12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • mijki
    #3342
    Tényleg.
  • Susarc
    #3341
    nekem a sorrend nem mindegy.....a film izgalmasabb vizuálisan,de a könyv jobban megdolgoztatja az agyat..tehát nem lövöm le a vizuális élményt az olvasott tartalom tudatában.....előbb film utánna a könyv! ok számomra ez a sorrend:_P
  • Belkar
    #3340
    Teljesen igazad van!!!!44négy Miért nézik a Gyűrűk urát azok akik olvasták a könyveket? Miért nézik a Trónok Harcát azok akik olvasták a könyveket? Miért néz egyáltalán bárki adaptációt amikor már olvasta a könyvet/képregényt?

    ...

    /sarcasm
    Ég és föld a kettő között a különbség és nem a sorozat javára elhiheted.
  • RedRiot
    #3339
    Szerintem episode-ra gondolsz nem seasonra! :) Epizódból az ötödik még idén kijön, viszont valamikor nyáron mintha azt olvastam volna hogy jövőre lesz újabb öt epizód!
  • CalebJoe
    #3338
    tömegre elég jó lenne

  • mijki
    #3337
    Már van Season 4-is, S5 jön valamikor, remélem még idén.
  • RedRiot
    #3336
    Én nyáron az elvonási tünetek miatt majdnem elkezdtem a képregényt olvasni, de szerencsére kijött a WD játék, azzal elvoltam a season 3-ig. :)
    Ha jól tudom a játék is folytatódik jövőre egy új szériával. :)
  • Susarc
    #3335
    akik a képregényt olvassák azok mazohisták amúgy? mármint miért olvassátok el előre a regényt úgy mi élvezet van a filmben? forditva még oké szerintem...
  • böröczk
    #3334
    Amúgy alapból az első évad elején nem volt rá sok esély, hogy a családja még életben van.
    Az egyetlen, ami maximum fájdalma lehet, hogy Loritól nem tudott elbúcsúzni, kvázi "haragban" váltak el.
    Még szerencse, hogy a nézők már régóta búcsúzkodtak Loritól :D



    Képregény spoiler:



    A regényben a baba is meghal, nem? Judithnak hívják talán. És Carl természetesen a muter és a gyerek haláláért is Ricket hibáztatja. Valami ilyesmi dereng.


    Következtetés: Nem sok jövőt jósolok a lurkónak a tv sorozatban se, hacsak nem Glenn és Maggie magukhoz veszik. :D
    Gondolom, Ricknek sincs túl nagy hangulata az apokalipszis közepén a halott felesége és szeretője gyerkőcét babusgatni.
  • RedRiot
    #3333
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    "Ki a here fogja szoptatni a gyereket? Honnan lesz tej? "

    Szerintem pontosan a baba miatt nem lesz más választásuk Rickéknek mint beköltözni Woodburybe. Merle és a cimbijei valahogy majd megtalálják őket, lesz nagy öröm. :)

    Rickre vagyok kíváncsi hogy mi lesz vele mert nem gyengén meggedózott a srác. Ha véget lenyugszik egy kicsit utána sem lesz a régi. Durván átalakul a faszi, már a 2. évad végére is beszigorodott, de most vmi nagyon brutál leépülés jön úgy érzem.
  • bega82
    #3332
    "Már csak abban reménykedek, hogy hamarosan találnak valami elhagyott gyereket az útszélen és akkor legalább Carlt is kiirtatják a sorozatból."

  • böröczk
    #3331
    Spoiler





    Es a kepregenyben is meg eletben van, nem veletlenul.
  • Prof William
    #3330
    Amíg fel nem tűnik egy újabb ázsiai szinész addig biztonságban van. Ezen kívül ő hetyeg a sorozat egyetlen valamirevaló nőjével, szóval fontos hogy nem ették eddig meg...

