12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • molnibalage83
    #11041
    OFF

    Pontlövészetnél kezdők esetén igen a lőfegyver mindent visz. Viszont az íj előnye az, hogy csendes. Egy ilyen suvivor világban ez sokat számít. Szerinted miért van az, hogy a filmben hangtopmítókat igyekeztek beszerezni, amikor csak tudtak? Mert sem az ember sem a zombi nem hallja meg és nem zúdul nyakadva a világ.

    Az igazán hatásos harctéri tüzérség tudod mikor jelent meg? A napóleoni hábrúk idején. Akkor is még olyan fejlődés volt, hogy 1792-es Valmy és Waterlo között a tűzgyorsaság és felhasznált lőszer mennyisége ötszörösére nőtt. Az 1600 éveskben a harctéri tüzérség inkább zavaró / lélektani faktor volt nem igazi ölő eszköz. Fajlagosan sokkal drágább is volt. Akkor ostromgépek voltak.

    Egyszerűen részben azért haltak ki a longbowman-ek, mert nem volt olyan fancy és a pusztító járványok után - az ugye megvan, hogy Crecy pont a pestisjárvány előtt volt? - az európai férfilakosság "picit" megszopta, még az izoláltabb Anglia is. Akkor tudod a népessége 90+ százaléka mezőgazdaságban tolta. Nem tudtál csak úgy leakasztani képzett íjászok hadát. Parasztot meg igen. Mondom, a számok és a fegyver pontossága mutatja, hogy területtűzben a longbowman közelében nem volt semmi a XIX. századi eleji harctéri tüzérségig és a XIX. század végi ismétlő fegyverekig.

    Az íjászok egyszerűen a tömeghadseregek megjelenésével és hatalmas halálozási arányok miatt tűntek el. Egyszerűen senkinek nemvolt ideje és erőforrása képezni akkora mennyiséget és várni éveket. Besorozták a parasztot vagy felvették zsoldosnak és hetek alatt csináltak belőle egy ilyen-olyan szintű lövészt. A költségoldali és megvalósíthatóságot összekevered a megvalósult képességgel...

    Ismételten megkérnélek, hogy ne akarjál szakérteni olyan témában, ahol láthatólag nem kutakodtál legalább minimálisat. Én sem vagyok pro ezen a téren, de legalább az alapokat megnéztem.

    ON
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.01.06. 14:56:19
  • SzinesGeza
    #11039
    Ezt már megbeszéltük.
    Pontlövészetnél a lőtáv és a sebzés a lényeg, itt az íj bukta.
    A terület lefedése esetén pedig az íjászokat a tüzérség veri.

    Amúgy is hagyhatnád már ezt az íjat. Eleve nem is arról volt szó, hanem a - szerinted - gyenge, utántöltött lőszerről, ami a sorozatban szerepelt.
  • Prof William
    #11037
    Oda Nobunaga a japán Sengoku korszak első tömeges puskahasnzálajója mondott egyszer valami hasonlót...

    Az volt a lényege hogy a puska jelenleg még nem ér fel az íjjal de amíg az íjjal alsó hangon is évekbe telik kiképezni valakit, addig a puska kezelését hetek alatt meg lehet tanulni.

    Ezen felül pedig mivel büszke szamuráj harcos soha a kezébe nem vett volna ilyen alantas fegyvert, a parasztjait képezte ki ki rá és belőlük szervezte az első puskás egységeket.

    Jó pár csatájában a mennyiség győzött a minőség felett, és paraszti sorból származó puskásai jó pár győzelmet hoztak neki.
  • Quantumleap
    #11035
    Na igen, én is annak örülnék, ha több részen keresztül nyalna neki vissza a fagyi. A legkevesebb az lenne, hogy kenyéren és vízen tartsák, azért is meg kellene valahogy dolgoznia, és ha a legkisebb hibát véti, megvonják tőle aznapra. Ha Maggien múlik, szerintem vár majd rá néhány "kiváltság". Az lenne az érdekes, ha a készítők el bírnák érni azt, hogy sajnáljuk őt.
  • molnibalage83
    #11034
    Az íjhoz képest nevetségesen egyszerű vele lőni. Próbáld ki. Menj le egy lőtérre és lőjél. A kommented alapján jársz lőtérre, ez a része megvan.

