12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • Quantumleap
    #10347
    Egy Negan-flashback epizód mindenképpen jó ötlet lenne. Én amúgy, amikor a sorozatot elkezdtem nézni, azt hittem, többször kapunk majd adott szereplőktől visszaemlékezéseket a járvány előttről. Ehhez képest a második évad óta nem láttunk. Na jó, a harmadikban volt egy Michonne-tól, ami végül álomba és zombikba torkollott.
  • Jim Morrison
    #10346
    De neki nem erdeke hogy annyi legyen a csapatnak. Vezeto nelkul nem tudnak odaadni mindennek a felet...^^
  • Darthmushroom
    #10345
    őszintén szerintem egyszer meg kell majd lépniük, h más irányba is eltudjon menni a sorozat. nem feltétlen lenne ez rossz dolog, rengeteg szereplő van rajta kívül aki így előre tudna lépni.
  • kissssss
    #10344
    meg a sorozatnak is...
  • Prof William
    #10343
    Logikusan belegondolva is Rick lenne a tökéletes választás az áldozat szerepére. Egyértelműen -Negan számára is- látszik, hogy Rick a csapat főnöke. Ha őt kinyírná, akkor vége lenne az egész csapatnak.
  • precision
    #10342
    nyilván a főszereplő fog meghalni mi? :) mondjuk nagy húzás lenne az biztos
  • Petya_07
    #10341
    Én most néztem meg az utolsó részt. Szerintem izgalmas és érdekes évad volt, és az utolsó rész is elgondolkoztató...

    Pár gondolatot leírnék. (SPOILER)

    Negan szerintem nagyon is időben ismert fel valamit. Mégpedig azt, hogy az "új világrend" az lesz, hogy a túlélők csoportokba fognak szerveződni, és csoport szinten fog menni a harc a túlélésért. Ehhez pedig emberek kellenek és fegyverek, továbbá az, hogy őket eltartsák. Szerintem ez a "minden tulajdonod Negané" és "egy valaki közületek meg fog halni" szinte protokoll náluk, úgy mint Rickéknél a "hány embert öltél meg"-es szöveg. Így szereznek fegyvert, és embert, és lesznek egyre erősebbek, és így tartják uralmuk alatt azt a területet. Viszont tudják jól, hogy valószínűleg ez nem egyedi eset, mások is így tesznek, akikkel előbb-utóbb konfrontálódni fognak. Talán ezért nem is akarnak feltűnést kelteni - mint Rickék - és élnek az erdőben. A WD az elejétől (leszámítva a zombikat) reálisan próbálja meg bemutatni az emberi reakciókat, pszichét és alkalmazkodást és én ezt reálisnak tartom. (egyébként szerintem Negan "előző életében" valami komoly vállalkozó/üzletember lehetett :) tehát aki fel tud építeni valamit, maga köré tudja szervezni az embereket)

    Az is érdekes, hogy vajon miért nem támadták meg őket már korábban. Ha jól emlékszem a harcászat szerint 3 vagy 4-szeres túlerő kell ahhoz, hogy a védekező állásban lévő ellenséget bevegyék. Én Negan körül kb. 45 embert számoltam a végén. Rickék harcosai voltak kb. 15-20-an egy jól védett helyen. Negan okos embernek tűnik. Szerintem egyszerűen nem érte még meg neki leigázni Rickéket. Túl nagy veszteség lett volna, és túl kicsi nyereség. Főleg ugye azért, mert amíg meg nem kötötték az egyezséget a hilltopiakkal, addig nekik is alig volt élelmük. Amikor már Rick átlépett egy határt, Negan akkor sem ment neki, hanem szépen megvárta hogy saját terepen vehesse kezelésbe őket.

