97
Sipos F Tamás koncertek, fellépések, és ezzal kapcsolatos élmények
  • Armagedown
    #97
  • Asus84
    #96
    a kurva anyádat retroman hogy letiltottad az üzenetküldésem a sipos f tamás album letöltésekkel kapcsolatban
  • Retroman
    #95
    Nekem is ez az egyik kedvenc dalom az Exotic-tól!:)

    A kettő 2009-es Sipos F dalról különben mi a véleményetek?
  • Peetboy
    #94
    Most újra rákaptam erre a zenére. A Class FM újra elkezdte játszani, és nagyon megtetszett. Király!!!!!! Go Go America
  • medix
    #93
    köszönöm a segítséget retroman,sikerült a keresett dalt letölteni
  • Peetboy
    #92
    Nem mindig jó a 320-as minőség. Én azt tapasztaltam néhány erős basszusú zenében, erősen torzít a mély és le kell venni a basst.
  • Retroman
    #91
    A Boogie Woogie című album megvan valakinek?
    Nekem ezen kívűl az összes többi Sipos F Tamás album megvan eredeti CD-n, a Boogie Woogie kivételével (az csak eredeti kazettán van meg).
    Ha valaki megvan esetleg eredeti CD-n, megköszönném, ha feltenné valaki 320-as minőségben!
  • Musachy
    #90
    Ez meg műsoros kazettán van meg valahol eltéve.
  • Musachy
    #89
    "énekeltel" = énekeltek
  • Musachy
    #88
    Nem élvonalbeli kedvencem volt, de az Exoticot szívesen hallgattam.

    Nekem ez a lemez van meg:


    Ezen van többek között a 24/24, Nézz rám tizedes, és a Miért nézel rám, amit duettben énekeltel Gombóccal (Czakó Ildikó), akit a Szerelem első vérigből ismerhettünk meg és nagyon tehetséges énekesnő volt.
    Ami a durva, hogy a lemezen sehol nem említik a nevét!
  • Musachy
    #87
    A GYÖKEREKről annyit, hogy szánom őket, mert azzal töltik drága (?) idejüket, hogy számukra érdektelen és nem értett topikokba írogatnak csak úgy, passzióból. Azt hiszik, hogy ettől változik meg a világ, vagy bárki ízlése, véleménye?
    Sajnos ők nem ismerik azt a korszakot, a mai művilág teljesen elkábította őket, mint a drog, amin élnek (és amitől halnak).
    A kislányozósról meg annyit, hogy el tudom képzelni, hogy a gép mögül apjakorúaknak írja, hogy szevsztok kislányok... közben meg egy nyamvadt kis bélgiliszta.
    Részemről a téma ezen része lezárva.
  • Retroman
    #86
    Meg is kerestem neked, itt van:

    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1220789930&mit=%23403

    Itt egyben van feltöltve mind a 14 Exotic - Sipos F album, innen csak egyben tudod letölteni, ha gondolod, kérd meg Gyurep-et (aki feltöltötte), hogy küldje át neked azt az albumot, vagy csak azt az egy számot!

  • Retroman
    #85
    Szia!
    Annyit tudok segíteni, hogy az általad keresett dal címe: Tegnap Még, és ezen az albumon található:

    Exotic - The Song Of Freedom

    Nekem nincs meg az album, viszont a Magyar Dance topikba valaki egyszer feltöltötte az összes Exotic és Sipos F albumot, ott keress rá!
  • medix
    #84
    sziasztok!keresek az Exotic-tól egy dalt,a címét nem tudom,de itt a dalszöveg;egyébként az mtv honlapján a videótár,magyar zene,magyar pop 2010 május4.menüpontok alatt érhető el a videó összeállítás amelyben megtaláltam.kb.a 23-24-dik percig kell húzni a "csúszkát".és a dalszöveg:EXOTIC (1988)

    tegnap még arcomból sírt a szél
    csókjaim közt párát lehelt az éj
    közelít a tél,felkapott a szél
    színes alagút visz kelet felé

    élj boldogan,élj más oldalán
    félelemből ne maradj tovább
    ha érdekel hogy értem el
    a szó tudod kevés már, egy vágy
    amit akarnál elmúlt,legjobb ha újat vársz.

    levelet ne írj hisz nincs miért
    válasz nélkül hidegen elmentél
    éjszakákon át,giccses álmokon
    csontig égett gyertya a tegnapon

    élj boldogan,élj más oldalán
    félelemből ne maradj tovább
    ha érdekel hogy értem el
    a szó tudod kevés már, egy vágy
    amit akarnál elmúlt,legjobb ha újat vársz.

