12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • Prof William
    #10263
    A morális dolgot úgy értettem hogy...

    Kedves fickót meg a neje (mindketten tanárok) kb 2 perc alatt túllépnek rajta hogy egy vadidegen háborús bűnös gestapó módszerekkel, kínoz valakit a pincében.

    Semmi beszivárgás meg sunnyogás , hanem lazán ráhívnak pár ezer zombit egy safe-zone -ra alsó hangon is több száz ember meg az összes beteg halálát okozva.

    Amikor meglógtak, igaz hogy szomorú arccal nézték a boldog családokat, akik még nem sejtenek semmi, de azért az nem jutott eszükbe, hogy ne hagyják-tárva nyitva biztonsági zóna ajtaját a zombiknak.

    Ezek voltak legszembetűnőbb dolgok... Egy jómódú, művel középosztálybeli család nem viselkedik így 10 nap után pláne úgy hogy a civilizáció még csak nem is omlott össze(nálluk) és nem is voltak húzós helyzetben egyszer sem...
  • RatBaG #10262
    mert mondjuk nem a walmartba járnak lőszerutánpótlásért, és elfogyott?
  • Kaplan
    #10261
    A FTWD-ben én is nagyot csalódtam és nem úgy tűnik, hogy ezt az űrt be akarják foltozni a második évadban. Ettől függetlenül nem értek egyet azzal, hogy morálisan ott tartanának a szereplők, miért gondolod ezt? Hogy ne zabálják fel őket, meg kellett védeniük magukat és már azt is tudják, hogy egy harapás/karmolás a végét jelenti a történetnek.
  • Prof William
    #10260
    A Fear? Amit nagy dírrel-durral beharangozták hogy majd láthatjuk zombiapok kezdeteit, ehhez képest éppen az maradt ki és második évadtól jöhet a Walking Dead 2- amire sztem senki sem kíváncsi.
    + a szereplők már most ott tartanak morálisan, ahol Rickék 5 évad után.
  • Seten
    #10259
    Én azt nem értettem, hogy miért nem volt náluk az RPG? Két rakéta és a bármelyik úttorlasznak annyi.
    Ugyanúgy "meglepődtek" volna mint a chopperes gyökerek.
  • Quantumleap
    #10258
    Ezt a sorozatot resetelni kellene a francba, mert akkor lehetne vele kezdeni valamit.

    Végülis erre ott az FTWD.
  • DasIsFuck
    #10257
    Az a baj, hogy már a rész elején tudtam, hogy egy logikátlan hülyeségre fogják az egészet kivezetni, de nem is lehet mást várni egy olyan sorozattól ami a szappanoperára épít fel egy zombiapokaliptikát!
    Egyébként a terelés atmoszférája és levezénylése jó volt.
    A cliffhenger a végén szánalmas.
    Az, hogy miután félszáz emberét leölték és tudják, hogy ezek ilyen avenger típusok nem megölni az egész pereputtyot egy kimondhatatlanul idióta ás logikátlan lépés, meg egy negan típusú vezértől főleg nevetséges.
    Persze értem én, hogy akkor vége a sorozatnak, mert kb az összes olyan szereplőt(itt csak pár darabról van szó) aki ér is valamit kicsinálnak és most nem tudják meglépni, hogy Carol/Morgan save the day, de itt csak megágyaztak egy újabb évad szenvedésnek ahol majd azon szappanoperáznak egy évadon keresztül, hogy hogy kéne levetniük Negan rabigáját, amit majd egy rettentően eredeti rabszolgafelkeléses évadfináléval zárhatnak le.
    Ezzel visszajutunk majd abba a nagy büdös semmibe ahonnan indultunk és a világ még mindig felépítetlen marad.
    Mert könnyebb a hatszázadjára elővenni az idióta,lefutott morális témát,a párkapcsolati és mindennapi szappanoperát, mintsem kezdeni valamit ezzel a befásult szarral amit történetnek neveznek, olyannyira, hogy még egy félévadot képtelenek úgy elkészíteni, hogy az tartson egy minimális szinten, helyette úgy hullámzik mint a hullámvasút...

