12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • cylonflatus
    #6388
    Pont egy ilyen világban szól többről a túlélés a puszta hideg számításnál. Csak egy kicsit gondolkodj: egy kis társaság mondjuk sikeresen fent tudja magát tartani ilyen kegyetlen módszerekkel, és meg tudják magukat védeni, mert tele vannak fegyverre, meg van egy biztonságos helyük. Ok, de mi lesz később? Úgy értem nem 5 meg 10 év múlva, hanem 30, 40 év múlva? Megöregszenek és megdögölnek maguktól biztonságban, jóllakva... Ez túlélés szerinted? Gondolj bele mindenki így gondolkodna, ezt csinálná, mi lenne akkor? Felfordulna mindenki kis "profi túlélő" csoportokra esve a nagy igyekezetben, csak később, nem az elején. Ez nem túlélés, ez csak hosszú agónia. És olyan jól csinálnák, hogy -mivel mindenki meghal egyszer- nem csak nem élnék túl, de még sikeresen ki is irtanák magukat. "Rick lánya kit érdekel? 0 hasznossága van, csak pazarolják rá az erőforrásokat, Hershel meg úgyis öreg volt már..." Nulla a hasznossága? Ő maga A túlélés ember. "Észrevehetnétek végre, hogy egy ilyen világ nem arról szól, hogy mentsünk meg mindenkit, hanem hogy éljük túl..." Pont egy ilyen világ szól arról. Lehet neked az a túlélés, hogy ha X legyilkolja Y-t a romlott konzervért, aztán az odvában meghúzza magát addig, amíg Z nem jön egy újabb konzervvel. Ez csak elodázás, hosszú agónia a legrosszabb fajtából, mert közben még a lelkét is darabokra tépi a gyilkosságokkal. Előbb utóbb el kell kezdeni közösséget építeni, mert csak úgy lehet. Amit pedig a Governor csinál az nem közösségépítés, az közösségrombolás. A hozzáállásod alapján pedig szerintem nem ártana megcsinálnod egy PCL-R tesztet, egy tízesem van rá, hogy nálad is lehetne mit mérni...
  • jugen
    #6387
    Akkor most tartunk a képregényben a 48. résznél, ugye? :)
  • Hoz_Hun
    #6386
    Ezt folytassátok privátban, vagy a gumiszobában legyetek szívesek.
    Nem tartozik a Walking Dead topikhoz.
  • Fehercsoki
    #6385
    Szerintem pont te vagy az álszent, amikor te trollkodsz az oké, de amikor valaki véletlenül megsérti azt amit te fanboyként védesz akkor már rögtön segítségért kiáltasz... Részemről befejeztem a vitát, mivel itt ennek semmi helye...
  • G_ArchAngel #6384
    Ugyanezt az alszent szoveget nyomtad a Game of Thrones alatt is. Az Apple blogban is. A hirek alatt is. Neked mindegy mi a tema, csak ellent tudjal mondani a tobbsegnek.
  • Fehercsoki
    #6383
    Rádkerestem googlen, úgy tűnik hogy nagyon szeretsz mindenféle Apple hírnél/topicban trollkodni, szóval szerintem jobban tennéd ha nem gyanúsítgatnál másokat...
  • Fehercsoki
    #6382
    Én nem láttalak még sehol, de te biztos nagyon ismersz engem... Egyébként pedig egy kitalált világban játszódó sorozatról nekem nem lehet saját szubjektív véleményem? Nem tudom miért nézed ezt a sorozatot, de ha ennyire megvisel pár szereplő halála akkor szerintem nem neked való.
  • G_ArchAngel #6381
    Nem lehet kivagni innen ezt a gyereket? Az osszes topikban ezt jatsza el. Ha mindenki azt mondja, hogy ma kedd van, akkor neki akkor is pentek. Mindenhol csak vitat general, ahova beteszi a labat...

    Ignoraljatok vagy tiltsatok ki a francba.
  • BoneDragon
    #6380
    Huh, neked komoly problémáid vannak...
  • Jimbo
    #6379
    Pont egy ilyen világban kellene a leginkább embernek maradni, és nem erőforrás pazarlásnak nevezni egy csecsemőt, vagy öregnek nevezni és nem sajnálni a csapat egyik értékét....
  • Fehercsoki
    #6378
    Észrevehetnétek végre, hogy egy ilyen világ nem arról szól, hogy mentsünk meg mindenkit, hanem hogy éljük túl...
  • Fehercsoki
    #6377
    Természetesen, az embereknek egy magabiztos vezető kell, aki mindig úgy viselkedik, ahogy azt várják, viszont azért a piszkos munkát is valakinek el kell végezni, de ez egyáltalán nem teszi elmebeteggé...
  • precision
    #6376
    *számomra
  • precision
    #6375
    na jó itt abba is hagytam hogy elmondjam számodra miért is volt egy hányinger ember a Governor :) ezek után semmi értelme koptatnom a szám
  • precision
    #6374
    tényleg nem érted? :D :D
    alapjaiban nem vagy tisztában a Governor jellemével... Woodburyben is két énje volt... a köztiszteletben álló vezető és a pszichopata állat... az utóbbit nem tudták az emberek (max az agyatlan katonák)

    itt is titokban akarta tartani, szüksége volt rá hogy tiszteljék... a katonák (az az egy szem ember akinek a testvérét megölte) ugyanaz a típus volt mint Merle... agyatlan katona akit nem érdekli hogy milyen ember a Governor

    de akkor írd már le légyszíves hogy te mire gondolsz mert frankón nem értem mi jár a fejedben :)
  • Jimbo
    #6373
  • Fehercsoki
    #6372
    Rick lánya kit érdekel? 0 hasznossága van, csak pazarolják rá az erőforrásokat, Hershel meg úgyis öreg volt már, a börtönt pedig külön jó, hogy elvesztették mert elég unalmas volt már.
  • Narxis
    #6371
    Gyerekek ez brutáljó rész volt! A fegyveres csipetcsapaton besírtam. :D A lövöldözések és tankozás epic volt, a kormányzó végre megkapta ami járt neki. Carl barátunk végre felnőtt lett, szóval jó rész volt.