    élj boldogan,élj más oldalán
    félelemből ne maradj tovább
    ha érdekel hogy értem el
    a szó tudod kevés már, egy vágy
    amit akarnál elmúlt,legjobb ha újat vársz.
  • okiland
    #83
    Aug. 20.-án Balatonszárszón lépett fel.
    Nem értem át!!!
  • Peetboy
    #82
    Jó ez az oldal, jónak tartom ha egy régi énekesnek van honlapja, biográfiája. A régi lemezeit, gondolom nem lehet már megvenni.
    Nekem a 2. Exotic albumuk volt meg és az tetszett a legjobban.
    1 Ne Hazudj Nekem (4:17) 2 Addig Legyetek Boldogok (4:09) 3 Bizonytalan Mosoly (3:52) 4 Áll A Bál (2:57) 5 Hamvas Barack (5:09) 6 Trabant (4:17) 7 Nevet Az Ország (3:15) 8 Havi 200 (3:02) 9 Maribu (2:55) 10 Idegen Ágyakon (3:17) 11 Pofonfürdő (3:28) Ezek mind a kedvenceim voltak.
    Valakinek meg van mp3-ban? Letölteném.
  • Retroman
    #81
    Még egy 2009-es dal:

    Mielőtt Végképp Elhagynál
  • Retroman
    #80
    És... találtam egy új számot is Tamástól, illetve úgy értve új, hogy 2009-es, de nekem is meglepetés volt, még nem hallottam soha.
    Milyen furcsa, hogy egy szó kivételével majdnem ugyanaz a címe, mint az általam előbb belinkelt dalnak:

    Baj Van Baby
  • Retroman
    #79
    Végre feltették ezt is youtubera:

    Nincs Baj Baby klip
  • Retroman
    #78
    S.O.S. Magyarország - Jótékonysági Fesztivál - 2010.06. 25. - Hajógyári Sziget
  • Retroman
    #77
    Azt hiszem, ez a dal és klip most éppen aktuális:)

    Ez Egy Ilyen Nyár
  • Retroman
    #76
    Frissült Tamás honlapja, már szerepelnek rajta az idei nyári fellépések helyszínei és időpontjai is!

    www.siposftamas.hu
  • Retroman
    #75
    Június 25-én az Óbudai Hajógyári Szigeten lesz egy segélykoncert az árvízkárosultakért.
    A Hajógyári Sziget 10 különböző szórakozóhelyén lépnek fel különböző stílusú előadók.
    A Sláger Teraszon fellép - többek közt - Sipos F Tamás is - olyan előadók mellett, mint Zoltán Erika, Kozmix, Hip Hop Boyz, Ufo.
  • Tyia
    #74
    Ez igy van...

    Aki meg nyiltan kimondta amit gondolt, kapott a "pofájára".
    Pl.: CPg, Közellenség.
    Sipos F. Tamásék ügyesen manővereztek....
    (Erről nem tudnak semmit a taknyok, mert nem látnak a nagy szabadságtól...)
    Aki hallotta a Névtelen Nulla 1. és egyetlen lemezét, ott is észreveheti ezt a fajta törekvést...és sorolhatnám, de ez már nem idevaló írás lenne....
  • okiland
    #73
  • okiland
    #72
    "Tudni kell felfedezni a dalok mögötti (ön)iróniát, és sok esetben a cinizmust is...."

    Nem nagyon lehetett másképpen elmondani azt amit szeretett volna, csak búrkoltan, a szövegbe elrejtve.
  • Tyia
    #71
    Valószinűleg egy kuvaiti kézilabda csapat kapusa volt 1983-tól...
  • Tyia
    #70
    Hi!

    Az a baj, hogy Sipos F. Tamást a mai taknyok nyilván nem értik, hiszen akkoriban még tervben sem voltak...
    Tudni kell felfedezni a dalok mögötti (ön)iróniát, és sok esetben a cinizmust is....
    Kár, hogy a lemezekről - szerintem - általában a gyengébb dalok szóltak média szerte.

    Kiváncsi lennék, hogy lesze-e olyan lény (kb 15 év múlva) aki majd emlékszik a mai magyar "dicső" mainstream előadókra...(Pl.: Király Viktor, Barbee, SP...és a többi nulla)

    Az a helyzet, hogy lehet itt leszólni a mukit, meg szidni az Őt kedvelőket, de azt amit elért akkor, már soha senki nem veszi el tőle...

    Akik csak a Trabant-ot voltak képesek eddig felfedezni Sipos F. Tamás életművéből, azoknak ajánlom meghallgatásra pl.: a Hiába provokál, a Mért nézel, a Szabadság-dal, a Ne hazudj nekem, a Punk rapszódia, a Holdfénytánc, a Budapest ... cimű dalokat. (A YouTube-on bizonyára rá lehet akadni...)

    Jó zene hallgatást!!!
  • Daza500
    #69
    Hát igen, ő neki már 15 éve megvolt a "sztárkorszaka".
    2x senkiből nem lesz superstar, de talán jobb is.

