12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • syberia2
    #5171
    ?
  • McCartman
    #5170
    vagy akár többet. :)
  • McCartman
    #5169
    Igényes sorozat a maga nemében az látszik rajta csak nagyon távol áll tőlem ez a fantasy-horror-thriller vagy minekisnevezzem irányvonal és másra számítottam.
  • sata75
    #5168
    és végre kiderült hová ment a gyíkarc a két pincsivel!
  • Austin Bailey
    #5167
    ezek szerint kettő is elég, sőt ezek szerint nulla védelem is elég egy ideig, ami logikus is, mivel a járkálók nem tudnak felfelé mászni. Woodburyben pedig nem haltak meg olyan sokat, annak feléről vélhetően nem is tud senki, továbbá nem hiszem, hogy e egy értelmes szempont egy olyan világban, ami ennyire tele van halállal. Valójában Woodbury egész lakossága meghalt, és a börtön egész emberállománya is kb a járvány kitörése után. Szerintem itt igaziból csak az a kérdés vetődhet fel, hogy házban vagy cellában akar-e valaki lakni . Amúgy szerintem Woodburynek is volt valami mezőgazdasági területe, különben nem tudtak volna 70-en ott élni
  • Madi92
    #5166
    Hát nem tudom egy részt néztünk-é, de a város konkrétan ketten védték a végén, mivel nem akartak részt venni a "mészárlásban", amúgy még annyian sem maradtak volna.
    A kormányzó meg nem pisztollyal lődözte le őket, hanem egy ilyen puff puff-al. Közvetlen közelről egy kupacban lévő embereket, le lehet lődözni egy tárból, sőt, gondolom egy-egy golyó több embert is megölne. Persze csak elméleti alapon.
    Börtön vs Woodbury:
    Érzelmi kötödésre is lehet fogni, elég sokan haltak meg ott azért, hogy nyugodtan élhessenek! És szvsz jobban védhető még így is, hogy szét van lőve kicsit.

    Börtönben sokkal jobban lehet irányítani az eseményeket, van hol bújkálni, kevesebb ember többet is feltarthat, mint ahogy azt láttuk is. ÉS talán vetni is akarnak majd!
  • Austin Bailey
    #5165
    Valójában senki nem veszít vele semmit, ha megnéz 1 részt valamiből, ahelyett, hogy kritikákat olvasgatna
  • Austin Bailey
    #5164
    szerintem jó iparosmunka. Azért vannak benne ütős dolgok
  • McCartman
    #5163
    Elolvastam mit írtak ott a Vikingsról, ennél jobban nem is lőhetett volna mellé a 'kritika' (?) írója, ebből is látszik, hogy semmi értelme önjelölt kritikusok baromságai alapján ítélkezni bármiről is.
    Mindenkinek magának kell meggyőződnie majd döntenie.
  • McCartman
    #5162
    American Horror Storyt sok helyen láttam az egekig magasztalva de az első rész alapján akkora orbitális baromságnak tűnt, hogy sikítva töröltem le az évadot.
  • McCartman
    #5161
    A világvége sztori nem tud ellaposodni, abban bőven lenne ha azzal foglalkoznának.
  • Austin Bailey
    #5160
    Szerintem ez egy érdekes kérdés. Ugyanis ha a városnak kevés védője volt (amúgy csak 1 utca, a két végén barikáddal), akkor Rickék is vannak annyian, hogy védeni tudják, ha viszont sok védője volt, akkor hogy a fenébe fordulhatott elő, hogy a Kormányzó mindegyiket lelőtte egy pisztollyal, úgy hogy közben ők is fel voltak fegyverezve. Mondjuk 20 védő esetén, oké, hogy 4-et lelő a meglepetés erejével, de közben a többinek van annyi ideje, hogy a fegyveréért nyúljon vagy fedezékbe vonuljon. (ne felejtsük el, hogy be vannak trenírozva harcászatra, hiszen éppen onnan jönnek. Meglepetésében valaki akár azt is gondolhatta, hogy az ellenség követi) Emellett viszont azt se felejtsd el, hogy Woodbury sem volt közben őrizetlenül. Márpedig nyilván annyi ember védte Woodbury-t amennyi minimálisan elégséges. Rickék ehhez képet pedig csak többletlétszám lettek volna. Szerintem erre a logikátlanságra csak olyan magyarázat adható, hogy a készítők szándéka szerint Woodbury valamiféle mézeskalácsház; egy hazugság, ami jól néz ki, de a gonosz lakik benne, akit a Kormányzó testesít meg, a barátságtalan börtön meg az az igazság, az ami a világ realitása abban a helyzetben, vagyis valamiféle pozitív-negatív territóriumra van felosztva a film szférája, és ebből kifolyólag a jók nem lakhatják be a gonosz territóriumát, illetve a lakóhely változtatása voksolás a két értékrend, és a két vezető között. (teljesen mást szimbolizál az, hogy Woodbury ment Rickhez, mint hogyha fordítva történt volna) Az évad folyamán egy csomó szereplő kerül olyan helyzetbe, hogy döntenie kell a 2 lakóhely között (Andrea, Merle, Michonne, a 4 új jövevény, akiknek nem tudom a nevét). Ha még ehhez hozzáadjuk Andrea meg Milton utolsó részes nyáladzását, akkor szerintem elég valószínű, hogy a film készítői ilyen baromságokkal ásták alá a logikai realitást. Tipikusan annak az esete, hogy hogyan kell elrontani egy filmet sznobságból.
  • Austin Bailey
    #5159
    Tudom mi az antológia (amúgy egy kötetszerkesztési mód, ahol több szerzőtől egy témát dolgoznak fel különböző időmetszetekben) És azért mondom, hogy elszúrták, mert Tate és Vivian gyereke a történet szerint a manifesztálódott gonosz, és úgy ér véget az első évad, hogy a csecsemő megeszi a dadáját. Vagyis alapvetően mindenkit az érdeket volna a második évadban, hogy mi lesz ennek a folytatása. Mellesleg pont a szálak elvarratlansága miatt nem jó antológiának
  • bega82
    #5158
    Lehet az egy Hattori Hanzo... :D
  • stargatelost
    #5157
    Antológia sorozat kifejezés mond valamit? Nem szúrtak el semmit, minden évad egy teljesen más történet, és ez így jó.
  • syberia2
    #5156
    egy várost csak sok emberrel lehet védeni, a 20 nyugdíjas lakost meg eddig sem állították ki a falakra.
  • csokalaci
    #5155

