123
  • Ulkesh
    #123
    "Felvilágosítalak n-es routerem van, n-es a wifi a notimban is és az összes PDA-m is wifi-képes, tehát, ha kedvem tartaná FTP-zgethetnék is velük házon belül, de egyszerűbb az SD kártyákat a noti olvasójába berakni és gyorsabb is"

    Mire kivetted a készülékből a microSD-t, beleraktad az átalakítóba és azt a notebookod olvasójába és mire a Windows felismeri, addigra én befejeztem a másolást Wifi-n.
    Szeretem, mikor valaki meg akarja magyarázni, hogy valami ami sokkal körülményesebb az jobb :D

    "a bazi nagy asztalon megmozgatja az egeret és a kisebb gép 22”-os monitora felvillan, az a gép nonstop megy, "

    Nálunk meg nem megy nonstop egyetlen gép sem, mert bár elég jól keresek, de nem szarom a pénzt, hogy a feleslegesen járatott PC zabálhassa az áramot. Jobb helyeken ezt környezettudatos életmódnak is hívják, az, hogy te pazarlóan bánsz az energiával és a környezeteddel, az neveltetési probléma.

    "Fogjuk tehát fel, egy aranyos kis luxus játékszer az iPAD, de kérlek ne próbáld bevetetni velünk, hogy minden tekintetben jobb"

    Szerintem te komoly olvasási és értelmezési problémákkal küzdesz, esetleg diszlexiában szenvedsz.
    Senki nem mondta, hogy jobb mint egy notebook, vagy desktop gép, egész egyszerűen mert nem az és nem is hasonló feladatra van kitalálva. Lamborginivel is rohadt macerás lehet szántani, de traktorral sem tudsz száguldozni a sztrádán. Nem egy felhasználásra szánták őket, erre rá kéne már jönnöd.

    Van akinek nem kell az otthon netezéshez más mint egy tablet. Kicsi, gyors, kényelmes és nem fogyaszt sokat (én spec hetente egyszer rakom rá a töltőre). Ebben a kategóriában meg nem tudsz pillanatnyilag jobb terméket. Notebookot, meg desktop gépet felejtsd el, pont annyira számít ebben a kérdésben, mint a Lamborginit vásárlónak ajánlgatnál traktort, vagy kamiont.
  • Ferrer
    #122
    Az SBSettinges jegyzetelésről nem is tudtam, ez nem is rossz ötlet. Mondjuk szerintem ha lefagy a springboard (mostanában gyakran, de 4.0-ig már nem rakom újra a rendszert), elmegy ez a tartalom is. Nem tudom.

    De a lookupos dolog meg egy baromság, már ne haragudj. Kezdjük ott, hogy megnézném, hogy PDF-ben hogy jelölöd ki a szöveget..
  • levente68
    #121
    Kedves Ulkesh, meg a többi…
    Nagyon sajnálom, de meg kell ismételnem, függők, szerelmesek vagytok iFOS dolgaitokba.
    Ez nem baj ám, a baj az, hogy nem ismeritek el, idővel (nagyon gyorsan!) fel kellene keresnetek terapeutát, az segít!
    Komolyan, én is fügő vagyok, imádom a kütyüjeimet, de én beismerem, sőt azok hibáit is ismerem és be is ismerem.
    Azt is beismerem, hogy iKACAT-oknak vannak jó és nagyon jó tulajdonságaik.
    A gond a hiányosságokkal van, aminek elismerésétől annyira féltek…
    Nem kell félni, nem fog fájni… Ezt egy másik, hasonlóan vak szerelemmel szeretett barom mondta, lehet, hogy te is hasonló szerelem rabja vagy….
    Az ugyanis, ahogyan próbálod a tényeket, észérveket kimagyarázni nemcsak szánalmas, de beteg már.

    Olyan, hogy „csak kicsit” függő, olyan nincs! Függesz az iTunes-tól, ha azt kiiktatod, akkor a wifi-től, értsd meg, ne magyarázkodj. Ráadásul minket szapulsz, akik nem kívánjuk ezt a függést és élvezzük, hogy ha nem wifin akarjuk, akkor tehetjük nélküle.
    Felvilágosítalak n-es routerem van, n-es a wifi a notimban is és az összes PDA-m is wifi-képes, tehát, ha kedvem tartaná FTP-zgethetnék is velük házon belül, de egyszerűbb az SD kártyákat a noti olvasójába berakni és gyorsabb is, nyugi egyik SD-hez sem kell szétszednem, se a 3 PDA-t, se a Nokiákat, se a Samsung-ot, de ha kéne, zavarna, de nem dögletes az sem.
    Hidd el, lehet, hogy régebben tologatok dolgokat wifi.n, mint te, nem okoz gondot!
    Sőt, eltérően a te családodtól, errefelé a desktop gép bekapcsolása sem okoz gondot, még a menyasszonyomnak se, úgy csinálja, hogy a bazi nagy asztalon megmozgatja az egeret és a kisebb gép 22”-os monitora felvillan, az a gép nonstop megy, ha nem elég, akkor megnyom egy „varázsgombot” és a nagy gép kb másfél perc múlva 27”-on ad lehetőséget netezni, nem nagy dolog, ha lenne most kutyám, ő is képes lenne ennyire.
    Ha akarja, ölébe veszi a vezeték nélküli billentyűzetet, ha nem akarja nem veszi, írtam, bazi nagy asztal van, amikor meg együtt gépezünk, akkor is elférünk. Erre nem kell többszázezres (átalakítókkal, állvánnyal, értelmes billentyűvel) iKÜTYÜ. Bár az ágyban nem netezhetünk, mi szánalom….
    Én mondjuk rendszeresen használom a wc-n a notit….
    Fogjuk tehát fel, egy aranyos kis luxus játékszer az iPAD, de kérlek ne próbáld bevetetni velünk, hogy minden tekintetben jobb, tegyük a helyére, akkor pedig látszik, hogy túl drága és korlátozott.

    És pár válasz:
    nemigen vágom, miért kellene az SD-re telepíteni az alkalmazásokat, belső memória is van, nem tudtad? Ami fontos, nekem oda van telepítve, amúgy lehetnek a progik az összes SD-n és ikonokkal bármelyik PDA-n tudom használni, ennek még utána kellett volna nézned….

    Bárhol előfordulhat, hogy áttöltenék valamit, ha szerinted az a faja, hogy feltöltöd FTP-re meg le, akkor ajánlom a terapeutát, komolyan, hát egy névjegyet nem tudsz átküldeni BT-n, te!
    Nekem még a Samsung teló is sikeresen áttöltötte az összes névjegyet PDA-ra, pedig a Samu nem híres ilyen téren, bakker!
    Azt értsd meg, nem arról van szó, hogy SZERINTED mennyire életszerű, hisz neked azért nem az, mert NEM TEHETED.
    NEKEM nem gond idegen helyen megtennem ezeket, se átalakító, se kábel nem kell, nem értem miről beszélsz….
    Készüléken belül másolhatsz, de jó! Állj, mire jó? Tényleg bolond vagy?
    Nekem 16 GB-s, 8-as, 4-es, 2-es SD-m van, általában elég, de se perc egy 32-es beszerzése, ha kellene. A notiba pedig bármelyiket betehetem, annak 500 GB-os a winyója, a pendrive-om 32-es, van átalakítóm az SD-khez (3 is), abba rakom, amibe csak tudom, PC, DVD lejátszóm, DVD író, te hogyan játszod le pl., amit napközben letöltöttem dokufilm? Én rátettem az SD-re, mert fogom nézni PDA-n, vagy akár a Nokián, de odalépek a DVD-hez USB be és nézés, ja, te most töltöd wifi-n?

    Multitaskról: amelyik progit akarom, hogy tovább fusson, azt úgy zárom, amelyiket nem kívánom, azt úgy zárom, érthető? Ennek is utánajárhatnál, mert nem vágod, butus!
    Ha úgy állítom be, akkor mindig mindet lövi a memóriából, fogd már fel, nem WinMo 5-nél tartunk, sőt az Asus-omon az fut és ott is így van.
    Azt is fogd már fel, hogy CSAK a multitask miatt NEM FOGYASZT TÖBBET!
    Van olyan, hogy beragad egy progi és zabálja a procit, de az HIBA és nem normális, vili?
    Van, hogy valóban nekem kell kilőnöm, ezt az iGO követi el néha, de erről nem a PDA tehet!
    Tehát érted? Nem fut sok progi, csak amit ÉN akarok és nem nézegetek taskmanagert.

    Van gyengébb netbook? És? Miért a gyengébbeket nézed? Nálad tényleg komoly a baj…
    Szólok: az erősebbeket, jobbakat nézd! És higgyj, fejlesztik azokat is…. Próbáltál már mai SSD vinyókat, seggre esnél, komám és még fejlődnek azok is….

