1634
Fable III
  • mikromanus
    #1514
    Ehhehe. Megvan a válasz. Ott figyel 1196-1198 hozzászólásokban. Tehát akkor ócsó helyeket lenullázom bérletben/árban, a drágákat kimaxolom úgy hogy ne legyen több magas mint alacsony, aztán szeret a nép. Vagy legalábbis nem utál :D A kasélyok/kúriák kimaradtak. Az még olyan 20-25k lehet alapbeállításon + némi Aurora üzlet lehet ami szabad. Itt a különbözetem :D

    A jelenetek átugrására van valami javítás, vagy beállítás? Némelyik átléphető, némelyik nem. Így meg kicsit lomha lesz a játékmenet újrakezdésnél.
  • mikromanus
    #1513
    Picit azért fura ez a "relatív idő" az uralkodásnál. Ha kalandozol, akkor nem megy egy np se (?) ha döntést hozol és így haladsz a főszálban, akkro kapásból ugrik vagy 30 napot. Jobb azt hiszem bevállalni párszor 5 percnyi mellékküldetést ha már nem vállaltam be az árvaház újrahasznosítására tett javaslatot :D

    Egy lappal korábban valaki említette, hogy olyan 100-130k körül van bevétel ha felvásárolsz mindent. Aurorán tán még van 1-2 üzlet, de ez az 55k nagyon bosszantó. Ennyi nem maradt ki. Vagy ha növelem a lakbért és árakat akkor lehet max 130k?

    Biztos ami biztos megkeresem a túlélő gnómokat és Arthur mesterműveit. Azzal is megy az idő, meg murisak is. Ezek a gnómok genyó mód el tudnak bújni. Volt akit vagy 10-15 percig kerestem, mert a hangját hallottam, de sehol se láttam :D
  • Prince23
    #1512
    Erről van szó :)
  • Noodlee
    #1511
    Egyértelműen a legjobb pénzkeresés, ha megveszed az ingatlanokat, és kiadod bérbe.
  • mikromanus
    #1510
    Sziasztok!

    Mik a legjobb pénzszerzési lehetőségek a játékban? Én pitegyártó fanaikus voltam, de csak miután már eléggé felfejlesztettem a képességet. Addig csaka szükséges minimum. Amikor már használható sebességgel adja a suskát felvásároltam egy rakat házat majd később boltot. Pár kérdésem azért lenne.
    - idővel növekszik az ingatlanok bérlete, vagy a boltok bevétele, vagy azonos árszint beállításnál ez ugyanannyi mindig?
    - A plusz bútorokra érdemes költeni, vagy alig éri meg aráfordított időt az ezzel való ügyködés?
    - áremelés boltokban (azt hiszem van ott is ilyen lehetőség) és a bérleti díjak emelése rontja a megítélésedet, vagy miben nyilvánul meg a negatív hatása (ha van)?

    Csak azért kérdem ezeket, mert nekem "csak" 55k/5 perc magasságig sikerült eddig növelni a bevételem, de egyes ingame videón jelentősen több suska potyog befele.

    Persze ha volt erre válasz korábban, csak nem vettem észre, akkor elég a post szám is :D
  • IXEMGabeo
    #1509
    szia, ha a főküldikkal végeztél, akkor megy tovább a játék én ilyenkor mindenféle maradék titkot felfedtem...

    azt nem tudom hova kerül, mert nekem Ernie a ládahordó tűnt el szőrén szárán:D
  • Ajsa
    #1508
    Sziasztok!

    2 kérdésem lenne!

    1.Ha elválok a házastársamtól akkor hova kerül?Leginkább Elliot érdekelne!Elváltam tőle és eltűnt,nem tudom hogy hova került!

    2.Ez a játék mikkor fog véglegesen abba hagyódni,mert a csatának már vége,vagy ez egy hosszú-hosszú játék?!