    20-30 méterre levő álló alakot néhány nap alatt megtanulsz lelőni. Íjjal? Hát izé... A pontosan lövés adott távolságra szelet és egyebet nézve nem két nap. És akkor még ott van az erőnléti követelmény a 200 yardhoz és a percenkénti 6-10 nyílvesszőhöz. A puska töltési sebessége meg csak ügyességi kérdés volt, nem erőnléti.


    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.01.05. 23:05:29
  • SzinesGeza
    #11033
    Persze, nyilván a gonosz lőpor-lobby volt az oka a váltásnak. :)
    A másik, hogy puskával (pontosan) lőni sem egy hét alatt tanul meg valaki.

    Szóval itt nem én vagyok akinek "lövése" sincs a témáról, kezdve (illetve visszakanyarodva) a legelső poszttal miszerint(ed) az utántöltött lőszer pontosságban "fényévekre" van a gyáritól.
    Mondom ezt úgy, hogy én magam ugyan nem foglalkozom utántöltéssel de heti szinten használok ilyen töltényeket (9x19 Luger).
  • molnibalage83
    #11032
    Mondom, az 1600-as években az váltotta le, hogy volt pénz puskaporra és 50-60 méter távolságból vagy közelebbről bármelyik hülye gyalogos tudott lőni a másikra, ha száraz volt a puskapor. Egy longbowman kiképzése évekig tartott és baromi jó kondíció kellett hozzá. Viszont szarrá alázták nyílt csatatéren azonos számban a muskétásokat. Ha meghalt a muskétás, akkor 1 hét alatt állítottál a helyébe valakit. Ha meghalt a Longbowman, akkor a fia 18-20 év múlva kb. alkalmas is volt és folyamatos gyakorlást igényelt.

    Ne vedd sértésnek, de lövésed nincs a témáról Ajánlom Keegan könyveit a témában első körben.
  • SzinesGeza
    #11031
    Nincs semmiféle téveszme.

    "íjjal soha nem célzott lövést, hanem területtüzet adtak le"?
    Akkor, mikor tömegesen vetették be, nyílt területen, ahol a szokásos idióta módon, szemtől szembe állították a seregeket fedezékek alkalmazása nélkül.
    Egyébként az íjászok területet lefedő alkalmazása messze eltörpült a tüzérség mellett.
    A tűzfegyvereket sosem érte utol. Ezért váltották le.
  • molnibalage83
    #11030
    Jujj, elég sok téveszme egy kommentben...

    Azt ugye vágod, hogy ideg sok hadtörténész szerint, ha az egyik fél hagyta volna a musktét és visszatér a hosszújhoz, akkor lealázta volna az ellent az angol polgárháboú táján? Még akkor is olyan szar harctéri fegyver volt a muskéta. Elég hosszú ideig tartott ahhoz, hogy képezhettek volna íjászokat.

    Az harcmezőn az íjjal soha nem célzott lövést, ha nem területtüzet adtak le. Olyan tűzerő koncentrációja volt, ami géppuskáig nem létezett vagy minimum a 1800-as évek végi lőszeradagolos fegyvereknél, de azoknál is csak az első 4-6 lövésig. Sebzés? Lásd linkben. A lovast combját átütve a lovat is taglózta néha.

    Csak szólok, hogy még az amerikai polgárháborúban is vonal harcászat volt és területtüzet lőttek, szó nem volt komoly célzásról. Voltak egyedei "mesterlövészek" a kor fogalmai szerint. Nézd meg az, hogy mekkora távolsága lövöldöztek Austerlitznél, Waterloonál, Gettysburgné és Crecy-nél 1346-ban. Könyvet is tudok ehhez ajánlani. Kb. 200-220 yardik lőttek. Muskétával olyan távolságra nem lehetett még területtüzet sem adni akkora szórása volt annak a szarnak és tűzgyorsasága 1-2 lövés / perc volt. A longbowmané 3-5-ször akkora...
  • SzinesGeza
    #11029
    Nem, az 1600-as években sem múlta felül a tűzfegyvereket.
    Sem lőtávban (ezt az effektívet hagyjuk mert 45 fokos szögből nem fogsz célzott lövést leadni), sem sebzésben.
    A "tűzsűrűség" (tűzgyorsaság) pedig mit ér, ha te ki tudsz lőni tíz nyilat, ha a másik lőtávolon kívül van, de te neki azon belül? ;)
    Utoljára szerkesztette: SzinesGeza, 2017.01.05. 18:18:01
  • botyika
    #11027
    én csak attól félek, hogy ha legyőzik ezt a negan-t akkor valami brutális de gyors halála lesz, pedig úgy lenne a jó, ha hónapokig tudnák kínozni vagy ilyesmi :)
  • molnibalage83
    #11026
    Nem a mára értem. Az effektív lőtáv és tűzsűrűsége még az 1600 években is lazán felülmúlta a tűzfegyvereket. Csak egy íjász képzése évekig tartott, egy muskétásé meg hetekig. A puskaport meg kifizették és örültek.
  • SzinesGeza
    #11025
    Nem azért tűnt el. Egy íjjal sosem fogsz olyan távolságról és olyat sebezni mint tűzfegyverrel.
  • molnibalage83
    #11024
    Vanna speciálisan lőszertöltésre készült gépek, de azok ott nem voltak. Mondjuk USA-ban olyat találni sem túl nagy szám. Viszont akkor is kell a lövedék, még ha rézhüvelyed és puskaporod van és jól kell illeszkednia vagy bentragad, szétesik vagy felrobban a kezdeben a cucc...