  • Austin Bailey
    #5154
    egyébként egy hivatásos kritikus miben más mint egy néző, hogy ő "hivatásos kritikus"? Van neki valami csalhatatlan rendszere a bírálatra? Vagy ez min alapszik?
  • Austin Bailey
    #5153
    Még esetleg az American Horror Story első évada jó, de a másodikat már elszúrták azzal, hogy új történetet kezdtek 50 évvel korábban és egy másik házban
  • Austin Bailey
    #5152
    lásd Gossip Girl, The Big Bang Theory stb
  • Austin Bailey
    #5151
    nekem sem volt szimpi amikor először megakadt rajta a szemem, de a főszereplő nagyon jól csinálja. Egy olyan pofát alakít (Ragnar Lothbrok, híres viking pofa volt - ugyebár a sorozat a History-n megy) aki adja a nagy barbár harcost, viszont mellette egyrészt okos (általában a filmekben az "okos"-t mindig nagyon hülye tudálékosnak ábrázolják, de ebben az esetben egyfajta ravaszsággal, vagyis nem béna), másrészt szemtelen, lázadó, kicsit züllött, de ugyanakkor érzelmes is. Szóval elég érdekes és összetett figura. A többi szereplő nem ilyen érdekes. A főszereplő színész nagyon jól csinálja. Szerinte érdemes belelenézni
  • NovaTerra
    #5150
    Azért a népszerűség és a minőség nem jár kéz a kézben.
  • G_ArchAngel #5149
    Nekem a kedvencem, amikor rottenen ki van gyujtve balra a hivatasos kritikusok 'kremje', adnak a filmnek 30-40%-ot, a masik oldalon a millio nezo pedig 85%-ot.

