32
  • Indigo
    #32
    Elhiszed, hogy nincsenek álmatlan éjszakáim emiatt? :) Nem tudom miért jó az, hogy bebeszélitek magatoknak, hogy mennyire irigykedhetnek a PC-sek.
  • sonance
    #31
    Ez a játék tömören és velősen egy nagy rakás sz@r.
  • pixx
    #30
    Haha...pedig sokszor megy a sírás, hogy ez se jön, az se jön pc-re... Gears of War azért biztos bassza a csőröd :)
    PC-n már csak a régi jó rtseket tolom, meg egykét diablo klónt...
  • kanduhr
    #29
    ÉS ezekből te mennyit vásároltál meg?
  • zola2000
    #28
    Csak annyi hogy sokszor olvastam a metro2033 nevet, azt hittem hogy egy komoly híres milliós eladású játék, erre csak párszázezer.
    A cikk első sora: "Sokan már magukban temetik a PC-s játékipart, ám néha mégis képes kiugró eredményeket elérni ez az iparág is." Igaz, mert kiugró eredmény a sims, az MMOk, és a Blizzard játékai érnek el pcn, amik jók is, de a metro2033 pcs eladásait nem nevezném kiugró eredménynek, mivel nem pcn fogyott jól, hanem konzolon gyengén, de hanyagoljuk a témát.
  • Indigo
    #27
    Én sem mondtam gagyinak a konzolt, csak zömében gagyi játékok jelennek meg rá. (Szerintem. Ami meg nem, azt nagyrészt PC-n is van, általában sokkal jobb minőségben). De kinek mire van igénye. Ezért találtál telibe azzal, hogy más célcsoport.
  • Indigo
    #26
    Istenem, te tényleg azt hiszed, hogy a konzolok tele vannak olyan címekkel, amikér egy PC-s játékos ölni tudna? Ne röhögtess már. Aki annyira akarna játszani velük, az bizonyára már vett volna konzolt, nem gondolod? Meg aztán nézzük csak, ami engem konzolos fronton érdekelne, az a GoW 2 (+3), ami amúgy nem több egy pár órás, fasza kis akciójátéknál, meg a Fable 2, aminek az első részét imádtam, így kipróbálnám a másodikat is... De két címért nem fogok venni semmilyen konzolt, simán élem tovább az életem, tünetmentesen. Aki meg a Halo-t emlegeti, mint komoly húzócímet... azon mindig jót szoktam röhögni, bocs
  • Indigo
    #25
    Mi a félrevezető azon a címen, hogy PC-n a legsikeresebb a Metro 2033?
  • NovaTerra
    #24
    Szerintem jó játék, én játszotam vele, hangulatos, hasonlít kicsit a stalkerre csak story orientált. Egyébként a sok zseni azt felejti el, hogy a darabszám nem minden. A kiadót a jövedelmezőség érdekli, nem mindegy egy játék mennyiért készült el, mennyit költöttek reklámra. Ami a legfontosabb, hogy x pc-re eladott játékból a kiadó megkapja a forgalmazói jutalékokon kivül a teljes összeget. Míg konzol esetében licensz díjat kell fizetni az MS-nek, a Sonynak vagy a Nintendonak. Tehát jobban jár a kiadó 10 eladott pc játékkal, mint 10 eladott xbox játékkal.
  • narumon
    #23
    "Így van. Más célcsoport. A konzolos játékok nagy részét (a túlértékelt Halo-tól kezdve...) meg én tartom gagyinak. Na bumm"

    Én nem mondtam egyik gépet sem gagyinak csak konkrétan ezt a Metro akármit. Nekem konzolom és PCm is van és mindkettő hiányozna, mindkettőre vannak nagyon jó játékok.
  • neoG
    #22
    Nem mondtam olyat, hogy több millió kelt el belőle.Nem tudom ezt honnan vetted.Hozzászólásom a témához csak arra akart kicsi fényt vetíteni, hogy Te tikipusan az az ember vagy, akinek az a jó amit ő csinál, amilyen körben ő mozog.Aki sokat jár ide az SG-re, annak egy idő után azért feltűnik a konzol és anime/japán mániád.Persze ezzel nincs semmi baj,mindenki azt csinál amit akar, csak nagyon elfogult vagy...
  • pixx
    #21
    Agyonhypolt konzol fos? Érdekes, van jó pár cím, amiért pc-sek ölni tudnának, Gears of war 2, God of War sorozat, Heavy Rain, Alan Wake, Fable 2, Halo3 (meg az új Halok) hogy csak párat említsek.
    Az nem tudtuk, meg hogy mennyi pénzt csinált nekik, ha már visszajött a pc-re fejlesztés költsége, általában sikeres játékról beszélnek...
  • pixx
    #20
    Ázsiát ne számold ide 5 millió játékos, mert ott nem előfizetés van, hanem valami más...de amúgy tökmindegy...

    Amúgy egy-egy játéknál bejelentik az első 1 milliót, tökmindegy, hány platformon jelent meg...az egymilliót még nem lépte ez a játék...
    Szóval a pc-n sikeres nem jelent semmit...
  • Narxis
    #19
    Ez a játék egy végtelenül szar techdemo.
  • zola2000
    #18
    Tehát azt mondod hogy a metro2033ból többmillió ment el pcn? Oké elhiszem, csak nyugi...