    Nálunk fordítva volt, amikor Pajero-m volt, hozzám jöttek állandóan, hogy minek ekkora batár, leeszi a fejemet, meg egyebek, én elmondtam: NEKEM megéri a 12 literes fogyasztás, hogy ott ülök nagy kényelemben, ha akarok, ott fordulok vissza a dugóban, ahol akarok, 80 cm átmérőjű kerékkel, magasítva, sportosított gátlókkal még a kanyarban is aláztam a jaszkarikat, tehát BEVÁLLALTAM, hogy nekem ezért meg ezért megéri a drágább (csak tankolni volt amúgy drágább, fentartani nem), ha akartam a két méteres szivacsot betéve abban aludtam Somogybabodon.
    NEKED miért is éri meg a drága sz.rod? A korlátai miatt? Nevetséges….

    JA, áramot spórolsz? Mikorra hozod be az árát? Meggondolom én is, hmmm..
    NEM, maradok a 27”-nál.

    A fórummotorral nem a klienskészüléken van a baj, popikám, hanem, ahogy letilt dolgokat…
    Ennyire volt most időm….Nyugi, nekem is sok, lol…

  • Ulkesh
    #120
    De használhatod az SBSettingsben lévő Fast Notes-t is, az meg bármikor előhívható.

    Mint mondtam szinte soha nem használom a Backgrounder-t mert nincs rá igazából szükség.
  • Ulkesh
    #119
    "Vagy van az, amikor nyelvet tanulok, és kiírom a szavakat a Jegyzetekbe, vagy legújabban inkább az awesome note-ba. Moultájteszking nélkül még talán el is felejteném a szót, amit le akartam jegyzetelni."

    Szintén Action Menu, a doksin belül sorra kijelölöd és copy-zod a szükséges szövegrészeket, amikor végeztél az egész gyűjtögetéssel, akkor lépsz át a jegyzetelőbe (én is az Awesome-t használom) és a History-t választva sorra bepastolod a kívánt szöveget, mindezt úgy, hogy nem kell ide-oda ugrálnod az alkalmazások között.
  • Ulkesh
    #118
    "Na, akkor itt van még egy! Files-szal olvasok egy angol nyelvű pdf szakkönyvet. Itt-ott felbukkan egy pár szó mindig, amit nem értek. Ilyenkor szokott az lenni, hogy megnyomom hosszan a kikapcsoló gombot, és Kirikae-val átváltok az angol szótárra. "

    Minek?
    Telepítsd az ActionMenu-t és akkor kijelölöd a kérdéses szövegrészt mintha ki akarnád másolni és a felugró menüben kiválasztod a Lookup menüpontot ezen belül meg választhatsz, hogy lefordítsa neked, megkeresse a wikipediaban, vagy angol-angol szótárban, vagy keressen rá a neten. Mindezt úgy, hogy ki sem kell lépned az alkalmazásból. Én a spanyol és olasz oldalakat szoktam így olvasgatni különösebb probléma nélkül.
  • pixx
    #117
    "Egyébként az Ipad Szerintem baromi jó. Sok helyről halottam ezt meg azt hogy nincs benne Flash mit mondjak ha valaki azt mondaná hogy a laptopodról leszedjük a Flasht és helyette megoldjuk úgy ahogy az Apple azt mondanám csináljátok miért: azért mert Youtubon minden fent van ami kell és baromira idegesít hogy a Flashel HD videot nézek fele annyi ideig megy el mintha beraknék egy DVD és lejátszanám."

    JB már raktak fel hozzá flash, és fut is rendesen, van fent a neten videó, igaz még béta verziós...
    Nekem semmi bajom a youtubos videókkal, rendesen nyomja, igaz, 480p, nagyobb felbontásba nem nézem, mert értelmetlen, egy 15"-os laptopon...
  • Ferrer
    #116
    Ok, mintha írtam volna, hogy Touch-on szoktam netezni, aminek nagyjából ugyanaz az OS-e, mint a másik 2 terméknek, de segáz.

    Na, akkor itt van még egy! Files-szal olvasok egy angol nyelvű pdf szakkönyvet. Itt-ott felbukkan egy pár szó mindig, amit nem értek. Ilyenkor szokott az lenni, hogy megnyomom hosszan a kikapcsoló gombot, és Kirikae-val átváltok az angol szótárra. Ha nem lenne multitask, akkor minden egyes szó érdekében be kellene zárnom a Files-t, el kéne indítanom a szótárt, aztán abból kilépni, elindítani a Files-t, kikeresni a doksit, rázoomolni. Ehhez mit szólsz?

    Várjvárjvárj, kitalálom! Aki igazán pró, annak nincs szüksége szótárra, ugye?

    Vagy van az, amikor nyelvet tanulok, és kiírom a szavakat a Jegyzetekbe, vagy legújabban inkább az awesome note-ba. Moultájteszking nélkül még talán el is felejteném a szót, amit le akartam jegyzetelni.
  • Ulkesh
    #115
    "Nem mindenki hülye, csak az apple és a felhasználóik de azok biztosan."

    Meg a fél ipar, mert szolgaian másolják az Apple megoldásait, tekintve, hogy azok működnek a valóságban is és nem csak papíron, mint a konkurencia jól hangzó feature listái.

    Egyébként kíváncsi volnék melyik mobil rendszert favorizálod?

    A halott WinMo-t ami annyira idejétmúlt, hogy még a Microsoft sem fordít több időt a foltozására és kompletten dobta az egészet és az alapoktól új rendszert készít (ami meglepő, de az iPhone rendszerének mintájára készül)?

    Vagy a Symbian a szintúgy még a gyártó számára is zsákutcának bizonyult és ma már csak össze-vissza kapkod? Elkezdve két három rendszer a nulláról fejlesztve (Maemo, Symbian^3, Symbian^5), majd megint visszalépve és másikba kezdve MeeGo? Az elemzők szerint egyébként nagy esély van rá, hogy a Nokia végül az egész kócerájt kivágja a francba és egy más gyártó által fejlesztett rendszer alá fog hardvert készíteni ami vagy a WP7, vagy az Android.

    Esetleg az Androidot favorizálod, aminek az impotens gyártója nem tudja eldönteni mit is akar? Ingyenes, vagy fizetős alkalmazások, ellenőrzés, vagy szabad terjesztés? Vegyes platform, vagy ellenőrzött környezet? Kezd egy kicsit kaotikussá válni a platform (fregmentáció) és per pillanat azt sem tudják hova nyúljanak, hogy ne kerüljenek rövid idő alatt a WinMo sorsára. A fejlesztők közben inkább máshol próbálnak szerencsét és a nagyobb szoftvercégek nem igazán veszik komolyan az egészet. Gyakorlatilag két hónap van a Market és az App Store között, de az alkalmazások számában és minőségében legalább 2 év lemaradása van a Google-nek.

    Esetleg a Bada lenne a favorit? Nem fog zavarni, hogy ott sincs multitaszk?
    (Mellesleg szerintem is a Bada a befutó, mert eddig nem volt még rá példa, hogy egy mobil rendszer esetén, hogy a teljes hardver és szoftverfejlesztés egyetlen cég kezében lenne. Ha nem szúrják el, akkor nagyot szakíthatnak.)

    Vagy szóba jöhet még a Blackberry, csak az megint csak túl zárt világ a te szabad elképzeléseidnek.

    Szóval per pillanat én speciel nem igen látom azt a szuper platformot, amire bármikor lecserélném az iPhoneOS-t, lehet, hogy nincs multitaszk (még 1 napig), de ettől még per pillanat a legjobban támogatott rendszer a világon és sokaknak, köztük nekem is ez a legfontosabb.
    Verheted a melled a multitaszkra, ha csak gagyi vackok vannak az adott rendszerre, mint alkalmazás.

    "Azért mert mi a francért ne fusson ha nem használ cpu-t?"

    De használ memóriát és bár felfüggesztett állapotban van akkor is használ CPU-t a menedzselése.

    "Fenét lesz ugyanolyan gyors a belépés... gondoljál már bele, hogy háttérben ott van a memóriában, ha indítod még be kell tölteni egy lassú háttértárból."

    Khhmm.
    Légy szíves ne a gagyi Nokia és HTC eszközökből induljál ki, azoknál a háttértár valóban tetű lassú (3-4 MB/sec). Az iPhone viszont a belső flash memóriájából 20-25 MB/sec-el tud olvasni, ami bőven elég arra, hogy hamar vissza tudjon tölteni egy alkalmazást és ez senkit ne zavarjon.

    "Vagy mondjuk a filmet átjátszol tv-re"

    Egy mobil eszközről, aha. Ez valahogy még nem igen jutott eszembe :D
    Nem veszed észre, hogy igencsak erőltetett, izzadtságszagú példáid vannak?

    "há nem kell telepíteni, mert nehogy azt akard csinálni amit nem szabtak meg neked sztívdzsobszék. Amúgy nemrég még az appstore-ra verted magad. Az mi ha nem telepítés?"

    A szövegértés nem igen megy neked látom. A rendszertelepítés nem éppen az alkalmazások telepítése.

    "Registry? Túl erős a win fóbiád, nemgáz hogy van 8 féle rendszer aminek köze nincs a winhez.
    Vírust irtani, agyas vagy megint. Furcsa módon ilyen max winen kell "

    Ne zavarjon, hogy eddig a netbookokat favorizáltad, amiken általában Windows fut (ne gyere a Linux-al, amikor az alig 1-2%-át teszi ki a netbookokon használt rendszereknek.