    Az egész alapötlet azért röhejes, mert az USA-ban fél perc alatt darálnának be zombihadsereget, annyi fegyver van a civileknél is, meg afenti eszközök miatt. Ha van lőpor, akkor mehet a móka... Fejet meg öntenek valami szar, ha csak pár lépésre kell lőni, akkor jó. A lőfegyver nélküli ellen ez a legjobb.

    Egybéknént meg íjászkodni sokkal egyszerűbb egy idő után, bár sokkal több ügyességet igényel. Ezért tűnt el a harcterekről.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.01.04. 19:46:47
  • SzinesGeza
    #11023
    A lőszer-utántöltésnek jobb ha utánaolvasol. Mert nem így van ahogyan leírtad. ;)
  • Sheltem
    #11022


    És igen, az ott Rick mögött bizony Carol -ha jól látom- és nem fakanál van a kezében
    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2016.12.16. 13:49:50
  • DasIsFuck
    #11021
    Hát egy Katanával hitelesebb lett volna a jelenet, de legalább ezt meghagyják Micsinek;)
  • Sheltem
    #11020
    Értem, köszönöm az információt.
    Mindenképpen a 3db Compendium a legszimpatikusabb a 144db résszel..ha kapnánk jutalmat a cégnél tuti azt venném meg Amazonról :)
    Van egy kindle ebookolvasója az asszonynak(régebbi), ráraktam tegnap kb 2 részt...háát rohadtul kicsi és alig olvasható az a nagyonapró betű úgyhogy felejtős, pedig ellettem volna azzal is.
  • Dynamic
    #11019
    Igen, elég jelentős a lemaradás, de azért ne keverjük a füzetet a kötetekkel. Mo-n több részt tartalmazó kötetek jelennek meg, így a 12. kötet valójában a 70-80. rész körül jár.
    De ha jobban tetszik, Mo-n a 12. kötet van, Amerikában meg 27. Épp a múltkor számolgattam, hogy ha 5 év alatt jött ki 12, akkor Neganos részeket majd valamikor 2020-ban éri utol a magyar kiadás :)
  • RatBaG #11018
    HO, HO, HO! :D

  • Sheltem
    #11017
    Srácok most nézem...komolyan 12. résznél tart idehaza a Magyar képregény úgy hogy már 162+ létezik ?
    Egyébként van valaki aki beszerezte valamilyen formában az angol képregényeket? (pdf , ebook stb nem ér :P ).
    Nézegettem a Compendiumokat azok a legjobbak ár / érték arányban, igaz nem keménykötéses, de igényesnek tűnik.
    Ha kapnánk évvégi jutalmat...(úgyse fogunk :) )

  • Sheltem
    #11016
    Azaz
  • Devv
    #11015
    Hát majd várjá... :)
  • molnibalage83
    #11014
    A katonai dumát mímeli részben.
  • Sheltem
    #11013
    Én ennek ellenére kedvelem. Imádom ahogy beszél :)
  • Prof William
    #11012
    Egy sima baseballütő talán nem na de Lucille. :)
  • molnibalage83
    #11011
    Egy baseball ütő szerinem nem állítja meg még a legkisebb torkolati energiás pisztolylövedéket sem.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.12.14. 11:22:21
  • Prof William
    #11010
    Az még epicebb lett volna, ah Rosita kilő egy egész sorozatot de Negan mindet hárítja Lucille-vel, majd egy "Láttam a Star wars összes részét!" felkiáltással szétloccsantja a csaj fejét. :)
  • molnibalage83
    #11009
    Eugene csak azért van életben, mert mások életeben tartják szakértelme miatt. Nem túlélő típus.
  • Sheltem
    #11008
    Egy dolog szúrja a szemem a hozzászólásodban amúgy nagyjából egyetértek azzal amit írsz:

    "Eugene egy gyava kukac"

    Talán a rengeteg "Badass" karakter között ő tényleg gyáva kukacnak tűnik, de megnézném melyikünk hogy viselkedne egy olyan elcseszett világban egy olyan helyzetben amikor kb bármikor meghalhatsz, bármikor meghalhat valaki akit kedvelsz. Szerintem sokan hasonlóan.
  • molnibalage83
    #11007
    Nagyon jot alakitottak a szineszek itt, nem jatszottak tul magukat, de ugyanakkor minden erzelmuket beleadtak.

    Michone csak addig volt jó, amíg nem kellett beszélnie és legfeljebb fintorognia kellett.


    Ez a Spencer gondolom nem volt sokak kedvence, de vmilyen szinten vegig jol hozta a kotelezo karaktert es mivel Spencer mar nem bizott Rickben, amit hangoztatott is erzesem szerint o szimplan csak gyava volt. Nem tudta legyozni onmagat igy a szamara legkezenfekvobb megoldast valasztotta azaz lepaktalt volna az ellenseggel siman, ha ugy adodik. Pechere Negan nem olyan hulye, mint ahogy o gondolta. En meghokkentem mikor kibelezte majd Negan elszolasa EPIC volt. "Azt hittem nincs ver a pucadban, de ezekszerint hatalmasat tevedtem"...

    Ezzel Negan azért mutatott némi kurázsit is. Lehet, hogy egy félőrült (?) diktátor köcsög, de a szabályok ismertek. Rick az én emberem, ha elég tökös vagy, akkor nyírd leszel te. Pofázol és dörgölőzől.? Hülye vagy fiam, ítélet halál...

    Negan pokoli modon erzekelteti, hogy nincs ember, aki megtudna ot felemliteni. Kegyetlen modon uralni szeretne mindent ebben a vilagban es minden jelen pillanatban minden a kezere jatszik. Ricknek odaporkolt amikor is megjegyezte, hogy a fiat hazavitte es meg spagettit is fozott. Az arckifejezese mindent elarult. Akinek ez nem tetszett az bolond vagy nem latott Walking Deadet.

    Ez nekem is tetszett.


    Daryl kijutasara szerintem eppen eleg volt a megadott jelenet, feszultseget kiadta a kis nyomi dagin, aki meg ki is engedte volna. Nem volt mas valasztasa, mert a dagi azonnal szolt volna Negannak bar igy is ugyis megtudja majd mikor meglatjak a fejet szetcsapva es Daryl ures cellajat is. Erdekes kerdes, amit felvetettek es teoria miszerint Dwight segitett neki.

    Ezek szerint csak én hiszem azt, hogy Jesus hozta ki?


    Megegy eszrevetel: talan Aaront azert vertek ossze, mert valahogy megtudtak, hogy meleg...csorit sajnaltam pedig jo karakter...undorodtam ez miatt Negan embereitol, hogy egy "csakugy" osszevertek Rick szeme elott a semmiert...

    Egy rakás embert csak a civilizáció tart vissza attól, hogy ilyeneket csináljon. Ha nincs ez a gát, akkor azt látod amit. Persze az ilyen emberk azok, akiket ha erővel találkoznak szembe, akkor hirtelen ők is lemennek kutyába...


    Kovetkezo reszbol remelem kiderul ki volt vajon a rejtelyes idegen, akinek a csizmajat mutattak, aki hagyta Rickeknek az uzenetet, es aki megfigyel mindent ugy tunik. En nem Moralesre tippelnek, mert ez a faszi a jarasa, futasa alapjan nem tudnik egy tomzsi, csoszogos embernek, mint a mexikoi csalados, mackos urge...nem tudom elkepzelni, hogy az az ember igy kikepezte magat, de a valaszt igy is ugyis megtudjuk...

    Én abban sem vagyok biztos, hogy az a fickó másnak hagyta ott a cuccokat. Miért tenne ilyet bárki?


    Akik visszaterok lehetnek meg azok nem masok, mint az Atlantai rendorsegen ragadt emberek csoportja a szemuveges dokival az elen, akik fogva tartottak Beth-et.