    És hogy ki halt meg? Azt írtátok a készítők szerint olyasvalaki, akire senki sem gondol. Hát elolvastam az utolsó pár oldalnyi hozzászólást, és valakire nem nagyon gondolt senki. Mégpedig Rickre. És ha belegondoltok ez még ésszerű döntés is lenne Negantól, hiszen ezzel már talán tudna akkora törést okozni nekik, hogy ne nagyon gondolkodjanak a későbbiekben lázadáson.
  • Seten
    #10340
    A marha tagló hegyes! ;)
  • haxoror
    #10339
    Ezt asszem én írtam ,szóval
    sry, nem fogok képeket belinkelni de a teheneket (amiknek a koponyája vastagabb mint az emberé) néhány helyen még ma is egy sima egykezes kalapáccsal ütik agyon, a baseball ütő nehezebb is, és kétkezes. Nem papírból vagyunk, de nem is acélból, pár mm csont semmi egy baseball ütőnek.
  • precision
    #10338
    Semmi baj nincs az idegrendszeremmel csak a gyáva piti húzásokat nem bírom. Itt nem egy résznek lett csak vége hanem az évadnak. A Twd fanok nyilván nézni fogják a következő évadot is... semmi szükség ezekre a piacos klisé megoldásokra, hogy fent tartsák az érdeklődést. A tökösség pedig ahhoz kellett volna hogy ne a közvélemény és fórumok alapján döntsék majd el most hogy végül kit vert szét Negan. Ezt nekik már tudniuk kellett volna és direktbe mutatni ahogy szét megy az illető agya és a záró képsor pedig a remegő és rettegő Rick kellett volna legyen. Majd snitt. Ehelyett közhelyes dedós ezerszer látott megoldást választottak. Középszerű szar lett tőle az egész sorozat.
  • Devv
    #10337
    Nap kommentje! :D
  • böröczk
    #10336
    Megerositettek a keszitok az uccso resz utani Talking deadben is, hogy a 7. evad 1. reszeben kiderul, ki hal meg, azzal kezdik.
  • kissssss
    #10335
    az a homi emberke már rég ki lett irtva, 3 vagy 4 részel ez előtt.
  • eddaniel
    #10334
    Más. Az a homoszexuális szereplő aki elvitte rick-éket a városba, annak volt egy fiú szeretője (naná hogy fiú) az meghalt valamelyik részben ? mert én nem emlékszem, és az utóbbi réészekben nem láttam. kösz.
  • sata75
    #10333
    ezt tuti nézném:)
  • Prof William
    #10332
    Majd figyeljétek. :)

    7 ÉVAD 1. RÉSZ: Mit csinál ezalatt Carol? Ezt látjuk. Carol a rész végére befut a helyszínre és sokkosan néz. De az persze nem derül ki hogy kit mit látott :)

    7 ÉVAD 2. RÉSZ: Alexandia városkáját láthatjuk ahogy felszülnek a legrosszabbra. A rész végén a csuromvér Rick tántorog ki az erdőből és elmondja ,hogy valami szörnyűség történt... De persze nem tudjuk meg hogy mi.

    7 ÉVAD 3. RÉSZ: Negan flashbac. Megtudjuk hogy hogyan lett mindenkin segítő okleveles virágkertészből és kisállat gondozóból pszichopata bandavezér.

    7. ÉVAD 4. RÉSZ: Végre kiderül az igazság. Kiderült hogy Daryl fejét verte szét Negan. Daryl viszont számított erre és hosszú loboncos hajában elrejtett a serpenyőt, aminek egy érett paradicsomot rakott a tejére ezért Negan azt hitte hogy megölte. Rickék ott siratják Alexandriában, amikor a rész végén laza mosollyal belejt és mindenki örül. :)
  • botyika
    #10331
    ha rosszak az idegeid minek nézed?
    kb az összes résznek cliffhanger van a végén. én nem látok ebben semmi különöset, hogy nem tudom ki halt meg a végén. majd kiderül a következő részben aszt kész.
    azt sem értem miért kéne bárkinek tökös lenni hogy kit nyírjanak ki. csinálják úgy a sorozatot, hogy minél jobb legyen, ennyi.
  • precision
    #10330
    " Ha van kis eszük, nem olyat nyírnak ki, aki már az eleje óta szerepel."