    Köszönöm előre is! :)
  • Vlala #1507
    Számtalan csirke vár még arra,hogy királyi lábaddal illesd.
  • ratgab
    #1506
    Esetleg az offtopic-ban érdeklődj! Nekem eredetivel ilyen problémám nem volt...
  • mateman
    #1505
    Hi!
    Nem tudom találkozott-e már valaki ezzel a problémával ami nálam van:
    Amikor megszerzem céhpecsétet (a legelején) akkor kifagy a játék.
    Amúgy : skidrow, a gépem is gyengébb a kelleténél, de azért odáig enyhén akadva elfutott.
    Valakinek valami ötlete?
  • Ajsa
    #1504
    Én már végeztem a játékkal,vagy is már királynő a csaj,és már a gonoszt is le győztem,akkor már csak annyi a teendőm hogy a küldiket csinálni?!

    Üdv:Ajsa
  • Vlala #1503
    Ha rám hallgatsz, újrakezded.
    Ez még nincs messze az elejétől, egy-két dolgot lehet, hogy másodszorra másként fogsz csinálni, mivel az előző játékból már ismered néhány döntésed következményét.
    És legalább saját hősöd lesz, aki minden helyzetre úgy reagált, ahogy Te akartad.
  • animato
    #1502
    Sziasztok!
    Segítség kellene! Elszállt a gépem és vele együtt a fable 3 mentésem. Ha valaki tudna küldeni egy mentést, valahol ott voltam ahol a lugaskői ellenállás rokonszenvét kell elnyerni. Előre is köszi!
  • Vlala #1501
    Előbb fel kell venni a "Gnomes are great", majd a "gnomes are evil" küldetést Brightwall (Naposvár) falván.
    (A gnómok nagyszerűek, a gnómok gonoszak)

    Ezután - nem akarom lelőni a poént - 50 kicsi törpe szóródik szét Albionban, hogy a legváratlanabb helyekről szólhassanak be Neked és hűséges kutyádnak.
  • IXEMGabeo
    #1500
    amennyire figyeltem mindig ezt mondta angolul, you dagi dagi dagi:D, you look like a fat wizard az a baj h nem rémlik már:)
  • RAMyMamy
    #1499
    neked furcsa verziód lehet, mert nálam mindig mást mondanak
  • IXEMGabeo
    #1498
    nem nagy cucc, mindig azt mondják, hogy szánalmas és kövér vagy:D
  • RAMyMamy
    #1497
    nem árt hozzá angolul is tudni, de a hangjukról fel lehet őket ismerni általában
  • IXEMGabeo
    #1496
    gnómokat akkor tudod legjobban megtalálni, ha pofáznak:)
  • ReMeK
    #1495
    Szevasztok.

    Hogy lehet megtalálni a gnómokat? Térkép nézetbe írja , hogy vannak valami gnómok egyes városokba meg helyeken. De én még egyet se láttam hiába keresem.
    Másik. A menedéknél a kincstár szobába va negy eredmények tábla, ott az nekem mind unlockedes , nem oldja fel őket. Erre van valami megoldás ?

    köszi!!
  • IXEMGabeo
    #1494
    hülye:D

    esküszöm szívesebben ragadnék a szellemek közt, mint a való világban, az legalább nem unalmas
  • Vlala #1493
    Igen , először azért választottam férfi karaktert, mert lelőtték a poáént, hogy uralkodó leszek benne.
    Női uralkodó? Ugyan már, akar a fene szmogban bal oldalon vezetni. :)
  • ratgab
    #1492
    Hát ha lehet választani, hogy egy szellemvilágban ragadsz életed végéig vagy kiszabadulsz szerintem te is felkaptadvolna a női göncöt....
  • IXEMGabeo
    #1491
    férfi karakterrel kicsit buzis:D főleg amikor volt az a színjátszós küldetés és női ruhába kellett öltözni és még szerelmet vallani egy csávónak, na meg a táncbeli interakciók fújj:D

    női karakter pont megfelelő volt:) bár szebben is megalkothatták volna:O
  • ratgab
    #1490
    Majd egyszer ha lesz kedvem kezdek én is egy olyat, amikor reagálok az adott helyzetre (általában minden agyalásba fullad és a legtisztességesebb verziót választom), egyszer majd adott lelkiállapot szerint fogom végigtolni... érdekes dolgok lesznek asszem!
  • Vlala #1489
    ELkezdtem újra, ezúttal női karakterrel. Megpróbálom más "hangnemben" játszani, eddig az volt a fontos, hogy full jó legyek.

