12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • cylonflatus
    #5615
    Nekem Shane annyira nem hiányzik, csak Merle. Shane is jó volt, de olyan figurát könnyeben lehet csinálni szerintem (újat, vagy valakiből ha úgy alakítják a sztoriját), Merle viszont arc volt. Ha meg se szólalt, csak megjelent, már attól gonosz vigyorba ugrott a szám.
  • tigeroo
    #5614
    énis addig olvastam a kommentjét amíg a te idézett részedhez elértem, mert BULLSHIT és sztem fingjasincs az emberi kapcsolatokról, ebből nekem legalábbis ez jön le.

    szal pont hogy glenn már felelősséggel tartozik a csaja után, persze hogy változott hiszen mostmár van veszítenivalója, biztos szeretne gyereket is de ebbe a világba amibe ők élnek... érthető hogy ilyen lett, hova hősködjön meg lökje be a vagány egysorosokat mint egy kamasz??


    rick pedig mindig is vezető volt, de mostmár sokkal diktatorikusabb, megszállottabb, eddig az előző évadokban képes volt kompromisszumokat kötni a többiekkel, de mostmár sokkal agresszívebben nyilvánítja ki a véleményét mint azelőtt.

    semmi baj nincs szerintem sem a szereplők jellemével.
  • cylonflatus
    #5613
    Nekem is szarakodik. Először azt írta ki a küldés után, hogy először jelentkezzek be, utána meg hogy nincs ilyen poszt, akarok-e nyitni egyet... :)
  • bcrics
    #5612
    "Glenn karakterfejlődése például teljesen irreális. Egy olyan valakiből, akiként kezdte nem változhat egy olyan valakivé, aki most. A személyiséged változása ugyanis a tulajdonságaid mentén történik, és nem azok eltűnésével."

    Látszik hogy nem volt még barátnőd, pláne nem egy Zombiapóka idején:)
    Az hogy milyen lehet az ember jellemfejlődése ilyen helyzetben nem biztos hogy kiderül az általad megszokott átlagos/általános életvitelből.
    Nem elég hogy beköszöntött egy Csodás aranykor még egy a családját félig meddig elvesztő csajt is kapott a fejére szerencsétlen Glenn.
    De a becsavarodás, vagyis Jellemfejlődés Ricken szerencsére azért jobban észrevehető.

    Szóval sztem azért reálisnak mondható Glenn viselkedése ezen a ponton.
    Leginkább a Hajléktalanok életét keverve a börtönhierarchia kedvességével lehet vmi rálátás arra, miként változhat az ember Jelleme a Z-day idején.
    Otthontalanság, életveszély a hétköznapi emberek szemével, A világ és ami mögötte van, FREi Tamás Riportját látják.

    Engem ami Zavar hogy se Shane, se Merle.








  • G_ArchAngel #5611
    Szar az egesz SG...
  • Austin Bailey
    #5610
    Csak engem jelentekztet ki, ha írni akarok vagy mindenkit?
  • Austin Bailey
    #5609
    nem működik a válasz funkció
  • Austin Bailey
    #5608
    az hogy nem változnak a karakterek jellemei, hanem baromsággá változnak át a karakterek. Glenn karakterfejlődése például teljesen irreális. Egy olyan valakiből, akiként kezdte nem változhat egy olyan valakivé, aki most. A személyiséged változása ugyanis a tulajdonságaid mentén történik, és nem azok eltűnésével. Továbbá az emberek nagyon nehezen változnak, a kíhívásokra inkább adaptációval válaszolnak, ami folyamathoz kialakul egy viszonyuk, és végül ez adja az összképet. Szerintem a sorozat kezd belefulladni az amerikai iolmgyártás primitívségbe, vagyis hogy megjelentek az amerikaiak hülye kategória-rendszeréből előrángatott séma-karakterek, akik között erőltett kapcsolatok vannak (általában valamilyen közlési szándék végtelenítése, pl "aggódom érted", "bizonyítani akarok neked", "bosszút akarok állni" stb). A következő szint a lejtőn elméletileg az, amikor nevetséges akciójelentek fognak megjelenni mondjuk akrobatikus elemekkel, meg szinkormozgással. Úgy lehetne ezen javítani, ha mondjuk csavarnának egyet a történeten. A karakterek attól még el vannak szarva, de legalább van, ami továbbviszit a dolgot.
    Azért annak örülök, hogy lőszer még mindig van
  • bcrics
    #5607
    Vagy amikor elment terhességi tesztet keresni, -talán még tampont is.
    Az is hatalmas volt.
  • bcrics
    #5606
    Igen, láttam hogy az egész farm megtébolydult. Csak a Nyuszikákat neeeee!
    #RIPViolet
  • NovaTerra
    #5605
    Glenn eddig is csináld ezt, csináld azt karakter volt. Pont ennek is szenteltek egy kis részt, amikor Maggie kiakadt, hogy miért őt eresztik le a kútba. Nem értékelik eléggé, stb.. Most csak annyi változott, hogy Glennek már fontosabb valaki más és vigyáz saját magára is, nem vállal felesleges kockázatot.