    Egyébként meg mesélj milyen másik 8 rendszerre gondoltál, amivel tabletet lehetne használni?

    " Bár tény hogy ez az apple os-einél nem fenyeget, mert túl korlátoltak és buták "

    Megnézném mit tudnál kezdeni bármelyik "korlátolt, buta" OSX-el, tudod valami azt súgja, hogy a BSD Unix, a Terminal és egyéb érdekességek nem a te világod, ide még kéne picit fejlődnöd. Te itt maximum felhasználó lehetnél, mert minden más túl magas lenne neked.

    "Bár tény hogy ez az apple os-einél nem fenyeget, mert túl korlátoltak és buták ahhoz hogy néhány millió divatbuzi sznob vérfanboyon kívül másnak is tetsszenek."

    Nagyjából lebuziztál 100 millió felhasználót és mindenki mást, pl. a saját szüleidet, nagyszüleidet is, akik nem valószínű, hogy osztják az ostoba nézeteidet és valószínű hamarabb elboldogulnak egy iPadel, mint bármelyik másik konkurens termékkel.

    "Nemtudom neked valami üldözési mániád lehet hogy ennyire utálod a geeket. Biztos frusztrál hogy értenek is valamit a számítástechnikához, te meg nem mint bizonyítottad több fórumon is."

    Kettőnk között az a különbség, hogy én valóban értek hozzá és pontosan tudom milyen igények vannak a felhasználók oldalán, tudod azok térfelén, akiknek valójában ezek az eszközök készülnek. Te meg csak azt hiszed, hogy tudsz valamit, pedig fingod nincs semmiről és azt hiszed a számítástechnika azért van, hogy neked legyen egy jó kis hobbid, amire verheted a melled, hogy milyen jól értesz hozzá. Szánalmas kis figura vagy, mert csak önmagadból vagy képes kiindulni és azokra magasról szarsz, akik nem akarnak tanfolyamokra járni, fórumozgatni, meg több száz oldalas dokumentációkat böngészni, mert levelezni, netezni, meg szórakozni akarnak.

    "bla bla bla, nagyon izzadtságszagú ferdítgetés, kár hogy köze nincs a témához :)"

    Miért is?
    Egy számítógép is ugyanolyan használati tárgy, mint a DVD lejátszó, a televízió, vagy akár a mosógép. Most akkor te idióta vagy, hogy ezek szereléséhez és programozásához nem értesz?

    "ha éppen nem csinálsz valami mást rajta, mert akkor ugye ki kell lépned :D"

    Látom nem megy az olvasás :D
    Miért kéne kilépnem?
  • redrock
    #114
    kicsit szánalmas a többi cég. Apple meglátja a fantáziát valamiben siker lessz erre az összes többi cég el akarja kezdeni :D Ms meg uralná mi hát erről lekéstek :D

    Egyébként az Ipad Szerintem baromi jó. Sok helyről halottam ezt meg azt hogy nincs benne Flash mit mondjak ha valaki azt mondaná hogy a laptopodról leszedjük a Flasht és helyette megoldjuk úgy ahogy az Apple azt mondanám csináljátok miért: azért mert Youtubon minden fent van ami kell és baromira idegesít hogy a Flashel HD videot nézek fele annyi ideig megy el mintha beraknék egy DVD és lejátszanám.

    Jobs felfogta a lényeget egy ilyen gépnél az a lényeg hogy hordozható legyen és ezt ugy lehet megoldani hogy minden aksi zabálót kiszedünk belőle.
    Mert így válik igazán hordozhatóvá és így nyeri el a lényegét úgy nem ha majd 2-3 óránként rá kell dugni mert az baromira nem kompakt.

    " Most a szarul megírt programokat miért írod a multitask hibájának? Jól megírt program semmit, vagy alig fogyaszt prociidőt a háttérben, csak memóriát (ami fixen fogyaszt, telítettségtől függetlenül)"
    ergo ha nincs Multi kevesebb memória kell nem fogyaszt annyi aksit + jut hely másnak pl nagyobb aksinak .
    és érdekelne hogy küszöbölöd ki a szar progikat úgyhogy nem szeded le mert ugy sokra mész a Multival.

    egyébként nem vok Apple buzi egy Apple terméket se vetem de ez az Ipad nekem is tetszik.
  • sanyicks
    #113
    (bár az apple nem hülye, hiszen a hülyéket használja ki, és velük jár jól, az apple inkább csak szemétkedik) :)
  • sanyicks
    #112
    Ja a multitask logikátlan és ostoba felhasználás, grat köszönjük az új aranyköpést. Nem mindenki hülye, csak az apple és a felhasználóik de azok biztosan. Náluk van az a beállítás hogy mindenki hülye csak ők tudják mi a jó :D

    "Nem válaszoltál arra, hogy miért kell futnia a háttérben, ha a kilépés/belépés pont annyira gyors és ott folytatod ahol abbahagytad, mintha a háttérbe küldted volna?" Azért mert mi a francért ne fusson ha nem használ cpu-t? Fenét lesz ugyanolyan gyors a belépés... gondoljál már bele, hogy háttérben ott van a memóriában, ha indítod még be kell tölteni egy lassú háttértárból.
    De már írtam, navigáció NEM érdekel hogy te is egyetértesz, attól még ugyanúgy hiányos és szükség van rá, de jól lekorlátozták tehát SZAR.
    Vagy mondjuk a filmet átjátszol tv-re, és közben megnéznél valamit a böngészővel. Ne mond hogy fú ménem húzod ki és nézed meg majd vissza, vagy majd később, mert arra veritek mindig magatokat hogy az apple milyen kurvára felhasználóbarát, hogy akkor és azt csinálsz a cuccal amit akarsz.

    "Nem kell rendszert telepítgetni, registryt bújni, vírust irtani stb. végül is az emberiség 99%"
    há nem kell telepíteni, mert nehogy azt akard csinálni amit nem szabtak meg neked sztívdzsobszék. Amúgy nemrég még az appstore-ra verted magad. Az mi ha nem telepítés?
    Registry? Túl erős a win fóbiád, nemgáz hogy van 8 féle rendszer aminek köze nincs a winhez.
    Vírust irtani, agyas vagy megint. Furcsa módon ilyen max winen kell csinálni ha a user hülye, amúgy ott sem, meg a többi 8 os-en sem, egészen addig amíg a winhez hasonló részesedést nem érnek el, mert akkor utána özonlenek rá a vírusok, mert értelme is van rá írni. Bár tény hogy ez az apple os-einél nem fenyeget, mert túl korlátoltak és buták ahhoz hogy néhány millió divatbuzi sznob vérfanboyon kívül másnak is tetsszenek.
    Nemtudom neked valami üldözési mániád lehet hogy ennyire utálod a geeket. Biztos frusztrál hogy értenek is valamit a számítástechnikához, te meg nem mint bizonyítottad több fórumon is. De sajna a geekek egy része hobbi szinten nyomja, így max egy kis időtöltést vesznek el tőlük a felhasználóbarát szoftverek, a bonyolultabb rendszereknél meg a hivatásos geekekre örökké szükség lesz, ugyanis ott a felhasználóbarátság nem téma, főleg nem az apple féle butításokkal.


    "Gondolom írásod alapján te saját magadat is hülyének és idiótának tartod, hisz nem tudsz TV-t szerelni, nem értesz a mikroelektronikához, vegyészethez, kohászathoz stb. mégis naponta használsz olyan eszközöket, amik ezen tudás és szakmák által van létrehozva és még te is gombnyomással tudod működtetni."
    bla bla bla, nagyon izzadtságszagú ferdítgetés, kár hogy köze nincs a témához :)

    "Gratulálok egyébként, egy dolog az írásodból valóban igaz, csak sajna rád nézve "összes ember iq-ja állandó csak a népesség növekszik"."

    Nem érteni mágyár? pötyögd be az ipadodba hogy keresse meg az "összes" szó jelentését, ha éppen nem csinálsz valami mást rajta, mert akkor ugye ki kell lépned :D
  • Ulkesh
    #111
    "Úgy szeretném használni a mobil gépet ahogy ÉN akarom, nem úgy ahogy sztívdzsobsz és a hasonló szarfaszú idióták megmondják nekem…"

    Vagyis logikátlanul és ostobán, értem. Mindenki hülye csak te vagy helikopter kategória.

    "Jól megírt program semmit, vagy alig fogyaszt prociidőt a háttérben, csak memóriát"

    Nem válaszoltál arra, hogy miért kell futnia a háttérben, ha a kilépés/belépés pont annyira gyors és ott folytatod ahol abbahagytad, mintha a háttérbe küldted volna?
    Mik azok az alkalmazások, amik szerinted létszükséglet, hogy folyamatosan fussanak a háttérben is egy _mobil_ eszközön? Torrenttel és hasonló baromságokkal ne fárassz.

    "Na meg azt is hogy az éjsötét ámerikai user nem képes bezárni azt amit nem használ, az is miért a multitask hibája?"