    Az meg hogy japán ebben második usa után szerintem nem kétséges, legalábbis animefanokról többet hallok mint pl az annál a hírnél megemlített olasz/francia filmművészek rajongóiról (de ez megint hogy jön ide?)...
  • OstOr
    #17
    A wow-ot nem 10 millióan vették meg, hanem 11,5 millióan fizetik elő havonta! Azért nem mindegy :).
    Van az a halál ismeretlen játék StarCraft 2, arra kíváncsi vagyok hányan veszik meg :)
  • mujahedin
    #16
    simán megvennék pc-n is a játékokat, figyelem a steam történéseit, sőt magamon is tapasztalom. Olyan játékot vettem nemrég, amit teljes áron meg nem vettem volna, de a - sok %-os néhány órás steam akcióknál nagyon sok játék gazdára talál, legálisan. Én legutóbb pl gta4-et vettem 2 ezerért :))
  • neoG
    #15
    Ahha...tök igazad van mindenben.Abban pláne,hogy a hollywoodi filmek után a japán anime filmekért rajonganak legtöbben magyarhonban...
    Elfogultságod nem ismer határokat, hiteltelen vagy.
  • zola2000
    #14
    A konzoljátékokból vannak 50 milliós eladások is, igaz azok ilyen wiisports és pokemon féle casual játékok (ha jól tudom a wowot is "csak" 10 millióan vették meg), bár pcn is a simsel és a farmwillel játszanak a legtöbben, ami szintén casual kategória. Persze mind pcn mind konzolon ugyanúgy vannak komolyabb címek is konzol oldalról pl monster hunter(mmo), a forza/GT(autószimulátor helyett:), tenchu/mgs(mint komolyabb lopakodós játék, ha már a splinter cell nem az) stb, de szerintem hülyeség vitázni, én csak a félrevezető cím miatt kommentettem.
  • Indigo
    #13
    Így van. Más célcsoport. A konzolos játékok nagy részét (a túlértékelt Halo-tól kezdve...) meg én tartom gagyinak. Na bumm.
  • Indigo
    #12
    Mi számít "komoly" játéknak? Az "agyonhájpolt", "nagy címek", amik a csapból is folynak? ... Nem csodálom, hogy azokból többet adnak el, mint egy új, ismeretlenebb címből. De amúgy én meg viszonyíthatok mindent a wow-hoz, és akkor az összes konzolfos hatalmas bukásnak számít... Látod, csak nézőpont kérdése. De nem értem, most miért kellene bizonygatnom milliós eladásokat. Nem erről szól a cikk, hanem hogy - a nálad talán gyengének számító eladások ellenére - sikeres és jövedelmező a játék... Kapish? Vagy tovább bizonygatod, hogy ez mekkora szar eredmény egy agyonhájpolt konzolfoshoz képest?
  • zola2000
    #11
    Én csak azért írtam be, mert azthittem hogy egy komoly játék ért el pcn milliós eladásokat, mert olyan nem volt mostanában a crisis1 óta, és láttam hogy nagyon nem erről van szó.

    Azt mindenki tudja hogy az rts és a szimulátor inkább pc műfaj (mint ahogy a sims is), de nem értem hogy jön ez ide, és azt sem hogy miért rosszabbak a pc fanok minden más fanboynál...
  • narumon
    #10
    hee?
  • narumon
    #9
    Ez olyan mórickás volt remélem érzed.
  • narumon
    #8
    Ez a hír nekem is furcsa. Konzolon még a torrent oldalakon is alig szedték ezt a játékot (mellesleg pl én azt sem tudom, hogy micsoda, de valami gagyifpsnek tűnik igy én is tovább léptem rögtön) Más célcsoport. Xbox360-on 200e eladás meg óriási bukta.
  • Indigo
    #7
    Politikus-e vagy? Mert a retorikád tipikusan olyan :) "véletlenül", "alig pár embert"... Meg eleve kizárod a tuti befutókat. Ennyi erővel majd akkor szólj, ha konzolra lesz komoly stratégia, komoly FPS (pl. ArmA), amik ráadásul jól játszhatóak. Illetve a szűkebb rétegeknek szóló játékok is kizárólag PC-re jelennek meg, "igazi" repszim, stb.

    Mondom én, savanyú a szőlő. Olyan ez a konzolbuzi arcoknak, mintha gyomorbavágták volna őket ^^
  • moricka
    #6
    Az hogy van pár millió konzol, kit hat meg? Ez sok?

    "A Windows 7 tavaly október végén került az üzletek polcaira és máris 90 millió példányt értékesítettek belőle."

    "Majd akkor szólj", ha lesz egy ÖSSZESEN 90 milliós eladásokat produkáló sw konzolokra (nem pár hónap alatt, hanem mondjuk akár 10 éves időtartam alatt) ;-)
  • zola2000
    #5
    ÁÁÁÁSÍÍÍT

    majd akkor szóljatok, ha egy komolyabb játék (ami nem mmo, és nem sims) eléri pcn legalább a 2-3 milliós eladást a mai világban, mert a vgchartz.com szerint xbox360on a metro20033ból 200ezer ment el, pcn is gondolom csak párszázezer lehet, tehát a hír lényege az, hogy most véletlenül egy alig pár embert érdeklő játékból pcn több ment el...
  • Indigo
    #4
    Savanyú a szőlő, vagy mi?

    egy nagyon jövedelmező címet sikerült megszerezniük

    Ez akkor mit jelent? Ha a kutyát sem érdekelné, akkor nem lenne jövedelmező sem, nem igaz?
  • Narxis
    #3
    lol
  • Gyuszopapa
    #2
    Biztos konzolos vagy.Hajrá pc.
  • zola2000
    #1
    Az hogy valami pcn a legsikeresebb nem biztos hogy azt jelenti hogy pcn jól fogyott, hanem azt hogy konzolon nem érdekelt "senkit".