12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • Jim Morrison
    #10387
    Jajj amikor a csapba nyírta a haját:/
  • Quantumleap
    #10386
    Shane-t illetően eszembe jutott, hogy alapjában véve mi értelme és lényege volt annak, hogy kopaszra nyírta a fejét a második évadban? Oké, a nézővel láttatni kellett, hogy mostantól full badassba megy át, na de a sztori szempontjából?
    Utoljára szerkesztette: Quantumleap, 2016.04.17. 09:08:10
  • szabii98
    #10385
    Majd a harmadik-negyedik évad gyilkos lesz, unalom terén:)
  • Quantumleap
    #10384
    Ha már újranézed a sorozatot, egy kérdést válaszolj már meg légyzi. Én a sorozatot két éve kezdtem el nézni, amikor a negyedik évadnál járt. Kérdésem:

    Lori halála mennyire volt váratlan dolog a harmadik évadban? Mindenki biztosra vette, vagy pedig megföbbentő WTF volt? Komolyan kérdem, mert én nem tudom.
  • Quantumleap
    #10383
    Támadt egy új elméletem! Mi van, ha Negan Ricket verte agyon?
    Elmagyarázom: Negan azt mondja: "Ha bárki bármit csinál, megetetem a fiú jó szemét az apjával!". Ez érthető úgy, hogy ha bárki megmoccan, akkor Ricket nem csak hogy megagyabugyálja a szöges bunkóval, hanem Carl szemét is a szájába tömi! De mégis, mekkora WTF lenne, ha Rick veszne oda. Ha belegondolok, nem is biztos, hogy annyira elképzelhetetlen. :O
  • böröczk
    #10382
    Most így a második évad végére érve arra lettem figyelmes, hogy itt az évadzáró rész mindvégig pörög, izgi, nem csak az uccsó 10 perc. Sőt, az évadzáró előtti rész is izgi, és abban hal meg Shane, nem is az uccsóban, pedig úgy emlékeztem.
    Más, az tuti, nekem így újra végignézve egyáltalán nem unalmas a második évad sem (na jó, bevallom, a Loris beszélgetéseket többnyire áttekertem :D).
  • bcrics
    #10381
    Sztem ez az egész walking dead egy hosszú es reszletes Carl elozmenysztori.

    Majd ha vmikor befejezik a mostani szereplogardaval a sorozatot, ugrunk előre az időben jónéhány évet es az idosebb carlal folytatjuk.
    Mindenki megismerte mar az előéletet,régi ismeroskent üdvözölve jöhet az igazi walking dead.

  • MoRT2195
    #10380
    Október közepén kiderül. Hamarabb úgy se tudjuk meg, csak találgatni lehet.
  • Lópikula
    #10379
    ugye Glennt veri baseball ütővel arcon?
  • Quantumleap
    #10378
    A képregényben is ugyanúgy végezte, csak kicsit korábban, és ott ugye nem volt az Otis-es dolog.
  • Madi92
    #10377
    De, lehet rossz véleményed. Csak ne keljen minden rész után az olvasni.
  • böröczk
    #10376
    Otis, igen.
    Azért a képregényben kicsit másképp végezte, és szerintem hasonló a korai jelleme a mostani Rickhez. Írtam, hogy a vége felé már egyre ellenszenvesebbé vált (már azt az időintervallumot nézve, ameddig élt).
    Nem, de Rick az első évadban még nagyon ragaszkodott a "We do not kill the living" életfilozófiájához, azóta azon kicsit csiszolt :,D
  • Prof William
    #10375
    Viszont Rick ha akarná sem tudná megölni Ricket(vagyis saját magát), mint ahogy Shane akarta.

    Tehát Rick nem olyan mint Shane, :)
  • kissssss
    #10374
    otisnak hívták.
  • MoRT2195
    #10373
    Hát igen, Rick azért nem áldozná fel egy társát, csakhogy ő megússza. Amúgy asszem Otis vagy Otto volt a neve. :D
  • Quantumleap
    #10372
    Shane odalökte azt a farmról való fickót (nevére már nem emlékszem) a zombiknak, hogy mentse a saját irháját. Valamint meg akarta ölni Ricket. Biztos komolyan gondolod, hogy Rick nem különb nála?
  • Tikal #10371
    kicsit túl tolod a drámát :D