    Mondjuk mert adott rendszer erre nem is ad lehetőséget ugyebár, csak külsős alkalmazásokkal.

    "De jó lehet súlyos pénzekért letölteni egy külön programot amivel egy alapvető dolgot lehet megcsinálni?"

    Majd írd meg mire is gondoltál, mert ez nem derült ki. (Ha a Backgrounderre gondoltál, az ingyenes.)
    Egyébként ez az érem két oldala, Androidon és Symbianon azért telepítesz alkalmazást, hogy NE fusson a háttérben feleslegesen alkalmazás, iPhoneOS-en meg azért, hogy igen.

    "Sajnos ebből is látszik hogy az i cuccok nem felhasználóbarát, hanem hülyebarát cuccok"

    Jaja, te már csak tudod, hisz el nem tudod képzelni, hogy egy eszköz, meg a rá írt alkalmazások csupán csak működnek és csak használni kell őket. Nem kell rendszert telepítgetni, registryt bújni, vírust irtani stb. végül is az emberiség 99%-a ilyen eszközöket akar használni, csak a kis idióta geekek köpködnek ez ellen, hisz a nagy nehezen összekapirgált tudásuk egy olyan világban, ahol egy informatikai eszközt 5-90 éves korig bárki kényelmesen el tud kezelni nem ér többé szart sem és és rájuk többé nincs szükség. Vagyis vagy megtanul normális, felhasználóbarát szoftvereket írni ezekre az eszközökre, vagy mehet takarítani a MacDonaldsba.
    A jövő a célorientált eszközöké, a mondás már rég beigazolódott, miszerint az az eszköz ami mindenre jó akar lenni, valójában semmire sem használható.

    Gondolom írásod alapján te saját magadat is hülyének és idiótának tartod, hisz nem tudsz TV-t szerelni, nem értesz a mikroelektronikához, vegyészethez, kohászathoz stb. mégis naponta használsz olyan eszközöket, amik ezen tudás és szakmák által van létrehozva és még te is gombnyomással tudod működtetni.
    Gratulálok egyébként, egy dolog az írásodból valóban igaz, csak sajna rád nézve "összes ember iq-ja állandó csak a népesség növekszik".

  • sanyicks
    #110
    Úgy szeretném használni a mobil gépet ahogy ÉN akarom, nem úgy ahogy sztívdzsobsz és a hasonló szarfaszú idióták megmondják nekem...
    100 millió idiótának jó, ami nem is meglepő a valóságsók népszerűségét tekintve, de nekem nem elég az a szint.
    Rövid üzemidő belassulás? Most a szarul megírt programokat miért írod a multitask hibájának? Jól megírt program semmit, vagy alig fogyaszt prociidőt a háttérben, csak memóriát (ami fixen fogyaszt, telítettségtől függetlenül) bár már ennek használ is sok program lecsökkenti háttérben. Na meg azt is hogy az éjsötét ámerikai user nem képes bezárni azt amit nem használ, az is miért a multitask hibája?

    De jó lehet súlyos pénzekért letölteni egy külön programot amivel egy alapvető dolgot lehet megcsinálni? Hogy oda ne oldalazzak...

    Sajnos ebből is látszik hogy az i cuccok nem felhasználóbarát, hanem hülyebarát cuccok, bár tény hogy az összes ember iq-ja állandó csak a népesség növekszik, így egyre nagyobb igény van az ilyesmikre. Az idiokrácia című filmben felvázolt jövő tényleg be fog következni :)
  • Ulkesh
    #109
    "Jó kis fórummotor….."

    Nincs azzal semmi gond. Legalábbis iPaden nincs :D
  • Ulkesh
    #108
    "Jaj, de akkor kell belőle néhány, anya a receptjén tanulmányozza a budin, arra kell egy, apa Times-t olvas"

    Nem fogod elhinni, devalóban folyamatos a cívódás miatta, mert mindenki ezt akarja használni. A kedvenc mondat az, hogy "csak meg akarok nézni valamit a neten, ugye nem gondolod, hogy ezért bekapcsolom a PC-t"

    ---

    Egy apró adalék még, hogy mióta az iPadre tevődött át a napi netezés és hírolvasás és a desktop gép csak ritkán van bekapcsolva a villanyszámlán is elég szépen meglátszik a különbség (napi 2-3 kWh mínuszban).
  • Ulkesh
    #107
    "Amúgy ott vagyok gondban, hogy nem tudom elképzelni, mit tennék egy iPAD-del, ha kapnék ajándékba egyet, más beszerzési mód ugyanis nem lehetséges, nem a pénz hiányzik, mielőtt azt gondolná valaki."

    Én konkrétan mióta megvan, azóta a desktop gépem csak akkor kapcsolom be, ha dolgoznom kell, Creative Suite nincs iPadre :D

    Ezen netezem, olvasom, zenét hallgatok, fórumozom, chatelek stb. azt amire eddig a Windet használtam teljesen kiváltotta, ráadásul úgy, hogy nem kell rá várnom, nem kényelmetlen ölben tartani mert nem forró az alja, nem zavar az olvasás közben a zúgó ventilátor, bárhogy fordítom, akár az asztalra is elfektethetem mint egy igazi könyvet mégis ugyanolyan olvasható marad és nem torzulnak a színei stb.

    És igen, csak itthon használom, út közben ott az iPhone, munkahelyen meg amúgy is egy desktop gép előtt ülök egész nap. Utazáshoz viszont magammal fogom vinni, mert mindarra alkalmas amire egy netbook kellene út közben, mégis fele olyan nehéz, sokkal vékonyabb és elvan egy töltéssel egy egy hetes út során.
  • Ulkesh
    #106
    "Mert most pont azt csináltam!!!
    Több kártyával…."

    Én inkább egy 32 GB-os tárat használok és készüléken belül másolgatok, nem cserélgetem a kártyákat értelmetlenül.

    "Ráadásul ezt megtehetem Mucsaröcsöge közepén, a wifimentes világban, meg bárhol?!?!?!"

    Én is, mert csak egy iFiles kell hozz :D

    "Én vagyok a hülye…"

    Már unom, hogy megcáfollak. Tudod mit, igazad van :D
  • Ulkesh
    #105
    "Ha ki kellett volna lépnem a settingsbol, elment volna, amit addig beírtam."

    Normális rendszer megőrzi a tartalmát.
  • Ulkesh
    #104
    "Segíts, nem értem amúgy: ha rá akarok tenni pl 12 GB-ot az SD kártyámra, akkor azt wifiznem kéne?
    Az úgy nem jó, hogy kiveszem, beteszem a beépített (és nem kispórolt!!!) kártyaolvasóba, másolom és visszateszem? lálálá?"

    Gondolom ezt idegen helyen is megteszed és varázsolsz is hozzá átalakítót, vagy microUSB kábelt is :D

    Mert én csatlakozok a helyi hálóra és átküldöm, vagy feltolom FTP-re és e-mailben átküldöm a linket, mire te kivarázsolod az aksid alól a memóriakártyádat a telefonod szétszerelése után :D
  • Ferrer
    #103
    "Biztos igazad van ezért hagyják el mostanában az összes új rendszerből, mert tényleg szükség van arra, hogy a Solitaire és a Need for speed a hátttérben is fusson. "

    Akkor mondok egy példát: elobb itt szarakodott a net, és kénytelen voltam statikusra állítani a wifit, mert DHCP-nél mindig visszadobta a rossz beállításokat. Ezért csináltam a jó beállításokról egy screenshotot, és annak segítségével írtam be az ip számokat (Photos -> <- Settings) Ha ki kellett volna lépnem a settingsbol, elment volna, amit addig beírtam.
  • Ulkesh
    #102
    "Te csak ezeket ismered? Jó neked…"

    Már ne haragudj, de eddig amit általában felhoztatok arra, ami miatt szükséges a multitask, azt alapból tudja a rendszer és az alkalmazások (kivéve a navigációnál, de annál is csak az alkalmazás készítőjén múlik, hogy miként oldja meg, mert a Location Services fut a háttérben, vagyis attól, hogy kilépsz a navigációs alkalmazásból nem veszted el a kapcsolatot a műholdakkal).

    "Nemigen vagy tisztában avval, ki és miből, mit spórolt ki…"

    Hát persze :D
    Ezért rakott a HTC a Desire-be és a Nexusba Class2-es flash memóriát és abból is csak nevetséges méretűt. Te már csak látom értesz hozzá :D

    "Én meg addig átrakom az egyik kártyám ide, a másikat oda, a harmadikat emide, ahogy én akarom, ok?"

    Ja, hogy te játszani szoktál a memóriakártyákkal, értem. Értelmesebb ember meg használja és nem cserélgeti, főleg mivel azoknál a rendszereknél ahol ez a megoldás játszik, ott az alkalmazásokat is oda telepíted.

    "És ha valakinek egy parkolóban át akarok adni valami tartalmat, ott teszem, nem hívom haza wifizni, nagyonokos!"

