolás hiánya miatt olyan cingár, hogy az első szél elfújja. A fennamardó 30%-ból jönnek az átlagos testalkatúak és a tényleg nagyon sportosak.

    Én heti 2x1,5 órát röpladdázok és minden más nap legalább 13 km-ert tekerek. Ennek ellenére bőven van raktam felesleg. Mozoghatok akármennyit, akkor sem lesz sportos testalkatom, pedig régen az volt...
  • missxy
    #12
    én is sokat játszom és nem érzem magam 60 évesnek :/
  • JethroHUN
    #11
    Kezdjük ott hogy nem a profi játékosokkal, vagy a számítógép játékra való használatával van a gond. Teszteljük irodai alkalmazottakat, nem csak a fittségük egy 60 évesé de az agyuk is olyan szinten áll. Hiszen minden nap ugyan azt csinálják, ugyan ott ugyan úgy és nem napi 1-2 v 3-4 órába (na jó esetleg wow kocka napi 8 óra) hanem 8-10 órába, munkaidő. Teljesen robotokká válnak... minta a zombik. Minden fiatal(fiu) játszik, játszott vmi játékkal, rendszeresen vagy időszakosan, és szerintem 70%uk sportos is, még han em is jár el heti 7x vmi edzésre, vmi test mozgást folytat. kontra: irodai dolgozó nem, munka után sör+foci meccs, fitt nem? napi 28 óra ülés.
    Én napi rendszeresség játszok vmit, elismerem, 2-4 óra attól függ mi lesz másnap, előtte vmi lecke meg hasonlók. Cooper-en éppen tegnap előtt volt tesi, 2860-at futottam, sztem az elmegy, kint a melegben... persze nem is katonának készülök.
    Szív és érrendszeri betegséggel pedig lehet jönni... már minden azt okozza... túlsúly pl. dfe elég ha csak 30 éven át a szmogos belvárosban állsz a dugóban napi 1 órát.

    He nem is vagyok professzor és többet írta mint ől :D még % ot is írtam kapom már a nobel díjat??
  • Gerygrey
    #10
    Nem a brit tudósokkal van a gond, hanem azzal ahogy a sajtó tálalja a felfedezéseket. Valószínűleg sokkal átfogóbb volt a kutatás és az eredmény, csak az olyan újságok mint a Blikk, a Story, vagy az SG, megelégednek ennyivel hogy kitöltsék a helyet és rákattintsanak az emberek.

    Én egyébként 8 órát ülök a gép előtt a munkahelyemen, utána pedig otthon is játszom egy kicsit. Viszont a két pont távolsága 8 kilométer, amit minden nap bringával teszek meg, nem ritkán 10-15 kilométeres kerülővel :)
  • Fbn Lx
    #9
    napi átlagban 8 órát gépezek durván. Van olyan nap, hogy 4-et, van, hogy 11-et. Ezt most így manic time statisztikája alapján mondom.
    És a fizikumom emellett simán eléri az átlag 20 évesét, lévén hetente 3-4 alkalommal edzek kb. 2 órát.
  • WinG
    #8
    végre valaki. abszolút egyetértek.
  • dronkZero
    #7
    Már megint hülyék vagytok? Igen, a brit tudósok látszólag egyértelmű dolgokat kutatnak, de azt tudományos igényességgel teszik olyan témákban, amiket így még soha nem vizsgált senki. Mindenképpen hasznos az ilyen, mert legalább általánosan elterjedt elképzeléseket biztosra megtudunk. És arra is volt már példa, hogy a közhiedelemnek homlokegyenest ellentmondó eredményre jutottak egy ilyen "egyértelmű" téma vizsgálatánál.
  • CptObvious
    #6
    ...brit "professzor"...
    Itt véget is ér a cikk.
  • gemihu
    #5
    Hát a brit tudósok meg statisztika függőségben szenvednek, és kíváncsi lennék az ő fizikumukra:)
    Nyilvánvaló hogy,amikor valaki egy dologra időt fordít a másikra kevesebb ideje marad. Az egyensúly lenne a lényeg, de ezt munka mellett nehéz megoldani..
    Amikor hazamegy valaki,akkor a kevés idejét arra kéne fordítani,hogy a nap közbeni tevékenységét ellensúlyozza,de akkor nem marad ideje arra,amit szeret csinálni.

  • kovadam87
    #4
    azt a sok pénzt amit ebbe bele ölt a forma, inkább adták volna nekem oda, és én ezt ugyan így el tudtam volna nekik mesélni a kocka user-ekről. Micsoda felfedezés, micsoda áttörés istenem! Bár csak én lennék ekkora koponya, hogy a semmit elemezve legyen hírem parányi világunkban. :S De most komolyan ezt az "információt" eddig ki nem tudta, vagy legalábbis ki nem sejtette egy icipicikét? tessék csak bátran, ne szégyenlősködjetek, kezeket a magasba! :D
  • Bhalage
    #3
    hát igen, de ez nem (csak) a játékosokra vonatkozik, hanem bárkire, aki gép előtt ül, lehet az irodai munkás is, nos hol a faszba marad a fizikuma a fizikai munkásoktól, akik egész nap lapátolnak ásnak, cipekednek stb...

    ekkora egy fasz cikket : )
    gratulálok Dr. Dominic Micklewright-nak