12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • precision
    #8411
    gondolom nem hörögsz közben és nincs irdatlan rothadó bűzöd sem
    bár lehet hogy épp kiköpöd a tüdőd és masszívan le vagy izzadva olyankor :D vigyázz egyszer nehogy zombinak nézzenek :P :)
  • G_ArchAngel #8410
    Nem tudom... en gyakran futok erdoben es ha utolerek egy setalot a keskeny osvenyeken, sokszor megijed, amikor kikerulom, mert nem hallja, hogy jovok.
    Puha a talaj, vannak mas zajok is, erdoben az ember kepes elmerengeni. Ertem, hogy ok egy mas elethelyzetben vannak, de nem lehet 100%-on porogni honapokig, siman meglepheti oket egy zombi, ami pont puha talajon lepked.
  • Zenszkij
    #8409
    Mikor elkezdődött a sorozat, nem volt olyan jelenet, pillanat amit elmulasztottam volna. Mostanság, úgy a farm óta voltak jelenetek amikről lemaradtam, és rájöttem, hogy nem maradtam én le semmiről. Szóval a lelkesedés alábbhagyott részemről. A melodráma nagyon nagyon központi téma lett. Megértem én, hogy ez egy TV show, és emberi kapcsolatokról, (mazochista) érzelmekről kell szólnia, de ez egy ilyen posztapokaliptikus világban már nem reális, hogy folyamatosan visszatérő dolgokról filozofálnak, és siránkoznak állandóan, mikor a túlélés a lényeg. "Ez nagyon kemény, össze kell tartanunk, együtt kel maradnunk" -Jah, persze, a morális örlődés, hogy maradjunk életben, de ne veszítsük el emberségünket végig kíséri a sorozatot, ezt már a fülünkbe rágták ezerszer. De könyörgöm történjen már valami új dolog, ami más távlatokat nyit. A karakterek jellemzése is nagyon felületes, annak ellenére, hogy már nagyon jól ismerjük őket, mégis valahogy lapos az egész jellemük. A producerek arra építenek, hogy visszatérő melodrámával töltsék ki a sorozat üresjáratait, hogy ezzel mélyítsék a karaktereket. Az egész történetvezetés gyenge és lomha. A producerek nem tudják, hogy hogyan kéne jól összekötni a különböző történeti szálakat, anélkül, hogy az egyik csoportra ne pazarolnának el egy teljes részt (vagy többet). Mikor végre haladna előre a történet (lásd irány Washington), akkor hogy behozzuk a többi szálat ismét visszaugrunk a múltba, és mutatjuk a másik csoport történetét. Ez unalmas, és bosszantó. Nem halad a történet, folyamatos az egyhelyben toporgás. Valójában a főszereplők is céltalan járkálók lettek. Néhányan meghalnak, néhányan nem és vannak néha zombik is mellékesen. Sajnos az AMC nagyon ráment a pénzre, és látszik, hogy nyújtja a sorozatot, mint a rétestésztát, és ez sajnos a minőség romlására megy véleményem szerint.
  • Prof William
    #8408
    Főleg úgy hogy teszem azt ha holnap kimegyek az erdőbe és lépéseket hallok hátam mögül talán, ismétlem TALÁN nem fordulok meg mert nem feltételezem, hogy bárki ártani akar nekem (bár kíváncsiságból valószínűleg csak hátra nézek.)...

    X hónappal/évvel zombiapok után , amikkor a túlélőknek már lételemévé vállt a figyelés, nehogy már így nyírjanak ki valakit!