    Életszerű példa, speciel én soha az életben nem szoktam parkolókban fájlokat cserélgetni, de ha lenne ilyesmire ingerem, akkor is feltölteném FTP-re és a linket küldeném át, mert még a mobil internet sebessége is 2-3-szor gyorsabb, mint a BT sávszélessége.

    "A multitask létezése miatt ugrik a működési idő? Vagy a használata miatt? Hadd döntsem már el, akarok-e több progit egyszerre futtatni, jó? A következményeit majd én állom, rendben?"

    Nem tudod eldönteni, mert ha van multitask, akkor max szórakozhatsz azzal amivel az Android, Symbian, meg WinMo userek. Bohóckodhatsz a taszkmanagerekkel. Köszi, de erre nekem nincs szükségem.

    Mint már írtam, egy megfelelő sebességű háttértár és normálisan megírt operációs rendszer és alkalmazások esetén nincs különbség aközött, hogy a háttérbe küldesz egy alkalmazást, amit a rendszer felfüggeszt, vagy kilépteti és később visszatölti ugyanbba a helyzetbe ahogy volt. A különbség annyi, hogy közben nem foglal memóriát és processzoridőt a lekezelése a folyamatnak.
    De hát biztos jól mutat a sok alkalmazás a taskmanagerben, értelme ugyan 0, de neked ez kell.

    "Óóóóóóó, tényleg? Köszönöm! Bár én az itunes függésre gondoltam…….debaj, tényleg tételesen bizonyítod, ki a hülye…."

    Te meg csak azt bizonyítod, hogy fingod sincs arról, hogy miről beszélsz. Miért kéne nekem iTunes ahhoz, hogy rátöltsek bármit a készülékre? Az csak a szinkronizáláshoz kell, könyveket, pdf-et, filmet stb. lazán átküldök wifin mindenféle iTunes nélkül.

    "A wind-ed valszeg régi és … volt, fejlődik a piac, picibabám!"

    Ja, már van atomos netbook kevesebb memóriával és kisebb vinyóval is azóta :D

    "A várható kétmagos qualcom pocikról nem mesélek neked akkor, jó?"

    Pedig kedzj el mesélni, főleg annak a tükrében, hogy a kétmagos Qualcom prociknak mi köze a netbookokhoz és a Windows-hoz… :)

    "Valóban nincs fingom se róla, mi a francra jó…."

    Nem gond, mert akkor neked nincs rá szükséged.
    Nekem kellett egy tablet, ami gyorsan és kényelmesen kezeli a könyveimet, doksijaimat, tudok vele e-mailezni, chatelni, fórumozni és híreket olvasni, zenét hallgatni, játszani és közben nem melegszik, nem zajong benne egy ventilátor, van rá megfelelő programválaszték ami konkrétan az adott készülékre és tablet felhasználásra van készítve, mindemellett elég hetente egyszer töltőre tennem.
    Egy netbook erre nem volt megfelelő, lassú, zajos, melegedő és kényelmetlen volt ilyen felhasználásra. Ennyi.

    Egyébként már írtam hasonlatként, hogy ha valakinek egy kétüléses sportkocsi kell, akkor eléggé idióta dolog odamenni és közölni, hogy azért azárért már egy kamiont is lehet kapni, nagyobb raktérrel.


    "A siker meglovagolása az apple-től sem idegen, pláne, míg léteznek arra fogékony, hozzád hasonló hívők…."

    Hívó a jó nénikéd. Én csak azt hangsúlyozom az hozzád hasonló beszűkült tudatú okostojásoknak, hogy attól, hogy neked megfelel egy zajos, melegedő, rövid üzemidejű készülék csak azért mert olyan feladatokat is el tudsz vele látni, amit valójában nem is használsz, attól még vannak aki adott feladatra, adott eszközt vásárolnak (én speciel játszani sem a desktop gépemen játszom, nincs is installálva egy darab sem rá, hanem konzolon). Az iPad is egy céleszköz, csak azt tudja, de azt sokkal jobban, gyorsabb és kényelmesebben, mint a konkurens termékek.
    Ha ezt nem tudod elfogadni, akkor lehet beböfögni bölcsnek gondolt fikázásokat az eszköz topikjába, de ettől nem leszel nagyobb fiú.

    "Nekem amúgy valamiért nem szar a win7, elvagyok vele, bár hibáival én is találkozom, de nem annyival, amennyit állítanak, hogy van, de az, hogy nem köti meg a kezem, nekem tetszik."

    Használd tableten…. Majd rájössz, hogy semmi köze az ilyen felhasználáshoz, főleg, hogy 1 darab tablet felhasználáshoz, kézzel történő vezérlésre optimalizált alkalmazás sincs rá. Az egérhez és billentyűzethez optimalizált alkalmazásokkal meg bohóckodjon tableten az akinek két anyja van.
  • Ferrer
    #101
    Levente, ne floodolj, szar az ipodon ennyit görgetni fekvoben.
  • levente68
    #100
    Egyet meg a hűtőre kell ragasztani, mert a jóbasszarátok-ot is nyéznyi kelllllll valahol

  • levente68
    #99
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, leesett!!!

    Otthonra való, értem!

    Jaj, de akkor kell belőle néhány, anya a receptjén tanulmányozza a budin, arra kell egy, apa Times-t olvas, mert nincs hol olvasnia azt, ez kettő, prüntyike fészbukkol a manzárdban, három, öcsi kifestőt rajzikál onlájnyosan, ez már négy, ajjjaj, meg egy amivel a Hegedűs nyomja a háztetőn, vazzze
  • levente68
    #98
    Segíts, nem értem amúgy: ha rá akarok tenni pl 12 GB-ot az SD kártyámra, akkor azt wifiznem kéne?
    Az úgy nem jó, hogy kiveszem, beteszem a beépített (és nem kispórolt!!!) kártyaolvasóba, másolom és visszateszem? lálálá?

    Mert most pont azt csináltam!!!
    Több kártyával....
    Ráadásul ezt megtehetem Mucsaröcsöge közepén, a wifimentes világban, meg bárhol?!?!?!
    Én vagyok a hülye...
  • levente68
    #97
    Ne felejtsd el, hogy eddig avval indokoltátok az iKAKI-k nagyszerűségét a hiányok tekintetében, hogy Jobs pápa így rendelte, valamint, hogy a tömegek veszik, így a következő újítást, mármint a multitaskot (újítás, haha) is el kell fogadnod, mert kitagadnak a az egyházból, vigyázz, mivel játszol!

  • levente68
    #96
    utoljára megpróbálom, bocsánat és no comment



    Biztos igazad van ezért hagyják el mostanában az összes új rendszerből, mert tényleg szükség van arra, hogy a Solitaire és a Need for speed a hátttérben is fusson.


    Te csak ezeket ismered? Jó neked…



    "Az a jó, ha nincs teljes BT, nincs SD, nincs multitask, stb…"

    Ok, BT-vel küldözgess fájlokat a Nokiádon, a gond az, hogy mire te összehozod a géppel és a tetű lassú vacakkal átszenveded, addig én egy DVD image-t átmásolok Wifin, ha akarok. Ennyi erővel mondhatjuk azt, hogy szar, mert nincs benne IrDA, meg soros port sem, bár ma már azt sem nagyon használná senki.
    SD kártyában meg az a jó, hogy a gyártó kispórolhatja a flasht a készülékből és te magad veheted meg méregdrágán a memóriakártyát. Egy 16 GB-os Class10-es kártya mennyibe is kerül? Csak hallkan jegyzem meg, hogy az új iPhone-ból a legkisebb lesz 32 GB-os, 32 GB-os Class10-es kártya árából meg megveszem az iPhone-t inkább.


    Nemigen vagy tisztában avval, ki és miből, mit spórolt ki…
    Én meg addig átrakom az egyik kártyám ide, a másikat oda, a harmadikat emide, ahogy én akarom, ok? És ha valakinek egy parkolóban át akarok adni valami tartalmat, ott teszem, nem hívom haza wifizni, nagyonokos!




    A multitask meg végül is mire is jó egy mobil eszközön? Amire szükség van az működik a teljes körű multitask nélkül is, de sok hülye miatt, most belerakják a 4.0-ba és szépen lefelezik vele a működési időt, az Androidnál is fene jó, hogy fél napig megy egy töltéssel, ha használod is a készüléket…


    A multitask létezése miatt ugrik a működési idő? Vagy a használata miatt? Hadd döntsem már el, akarok-e több progit egyszerre futtatni, jó? A következményeit majd én állom, rendben?



    "Az egyik szerint az a jó, hogy nem tudsz, csak net-en keresztül adatot átvinni"

    Wifi nem egyenlő a nettel, de mindegy, okoska …. :D


    Óóóóóóó, tényleg? Köszönöm! Bár én az itunes függésre gondoltam…….sebaj, tényleg tételesen bizonyítod, ki a hülye….



    "Aztán, ha nézünk NORMÁLIS, mert létezik! netbook-ot, ami szintén bír akksiról akár 6 óránál többet is, közben pedig szintén tudsz futtatni komoly alkalmazásokat is, mert erős a hardware, eközben még könnyű is, akkor végképp nem látom, hogy egy drágább és jóval bénább iPAD miért is jobb?"