    Képzeld el, milyen lenne, ha a mai médiában kezdett volna el zenélni...
  • atiapuka
    #68
    Teljesen egyetértek okival!!!
  • Retroman
    #67
    Igen válaszolt. Én egyébként nemrég láttam egy fellépését, mert idén május 1- jén nálunk lépett fel, és nagyon közvetlen volt, oda lehetett menni hozzá, dedikáltattam vele az első, 93-as Buli Van című bakelit maxit. Úgyhogy azt kell mondjam, azt tapasztaltam, hogy egyáltalán nincs semmi sztárallűrje Tamásnak, nagyon szimpatikus volt. Ahol én lakom, egy nagyon kis város, de Tamás teljesen profi módon úgy adta elő a dalait, mintha akár Pesten, vagy valamelyik nagyvárosban lépett volna fel, egyáltalán nem nézte le, hogy egy kicsi városkában lép fel. Szóval nekem csak pozitív tapasztalataim vannak vele kapcsolatban.
  • Peetboy
    #66
    Az nagyszerü, és válaszolt is neked.
  • Retroman
    #65
    Egyetértek, bár ő nem csak énekes volt, még most is az, csak nem csinál új zenéket, de még most is vannak fellépései, csak a honlapja még nincs frissítve, de megkérdeztem tőle iwiwen, és azt mondta, hogy két héten belül frissítve lesz, és akkor ki lesznek írva a mostani fellépései is.
  • Peetboy
    #64
    Ezeket hanyagoljátok, hogy ki ez, ha olyan kicsi vagy, hogy meg se születtél amikor ő énekes volt, akkor hagyd ezt a topikot!
  • ForzaInter
    #63
    ezki lol
  • Daza500
    #62
    Készült hozzá, anno a TV-ben láttam, amikor a Lottóshow-ban egyszer ő volt a sztárvendég, akkor adták le :)
  • Retroman
    #61
    És a Boogie - Woogie című számról tudsz valamit, hogy annak van -e klipje?
    Régen láttam sok klipet Sipos F -től, de már nem emlékszek pontosan, hogy a Boogie- Woogie-hoz készült -e. Youtubeon meg csak a Trabant és a Buli Van van meg klipekben, meg egy -két Exoticos klip.
  • Blasta
    #60
    Sziasztok kislányok!

    Csak bejöttem megnézni, melyik az az idióta ízlésficamos marha aki egy ilyen 10 éve is VÉRCIKINEK számjtó, azóta kényelmes tetszhalotti életet élő ripacsnak nyit topikot KÉTEZERTÍZBEN, de már megyek is!

    Mellesleg ez a faszi soha a büdös életben nem tett le semmit az asztalra, pláne a könnyűzenében.

    Na sziasztok kislányok!
  • okiland
    #59
    Ha valaki nem tudta volna:

    "Nagyon mozgalmas gyermekkora volt: élete első hat évében Párizsban élt, úgyhogy, amikor idehaza elkezdte az első osztályt, alig tudott magyarul. Emiatt aztán nagyon nehéz helyzetbe került szegény, nem volt elég a betűkkel és a számokkal való hadakozás, még a magyar nyelvvel és a pajtásaival is meg kellett küzdenie. Amikor már minden rendben ment, az édesapját megint külszolgálatra vezényelték, ezúttal Rómába, s a kis Tomika a 7. osztályt egy olasz iskolában kezdte. Olaszul persze nem tudott egy szót se, úgyhogy kezdődött az egész elölről. Még szerencse, hogy a zene nyelve nemzetközi, s őt hamar elbűvölte a muzsika.

    Az itáliai kalandnak megvolt az a haszna is, hogy ott hozzá lehetett férni a világ rockzenéjének legfrissebb produkcióihoz, így amikor hazatért, "elméletben" már teljesen felkészült a zenélésre. A gimiben alakított is egy zenekart, amit a Beatles utánzására talált ki, azzal a különbséggel, hogy - amint ő maga is dicséretesen elismerte - ők nem tudtak zenélni.

    Érettségi után a Malévnál lett jegykezelő, aztán kitanulta a fogtechnikusi mesterséget, s közben a zenében is haladt előre. Több kísérlet után a nyolcvanas évek közepén tagja lett az Exotic együttesnek, és ezzel be is futott. A csapat a Trabant című dalával lett népszerű, s bár csak pár évig létezett, e rövidke idő is elég volt hat album megjelentetésére. Ünnepeltünk később szólóban is kipróbálta magát, több önálló lemeze jelent meg, amelyek közül a Nincs baj baby aratta a legnagyobb sikert. "
  • okiland
    #58
    Sajnos szerintem nem. Már jó ideje keresem, de eddig sehol sem akadtam rá.