    Ezt a sorozatot resetelni kellene a francba, mert akkor lehetne vele kezdeni valamit.
    Erre most adódott volna alkalom.
    Például azt mondják eggyenként kivégzik a Team Sheriffet és Rick elképesztő módon, de valahpgy túléli, eltelik 1-2 év, felépül és onnantól kezdve már csak a bosszú hajtja.
    Vagy ugyan ezt ifjabb sheriffel és akkor végre Carl működőképtelen figuráját is le lehetne cserélni.
    A cselekmény hasonló lenne, de cserébe újra fel lehetne állítani a morális és erőbeli status quo-t.
    Ezzel a pár év szünettel meg még egyéb nyalánkságokra is lehetősége nyílna a stábnak.

    Mert egyébként nem nagyon lehet hova húzni már ezt a sorozatot értelmes kereteken belül.
    Nem véletlen, hogy már nem is tudják ezt megtenni.
  • Zozo0122 #10255
    Persze, de nevetséges az egész, nyilván. Rendesen elcseszték, most a rajongók 90%-a utálja a készítőket érte, mire meg jön az új évad senkit sem fog érdekelni, mert attól fognak félni, hogy további 1-2 rész szart végig kell nézniük a lényeg előtt. Kis Negan előtörténet, Dwight előtörténet, Sasha + Abraham 1 hetes románc után gyereket akarok témázás, Tara + Heath nyomiskodás legalább 2 részen át, Morgan dilemma - megint öltem, fuck,1 rész majd Carol haldoklás 1 rész és a félévadzáróban (8.rész), miután végigmutatták Neganék részéről a hajszát, jön Trevor szemszögéből a félévad finálé, melynek a végén, közvetlenül a kiszámoló előtt Trevort valaki elküldi vízért a közeli vízmosáshoz, hogy le lehessen utána mosni Lucillet, és majd csak a háttérből halljuk a sikolyokat meg a püfölést, de még mindig nem látjuk mi van :D
  • bega82
    #10254
    "De komolyan? Hogy csinálnak olyan trailert, amiből nem lehet majd következtetni a halottra? :D"

    Szerintem úgy fogják, hogy sok szereplő nem szerepel majd benne. Ilyen sejtelmes kép-egymásba mosások lesznek, Rick egy két szavas, mély hangon elmormolt idézeteivel, meg zombihegyekkel, meg Negantól is biztos lesz valami ütős akció benne, de a térdeplő társaságból sokmindenki kimarad majd. Vagy valami ilyesmi. Biztos megoldják majd. :D
  • Zozo0122 #10253
    Eltelt egy nap és most már tudom, hogy ki halt meg: Enid. Szerencsétlen a szekrényben rohad fél évig, mire megtalálják már csak a csontjai maradnak :D Az ő helyére jött az új női karakter: Lucille. Csendes típus, de egy igazi vérszomjas szuka :D

    Na meg ezen is gondolkodjunk el: ugyan hogy fog kinézni a 7. évad trailere? Carol meg Morgan sziesztázik és gondolkodnak az új bandájuk tábortüzénél miközben azok törzsi táncot járnak? Vágás, Morgan para zenére a frissen szezett antibiotikummal (Carolnak) vágtázik a naplementében, amikor egy különösen ocsmány módon az aszfaltba beleégett zombi elharapja a lova térdét? Esetleg Tara meg Heath portyázását mutatják majd? Egy alattomos walker kiüti Heath szemüvegéből a lencsét és előre tudjuk majd, hogy egy egész rész el fog menni a pótlására? :D Esetleg Tara hízik el már annyira, hogy Heath már beszól neki, hogy "hallod tudom, hogy te zabáltad meg Morgan proteinszeletét is"... Vagy lehet, hogy Dwight előtörténete is bekerül a trailerbe. Negan egyik embere épp disznót pörköl friss vágás után, amikor Dwight megérkezik a Daryltől frissen lopott motorral és a szintén lopott számszeríjjal, amit rögtön ki is próbál a leölt malacon, mire a pörkölős csávó szájba süti :D