    6 órát lecsökkentett teljesítménnyel tud, ha erőforrás igényes alkalmazást futtatsz, akkor 2-3 óra. iPadnél akkor 10 óra, ha leterheled.
    Mégis milyen komoly alkalmazásokra gondolsz egy atomos netbooknál? Ne röhögtess, azért adtam el a Windemet, mert éppen hogy még arra sem volt használható, amire az iPadet használom, lassú, melegszik, zajos, használd egészséggel, de én nem várok 2-3 percig az e-book könyvtáram megnyitására és nem akarok diavetítést nézni videónézés címszó alatt.



    A wind-ed valszeg régi és … volt, fejlődik a piac, picibabám!
    A várható kétmagos qualcom pocikról nem mesélek neked akkor, jó?




    "Azon meg hidalok, hogy milyen jó az iPAD, mert lehet hozzá VENNI MÉG billentyűzetet, csak akkor számoljunk, hány táska is kell, hogy az összes PLUSZ cuccot, amitől majdnem teljes lesz, magunkkal vihessük?"

    Eleve miért is vinném magammal? Otthoni használatra van kitalálva,ez nem notebook, nem desktop PC és nem ezek kiváltására van. Aki mindenáron ezekkel hasonlítja annak fingja sincs az egészről.



    Valóban nincs fingom se róla, mi a francra jó….




    "Vagyis, remélhetőleg az iPAD is kellőképpen beindítja a tablet fejlesztéseket, ennek nyomán klassz masinák születnek és ezek valószínűleg egyenként is jobbak lesznek a régi tableteknél és az iPAD-nál egyaránt."

    Jaja, láthatjuk, jönnek tucatszám a használhatatlan szemetek, atommal és Windows 7-el. Szegények nem értik, hogy nem a hardver a lényeg, hanem a szoftver amit futtat és biza a Win7 nem tabletre való rendszer és a billentyűzethez, egérhez tervezett alkalmazások sem használhatók ilyen környezetben. Már egyszer megbukott ez a koncepció, de mivel a gyártók többsége szarik bele a fejlesztésbe, így megpróbálják újra, hátha meg lehet lovagolni az Apple sikerét. Sajna nem fog menni.



    A siker meglovagolása az apple-től sem idegen, pláne, míg léteznek arra fogékony, hozzád hasonló hívők….
    Azt meg szerencse, hogy vágod, (mindig ezt ugatom) hogy a vas a lehetőséget adja, a soft ha tudja, kihasználja… na, ez az, amire én igenis fogadni merek, hogy ki fogja, sőt: korlátozások nélkül fogja.
    Nekem amúgy valamiért nem szar a win7, elvagyok vele, bár hibáival én is találkozom, de nem annyival, amennyit állítanak, hogy van, de az, hogy nem köti meg a kezem, nekem tetszik.
  • levente68
    #95
    Jó kis fórummotor.....
  • levente68
    #94
    Biztos igazad van ezért hagyják el mostanában az összes új rendszerből, mert tényleg szükség van arra, hogy a Solitaire és a Need for speed a hátttérben is fusson.

    Te csak ezeket ismered? Jó neked…


    "Az a jó, ha nincs teljes BT, nincs SD, nincs multitask, stb…"

    Ok, BT-vel küldözgess fájlokat a Nokiádon, a gond az, hogy mire te összehozod a géppel és a tetű lassú vacakkal átszenveded, addig én egy DVD image-t átmásolok Wifin, ha akarok. Ennyi erővel mondhatjuk azt, hogy szar, mert nincs benne IrDA, meg soros port sem, bár ma már azt sem nagyon használná senki.
    SD kártyában meg az a jó, hogy a gyártó kispórolhatja a flasht a készülékből és te magad veheted meg méregdrágán a memóriakártyát. Egy 16 GB-os Class10-es kártya mennyibe is kerül? Csak hallkan jegyzem meg, hogy az új iPhone-ból a legkisebb lesz 32 GB-os, 32 GB-os Class10-es kártya árából meg megveszem az iPhone-t inkább.
    Nemigen vagy tisztában avval, ki és miből, mit spórolt ki…
    Én meg addig átrakom az egyik kártyám ide, a másikat oda, a harmadikat emide, ahogy én akarom, ok? És ha valakinek egy parkolóban át akarok adni valami tartalmat, ott teszem, nem hívom haza wifizni, nagyonokos!

    A multitask meg végül is mire is jó egy mobil eszközön? Amire szükség van az működik a teljes körű multitask nélkül is, de sok hülye miatt, most belerakják a 4.0-ba és szépen lefelezik vele a működési időt, az Androidnál is fene jó, hogy fél napig megy egy töltéssel, ha használod is a készüléket…
    A multitask létezése miatt ugrik a működési idő? Vagy a használata miatt? Hadd döntsem már el, akarok-e több progit egyszerre futtatni, jó? A következményeit majd én állom, rendben?

    "Az egyik szerint az a jó, hogy nem tudsz, csak net-en keresztül adatot átvinni"

    Wifi nem egyenlő a nettel, de mindegy, okoska …. :D
    Óóóóóóó, tényleg? Köszönöm! Bár én az itunes függésre gondoltam…….debaj, tényleg tételesen bizonyítod, ki a hülye….

    "Aztán, ha nézünk NORMÁLIS, mert létezik! netbook-ot, ami szintén bír akksiról akár 6 óránál többet is, közben pedig szintén tudsz futtatni komoly alkalmazásokat is, mert erős a hardware, eközben még könnyű is, akkor végképp nem látom, hogy egy drágább és jóval bénább iPAD miért is jobb?"

    6 órát lecsökkentett teljesítménnyel tud, ha erőforrás igényes alkalmazást futtatsz, akkor 2-3 óra. iPadnél akkor 10 óra, ha leterheled.
    Mégis milyen komoly alkalmazásokra gondolsz egy atomos netbooknál? Ne röhögtess, azért adtam el a Windemet, mert éppen hogy még arra sem volt használható, amire az iPadet használom, lassú, melegszik, zajos, használd egészséggel, de én nem várok 2-3 percig az e-book könyvtáram megnyitására és nem akarok diavetítést nézni videónézés címszó alatt.
    A wind-ed valszeg régi és … volt, fejlődik a piac, picibabám!
    A várható kétmagos qualcom pocikról nem mesélek neked akkor, jó?

    "Azon meg hidalok, hogy milyen jó az iPAD, mert lehet hozzá VENNI MÉG billentyűzetet, csak akkor számoljunk, hány táska is kell, hogy az összes PLUSZ cuccot, amitől majdnem teljes lesz, magunkkal vihessük?"

    Eleve miért is vinném magammal? Otthoni használatra van kitalálva,ez nem notebook, nem desktop PC és nem ezek kiváltására van. Aki mindenáron ezekkel hasonlítja annak fingja sincs az egészről.
    Valóban nincs fingom se róla, mi a francra jó….

    "Vagyis, remélhetőleg az iPAD is kellőképpen beindítja a tablet fejlesztéseket, ennek nyomán klassz masinák születnek és ezek valószínűleg egyenként is jobbak lesznek a régi tableteknél és az iPAD-nál egyaránt."

    Jaja, láthatjuk, jönnek tucatszám a használhatatlan szemetek, atommal és Windows 7-el. Szegények nem értik, hogy nem a hardver a lényeg, hanem a szoftver amit futtat és biza a Win7 nem tabletre való rendszer és a billentyűzethez, egérhez tervezett alkalmazások sem használhatók ilyen környezetben. Már egyszer megbukott ez a koncepció, de mivel a gyártók többsége szarik bele a fejlesztésbe, így megpróbálják újra, hátha meg lehet lovagolni az Apple sikerét. Sajna nem fog menni.
    A siker meglovagolása az apple-től sem idegen, pláne, míg léteznek arra fogékony, hozzád hasonló hívők….
    Azt meg szerencse, hogy vágod, (mindig ezt ugatom) hogy a vas a lehetőséget adja, a soft ha tudja, kihasználja… na, ez az, amire én igenis fogadni merek, hogy ki fogja, sőt: korlátozások nélkül fogja.
    Nekem amúgy valamiért nem szar a win7, elvagyok vele, bár hibáival én is találkozom, de nem annyival, amennyit állítanak, hogy van, de az, hogy nem köti meg a kezem, nekem tetszik.
  • levente68
    #93
    Biztos igazad van ezért hagyják el mostanában az összes új rendszerből, mert tényleg szükség van arra, hogy a Solitaire és a Need for speed a hátttérben is fusson.

