12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • Bandicoot
    #9893
    Mitől lenne hülyeség?
    Ott a Glennes jelenet. Tükéletes. Hű volt az eddigi WD által felépített világra. Még csak körül sem vették a zombik még sem volt esélye amint kifogyott a stukker az életéért küzdött és simán leaprították volna. Ahogy eddig bárkit bármelyik részben ha 2-3 zombinál több ment rá egyszerre...Ezzel szemben Rick? Hosszú percekig egyedül körülvéve zombik százaival-ezreivel..kitartott...Aztán a társakkal ugyan így. Nem érted mi a gond? Nézd csak meg a régi részeket. A legtöbb helyet azért hagyták hátra mert megjelent 50 max 100 zombi és "nem bírtak velük"...Most meg így nagyhirtelenjében többezer zombiból ledaráltak vagy 200-at...
    A slusszpoén hogy 50-100 méterre egy nagy lobogó tűzzel elterelték a zombikat....Vágás...És ülnek a tornácon mintha a zombiveszély kilóméterekre lenne....
    Neked ez színtiszta hülyeség. Nekem ez nagyjából a Z Nation című zs kategóriás zombisorozatra hajazott annyira erőltetett szar volt...
  • Pares
    #9892
    Én csak két esetre emlékszem, amikor így rejtőztek el a zombik elől.

    "Elborult Rick agya...És? Ettől több lesz mint egy életéért küzdő ember,mint például Glenn? vagy bárki más akinek 5-10 zombi gondot okozott,nemhogy többszáz ami körülvesz?"

    Mivan? Nem is értem mire gondolsz. Nem lett több, egyszerűen haragjában kiment bosszút állni, de nyilván sok esélye nem volt segítség nélkül. Rick meg amúgy is a fő főszereplő. Nem értem mire fel ez a nagy felháborodás...

    "Átmentek egy primitív akcióhorror kategóriába,felrúgva az összes eddigi évad "szabályát" és hatalmasat belerúgva a zombihordák "félelmetességébe és hatákonyságába"....."

    Bocs, de ez színtiszta hülyeség.
    Utoljára szerkesztette: Pares, 2016.02.18. 21:19:53
  • IXEMGabeo
    #9891
    o az uj Terminator mellesleg
  • IXEMGabeo
    #9890
    reszben egyetertek...elegge mesterkelt es irrealis volt, hogy a pici nyoszorgesre megtamadtak a gyereket...varhato volt, hogy bepanikol, de nem ilyesmi vegkifejletre szamitottam...

    Valaszutnal Gabriel atya felajanlotta Ricknek, hogy visszater a templom menedekbe es vigyaz a kolkere..az egesz mashogy alakul, ha a hulyegyerek a pappal tart. Egyebirant en azt a vegkifejletet is szemelott tartottam, hogy Gabriel atyaval lesz-e valami illetve a templomba valahogy bearadnak aztan pedig a vegen megmenti Judithot a Glenn paros...

    egyik legjobb resz lehetett volna, de sajnos a koncepcio nem volt jo...
  • Prof William
    #9889
    Mondjuk Carlra alapból rossz ránézni, de igazad van. :)
  • kissssss
    #9888
    alapos munkát végeztek rajta, szinte már rossz rá nézni.
  • Jim Morrison
    #9887
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Na azt megnézem... :D
  • MAstudioHD
    #9886
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kövi résszel kapcsolatos, olyan pletykákat hallottam, hogy Ricket annyira összetörte Jessie halála, hogy a kövi részben már Michonne-t döngetné :D Nem ismerem a képregényt sajna, de ez ott is ígyvam?:D
  • Szabi #9885
    szpojler alert :D

  • MoRT2195
    #9884
    Értem én, hogy nem az agyát lőtte meg, de akkor is a fejét lőtt meg, nem? Most mond azt őszintén, hogy nem! :D Nem az volt a lényeg, hogy agyat talált vagy sem, hanem, hogy fejen lőtték-e. És erre egy elég egyértelmű igen a válasz, nem kötekedés, de hát a fej a nyaktól kezdődik, a szemünk a fejünkön helyezkedik el, tehát Carlt rohadtul fejen lőtte. :D
  • Jim Morrison
    #9883
  • szabii98
    #9882
    Ő hülyén fogalmaz, te meg minden szarba belekötsz.
    Képzeld el a szitut, Ron nem tud normálisan lőni egy fegyverrel, tele van adrenalinnal, remeg mint az állat, Carl és Rick is rémültek és levannak sokkolva, Ron elsüti a fegyvert, természetes reakció hogy az ember összehúzódik... Pont a szemét viszi el, az agyát nem éri a golyó.
    Volt is egy interjú erről, és mondták hogy a sorozatban próbálták "véletlenszerűre" csinálni az egészet.
  • Prof William
    #9881
    Carlt még a golyó is rühelli, ezért nem ment át a fején és inkább félúton kiszállt.
  • Tikal #9880
  • Tikal #9879
    azt meg hogy? :)
  • MoRT2195
    #9878
    Nem értem.

