12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • tigeroo
    #5655
    nem muszáj fórumozni tudod, a topik meg erről szól, véleményt nyilvánítani, megvitatni a dolgokat.


    a barátok köztbe elmennek az ilyen szarok de könyörgöm, itt ne legyenek ilyenek, ebben több fórumozó is egyetért. az hogy nemvagyok fröcsögő fanboy, naés? a pilot óta nézem a walking deadet számomra izgalmas sorozat, tudom hogy vannak benne hibák mivel "csak" egy tévéfilm, de nah...
  • Austin Bailey
    #5654
    milyen vita?
  • ForzaInter
    #5653
    Sok mindenről.. Itt most konkrétan már egy jeleneten megy a vita már napok óta. Annyira az nekem se tetszett, de túlléptem rajta, és nem azon gondolkozok meg beszélek még mindig.:D
  • Pares
    #5652
    Nem keverek össze az égvilágon semmit. Egy olyan filmtől várjátok el, hogy bármit is realisztikusan mutasson be, ahol a halott emberek mászkálnak az utcán, ahol fél emberi testek kúsznak a földön, élő levágott fejek maradnak életben, minden ember képes akár mikor fejlövést leadni egy mozgó célpontra, a fegyverek kifogyhatatlanok ( Hershel sörétes puskája a farmos jelenetben), és még sorolhatnám. Ehhez képest ez a tetős jelenet semmi extrát nem mutatott. Az egyik jelenetben látszik, hogy a tető kátyús, ahol felgyülemlett az esővíz. Ezek a részek szakadtak be, amikor terhelés érte őket, tehát a zombik rááltak. Az alatta lévő tető meg egyszerű papír kockákból állt. A helikopter az nem egészen a tetőn feküdt, hanem egy lépcsőház kijáratának tűnő kis építményről lógott le.

    Úgy viselkedtek, mintha még soha életetekben nem láttatok volna hollywoodi filmet hollywoodi fizikával. Egy másik dimenzióban játszódik, itt máshogy működnek a dolgok. Ezen kiakadni elég ostoba dolog.
  • cylonflatus
    #5651
    Nálam az volt a csúcspont, amikor tavaly azon kezdtek el páran problémázni, hogy Hershelnek honnan van sorkiemelő filce...
  • NovaTerra
    #5650
    Miről beszéljen a nép? Hogy hú, de fasza volt, megint lekardozott a csaj egy halom zombit. Jaj, meg Daryl megint olyan menőn nyilazott és egy újabb random epizodistát megettek a zombik. Vagy esetleg írja be mindenki, hogy megdugná a szőke kis csajt?
    Van egy világ, amiben vannak zombik. Ennyiben tér el a miénktől, de a többi törvény igaz rá. Fizika, kémia, biológia. Ha totál logikátlanság van, vagy egyszerűen igénytelenek a készítők, akkor azt megbeszélik az ilyen fórumokon. Erre is való ez az egész.
  • Monoton
    #5649
    Csak szólok, hogy ezek a "rugózások" teszi sikeressé a sorozatot :D
  • ForzaInter
    #5648
    szerintem nem olyan nagy dolog, hogy most ezen rugózzon mindenki egy hétig.. tavaly is ez ment mindig, mindegy volt mi csak legyen valami hiba, és azon ment mindig a rugózás a következő részig.. unalmas már. vannak hibái a sorozatnak amik nekem se tetszenek, de nem rugózók rajta napokig.
  • kissssss
    #5647
    így igaz nálad a pont.
  • Fenrir
    #5646
    Az a baj, hogy ez nem apró mert a rész egyik kulcsjelenete volt :)