    Kibol is fejik a penzt?
    A nezokbol vagy a 2 tucat szerencsetlenbol, akiknek nem esik le a film?
  • MrAndree
    #5148
    Ez hülyeség, kritikusok vagyunk mi mindannyian, hiszen mi is véleményt mondunk arról amit nézünk. A junkie-ra se "hivatásos" kritikusok írnak, annyi a különbség maximum köztünk, hogy az ő véleményüket több ember olvassa.
  • G_ArchAngel #5147
    A kritikus az, akit nem vettek fel rendornek es most mindenkiben az ellenseget latja. Megkeseredett nyomorult az osszes.
  • Darthmushroom
    #5146
    Vikings tényleg jó? junkie-n kritika nem nagyon fűzött meg, de hozzászollásoknál dicsérik.
  • Evoluti0N
    #5145
    Az szerintem se volt túl logikus, hogy a börtönbe költözött mindenki ahelyett, hogy ők költöztek volna a városba.
  • Austin Bailey
    #5144
    amiket én mostanában néztem és elég jók: Suits, Vikings, Banshee, meg a Trónok harca. (ha esetleg valakit érdekelne, amíg nincs WD)
  • Austin Bailey
    #5143
    pedig szerintem annál ütőseb jelenet nem volt, amikor Sophia kijött a pajtából. Mellesleg nagyon durva volt az egész évad, hogy mindenki azt gondolta, hogy ez csak egy kis közjáték lesz (tekintve, hogy a korábbi részekben nem volt ilyen sokáig függőben valakinek a sorsa) erre az egész évadot befolyásolta. Én egyébként a farm után azt vártam, hogy jön tovább a road movie, ehelyett állandóan a letelepedést erőltettek. Nekem amúgy a 3. évadban az is fura volt, hogy soha nem akartak a börtönből beköltözni Woodburybe, pedig minden szempontból élhetőbb volt. Aztán a végén még a többiek költöztek a börtönbe, ami addigra amúgy védelmileg sem volt már optimális, mivel a kerítések szét lettek törve, az őrtornyok meg szétlőve. Főleg nem értem, hogy miért nem mentek mindannyian Woodburybe, amikor a Kormányzómak összesen 2 embere maradt, és azokkal is lehúzott valahova. Most akkor otthagytak neki egy üres várost, és beköltöztek egy börtönbe, amit nem lehet védeni, és amúgy tele van járkálókkal a lezárt járatokban. Amúgy az is érdekes, hogy Michonne kardja még mindig éles, miközben legalább egy fél éve napi szinten csontokat meg ember tömörségű anyagokat vág vele szét. Azért kicsit kicsorbulna szerintem
  • Austin Bailey
    #5142
    érdekes, mert szerintem a világvége sztori is ellaposodott, meg a karakterek is
  • Austin Bailey
    #5141
    tudod ez nem helytálló. Ha mindenki meghal és nem mennek az erőművek, akkor a kaja megromlik, a raktárak meg elégnek egy nyári kis szikrától, mert nincs tűzvédelem stb. És eddig nem úgy tűnt, mintha katonai létesítményeket vettek volna célba a beszerzéssel (amikről egyébként nem is tudják, hogy hol vannak) Amit például megint furcsállottam, az a második évadban volt az autópályás rész. Van egy közúti baleset, ahol 20 kocsi egymásnak megy, aztán sehol egy ember, viszont minden tele van zombival. Vagyis akkor tehát valaki átváltozott a nyílt úton, anélkül, hogy meghalt volna, aztán nekiment 20 autó, és azok meg mind meghaltak, és lézengő zombivá változtak? Vagy hogyan áll elő egy ilyen helyzet?
  • Jim Morrison
    #5140
    ezaaaz, Carlról mégtöbb infó ! :D
  • McCartman
    #5139
    'A The Walking Dead 4. évadra (az első 8 részt már megtervezték) a készítők visszavesznek az akcióból és a menekülésből, mert nem akarják, hogy a karakterek “elvesszenek”, fontos tartják megismerni a sztorijukat, hogy a rajongóknak ne legyen hiányérzete'

    Családi dráma lesz itt nem roadmovie. :D
  • precision
    #5138
  • Narxis
    #5137
    loool
  • stargatelost
    #5136
    Haha, vannak jók :D

    A few things that make no sense about ‘The Walking Dead’ (33 kép)

  • Pares
    #5135
    Na, ennek a videónak nagyon megörültem, pont arról beszélt benne az egyik csóka, amiről én, hogy "but there is a broader, bigger world out there...". Remélem ez azt jelenti, hogy több helyszínt is meglátogat a sorozat, és nem ragadnak le egynél...
  • Narxis
    #5134
  • syberia2
    #5133
    El is felejtettem hogy az 1. évadban Ricknek van kulturált arckifejezése is:D
  • böröczk
    #5132
    Szerintem egy nagyon jó kis munka lett, nagyjából a sorozathoz készített zenével :P