    nyilván azért nézem hogy kikapcsoljon, ettől még lehet róla rossz a véleményem ha nem tetszett, nem? De.
  • böröczk
    #10370
    És pont ezért gondolom, hogy ez nem egy olyan ikonikus halál lesz, mint a képregényben. Legalábbis remélem. Remélem, hogy ezek után olyat írnak ki, aki nem olyan nagy veszteség, mint az első évad óta szereplők elhalálozása lenne, viszont a karakter meggyilkolását brutálisan lehetne tálalni, hogy az megrázza a többieket. Gondolok itt Abrahamra (szerintem tök jó arc :D), Michonne-ra... persze bárcsak Sasha, Eugene vagy Aaron lenne (egyébként őket is egész birom, de ha esetleg elhullanának, biztos csak egy vállat rántanék max).
  • böröczk
    #10369
    Sőt, én Shane-nel kapcsolatban arra gondoltam, hogy semmivel sem volt rosszabb a mostani Ricknél. Nagyon hasonlít a jelenlegi Rick ahhoz a Shane-hez. Én is birtam amúgy a karakterét, persze borzasztóan ellenszenves volt a végére, és pont ettől volt király, indulatokat, érzéseket váltott ki a nézőkből. Nem mint az ilyen Denise féle töltelék morzsák, akiknek igazából a halála kicsit sem ráz meg, és következő részre már el is felejtem.
  • szabii98
    #10368
    Hát számomra azért volt csalódás az évadzáró, mert az egész évadban Negan-t kellett volna beharangozni. Annyira érdekelt már, hogy a képregénybe is belenéztem. Aztán amikor jött a nyilatkozat, hogy ííígy kemény meg úúgy kemény, akkor már éreztem hogy hú gyerekek, ez jó lesz. Aztán jött a leak, hogy cliffhanger lett, és csak reménykedni tudtam, hogy nem lesz az...egyszerűen csalódást keltő volt, persze így is érdekes volt Negan és jó bemutatkozása volt, de egy ilyen erős jelenetet -szerintem- nem szabadott volna kihagyni. De lehet féltek a népharagtól:)
  • bcrics
    #10367
    Nálam ugyanez.
    Most kezdtem előlről a sorozatot és az első két évad zseniális.
    Sajnálom hogy Mr.Darabont nem maradt.

    Ha jól emlékszem a második évadnál ment a sírás hogy miért csak egy helyben toporognak és drámáznak, de egyben megnézve az első kettő évadot nagyon egyben van.
    Shane azért hiányzik a sorozatból.
    Ilyen Abraham, Sasha, Eugene félék annyira súlytalanok és miért húzzák ilyen sokáig?
    Nekem nem lesz ettől drámaibb a kilépőjük.
    Viszont Shane karakterét lehetett volna továbbvinni, akár Főgeci is lehetett volna...

    És csóri Dale halála is mekkora Flash volt már, te jó ég...
    Dale, Andrea, Shane...
    Őket hiányolom :D

    Utoljára szerkesztette: bcrics, 2016.04.15. 18:34:10
  • böröczk
    #10366

    Először én is mérges voltam, aztán megnéztem még egyszer, utána napokig a fórumokon lógtam, kibeszéltük oda-vissza, és miután leülepedett kicsit a rész, el kell ismerni, hogy zseniális húzás volt a vége IS.
    Számomra az a jó sorozat vagy film, ami hatást tud gyakorolni rám, még a vége után is képes foglalkoztatni, és a TWD nagyon is tud.
  • Madi92
    #10365
    Én rajongó vagyok és nem érzem így. Megnéztem, fasza volt. Várom a következő évadot. Akinek meg nem tetszik, lehet mást is nézni.
    Esküszöm ez a fikázunk mindent jobbra-balra valami világbetegség.
    Összetört benned valami, hogy nem mutatták ki halt meg? Irigylem az embereket akiknek ez a világfájdalmuk..
    Miért nem lehet csak úgy nézni valamit mert kikapcsol?
    Van másik ilyen minőségű sorozat? (oké FWD, de az ugyan az végül) Örülni kéne inkább annak, hogy valaki csinál ilyesmit. Mint törzsgyökeres zombi rajongó, imádom mind a két sorozatot.
    Szeretem ezt a fórumot is olvasni, mert érdekel kinek mi a véleménye az esedékes részről. De persze mindig csalódok, mert "hú de szar, de azért továbbra is nézem, hogy beírhassam ide, hogy hú de szar" megy.


  • Tikal #10364
    kár hogy ez nem cliffhanger volt, technikailag ugyan az volt, de amúgy csak a torkon szarása a rajongóknak.
  • Jim Morrison
    #10363
    kivéve az első részt! :D vagy akkor is? :o
  • böröczk
    #10362
    Ez megy a hivatalos fb oldalon is amúgy, csak sokkal durvább persze. Nekem még mindig kedvenc GOT mellett, és általában elégedett vagyok a mostani részekkel is, némelyik kiemelkedően rohadt jó (pl a Maggie&Carol women in arms rész :D).