    "Az a jó, ha nincs teljes BT, nincs SD, nincs multitask, stb…"

    Ok, BT-vel küldözgess fájlokat a Nokiádon, a gond az, hogy mire te összehozod a géppel és a tetű lassú vacakkal átszenveded, addig én egy DVD image-t átmásolok Wifin, ha akarok. Ennyi erővel mondhatjuk azt, hogy szar, mert nincs benne IrDA, meg soros port sem, bár ma már azt sem nagyon használná senki.
    SD kártyában meg az a jó, hogy a gyártó kispórolhatja a flasht a készülékből és te magad veheted meg méregdrágán a memóriakártyát. Egy 16 GB-os Class10-es kártya mennyibe is kerül? Csak hallkan jegyzem meg, hogy az új iPhone-ból a legkisebb lesz 32 GB-os, 32 GB-os Class10-es kártya árából meg megveszem az iPhone-t inkább. A multitask meg végül is mire is jó egy mobil eszközön? Amire szükség van az működik a teljes körű multitask nélkül is, de sok hülye miatt, most belerakják a 4.0-ba és szépen lefelezik vele a működési időt, az Androidnál is fene jó, hogy fél napig megy egy töltéssel, ha használod is a készüléket…

    "Az egyik szerint az a jó, hogy nem tudsz, csak net-en keresztül adatot átvinni"

    Wifi nem egyenlő a nettel, de mindegy, okoska …. :D

    "Aztán, ha nézünk NORMÁLIS, mert létezik! netbook-ot, ami szintén bír akksiról akár 6 óránál többet is, közben pedig szintén tudsz futtatni komoly alkalmazásokat is, mert erős a hardware, eközben még könnyű is, akkor végképp nem látom, hogy egy drágább és jóval bénább iPAD miért is jobb?"

    6 órát lecsökkentett teljesítménnyel tud, ha erőforrás igényes alkalmazást futtatsz, akkor 2-3 óra. iPadnél akkor 10 óra, ha leterheled.
    Mégis milyen komoly alkalmazásokra gondolsz egy atomos netbooknál? Ne röhögtess, azért adtam el a Windemet, mert éppen hogy még arra sem volt használható, amire az iPadet használom, lassú, melegszik, zajos, használd egészséggel, de én nem várok 2-3 percig az e-book könyvtáram megnyitására és nem akarok diavetítést nézni videónézés címszó alatt.

    "Azon meg hidalok, hogy milyen jó az iPAD, mert lehet hozzá VENNI MÉG billentyűzetet, csak akkor számoljunk, hány táska is kell, hogy az összes PLUSZ cuccot, amitől majdnem teljes lesz, magunkkal vihessük?"

    Eleve miért is vinném magammal? Otthoni használatra van kitalálva,ez nem notebook, nem desktop PC és nem ezek kiváltására van. Aki mindenáron ezekkel hasonlítja annak fingja sincs az egészről.

    "Vagyis, remélhetőleg az iPAD is kellőképpen beindítja a tablet fejlesztéseket, ennek nyomán klassz masinák születnek és ezek valószínűleg egyenként is jobbak lesznek a régi tableteknél és az iPAD-nál egyaránt."

    Jaja, láthatjuk, jönnek tucatszám a használhatatlan szemetek, atommal és Windows 7-el. Szegények nem értik, hogy nem a hardver a lényeg, hanem a szoftver amit futtat és biza a Win7 nem tabletre való rendszer és a billentyűzethez, egérhez tervezett alkalmazások sem használhatók ilyen környezetben. Már egyszer megbukott ez a koncepció, de mivel a gyártók többsége szarik bele a fejlesztésbe, így megpróbálják újra, hátha meg lehet lovagolni az Apple sikerét. Sajna nem fog menni.
  • levente68
    #92
    Amúgy ott vagyok gondban, hogy nem tudom elképzelni, mit tennék egy iPAD-del, ha kapnék ajándékba egyet, más beszerzési mód ugyanis nem lehetséges, nem a pénz hiányzik, mielőtt azt gondolná valaki.

    Otthoni tartalomfogyasztás?
    Villamoson filmnézés?
    Autóban használni?

    Esküszöm, nem vágom, mire jó!

    Olvasni papírt szeretnék, vagy ha képernyő, akkor a 22-es monitorom az egyik gépen már jobb, de a 27-es a másik gépen talán még jobb, mégis most nyomtatok 130 oldalt, hogy papíron olvassam.

    Villamoson nem utazom, de ha mégis tenném, nem hiszem, hogy ekkora (mert erre nagy) dögön tenném. De ha villamoson utazva filmet szeretnék nézni, akkor arra kitűnő lehetőségek lehetnek hazánk hosszú-hosszú villamosjáratain, melyek nem zsúfoltak, gumikerekeikkel döccenőmentesen suhannak tova....
    Mondjuk egy hosszabb vasúti utazás esetén talán, csakhogy nem nézek ilyen kalandnak elébe. Bár ott is inkább egy netbook lenne értelmesebb, igaz, nekem az se kell, hisz a notim, ami akár DTR-nek is (asztali gépet helyettesítőnek) elmegy, sokkal jobb lenne, mondjuk valóban max egy-másfél filmet tudnék akksiról megnézni. De filmet otthon, vagy moziban szeretnék nézni, ez is kiesett, netezni viszont a noti is jó, a teljes (+ numerikus)billentyűzetével...

    Autóban? Hát biztos van olyan, aki képes lenne ott használni, de a 3 navigációs kütyümből még én is csak max kettőt használok, hehe, az a kettő a 4"-los kijelzőjével nekem megteszi, bár valóban notiztam is már menetközben, magam is, meg úgy is, hogy párom vezetett.

    Azt amúgy úgy csináltam, hogy az ölembe tettem és mindkét kezemet használhattam, na ez megint nem megy, legalábbis egyszerűen iPAD-del.

    Kéne tehát találni egy értelmes felhasználási módot iPAD-re, mert nekem nem sikerült még.
    Persze egy értelmes felhasználás még csak a létjogosultságát igazolná, a hasznossága és és értékessége további sok-sok felhasználási terület feltárása után lehetne egyáltalán téma....

    Addig nekem ez a cucc csak arra jó, hogy az almás matricát nagyobb szaron mutogathassa, aki kidob a vallásra ennyi pénzt.
  • Ulkesh
    #91
    Biztos igazad van ezért hagyják el mostanában az összes új rendszerből, mert tényleg szükség van arra, hogy a Solitaire és a Need for speed a hátttérben is fusson.

    "Az a jó, ha nincs teljes BT, nincs SD, nincs multitask, stb…"

    Ok, BT-vel küldözgess fájlokat a Nokiádon, a gond az, hogy mire te összehozod a géppel és a tetű lassú vacakkal átszenveded, addig én egy DVD image-t átmásolok Wifin, ha akarok. Ennyi erővel mondhatjuk azt, hogy szar, mert nincs benne IrDA, meg soros port sem, bár ma már azt sem nagyon használná senki.
    SD kártyában meg az a jó, hogy a gyártó kispórolhatja a flasht a készülékből és te magad veheted meg méregdrágán a memóriakártyát. Egy 16 GB-os Class10-es kártya mennyibe is kerül? Csak hallkan jegyzem meg, hogy az új iPhone-ból a legkisebb lesz 32 GB-os, 32 GB-os Class10-es kártya árából meg megveszem az iPhone-t inkább. A multitask meg végül is mire is jó egy mobil eszközön? Amire szükség van az működik a teljes körű multitask nélkül is, de sok hülye miatt, most belerakják a 4.0-ba és szépen lefelezik vele a működési időt, az Androidnál is fene jó, hogy fél napig megy egy töltéssel, ha használod is a készüléket…

    "Az egyik szerint az a jó, hogy nem tudsz, csak net-en keresztül adatot átvinni"

    Wifi nem egyenlő a nettel, de mindegy, okoska …. :D

    "Aztán, ha nézünk NORMÁLIS, mert létezik! netbook-ot, ami szintén bír akksiról akár 6 óránál többet is, közben pedig szintén tudsz futtatni komoly alkalmazásokat is, mert erős a hardware, eközben még könnyű is, akkor végképp nem látom, hogy egy drágább és jóval bénább iPAD miért is jobb?"

    6 órát lecsökkentett teljesítménnyel tud, ha erőforrás igényes alkalmazást futtatsz, akkor 2-3 óra. iPadnél akkor 10 óra, ha leterheled.
    Mégis milyen komoly alkalmazásokra gondolsz egy atomos netbooknál? Ne röhögtess, azért adtam el a Windemet, mert éppen hogy még arra sem volt használható, amire az iPadet használom, lassú, melegszik, zajos, használd egészséggel, de én nem várok 2-3 percig az e-book könyvtáram megnyitására és nem akarok diavetítést nézni videónézés címszó alatt.

    "Azon meg hidalok, hogy milyen jó az iPAD, mert lehet hozzá VENNI MÉG billentyűzetet, csak akkor számoljunk, hány táska is kell, hogy az összes PLUSZ cuccot, amitől majdnem teljes lesz, magunkkal vihessük?"

    Eleve miért is vinném magammal? Otthoni használatra van kitalálva,ez nem notebook, nem desktop PC és nem ezek kiváltására van. Aki mindenáron ezekkel hasonlítja annak fingja sincs az egészről.

    "Vagyis, remélhetőleg az iPAD is kellőképpen beindítja a tablet fejlesztéseket, ennek nyomán klassz masinák születnek és ezek valószínűleg egyenként is jobbak lesznek a régi tableteknél és az iPAD-nál egyaránt."