    Ha van egy kis eszük ilyen szemétparaszt cliffhanger után olyat nyírnak ki aki már az eleje óta szerepel. Ha már ennyit várunk rá, azt akarom, hogy olyan legyen a kezdés hogy sokkoljon. Ha pl ÁRON hal meg nyilván ez nem így lesz. Csak az a baj hogy kb. egyikük halála sem rázna meg annyira most már. Ja... és ha a következő részben nem derül ki kit vert laposra Negan nyomok egy cancelt az egész sorozatra. Nem, nem azért mert annyira érdekel a dolog. Hanem mert bosszant, hogy ilyen olcsó megoldással lenézik a nézőket. Egyszerűen nem mertek tökösek lenni a készítők és kinyírni valakit a saját elhatározásukból. Helyette majd egész nyáron fórumot fognak böngészni és majd az alapján kitalálják ki legyen az. Elmennek ezek a p...ába.
  • BoneDragon
    #10329
    Egyesek mennyi mindent látnak bele ebbe a sorozatba... Pl logikát, ami sosem volt.
  • böröczk
    #10328
    Tök jól leírtad. Egyébként a képregényből szóról szóra idéz Negan "Taking it like a champ".
    Én továbbra is úgy gondolom, hogy nő is lehet.
    Baromira sajnálnám, ha Glenn lenne, Darylt is, de ő alapból nem szerepel a képregényben, és akárki akármit mond, a karaktere nem annyira szignifikáns, mint a core csapat többi tagjáé.
    Ha van kis eszük, nem olyat nyírnak ki, aki már az eleje óta szerepel.
  • böröczk
    #10327
    Felejtsétek már el ezt a Carl halt meg-et (BÁRCSAK úgy lenne :D)
    "Bárki bármit csinál, vágjátok ki a kölyök másik szemét, és etessétek meg az apjával", nem első szám egyes személyben mondta.
    Ja, és ha Carlt választotta volna, szerintetek Rick nem vetette volna magát elé, akármit is mond Nagen?
    Plusz Carlnak nagy szerepe lesz a kövi évadban, egy baromi jelentős storyline, erősen kétlem, hogy kihagyják, különben Negan-t se hozták volna be a sorozatba.
  • Zozo0122 #10326
    Írjátok itt páran, hogy ki élhetett túl egy akkora első csapást, csakis Abraham... stb. Bármelyikük. Így a fotelből nyilván nem esik annyira le, de nem papírból vagyunk ám. Ha megnézitek egy koponya felépítését, elég masszív és néhány helyen elég vastag ott a csont. Nyilván ha halántékon vágnak akkor az egyből ájulás minimum, de egy felfelé néző térdelő embert felülről csak homlokon vágni tudsz. Azonkívül a viszonylag kerek forma miatt könnyen lecsúszik az ütő is. Egyébként sem sokan vernének szét egy koponyát közülünk első csapásból.

    A lényeg, hogy ebből semmi értelme következtetni. Mindannyian nagyon jól bírják a fájdalmat, azonkívül láttak már annyi szörnyűséget, hogy nem élik meg ezt sem akkora sokként, mintha tegnap történt volna az apokalipszis. Azaz nem dőlnek el zsákként az első ütéstől, nem blokkol le feltétlenül az agyuk, sőt ráállt a minden helyzetben túlélésre a testük, a legrosszabb helyzetben is ösztönösen éberek maradnak. És ott van az adrenalin. Egy ilyen egész napos hajsza és aggódás után biztos, hogy szinte felrobbannak tőle, főleg, hogy ebből a helyzetből egyszerűen nincs kiút, nem bírnak ők páran ennyit elintézni, szóval már csak azért is alapon, mindennek vége ürügyén simán kinéztem volna pl. Abrahamből vagy Rickből, hogy nekiáll aprítani amíg lábon nem lövik. Akit pedig elönt az adrenalin, vagy őket a sok balhé után akár a harci láz, az meg sem érzi a sérülést. Fel sem fogja. Épp ezért gyakorlatilag az a személy akit Negan szétcsapott fel sem fogta, hogy ő pár másodpercen belül meg fog halni, valószínűleg nem is érezte az egészet, a teste próbál mindenáron életben maradni (erre ráállt az évek alatt) miközben a tudata éppen eljut odáig, hogy ne már, ez tényleg megtörténik :D Aztán mire felfogja, már vége.

  • neoG
    #10325
    Áhháá! Kösz az infót!