    Ha azzal kötözködtünk volna, hogy Rick fegyvertokja a combján miért nincs soha meghúzva akkor igazad lenne :)
  • ForzaInter
    #5645
    Hihetetlen, hogy egyes emberek csak azért nézik a sorozatot, hogy a legapróbb hibákat keressék, és ha találnak jönnek ide fröcsögni. Baszott unalmas már, hogy ilyen faszsagokrol szól a topik.
  • jazzy
    #5644
    Önironikus komment
  • tigeroo
    #5643
    nah látom gyűlnek az igénytelen zombik is a topikban akiknek minden mindegy
  • Zenszkij
    #5642
    Ezt a tetőbeszakadást mért forszírozzátok? Az USA-ban mindent papírból készítenek. Lásd tornádó. 2 éve volt az apokalipszis, berohadt a tető. Mikor a helikopter ráesett még a harc elején oltunk és erős volt a tető. A járkálók meg eddig nem mentek a tető labilis részére, de most az összes oda csődült a hangra, ezért az beszakadt. A többi marhaságra meg haverom idézném, mikor régen mágus szerepjátszottunk. Ne keresd a logikát, EZ MÁGIA!
  • Austin Bailey
    #5641
    totűéisan öszekevertek két dolgot, amikor ilyeneket mondtok. A film realitása nem azt jelenti, hogy a film reális-e. A film realitása azt jelenti, hogy felállít magának szabályokat, amik a nézők által megérthetők, és ennek a rendszerén belül a film logikus. Erre pedig azért van szükség, mert ettől hozza a film azt a hatást, hogy egyfajta valóságként elhiszed.Amiket mi itt mondunk, azok egész egyszerűen filmes hibák. Olyan baromságok, mintha egy filmben valaki egy kígyónak lábakat csinálna. A film nem törhetiszét a saját maga által teremtett világot, mert akkor többé nem hiteles.
  • V43 1105
    #5640
    Ti szipusztok, hogy ennyi fogyatékos dolgot beírok a topikba?
  • R4ng3r
    #5639
    Komolyan mondom egyre retardáltabb dolgok kerülnek elő a sorozattal kapcsolatban ebben a topicban... Építészmérnök,lakberendező,pszihomókus,biológus,orvos minden van itt... Ez egy tévésorozat és megy a vita olyan dolgokról amik esetleg homályosak egyeseknek.Glenn karakteréhez csak annyit,hogy soha nem jött be, nem is fog, de most egy rakás 0. A jelenetei Maggie-vel Barátok közt kategória,állandóan basznak és mindig sír az egyik fél hogy ne menjé má maradjá má még kicsit. Nála még T-dog is jobb volt, Merle meg klasszisokkal ...A vírusról ami okozza ezt az egészet szinte semmit nem tudunk/tudnak szóval ilyen harapási erőről meg zombipowerről beszélni elég hülyeség...
  • Madi92
    #5638
    Én pont azon gondolkoztam, hogy ilyet szétesett cuclik, hogyan tudják átharapni a farmeron keresztül a bőrt! Mármint szerintem nem annyira könnyű egy farmert elrágicsálni.
    ehh kipróbálom...
  • Pares
    #5637
    Olyan filmben keresed a pontos orvosi választ a látottakra, amiben egy levágott zombifej is életben marad. Ennyit erről az egész vitáról.
  • gibson9
    #5636
    Én nem azt mondtam, hogy gyengébbnek kéne lennie. Csak furcsa, hogy az egyik zombi egy 3-5 méteres eséstől szétfröccsen a padlón, egy másiknak meg csúszik le a fejéről a bőr, de egy harmadiknak (ugyan arról a tetőről, tehát elvileg ugyan azok a körülmények hatottak rá is) elég izomzata van, hogy egy ereje teljében lévő fiatal srácot visszatartson.
  • G_ArchAngel #5635
    A valodi zombik (Afrikaban a torzs varazsloi gombakat hasznaltak a tudatmodositott szemelyek iranyitas alatt tartasara) pont erosebbek, mint az egeszseges emberek: nem ereznek faradtsagot, seruleseket, mindenen atgazolva igyekeznek a parancsot teljesiteni, akar onmaguknak ezzel fatalis serulest is okozva.

    A fantasy vilagokban a zombi alsokategorias elohalott, lassu, de eros.

    Akkor egy ilyen filmben miert kellene gyengenek lennie? A virus lehet egyfajta zombi-adrenalin is.
  • Austin Bailey
    #5634
    igwen, ez elég fura. Elméletileg röhögve szét kéne tudni rúgni a fejét.
  • gibson9
    #5633
    Én azt nem értettem -többek között-, hogy amikor a zombik elkezdtek potyogni a tetőn át, akkor többnél is mutatták, hogy mennyire szét vannak rohadva. Nyálkás bőrük lecsúszott a csontról, de volt aki kifejezetten szétkenődött a padlón. Ennek ellenére ilyen izomzattal rendelkeznek, hogy egy fiatal erős srác lábát elkapják és a srác már nem is tud szabadulni a szorításból? Aztán a lábharapás után még le is dönti, felmászik rá és a nyakát is elharapja. A srác meg tehetetlen egy rothadó tetemmel szemben?
  • cylonflatus
    #5632
    - és ebből gyógyult ki mostanra. (bocsánat a több hsz-ért, megint kidobott)
  • cylonflatus
    #5631
    Igen, viszont amikor viszonylagos biztonságba kerültek, belakták a börtönt, stb ő akkor is fenntartotta a diktatórikus vezetést.
  • cylonflatus
    #5630
    De akkor mi volt az Ricktől, ami neked azt mutatta, hogy diktatórikus, nem képes a kompromisszumra, és agresszíven nyilvánítja ki a véleményét? Az egész részben egyedül gazolta a paradicsomot, egyedül ment vadászni, meg elküldte Carlt mesét hallgatni. Hol van az agresszív diktátor Rick Grimes?
  • tigeroo
    #5629
    nem erről beszélek?:) az nem olyan krízishelyzet volt mint amilyet lentebb említettem?
  • cylonflatus
    #5628
    Ne már... A farmon? Ki mondott ilyet? Pont hogy amikor eljöttek a farmról, mert lerohanták őket és mindenüket elvesztették, az életüket is majdnem, na akkor keményített be, akkor tette azt a kinyilatkoztatást, hogy akkor innentől pofa súlyba, mindenki azt csinálja amit mondok.
  • tigeroo
    #5627
    mert a farmon mibe szóljon bele te jó ég? hogyan etetik a kocákat meg hogyan tartják a napközit a fiataloknak?