    - "Carlt nem lőtték fejbe"
    - "átment a golyó a fején"

    Most akkor ha átment a golyó a fején, akkor nem fejbe lőtték? A szeme nem a fején van?
  • Szabi #9877
  • BoneDragon
    #9876
    Nem érted? "szemén keresztül súrolta"
    Szóval átment a golyó a fején de csak súrolta.
    Utoljára szerkesztette: BoneDragon, 2016.02.18. 08:58:22
  • MoRT2195
    #9875
    Súrolta? Azt hogy? Hát szembe állt Carllal, vagy telibe találta, vagy nem találta el. A golyó elment a szeméig, aztán hirtelen tett egy 90 fokos fordulatot balra, vagy hogy gondolod?
  • Quantumleap
    #9874
    Carlt nem lőtték fejbe, hanem a szemén keresztül súrolta a golyó.
    Utoljára szerkesztette: Quantumleap, 2016.02.18. 06:54:07
  • Quantumleap
    #9873
    Mivel indítok?
  • böröczk
    #9872
    Tedd hozza, hogy szerinted.
    En szeretem Darylt is, de nem nagyobb volumenu karakter Glennel. Masok. Es orulnek, ha megmaradna ez a csapat.
    Amugy en a meleg sracot is csipem, jo karakter, bar mostansag nem szerepel tul sokat. :D

    Nagent jatszo szinesz zsenialis valasztas volt btw.
  • Bandicoot
    #9871
    Igen,volt ilyen,csak emiatt sántít miért nem MINDIG így oldják meg a tömeges zombi problémát.
    Elborult Rick agya...És? Ettől több lesz mint egy életéért küzdő ember,mint például Glenn? vagy bárki más akinek 5-10 zombi gondot okozott,nemhogy többszáz ami körülvesz?
    Rémostoba rész volt....
    Átmentek egy primitív akcióhorror kategóriába,felrúgva az összes eddigi évad "szabályát" és hatalmasat belerúgva a zombihordák "félelmetességébe és hatákonyságába".....
    Utoljára szerkesztette: Bandicoot, 2016.02.17. 21:43:18
  • Quantumleap
    #9870
    Szerintem gyorsan felejtsd el ezt az eshetőséget! Tuti nem fogják megmurdéltatni az egyik legnagyobb közönségkedvencet. Attól, hogy itt ő ölte meg a motorosokat, még símán kaphatja Glenn a végzetes találkozást. No, meg ha az első évad óta állandóan szereplő öt karaktert nézzük (tehát Morgant nem számítva), mindenképp oda jutunk, hogy Glenn az, aki nyugodtan mehet a levesbe. Az utóbbi időben nem is volt különösebb súlya-szerepe a karakterének.
  • Pares
    #9869
    Jobban "örülnék", ha maradnának az eredeti tervnél, miszerint Glenn húzza a rövidebbet.
  • böröczk
    #9868
    Egyesek azt rebezsgetik, Daryl veszi at Glenn kepregeny szerinti sorsat.
    Elvegre sokminden maskepp tortenik a sorozatban.
    En birom az osszes szereplot, a kepregenyben Daryl nem szerepel, Carol pedig mar az elso reszekben meghal, de a rendzo es forgatokonyv irok nemreg azt nyilatkoztak, Carol a sori "halhatatlan" karaktere.
    Nem mondom, hogy orulnek, csak talan kevesbe fajna, ha Daryl menne Glenn helyett.
    Akinek orulnek, az egyertelmuen Carl, de sajnos szerintem tuti marad.
    Egyebkent "kiraly" volt a gyerek walker, megha csak hatulrol is mutattak.
    Legjobb lenne, ha egy regi szereplo se halalozna el, de en is kezdem azt erezni, hogy elobb-utobb elkerulhetetlen lesz pont az uj boss miatt.
  • Pares
    #9867
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az első évadban is zombi belsőségekkel "rejtőztek el", amikor a városban voltak. Alexandriába meg ha jól emlékszem nem az egész horda ment, csak egy kisebb része, a többit sikerült elterelniük. Amúgy Ricken látszott, hogy betelt a pohár, és elborult az agya...

    Utoljára szerkesztette: Pares, 2016.02.17. 19:38:33
  • Bandicoot
    #9866
    Hát nem tudom, engem az új rész abszolút nem győzött meg. Valahogy olyan gagyi volt a rendezés és mesterkélt,olyan érzésem volt mintha teljesen más rendezte volna.

