123
  • Ferrer
    #83
    De nem lehet, mert alvó állapotban kikapcsolódik a net, és ez jól is van így.
  • hdo
    #82
    Netalántán ha visszaolvasnál? Nekem egy _notifier_ kell. Egy olyan pogram ami _anélkül_ figyelmeztet hogy új levelem érkezett, hogy _bármilyen_ információt a gépre mentsen ezekről. Nem rakok fel önkéntesen adathalász programot ami mirrorolja a postaládámat, aztán ha meg elvesztem vagy ellopják a hordozható kütyüt akkor meg megtalálnak rajta minden személyes információt!
  • pixx
    #81
    "De félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy ez a jobb megoldás, de használható."

    Végre valamiről nem akarsz meggyőzni...
  • denes123s
    #80
    Ennyi fa.szságot hogy lehet összeírni? iPad-et és bármelyik másik táblagépet nem PC helyett veszi az ember, hanem mellé. Senki sem akar rajta csukutt szemmel gépelni és 1000 oldalas táblázatokat, adatbázist szerkeszteni, regényt írni. Ezeket mind azért találták ki, h 2.(3.) számú számítógépként könnyen, másodpercek alatt elérjük az internetet, e-mail chat-et stb. Emberek, vegyétek már észre, h milyen gyerekesek vagytok és miről is vitatkoztok!

    További szép napot!
  • phoenix1
    #79
    [Off on]Csak ne készítsenek OS-t lélegeztető készülékekhez is. :P[Off off]
  • Ulkesh
    #78
    De félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy ez a jobb megoldás, de használható.
  • Ulkesh
    #77
    Már írtam, hogy az ékezetekre oda kell figyelni, de ettől még megy a dolog.
    Mellesleg ha valaki nem magyar, vagy nem magyar szöveget gépel, akkor elég szepen tud vakon gépelni érintőképernyőn is. A pozíciót normál klaviatúrán sem tapogatással keresi ki az ember, a billentyű leütésére meg elég visszajelzés a megjelenő karakter és a hangjelzés.
  • Ulkesh
    #76
    Én a GoodReadert használom, megy Touch-on is.
  • Ulkesh
    #75
    "Normális embernek fel sem vetődik hogy a multitask hiánya jobb mint a multitask. "

    Akkor a Microsoftnál és a Samsungnál csupa hülye dolgozik, mivel az ő rendszereik sem támogatják a teljes körű multitaskingot.

    Mondjuk, ha normális ember lennél, akkor nem személyeskednél, hanem megpróbálnád megmagyarázni, hogy mire is lenne jó szerinted egy mobil eszköz esetén a multitask.
    Én egyedül a navigációnál tudom elfogadni, hogy valóban szükséges, esetleg az IM alkalmazásoknál, más esetben megfelelően gyors háttértár és az aktuális állapotokat megőrző alkalmazások esetén felesleges. Mégis mi a nagy különbség aközött, hogy az alkalmazás háttérbe van küldve és a rendszer felfüggeszti a futását és aközött, ha kilépteti, mikor ugyanannyi idő alatt tudsz mindkét esetben visszatérni az adott állapothoz, amiben előzőleg volt?
  • Ulkesh
    #74
    Ha lenne ilyen, akkor igen, de mi a frásznak egy felesleges cucc, mikor ott a Mail ami prüttyög, ha jött levél? Esetleg elmesélhetnéd mi szükség van ilyen notifier-re egy normális levelező kliens mellett?
  • Ulkesh
    #73
    Miért húzzuk ki a torrentet?
    Ott a cTorrent Cydiaban, letöltöd és használod. Mondjuk én az otthoni mediaPC-met használom ilyesmire, azon Transmission fut, amit webes felületen tudok az iPhone/iPad-ról irányítani, a letöltött videót meg ftp-n áttöltöm. Normális ember nem futtat torrentet mobil eszközön.
  • pixx
    #72
    "Ha vakon gépelsz, akkor nem nézed a billentyűzetet és nem is tapogatod, hanem azt nézed, amit írsz, az a visszajelzés arról, hogy jó billentyűt ütöttél le. Ha a kezdőpozíciót megnézted megy a folyamatos gépelés, csak az ékezeteknél kell néha lenézni (öüőű), a többi ékezetes karakternél meg elég egy kicsit kitartani a nyomva tartást (módosított a billentyűzetkezelés)."

    Megnézném a 10 ujjas vakon gépelés technikáját hogyan végeznéd el, mikor az ékezetes betűk nem a helyükön vannak, és az ipad az öledben van.
    6 évig dolgoztam microssal, és a érintőképernyős gépelés szerintem hülyeség...
    Billentyűzeten lehet normálisan gépelni...