    Ami zavaró a nyilvánvaló baromságok mellett, mint a helikopter a tetőn, hogy például azt mondja az öreg Ricknek, hogy hamarosan portyázni se kell, mert elég mindent termelnek. Közben mutatnak két ágyás paradicsomot. Meg néhány malacot.
    Valamint jól láttam, hogy Rick elektromos borotvát kapott?
  • R4ng3r
    #5604
    És a zombimalacok? :D
  • Zenszkij
    #5603
    Nyugodtságot színlelj. Következő részben a zombilovak támadását élvezhetjük.
  • bcrics
    #5602
    Carl a király, nagyon jó kis beteg kormányzó lesz belőle.
    Már csak Ricket kéne eltenni láb alól, remélem olyan helyzet lesz amiben Carl élve elássa.
    És utána jöhet a Governatorrá átalakulása amolyan Sith Vader nagyúr módra.

    Mert a szappanoperából elég volt, jöhetnének már a Cliffhangerek, és a komolynak vehető fordulatok.
    Elég volt a várható évad végi egy-két állandóvá vált szereplőt kiiktatunk stratégiából.
  • cylonflatus
    #5601
    Ezt hívják karakter fejlődésnek. Rickkel kapcsolatban meg nem is tudom, egy sorozatot nézünk?
  • tigeroo
    #5600
    nagyon jól látod, szóval változnak a karakterek jellemei...


    mi is a kérdés?
  • Austin Bailey
    #5599
    Nekem most az tűnt fel, hogy egy ideje túl stabil a szereplőgárda. Csak a mellékszereplők halnak meg. Pedig pont az volt az ütős a sorozatban, hogy megkedveltettek veled egy szereplőt, aztán széttrancsírozták. A másik, ami elgondolkodtat az Glenn. Az első évadban úgy ismertük meg, hogy beszólt egy rádión az atlantai tankba hogy "mi van pöcsfej, meg akarsz halni?" Vagyis ő azon a karaktervonalon indult, hogy "technikai zseni", és benne volt még a pimaszság, vagy könyedség, vagy akárminek nevezhetjük, ami egy fajta túlélési stratégia. Ehhez képest átváltozott a hentelő rambo karakter szürke gyalog kiadásává, szerepét tekintve pedig csatlsó, és egyáltalán nem önálló karakter.
    A másik, amitől idegbajt kapok, hogy Hershel folyamatosan Rick lelkét ápolja, ezzel összefüggésben pedig hogy Rick körül állandóan a kiválóságával kapcsolatos eszmefuttatások zajlanak, mégpedig szinte mindenki szájából. Illetve egy ideje Rick túl könnyen hoz döntést, ami meg már majnem olyan, mint Shane karaktere, csak az a különbség a kettőjük között, hogy Shane volt a "gonosz" vagyis a készítők Shane-t folyamatosan olyan helyzetbe hozták, ahol csak rosszul lehetett dönteni, míg Ricket nem.
  • Neoncsoves
    #5598
    reméljük nem testnedven át, mert akkor Maggie nem sokáig lesz a sorozatban :D
  • Prof William
    #5597
    Én már csak Carl szörnyű kínhaláláéért szurkolok. :)
  • R4ng3r
    #5596
    Szezon nyitónak szerintem átlagos volt, ha jól emlékszem a képregényben ez a szemből vérzős vírus dolog nem volt,de rég olvastam nem emlékszem pontosan.
  • NovaTerra
    #5595
    Megnéztem ma az évadnyitót. Hm, hozta a szokásost. Viszont azt veszem észre magamon, hogy míg például a Homeland következő részét nagyon várom, érdekel a szereplők sorsa, minden mondat, rezdülés, ebben a sorozatban totál érdektelen számomra, hogy kivel mi történik.
    Az egész részben az volt a legjobb, amikor poénkodtak, hogy Daryl mi volt a zombik előtt.
  • Prof William
    #5594
    Ráadásul az a heli nemhogy leszállt hanem becsapódott. Szóval már attól be kellett volna szakadnia mindennek.