    SPOILER!
    Bárkit akit megharaptak mind nevetséges jelenet volt,egyszerűen mintha meg akarták volna haraptatni magukat. Az még oké lenne hogy a zombik nem veszik észre őket mert "bekenték" magukat (nem ez sem lenne,ennyi erővel réges rég így védekezhettek volna MINDIG). De hogy a gyerek pityorgására beindulnak. Mintha a zombiknak nem lenne nyöszörgő hangja sokszor.:)
    De legyen. A tetőpont volt hogy Rick kirontott a tömegbe. Szuper. Egy szál maga vagy 1-2 percig kitartott közelharcban a zombik ellen. Majd megjöttek a társak és tvábbi percekig simán kitartottak többezres zombitömeg ellen. Eközben lám egy régi WD részekhez hű jelenet: Glenn közelharcban cirka fél perc alatt alulmarad... Megy a dara ezerrel lassan elkezdenek hátrálni,majd jön a mentő ötlet kívülről, íjjászpisti tüzet rak (jókorát, a rakétát pedig nyilván a tűzgyújtásra pazaroltam volna), mire a zombik színe java otthagyja Rickéket és elmegy a tűz irányába ami egyébként van vagy 100 méternyire...
    Képváltás - mindenki ül nyugodtan mintha a többezer Zombi mérföldes túrára indult volna és nem pár méterrel odébb tőlük.
    Rick - aki kemény - fia meg túléli hogy vagy 1 méterről fejbelövik a szemén keresztül 9mm-el. DRÁMA!!! És lám a fiúcska keze megmozdul,túúúlélte!!!

    Retteneteset csalódtam a WD szériában, az erőltetett hentelés és ez a mesterkélt rendezés,egyszerűen a komplett sorozat legalja volt idáig. Ez epik volt meg jó? Úgy darálták le a zombikat mintha egy veszéltelen repülni képtelen galambhorda lett volna. Több ezer zombi ellen hosszú percekig közelharcban kitartottak...Miközben a sorozatban már számtalan helyet hátrahagytak pár tíz-száz zombi jelenléte miatt szó szerint menekülve....
    Marhára remélem hogy nem ezen a szinten megy tovább a sorozat.
    Utoljára szerkesztette: Bandicoot, 2016.02.17. 19:17:24
  • Tikal #9865
    szerencsére Michonne-nak hamar leesett, hogy nem cigizni ment...
  • RatBaG #9864
  • desigo
    #9863
    Azért az is komoly volt amikor Rick kisétált az ajtón és becsukta maga után.
  • bega82
    #9862
    Huh, ez odavert ez a "kezdő" epizód. Nagyon sokmindenki bekeményült, de Daryl mindent visz az árpídzsí-vel... Epic volt az a nyitójelenet!
  • desigo
    #9861
    Jah mehettek volna nyugodtan a templomba lazulni meg átgondolni a dolgokat.
  • Loki of a Down
    #9860
    érdemes elolvasni :)

    [URL=http://comment.blog.hu/2016/02/16/the_walking_dead_ezt_a_tortenetet_meg_sokaig_fogjak_meselni_az_emberek][/URL]
    Utoljára szerkesztette: Loki of a Down, 2016.02.16. 17:35:35
  • botyika
    #9859
    na, végre meghaltak a hülyék. mondjuk kb mindenki maradhatott volna bent egy házban, egy házat meg felgyújtanak, és megvárják míg besétál az összes zombi és elég aszt kész.
  • IXEMGabeo
    #9858
    jajjj micsoda resz volt...odapakoltak, de a hangok hatasara, ahogy a gyerek ott bombolt rogton megtamadjak? dehat elvileg a szagra mennek ezek nem? vagy mar hang alapjan is beazonositjak a zombik, hogy ok az elo husi?:DDD

    a Wolfos csavo is mar epp ment volna at karakterfejlodesen erre ot is kiirjak:((
  • Szabi #9857
    iZombie.. :D
  • Quantumleap
    #9856
    Nem hiszem, elvégre a vírus a levegőben van, ami miatt mindenki fertőzött. :)

    Magyarul nem találtam, de csak írd be a google-ba, vagy a youtube-on, hogy "walking dead breaking bad same universe".
  • Prof William
    #9855
    Tuti hogy jól jönne ki belőle. :)

    Majd kiderül hogy Heisenberg szennyezett Meth-je okozta problémát így meg lenne magyarázva zombiapokalipszis hiszen
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a végén már egész Amerikának szállított az öreg. :)


    Amúgy milyen teóriák vannak erről?
  • Quantumleap
    #9854
    Nem, majd kiderül, hogy Saul Goodman okozta a vírust valamiképpen. Elvégre egyes teóriák szerint a Breaking Bad (így a Better Call Saul is) egy univerzum a Walking Deaddel. De tényleg, milyen lenne elképzelni Sault a zombiapokalipszises környezetben...