    Azok talán már nem is élnek...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.12.14. 10:27:09
  • IXEMGabeo
    #11006
    arrol egyelore Tara tud,,,kulonben is azok lelonek mindenkit szinte, aki el es mozog...
  • Devv
    #11005
    Az amazonoknál van egy csomó fegyver.
  • IXEMGabeo
    #11004
    Nem ertem mit fintorog ram itt 1-2 ember csak, mert nekem tetszett. Elteroek a velemenyek...Igazabol mar ugy veszem eszre dramaturgiailag, lelkileg nem sokan tudjak mar atelni ezt a sorozatot, nekem tovabbra is megy. Es nagyon jol leirtad a tenyeket miszerint szvsz ez volt a 2. legjobb epizod az evadban...valoszinu az is marad maximum 1 lesz a kovetkezo fel evben ami talan meg fogja kozeliteni...ez rendszerint a 14-15. epizod szokott lenni.

    Nagyon jot alakitottak a szineszek itt, nem jatszottak tul magukat, de ugyanakkor minden erzelmuket beleadtak. Ez a Spencer gondolom nem volt sokak kedvence, de vmilyen szinten vegig jol hozta a kotelezo karaktert es mivel Spencer mar nem bizott Rickben, amit hangoztatott is erzesem szerint o szimplan csak gyava volt. Nem tudta legyozni onmagat igy a szamara legkezenfekvobb megoldast valasztotta azaz lepaktalt volna az ellenseggel siman, ha ugy adodik. Pechere Negan nem olyan hulye, mint ahogy o gondolta. En meghokkentem mikor kibelezte majd Negan elszolasa EPIC volt. "Azt hittem nincs ver a pucadban, de ezekszerint hatalmasat tevedtem"...

    Rosita celja egyertelmu volt. Barmi aron kiiktatni Negant. Nos o legalabb gondolkodott es megprobalt megoldast talalni. Nyilvan o, aki szerette Abrahamot es Maggie, aki Glennt tudva levo volt, hogy nem fognak behodolni a "Megvaltoknak"...Eugene egy gyava kukac, de ezuttal ez volt az egyetlen bator tette, tan a masik az volt amikor o is kiment a harcolni a zombi sereggel a 6. evad egyik zaro epizodjaban, harmadik mikor a zombik kozott kivitte Tarat...

    Negan pokoli modon erzekelteti, hogy nincs ember, aki megtudna ot felemliteni. Kegyetlen modon uralni szeretne mindent ebben a vilagban es minden jelen pillanatban minden a kezere jatszik. Ricknek odaporkolt amikor is megjegyezte, hogy a fiat hazavitte es meg spagettit is fozott. Az arckifejezese mindent elarult. Akinek ez nem tetszett az bolond vagy nem latott Walking Deadet.

    Daryl kijutasara szerintem eppen eleg volt a megadott jelenet, feszultseget kiadta a kis nyomi dagin, aki meg ki is engedte volna. Nem volt mas valasztasa, mert a dagi azonnal szolt volna Negannak bar igy is ugyis megtudja majd mikor meglatjak a fejet szetcsapva es Daryl ures cellajat is. Erdekes kerdes, amit felvetettek es teoria miszerint Dwight segitett neki. Nos ki tudja lehet benne valami. Vegen baromira orultem mikor Rickre egymasra neztek hihetetlen modon raereztek mindketten a pillanatra. Talan az a momentum inditotta el Rickben azt a tenyt miszerint muszaj harcolniuk kulonben megjobban el fog hatalmasodni rajtuk a banda. Igy is ugyis oldosik az embereiket fura modon ismet kiirtak egy dagi csajt. Masikat a dokinot szemen lotte Dwight ezt pedig veletlenszeruen talalta arcba a feka csaj...en mast valasztottam volna halottnak nagyon gaz halal volt...

    Megegy eszrevetel: talan Aaront azert vertek ossze, mert valahogy megtudtak, hogy meleg...csorit sajnaltam pedig jo karakter...undorodtam ez miatt Negan embereitol, hogy egy "csakugy" osszevertek Rick szeme elott a semmiert...

