12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • Fehercsoki
    #6428
    Természetesen, ezért esnek olyan sokan áldozatul a zombiknak...
  • IXEMGabeo
    #6427
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A szex engem érdekel, de attól kirázna a hideg, ha nekem fel kéne nevelnem bárkit is felelősség ide vagy oda...ha nem csúszik be akkor még felelőtlennek sem tekint a "társadalom"...ha becsúszna akkor se lenne kötelességem felnevelni ez is csak egy tipikus elvárás, ami érthetetlen miért hurcolják meg érte az embert. Szóval nem én vagyok aszexuális csak a téma érdekelt;)
  • Fehercsoki
    #6426
    Ettől függetlenül Rick is rosszul döntött, hogy nem adta át a börtönt...
  • Tikal #6425
    Biztos vagyok benne, hogy nem mindneki úgy gondolkodik ahogyan te, hál istennek.
  • DasIsFuck
    #6424
    démon volt a kormányzó ez nem vitás.
    a démonok pedig nem emberek:)
  • stargatelost
    #6423
    Hú baszki, de felnyerítettem
  • Fehercsoki
    #6422
    Biztos vagyok benne, hogy senki sem szeretne gyereket a csoportjába, elég ha csak rosszat álmodik és sírva ébred és már jönnek is a zombik...
  • IXEMGabeo
    #6421
    Egyes rovaroknál a hím pedig felfalja a nőstényt...emberi gondolkodások közepette ez sem férne bele. Az ilyen evolúciós folyamatoktól mi eltérünk...Legtöbbünk miután elveszíti a józan ítélőképességét azok után cselekszik ilyeneket, mint a Kormányzó...Túlélésre játszott ez igaz, de a módszerei nem emberiek...és ez nem vitatható
  • DasIsFuck
    #6420
    na itt a lényeg.
  • precision
    #6419
    meg akartam nézni, hogy mennyi idős vagy, hátha az a "probléma" hogy még fiatal vagy... aztán látom a megnyitott topikok között az aszexualitást :D asszem most már értem (ne értsd félre, nincs vele bajom)
  • kissssss
    #6418
    látom fehér már megint keveri a barna csokit... ti meg tömitek magatokba két pofára.
  • Tikal #6417
    Mégpedig a legintelligensebb éppen ezért éltünk túl..de te biztos nem élnél túl sokáig a csoportodban, mert nem támogatod az utódnemzést :)
  • IXEMGabeo
    #6416
    bennem semmi efféle ösztön nincs én kifejezetten ellenzem is...
  • Micsu
    #6415
    hát a topikban van belőlük bőven
  • precision
    #6414
    rohadt mobil verzió... :D

    szóval had ne reagáljak a modern kori társadalmi betegségeire és helyzetére ami miatt nem akarnak gyereket egyesek... az ösztön attól még meg van bennük...
  • Tikal #6413
    Nem, nincs elég nő. És ez feszültséget okoz a társadalomban, mégpedig elég nagyot, olvass utána.
  • Tikal #6412
    Nem hallottam még olyanról, hogy a hím oroszlán megölné a kölykeit. Olyanról már igen, hogy megöli azokat a kölyköket amiket még az előző hím nemzett a nősténynek, de nem a sajátjait.
  • Fehercsoki
    #6411
    Igen, de az ember tud úgy dönteni hogy most nem kell inkább gyerek.
  • precision
    #6410
    szerintem az emberben is alapvető ösztön az utódnemzés... mivel egyáltalán nem vagyunk halhatatlanok tovább akarjuk adni a génjeinket

