12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • Jim Morrison
    #10181
    igazából évek után ez az első hogy igazából pörgetem :(
    jobb nyíllal pörgetek, az nem ugrik olyan sokat, szóval kb még így is mindennel képben vagyok. De igazából ahogy már említettem, csak azért nézem hogy megtudjam mi lesz a történet vége/főbb szereplőkkel, mert az még érdekel. Csak a sorozat engem elhagyott, pedig legeleje óta vele voltam :(
  • Quantumleap
    #10180
    Fel nem fogom, hogy lehet pörgetve nézni egy sorozatot. És ha pont lemaradsz valami lényegesről?
  • Jim Morrison
    #10179
    én azért nem kaszáltam, az eddigi epizódokat végigpörgettem, mert azért valamennyire még is csak érdekel:) viszont most úgy vagyok az évadzáróval, hogy na jó, ebbe most nem pörgetek bele :( úgy érzem elveszett a sorozat varázsa :(
  • BoneDragon
    #10178
    "Amugymeg az evadzarotol en egy mediatortenelmi pillanatot várok.
    Amit még 50 ev mulva is emlegetni fognak."

    Azt hittem az ember 10 éves kora után már nem hisz a tündérmesékben.
  • Prof William
    #10177
    Szerintem Lori felébred és rányit zuhanyzó Rick-re és kiderült hogy eddig minden csak álom volt. :)
  • Quantumleap
    #10176
    Ha az lesz a nagy mellbevágó évadvégi WTF, hogy Morgan meghal, el fogok gondolkodni a kasza lehetőségén. Nehogy már egy ilyen ótvar kamudrámával akarják kiszúrni a szemünket! Ha valakinek murdélnia kell, akkor az olyan szereplő legyen, aki az első évad óta folyamatosan jelen van. De most őszintén: Titeket Morgan lesújtana? Vagy akárcsak Sasha, Eugene, Abraham vagy a pap?
  • Pares
    #10175
    Igen, tedd csak jó magasra az elvárásokat, hogy garantáltan csalódj.
  • desigo
    #10174
    Részek óta csak arra várunk,hogy milyen nagy dolog lesz majd az évadzáróban.
    Ez így egy szar.
    Akkor ütne bármi ha váratlanul érne és a meglepetés erejével hatna.
    Nem is a részekről megy a beszélgetés itt a topikban sem hanem találgatás a végéről.

  • bcrics
    #10173
    link

    Amugymeg az evadzarotol en egy mediatortenelmi pillanatot várok.
    Amit még 50 ev mulva is emlegetni fognak.

    Legalabb egy olyan kalibert, mint mikor bobby kilepett a zuhany alól!
  • Devv
    #10172
    KELL!
  • Prof William
    #10171
    Egyetlen Walking Dead rajongó polcáról sem hiányozhat a sorozat képeskönyv verziója.

    Esti mese olvasáshoz a gyereknek ideális...

  • vixo
    #10170
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A szöveg olyan,mintha Beth hívogatná a túlvilágra,ott vár rá, visszautalva a közös iszogatásukra is a drinking bourbon résznél pl. :)


    szabii98,erről nem hallottam.

    Mindenesetre,én így várom az évadzárót:

    Utoljára szerkesztette: vixo, 2016.03.30. 22:47:58
  • szabii98
    #10169
    Egyébként az előadó válaszolt a kommentekre, hogy nem az ő zenéje lesz a fináléban, legalábbis nem tud róla
    Utoljára szerkesztette: szabii98, 2016.03.30. 22:26:15
  • MAstudioHD
    #10168
    Nem tom, szerintem az Ő karakteréhez jobban illene amit én linkeltem :D
    És miért lenne egyértelmű ebből a zenéből következtetve, hogy Őt írják ki?
  • vixo
    #10167
    A név stimmel, de nem az a zene,hanem ez:



    De ezzel a zenével is számomra egyértelművé tették :)
    Utoljára szerkesztette: vixo, 2016.03.30. 21:50:05
  • MAstudioHD
    #10166
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Már nem merek neveket mondani, mert az utóbbi hetekben már egy tucat nevet bedobtak, de ha ez a zene lenne egyértelműen Daryl :D