    Devv: Neked is kösz, de Hilltop-ra nem gondolnék, nekem ők inkább csak földműveseknek tűntek.
  • szabii98
    #10324
    comic spoiler
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a Királysággal találkoztak, ők egy új , Hilltophoz hasonló hely lesz. az az egyenruha az páncélzat volt. A vezetőjük Ezékielnek hívja magát, és ő a királyság királya. ja, és van egy tigrise, akit Shívának hívnak.
  • Devv
    #10323
    Hilltopiakkal találkoztak. Ott volt a kezükben a lándzsa.
  • neoG
    #10322
    Hallo!
    Arra van valakinek ötlete, hogy Morgen (és Cerol) kikkel találkozott? Eléggé segítőkésznek tűntek és valami "egyenruha" féleségben tolták.Valami újabb csoportosulás lehet, akiknek segítségével legyőzik majd Neganékat? Rickék eléggé emberhátrányban vannak, nem hiszem, hogy maguk darálnák be azt a 100-150 milicistát.
  • MoRT2195
    #10321
    Igazából azt mondta (nem így szó szerint), hogy ha bárki bármit csinál, akkor kivágja a fiú másik szemét, megeteti az apjával, majd azután kezdi el (a kivégzést). És igazából ez se kizáró ok Carl halálára, mert először kicsit még megkínozza a szem kivágással, aztán veri csak szét a fejét. De én kb. őt esélytelennek tartom. De igazából teljesen mind1, hiába spekulálunk bármit, úgy se tudjuk meg. Valaki jól tippel, valaki nem, de úgyis csak október közepe körül derül ki, kár ezen rágódni. Menjetek inkább nézzetek valami más sorozatot addig. :)
  • eddaniel
    #10320
    szerintem carl halt meg, néhányan azt írták hogy azért nem lehet ő mert nagen azt mondta megeteti a szemét az apjával de ez nem kizáró ok, mert a halott carl szemét is megetetheti rick-el, lehet hogy az ütések miatt kiugrott mind az egy szeme
    (ráadásul mivel még nagyon fiatal, szinte gyerek, ezért csodálkozott négan hogy túlélte az elsőt)
  • böröczk
    #10319
    Nem tudom, miért kéne kötelezően kinyírni egy erős karaktert, aki az eleje óta szerepel, amikor főként azok miatt a szereplők miatt nézik az emberek a sorozatot. Mármint oké, hogy be lehet hozni újakat, de ha valami működik, jól bevált, miért kellene lecserélni.
    Behoztak mostanában pár szerethető karaktert, Michonne és Maggie is régi motorosnak számít, szerintem simán lehet ilyenekben gondolkodni.
    És szerintem egy nem az első évad óta szereplő karakter halála is lehet brutális és megrázó. A hangsúly úgysem azon lesz, hanem a többiek életét, kis lelkét hogyan befolyásolja az, és hogyan viszik tovább a sztorit.
  • Quantumleap
    #10318
    Én inkább azt nézem, hogy ki mióta szerepel.
  • RatBaG #10316
  • Seten
    #10315
    Egy terhes nő agyonverése nem lenne elég megrázó?!
    Hát nem vagyunk egyformák. ;)
  • böröczk
    #10313
    Látod, ez lesz szép az új évadban, és a következőkben, hogy kiszámíthatatlan, lehet, olyan dolog fog vele történni, amire álmában se gondolna az ember :)
    Meg tök jó, hogy hozzák be a többi settlement-et szép lassan, sok új érdekes karakter, sztori végre!
  • sertrex
    #10312
    Miért ne játszadozhatott volna el Rickékkel? Talán valami más, fontosabb dolga van ott az apokalipszis idején?
    Negan, enyhén szólva pszichopata. Egyáltalán nem jellemzi a logikus gondolkodás, legalábbis nem úgy ahogy azt mi gondoljuk, hogy logikus lenne. Ráadásul teljesen biztos az erőfölényében és valóban az a célja, hogy a túlélők többségét rabszolgaként magához láncolja. Ha egyet brutálisan megöl, az félelemet ébreszt a többiekben. És ha valóban figyeltél, akkor Rick itt igazán be volt szarva. Egyetlen ember nem volt beszarva és az Abraham volt. Szinte felállt Negannal szemben és a szemébe nézett. És amit nem szeretnek a pszichopaták az az erős emberek. Tehát szerintem, Abrahamtól búcsúzunk. Abban igazad van, hogy nincs akkora jelentősége, hogy ki az áldozat, mert az már biztos, hogy valaki meghal a főbb szereplők közül és mivel vannnak írói a sorozatnak ők fogják eldönteni, hogy hogyan tovább, anélkül a szereplő nélkül. Persze mindenkinek van elképzelése róla, hogy hogyan kellene folytatni vagy hogy hogyan kellett volna eddig a dolgoknak mennie.

