12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • Balázs 17
    #4971
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    azt nem rétem, hogy harapta meg... múltkor az erdőben 4 zombit csapott szét egy késsel... ki kellett írni, de megint nevetségesen sikerült
  • AntiHero
    #4970
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Átlag ember ide vagy oda. Ha lelövik a mellettem álló embert (még az is lehet, hogy a barátom vagy rokonom az) akkor elkezdek tüzelni arra amerről a lövés jött. Persze meglehet ijedni/szeppenni és futni..De kb 15 emberből egy sem lőtt vissza :S Helyzet függő a dolog, gép előtt könnyű nekem írni, hogy visszalőttem volna. De akkor is.. kb. 15 ember vs. 1 :)
  • stargatelost
    #4969
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azért azt ne felejtsük, hogy azok akik elfutottak, nagyrészt átlag emberek voltak, akik nem nagyon fogtak még puskát a kezükben.
  • AntiHero
    #4968
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hát ezaz.. Réjük lőnek azok meg rohannak el :D A másik meg 15 emberből 1se tudott volna visszalőni a kormányzóra? Nem..inkább futnak.. Grat :)
  • BlackWolf
    #4967
    Istenem..
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ez mi volt? -Támadjuk meg őket ! , jaj visszalőnek akkor meneküljünk :D... (bár tudjuk , hogy kevesen vannak! nem baj..)
    Ti most menekültök? Jól megöllek titeket a gecibe :D és mint a birkák -Lőjön csak le mr governor!! és még az utolsó gyerek is kivárja a neki kijáró fejlövését:D:D Andrea meg visszakézből harapófogóval elvágja a fém bilincset. A Miltonnal lezajló párbeszéde nevetséges volt , meg az egész szituáció itt van mellettem egy faszi aki zombi lesz , de én 5 percet beszélgetek 5 percet szabadulok 5 percig nézem , hogy él még e a szerencsétlen...Carl legalább kemény volt :D:D Rick meg jól befogadott 1 öregek otthonát meg 1 árvaházat , hogy jó legyen :D Októbertől kezdődhet a "Börtön ahol élünk" :D:D.. évadzárónak ez a rész szánalmas volt!
  • cylonflatus
    #4966
    A második mondattal egyetértek. :) Young-Rush, ok, de az csak egy momentuma a sorozatnak, én dramaturgról, történetvezetésről írtam, de a nickedet látva nem csodálkozom, hogy nem értünk egyet, nem is akarlak meggyőzni. Végignéztem a SGU-t, és nagyon sajnáltam, hogy olyan lett amilyen, hatalmas ziccert hagytak ki azzal a sorozattal. Mert a SG1, Atlantis esti mesék voltak, gyerekeknek (mielőtt rám förmednél: szeretem a meséket)... :)
  • kissssss
    #4965
    már megint védeni akarod a védhetetlent? bocs rossz topik.
  • stargatelost
    #4964
    Éppen hogy az sgu volt erősebb ezekben, de mindegy :D (egy Young-Rush konfliktus simán lepipál bármilyen twd részt :) ) Mindkettő sorozat király a maga nemében, csak vannak, akik nem bírnak elvonatkoztatni a hagyományos sci-fi, vagy jelen esetben posztapok filmektől.
  • AntiHero
    #4963
    Szar évadzáró volt.. Elhiszem, hogy dráma sorozat, de akkor is. Sima töltelék résznek ment el.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Egyedül a kormányzó elborulása tetszett. A többi sima töltelék.. Semmi meglepő..semmi "WTF?". Rém gyenge évadzáró volt és kb nem is várom a következő évadot. Befogadtak most sok embert (öreget akik csak nyavajognak majd)..eddig meg azt p*fázta Rick elegen vagyunk, így sincs mit enni. A kis kölyök legalább tökös lett.