    De komolyan? Hogy csinálnak olyan trailert, amiből nem lehet majd következtetni a halottra? :D


    Utoljára szerkesztette: Zozo0122, 2016.04.05. 21:37:04
  • Darthmushroom
    #10252
    én úgy emlékszem elmondta, h miért csak 1 embert öl meg. szűksége van a munkaerőre, hogy dolgoznak és gyűjtsenek. Neki abból van haszna ha minél több ember gyűjt számára.
  • Prof William
    #10251
    Lehet hogy nem vagyok normális de szerintem Negan még viszonylag "enyhe" ítéletet hozott.

    Jönnek Rickék rohadt arrogáns pofával/stílusban és elkezdik ritkítani az embereit, azt gondolva hogy ezt most elég lesz. Látszik hogy a Saviorshoz képest Rickék sehol sincsenek létszámban. Olyanok voltak mint egy elefántot idegesítő légy... Bár elég hatékony legyek voltak, mert ahogy Negan is mondta több emberét ölték, meg amennyit vezetőként tolerálhatna...

    Megtehetné, hogy szépen szétveri mindenkinek a fejét és minden oka meglenne rá, hiszen így lefejezhetné az ellenfél csapatát. Most komolyan mit csinálnának a többiek a Kulcskarakterek nélkül? Még az sem kizárt hogy Alexandira lakosai sem tennének másként Rickékkel az élen.

    Sőt ebben a farkasvilágban lehet hogy tényleg meg kellene ölnie mindenkit , hogy esetleg a túlélők nehogy bosszút álljanak. És szerintem már első pillantásból tudta hogy Rickék bosszúálló típusok.

    És erre ő nevelő célzattal csak EGY embert öl meg hogy a többiek okuljanak.

    Ahhoz képest amiket Rickék csináltak ez még akár enyhe büntetésnek is felfogható.
  • stargatelost
    #10250


  • böröczk
    #10249
    igen, az érdekes lett volna valóban, ha a két hónapos magzat tele fogakkal és körmökkel átrágja magát Maggien...
  • MAstudioHD
    #10248
    Tökéletesen ugyanezt érzem én is, nagyot esett a színvonal a 3-4. évad óta sajnos :/
  • MoRT2195
    #10247
    Hát maga a rész rohadt gyenge volt, illetve a vége nevetséges. De ami jó: abszolút nem várom a következő évadot/részt. És ebből jöttem rá, hogy már nem nagyon érdekel a sorozat. Nézni fogom, de igazából letojom, hogy kit ölnek meg, már nem tud magához ragadni ez az egész, mint mondjuk az első 3 évadban. Sajnos kb. mint minden sorozat, ez is csak egyre gyengébb lett. Kíváncsi vagyok hány évadot terveznek belőle.
  • Chrisx
    #10246
    Én azt hittem, hogy meghal Maggie babája, aki átalakul zombivá és átrágja magát Maggie-n, na az lett volna ütős befejezés.
  • MAstudioHD
    #10245
    Őszintén nem nézegettem utána a spekulálgatásoknak, szimplán kiismertem az AMC-t az évek alatt, sok az ígérgetés, de annak a fele sem valósul meg sajnos.
    Ment a nagy hype, hogy majd egy 1. évados karaktertől búcsúzunk a fináléban, hát ez sem történt meg.
  • szabii98
    #10244
    Redditen is erről spekulálnak. Nagyon mérges leszek.
  • MAstudioHD
    #10243
    Simán kinézem, az AMCből, hogy meglépik ezt.
    Első rész Tara és Heath visszatérése, 2. Morgan&Carol visszatérése, 3. rész egy kis Negan flashback, 4.ben meg ott tartunk ahol befejeztük a 6. évadot :D
  • Prof William
    #10242
    Az lenne az igazi taplóság, ha a 7-ik évad első része nem is Rickékről szólna, hanem a csapat többi részéről.