    Az kb az a szint, mint amikor a Holtak Napjában, í kemény zombiirtó kommandós őrködés közben nekiáll full hangerőn bőgetni a zenét egy élőholtakkal teli hemzsegő házban...
  • DasIsFuck
    #8407
    Ez a legszánalmasabb az egészbe, főleg, hogy ez folyamatosan már évek óta ellövik.
  • Dynamic
    #8406
    Megőrülök ettől a "jön a zombi hátulról és nem hallják meg" fordulattól. Most komolyan: a stúdióban leveszik a hangot, de attól még a lépkedés zajt kelt. Nehogy már, ne halljam meg a nagy kussban a háttérben csoszogó zombit. Ennél már csak az röhejesebb, amikor az erdőben történik ugyanez. Nincs az a nindzsa, aki az avarban hangtalanul tudna közlekedni.
    Ez amúgy en bloc, minden horrorra igaz.
    Utoljára szerkesztette: Dynamic, 2015.02.10. 12:59:40
  • Kongy
    #8405
    én tyreese karakterét is untam már baromira amúgy. de hogy őszinte legyen úgy unblock az egész sorozatot unom.
  • kommersz
    #8404
    azt magyarazzatok meg miert kellett utaztatni szegeny fiatalembert? miert nemtudtak kiegetni a sebet ott ahol voltak? :DDD
  • Count Adyn
    #8403
    Igaz, abban is inkább az volt a megrázó hogy váratlan volt. A rész elején mikor mentek a furgonban és mutatták őket sorban elkapott az érzés:D :
  • DasIsFuck
    #8402
    Engem beth halála is ennyire fogott meg, egy unalmas karakter kihalt, bár tyresebe még mindig több potenciál volt mint beth-be, csak soha nem hoztak ki belőle semmit...
  • Count Adyn
    #8401
    Technikailag nagyon jó rész volt, csak azt felejtették el hogy kb senkit nem fog megrázni beth halála után közvetlen ha kinyirják az idei négerkvóta áldozatát...
  • DasIsFuck
    #8400
    Tény, hogy nem így indult, de sajnos ez lett belőle.
    De hát már a 2.évadnál kiütközött ez, az vmi kivételesen borzalom volt,részről-részre.
    A börtönös részek is kezdtek felérni ehhez a borzalom szinthez.
    4.évadnál is a második fele az ami szerintem megmentette a totál unalomtól.

    A börtönös meg farmos részekhez képest az ilyen részek fenomenálisok.
    Amíg ilyen részek vannak én ezeken jól elvagyok, de mikor jönnek a farmos,börtönös és daryl-beth fajta masszív semmilyen,egy helyben toporgó részek , én azoktól mászok a falra.
  • DasIsFuck
    #8399
    Hol írtam én azt, hogy nem írhatja le a véleményét?
    Pusztán nincs értelme olyat várni a sorozattól ami soha nem is volt és soha nem is lesz.

    Nekem is jobban tetszene az a megoldás, ha nem csak napról-napra túlélésről szól, de hát ez van.
  • pauly
    #8398
    +1
  • Zenszkij
    #8397
    Megint egy dögunalmas rész, bealudtam rajta, úgyhogy itt olvasom a végén végül mi történt. Mit mondjak nem rágtam le a körmeimet az izgalomtól, hogy mi lesz vele. Abszolút egy súlytalan karaker, ahogy az összes többi is. Az első évad nagyon brutál volt, azért nézem, mert nincs más sorozat ami érdekelne jelenleg, a GOT meg még nincs. Be kell vallanom nekem a dráma nem műfajon egy posztapokaliptikus világban. Ha drámát akarok, akkor megnézem az Isaurát. Amekkora költségvetésből dolgoznak ez édeskevés, de mivel nő a nézettség, ezért sajnos ezt és ehhez hasonló maszlagot kapunk majd. Beth is egy dögunalmas karakter volt a Daryles részig, utána se nagyon csigázott fel, szerencsétlenkedése a kórházba is inkább idegesített, mintsem lekötött. Tudom ez a sorozat az emberi kapcsolatokról drámáról szól, de megbocsássatok NEM ÍGY INDULT, nem erről volt szó. Írta itt valaki, hogy nincs főszál. Pontosan igaza van, ezért unalmas az egész. Céltalan ténfergés, ráadásul az is vontatottan. Hát hol nem kakilom le a kórházból kimentett srác életét, meg, hogy mi történt a rokonaival. Közölték már 100szor, hogy mindenki meghalt, akkor mit rágódik a sorozat még ezen. Nem becsmérelni akarom, és tiszteletben tartom azt akinek ez nagyon bejön, izlések és pofonok. Én már nem várom se a folytatást, se az izgalmakat, súlytalan tucatsorozat lett a WD. A zombik meg vicc kategória, megtanulhatnának futni vagy valami, mert gyakorlatilag már nincs meg az a félelem faktor, ami a sorozat elején megadta a sava borsát ennek az egésznek. De hangsúlyozom ez csak az én véleményem, ettől még másnak lehet jó sorozat!
    Utoljára szerkesztette: Zenszkij, 2015.02.10. 09:34:39
  • IXEMGabeo
    #8396
    volt amikor vadallat modon puszta kezzel elintezett par zombit...kar erte, hogy ot is es Bobot is kivettek a sorozatbol...
  • IXEMGabeo
    #8395
    igen a vagasok nagyon jok lettek a zene kelloen dramai lett:(