    De az se kizárt hogy a zombikór 1-2 év után ólommá változtatja a csontokat 4-500 kilósra növelve a zombik testsúlyát. És ez pont akkor következett be, maikor hőseink is ott voltak.
  • Fabio Capello
    #5593
    Készült Honest Trailer a sorozatból:

  • Mirk
    #5592
    Persze az, hogy egy kitudja hány tonnás helikopter landol a tetőn hidegen hagyná a statikusokat, de a hirtelen zaj hatására megnyíló random elhelyezésű féreglyukak már egészen más lapra tartoznak.

    Ez a rész annyira nagyon rossz volt, hogy már nevetnem kellett.
  • Susarc
    #5591
    bezony-bezony! fölösleges igazi realitást keresni egy zombi filmben,DE bammeg ne legyen már tripla ZS kategória!
  • Susarc
    #5590
  • Mirk
    #5589
    Az a boros polc pont annyi borosüveget bírt megtartani amennyi rajta volt. Mikor a feka visszatette az üveget, a kelleténél nagyobb erővel csapta rá, ezért a polc leszakadt. A zajtól megijedt a polc mögött lapuló kopogószellem és hátulról meglökte a bútort, olyan erővel, hogy az a hatalmas szekrény pikk pakk ráborult a szereplőre. Sajnos a tetőt pedig pont az a szellem tartotta, akit megzavartak munka közben, ezért a járkálók alatt - akik az elmúlt egy évben a tető minden négyzetcentiméterét bejárták már - szerencsétlen módon gyors egymásutánban beszakadt a tető a legkülönbözőbb helyeken.
  • Susarc
    #5588
    nekem is gagyinak tűnt az egész....a "csöves" csajról 78000km-ről megmondtam volna ,hogy kannibál vagy nemnormális illetve rosszat akar....és pont azt a Rick-et baxta át aki kb. a legtapasztaltabb SŐT mivel zsernyák még jó emberismerőnek is kellene lennie erre simán átqrják!

    Az ovis gyerekek késes okatása sírva röhögős volt....az is ahogy halottakkal játsszanak...HÁT PERSZE! este meg majd szépen alszanak mi? pfff

    a közértes rész szintén ultragagyi....hiába a kolléga korhadásos tudományos magyarázata egyszerűen szánalmas volt ahogy vki írta mintha elfogyott volna a készítők fantáziája....

    az új karakterekről szinte semmit nem tudtunk meg...a kis szőke gyerek hamarjában megpurcant a negró medic pedig szintén jelentéktelen /annyi ugyan kiderűlt,hogy alkoholista/

    kategóriájában egyedülálló és mi mind Z fanok vagyunk így nézni fogjuk,de nem jött át és nagyon rossz az irány szerintem.....
  • jazzy
    #5587
    Nekem nem tetszett. A tetőről hulló rész gagyi volt, összességében nem volt a résszel baj de valamiért nem jött át.

    Lehet szimplán a többi sorozat évadnyitójához hasonlítom és azok jobbak voltak.
  • Prof William
    #5586
    Idő szerű volt már hogy elkapjanak valamit most már 3 három évad óta tapicskolnak a vérben-bélben és egyéb testnedvekben.
  • tigeroo
    #5585
    Lehet csak szakmai artalom. Sztem is jo resz volt.
  • böröczk
    #5584
    :D

    Nem tudom, én nem találtam most kivetni valót az évadnyitó részben, lehet, mert nem is kerestem, csak élveztem, és szerintem korrekt volt. ^^
  • Fenrir
    #5583
    Ezt megoldhatták volna ésszerűbben is ha pl csak egy helyen szakad be a tető és azon keresztül esnek be a zombik egymás után. Az mindenkinek elfogadhatóbb lett volna mint így és nem változtatott volna a végkimenetelen.
  • Narxis
    #5582
    Látványos jelenet volt, legalábbis annak szánták. Zombis sorozatban ilyeneken kiakadni szvsz csacskaság. :)
  • ForzaInter
    #5581
    a kormányzóról szóló előzmény könyvben az egyik főszereplő.

    ahogy a sorozatban is mondták szanitéc volt a katonaságban, és full alkholista. könybe kb józan pillanata sem volt:D
  • Fenrir
    #5580
    Ez akkor sem magyarázat a balfaszkodásra :)
  • Monoton
    #5579
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Nem olvastam a képregényt, de azon a fickón látszik, hogy problémái vannak. Alkohol, idegi ...
  • Kongy
    #5578
    na az is igaz :DD én is néztem, hogy mit balfaszkodik ott fegyver nélkül :D
  • Fenrir
    #5577
    Az is vicces, hogy a néger muksónál (aki a polcok alá szorult) volt egy pisztoly a combján meg egy gépkarabély a kezében amikor kiszálltak az autóból. Azok hova tüntek hirtelen? Ráadásul, állítólag szanitéc volt a hadseregben, nem nagyon látszott rajta a kiképzés :)
  • Monoton
    #5576