  • hdo
    #71
    Aham ... biztos igazad van ... iPad-re akkor szerinted van olyan gmail notifier ami még készenléti állapotban is pittyeg ...
  • Teperinke
    #70
    Picit utánanézhetnél a dolgoknak, mielőtt félmegoldásokról írogatsz, de mindegy, látom nem is akarod megérteni...
  • hdo
    #69
    Félmegoldások nem érdekelnek, olyan standalone program kell ami anélkül figyelmeztet hogy új mailem érkezett, hogy ezeket bármilyen formában a gépre mentse. Ez a gmail notifier.
  • Teperinke
    #68
    Gmail érkezéskor készenléti (alvó) állapotban is pittyeg, ha levél jött. Milyen notifier kéne még?
  • sanyicks
    #67
    ez nem vélemény, ez hülyeség. Normális embernek fel sem vetődik hogy a multitask hiánya jobb mint a multitask. Ez kb olyan állatság mintha valaki azt mondaná, hogy egy ak47-nél jobb egy bot fegyvernek :D
  • sanyicks
    #66
    Torrentet is húzd ki, az sem megy több okból kifolyólag
  • Ferrer
    #65
    Hallod Ulkesh, iPadra van ilyen hogyishívják.. Ipad-specifikus doku olvasó? Mert az ipodomon most elég faszán megy a Files, de néha bugos meg lassú, és nem is olyan jó kis betűket olvasni. Mert ha van, akkor ha lesz rajta iSight, ez lesz az én készülékem.
  • hdo
    #64
    Röviden 2 utolsó nem megy ... köszöntem!
  • Ulkesh
    #63
    "- zenét hallgatni"

    Megy.

    "- skype ill. msn chatelni (vagy minimum online maradni rajtuk :P)"

    Megy.

    "- böngészni a netet, kézírásfelismerővel kommentet írni"

    Böngészés megy, adatot meg inkább billentyűzettel viszek be az némileg gyorsabb és pontosabb, mint cerkával bohóckodni.

    "- szintén kézírásfelismerővel 2 mozdulattal átváltva a megfelelő alkalmazásra gyors jegyzetet írni"

    Dettó.

    "- torrenten tölteni a 350 megás normál felbontású sorozatrészeket, hogy később megnézzem rajta"

    Megy.

    "- gmail notifier-t futtatni a háttérben"

    Mi a francnak? Van normál e-mail kliens ami figyeli a gmail ládámat és szól ha jött levelem.

    "- http://www.kongregate.com/games/caesary/caesary illetve http://s10.us.ikariam.com/index.php böngészőjátékokkal játszani ."

    Én inkább ennél sokkal komolyabb natív játékokkal játszom rajta (tudod erre a platformra fejlesztenek alkalmazásokat és játékokat is, nem kell flash vackokkal szórakoznom).
  • Tiro2
    #62
    És akkor mi van? Nem mondhatja el a véleményét vagy mi?
    És pont az mondja aki értelmetlen dolgokat írkál.. röhelyes..
    Kicsit beszűkült a látököröd...
  • Ferrer
    #61
    Melós Pityu az.. :)
  • hdo
    #60
    Ja értem ... szóval azt mondod minimum 10 órán keresztül, de akár sokkal tovább lehet az ipadon egyszerre:

    - zenét hallgatni
    - skype ill. msn chatelni (vagy minimum online maradni rajtuk :P)
    - böngészni a netet, kézírásfelismerővel kommentet írni
    - szintén kézírásfelismerővel 2 mozdulattal átváltva a megfelelő alkalmazásra gyors jegyzetet írni
    - torrenten tölteni a 350 megás normál felbontású sorozatrészeket, hogy később megnézzem rajta
    - gmail notifier-t futtatni a háttérben
    - http://www.kongregate.com/games/caesary/caesary illetve http://s10.us.ikariam.com/index.php böngészőjátékokkal játszani ...

    Ha mindezt megcsinálod, és dokumentálod, akkor esküszöm elkezdek gyűjteni egyre!
  • sanyicks
    #59
    munka pisti nem ért csak az os-ekhez, vagy a brigádja sem? Megeszi az akksit? Ja megeheti szar program/szar os... de.. ja hogy magukból indultak ki?
  • sanyicks
    #58
    mondtamén hogy megmagyarázza :D ezkész...
  • vlahol
    #57
    Pedig nezd meg hogy az alkalmazasok viszik elore ezeke a mobil eszkozoket.