    Megyek inni inkább.. :D
  • cylonflatus
    #4962
    Ne keverjük a SGU-val, teljesen más volt ott a probléma. Lehet, hogy sok kis kocka azt hiányolta, hogy keveset forog a szerencsekerék, meg kevés az akció. Az említett interakciók minősége, a rossz dramaturg, rossz történetvezetés: ez volt a probléma az SGU-val.

    A WD meg király, egyértelmű ;)
  • stargatelost
    #4961
    Hagyjad, SGU-nál is ezt csinálták páran, nem fogták fel, hogy a karakterek interakciói a lényegesek, és ők a történet mozgatórugói. Bárcsak azt is ennyien nézték volna...

    Amúgy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nekem bejött az évadzáró, sőt még Andreát is megsajnáltam a végére. Bár ott azért felidegeltek, hogy elpofázza az időt. Annyi a gáz, hogy úgy néz ki, egy ideig még nem lesz helyszínváltás
  • dienesoft
    #4960
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem teljesen éreztem katartikusnak az évadzárót. Ugyan sajnálom kicsit Milton-t és Andrea-t, de nem nőttek a szívemhez úgy, mint a többiek. Mindenki várta a nagy leszámolást, csatát (és persze mellette a drámának is jutott hely bőven, azt nem tagadom), de ehelyett mindenki ment a dolgára. A kormányzóról semmi infó. Voltak érdekes momentumok, de ennyi évközbeni időhúzós filler után jó lett volna egy kicsit még hozzárakni, vagy előremutatóbbnak lenni az évadzáráskor, mert így végül nem is sejlett fel semmi a következőkből. Az rendben, hogy Rick lelki békéjére talált Lori-val szemben, de hogy fog ennyi embert etetni, akiket áthozott? A fele elhullik így is, fegyverük nem lesz eléggé. Talán Carl-ról láttunk egyedül komolyabb előremutató jeleket.


    És hogy az évadról is beszéljek, ha már így belefolytam:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Számomra eddigi leggyengébb évad volt sajnos, annak ellenére, hogy nem indult annak és nem is végződött nagyon gázul, de nálam az évad közepén lévő vergődés sokat lehúzott. Ahogy kezdődött az fantasztikus volt, egészen a negyedik részig imádtam, aztán fokozatosan hagyott alább a lendület. Kicsit átcsúsztak a dráma azon oldalára, ami elég érdektelenné tette az évad közepét, a végén színtiszta "picsákolásnak" éreztem csomó, egyébként komoly drámai helyzetet. Egy kicsit filler-nek éreztem az egész évadot, persze a kihullott karaktereken és a kormányzó megismerését kivéve, de például Andrea és Milton szerepe a totális értelmetlen halál lett, mert semmiféle többletet nem vittek bele az évadba, azon kívül, hogy idegesítettek, meg szerencsétlenkedtek. Talán egy kicsit elfáradt mindkét karakter az évadra.
    Rick is idén begolyózott, ezen kívül nem lépett előre, Darylnek a testvére elvesztése után egy félmondatnyi dühöt, vagy fájdalmat sem láttam az arcán az évadzárón, ami lehet, hogy az én hibám, de baromira nem jött át és még csak egy utalás sem.
    Szóval összességében így is magasan mard a kedvenc drámám, de míg az első évadra egy 8/10-et, a tavalyira egy 7,5/10-et, idénre egy jóindulatú 7/10-re futja nálam. Persze ezzel lehet vitatkozni. :)
  • Prof William
    #4959
    Ez az egész olyan volt

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ez kicsit olyan volt mintha a Spartacus második évadának végén moralizáltak volna egy kicsit, majd mind a lázadók, mind a rómaiak mentek volna a dolgukra nem változik a kialakult helyzet.

    Valami katartikus eseményt várt volna mindenki (mint ami általában az évadzárók végén szokott lenni) de ehelyett kb semmit sem kaptunk. Kormányzó él, ugyanott vannak stb... Így egy átlagos rész vége szokott véget érni az évad közepén, nem pedig az utolsó...



