12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • nyavajas
    #5091
    Az elmúlt 40 év alatt láttam párat!
    Vannak jók! De nagyon jó csak kettő! :)
  • Tikal #5090
    Tobb fegyver bolt van mint shop....
  • Tikal #5089
    Nem sok sorozatot láttál még akkor :)
  • Monoton
    #5088
  • nyavajas
    #5087
    A német narrátor meg direkt emel a filingen! :)
  • nyavajas
    #5086
    Köszi de már megvan! Kicsit kopott és karcos de élvezhető!
  • Monoton
    #5085
    Ha nagyon hiányérzeted van, az amc nemrég elkezdte az elejétől leadni fekete-fehérben a sorozatot. :D
  • Mor3llo
    #5084
    m-m-m-m-multi fail :D
  • csokalaci
    #5083
    Az még tavalyról van, de igen :D
  • nyavajas
    #5082
    Basszus! Csak rá kéne nézzek a fejlécre!
    Én kérek elnézést! :)
  • rooney8
    #5081
    :DDD
  • nyavajas
    #5080
    Vége a harmadik sorozatnak?
  • nyavajas
    #5079
    WTF?
  • stargatelost
    #5078
    Haha, lol, nope
  • csokalaci
    #5077
    Az sajnos csak október végén lesz.
  • nyavajas
    #5076
    Éééééééés, egy újabb nyavajás epizód! :)
  • csokalaci
    #5075
  • Monoton
    #5074
    Hétfő
  • Darthmushroom
    #5073
    szerintem nem mászkáltak, mert találtak gyógyszereket is a börtönbe, mintha merle is matatott volna ilyenekkel mielőtt elment (testvérével való beszélgetés közben), legalább is mikor a cuccát megnézték mintha gyógyszerek is lettek volna benne (mikor rájöttek h lelépett)
  • csokalaci
    #5072
    Mi lesz akkor?
  • nyavajas
    #5071
    Hát ez a sorozat...! Kész! Eddig egy kedvenc volt a Stargate!
    Már kettő van! :)
    Mikor lesz már jövő hét eleje?
  • PiszkosFred
    #5070
    Jogos.
  • NovaTerra
    #5069
    Persze nem mutathatnak mindent. De utalhatnának legalább rá. Pl.: Glenn a képen odaad Carolna egy kis csomagot, majd a következő mondja. "Találtam aspirint és még néhány gyógyszert egy házban" Fél perc sincs, egy mondat és már is tudja a néző, hogy kijárnak, nem a ülnek egész nap a börtönben.
  • NovaTerra
    #5068
    Mexikói-öböl partjai tele van olajfinomítókkal. Szóval ott biztos rengeteg finomított olaj is van. Ugye a filmben az élő emberek a ritkaság, tehát kevesen fogyasztják a meglévő készleteket. Emiatt még bőven sok benzin lehet az egész országban. Waltmarttal és hasonlókkal tele van Amerika. Szóval nem hiszem, hogy néhány év alatt jelentősen fogynának a készletek, mert nincs, aki fogyassza őket. Lőszert is árulnak áruházak is. Pont a sok iskolai lövöldözés miatt középpontba került ez, hogy akármennyi lőszert megvehet bárki sima áruházban. Nem kérdezi meg az eladó, hogy mi a fenének kell neked több száz lőszer. És arról az országról beszélünk, amelynek a legnagyobb hadserege van, és mindenhol vannak fegyverüzletek és bárki büntetlen előéletű tarthat magánál elég komoly tűzerőt.
  • Darthmushroom
    #5067
    pont h szerintem meg nagyobb esély van találni, nem véletlenül jártak még Merle-ék is (Woodbury) még az utakat benzin meg ellátmányért. meg mikor elindultak gyalog is előző évadokba is mindig találtak megfelelő gépjárművet. azért annyi túlélő nincs h minden rögtön elfogyjon mikor hatványozotton haltak meg az emberek a járványkor, elég csak emlékezni az nagyobb utakon milyen sok kocsi volt.
  • PiszkosFred
    #5066
    Az más kérdés, hogy ezt meg is kell szerezni, nem jön oda börtönhöz, hogy "Sziasztok! Barack konzerv vagyok. Egyetek meg!"

    Mutattak par reszben mar, hogyan szerzik be az ellatmanyt a falvak es varosok boltjainak fosztogatasaval, es talan meg az autopalya kornyeken mentek vegig kocsirol kocsira, es csapolatk le a benzint az elhagyott jarmuvekbol. Vagyis a modszert mar lattad, a tobbit a fantaziadra bizza a sorozat. Azt sem mutatja, hogy vecere jarnak, pedig talan nem tevedunk nagyot, ha megkockaztatjuk, hogy napi egyszer csak elvegzik a dolgukat :) Ha 24/7-ben bekamerazott valogashow lenne a WD, akkor mar erdekes lenne, honnan vannak a cuccok. Igy viszont el kell fogadni, hogy - mint lattuk, meg tudja szerezni -, es ezek szerint meg is szerzik. Fegyverbol is lesz eleg, kaptak a regi "cimboratol" annyit, hogy a 6. szezonban se kelljen takarekoskodni :)
  • RedRiot
    #5065
    "kis millió kocsi van szerte amerikába ott hagyva az utakon az történtek után, csak le kell szívni őket. "

    Nyilván pár héttel a járvány kitörése után még jók lehetnek az esélyeid hogy találsz benzint egy úton hagyott kocsiban, de másfél évvel később azért már sanszos hogy valaki már megelőzött. :)
  • Darthmushroom
    #5064
    szerintem benzit találnak a legtöbbet mivel kis millió kocsi van szerte amerikába ott hagyva az utakon az történtek után, csak le kell szívni őket. élelem az már rosszabb, de mikor oda mentek a börtöntönbe a bent lakokkal pont az konyha/kamrába találkoztak ami dugig volt mindenféle étellel.