    Jaja, láthatjuk, jönnek tucatszám a használhatatlan szemetek, atommal és Windows 7-el. Szegények nem értik, hogy nem a hardver a lényeg, hanem a szoftver amit futtat és biza a Win7 nem tabletre való rendszer és a billentyűzethez, egérhez tervezett alkalmazások sem használhatók ilyen környezetben. Már egyszer megbukott ez a koncepció, de mivel a gyártók többsége szarik bele a fejlesztésbe, így megpróbálják újra, hátha meg lehet lovagolni az Apple sikerét. Sajna nem fog menni.

  • levente68
    #90
    Há ménemérteeeeeeeeed?

    Azért jó, hogy nincs, mert jó, pedig van, de le van tiltva, de nekem van, ami feloldja, de nem kell, mert az a jó, hogy nincs!


    HÁHÁHÁHÁ

    Hívőkkel miért vitáztok?

    7650-es Nokia úta van multitask a júzer számára, abban már volt copy-paste, közelítésérzékelő, fényérzékelő és színes beépített kamera, de a Nokia a szar, nem érted?!?!?! lol

    Tanuljátok meg: az a jó, amit lekoppintottak, amit nem koppintottak le, az nem jó, mert nem kell, nem-nem, neked se kell, fogd fel, hiába hiszed, hogy kell, NEM KELL, iOKOS-ék megmondják!


    Az a jó, ha nincs teljes BT, nincs SD, nincs multitask, stb...
    Amit pedig a következőbe már mégis beleraknak, az már mégiscsak jó....
    Az egyik szerint az a jó, hogy nem tudsz, csak net-en keresztül adatot átvinni, a másik szerint most meg, hogy nem szabad a net-en tárolni, blablabla, hányok tőletek, iOKOS-kák.

    Én ülök a notim előtt, ami szar, persze, de tudok mindent, a két telefonos PDA-m, a sima PDA-m, a további telefonjaim között cserélgetem az adatokat, kártyákat és AZT CSINÁLOK, AMIT ÉÉÉÉÉÉÉÉN AKAROK, nem kell védenem a hülye álláspontot, miszerint a KEVESEBB A TÖBB!?!?!?!?
    Irányítom a desktop gépeimet, netezek, azt dugok rá mindenféle további pénzekért vásárolt adapterek nélkül, amit csak akarok, sorolhatom tovább, hogy mik azok, amiket iSAR-okkal nem lehet, bárki más, még a VALLÁShoz meg nem tért megtehet.

    Csak úgy, hogy egy adatot mondjak: ASUS notim, kétmagos 2,2 GHz-es proci 4GB RAM, tehát megküldhetem, WIN7, (tudjátok, az ócska ;o ) két és fél órát full terheléssel bír, az szar, mi?
    Lecserélem iJÁTÉXAR-ra rögvest, háháháhá, mert azon nem is kell (mert nem lehet)dolgozni, vazzeeee, így már én is iHÍVŐ leszek....

    Csakhogy nem dolgozom rajta és kell, hogy erőigényes alkalmazások is futhassanak rajta, csak magamért, vágod?


    Aztán, ha nézünk NORMÁLIS, mert létezik! netbook-ot, ami szintén bír akksiról akár 6 óránál többet is, közben pedig szintén tudsz futtatni komoly alkalmazásokat is, mert erős a hardware, eközben még könnyű is, akkor végképp nem látom, hogy egy drágább és jóval bénább iPAD miért is jobb?

    Azon meg hidalok, hogy milyen jó az iPAD, mert lehet hozzá VENNI MÉG billentyűzetet, csak akkor számoljunk, hány táska is kell, hogy az összes PLUSZ cuccot, amitől majdnem teljes lesz, magunkkal vihessük?
    Miért is nem jobb egy netbook, amiben egyszerre megvan ez és többet tud? OLCSÓBBAN!!!!!!!


    Mindegy persze, hisz rögtön pontonként bebizonyítják, mennyire hülye vagyok és igazuk is van, bár más miatt: hitvitába bonyolódtam megint, ezért vagyok hülye!
    Csúnya rossz eretnek vagyok, igen, nem vallom a vallást, miszerint majd Jobs pápa megmondja, pillanatnyilag mit szeretek....


    Félre a gunyorossággal, továbbra is tartom, hogy az iVALLÁS jó, hisz olyan dolgok megalkotására kényszerítik a többieket, amikből mi profitálunk, nagyszerű szerkezetek készülnek az iPHONE óta, ha maga az iPHONE nem is egy nagy dolog pár tulajdonságát leszámítva, de ezeket hál'Istennek csinlják már a többiek is. Itt persze nem a digitális iránytűre gondolok, lol.

    Vagyis, remélhetőleg az iPAD is kellőképpen beindítja a tablet fejlesztéseket, ennek nyomán klassz masinák születnek és ezek valószínűleg egyenként is jobbak lesznek a régi tableteknél és az iPAD-nál egyaránt.

    Bár nekem nem lesz szerintem rájuk szükségem, de munkára kitűnő gépek vannak születőben.
    Amikkel lehet majd persze játszadozni is, ahogy iPAD segítségével játszadozni már most is lehet.
  • Ulkesh
    #89
    "Több programot használni. Igen a navigációnál, im-nél, tömörítésnél ha nem a százalékot akarod bámulni. Online játékot játszol és nem akarsz kilépni azért hogy megnézd mi merre a böngészőben."

    Ha az iPhone-ról van szó, akkor a navigációt elfogadom (ezt én is írtam), az iPad esetén, ami főleg otthoni használatra szánt tartalomfogyasztásra szánt eszköz, nem igen használod navigációra.
    IM-nél ezt megoldották push notification-nal, ami jobb megoldás (nem véletlen, hogy a Google is szépen lemásolta ezt az Android 2.2-ben, pedig az tud multitaskolni orrba szájba, csak éppen a felhasználók kissé elégedetlenek a félnapos akkuidővel).
    A böngésző meg fut háttérben alapból, ha nyitva hagysz benne egy oldalt, akkor nem lépteti ki a rendszer.

    Hogy miért nem kell? Nos azért mert ezeket az eszközöket nem úgy használod, mint egy desktop rendszerű számítógépet, az erőforrásai sem ilyesmire van fejlesztve, bele lehet erőszakolni, de az csak problémákat és kompromisszumokat szül (lásd. WinMo max 32 process, processenként max. 32 MB RAM, Androidnál a belassuló, akadozó működés, desktop rendszereknél meg a rövid üzemidő).
    Ha megnézed az iPhoneOS népszerűségét (közel 100 millióan használják már), akkor felteheted a kérdést, hogy tényleg kell az a multitask, ha ennyi ember meg tud lenni nélküle?

    A másik dolog, hogy pl. nálam is telepítve van a Backgrounder, amivel könnyen tudnék bármit háttérbe küldeni, de mégsem teszem, mert nincs rá szükségem.
    Pl. Most is szól a zene a háttérben és ha közben jön egy msn üzenetem arra is gond nélkül át tudok váltani, majd vissza és folytatni az írást.

    Aki meg egy BSD Unix-ot hasonlít multitask szinten a DRDOS-hoz, az eléggé el van tévedve. :)
  • hdo
    #88
    Naigen, jó párhuzam, erről az egész iPad féligmeddig multitask dologról a DRDOS, NDOS és társai jutottak eszembe .... volt ám multitask ... csak nem mindegy mivel kombinálva, és az sem igazi multitask volt! xD
  • sanyicks
    #87
    Igen csupa hülye dolgozik ott, nem véletlenül fail a winmobile 7-is... legalább is hülye embereknek csinálnak mobil os-t.

    Mire lenne jó mobil eszköz esetén a multitask? Ugyanarra mint nem mobil eszköz esetén! Több programot használni. Igen a navigációnál, im-nél, tömörítésnél ha nem a százalékot akarod bámulni. Online játékot játszol és nem akarsz kilépni azért hogy megnézd mi merre a böngészőben.
    Használj egy kicsit dos-t és majd rájössz.

    Ellenben 1 érvet mondj hogy miért jó hogy NINCS multitask.
  • hdo
    #86
    Kinek a pap ...

    De azért ne felejtsük el, hogy itt google mail szerverről, illetve google alkalmazásról van szó, amelyet noname-ként illetni merész dolog! :D

    Az meg világos, hogy feltörhetetlen védelem nincs, de terülj-terülj asztalkámat akkorsem rendezek hordozható eszközön. Egy mail kliens az lenne.
  • Ulkesh
    #85
    Ez is egy érv, én meg nem használok WEB-es mail klienst, mert ha valami történik a távoli szerverrel, akkor elveszik sok éves levelezésem és adatom.

    Az elvesztett notebookodon, vagy mobilodon így is, úgy is találnak rengeteg személyes adatot, attól, hogy nem használsz levelező klienst, még a webes előzményeid könnyedén visszahozhatók.
    Arról nem beszélve, hogy egy ilyen noname notifier alkalmazás hány perc alatt törhető meg a jelszavadért :)
  • hdo
    #84
    Neked lehet. Nekem újabb ellenérv.