    most had ne reagáljak a mai világ taraadal
  • Fehercsoki
    #6409
    Az emberek állatok:)
  • Fehercsoki
    #6408
    Kínában szerintem mindenből van elég...(kivéve ételből)
  • IXEMGabeo
    #6407
    Igen, de az emberek nem állatok a zombik pedig nem a tápláléklánc csúcsa, ha fikció, ha nem...
  • Tikal #6406
    ??? ezt spoilerben kifejthetnéd, mert érdekel. Japánban pont kurvanagy probléma amiről beszélsz. Kínában szintén, bár ott inkább az hogy nincs elég lány.
  • Fehercsoki
    #6405
    Jó példa, mivel a természetes kegyetlenségre kerestem példát, ami teljesen normális, nem kell hozzá elmebetegnek lenni.
  • Fehercsoki
    #6404
    Főleg azért rossz egy ilyen nagy csoport, mert egyrészt sok a sunyi/hazug ember és így nagyon könnyen arra ébredhetnek hogy valaki zombi lett és már eszi a többit.(ez gyakran meg is történik ilyen sorozatokban, ebben is megtörtént már, nem is egyszer) Másrészt meg szerintem ilyenről nagyon álmodni sem mernének, hogy egy ilyet létrehozzanak, pont elég lenne nekik az is ha csak biztosabb jövőt tudnának teremteni maguknak. Harmadrészt pedig a komolyabb fegyverek elég véletlenszerűen bukkannak fel, egy ilyen csoportnak pedig fix élőhely kell, amit biztos sokan felfedeznének, esetleg ha hozzájuk kerül egy komolyabb fegyver akkor megpróbálnák kirabolni őket, és hát láthattuk a sorozatban hogy akár egy tank mit tud művelni egy olyan erőddel mint egy börtön.
  • IXEMGabeo
    #6403
    Hím oroszlán egyébként (és minden macskaféle esetében), ha megtalálja a nőstény által elrejtett kis oroszlányokat akkor elharapná a torkukat ugyanis annyira becsvágyó és önző állatok a macskafélék főleg a hímek, hogyha nem velük foglalkozik a nőstény akkor még erre is képesek. Nekik ezt diktálják az ösztönök...Szóval szerintem pont rossz példa
  • Fehercsoki
    #6402
    Na jó de az oroszlánra nem támad rá a többi élőhalott oroszlán... Szerintem egy ilyen világban senkinek sem lehet célja az utódnemzés, egy ilyen világban életben tartani egy gyereket amíg önállóan életképes nem lesz szinte kivitelezhetetlen szerintem.(elég csak megnézni az eddigi fiatalabb gyerekeket, egyik sem volt sokáig a sorozatban) Szerintem kizárt hogy bármiféle ilyen komolyabb/nagyobb csoport befolyása alá tudna hajtani nagyobb területeket, nem hogy még törvényt hozni és azt betartatni, a rablásokat/gyilkosságokat lenyomozni/igazságot szolgáltatni, meg aztán jön még egy ilyen nagy csoport ami szintén uralkodni szeretne és szépen leölik egymást.
  • IXEMGabeo
    #6401
    utódnemzés nem kötelesség...és nincsenek legalább is a hímegyednél nem jönnek meg az ösztönök, hogy akkor gyereket akar. Állatok ösztönből cselekednek az ember 66x átgondolja ezt, és nem mindenki megy bele abba, hogy pusztán minden logikát nélkülözve ösztönből utódnemzésre hajlandó. Még a nőknél is vannak olyanok (mondjuk elég ritka), akik írtóznak a gondolattól is, hogy utódot szüljenek, merthogy vagy a hormonjaik vagy más egyéb lelki tényező okozta sokk miatt nem jön náluk elő az anyai ösztön...

    Igazságszerint embereknél és állatoknál is egy hímnek semmi szüksége nincs utódra...Nem lenne fontos, ezt csak a média közli belénk, hogy márpedig egy túlélési eszköz és, jó igen boldogságot ad egy gyermek jaja... Sokkal több a hátulütője, de most erre nem térnék ki így is OFF picit. Szóval a médián túl sok hímegyed a nőstény akaratának érvényesül és a félelemtől vezérelve (hogy ezért a nőstény otthagyja) ezért vállalják be a gyereket. Meg is lehet nézni manapság hány gyermek nő fel apa nélkül avagy link apával...persze itt is megvannak a kivételek és, akik önszántakból szeretnének szülők lenni, de az embereknél ez nem elvárás és nem túlélési eszköz egy gyermek. Egy ilyen világban ebben egyet is kell értenem Fehércsokival hátráltató tényező is. Sorozatban is Glennék pont ezen gondolkodtak aztán mégsem vállalták be, mert belegondoltak abba milyen következményekkel járhat, ha ilyen világba nőne fel...
  • IXEMGabeo
    #6400
    Azért, mert tudta azt valószínűleg, hogy Hershel elvesztése jobban fáj a többieknek, mint Michonne. Plusz én azt sem tartom kizártnak, hogy Michonneal nem is végezni akart, hanem kínozni egy kicsit...Hershel csak egy eszköz volt rosszkor rossz helyen...
  • precision
    #6399
    az emberiséget érdekli vazzeg... :D nem igaz hogy ennyire egocentrikus és nehéz felfogású vagy... A túlélés igenis az utódnemzést jelenti, pont. Az állatoknál is... ha ezt nem tudod felfogni akkor bajok vannak.

    amúgy meg azért Hershelt ölte meg mert idegesítette hogy egyrészt igaza volt és másrészt neki is köszönhető hogy Rick megváltozott és emiatt nem jött be a terve
  • haxoror
    #6398
    Az oroszlános hasonlatoddal az a baj hogy a te logikád szerint az oroszlánnak nincsenek kölykei mert a kölyköknek "0 hasznossága van."
    Az oroszlánnak vannak kölykei, köszöni szépen, ezért nem hal ki egy generáción belül, nem úgy mint a te "kicsi de erős csoportod" ami jó esetben elvegetál 40 évig aztán eltűnik nyom nélkül, rosszabb esetben meg pár év múlva elkerülhetetlenül levadássza őket egy nagyobb, újraszerveződött közösség hadserege akik a továbbiakban nem tolerálnak rablógyilkosokat a területükön.
  • Fehercsoki
    #6397
    Jó és akkor miért hershelt ölte le? Ha annyira a bosszú vezérelte akkor miért nem michonet?