  • RedRiot
    #5063
    A stratégiai olajkészlet egy dolog, de finomítatlan kőolajjal max. egy harckocsit lehet meghajtani. A benzinkutak tartályait sem tölti újra senki. Élelem, gyógyszer: képzeld el hogy egy csoport túlélővel egy hipermarketre bukkansz kevéssel az világvége után. Nyilván nem az aznapi vacsihoz visztek el egy konzervet meg egy zacskó csipszet hanem mindent ami csak a járművekbe befér! Néhány ilyen csoport és kiürül a legnagyobb raktár is.
  • Balázs 17
    #5062
    ez olyannak indult, meg jónak isde hamar cancel lett...
  • rooney8
    #5061
    és mi van a miniszterekkel, meg fontos kormányemberekkel? nyilván vmi bunkerba vitték őket, de lassan előjöhetnének a maradék katonával és egy túlélő tábort hozhatnának létre :D
    jó tudom, nincs annyi katona, fegyver, alapanyag a megfelelő védelem előállításához. meg akkor hogyan tudatnák a túlélőkkel, hogy létrehoztak egy tábort...
    viszont egy olyan filmet/sorozatot is megnéznék, ami erről szólna, hogyan építsük újra az emberiséget.
  • NovaTerra
    #5060
    Elvileg marha gyorsan terjedt a vírus. És USA-nak legalább fél évre elegendő olajkészletének kell lennie. A hadseregnek plusz készletei is vannak. Ezért vásárolnak folyamatosan függetlenül attól mennyit termelnek ki és mennyi is az olaj ára. Hatalmas raktárkészlet van mindenből. Egy 300 milliós országban, ahol akár 290 millió fogyasztó hirtelen eltűnik elegendő készlet marad a többinek. Az más kérdés, hogy ezt meg is kell szerezni, nem jön oda börtönhöz, hogy "Sziasztok! Barack konzerv vagyok. Egyetek meg!"
  • stargatelost
    #5059
    Na az úgy tényleg kurva jó lenne. Mindig másra koncentrálna egy epizód.
  • gibson9
    #5058
    Mondjuk megismerni a nulladik beteg történetét.. :D
  • Balázs 17
    #5057
    nekem a flashback hiányzik a sorozatból, úgy mint a lostban
    jó lenne megismerni a szereplőket rendesen, szép lassan a járvány kitörésig
    bemutatva azt is, hogy is történt az egész...
  • RedRiot
    #5056
    Jó észrevételek! Valahogy tényleg nem jött át ebből az évadból hogy a túlélőknek meg kell küzdeni a kajáért, ivóvízért, benzinért. Mintha még kb. másfél évvel a termelés leállása után is bőven lenne mindenből. Valahogy a zombi- és a drámavonal mellett igencsak háttérbe szorultak a túlélős motívumok.
    A zombik egyre kevésbé félelmetesek: a csoportból mindenki profin osztogatja a hedsátokat, legkisebb ijedtség nélkül, precízen szúrja szemgödrön a walkereket. Az első évadban para volt ha felbukkant négy-öt walker, most már tudjuk hogy nem lesz nagy gáz - max. ha magányos, mozgásképtelen ember az áldozat.
    Szerintem jót tenne a sorozatnak ha a sztori előreugrana pár évet az időben, mikor már tényleg óriási lenne a hiány élelemből, lőszerből és üzemanyagból. Kb. annyit durvuljon a helyzet, mint amennyivel a Mad Max II. durvább lett az első résztől. Ott ez zseniálisan volt megoldva ha visszaemlékeztek.
    Nyilván már el van döntve hogy folytatódik a sztori és csak ábrándozok erről de szerintem akkor is jó volna. :)
  • syberia2
    #5055
    aa egyetértünk:O:D
  • Austin Bailey
    #5054
    Szerintem a Kormányzó egy irritáló kliséfigura és csak elrontja a sorozatot. Hihetetlenül ötlettelen.
  • Austin Bailey
    #5053
    Sziasztok, nem tudtam, hogy van ilyen topik itt Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem nem tetszett a szezonzáró, ráadásul nem zárt le semmit. Igaziból egyre lejjebb repül a színvonal. Nekem egy ilyen zombivilágban az lenne a logikus, ha az idő előrehaladtával egyre fogyna a lőszer a benzi, meg úgy általában minden használható, és ezzel összefüggésben egyre inkább kiéleződne a zombik elleni harc, illetve az emberek egymás közötti harca. Ehelyett itt a zombik gyakorlatilag már csak díszletek, az emberek meg olyan konfliktusokban vannak egymással, ami nekem ilyen helyzetben kb az abszurd luxus kategóriája. Ráadásul minden körülmény nagyon stabil. Miközben a 2. évad pont arról szólt hogy milyen nehezen próbáltak kialakítani valami stabilitást a farmon, és milyen könnyedén vesztették el. Szerintem ez a 3. évad kifejezetten unalmas volt. Ráadásul a második évad végén pont közeledett a tél, ami érdekes lett volna, erre meg pont kihagyták. Remélem a következő évadra összeszedik magukat
  • desigo
    #5052
    18 óra alatt 953.388 like és 148.693 megosztás a képre
    durva...