    Am. én mindig tartanék egy pengét a bőröm alatt mondjuk a kézfejemben arra az esetre ha úgy meglepnek mint a Kormányzó Michonnét, fullosra edzeném a szabadulótechnikám.
  • Jimbo
    #6370
    Happy End? Elvesztették a csapat orvosát és a legbölcsebb embert, talán meghalt Rick lánya, elvesztették a börtönt, nekem ez nem tűnik happy endnek...
  • G_ArchAngel #6369
    Neked erdekes elkepzelesed lehet az eletrol, ha szerinted ez happy end volt.

    Karacsonykor kimesz temetobe sirt asni es gyerekdalokat enekelni?
  • Fehercsoki
    #6368
    Valahogy meg kell oldani a happy endet...
  • Jimbo
    #6367
    Én azon röhögtem, hogy Rick láblövéssel a busz mögé menekült, de amikor a tank mögött épp mellette araszoltak el a Governor emberei egyiknek sem jutott volna eszébe lelőni, mi? A másik komoly Sasha volt, aki állni alig tudott 2 perccel a támadás előtt, most meg vígan ott rohangált...
  • Fehercsoki
    #6366
    Mindenki tisztában volt azzal, hogy így vagy úgy de meg kell szerezniük a börtönt, mert csak az biztonságos, miután Mitch mellé állt(aki hasonlóan gondolkozott mint ő) úgyis tudott volna támadni ha akar...
  • precision
    #6365
    illetve biztosíték is volt hogy a börtön falai mögül ne kezdjenek el rájuk lövöldözni a bentiek
  • precision
    #6364


    ezzel is provokálta Rickéket... hogy támadjanak... ha simán megmondja nekik hogy megöltem Michonnet és Hershelt akkor az emberei előtt lelepleződött volna

    mindent alaposan kigondolt
  • Fehercsoki
    #6363
    Akkor alapból túszul sem ejtette volna őket, hanem csak simán lelövi valahol...
  • precision
    #6362
    tényleg ennyire nehéz megérteni? :)
    ha leöli egyből a túszokat az emberei előtt felfedi igazi énjét...

    egyszerűen megfogalmazva hőst akart magából csinálni az emberei előtt aki megvédi őket a bűnözőktől akik az életükre támadtak, holott ő aztán tényleg nem akart ám ölni csak békésen elzavarni őket onnan mert hát ő mekkora jólelkű vezető és véletlenül sem pszichopata

    de ha neked kétségeid vannak a governor agybetegségét illetően azután hogy az előző részben két embert ölt meg hidegvérrel önérdekből akkor nincs több kérdésem :)
  • Fehercsoki
    #6361
    Akik szerint a kormányzó alapból gyilkolni ment oda az megmagyarázná hogy akkor miért nem ölte le kapásból hershelt és michonet?(mert őt aztán nagyon utálja és régóta meg akarta ölni...)
  • DasIsFuck
    #6360
    azé a tank szép volt, hogy csak látványnak volt ott:D
    azé amelett tényleg nem lehet elmenni, h mi a fasznak van nekik tank, ha csak lerombolni akarják a jövendő othonukat?
    mert ennek nem sok értelme volt, ellenbe annak h aszétlőjjék a fedezékek már döntő tényező lett volna.

    meg különben is nagyon borszazsztó volt nézni h lényegéve nehezebb volt esetekben mellé lőni mint eltaláni a babát...
    mind1 legalább most szétszóródtak és újra úton,nincs idióta bosszú hadjáratos govenor szál.:)
  • Tikal #6359
  • Tikal #6358
    :)) ezt gondold át mégegyszer.
  • Tikal #6357
    1:44-től
  • Tikal #6356
    teljesen kizárt….

  • Allaris
    #6355
    Tyreese szerintem azért volt olyan béna lőfegyverrel, mert a képregényben is hasznavehetetlen vele. Legalábbis ez az epizód egészen közel kanyarodott a képregényhez, egy-két képkockát tuti szándékosan imitáltak belőle olyan jól.
  • stargatelost
    #6354
    Omg, szerinted ha egy sorozatban baba van, azt egy baba játssza? Dehogyis, van legalább tíz "cserebaba".

    Szerintem is visszamentek érte a gyerekek.
  • IXEMGabeo
    #6353
    Utolsó sorokra: Governor emberei
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    már egy pillanatra elgondolkodtak az együttélésen ott gondolkodtak majd azok után történt, hogy hazugnak nevezte Ricket megvágta Herhel nyakát és elkezdődött a "háború" Darryl volt okos ebből a szempontból, aki rögtön mondta ott a többieknek, hogy szálljanak buszra, ha elfajul a helyzet
  • IXEMGabeo
    #6352
    tényleg:DDDD akkor is egy visszatérő szimbólum volt
  • IXEMGabeo
    #6351
    Ha jól rémlik annyit mondott, hogy befogadtuk az ő csapatát és az itteni közösség vezetőivé váltak...
  • IXEMGabeo
    #6350
    igen:) a félszemű király mattot kapott igen durva szimbólum volt...
  • Kaplan
    #6349
    Governor karakterfejlődés: Most nem verte láncra zombiként a fogadott lányát.