    Zseniális, ahogy reagál a játék a másféle stílusra.
  • IXEMGabeo
    #1488
    ahhoz mérten túl nagy a mérce:) most nincs kedvem efféle game-t kivinni amúgy is valahogy a Godfather, Maffia 2, Scarface, Driver sorozat mind mind az utánzata és nincs kedvem ilyennel vesződni, de mint mondtam bírom az efféle game-eket. Ennek mondjuk elég gyors a játékmenete...
  • ratgab
    #1487
    Ez gyakorlatilag egy GTA paródia, szóval azért intézed el a rendőröket fél kézzel (nem ők lesznek később sem a probléma!) és azért van GTA beütése...
  • IXEMGabeo
    #1486
    de nagy baromság rögtön az eleje, hogy a rendőröket egymagunk elintézzük:D kicsit GTA beütése van nem rossz
  • ratgab
    #1485
    Nem ba..szogatni akarlak félre ne értsd! Csak közöltem veled,hogy ezt is tudd ezentúl!

    Nekem a Hitman Blood money van még meg! Jó kis game!

    Fable 3 egy.... jó kis játék, semmiképp nem MMORPG az biztos (maradjunk ennyiben, mert jönnek a nagy RPG tudorok és jól földbedöngölnek, hogy baromságot beszélek....)

    Saints Row 2-t próbáltad? Csak ajánlani tudom (viszont autókázásnál szaggat, de a játékmenet ezért kárpótol érte!)
  • IXEMGabeo
    #1484
    figyelj ratgab a faszom se tudja én csak játszom:D egyszer az egyik ismerősöm azt mondta MMORPG a Kotor sorozat, akkor tévedett...tudom mit takar az RPG, fejlődést és a harcrendszert is magad előtt látod, az a baj, hogy nem mindig vonz tényleg attól függ milyen korban, időben játszódik és milyen a története...

    sajnálatos h nem lesz Kotor 3 nekem nagy fájdalom...

    ja, hamár TPS a Hitmaneket is imádom:D:D

    akkor kérdezem tőled a Fable 3 melyik kategóriába tartozik?
  • ratgab
    #1483
    Helyes, helyes!!! Kotor-ok még ma is bőven megállják a helyüket a piacon!!! (Alpha Protocol is jó játék, ebben is egyetértek veled )
  • ratgab
    #1482
    WOW MMORPG, nem összekeverendő a sima RPG-vel mert óriási különbségek vannak szerintem ( MMO multira kihegyezett "valami": Legalábbis nekem az nem sok szerepjátszást tartogat, hogy ölj meg 100 vaddisznót, szedjél vadvirágot, látogasd meg tök ugyanazokat a helyszíneket (Instance-ok) persze mindezt naponta többször, mert csak akkor kapsz jó tárgyakat), RPG meg szerepjáték, aminél azért van egy sztori (ez a fontos igazából az RPG-ben), de emellett a főhös egyfajta fejlődésen megy át (ez az MMO-kban is megvan, csak issszonyatmód elnyújtva) és különböző izgalmakat hordozó változatos helyszíneket jár be!