    ilyen ostoba figyelmetlenseg miatt meghalni:( sajnalom o volt az egyik kedvenc karakterem

    halnak meg a szereplok sorban
  • vg
    #8394
    Nem írhatja le a véleményét, vagy mi van? Pár napja olvastam valahol egy címben, hogy "Ez" lesz a legdurvább rész... aha, persze. Szerintem is rossz rész volt, túljátszott színészi alakításokkal, főleg a földön ordibáló fekete gyerekkel(szó szerint én szenvedtem tőle), majd hirtelen elfutásával... BORING! Sőt, asszonykám szerint is vacak rész volt, pedig imádja ezt a sorozatot. Szegény Tyrese alakító színész, kapott egy Man on Fire koppintást. Ahhh, mindegy, na majd a következő rész!
  • Prof William
    #8393
    Dehát Rick szakálla életmentő. Így legalább az arcán nem merik megharapni a zombik.

    Mellesleg tuti, hogy lesz egy olyan rész valamikor, valamelyik évadban, hogy megborotválkozik. Ezzel is jelzik esetleg, hogy újra normálisabb emberré vált.
  • DasIsFuck
    #8392
    Nem értem mit értesz a semmi alatt?
    Ha ebbe a részbe se történt semmi szerinted, akkor nem értem miért nézed még mindig ezt a sorozatot.

    mellesleg amikor nem történik semmi a sorozatba az olyan mint a teljes második évad vagy a börtönös részek.
    Na ott tényleg a semmi történik 40 percen keresztül.(nekem pl a daryl-beth rész volt az ahol az abszolút semmit néztem 40 percen keresztül, sokaknak meg egyik kedvenc epizódjuk..számomra érthetetlen módon:D)

    Azt sem értem mit vársz ettől a sorozattól?
    Mert elég egyértelmű, hogy itt nem lesz semmi epic nagy átfogó történet száll, legutóbb az első évad végén volt ilyen, de elég fail probálkozás volt és gyorsan vissza is hőkölt a sorozat tőle.
    A washingotons szálat meg az elejétől sem lehetett komolyan venni, ott is csak az volt a kérdés mikor derül ki, hogy kamu az egész.

    Próbálnak túlélni,biztonságos helyet keresni ez hol sikerülni fog, hol nem, aztán időnként lesz egy-egy nagy ellenség akivel majd péniszt méregetnek,elhullanak szereplők,jönnek újak.
    Kb ennyi várható ettől a sorozattól.

    Rick szakálla meg badass!!!
    Utoljára szerkesztette: DasIsFuck, 2015.02.10. 04:53:28
  • DasIsFuck
    #8391
    Szerintem meg baromi jó rész volt.
    Az egész nagyon jól átjött, pl tyresee jelenete a házba is nagyon frankón ütött, pedig mikor először megláttam gondoltam, hogy ilyen nyálas,műdráma fog menni és nem, teljesen frankón átjött.(governor meg a kannibál csóka is nagyon jól illet az adott szituba)
    Az is tetszett mikor másodjára betámadta a zombi és odalökte a megharapott kezét:)

    A végén azt hittem megint ellövik amit már korábban herschellnél, de nem és ez az ami meglepett.
    Végül is így ütött igazán jót a rész szvsz.

    Szerintem ez klasszisikkal jobb nyitás volt mint az előző félévad zárása.

  • Mor3llo
    #8390
    tipik töltelék részt volt...

    ...ami nem is lenne baj, hiszen úgy tartom, kellenek ilyenek egy sorozatban, akkor....

    ...ha van valami főszál. De itt nincsen, és még írmagját sem látom annak, hogy akarnának valamit. Így gyakorlatilag majdnem minden rész töltelék.