    Évad közbe már léptek meg ilyet, szóval akár még elképzelhető is lehet. Bár ebben az esetben másnapra porig égne az AMC székház...
  • MAstudioHD
    #10241
    Kamu kép
  • bcrics
    #10240
    Ps?
    link
  • Count Adyn
    #10239
    A képernyőn folyó vér az annyira evil dead-es volt hogy hajj:D Csak itt az gagyinak hat:D
  • Prof William
    #10238
    Ezen én is mindig derülök.

    Anno Hannibal-ben is probléma volt, hogy 1-2 jelenetben meztelen férfi és női fenekek villannak fel ezért ezt cenzúrázták és majd Blu-Ray -re rakták bele.

    Közben embereket, nyúztak, beleztek, ettek meg készítettek belőlük groteszk szobrokat , mindezt premier plánban, de egy pucér segg már biztos túl sok lett volna a nézők ártatlan lelkivilágának. :)
  • precision
    #10237
    "...mivel tv-ről van szó így sajnálatos módon a fuck-fucking szólásokat is ki kellett csípni a mondataiból, ezt majd bluray-en visszaadják."

    Mekkora álszent bagázs ez :D Direktbe mehet a belezés, trancsírozás, végtag levágás...stb.stb. De egy fuck vagy egy mellbimbó? Úristen, azt nem szabad :D
  • Evoluti0N
    #10236
    Ez a rész megerősítette nálam, amit a GTA V-ben is láttam: Steven Ogg zseniális színész.
  • Prof William
    #10235
    Ennek a kritika nagy részével -főleg a végével- egyetértek.

    The Walking Dead 6. évad.

    Ez a sorozat a ki tudja hány millió nézővel, meg a hatalmas nimbuszával egyszerűen NEM SZORUL RÁ ARRA hogy ilyen pofátlan olcsójános húzásokkal csalogassák nézőket.
    Már ez a több részen keresztül húzott "Jajj vajon meghalt-e Glenn" is ilyen olcsó trükk volt, amit most pörgettek a maximumra.

    Lezárhatták volna tényleg olyan drámaian az évadot hogy utána csak néztünk volna ki a fejünkből kábán, de nem erre kaptunk egy idióta haldokló filléres sorozatokra jellemző(jajj jajj könyörgöm nézzetek!) típusú cliffhangert.

    Valamint az is nagyon gáz volt hogy az évad felétől ment ez a "Jajj valami fontos szereplő fog meghalni az utolsó részben!" Inkább figyelni kellett volna a közbenső részek minőségére is hogy ne csak kitöltő fillerek legyenek a nagy finálé előtt... amit alaposan elcsesztek.
  • Quantumleap
    #10234
    Ez így tényleg elég elcseszett lett, de sajnos sejtettem, hogy ez fog történni.
    Ricken és Carlon kívül Abraham, Eugene, Aaron és Sasha totál kizárhatóak. Most komolyan: Ha Negan egy mellékebb szereplőt ver agyon, az beindíthatja bennünk a “húdegenyacsávóezértutálnifogjukmintaszart” faktort? Beláthatjátok, hogy nem, márpedig ez fontos tényező lesz a karaktert illetően. Tehát a kérdés: Glenn, Daryl, Maggie vagy Michonne?