    Azt is figyelembe kell venni, hogy ez sorozat, tehát jönnek mennek a színészek is. Van hogy nem tudnak megegyezni valami miatt egy színésszel a következő évadra vagy kap egy jobb ajánlatot. Például a "The 100"-ból is kiírták Lexát, ő FTWD-ben folytatja, vagy ott van Lincoln, aki az "American Gods"-ban folytatja. Tehát nem feltétlenül arról van szó, hogy gyávák lennének az írók, mert sok függ attól is, hogy kiket tudnak, akarnak megtartani a következő évadokra is.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2016.04.10. 10:39:55
  • MoRT2195
    #10311
    Egyszer csak kicsinálják. Vagy hát... lehet megöl mindenkit Negan, azt vége a sorozatnak. Egyszer véget fog érni, kíváncsi vagyok hogyan.
  • böröczk
    #10310
    O dehogy csinaljak ki, annal sokkal jobb.. :)
  • MoRT2195
    #10309
    Megválaszoltad magadnak az egészet igazából: "Rick egész csapata olyan neki mint egy apró bolha"
    Ha ellenkezne Rick, akkor újból megöl valakit. És ezt Rick se akarja, amit Negan is nagy valószínűséggel tud. Tehát vagy neki dolgoznak, vagy szépen lassan kinyír mindenkit. Legalább is ő ebben hisz, aztán nyilván Rickék egyszer kicsinálják, de hát tudod, a gonoszak mindig biztosak a dolgukban. :)
  • precision
    #10308
    jó... és komolyan kit érdekel, hogy ki hal meg vagy ki nem... mármint érdekel persze, csak nem így
    annyira felesleges ilyen lassított felvételeket nézni meg képregényen alapján spekulálni hogy mi lesz... ezek a rohadékok elérték a céljukat, mindenki ezen pörög... csakazértis leszarom hogy ki halt meg...

    de hogy legyen szó egy kicsit másról is... én Negant tényleg nem értem... simán látja Ricken, hogy nem az a fajta, aki bármikor is dolgozna neki, teljesen logikátlan amit tesz, hogy csak az egyiküket öli meg és ettől azt reméli, hogy majd neki fognak dolgozni...wtf? és amekkora energiát belefeccölt az egészbe... irreális ahhoz képest amit nyerhet vele... az összes (?) emberét megmozgatta, ott szobroztak egész nap az úton mindenféle formációban (ld az autók előtt, tetején több sorbán álló legnagyobb létszámú úttorlaszt) csak azért, hogy oda tereljék őket? A zombi-lánc útzárat nem is említem. Na meg a lábuk elé célzok lőszer pazarlást... Negan azt akarta érzékeltetni, hogy Rick egész csapata olyan neki mint egy apró bolha (ami valószínűleg így is van)... ehhez mérten az erőfeszítés amit megtett hogy oda terelje őket egyszerűen irreális... és gyakorlatilag tényleg értelmetlen az egész, mert tudja, hogy Rick soha nem lesz hűséges alkalmazottja... mindig azon fog ügyködni hogy megölje majd... egy ilyen embert egy Negan féle nem hagyna életben, főleg úgy hogy láttuk milyen sokan vannak
    Utoljára szerkesztette: precision, 2016.04.09. 19:38:51
  • Bladzs
    #10307
    Ez nem teljesen igaz. Ned is elvesztette egy testrészét, mégis meghalt. :D
  • Jim Morrison
    #10306
    cikk