    Ha erre gondolsz :D
    Utoljára szerkesztette: MAstudioHD, 2016.03.30. 21:47:50
  • vixo
    #10165
    "This Ain't The End" finálé soundtrack-et hallotta vki? Eléggé egyértelmű utalás lenne,hogy ki távozik az évad végén, vagy pont a félrevezetés a cél :)
  • Prof William
    #10164
    A fog a legerősebb csont. :)
  • RatBaG #10163
    a koponyáját senki se mosta colgate-el, ennyi.
  • haxoror
    #10162
    A 6 évad óta rohadnak, mégis át tudnak mindent átharapni
  • Jim Morrison
    #10161
    Ez?
  • Prof William
    #10160
    Volt egyszer egy videó, hogy a fejre mért ütés következtében, hogyan "remeg" meg csapódik ide-oda odabent az agy.

    Ez alapján egy komoly fejre mért ütés -még ha nem is töri be a koponyát- roncsolhatja az agyat.

    A zombik agya meg már alapból nem lehet jó állapotban. Valószínűleg sokkal könnyebben sérül.
  • böröczk
    #10159
    6 évad óta rohad már némelyik.

    (és igen, ahogy fejütésbe bele lehet halni, úgy fejbe vágás valami jó keménnyel szétroncsolhatja az agyat :)
    Utoljára szerkesztette: böröczk, 2016.03.30. 00:01:07
  • SötétBarom
    #10158
  • Jim Morrison
    #10157
  • SötétBarom
    #10156
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Valaki megdobna egy torrentlinkkel az aktuális epizódhoz, öböl nem adja... :|
  • Jim Morrison
    #10154
    :D (nem spoiler :))
  • böröczk
    #10153
    a zombik nem ájulnak el, hiszen már halottak. :D Morgan úgy vágja őket fejbe, hogy az agyuk károsodjon. Még az első évad ikszedik részében volt erről szó, hogyan lehet likvidálni a walkereket, és a hangsúly az agy megsemmisítésén van, lövés, döfködés, szúrás, fejbevágás, tökmindegy hogyan érik el.
  • haxoror
    #10152
    Mondjuk arra is jó esély van hogy Mr. Minden Élet Fontos fog távozni, már úgy is szépen elköszönt.
  • haxoror
    #10151
    ...vagy, mivel vállon lőtték neki már úgyis annyi, kifelé menet még magával ránt pár ellent (égetfej pl) és végül "valaki" szétcsapja baseball-ütővel.
  • tigeroo
    #10150
    ha glenn nem halt meg a zombisereg közé esve, akkor itt se lesz semmi baj, kicsit bibis lesz a válla, és kész.
  • MAstudioHD
    #10149
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem fog meghalni, én sem ölném meg az aranytojást tojó tyúkot, lehet itt növelni a feszültséget, hogy jaj kapott egy golyót, kapott már nyilat a seggébe, vagy Andrea is majdnem fejbe nyomta, amíg pénzt hoz a házhoz a karakter addig életben tartják, esélyesebb egy Morgan vagy Glenn. Glenn karakterét elég csúnyán leépítették az utsó 2 évadban sajnos.
  • tigeroo
    #10147
    omg micsoda... spoiler...
  • MAstudioHD
    #10146
    Szerintem ha vállba lőnek, az is okozhat olyan maradandó sérülést ami miatt mondjuk a későbbiekben nem tudja megemelni a fegyvert stb...arról nem beszélve hogy kurva hamar elfertőződhet
  • Tikal #10145
    Mondtam, hogy nem okoz sérülést? Nem. Szóval kérlek mesélj még mit olvastál ki ebből: "vállon lőni valakit az olyan semmilyen.." Ez annyit jelent, hogy nem sok értelme van, mert ugyan okoz fájdalmat és okoz károsodást, de mondjuk ha szarrá lövik a kezed, és utána nem tudod majd használni a fegyvered annak egy ilyen világban nagyobb jelentősége van nem? Meg úgy máskor is, más helyzetekben is... vagy milyen filmben szoktak váll lövéssel fenyegetni valakit? :D Nem mindig térd, láb, kéz lecsapás stb? Nem mondom, a váll lövés is kurva szar lehet, lehet tényleg vállon lőtték Darylt, csak azt mondom, hogy ez elég súlytalan szerintem...
  • MAstudioHD
    #10144
    Ja tényleg, semmiféle károsodást nem vállt ki egy vállon lövés....mesélj még :D
  • szabii98
    #10143
    Igaz, de mondta a 14. részben, hogy nem tud lőni az íjjal sem, mert nagyot rúg, és a pisztolyt is hülyén fogta. Simán lehet hogy rossz helyen lőtte le 20 centiről is :D
  • Tikal #10142
    mivel feltartott kézzel állt ott Daryl, gondolnám, hogy Kétarc átlőtte a kézfejét, hogy ne tudja használni... vállon lőni valakit az olyan semmilyen..
  • Kamionsofőr123
    #10141
    Igen a másik ami zavart, hogy egyáltalán nem készültek a jövőre nem gondolkoztak előre. Én pl. ha tudnám hogy ilyen apokalipszis van megpróbálnék a lehető legtöbb kaját,piát lehető legtöbb gyógyszert lehető legtöbb fegyvert és benzint összegyűjteni vennék egy lakókocsit bepakolnék és neki indulnék erre engem az baszott fel hogy a szőke csajszi ott volt a sulis menzán és nem hozta el az összes kaját csak néhányat meg ugyanez a gyógyszereknél. Komolyan ő nem gondolkozik előre? Oké hogy 1-2 hétre megvan a kajája de egy ilyen helyzetben 1-2 évre kell, hogy meglegyen előre a kajád nem 1-2 hétre... Semmi túlélőösztön nincs bennük semmi gondolkodás. Arról már nem beszélve amikor kiment a városba valami idióta okkal... komolyan mondom engem szabályosan felbasz, hogy nem csak a való életben találkozok sok retardálttal, hanem már a TV képernyőjén is. Jó oké szükség van néhány ilyen szereplőre, de azért az is túlzás, hogy egy pattanásos dagadt gyerek okosabb mint a tanárai... (bicskás srác akitől elkobozták a suliban arra gondolok talán Tobias volt a neve)