    És msot nem kell azzal jönni, hogy "de hát itt a főszál a túlélés". Egy ilyen, alapjaiban jó témájú, szereplőgárdájú sorozat sem fogja ezt elbírni.
  • Konyigery
    #8389
    Abszolút nem jól időzített rész volt.Totál értelmetlen indokkal ejtették ki. Lassan tényleg elhiszem ezt a niga after niga elméletet,és sajna a nyafogása nekem teljesen tönkretette a drámát, Tyrese-től azt vártam amikor először megláttam hogy ő egy ilyen vadállat lesz, erre egy nyafogós bébicsőszt csináltak belőle... aztán ezek a hallucinációk is például, annyira ilyen kötelezőnek hatottak hogy na hozzuk vissza kicsit a fanoknak a régi arcokat..meg húú governor. De közben megint nem történt SEMMI bazmeg, ok irány Washington, ami már vagy fél éve téma, és most végülis mégiscsak oda mennek hát hurrá, mégis mire számíthatnak ott is... mennek nem mennek döntsék már el végre...nem tudom hogy tud e valami olyat nyújtani ez a sorozat ami még fel tudna csigázni annyira hogy várjam a következő részt. Talán ha Rick megígérné hogy végre megborotválkozik, nagyon ocsmány azzal a szakállal.
  • Madi92
    #8388
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szerintem sem volt jó "kezdő" rész. Önmagában jó lett volna, de nagyon a drámára mentek és túl rég volt már az előző rész, még nem tudtam annyira visszarázódni, hogy átérezzem.
  • Quantumleap
    #8387
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Annyira nekem sem jött be a rész. Amikor Tyreese Beth-et haluzta, ott éreztem némi szívszorulást. De amúgy semmi olyan, ami miatt egy gyenge közepesnél jobbra értékelhetném.
  • hapi
    #8386
    Szerintem a Banshee-t meg ezt a részt, már csak egylapon említeni is eretnekség :) A banshee szerintem most nagyon erős a 3. rész konkrétan mindent vitt.
  • ForzaInter
    #8385
    szerintem is baszott jó volt, egyedire sikerült a rész. a drámát pedig rendesen kipörgették ebben a részben.
  • stargatelost
    #8384
    Több helyről is olvasom, hogy mekkora szar rész volt, hát szerintem marha jó lett. A Banshee szokott mostanában ilyesmivel kísérletezni, mármint technikailag értem, a vágást, meg hogy más "idősíkot" mutatnak ezáltal. Így tök fasza volt a cold open is, valamint
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tyreese haluzásai is jók lettek, főleg az a két momentum, amikor átvágtak a zombira, majd Rickre, ahogy lenyesik a karját. Meg az ezután következő képsorok is tök faszán lettek megvágva.


    Na nem is tépem tovább a szám, nekem bejött.
  • Jim Morrison
    #8383
    igen,
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    mikor beszéltük, hogy mi lesz vajon a mai részben már azon röhögtem biztos meghal az egyik néger szereplő :D csak sajnos nem az akire számítottam. Így viszont értem miért mondta az őt alakító színész, hogy miért baromi jó rész a mostani. de szerintem nem, nagyon elnyújtották :(
  • G_ArchAngel #8382
    En mar az ezelottit sem birtam befejezni, majd ledaralom egyben... Hihetetlen, hogy milyen jol indult az evad es mekkora rakas urulek lett :(
  • hapi
    #8381
    Ezt a gyenge kezdést reméljük nem követi erős visszaesés!
  • bcrics
    #8380
    Haha, új gyerek jött a játszótérre ezért ...
  • Pares
    #8379
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    LoL, nekem is az jutott eszembe, amikor elkezdtem nézni, hogy vajon mikor hal meg az egyik fekete... hát nem számítottam rá, hogy mindjárt meg is kapom a választ...
  • RatBaG #8378
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    továbbra is él a szabály... amint új fekete karakter kerül a csapatba, valamelyiknek meg kell halnia.
  • acsati
    #8377
    Én megnéztem. Kicsit másra számítottam, nem gondoltam volna, hogy ez lesz.
  • Count Adyn
    #8376
    Még készül az ebéd, majd akkor! :D
  • Csacsi
    #8375
    Mi ez a csend...senki nem nézi az új részt?
  • RatBaG #8374
    http://comment.blog.hu/2015/02/05/igy_kezdodik_majd_a_the_walking_dead_otodik_evadanak_masodik_fele
  • RatBaG #8373
    http://index.hu/kultur/media/2015/02/03/the_walking_dead_zombi_gale_anne_hurd/
  • Tikal #8372
    még a telefonom se...