    Az elso iPhone-t nem is vettek ennyien. Azt tennyleg csak a fun-ok. 2 okbol.
    1 hihetetlenul dragavolt
    2 nem volt ra app (szerintem te se lennel megelegedve az alap app-okkal, barmilyen okos telot is hasznalsz)

    az emberek elkezdtek feltorni es app-okat csinalni. Ezt felismerte az Apple es megcsinalta az app store-t. +lecsokkentette az arat es maris vittek mint a cukrot.
  • Sippie
    #56
    az Ipad mobiltelefon? O.o
  • Ferrer
    #55
    "It's very easy to implement multitasking in a way that really drains your BATTERY LIFE."
    Tehát Jobs-ék megoldották, hogy ne egye az erőforrásokat a multitask. Hoppá! Lehet, hogy mégiscsak isten ez a Steve?
  • Ulkesh
    #54
    Egyébként miért kéne nekem a 4.0 a multitaskhoz?
    Most is fent van a backgrounder, bármi futhatna a háttérben ha akarnám, de minek?
  • Ulkesh
    #53
    Téves, kurvára nem örülök neki.

    Jobb lett volna, ha a navigációhoz szükséges API-nak adnak lehetőséget background futásra és ennyi. Más alkalmazás esetén mi a frásznak kéne háttérben futni? Valahogy nem tartom jó ötletnek, hogy egy Need for Speed a háttérbe küldve egye a procit, a memóriát és az aksit.
  • Ferrer
    #52
    Ennek ellenére a 4.0 után gondolom majd azt fogod mondani, milyen fasza a multitask így 4 év után :)
  • Teperinke
    #51
    Igazad van, a mutitask fájó hiányát tényleg feledteti picit, hogy 5ször gyorsabb az ipad egy netbooknál, és a fontosabb dolgok, mail, chat, zenelejátszás, azért csak tudnak menni a háttérben.
  • Ulkesh
    #50
    Esetleg te magyarázhatnád el, hogy egy mobiltelefonon miért is kellene multitask.

    Nem véletlen, hogy az újabb rendszerekből WP7, Bada kihagyják, mert egyszerűen felesleges. Androidon is a legnépszerűbb alkalmazás a taskmanager és taskkiller amivel a feleslegesen háttérben futó vackokat lövöldözik ki.

    Végül is biztos jó dolog, hogy egy IM kliens naphosszat fut a háttérben és folyamatos adatkapcsolatot tart fent, ezzel szépen fogyasztva az aksit és az adatmennyiségedet, de én inkább a Push Notifications-re szavazok, mert azzal nem merül le fél nap alatt a készülék és mégis egész nap elérhető vagyo MSN-en és Skype-on. Te meg csak bohóckodj a taszkmanagerekkel és töltsd fél naponta a készülékedet.

    --

    Mellesleg egy BSD Unixra olyat mondani, hogy nem multitask, eléggé dilettáns dolog, de ti tudjátok :D
  • sanyicks
    #49
    majd mindjárt megmagyarázza, hogy a multitasking hiánya milyen jó, mert csak ki kell lépnek és elindítani a másik appot és az jobb mint ha mind2 futna :D
  • Ferrer
    #48
    Te vagy az egyetlen, aki nem képes felfogni az érveket, csak azt szajkózza, hogy az Apple cuccok a legjobbak, amikor olyan alap dolog sincs benne, mint a MULTITASKING. Mondjuk a célközönség el van vele, az biztos.
  • Ulkesh
    #47
    "Ulkesh te tényleg valami Apple PR-os lehetsz. "

    HA elfogynak az érvek, akkor jön a bullshit szöveg?

    "Amúgy még mindig hackelni kell a magyar ékezetes karaktereket? lol"

    Tekintve, hogy mikor vettem még az EU-ban sem volt forgalmazva a készülék, igen.
  • Ferrer
    #46
    Ulkesh te tényleg valami Apple PR-os lehetsz.
    Amúgy még mindig hackelni kell a magyar ékezetes karaktereket? lol
  • Ulkesh
    #45
    Te direkt nem érted amit írnak neked???

    Akkor gondolj bele, ha HD filmnézés megy 10 órát, akkor az olyan műveletek aminél nálad 5-6 órát működik a géped itt mennyi ideig menne el?
  • hdo
    #44
    Marha érdekes hogy mindig azzal jöttök ellenérvként, mikor leszarozzák nektek az ipadotokat, hogy arra való amire való, amire használjátok arra jó ... de ha ÉN mint ellentábor jövök azzal, hogy nekem egy másik eszköz elmegy 6-7 órát arra amire használom, amire nekem jó, rögtön jöttök a saját ellenpéldátokkal, hogy "erre meg arra bizony a tied 2-3 jó ha bírja, az enyém jobb", de bizony én arra _tuti_nem_ használnám. Csak én látom ebben az iróniát?

    Ki a bánatos f...om akar HD videót nézni egy 9 colos kijelzőn ember?! Még a 19 colos widescreen monitoromon _SEM_ nézek fullHD (1080p) videót, mert a vertikális felbontása a monitornak csak 900 pixel!