    Egy tárgyi tévedésre még felhívnám a figyelmed: Star Wars Kotor-ok nem MMO RPG-k, hanem sima singleplayer RPG-k( hálistennek), viszont azokon belül is baromi jók! Star Wars MMO RPG most a Star Wars The Old Republic lesz (de miért nem Kotor 3-at csinának inkább??? Miért?????)
  • IXEMGabeo
    #1481
    abszolút helytállóak a 10/8-as pontszámok a játékra, egyetértek vele. Jó a játék, nem is mondta senki, hogy a világ legjobbja (na jó lehet én 1x felindulásból:D), de tényleg jó game, ritka példány, de nálam még mindig a KOTOR sorozat vezet:)
  • ratgab
    #1480
    Amikor átadja a hatalmat már ő is tudja, hogy verve van (seregei legyőzve, százszoros túlerővel néz szembe). És pont ott van a legnagyobb csavar a játékban a sztori szempontjából!

    Egyébként a Fable 1 tényleg nagyobbat ütött ez kétségtelen, de az új feature-k amiket a 3. rész hozott (pc-re legalábbis) nagyon jók: Ingatlanvásárlás, bérbeadás, család, fegyverfejlesztés!

    Ha ezen featurek beépítésre kerülnének egy FAble 1 remake-ben, akkor kapnánk egy fantasztikusan jó kis játékot! Így csak jó a 3. rész, de nem fantasztikus!
  • IXEMGabeo
    #1479
    hát persze:)

    én nem is vagyok nagy RPG fan ezt le is szögezném gyorsan nem az én típusom ezek a Dragon Age-ek meg Diablok sosem izgattak, mert sokak szerint ez a minőségi RPG na meg persze a WOW:D

    én inkább FPS-es, TPS-es, mint amik a GTA-k is meg a GOW, meg a Sport játékok jönnek be leginkább, mint az autós, vagy akár a focis, de a legnagyobb szenvedélyem a point click logikai kaland játékok, azoknak van általában a legjobb sztorija:):D

    1-2 kivétel mindig akad a stratégiai játékokért se vagyok oda, de a Heroes sorozat és a Starcraft mindig is EPIC volt nálam ilyen téren. MMORPG nél pedig örökké a kedvencem lesz a Star Wars Kotor sorozat, szóval így 1-1 típusnál mindig akad nagy kedvencem, mondom a lényeg az, hogy élvezhetőek legyenek.
  • RAMyMamy
    #1478
    mint játék, lehet ó, de mint fable... akárki, akármit mond, nekem ez az első részhez képest akkor is lufi:)
    abban az tetszett, hogy a karakter a szemed láttára nőtt fel, a családja is benne volt, az egészet végig kísérte az élettörténete
    itt meg kapunk egy elkényeztetett herceg/hercegnőt, aztán nekünk kell megdönteni a gonosz (aki lehet, hogy nem is olyan gonosz, mint elsőre hittük) bátyánk hatalmát, majd, mikor már készülnénk elfoglalni a trónt, közli, hogy neki már nem is kell... csak úgy odalöki, mint egy ovis a megunt játékát. hát kéremszépen, ez egyszerűen nevetséges. maga a gyengusz sztori kb. 3-4 órás, de közben is mellékküldetéseket kell csinálni, nem csak a végén, hiszen a továbbjutáshoz céhpecsétek kellenek... pff. nekem olyan érzésem van, mintha a játék első felét nem csinálták volna meg, mintha egy gagyi filmet a második felétől kezdenél el nézni. érted a sztorit, de mégis hiányzik valami.
    kár, hogy a 2 nem jött ki pc-re

    az rpg nem nem attól rpg, hogy túl van bonyolítva az egész
  • IXEMGabeo
    #1477
    jó game lett, engem nem érdekelnek az RPG-k valahogy, pont azért bírom az Alpha Protocol, Fable 3 féle game-eket egyik se volt túl bonyolítva én ezt szeretem, nem azt, amikor oda kell figyelni erre arra...ez pont megfelelt, amúgy is engem a sztori és az élvezhetőség, ami leginkább érdekel egy játékból, a grafika, meg egyéb ilyen részletkérdés, mint az irányítás másodlagos
  • RAMyMamy
    #1476
    igen, de csak a végén, mert nem volt kedvem összegyűjteni azt a "pár" milkát...
  • IXEMGabeo
    #1475
    csaltál?:D