    T-Dog-nál is hogy be jött már jóslatunk. Amint jött egy másik néger azonnal kampec lesz neki. :)

    Már csak abban reménykedek, hogy hamarosan találnak valami elhagyott gyereket az útszélen és akkor legalább Carlt is kiirtatják a sorozatból.
  • böröczk
    #3329
    Semmit nem csinal?
    Kezdjuk pl az elso evaddal: Rick kimentese, az autos csali, es egyeb tipusu csalik szerepe:D Mindig lehet ra szamitani, es igazan tokos gyerek, nekem egyik kedvencem meg mindig.

    Carolnak elobb-utobb ugyis annyi, nekem nincs vele bajom, de o sem egy mellozhetetlen karakter sajnos.
  • Aszrian17
    #3328
    Sok bajom van, egyszerüen értelmetlen bamba és semmit nem érő fickó.
    Kis beszari, maki aki nem csinál semmit. T dog többre vitte a három évad alatt mint Glenn.
    Ő a zombiknak csak bolti husi. Akit előbb utóbb elővesznek a frigóból XD
  • Peet81
    #3327
    ez csak az én véleményem Mascarun :)
  • Peet81
    #3326
    ez csak az én véleményem :)
  • Susarc
    #3325
    a kertedet secperc alatt lerohanják a Zék:D
  • w77d
    #3324
    zombis világvége? a kertből nézem majd élőben szélesvásznon XD
  • Susarc
    #3323
    arra bekészültem:) Málha/bakkancs/terepruha/ buzogány/kard kaja+pia indulásra készen LOL:D
  • Prof William
    #3322
    Nagyjából igen. :)

    Vagyis egy köze az lesz. A zombiapokaliszis... Csak nehogy világvége legyen decemberben, mert akkor nem fogjuk látni. Bár ha zombis világvége lesz akkor nincs baj...
  • Susarc
    #3321
    "based on"--> "köze nemsok" lesz?:P:)
  • Prof William
    #3320
    Nekem a monumentalitása nagyon bejött. Végre nem egy 5-6 tagú csapat depizik egy szűk helyen, hanem az egész világ a pokol felé rohan.

    És tudom hogy villámzombik, de így azért nagyobb esélyük van durván odacsapni az emberiségnek, mintha csoszognának.

    Meg egy akció-katasztrófa filmtől pörgősséget vár el az ember.

    Eléggé "based on" lesz ez az már most látszik de ettől függetlenül érdeklődve várom. Na meg persze a csütörtöki teljes trailert is...
  • FL Zoli
    #3319
    Bár ez a sáska- szerű zombi emgem is elrettentett kicsit, énszerintem felesleges zombi képességeken vitatkozni ennyi erővel összehasonlíthatnánk Tolkien, Grimm, meg a Warcraft trolljait, vannak különbségek, minden író máshogy képzeli el "hőseit"

    Valamelyik Z filmben(Day of the dead asszem) szerintem az Alien mozgását utánozták le, ahogy pókszerűen felmászik a falra meg ugrál..azt is kicsit nehéz volt megemészteni, mondjuk az egész film szar volt csak a csaj miatt néztem:P
  • Susarc
    #3318
    azt kihagytam,hogy több ezer/tizezer Zombi szinte SZERVEZETTEN nyomul.....szánalom
  • Susarc
    #3317
    bAZZE! Mik ezek a szupergyors Zombik akik gúlát épitenek magukból,hogy 15-20 méteres magasságba nyomuljanak ezerrel? biztos megnézem,de igy látatlanban mondom ezt elbaszták keményen:S:(((
  • Prof William
    #3316
    Kint az első pár másodperces jelenet a csütörtökön érkező World War Z trailerből.


    http://aeonflux.blog.hu/2012/11/06/trailer_trailer_zombihaboru_world_war_z


    Már most szólok, hogy aki rosszul van a gyors zombiktól, az garantáltan agyfaszt fog kapni. Ezek a zék új értelemt adnak a "gyors" és a "horda" fogalmának.

    Nekem tetszik, de a végső értékeléssel megvárom a csütörtöki trailert. Arra legalább úgy tűnik rájöttek a rendezők, hogy ZOMBIS KATASZTRÓFAFILMET kell készíteni.