    The Walking Deadben is úgy mennek le ide-oda mintha csak a sarki közértbe mennének. Nem figyelnek semerre, útközepén neki állnak monológot tartani leszarnak mindent... zombik már nem is jelentenek nekik problémát már lassan a 2 éves Judith is fél kézzel elbánik velük...
  • Prof William
    #10140
    Engem az dühített a legjobban hogy hónapok óta nyomták marketinget hogy a Zombiapokalipszis KEZDETEIT mutatják meg meg hogy az "Első évadban még nem is tör ki teljesen a kór" és én is azt vártam, amit te írtál és erre volt pofájuk a lehető legklisésebb "9 nappal később" dumával PONT AZT A RÉSZT KIHAGYNI amit a legtöbb ember várt.

    Komolyan mintha valami filléres szxr sufnisorozat lenne nem pedig az egyik leghíresebb sorozat spinofja.

    Ha én lettem volna a rendező én így vittem volna a sztorit...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A 3-ik részig nagyjából OK. Nick hazatér Madisonhoz majd együttes erővel kinyírják a szomszédzombit majd bezárolnak éjszakára + még a másnap reggel is jó. Az a kukás jelenet jó volt...

    4-ik rész

    Ezt követően begubóznak a házba. Nézik a TV-t/rádiót ahol beszámolnak most már hivatalosan hogy valami nagyon nem stimmel. A fiatalok ráfüggenek a netre ahol szintén láthatnak (és így mi is) pár érdekes dolgot.
    Csakis a legszükségesebb dolgokért mennének ki.
    Odakint még viszonylag kevés a zombi. Látják ahogy a helyi rendőrség elintéz egy kisebb járványkitörést. Nick kérdezi őket hogy mi van mire mondják hogy egyre sűrűbben fordul elő ez amit láttak.
    Másnap el akarnak menni kaját vásárolni de bolt már majdnem üres. Mindenki vásárol és utánpótlás nem jön a városból.
    Madison ötletére elmennének a suliba kajáért. Ekkor történne meg néger fazonos támadás.