    igen, rick csapata ilyen értelemben pont a governor bandájának ellentéte felépítésben, de ők ketten mint vezetők nagyonis hasonlítanak.
  • cylonflatus
    #5626
    Azért ez nem így működik. Olyan nincs, hogy amikor krízis van akkor diktatúra van, amikor nyugi akkor meg valami más. Ez már akkor és ott se tudott így működni, ahonnan (rómaiak) ez a kifejezés -akkor mint tisztség- származik.
    Nézd a Kormányzót, vagy gondolj a történelmünkre, a valóságra amiben élünk, az ezzel jellemezhető embereket, rendszereket. Rick abszolút nem ilyen. Ilyen volt, de már rég nem ilyen. Annyira nem, hogy pont ellenkezőleg.
    Hát pont ez volt a legnagyobb fejlődése a karakter jellemének, hogy a második évad végén "én vagyok a főnök azt csináljátok amit mondok" tempótól a 3. évad végére eljut a felismerésig, hogy ők egy csoport, amit nem fog tudni diktatórikus eszközökkel egyben tartani, ha így megy minden tovább előbb-utóbb, de inkább előbb szét fognak morzsolódni. Ellenpólusként ott van Woodbury a Kormányzóval ugye.
  • Austin Bailey
    #5625
    i vagytok azok, akiknek halvány fingja sincs róla, hogy hogy működnek az emberek. Valószínűleg még a saját működéseddel sem vagy tisztában, illetve soha nem voltál extrém helyzetben szóval nehéz is lenne veled ilyenről beszélni. A lényeg az, hogy nem ez történik, ami a filmben van. Az ami a filmben van a szereplőkkel egyébként semmilyen helyzetben sem történik.
  • G_ArchAngel #5624
    oh, koszonom :)
  • NovaTerra
    #5623
    Szerintem ők testvérek.
  • cylonflatus
    #5622
    Ők testvérek :)
  • tigeroo
    #5621
    mert most nyugivan - hangsúlyozom, krízishelyzetben ...

  • jazzy
    #5620
    Ezen én is meglepődtem, lemaradtam róla.
  • R4ng3r
    #5619
    Teljesen igazad van, Merle-t hiányolom én is. Shane az a tipikus áruló,szarkavaró karakter abból lehet csinálni akármennyit...
  • R4ng3r
    #5618
    Igen jól láttad a borotvát, legközelebb rick simára pucolt arccal megy interjúra, hogy új embereket keressen a táborba.... XDDD
  • cylonflatus
    #5617
    Diktatórikusabb Rick? Egy évadot nézünk? Szerintem pont, hogy Rick visszalépett kettőt, nem ő hozza "diktatórikusan" a döntéseket. Akkor volt olyan, amikor el kellett jönniük a farmról és még mielőtt a börtönt megtalálták volna. A "többé nincs demokrácia, mindenki azt csinálja amit mondok" monológjával lett vége a második évadnak, és egészen addig így is volt, amikor ugye kicsit megkattant Lori halálától, akkor ő maga lépett vissza a vezetéstől. Most meg ilyen Tanácsot alkottak, ami szintén nem arra vall, hogy egyedül ő irányítana, és én nem is láttam semmi olyat, ami másra utalna. Most komolyan, nem értem Rickkel kapcsolatban miért mondjátok ezt. Vagy elsiklottam valami fölött?
  • G_ArchAngel #5616
    Viszont nekem kellene egy kis segitseg, lehet feluletes voltam es elsiklottam felette, de a fekete par mikor ment szet vagy nem is volt par? Esetleg nem mentek szet meg csak a srac ket vasat tart a tuzbe?