12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • botyika
    #10834
    hát, szerintem baromság ez a negan sztori. megöli másnak a testvérét, feleségét leszúrja, stb, ha a saját embereivel így bánik, azok már rég összefogtak volna ellene és agyonverik hatsoron. a másik mikor a mostani részben megérkeznek, egyrakáson, simán lehetett volna csapdát állítani és halomra lőni őket. való életben egy ilyen ipsének sepercig sem tartana a hatalma, vagy csak egy 5-10 fős közösségben tudna maximum érvényesülni, nagyobb létszámnál leölnék.
  • Quantumleap
    #10833
    Negan nyilván úgy van vele, hogy rogyásig be vannak sz*rva tőle, és az egyik legutolsó, amire gondolnának, hogy hazudjanak neki. És csakugyan nem lenne előnyös bevallani, hogy "Terhesség miatt van rosszul, ezért Hilltopba ment, mert ott van orvos." Negan már csak azért is begorombulna szerintem, hogy összeismerkedtek a hilltopiakkal, szagolni kezdené az esetleges ellene való közös összefogás előszelét. És elég durva, hogy ha ott találja, elhurcolta volna magával Maggiet. Még szerencse, hogy nem vitt el mást.
    Sasha jó kérdés, hogy őt miért nem hiányolja Negan? Lehet, hogy őt nem annyira jegyezte meg.
  • molnibalage83
    #10832
    Érdekes gondolatkísérlet. Vajon mit tenne akkor Negan, ha két neki dolgozó csoport tévedésből egymást mészárolja le, mert nem mutatkoznak be egymásnak...
  • Grove4
    #10831
    Így van, ezt nem értettem, de akkor örülök, hogy mindenkinek minden tiszta, beszélhetünk arról, hogy Glennek hogy sikerült bemásznia a kuka alá! :)

    Persze értem én, hogy nem akarták felbaszni Negant, hogy nincs ott az egyik emberük, de ilyen alapon Sasha és Michonne sem volt ott (persze nekik nem ölte meg a férjüket).

    Mindegy, gondoltam érdekes lehet ez a szál is.
  • Quantumleap
    #10830
    Gabriel mondja, hogy örül, hogy üresen kellett betemetnie egy megásott sírt. De mondom, szerintem Grove4 azon csodálkozott, hogy itt a topikban nem beszélünk róla.
  • szabii98
    #10829
    A sorozatban sem volt rá sokkal több válasz, mint itt
  • Quantumleap
    #10828
    Te valamit nagyon félreérthettél. Azt írta:

    Csodalkozom, hogy Maggie allitolagos halalarol nem esik szo.

    Szerintem úgy érti, hogy itt, a topikban nem beszélünk róla.
  • kissssss
    #10827
    mert talán akkor megkapja a választ a kérdésére? talán?
  • kissssss
    #10826
    semmi kioktató stílus nem volt benne, csak megkértelek hogy nézd meg újra a legutolsó részt, pont.
    Utoljára szerkesztette: kissssss, 2016.11.16. 00:47:13
  • Madi92
    #10825
    Hát mert teljesen egyértelmű, hogy a pap ásta a sírt gyorsba. Erről nincs mit beszélni, Maggie ment az útjára és nem akarták felbaszni Negat vele. Ennyi.
  • Grove4
    #10824
    Nem kell a kioktato stilus, szerintem egyaltalan nem egyertelmu, hogy Maggie meghalt, sot...
  • szabii98
    #10823
    Miért is nézze meg?
  • kissssss
    #10822
    nézd már meg még egyszer az új rész...
  • molnibalage83
    #10821
    Hát, amilyen fájdalmai és egyebei voltak a minimum az lenne, hogy elvetél... Az ilyesmibe régen a nők belehaltak lazán...
  • Grove4
    #10820
    Csodalkozom, hogy Maggie allitolagos halalarol nem esik szo. Az ugye nyilvanvalo, hogy nem halt meg, szerintem keszul valamilyen merenyletre Negan ellen.
  • molnibalage83
    #10819
    Ott is megjegyezték, hogy egyre többet és többet visznek...
  • Quantumleap
    #10818
    Oké, de a hilltopiak nyilván nem nyírták ki Negannek embereit. Őket ezért nem húzza le annyira.
  • Marci0115
    #10817
  • Prof William
    #10816
    Negan bemutatkozása eléggé egyedi de ha lehet azt mondani hatásos. Így könnyen megjegyzik őt az emberek. :)
  • molnibalage83
    #10815
    Nem. Még bemutatkozásként verte szét egy 16 éves kiscsaj fejét.
  • Quantumleap
    #10814
    Már nem emlékszem, azt nem azért verte szét, mert nem szállítottak neki időben?
  • molnibalage83
    #10813
    Annak üzenete, hogy "megtehetem" és kész. Csak azért, mert élvezem... Egyébként tényleg elég nagy hülyeség, mert ebból hegyekben áll a világon érintetlen mennyiség... Igazából a lőfegyvere is ez lenne amerikában, annyi van ben belőle, hogy sok értéke nem kéne, hogy legyen, de a dramaturgiailag sajnos ennek kell (?) lennie...
  • Kori
    #10812
    az elözö évadban mondták aHilltop-iak hogy szétverte egy gyerek fejét tehát ott is volt vérfürdö
  • Bebut
    #10811
    A környék legveszélyesebb emberei a "szövetségeseik". A portyázást neg meg lehet oldani anélkül is. Lehet bonyolultabb, és minden szituba nem tudnak belemenni, de csinálható.
  • IXEMGabeo
    #10810
    rakjatok mar be egy gifet amikor Carl megfenyegette Negant:DDDD az a pofa priceless volt...imadom ezt a szineszt
  • acsati
    #10809
    Csak most nehogy ellaposodjon az évad... én nem akarom azt, hogy most részeken keresztül búslakodás meg hétköznapi élet legyen
  • Quantumleap
    #10808
    Úgy elég nehéz lesz élni, hogy nem használhatnak lőfegyvereket.