    Hoznak haza kaját de nem eleget.

    1-2 zombi feltűnik a de a zsaruk elintézik őket. Most jöhetne a szomszéd nő zombiként + a férje de katonák nélkül intéznék el őt.

    Némi gyors pillanatkép a szomszédokról mindenki aggódik, senki sem tudja mi van stb...

    Szóval a 4-ik részben megtudjuk hogy a kertváros hogyan reagál.

    5-ik rész

    Nick és Madison a tök üres boltoz nézi. Csak 1-2 vevő bóklászik ott. Nem jön az árú.

    Hiába hoztak akját a suliból nem elég. Visszamennek de látják hogy a suli 1. Kiégett vagy 2. a rendőrség/polgárőrség ott rendezkedett be.

    Salazarnak ötlete van. Ő elég sok kaját meg mindent halmozott fel a házában (vagy máshol) vagy esetleg tud valami jó kis helyet ahol szerezhetnek. Csak ez a városban van.
    Némi lelkizés után Nick+fia (vagy Madison) és Salazar mennek a városba.

    A városból kivezető utak dugig vannak autókkal. Dugó van sőt még 1-2 zombi is van a kocsik között/kocsikban. A város elég rossz bőrben van. Épületek égnek, az ég tele van helikopterekkel az utcákon egymást érik a rendőrök és már a katonák is fel-fel tűnnek.

    Életképek. Mindenki menekül, katonák éppen kipucolnak egy házat, egy nagyobb csapat zombit lőnek stb. Látszik hogy a közrend kezd összeomlani. A rész folyamán hőseink megszerzik a cuccot majd lelépnek az egyre kaotikusabb városból.

    6-ik rész

    A kisváros utcájával nyitunk valami zenére. Látjuk ahogy 3-4 zombi végigslattyog az úton. eltelt 1 v 2 nap az előző rész óta és már kertvárosban is egyre több a zombi.
    A rendőrök egyre ritkábbak vagy esetleg zombiként tér vissza pár.

    Pár szomszéd valamiféle "Utcai védelmet" szervezne és kérik Nicket hogy csatlakozzon de ő még mindig túlságosan pacifista.

    A hírek egyre aggasztóbbak az elnök bevezeti a szükségállapotot.

    A drogos srácnak már nagyon hiányzik az anyag ezért ellóg valami ismerőséhez miközben rajta keresztül szembesülünk a kertvárosban zajló állapotokkal.
    Egyre sűrűbben tűnnek fel zombik és láthatjuk ahogy az "Utcai védelem" csapat csúnyán felsül.

    Végük már viszonylag "sok" (20-25) van az utcákon és az emberek nem mernek kimenni.
    Most kezdene el végre szakadozni az áramszolgáltatás és nem a 2-3 részben.
    Aztán a 6-ik rész utolsó 10-15 percében megjön a sereg. Kitakarítják az utcákat + pár hazából zombikat. Mindenki örül örömbódogság mindenfele és katonák elkezdik építeni a kerítést.

    Mindenki örül de Salazar sötéten megjegyzi hogy "ehhez már késő".

    És vége az évadnak.

    Az az egész kerítéses-katonás-cobaltos mizéria meg mehetne a 2-ik évadba és második évad vége lenne az ami most itt
    ennek az évadnak a végén volt.

    Ez persze csak egy váz amire még rengeteg dolgot fel lehetne fűzni, de szerintem így sokkal jobb lett volna.

    Hangulati elemek:
    - Éjszakánként egyre jobban égne a város az ég alján.
    - Egyre több helikopter és rendőr az utakon.
    - Hőseink láthatnak lezuhanni egy utasszállító repülőgépet.
    - TV/rádió/internet hírek....


    Szerintem sokkal jobb lett volna így...