    Ja, még amiért én csalódott voltam, azt vártam, hogy Jézusék szerepelni fognak, legalább pár percet. Remélem, hogy a következő évadban főbb karakterré lép elő, pótolván azt a régi valakit, akit Negan péppé vert.
  • Tikal #10233
    Ennél az egész befejezésnél már csak az lesz szarabb, ha kiderül, hogy Eugene-t vagy Aaron-t nyírta ki, ha nem egy fő karakter hal meg, akkor hatalmas csalódás lesz ( és nem veszem ide Abraham-et vagy Sasha-t se )
  • Kaplan
    #10231
    Köszönöm!
  • Seten
    #10230
    Ez a medvezsidó figura nem lett túl eredeti. Többet vártam. Ebben is.
  • CalebJoe
    #10229
    tessék
  • Kaplan
    #10228
    Régóta tervezgetem, de most már végleg eldöntöttem, hogy el szeretném olvasni a képregényt is. Van ötlete valakinek, hogy honnan szerezhetném be az elejéről? Tudom, Google, de gondoltam, hogy előbb futok itt egy kört.
  • vixo
    #10227
    Számomra nagyon meghatározó volt a képregényben ez a rész,amikor olvastam vonaton,majdnem kiesett a telóm a kezemből,kisebb sokkot kaptam. Azóta várom,h ez hogyan és miként fog megjelenni tv-n, erre tessék...számomra ezzel teljesen elbaszták, függetlenül,hogy hogyan viszik tovább a 7.évad premierjekor...Még simán elérhették volna,h kicsit beleborzongjak már ebbe a látott jelenetbe is másodszor, erre tessék...Októberben ezt már tuti nem lesz meg...
  • szabii98
    #10226
    Az is lehet, hogy csak nem mertek megölni senkit mert féltek a nézettségcsökkenéstől. Ami nevetséges. Valakinek mennie kell, és kész. Ha nem lépik meg, a képregény legjobb részét fogják szétbarmolni és totálisan elbaszni.
  • PiszkosFred
    #10225
    Vagy ez az uj divat, lasd Jon Snow es a GoT, egesz elmult 8-10 honap arrol szolt, hogy "hubaszdmeg, lefotoztak eloben a szinesz, tokre olyan haja volt mint a sorozatban, tuti nem halt meg", vagy "huh, felbukkant egy paparazzi foto, ahogy a diszletben maszkalt fekete gunyaban a szinesz", a rengeteg theorycraft es konteorol nem is beszelve, amelyben epp csak azt nem vezettek le a nezok velt vagy valos tenyek alapjan, hogy Jon valojaban a Kiszeltunci es a Berki eltitkolt szerelemgyereke.

    Na most lehet, hogy ugyanezt akarta Gimple, bo fel evet, amikor a nezok agyalnak. Reszemrol kapja be a f*szom ezzel az olcso es gyava huzassal, de teny, hogy muszaj leszek nezni a season 7 premierjet is.
  • Prof William
    #10224
    Ami azt jelenti hogy ez volt az utolsó évad hiszen Negan

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    megölte azt a fazont, aki eddig kamerát hurcolászta hőseink után. Így bármi is lesz a szereplőkkel mi már nem fogjuk tudni... :)
  • vixo
    #10223
    Üzenem a készítőknek:


    Amúgy Jeffrey Dean Morgan felé nagy elvárásaim voltak, amit hozott is, kicsit még mehetett volna az akciója előtt 1-2 poénkodás illetve mivel tv-ről van szó így sajnálatos módon a fuck-fucking szólásokat is ki kellett csípni a mondataiból, ezt majd bluray-en visszaadják.

    Eleinte én is úgy gondoltam,h micsoda mocskos húzás ezzel a "cliffhanger"-rel takarózni,mert még döntésképtelenek azzal kapcsolatban,h ki menjen...De most már azt sem tartom kizártnak,hogy vmi olyasmiről lehet szó mint amikor nem lépték meg azt,h a kicsi baba Judith eltávozzon,ahogy a képregényben, ugyanúgy cenzúrázták ezt a részt is,most attól függetlenül,h ki hal meg... Simán kinézem belőlük,h mivel a képregényben annyira groteszk volt ez az egész, ezért úgy indítják a 7. évadot,h third-personba nem láthatjuk Negan csihi-puhiját,majd csak max egy péppé vert vmit vagy max utalnak rá vagy láthatjuk kizárásos alapon kivel etette meg Lucille-t Negan, de a mikéntjét nem....Meg különben is ez most ütött volna és úgy ahogy, nem pedig októberben...
  • dave9004
    #10222
    Gyengusz rész.
    A legjobb dolog a részben, hogy Trevor Phillips angolhangja játszik benne :D