  • Andr0
    #4958
    Hát ez WTF rész volt? Most akkor wadafuq van?:D

  • Pares
    #4957
    SPOILER.
  • Balázs 17
    #4956
    hát wtf rész volt
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    de semmi olyan nem történt ami miatt várni kéne új évadot, maradtak a börtönben, kormányzó él stb.
  • G_ArchAngel #4955
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mi volt ebben gyenge?
    Az elején kaptunk egy kínzást, majd majdnem egy shakespeari minidrámát az önfeláldozó Andreával és Miltonnal, aki megtalálta a farkát végre.
    Aztán a feszültséget Tyreese és a kormányzó között.
    Jött egy akciórész, Carlból kijött az igazi énje. Ilyen gyerekeket régebben horrorfilmek főszereplőivé castingoltak.
    Utána a kormányzóról kiderült még nagyobb féreg, mint mutatta eddig és talán a zombikkal is szívesebben barátkoznának Caesarék.
    Carl beszélgetése az apjával, amiben volt valami nyers igazság.

    Számomra csak az érthetetlen, hogy hová ment a kormányzó és a két csicskása az öldöklés után, mert Rickék este értek Woodberry-be és addig oda nem tolta vissza az arcát.
  • Monoton
    #4954
    A probléma, hogy a drámából is elég silány az egész.
  • Monoton
    #4953
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Talán ha Andrea nem társalgott volna hosszasan Miltonnal, még lehet meg is úszta volna :D Bár kombinált fogóval bilincsből kiszabadulni, így is szép mutatvány volt :DDDDDDD Caesar meg Shumpert is érdekes figurák, ha ezek után egy autóba ültek a félszeművel.
    Amúgy elég halovány, fos évadzáró volt :(
    Na nembaj következő évadban legalább nézhetjük, ahogy Carl még keményebben néz ki a kalap alól :D
  • G_ArchAngel #4952
    A Wicked ezért is nagy csalódás nekem :(
  • G_ArchAngel #4951
    Hihetetlen, hogy már ennyi rész lement és a sok kommentelő a mai napig nem fogta fel, hogy ez egy DRÁMA.
    Akinek akció kell és vér, az nézze a Spartacust, Arrowt vagy a Nikitát.
    Akinek karakterfejlődés, mélyebb történet fontos, az felfogja, hogy ez egy elképzelt jövőre épített, mégis valóságközeli, mindennapok túléléséről és az ehhez tartozó nehézségekről szóló sorozat.

    Legtöbben felnőttek vagy legalább döntésképes tinédzserek vagytok. Ne nézzétek. Én sem nézek olyan műsort, ami nem tetszik, mert nem érdekem. Folyamatosan sírtok, hogy lassú, vontatott, nincs akció, de azt elvárjátok, hogy mutassák be, hogy miként tisztálkodnak és cserélnek tampont?

  • Prof William
    #4950
    A filmek/horrorfilmek első törvénye. :)
  • bcrics
    #4949
    Ez meg mi a rosseb évadzáró volt?
    Unalmas, vontatott..
    Egy teljesen atlagon aluli toltelek rész, az elmaradhatatlan finálé szükségszerű vkinek meg kell halni a régiek közül huzassal.

    De legalább carl átvette az irányítást, baddass csokimikulas lesz belőle.