    Amúgy a matracok elvétele és elégetése mire volt jó? Símán összeszedhetnek újakat elhagyatott házakból. De fogadok, hogy nem ez lesz, innentől alszanak a földön.
    Utoljára szerkesztette: Quantumleap, 2016.11.15. 09:09:25
  • Quantumleap
    #10807
    Ha jobban átgondolom a dolgot, szerintem igazából Negan nem nagyon épít arra, hogy Rickéktől komoly mennyiségű használható dolog folyik be ezek után. Egyszerűen hatalmaskodni akar felettük, ott alázni őket, ahol csak tudja, esetleg direktbe ki tervezi provokálni az okot, hogy Lucille-lal újra lesújthasson. Mindezt azért mert keresztbe tettek neki, és megölték jónéhány emberét. Hilltoppal és Kingdommal (esetleg más csoportokkal, akikről nem tudunk) nyilván azért nem ilyen könyörtelen, mert ők vérfürdő nélkül behódoltak neki.
  • Bebut
    #10806
    Én szerintem Negan brutál jól csinálja. Fenntart és fejleszt egy működő társadalmat, amiben most már legalább 4 közösség benne van. Persze kicsit brutálisabb diktatúra, mint amit "megszoktunk", de Ricknek is volt hasonlóan elborult időszaka. Negan 2 gyilkolással elérte azt, hogy egy teljes közösség csatlakozzon hozzájuk, és eszük ágába ne jusson lázadni. Persze lehetne finomítani a módszereken, de akkor sokkal nagyobb lenne a szája az embereknek. Amíg nem ismerik és felügyelik a teljes körzetüket, addig a demokrácia nem működik. A nagyobb jó érdekében el kell követni a kis rosszakat. Szerintem ha betartják a szabályokat, akkor éleegélhetnek viszonylagos békében.
  • molnibalage83
    #10805
    A zombik ellen még csak-csak, de másik fosztogató banda ellen? Akkor is lesz "service"...? Ja, hogy tutira nem... Ez olyan, minta védelmi pénz, amiért nem jár védelem, csak sápolnak...
  • Sheltem
    #10804
    Pontosan ez a gondolat fogalmazódott meg bennem tegnap amikor néztem.
    Vártam, hogy Rick előadja magát, hogy fegyverek nélkül megvédeni se fogják tudni magukat a Zombik ellen stbstb...de nem.
    Egyébként nagyon tetszett a rész, végig érezhető volt a feszültség.
  • Tikal #10803
    Nem a színésszel van a gond...
  • Quantumleap
    #10802
    Mondjuk Negan részéről egy kissé értelmetlen lépés ez, hogy az összes fegyvert elveteti. Így nehezebben fogják tudni élelmezni magukat, amiből kifolyólag kevesebb dolgot fognak tudni összegyűjteni neki.
  • bega82
    #10801
    Így van, a
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    matracokat égették el ott. Én amúgy még azon csodálkoztam, hogy a nagy fegyver-begyűjtő akciójuk végén a visszatérő Misontól miért csak az őzet vették el, a katanát miért nem?
  • bega82
    #10800
    Nekem nem, szerintem qrva jól csinálja a fickó! A mimikák, a hanghordozás (ahogy pl. az elején elsütötte a kismalac, kismalac engedj bét), zseniálisan játszik! Az egyetlen bajom vele az, hogy az én fantáziám szegényes ahhoz, hogy olyan halált ki tudnék találni, amilyet megérdemelne... De szerencsére nem én írom a forgatókönyvet!
  • bega82
    #10799
    Valahogy majd biztosan
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    össze mördzsölik Rick-éket a tigrises fószerrel és bandájával. Gondolom én, de képregényt nem olvastam, és nem is kérek olyan spoilereket.
  • Madi92
    #10798
    Ez ám a paradoxon. :D Válaszoltál az #10796-ra, ami válasz volt, az #10795-re, hogy amit megtudott abból a comment-ből, abban a comment-ban, ott van a válasz. :D Vagy valami ilyesmi.
  • modellmaker
    #10797
    #10795-ben a megoldás.
  • Seth
    #10796
    Ja lehet, egy elég szar stream-et néztem és nem nagyon tudtam kivenni mik azok :)
  • Kaplan
    #10795
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Elégették a matracaikat, nem?