    Az pedig ujabb kerdeseket vet fel egyreszt Carol kepes lesz e visszaterni a remete eletmodbol Morgannel egyutt es ravenni valahogyan Ezekielt, hogy harcoljon vagy marad ugy minden ahogy van...Biztos, hogy lesz meg szerepuk. Valahogy azt erzem ezt a szalat nagyon hanyagoljak a keszitok...Pedig nem kene. Logikus tenyleg az lenne, ha a Hilltopiak, Kingdom es Alexandria osszefognanak Neganek ellen, es akkor pedig lenne is eselyuk. A gond az, hogy elkaptak Eugenet, aki az ertelmi szerzoje volt a loszer keszitesnek igy ez nagy hatrany...El kell menniuk kutatni fegyverek utan....

    Kovetkezo reszbol remelem kiderul ki volt vajon a rejtelyes idegen, akinek a csizmajat mutattak, aki hagyta Rickeknek az uzenetet, es aki megfigyel mindent ugy tunik. En nem Moralesre tippelnek, mert ez a faszi a jarasa, futasa alapjan nem tudnik egy tomzsi, csoszogos embernek, mint a mexikoi csalados, mackos urge...nem tudom elkepzelni, hogy az az ember igy kikepezte magat, de a valaszt igy is ugyis megtudjuk...

    Akik visszaterok lehetnek meg azok nem masok, mint az Atlantai rendorsegen ragadt emberek csoportja a szemuveges dokival az elen, akik fogva tartottak Beth-et.
  • Sheltem
    #11003
    Szerintem Zseniális rész volt...Michone monológjától a végéig az utolsó negyedóra pedig olyan rendezés, hogy AAA -s filmek is megirigyelhetik...(megnéztem 2 szer)...azok a sokatmondó tekintetek, szinte harapni lehet a Reményt....először az előző évad óta.
    Ja igen, énis könnyeztem kicsit Daryl - Ricknél...:) de én már akkoris kész voltam amikor felment Maggie és meglátta Rickéket és ahogy zihált az örömtől...
    Én nagyon féltem a kormányzó halálánál, hogy olyan igazi Badass rosszfiút nem kapunk mégegyet mint ő volt...erre Negan rátett 2 lapáttal, és nem nem csak a gyilkolásokra gondolok, hanem a terrorra amit csinál és szórakozik az egészen.
    Nálam ha összegeznem kéne a félévadot így néz ki a toplista:
    1.hely 1. rész (egyértelmű)
    2.hely 8. rész
    3. a többi
  • böröczk
    #11002
    Ugyanakkor Rosita legalabb annyira irritalo karakter, mint Spencer volt ( a csavo sorozaton kivul allitolag nagy forma es jo arc, ugyhogy baromi jo szinesz :D), tul sokat is szerepel.
    Carllal egesz megbaratkoztam, amit sose hittem volna, hogy megtortenik. :D
  • böröczk
    #11001
    Nekem az evad momentuma volt, amikor Negan elmeseli Ricknek, mit csinalt a fia, ennek ellenere o spagettivel etette az otthonaban :,D Rick arckifejezese priceless.
    Daryl+Rick jelenetnel majdnem bogtem :,D, pedig nem vagyok Daryl fan, de ebben az epizodban jo jelenetei voltak.
    Nekem meg Maggies is tetszett, ugyanakkor meg mindig tok jol erzekeltetik a banatat, ahogy kuporgott tobbszor is Glenn sirja mellett a sapijat viselve.
    Tetszik, hogy meg Abrahamet is emlitik, megerdemli.
    Talan az eddigi legjobb midseason finale volt, buta cliffhanger mentes, izgalmas, es humoros (Negan).
  • molnibalage83
    #11000
    Órákig tart egyet egyedül megcsinálni. A lövedék igen preciíziós és az ilyen kézzel gyártott lőszer minőség és pontossága fényévekre van az eredetitől. Ezzel kb. tényeg csak azt lehet csinálni, hogy közelharc helyett néhány lépésre tüzelsz. Semmi több. Ha ezt több ember csinálná munkafolyamatokra bontva, akkor sem lenne gyors. Dramaturgiailag is így volt szerencsésebb, mert több lövésből Negan nem élné túl, az már tényleg epic lenne, ha Rosita néhány lépésről többször lőne mellé.
  • Sheltem
    #10999
    Számomra akkoris elképzelhetetlen, hogy ne lett volna idő 2- 3 darabra....
    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2016.12.13. 16:42:48
  • molnibalage83
    #10998
    A lövedékek manuális gyártása baromi időigényes. A csajnak egy kellett csak, csak éppen sikerült mellélőnie...