    Én jobb szeretek találgatni, spekulálgatni, mi lesz egy-egy cliffhanger után, minthogy sírni miatta. Mondjanak már egy sorozatot, ahol nincs cliffhanger, főleg évadzárókor. Rohadék húzás volt ez a mostani, tény, de elérték, amit akartak, és nem tudom, mi más cliffhangerrel lehetett volna lezárni, merhogy az évadzárókat muszáj azzal befejezni ugyebár, hogy legyen min izgulni fél évet. :P
  • Madi92
    #10361
    Ebben a topikban minden rész után picsogás van, szóval annyira talán nem volt meglepő a dolog. :D
  • böröczk
    #10360
    Én már unom az évadzáróval kapcsolatos picsogásokat. Nekem tetszett, és szeretem a sorozatot továbbra is, bááár;
    a napokban elkezdtem a legelejéről, annyira jó ez az első évad, meg még teljesen más (látszik, hogy Darabont rendezte), ugyanakkor a mostani évadokra egyes karakterek iszonyat fejlődésen estek át, legfőképp Carol.
    És itt még a humor is jó, az olyan apróságok, mint amikor Daryl beleteszi Merle lefűrészelt kezét Glenn hátizsákjába, vagy amikor megkérdezi, mit csinált az apokalipszis előtt "I delivered pizza, why", vagy szintén Daryl Glennhez: " -you got some balls for a chinaman, - im korean " :Döröm nézni ezeket a részket, nem lehet unni egy percüket se, ellentétben sok mostanival sajnos. :P És persze csomó mindenre nem emlékeztem már.
    Utoljára szerkesztette: böröczk, 2016.04.15. 16:55:04
  • Jim Morrison
    #10359
    most nézem milyen szépen áll az évadzáró imdb n. 5,8
  • Quantumleap
    #10358
    Evvel mit akarsz mondani? Hogy majd talán megpróbálja Rickéket társaknak megnyerni? Erre max. 1% esélyt látok.
  • eddaniel
    #10357
    ja, nekem is mindig azon járt az agyam, hogy egy ilyen csapatba hogy lehet bekerülni? mert akik gyávák és gyengék azok nem kellenek, az erősek pedig konfliktusba keverednek az ilyen féreg hordákkal, amiután nem lépnek be közéjük de nem is hívják őket, tehát az ilyen negan féle csapat csak nagyon kevés emberből kéne hogy álljon, max azokból akiket régről ismer.
  • Seten
    #10356
    És az nem jut eszedbe, hogy a jelenlegi serege olyanokból áll akik korábban maguk is "bajkeverő csoportok" voltak?
  • böröczk
    #10355
    Szerintem megmutatták, hogy mennyivel többen vannak, és erősebbek Rick kis csapatánál.
    A részben is elmondta Negan, mit akar, hogy neki dolgozzanak, és halottan azt nem tudnak.
    Csak a válasz arra, hogy miért nem nyírt ki mindenkit. Meg ő kicsit másabb gondolkodású, mint Rick vagy akár a Governor, de az majd a season 7-ben úgyis kiderül.
    Fölösleges háborogni, októberig még sok idő van, de addig ott lesz a GOT, mert a Fear the walking dead sajnos kalap kaki, és még annál is kevesebb.
  • Prof William
    #10354
    Igazad van. Rick Michone, Daryl... mássziről ordít róluk, hogy nem fognak annyiban hagyni egy büntetést és az első adandó alkalommal Negan ellen mennek majd. Plusz tényleg minimum 50 emberét nyírták ki.

    Ilyen helyzetben nem hogy Negan, de még Rick is inkább kinyírná az elfogottakat (szerintem) hogy ne kelljen figyelnie a háta mögé miattuk.

    Az lett volna az igazán tökös finálé ha Negan tényleg MINDENKIT megöl és Carlt hagyja futni.

    ÉS aztán kaptunk volna egy 5-10 éves ugrást és és (más szinésszel) végignézhetnénk Carl bosszúhadjáratát.
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2016.04.13. 12:57:20
  • DasIsFuck
    #10353
    A logikus az lenne, ha megölné az összeset a picsába.
    Egyrészt ki az a hülye aki életben hagyja azokat akik kb félszáz emberét megölték, másrészt ha már ezt megtették az hétszentség, hogy kiirtom őket mert ezek még úgyis fognak problémát okozni.
    Nem mintha annyira rászorulnának egy bajkeverő csoportra.

    Szóval az egész rész egy rakás bullshit volt, mert azok fényében amit elkövettek rickék egy negan tipusú ember nem tehet mást, mintsem megöli az összeset.
  • DasIsFuck
    #10352
    Szerintem konkrétan ricken és carolon kívül egy szereplő nincs aki önmagában is elvinné a hátán a dolgokat.

    Ha valami ilyesmit akarnak akkor rick körül kellene kiirtani a csapatot és csinálhatnak belőle egy jó kis bosszú sztorit vagy időugrással viszik tovább a jövőbe carl-al a történetet.
  • Quantumleap
    #10351
    Meg mintha jelent volna meg egy könyv, ami a Kormányzó előéletét mutatja be. Persze magyarul nem.
  • Quantumleap
    #10350
    Darylről már volt szó, mikor Beth-tel beszélgettek. Egy senki redneck volt. :)
  • Dynamic
    #10349
    Képregényben elindul egy Negan előzménysztori. Azt nem tudom, hogy a járvány előttig megy-e vissza.
  • Zozo0122 #10348
    Nagyon kíváncsi lennék arra, hogy Negan mivel foglalkozott a járvány előtt :) És persze Daryl.