    #6396 Ja Ricket biztos érdekli, de senki mást... Alapból szerintem kár volt belerakni.
  • precision
    #6396
    "Rick lánya kit érdekel?"

    "biztosra veheted hogy egy ilyen helyzetben mindenki csak magával(és mondjuk a családjával) törődne"

    There you go. Meg is válaszoltad magadnak. Kérem kapcsojja ki.
  • haxoror
    #6395
  • IXEMGabeo
    #6394
    elnézést 6. és 7. epizódban
  • IXEMGabeo
    #6393
    evolúciós elmélet részben igaz, amit írsz;)

    csakhogy a Governor módszerei nem emberiek voltak...mostani cselekedetei még kegyetlenebbek voltak mielőtt hátrahagyta Woodburyt. Azt gondoltuk megváltozott, de nem. Van ill. a 6. epizódban volt emberi arca. Aztán megtalálta őt Martinez és előjött a régi énje, aki uralkodni szeret és elhitetni a közösséggel, hogy mindent megtesz a kényelmükért holott ez nem igaz, mert csak manipulálja őket. Kigondolt egy merészet a módszerei eléggé vitathatók ahogy kivitelezte őket. Tuti, hogy előre már kigondolta azt (amit már le is írtak előttem), hogy Rick nemet fog mondani. Előállt az alternatív megoldással Rick, hogy oda költöztetné maguk mellé a kormányzó csapatát, de ez persze nem tetszett neki, mert már a saját emberei is látták, hogy Rick nem gonosz Hershel is ezért mosolygott és ő is tudta azt, hogy meg fog halni belül...

    A kormányzó rendkívül változatos karakter volt és az 5. részben hihető volt az, hogy megjavult, de ezt lerombolta a 6. epizódban. Kapott új célokat ellenben pedig az már nem a túlélésről szól, hogy Michonne-t akarja legyilkolni és persze a börtönlakókat.Az bosszúvágy, amit amögé bújtatott, hogy a többieknek menedéket nyújt...

    Egyébként megnéztem volna az arcát mikor Rick odakiabálja neki, hogy felesleges idejönnötök, mert itt mindenki megbetegedik:DDD
  • IXEMGabeo
    #6392
    Fehércsoki lenne a csapat egoistája:DDDD
  • Hoz_Hun
    #6391
    Mondhatjuk hogy a Governor "elszúrta". :)
  • IXEMGabeo
    #6390
    öreg volt már pfff...ez az öreg túlélt egy zombi harapást amputálták a lábát baltával. A szeme láttára ették meg a feleségét, a farmján lévő zombikkal szembe mert szállni az elején is, aztán megedződött és a betegek mellett akkor is kitartott miután nem volt remény. Legpozitívabb karakter volt. Még maga a Governor is megjegyezte, hogy jó ember ennek ellenére persze őt ölte meg nem Michonne-t akivel más tervei voltak ezekszerint csak fordítva sült el...
  • Fehercsoki
    #6389
    Szerintem ha még 40 évet élnek és természetes halállal halnak meg az pont a túlélés.(nem is értem hogy szerinted az mi más lehet) Kegyetlen módszer? Akkor minden ragadozó kegyetlen ugye(mert bizony a csúnya oroszlán elveszi a csúnya gepárdtól a kajáját)? A túlélés maga azt jelenti, hogy az erősebb marad életben, és bizony a terület is az erősebbnek jár. Közösség pedig nem célravezető egy ilyen világban, mivel nem jól kontrollálható, kicsi, de erős csoport kell ahol mindenki hasznos, a sorozatban is nagyon sok gondja volt Rickéknek a gyenge és ezért sunnyogó emberekkel. A kormányzó számításai csak azért nem jöttek be, mivel tele volt ez a rész is logikátlanságokkal hogy Rickék megmeneküljenek. Az írásodból nagyon azt érzem, hogy sokkal jobbnak gondolod az emberiséget mint amilyen valójában, biztosra veheted hogy egy ilyen helyzetben mindenki csak magával(és mondjuk a családjával) törődne.