    Viszont nem tudom hogy ezzel az invázióval, hogyan boldogulnának hőseink...
  • kirol
    #3315
    Értem, köszi!
  • bega82
    #3314
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Egyébként én is azokkal értek egyet, akik szerint Carol még él, csak elbújt valahová. Tipikus filmes húzás, hogy megtalálnak egy tárgyat, ami az övé volt, sejtelmesen utalva arra, hogy történt vele valami, de semmi konkrétumot nem mutatnak azzal kapcsolatban, hogy meghalt-e, ilyenkor általában még előkerül. :D
    Megjegyzem, szintén tipikus, amikor valakinek le kell lőnie egy másikat, és azt sem mutatják, csak egy harmadik - kizárólag hallótávolságon belül lévő - szereplő "szemszögéből", amint eldördül a lövés, és összerándul az arca! :DDD Szóval ki tudja, hogy Carl hova lőtt... :D
  • stargatelost
    #3313
    Végre egy tényleg kurva jó sorozat tényleg eszméletlen ütős részére írod megérdemelten ezeket!!!! :D :D
  • bega82
    #3312
    Én egyébként azt hittem, hogy ez lesz. :)
  • Kongy
    #3311
    ettol megaradhat vezeto rick csak magahoz kell ternie.. demjd valszeg talalkoznak governorekkal es atalakul a szitu.
  • böröczk
    #3310
    Visszaemlékezésekben maximum.
  • mascarun
    #3309
    MI bajod van Glenn-el?
  • mascarun
    #3308
    Ez kurvanagy ez a pókos hasonlat! xD
    +



    Peet81:
    Én úgy vettem észre hogy csak a levetített részek utáni adatokat közlik!
    még bármi lehet!
  • Aszrian17
    #3307
    Spoiler....Nekem nem volt nagy bajom Lori-val, a nővérem tisztára ugyan olyan mint ez a szinész, úgyhogy még szerettem is.

    Gondoltam hogy az a kis csicska feka tette, már az elején.
    T dog végre hősi halált halt a csata mezőn XD De utáltam te jó ég hahaha

    Szerintem tök felesleges a valósággal összehasonlitani a szölést meg a többit, mrt ez is csak egy film. Maggit nagyon szeretem, de remélem Glenn se húzza minél tovább már.

    a vén geci gyorsan lehagyta a zombikat a mankóval, azon besirtam XD
    De a vége, elég nyomasztó lett, és szerintem Rick már többet nem lesz a csoport vezére mert megbolondult Lori miatt.

    Rick szírása rettentően jó, és borzongató, egyből tudta hogy a fia tette meg mert az meg lebénult a traumától.
    Egyszó mint száz nagyon jó lett, a rész.

  • Peet81
    #3306
    szerintem nem lesz már benne Sarah Wayne Callies a wikipedia-n 23 epizódot irnak, hogy szerepel a The Walking Dead-ben
  • Hymtozis
    #3305
    Spoiler-eddel full egyetértek.
  • Narxis
    #3304
    Biztos visszaemlékezésekben lesz.
  • Narxis
    #3303
    Gyerekek...O M F G!!!!

    Kellett vagy 10 perc az epizód után, hogy magamhoz térjek. Biztos, hogy nem egy párhuzamos univerzumban levetített részt néztem meg? :D Ez már tényleg nem Boring Dead.

    Nagyon jó rész volt, állati kontrasztos, az eleje szinte már idilli aztán jött a nyomasztó rész miközben "átkapcsolgattak" a Kormányzóhoz.

    Én nagyon drámainak találtam

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a csaj halálát, az egész szinte már szürreális volt, óriási lelki erő kellett annak a szegény Carl-nak, teljesen felesleges bármilyen arcot vágnia is, itt sztem jobb volt az érzelemmentes, sokkos arc, Rick pedig a végén nagyon jól játszotta az őrültet, a tragédia megőrjítette. T-Dog-ot is sajnáltam.


    Szóval durva rész volt, ez az évad perfekt.