    És ilyen gyatra módon befejezni az évadot, ehh.
  • Fehercsoki
    #4948
    Na megnéztem a finálét, megint megcsinálták, megint sikerült 40 perc SEMMIT lefilmezni:S
  • kill3r21
    #4947
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    kellemes volt a finálé, de gyerekek hol maradt a hatalmas WTF??amiért várnám a kövi évadot?
  • G_ArchAngel #4946
  • Fehercsoki
    #4945
    A finálét még nem láttam, de az egész sorozatról az a véleményem, hogy unalmas az egész, nem történik semmi, szappanopera, semmit nem mutatnak a "zombivilágból", érdekességnek csak egy-egy random halált raknak be:S Finálét még megnézem de a következő évadot már nem fogom nézni=/ (egy az egyben ugyanez a véleményem a trónok harcáról is, az első évad ott meglepően jó volt, utána meghalt)
  • N o N a m e
    #4944
    Nos, én megnéztem a finálét élőben:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tetszett nagyon, eléggé nyugis rész volt. A governor kiakadásának örültem, állítólag 24 embert mészárolt le. Kiváncsi vagyok mi történik vele, mikor találkozunk újra. Andi végül a két szék között a földre ült, annyira kiakarta békíteni a két csapatot, hogy az életével fizetett és nem ért semmit vele. Carl nagyon kemény, mint egy kis governor, bírom a fejét! :D Valahogy örülök, hogy nem Woodburybe költözött a csapat, viszont sajnálom, hogy most Ricknek ennyi embert kell ellátni élelemmel, hatalmas felelősséget vállalt azzal, hogy odatelepítette az idős lakosságot akik idővel meghalnak és walkerek lesznek... Jöhetne a 4. évad. :D
  • Pares
    #4943
    A képregény csak mutatóban van, nyilvánvaló, hogy a készítők szájuk íze szerint vesznek ki belőle dolgokat, és tesznek hozzá. Nem is nagyon örülnék, ha egy az egyben a képregény adaptációja lenne csak a sorozat.
  • NovaTerra
    #4942
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mindkettőjüknek még nagyon sok szerepük van. Szóval kétlem, hogy őket kiírnák a sorozatban. Bár sose lehet tudni, hisz Sophia-t is simám kiírták pedig ő túlélt mindent a képregényben.
  • NovaTerra
    #4941
    Jó pár dologban eltérnek a képregénytől. Én csak beleolvastam, de van, akit megöltek a farmon a sorozatban, de a képregényben csak a börtönben lesz áldozat a kormányzó által. Így ugye a sorozatban más lesz az ok-okozati kapcsolat. Tehát nem biztos, hogy egyáltalán meg akarnak öletni még valakit, bár valószínű nem hagyják ki.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hershel fiatalabbik fia a képregényben túléli a farmot és a kormányzó öli meg. Hershel pedig ott marad és őt is megöli a kormányzó.
  • Monoton
    #4940
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Most, hogy Glenn megkérte Maggie kezét, egyikük tuti el fog hullani
  • syberia2
    #4939
    Nincsenek könnyű helyzetben a készítők,a kevés börtönbeli karaktert mind régóta ismerjük, már nem lehet úgy csinálni, mint amikor csak a bent talált rabok hullottak el egy fél évadon keresztül.

    A legutóbbi halál is, akármennyire is "ismeretlen" és a legnépszerűtlenebb szereplő volt, szerintem minden nézőt elszomorított. A maradék börtönbeli közül meg akárki meghal, fontos szereplőt veszítenek el.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mondjuk nem valószínű hogy Carol fog meghalni, nem ölhetik meg Daryl minden haverját egy órán belül:DD
  • kissssss
    #4938
    vagy valamelyik lánya :-(
  • Narxis
    #4937
    Hershel is elhull szvsz.
  • Darthmushroom
    #4936
    hát igen, de pont ezért nem lenne meglepő, szóval én annyira nem örülnék neki. valami váratlant húzzanak meg
  • syberia2
    #4935
    Szerintem Carol. Marhára el lett hanyagolva az utolsó pár részben. Őt úgysem annyira kedvelem:D
  • Darthmushroom
    #4934
    tuti h a legvégén rohanják le az egyiket vagy mind2-t. én arra vagyok kíváncsi inkább ki hal majd meg kinek csoki a sorozat :D nem lenne túl nagy finálé ha a börtön team-ből mindenki túlélné.
  • Pares
    #4933
    Hát ez tényleg elég gáz... vagyis vér... Meg mondjuk tudjátok mi a fura? Kitudja hány hete folyamatosak a lövöldözések mind a börtön, mind Woodbury környékén, mégis, valahogy nincs most olyan cigá... khm, úgy értem zombi horda, mint a második szezon végén... vagy most jönnek csak megint a végére?
  • Narxis
    #4932
    :DDD